JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Nasze auta i projekty - ek4 typeS

lukas4 - 2012-12-10
Temat postu: ek4 typeS
MODEL: 1999, hatchback, 3D type S


SILNIK:
Zrobione:
-zalany motulem x cess 8100 + filtr k&n
-zrobiona UPG skręcone na szpilkach ARP
-nowe wszystkie uszczelniacze + uszczelki OEM
-nowa kopułka + rozdzielacz+ cewka
-wymieniony uszczelniacz od strony wału OEM
-nowe kable NGK
-nowe świece irydowe NGK
-nowe gruba chłodnica +cienki wiatrak
-blok pomalowany na srebrno
-pokrywa pomalowana na czarny młotkowy
-nowa poducha silnika od strony grodzi
-utwardzone klejem poduszki silnika
-nowa uszczelka vtec OEM
-nowe paski klimy, wspomagania, alternatora Gates
-odświeżone uchwyty, łapy silnika itd. ocynk / malowanie proszkowe
-przegroda miski olejowej Teigiwa + nowa uszczelka OEM
-magnetyczna śrubka miski skunk2
-zalane świeżym mtf

Plany:
-oill catch tank w trakcie
-?

UKŁAD DOLOTOWY:
Zrobione:
-stożek k&n
Plany:
-policzony dolot, odgrodzenie +nawiew - w trakcie

UKŁAD WYDECHOWY:
Seria
Plany:
-kolektor kopia tody, przelot 2,25/2,36?

ELEKTRONIKA:
Zrobione:
-część wiązek przeniesione w nadkole
- halogeny od chińczyka
- power folding mirrors ek9 z dołożonym podgrzewaniem / w trakcie
-nowe grube przewody masowe

Plany:
-strojenie ?
-zegary temperatury i ciśnienia oleju
-shift light

UKŁAD NAPĘDOWY:
Zrobione:
- lekki zamach od Otoczaka+nowe łożysko Koyo
-zregenerowane sprzęgło od Radzikowskiego+ nowe łożysko oporowe Koyo
-zregenerowana pompa sprzęgła
- nowe łożysko wałka sprzęgłowego OEM
-wymienione uszczelniacze półosi OEM
-magnetyczna śrubka miski skunk2
-podpora półosi pomalowana proszkowo+nowe łożysko, uszczelniacz półosi OEM
-odświeżone przeguby+nowe manszety przegubów
-sprzęgło zalane motulem rbf

ZAWIESZENIE:
Zrobione:
-całe zawieszenie wypiaskowane + pomalowane proszkowo na czarno
-poli ES master kit
-camber tył no name
-duże cukierki, tuleje wahacza zbieżności OEM
- tuleje wahaczy poprzecznych OEM
-ocynkowane śruby zawieszenia
-widełki amortyzatorów+ zwrotnice ocynkowane na srebrno
-poliuretanowe poduszki amortyzatorów
-gwint AP
-custom piasty z rozstawem 5x100
-wymienione wszystkie łożyska kół, sworznie dolne+górne 555,drążki kierownicze+końcówki drążków CTR,manszety maglownicy

- felgi 16" Sprint Hart cpr :mrgreen:
-opona Federal 595 EVO 205/45
- czarne nakrętki kół Volk od chińczyka

Plany:
-grubsze staby
-asr
-rozpórka 3 pkt.
-camber tył hard race - w trakcie
-camber przód hard race - w trakcie

UKŁAD HAMULCOWY:
Zrobione:
-nowe przewody miedziane
-nowe przewody w oplocie HEL
-zregenerowana pompa hamulcowa
-ocynkowane zaciski złożone na nowych gumkach i tłoczkach
-przód nowe tarcze gładkie Brembo + klocek Ferodo DS Performance
-tył nowe tarcze gładkie Ferodo+ klocek Ferodo Premier
-zalane motulem rbf

Plany:
- :)

BODY-KIT:
Zrobione: -
pełny remont blacharki, wyciągnięcie wgniotek po gradzie,wstawienie reperaturek nadkoli itd,
-zrolowane ranty
-konserwacja podwozia od zera (fertan, podkład reaktywny, biały "baranek" APP profile zamknięte zabezpieczone Waxoil)
-zmiana koloru z niebieskiego na NH0
-brak wycieraczki z tyłu
-zaślepka anteny OEM
-nowa dokładka zderzaka przód ek9 OEM
-nowy grill ek9 OEM
-dokładka tył ek9 OEM
-uniesiona lotka

Plany:
w trakcie
-owiewki
-lotka spoon

ŚRODEK:
Zrobione:
- przywrócony do serii
-gięty shifter
-ramka na zegary Mugen :D
-nakładki na pedały Mugen
-podsufitka+daszki obszyte na czarno
-pomalowane na czarno VHT wszystkie słupki, uchwyty itp
-wymienione na nowe wszystkie żarówki podświetleń itd.
-nowe dywaniki OEM

Plany:
-szelki
-mniejsza kiera
-kubły - w trakcie
-roll bar

CAR-AUDIO:
Zrobione:
-sonny x plode
- jakieś dwudrożne pionnery z tyłu pukają :P
Plany:
-??

INNE:
Zrobione:
-zregenerowane odbłyśniki lamp, spolerowane klosze, pomalowane na czarno obudowy lamp
-nowe filtry powietrza, paliwa, przeciwpyłkowy
-nowy skraplacz klimy
-nowa rolka napinacza klimatyzacji
-wszytko co się dało zostało wymyte, odświeżone, pomalowane nasmarowane itd.
-uzupełnione wszystkie połamane spinki, uchwyty, gumki itp.
-wszytko skręcane kluczami dynanometrycznymi z użyciem klejów do gwintów, smarów, silikonów i co tylko zalecał manual :P

MOC: -seria 160 hp
Plany: -więcej mocy :P













Witam,

Przedstawiam nareszcie projekt z cyklu kolejna nudna Honda, który mam nadzieje zostanie przyjęty na forum. Jeśli nie oczywiście nie pogniewam się :D i temat można zamknąć.

Auto zostało kupione jako wynik rozmowy z moim Tatem, kiedyś zapytał mnie jakie będzie moje następne auto (miałem eskorta 1.4 :P ). Wtedy jakoś stwierdziłem, że podobają mi się civic choć myślałem bardziej o jajku, ojciec stwierdził, że w zasadzie spoko i tak zostało, tyle, że trafiło na inną generacje.

Nie wiedziałem co to JDM ani nic z tych rzeczy, wiedziałem tylko, że z 1,6 zrobili 160 km, :P . Brak wiedzy na temat H zacząłem uzupełniać dopiero po zakupie, kiedy trzeba było wymienić uszczelkę pod głowica. Za naukę się płaci . Trafiłem na forum JDM option i zobaczyłem jakie auto chciał bym mieć.

Hanka jest w moich rękach o d 3 lat, nie miałem warunków finansowych, ani zaplecza żeby ogarnąć to co bym chciał. Studiowałem i nie było opcji. Robiona była mechanika a blacharka i reszta czekała na lepszy czasy. Nie szło za dobrze i stan blachy pogarszał się z przyczyn różnych :) . Części do auta gromadziłem w ramach hobby i jak było trochę kasy

Niestety w 2010 w drodze do Włoch po przejechaniu 150km w czechach cofający tir zrobił mi krzywdę lekko i chciał zepchnąć do rowu bilans = połamany zderzak + dokładka. + uszkodzona lampa . I tak było warto , spanie w 2 osoby przez 3 tygodnie w ek4 bezcenne :mrgreen:


Lepsza część ekipy



Niedługo potem na skutek zapierdalania poleciałem ze skarpy bilans= wgnieciona tylna ćwiartka + pourywane trochę gum w zawiasie, oberwane zderzaki. Dacha nie było bo przez 2 tyg padał deszcz i zapadłem się na szczęście 



Chwile później kolejna skarpa przyczyna wylatane duże cukierki, na szczęście skończyło się na obrocie 180 na drodze udało się wyciągnąć dziada chociaż prawe tylne koło już było w rowie :P . bilans =urwane trochę gum.

Następnie wyjechał mi koleś z podporządkowanej… bilans =dokładka lewy błotnik, zderzak, lampa lewa

Po zakończeniu studiów i roku pracy, w czerwcu zwolniłem, się z roboty wróciłem w rodzinne strony i stwierdziłem, że czas zając się tym czym chcę, bo to jedyna okazja (miałem egzamin jeszcze więc był dobry pretekst, że niby nauka jeszcze).

Tydzień przed startem prac, przez moją miejscowość przeszło gradobicie, jakiego najstarsi ludzie nie pamiętają. Przez 4 h sypały się czereśnie z nieba urozmaicone, piłkami golfowymi. Pomimo tego, że miałem wolny garaż zaparkowałem pod chmurką, bo wróciłem strasznie zajechany po 24h w robocie. Pogoda piękna 30+ bezchmurne niebo itp…. obudził mnie hałas i jak wyjrzałem przez okno to nie uwierzyłem…na podwórku miałem powyżej kostek wody i lodu, jak wleciałem do garażu autem, to okazało się ze wymyło mi dziurę w ścianie i płynie strumień przez garaż. Bilans= około 400-500 wgniot na całym samochodzie. Zastanawiałem się czy w ogóle to robić….



Przed samym początkiem prac 2012:



prace


Hep - 2012-12-10

Podobny motyw z gradem miałem podczas pobytu w bułgarii na szczęście nasze auto jako jedno z niewielu w okolicy nie zaliczyło powybijanych szyb niestety bez wgniotów na karoserii się nie obyło. Tylko, że lakier ciemniejszy to tak nie widać tylko pod światło. Tak czy inaczej szkoda. Twoje ek4 bardzo ładne chętnie zobaczę efekt wypieszczenia ;) powodzenia
Gumka23 - 2012-12-10

Nie wiem czemu, ale ciagle myslalem, ze masz EG ;)

Ja po tylu przygodach sam bym popchnal to auto ze skarpy ;)

Dzialaj i pokazuj efekty.

btw. Odpowiedziales sobie na zajebiscie, ale to zajebiscie wazne pytanie? Czy blacharzo-lakiernik daje rade?

lukas4 - 2012-12-10

a może dlatego, ze nigdy się nie pucowałem, że to EK :)

Gumka miałem nagranego lakiernika marzeń, który dzień przed wzięciem roboty zrezygnował :/

chłopaki dają radę, robią kupę aut dla handlarzy niektóre całkiem grube:) zresztą wyczerpali mi się lakiernicy w promieniu 25km od chaty :P , a oni ogarniają w miarę dobrze
auto z założenia ma być trochę latane po torach więc lakier pewnie i tak długo nie będzie idealny :D

Buła - 2012-12-10

bardzo lubie ten kolor na 6genie jak ogarniesz temat do końca to autko będzie boskie :oops:
p.s nie masz do niej wiatraków? bo bardzo ich poszukuje ;-)

lukas4 - 2012-12-10

Buła napisał/a:
bardzo lubie ten kolor na 6genie jak ogarniesz temat do końca to autko będzie boskie :oops:
p.s nie masz do niej wiatraków? bo bardzo ich poszukuje ;-)


niestety jak ogarnę temat to już nie będzie ten kolor :)

wiatraków nie posiadam....

chaves - 2012-12-10

w Świdnicy masz specjalistę od wniotów, przy okazji całkiem dobrze maluje. moje Coupe odratował po gradobiciu elegancko. jak chcesz, podeślę ci na PW namiary
Fawor - 2012-12-10

No wlasnie, w jaki sposob niewelowane są wgnioty? Mam nadzieje, że nie pod postacią białej masy? Bo nie skonczy sie to dobrze...
I dlaczego leży Ci w planach czarny srodek EK4 skoro Ty masz EK4 :->

lukas4 - 2012-12-10

chaves napisał/a:
w Świdnicy masz specjalistę od wniotów, przy okazji całkiem dobrze maluje. moje Coupe odratował po gradobiciu elegancko. jak chcesz, podeślę ci na PW namiary


chaves jeśli chodzi Ci o czarodzieja to byłem u niego 4k za wyciągnięcie wgniot pod malowanie...+10k malowanie

Fawor napisał/a:
No wlasnie, w jaki sposob niewelowane są wgnioty? Mam nadzieje, że nie pod postacią białej masy? Bo nie skonczy sie to dobrze...
I dlaczego leży Ci w planach czarny srodek EK4 skoro Ty masz EK4 :->


pewnie że nie białą masą ;-) , wgniotki zostały wyciągnięte "techniką bez malowania" minimalne ślady tych najgłębszych było widać ale tylko dlatego że był bardzo spolerowany lakier i nie było z czego ciąć przy nowym lakierze nie powinno być problemu :)

btw mam ek4 ale środek jak wyglądał obczaj na foto... eksporty ze Szwajcarii tak mają czasami

Emre - 2012-12-10



:wstyd:

lukas4 - 2012-12-10

Emre, jak na to patrzę to nawet :wstyd: :ugh: , a była jeszce ramka zegarów niebieska z białym clusterem :D

spoko ogarnie się

chaves - 2012-12-10

no właśnie miałem na myśli Czarodzieja. grubo poszedł z ceną...
pr00 - 2012-12-10

nie rozumiem podejścia że lepiej włożyć coś zbędnego niż naprawić to co powinno być ok.
Buła - 2012-12-10

to wnętrze przypomina mi wnętrze ejtki mojego kolegi który jest urodzonym jdm tunerem :-D jest porażka ogarniaj to jak najpredzej
lukas4 - 2012-12-11

będzie ogarnięte jak będzie środek wkładany,..

z innej beczki

czy jest jakiś sposób poza dystansem żeby przejść na rozstaw 5x100?

ewentualnie czy przy zagniecionym rance felga16x7 z et 48 wejdzie z dystansem 22mm

Ernest - 2012-12-13

lukas4 napisał/a:
będzie ogarnięte jak będzie środek wkładany,..

z innej beczki

czy jest jakiś sposób poza dystansem żeby przejść na rozstaw 5x100?

ewentualnie czy przy zagniecionym rance felga16x7 z et 48 wejdzie z dystansem 22mm


Tylko dystans.

Co do tego czy wejdzie, zależy też od szerokości i wysokości nadkola...
na 195 wejdzie bez problemu...

fulek - 2012-12-13

lukas4 napisał/a:


ewentualnie czy przy zagniecionym rance felga16x7 z et 48 wejdzie z dystansem 22mm


wychodzi et26 takze bedzie obcierac, kolo wrecz bedzie wystawac.... dystans w okolicach 6-10mm i bedzie ok

Emre - 2012-12-13

myślę, że jest tyle kół pasujących do EK, że nie ma co kombinować...
lukas4 - 2012-12-13

no to jest słabo bo koło już mam i nie chciał bym z niego rezygnować... a znalezienie go w 4x100 w sensownej kasie to temat poraszkowy...

wiem, że gaseb coś miał pomotane w lesniku i przeszedł na 5x100, ale nie mogę doprosić się o odpowiedz jak to było robione....

Gumka23 - 2012-12-13

Co to za kolo, ktorego nie mozna zastapic? No i dlaczego kupiles kolo, ktore ma nie ten rozstaw i setup?
lukas4 - 2012-12-13

wszytko da się zastąpić kwestia kasy...a że jeździło w ek mysłałem ze nie będzie problemu, felga dobrze znana na forum z tego co wiem to była gaseba właśnie



fulek - 2012-12-13

a nie jest to przypadkiem 5x114, wtedy poprostu swap hebla z itr'a
wierzba - 2012-12-13

fulek napisał/a:
a nie jest to przypadkiem 5x114, wtedy poprostu swap hebla z itr'a

raczej tak właśnie było...

lukas4 - 2012-12-13

wiec zmierzę jutro raz jeszcze prank piał w ogłoszeniu 5x100 i jak mierzyłem to się zgadzało, chyba że źle to ogarnąłem...
lozek - 2012-12-13

lukas4 napisał/a:
wiec zmierzę jutro raz jeszcze prank piał w ogłoszeniu 5x100 i jak mierzyłem to się zgadzało, chyba że źle to ogarnąłem...


no prank niestety miał rzeźbę i miał 5x100

chaves - 2012-12-13

dla takiej felaszki warto porzeźbić trochę :)
KubaJDM - 2012-12-13

Ojjj bardzo dużo pracy Ciebie czeka, aby doprowadzić te EK4 do porządku, a co dopiero do jakiś fajnych modów. Powodzenia :mrgreen:
lukas4 - 2012-12-13

chaves napisał/a:
dla takiej felaszki warto porzeźbić trochę :)


zostaje zrobić custom piasty...przemyślę temat

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Ojjj bardzo dużo pracy Ciebie czeka, aby doprowadzić te EK4 do porządku, a co dopiero do jakiś fajnych modów. Powodzenia :mrgreen:


oj do modów to tak daleko, że nawet nie myśłałem :-)

konstruktor - 2012-12-14

fajne auto , ale w obecnej 'konfiguracji' jakoś słabo pasuje do reszty projektów z tego forum ... takie moje zdanie
hachiroku86 - 2012-12-14

lukas4 napisał/a:
oj do modów to tak daleko, że nawet nie myśłałem :-)

to po co zalozyles tutaj temat?
z takim mysleniem tez powinienem wstawic moje EJ9 i wpisac w planach swap na 2JZ :roll:

PranK - 2012-12-14

Żeby piasty były pożądanie zrobione trzeba zapłacić za to około 1k...
Fawor - 2012-12-14

niestety patrząc obiektywnie tak samo nie powinno być tutaj tego samochodu, jak i mazdy ponizej..
lukas4 - 2012-12-14

PranK napisał/a:
Żeby piasty były pożądanie zrobione trzeba zapłacić za to około 1k...


czyli tyle co za dobre dystanse mniej wiecej....

Fawor napisał/a:
niestety patrząc obiektywnie tak samo nie powinno być tutaj tego samochodu, jak i mazdy ponizej..


proszę adminów o podjęcie decyzji w tej sprawie

edit.

buda trafiła nareszcie do lakiernika dzisiaj :D , a ja do wyra z temp 38° będzie przerwa w pracach...

lukas4 - 2012-12-29

i wróciło :-) zdjęcie kapeluszem



końcowa polerka+jakieś poprawki będą grane po złożeniu całości

comando - 2012-12-29

A jak od spodu wygląda ?
lukas4 - 2012-12-29

przed malowaniem kasty prezentowało się tak


comando - 2012-12-29

Podoba mi się takie podejście do blacharki :ok:
karool - 2012-12-30

gratuluje podejscia do tematu i zazdroszcze ogarnietej blacharki.nie zazdroszcze etapu prac :mrgreen:

p.s to kolo jest przekutasem! 8-)

Gumka23 - 2012-12-30

Skoro tak to wyglada nie chciales dac budy do piaskowania najpierw? Waxoyl poszedl juz w profile? Dales w kazda dziurke i zakamarek? We wnetrzu tez mozesz go uzyc, przez jakis czas posmierdzi, ale przestaje.
Dario - 2012-12-30

blacha ogarnieta profi. ale biale EK mi sie nigdy nie podobaly :roll:
lukas4 - 2012-12-30

karool napisał/a:
gratuluje podejscia do tematu i zazdroszcze ogarnietej blacharki.nie zazdroszcze etapu prac :mrgreen:

p.s to kolo jest przekutasem! 8-)


odnośnie etapu prac niestety zaczynam odczuwać presję otoczenia (dziewczynie kończy się cierpliwość :P )... deadline koniec marca...
niestety koło to na 90% nie wpadnie razem z zakończeniem prac...będzie trzeba toczyć się na 15

Gumka23 napisał/a:
Skoro tak to wyglada nie chciales dac budy do piaskowania najpierw? Waxoyl poszedl juz w profile? Dales w kazda dziurke i zakamarek? We wnetrzu tez mozesz go uzyc, przez jakis czas posmierdzi, ale przestaje.


odnośnie piaskowanie myślałem długo nad tym, ale po inspekcji stwierdziłem, że nie ma tragedii i ogarnę czyszczenie sam + fertan+ podkład reaktywny powinno trochę wytrzymać.
Gumka nie oszukujmy się ek4 to nie datsun 240z zabytkiem nie będzie nigdy . Kładzenie kolejnego hajsu (około1,5k) na piasek chyba byłoby przerostem formy nad treścią, tym bardziej że budżet i tak już ucierpiał, po różnych historiach a źródła dochodu od czerwca nie mam żadnego

Waxoyl wjedzie ale jeszcze za chwilę, czekam żeby lakier doszedł do siebie na 100% bo cięgle to "świeżynka". napewno wszystkie wnęki wewnątrz też dostaną swoją porcję :mrgreen:

Dario napisał/a:
blacha ogarnieta profi. ale biale EK mi sie nigdy nie podobaly :roll:


zawsze miał być czarny, się zmieniło się w ostatniej chwili :) zdanie szanuję, ale chyba dam radę z tym żyć, ze nie każdemu się widzi :)

dobrze, że blacharka ogólnie się podoba :P

lukas4 - 2013-01-06

do auta wpadnie shifter gięty i będzie czym kręcić :)



z prac to wszystkie uszczelki w aucie zostały wymyte, odtłuszczone, jakieś zadziory podklejone i zapsikane silikonem w sprayu całościowo

jutro reszta gratów wyjeżdża do malowania

pytanie jako że cały zawias idzie w proszek chciałem dać też półosie i obudowy przegubów do malowania (oczywiście z zabezpieczonym środkiem) jest opcja żeby to później poprawnie działało? nie rozsypią się przeguby? nowy smar, manszety będzie dane.

lukas4 - 2013-02-08

z okazji tłustego czwartku udało się wczoraj :)

odebrać patentyz ocynku



zebrać już prawie wszystkie części , po chacie walają się jeszcze świece ngk irydy i jakieś inne drobiazgi



wcześniej wypiaskowany i wymalowany proszkowo zawias



a tak wygląda cały magazyn :)


airman - 2013-02-08

Grubo :!:
Yaca - 2013-02-08

super!
Gumka23 - 2013-02-08

I wlasnie to samo chce zrobic u siebie :)

Jest grubo!

Yoshi - 2013-02-09

podejście do auta na duzy+ i wydaje mi sie ze duzo lepsze niz obwieszanie swiezo zakupionego zgnitka markowymi gadżetami z metkami :-P
ja kibicuje projektowi ;)

chaves - 2013-02-09

profesjonalnie! na kiedy planujesz wyjazd na ulicę?
Fawor - 2013-02-09

[quote="Gumka23"]Skoro tak to wyglada nie chciales dac budy do piaskowania najpierw? /quote]
zią, to wcale nie jest taka fajna sprawa, jak się wydaje. Każde auto ma na sobie warstwę tzw KTLki, czyli powłoki antykorozyjnej nakładanej w fabryce metodą katoforezy. Po zbudowaniu spawalniczym goła buda wjeżdża do wanny i wyjeżdża z niej z 'przyklejoną' KTLką. Chciałem swoją budę drzeć do gołej blachy, powyciągać wgniotki i dopiero wtedy położyć lakier od nowa. Mój lakiernik powiedział, że same materiały antykorozyjne, które nałożone będą przez niego gorzej niż fabrycznie, kosztują ponad 1tys na całą karoserię, to odpuścilem. Z takie siano, jak by wyszło na końcu, wolę kupić bezwypadkową igłę EJ9, przerzucić wszystkie graty i mieć dwa gotowe samochody :)

Gumka23 - 2013-02-09

W zasadzie to wiem, ze tak to sie odbywa, ale nie spodziewalem, sie ze w naszych gnijacych parchach tez tak jest.

U mnie na szczescie, zle nie bylo.. poza tragedia nadkoli i kawalka progu, podloga zdrowiutka jedynie troszke ruda wyszla na laczeniu blach zaraz jak sie zaczyna wneka na bak. U siebie zostawilem to co fabryka dala, tam gdzie przytarcie bylo oczyscilem, dalem Fertan, dwa podklady i na cale podwozie baran Noxudola.

Powtorze sie, ale zdjecia wyzej wygladaja pieknie :) 8-)

lukas4 - 2013-02-10

Gumka23, Yaca dzięki panowie, mam nadzieję za da trochę radości składanie tego, bo rzygam już autem powoli :oops:

Yoshi żeby modzić trzeba najpier mieć dobrą bazę i od tego chcę zacząć :)

chaves, jak pisałem wcześniej odczuwam coraz większą presję ze strony kobiety, która od 7 miechów czeka na mnie w niemcach... teoretycznie pierwotny termin wyjazdu to koniec marca ale ciężko to widzę....

co by nie było że wszytko idzie tak fajnie to dwa bonusy miałem ostatnio :-(

pół zwoju poszło w pizdu... budżet i tak już mocno oberwał a nie za bardzo da się z tym coś wykombinować....



oraz gorsza sprawa bo większa "połowa" szpilki od wydechowego została w bloku, co wykryłem przy myciu bloku :/ jak sobie tą część palcami wyciągnąłem..



z akcji bieżących poprawiona została konserwacja podwozia w miejscach gdzie nie było dostępu przez przykręcone sanki itp.

oraz udało się położyć już bazę na baku baku :P , półosie i inne pierdoły, jeszcze lateks na koniec i gotowe :)


Mazek - 2013-02-10

bez jednej szpilki da się żyć i nic się nie dzieję. Jeżeli to roziwiert i może puści. Jeżeli nie to gwintownanie ostateczność :S
lukas4 - 2013-02-11

Mazek napisał/a:
bez jednej szpilki da się żyć i nic się nie dzieję. Jeżeli to roziwiert i może puści. Jeżeli nie to gwintownanie ostateczność :S


najpierw wykrętakiem spróbuję, zobaczymy....

panowie pytanie za milion pkt. przy wyciąganiu tulei wahaczy oczywiście nie pomierzyłem sobie głębokości wprasowania. Na wiedzę panów w warsztacie wolę się nie zdawać...
z tego co pamiętam to:

duże cukierki wprasowane były na równo z zewnętrzną stroną wahacza (od strony koła) i czy znak lwr oznacza że napis skierowany powinien być kierunku gleby (na dole cukierka)?
w wahaczu od zbieżności na równo z powierzchnią obrobioną
w wahaczu poprzecznym są symetrycznie wprasowane? tzn guma w osi tulei wahacza?

proszę o potwierdzenie lub skorygowanie tych info jeśli można

Gumka23 - 2013-02-11

Na Twoje pytania nie znam odpowiedzi, ale od Markosa wiem, ze przy obinzeniu warto duzy cukierek obrocic wokol osi, zeby ustawic do neutralnej pozycji.

edit

przed wlozeniem oczywiscie ;)

lukas4 - 2013-02-23

Gumka23, będę walczył :p

jeszcze więcej części :)

sprzęgło zregenerowane u radzikowskiego, śmiało mogę polecić za czas i podejście do klienta :)





a oto i izolacja pure jdm :P



teraz już prawie wszytko jest :) czekam jeszcze na zamach od otoczaka, ociepli się trochę, konserwa profili i można zacząć wkładać :mrgreen:

clark - 2013-02-23

Profi podejscie z konserwacją budy i zawiasu! Czekam az zawita oem ek9 body no i fela 8-) Zdaj kiedyś relację z jazdy na lekkim zamachu :->
lukas4 - 2013-04-06

no to hop powoli coś się dzieje

odnowiony modulator


reszta proszku dojechała


złożone zaciski na nowych gumach i tłoczkach


w sposób szybki i zdecydowany rozwiązany został problem pękniętego zwoju

wiem, że to drut lecz chwilowo nie ma innej opcji

się zaczęło :)


ek4 wersja instant



nowe nabytki

apteczka oem lampion chinol

nie ma masy...


spy shot co dalej :P


przy okazji prac zregenerowana pompa sprzęgła, hamulcowa w trakcie, wymieniony uszczelniacz wału od strony sprzęgła, i cała masa doczyszczonych i odświeżonych gratów szpilkę udało się wykręcić :)

i oczywiście dalsze newsy to cieknąca skrzynia z pod uszczelniacza wybieraka, więc pojedzie na rozbiórkę do emg i się zobaczy co jeszcze wyjdzie, na pewno łożysko na wałku do wymiany od razu pójdzie

lukas4 - 2013-04-28

do garażu zawitała towarzyszka bo hanka narzekała już, że wieje nudą :-D , kumpel nie ma gdzie trzymać, a i pojeździć można od razu :)




nareszcie temat silnika przy końcu, skrzynia od mirka odebrana wymienione uszczelniacze i łożysko na wałku, po rozbiorze okazało się, że synchra itp. są w bdb kondycji, chociaż raz bez wałka się obeszło :) . wyregulowałem zawory odświeżyłem blok i pokrywę wyszło tak...teraz tylko zebrać do kupy




walczę z elektryką, wyczyszczone wiązki i kostki, w środku położone już 90%, część wiązki puszczona bokiem co by nie szła przez całą komorę. Widzę teraz że opłacało się znaczyć spinki przy wypinaniu :)




założone przewody hamulcowe miedziaki bo stare musiałem uciąć przy demontażu, bak podwieszony, generalnie paliwowy ogarnięty, nawet cześć zawiasu na tył już wjechała :-)



udało się zakończyć konserwację profili waxoylem, po tym jak wybuchła mi ostatnio pucha jakoś nie mogłem się za to zabrać ;-)

bkrawczy - 2013-04-28

ale czysto :shock:
karool - 2013-04-29

ttr 250 ?
Gumka23 - 2013-04-29

Grrrrrrrrubo! Dawno takiego projektu nie bylo :)

Nadkola i podwozie sa pokryte bialym baranem? :shock:

Dbalosc o szczegoly PORAZAJACA!! Luuuuuuuuuuubie to :)

ps. Zawias u mnie tak samo wygladal, az milo sie sklada wszystko takie swiezutkie, co? :)

Fawor - 2013-04-29

Tak odnowiona SERIA na CRPach będzie zabijać...oczywiście, że każde mody idą na plus, ale nawet w tak prosty sposób odbudowane EK4 od zera będzie na mnie robić OGROMNE wrażenie. Mieć tylko nadzieję, że sama blacharka i lakier są zrobione zgodnie ze sztuką i adekwatnie do ilości włożonej pracy wlasnej. Powodzenia :)
lukas4 - 2013-04-30

karool, to jakaś 400 modelu nie pomnę :/

Gumka23, projekty dużo grubsze się tu kręcą :) , a lepiej biały baran niż czarna owca :) zawsze na czarno wszyscy mają smutno tak :P

składa się zajebiście :) nawet można bez rękawiczek pracować i ręce się domyje :)

Fawor, jeśli chodzi o lakiernika to jestem z jego pracy na 90%, jak z zadowolony, myślę że lakier to będzie boleć do pierwszego skoszonego pachoła :P , za jakiś czas się najwyżej znowu pomaluje :P

a jeśłi już poruszony temat cpr... z jakiej stali Fawor zrobił byś piasty? i czy pasowania łożysk według stałego wałka czy otworu bo nie mogę info znaleźć. Jak dla mnie stałęego otworu ale pewny nie jestem :oops:

comando - 2013-04-30

To się nazywa JDM :-P Będzie piękna.
Pit - 2013-04-30

Apeluję o więcej fotek :-P
lukas4 - 2013-05-04

Limon, na szybko z placu boju





zaległe foto wahaczy :p





więcej będzie coś jak odpalę kompa drugiego :)

Gumka23 - 2013-05-04

Do czego sa te gumowe oslony przykrecane na ta dziwna srube na wleczonych? U mnie ciezko to szlo, gumy byly sparciale wiec je wywalilem.
Gansan - 2013-05-06

grubo, ale nie widze sensu "odrestaurowywania" takiego auta, szkoda ze nie zabrałes sie za cos starszego, no ale ogolnie prace na bardzo wysokim poziomie i widac ze dajesz w to cale serce i kase
Dario - 2013-05-06

Gansan napisał/a:
nie widze sensu "odrestaurowywania" takiego auta

A niby dlaczego?

lukas4 - 2013-05-07

Gansan napisał/a:
grubo, ale nie widze sensu "odrestaurowywania" takiego auta, szkoda ze nie zabrałes sie za cos starszego, no ale ogolnie prace na bardzo wysokim poziomie i widac ze dajesz w to cale serce i kase


zakres prac pierwotnie nie miał być tak rozległy, ale jakoś samo wyszło :) na starsze przyjdzie jeszcze czas :D

Panowie mam problem, zachowałem się jak osoba z zaawansowanym niedowładem umysłowym :-(

przy składaniu silnika i montażu aparatu zapłonowego ustawiłem na kole TDC, przykręciłem aparat (opornie szło kręcenie śrub) myślałem że zamalowane gwinty czy coś. Chcę zakręcić kołem pasowym a tu nic, zamiast przestać i pomyśleć odruchowo przyłożyłem większego niutona i poczułem jak koło pasowe przeskoczyło parokrotnie. Ściągnąłęm aparat kręcę kołem żeby ustawić tdc, idzie normalnie patrzę a wałek od ssącego pod jakimś dziwnym kontem... przeskoczył mi rozrząd co potwierdziłem po ściągnięciu pokrywy. czy teraz wystarczy ustawić rozrząd w dobrym położeniu czy muszę np zmieniać pasek? Co mogło być przyczyną takiego stanu rzeczy? Jakie ewentualnie jeszcze szkody mogły się narobić?
Wkorwiony jestem na siebie, że szok :evil: na swoje usprawiedliwienie mogę tylko dodać, że byłem już fest ziebany

edit.

rozrząd ustawiony jak ma być, aparat założony i wydaje się że wszystko jest ok jak być powinno, nie mam pojęcia czemu wczoraj wyszły takie szopki...

lukas4 - 2013-05-08

poligon





chaves - 2013-05-09

jak w fabryce
lukas4 - 2013-05-12

składa się ciągle czekam na pasek jeszcze do wspomy, kończę elektrykę i silnik gotowy :D
wymieniłem od razu kopułkę, palec rozdzielacz, świece na NGK irydium, kable NGk, uszczelka termo pod kolektor

udało się również zakończyć temat i podłączyć wszystkie przewody prawie do skrzynki bezpieczników pod deską co bardzo mnie cieszy 8-)



kocham rozpakowywać oemy :D oczywiście przy składaniu magla (wymienione drążki) przy zaciskaniu opasek manszet podziurawiłem sobie gumy i musiałem czekać na jakieś zamienniki :P gumy z ES o dziwo pasowały do magla :)




przygotowałem modele do walki i dzisiaj lecę z solidworksem


Dario - 2013-05-12


lukas4 - 2013-05-12

tak btw. chaves, ty mnie obrażasz:P ma być lepiej :D

Dario dzięki :)

a takie foto mi się przypomniało że na gejfonie mam....



zapomniałem napisać, że odebrałem już wszystkie zaległe graty z lakierni :) , oczywiście były przepychanki i lakiernik nie chciał kończyć roboty :roll: , ale udało się dogadać i elementy wyszły lepiej niż buda się złoży to poprawki będą ;-)

Gumka23 - 2013-05-12

:padam: :padam:


karool - 2013-05-12

ale wypas :-D
lukas4 - 2013-05-15

wszyscy wypasuja a przyjechać pomóc składać to nie ma komu :P

ogarnięta wiązka silnikowa w 80% czekam na czujnik stukowego zakładam kolektor i można wrzucać motor :)



komora gotowa, położona wiązka pasa przedniego, jeszcze jakieś uchwyty dojdą i wiązka halogenów






w środku podłączona puszka bezpieczników i trochę pokładzione... po odpaleniu zacznę walczyć z wiązką lusterek


[URL=http://s1069.photobucket.com/user/lukas4/media/forum/DSCN4683.jpg.html]

[/URL]

Gumka23 - 2013-05-15

Gdybys mieszkal blizej to uwierz, ze z checia bym podlubal przy nim :)

Jak czesto przykrecasz cos i stwierdzasz- "kur*a, najpierw musze to przykrecic a dopiero potem..."? :mrgreen:

lukas4 - 2013-05-15

w sumie to z 3 razy tak miałem na razie :P z czego wczoraj musiałem wykręcić zbiorniczek płynu do sprysków bo wiązki nie mogłem przeciągnąć :P

eee tam biadolisz że daleko:) dostaniesz miejsce do spania przy hance Ci nawet pościelę na czystych kartonach:P

a jak składanie ryja u Ciebie idzie?

Gumka23 - 2013-05-15

Dzisiaj dostalem (w gratisie nawet z belka wzmacniajaca pod zderzak, w eg rzadko kiedy byla ;) ) i wyglada calkiem dobrze, jutro bedzie zmieniany. Sonda zamowiona, zmienic i ogien w niedziele na Koszalin rozpieprzyc znowu cos :D

Przy swojej spalem na kobylce drewnianej na siedzaco, wiec kartony to luuuuuuksus :)

lukas4 - 2013-05-15

heh do chaty mam na szczęście z garażu 800m wiec jest git :P

to jak coś to może w kask zainwestuj jak masz takie ambitne plany :P :mrgreen:

Karamba_DC2 - 2013-05-15

Ten temat powinien byc zamkniety...













Bo to istne porno :lol:

lukas4 - 2013-05-16

Karamba_DC2, mnie aż nadgarstek boli od składania :P

dzisiaj dostałem bonus od losu :P tato był odebrać odbłyśniki z regeneracji bo były wypalone, z odbłyśnikami zostały rami które miały być robione na ek9 ale jak usłyszałem cenę 150 pln szt to zwątpiłem i stwierdziłem że pomaluję na czarny mat :P
po odbiorze okazało się że panowie się pomylili i ramki zrobili również co prawda na srebrno ale za fryte :P więc zostaną srebrne :)
czasem coś samo z siebie wyjdzie na + :-P

lukas4 - 2013-05-22

życie to jednak niejebajka przy dokręcaniu ssaka (kluczem dynanometrycznym) przy ostatniej śrubie usłyszałem piękny trzask.... pęknięcie idzie do okoła kanału wodnego, korwa :zly:
lukas4 - 2013-05-28

fota bez której......czyli szpetny ryj w komorze :D



8-)




Pit - 2013-05-28

jest dobrze, kompleksowo... :super:
Bajcarek - 2013-05-28

Do muzeum z nim! :shock:
Dario - 2013-05-28

Co tu dużo gadać. KOT!
piczu - 2013-05-28

czysto Panie! Tak trzymaj!
lukas4 - 2013-05-30

mocowania wentyla ogarnięte z nierdzewki, plastikowe mnie nie przekonywały...

nie wiem ładnie, brzydko skutecznie :mrgreen:





sztywne jest wystarczająco wiatrak nawet nie drgnie przy starcie :) btw żeby było ciekawiej na wywiercenie 8 otworów spaliłem 3 wiertła :shock:

Dario - 2013-05-30

Dość awangardowe te mocowania. :mrgreen:
lukas4 - 2013-05-30

Dario, ma działać :P jak bym dał tylko płaskownik to wentylator pracował by do silnika i obijał by się o chłodnicę, po skręceniu płaskownik jest tai sztywny, ze problemu z takimi ruchami nie ma :P
sadam - 2013-05-30

lukas4 napisał/a:
fota bez której......czyli szpetny ryj w komorze :D


fuu :!:
:mrgreen:
kiedy wyjazd? :-)

lukas4 - 2013-05-31

za 2 tyg muszę być złożony bezwzględnie...proszę życzyć powodzenia ;-)
Fawor - 2013-05-31

razem z CPRami?
tmx89 - 2013-05-31

mozna bylo zlapac na porzadne opaski samozaciskajace sie
lukas4 - 2013-05-31

Fawor, a no jeśli pójdzie wszystko ok to tak, piasty się robią (materiał 42CrMo4QT) i po kilku wałkach, braku łożysk w wymiarach itp udało się wydumać coś:P
jak dobrze pójdzie w przyszłym tyg przednie pojadą na wypalanie wieloklinu i hartowanie (wieloklinu) będzie trzeba zacząć szukać opon :D

tmx89, jeśli masz na myśli przewlekanie przez chłodnicę to nie pasiło mi takie rozwiązanie, zresztą czasem trza sobie coś stworzyć :P

Gumka23 - 2013-05-31

lukas4 napisał/a:
piasty się robią (materiał 42CrMo4QT) i po kilku wałkach, braku łożysk w wymiarach itp udało się wydumać coś:P
jak dobrze pójdzie w przyszłym tyg przednie pojadą na wypalanie wieloklinu i hartowanie (wieloklinu)


Tyle je*ania zeby zalozyc felge... fuck...

lukas4 - 2013-05-31

Gumka23, powiem tak, drugi raz chyba bym nie kupił tej feli z tym rozstawem :P
PranK - 2013-06-01

Ja bym teraz zrobił inaczej z tym rozstawem.

Piasty 5x114,3 i 20mm dystans zmieniający rozstaw śrub. H&R nawet takie robi.
Fele mają dość duże ET więc by siadło idealnie ;)

lukas4 - 2013-06-01

myślałem o tym intensywnie ale sam dystans to 1k pln+swap zawiasu i hebli z itr i robi się już gruba flota

edit:

przy dystansie 22 wychodziłoby et26 więc nie weszło by w nadkole :/

lukas4 - 2013-06-01

jak dzień dziecka to dzień dziecka :)

silnik odpalony od strzału :mrgreen: ale się cieszę :D

Gumka23 - 2013-06-01

I nie ma filmu? :D
bkrawczy - 2013-06-03

Profi te mocowania :mrgreen: sam chyba o czymś podobnym pomyślę. Mam to spięte na trytytki, co prawda nic sie z tym zupelnie nie dzieje ale nie przekonuje mnie to.
Gumka23 - 2013-06-03

a ja dalem seryjny wiatrak i tez pasuje :) ... jakos nie przekonywal mnie chinczyk, ktory niewiadomo kiedy padnie...
lukas4 - 2013-06-03

Gumka23 napisał/a:
a ja dalem seryjny wiatrak i tez pasuje :) ... jakos nie przekonywal mnie chinczyk, ktory niewiadomo kiedy padnie...


a w łeb byś nie chciał ? :mrgreen: nic nie padnie :P a jak już padnie to spala się założy :)

lukas4 - 2013-06-13

chyba najbardziej wyczekane graty 8-)


Gumka23 - 2013-06-13

Hmmm... piasty i lozyska na tyl osbno? Ja kupowalem NTN (czyli OEM) w jednej czesci. A igielkowe to gdzie?
grimripper - 2013-06-13

Jedno wygląda jak tył, drugie jak przód - przejście na 5x114 ?
lukas4 - 2013-06-14

Gumka23, nie ma opcji zrobić jak oem bo tam bieżnia jest toczona w odlewie, co zapobiega rozdzielaniu łożyska i piasty

u mnie w piaście tylnej są dwa łożyska, proste (ustalające) od strony wahacza i skośne od strony tarczy oddzielone występem w materiale. Łożysko skośne ma zabezpieczyć piastę przed zgubieniem i przenosić obciążenia poprzeczne

grimripper, 5x100

lukas4 - 2013-06-16

wleciał już do auta dywan, wyklejona od nowa podsufitka i pomalowane słupki mi się podoba strasznie :mrgreen:





zostaje jeszcze dać do obszycia słoneczka
w poniedziałek panowie przyjeżdżają z nową szybką o będzie wklejanie więc nie jest źle :)

w związku z faktem, że wypadły mi 3 dni robocze termin wyjazdu się przesuwa :P

Karamba_DC2 - 2013-06-16

lukas4 napisał/a:
w związku z faktem, że wypadły mi 3 dni robocze termin wyjazdu się przesuwa


Nie pitol tylko zacznij nocki robic :mrgreen:

Ja jak jade na weekend do PL to potrafie od rana do 23.00 nie wyjsc z garazu , tylko donosza mi jedzenie albo dzwonie po pizze i mam pod garaz :lol:

lukas4 - 2013-06-16

Karamba_DC2, siedzę codziennie do 2-3 w nocy więc wiesz :P
grimripper - 2013-06-16

5x100 czyli pod konkretną felgę rozumiem :)

Czym malowałeś słupki i tchórzołapki, VHT? - wygląda świetnie.
Mocowania pasów też malujesz czy dajesz z prelude (przód podchodzi, tył niestety nie) ?

lukas4 - 2013-06-19

grimripper, tak to vht i muszę przyznać że wypadło fajnie :)

mocowania pasów będą szare chwilowo mam ważniejsze sprawy do ogarnięcia
pasy tylne pewnie wylecą całkiem,a przednie się zobaczy jak się ogarnę z budżetem.
niestety z braku floty i czasu auto chwilę będzie musiało być w środku "niedojebane" :) , ale nie wszystko naraz

Gumka23 - 2013-06-19

lukas4 napisał/a:
"niedojebane"


Obojetnie jak spojrze na to auto wydaje mi sie, ze to malo trafione okreslenie ;-)

Za malo zdjec! :)

lukas4 - 2013-06-23

złożone zwrotnice, przypieczętowane własną krwią :P






oczywiście przy składaniu środka okazało się, że osłona kolumny nie pasuje więc wleciała stara, tunel i podłokietnik psiknięte czarną strukturą, ale brakło mi trochę będzie trzeba poprawić podłokietnik



wleciały już również prawie ostatnie oem graty, kto zgadnie co to :P



może jak starczy zaparcia to poskładam w końcu pól osie dzisiaj i wrzucę do auta

Karamba_DC2 - 2013-06-23

Ile kosztowalo takie przerobienie pod 5x100 ? Bo dlugi czas sie czailem na pewne felgi gdzie zmiana rozstawu byla dosc klopotliwa . Moze byc PW :mrgreen:
I pod jakie felgi to robiles ?

lukas4 - 2013-06-23

tajemnicą to nie jest :P

150 pln wykonanie szt piasty + 300 pln wypalanie jednego wieloklinu zsumować musisz sam :D ,

tematu czytać się nie chce :P ?

fele to cp-r sprint hart, moim zdaniem nic ładniejszego nie wymyślili do 6 gen :)

Karamba_DC2 - 2013-06-23

No to nie tak malo , felgi trzeba by kupic w okazyjnej cenie heh.

lukas4 napisał/a:
tematu czytać się nie chce ?


Juz raz przegladalem i gdzies mi umknelo , ale tak mi sie wlasnie wydawalo ze to :
lukas4 napisał/a:
cp-r sprint hart,


Strasznie choruje na te felgi :jdm: :hurra: Jak bys mial zamiar kiedys zmienic na cos innego to napisz ;-)

lukas4 - 2013-06-24

Wtedy oddam Ci razem z piastami :P

Ponoć nie ma głupich pytań, a ja jedno znalazłem :mrgreen:

jak rozpoznać która póloś jest lewa a która prawa proszę o wskazanie na foto


grimripper - 2013-06-24

lukas4 napisał/a:

oczywiście przy składaniu środka okazało się, że osłona kolumny nie pasuje więc wleciała stara, tunel i podłokietnik psiknięte czarną strukturą, ale brakło mi trochę będzie trzeba poprawić podłokietnik


Deskę masz z ej? Wygląda na jasną w stosunku do obudowy kolumny i kratek nawiewów.

Hikiel - 2013-06-24

lukas4 napisał/a:
jak rozpoznać która póloś jest lewa a która prawa proszę o wskazanie na foto


Po ich długości?

lukas4 - 2013-06-24

,grimripper, deska jest moja stara i jest czarna:) tak na foto wyszło, osłona kolumny jest pomalowana stąd może różnica taka

Hikiel, są takiej samej długości :P

Karamba_DC2 - 2013-06-24

lukas4 napisał/a:
Hikiel, są takiej samej długości


Dokladnie :mrgreen: Jak mial bym auto pod reka to bym Ci powiedzial :lol:
lukas4 napisał/a:
Wtedy oddam Ci razem z piastami

Czyli jest szansa ze w tym sezonie jeszcze wyslesz ? :hyhy:

lukas4 - 2013-06-24

Karamba_DC2, założyłem dopiero opony dzisiaj więc :fak: :D
Karamba_DC2 - 2013-06-24

Jak mogles :shock: Ale to nic , jak dobre opony to tez biore :lol:

Lepiej jakies foto szykuj jak wygladaja ! :mrgreen:

Hikiel - 2013-06-25

lukas4 napisał/a:
,grimripper, deska jest moja stara i jest czarna:) tak na foto wyszło, osłona kolumny jest pomalowana stąd może różnica taka

Hikiel, są takiej samej długości :P


No to auto ***** :D sprzedaj ;)

lukas4 - 2013-06-27

Hikiel, chcesz kupić? :P , zamianę od biedy też rozpatrzę :mrgreen:

na razie walczę z prawą stroną bo w długiej półosi uszkodziiłem uszczelniacz :ugh: i muszę czekać na nowy...
prace ostatnio zwolniły trochę, ale ze względów zdrowotnych musiałem się trochę wyluzować :P

i więcej fot












uważam jednak, że opona za duży balon :/ nic trzeba będzie szybko upalić i pomyśleć o czymś niższym :D



i rozgrzebany tył...




Pit - 2013-06-27

lukas4 napisał/a:
opona za duży balon

Im większy balon tym lepszy, mi osobiście niskie profile niezbyt się podobają.

Bajcarek - 2013-06-27

Ale to będzie przechvj :shock: Jeszcze zderzak Backyarda, jakaś lotka i top 1 forumowych EK :mrgreen:
lukas4 - 2013-06-27

Limon, no z oponami jak jest to wiadomo :) jednemu podoba się balon innym niżej trochę, ja osobiście preferuję niższe profile, chociaż zobaczymy jak się na tym będzie latać :]

Kamil-R, zderzak marzenie :) , z lotek to zawsze szpon mi się podobał najbardziej 8-)

co do top1 to chyba nikt nic lepszego niż gaseba leśnik nie ulepił i nie ulepi w pl ;-) , ale z Backyardem do top 3 bym wszedł :P

gaseb - 2013-06-27

ooooooo co ja widzę, felgi pośmigały po PL i wróciły na jdm-option :) :)
Dario - 2013-06-27

Aż za czysto. :mrgreen: Pięknie! :oops:
lukas4 - 2013-06-27

gaseb, chwile się pokręciły ale wróciły bo dobrze im tu :P

panowie szukam jakichś fajnych nakrętasów i w oko wpadły mi:

http://ecx.images-amazon....kL._SL1023_.jpg

tylko jak zwykle nie ma na miejscu trza by ciągnąć nie wiadomo skąd

macie jakieś propozycje? nakrętki z opcją zabezpieczenia najlepiej w kolorze czarnym :P

Dario - 2013-06-27

Na jakiej zasadzie działa w nich to zabezpieczenie?
lukas4 - 2013-06-27

jedna z pięciu śrub na koło jest heptagonalna
Dario - 2013-06-27

A po co jest ta niby "nakrętka" imbusowa?
lukas4 - 2013-06-28

chyba taki pierdolnik tylko w sensie zaślepka :)
gaseb - 2013-06-28

syf się do środka nie dostaje dzięki tej nakręteczce. łatwiej się później odkręca.
Karamba_DC2 - 2013-07-02

Tez sie czailem na nakretki ZERG , JarusNet mial badz ma jeszcze ale zlote :-/
Mozna by kupic 2 komplety to juz wysylka po polowie ? :mrgreen:
Zapytam Jarka co tam mozna ogarnac.

Tylko przy czestej zmianie kola , zdejmowaniu itp bedzie troche wiecej zabawy :lol:


EDIT :


Nawet za 2 komplety trzeba i tak zaplacic 350zl :|

lukas4 - 2013-07-07

o fuck :/ no ja na razie pasuję bo budżet się na wydziwianie skończył :/
Karamba_DC2 - 2013-07-07

Na ckpl robi sie grupowiec na podobne nakretasy ale Raysa repliki stalowe a nie tandetne amelinium :mrgreen:

Komplet kolo 165zl , ja tam sie wpisalem :lol:



http://www.civicklub.pl/f...-lug-nuts-style

chaves - 2013-07-08

a gdzie tylny stab?
lukas4 - 2013-07-08

Karamba_DC2, :/ tylko nie wiadomo kiedy będą one a ja potrzebuję na już...

chaves, miałem 40 cm wody w kanale więc leży na podłodze sobie :P

Gansan - 2013-07-08

niezle idzie z pracami, felgi beda idealnie pasowac, tylko wnetrze nadkoli walnal bym na czarno konserwacja, bo biale nie beda zbyt dorbze wygldac
lukas4 - 2013-07-09

nadkola zostają białe, bo takie było założenie i po to kładłem białego baranka :)
lukas4 - 2013-07-17

dobra w związku z faktem, że niedługo trzeba będzie ustawiać zbieżność pytanko jaki kąt ustawić z tyłu żeby nie zjadało opon za szybko a dało efekty? Przód ustawiony na 0 z braku regulacji jakieś porady od czego zacząć ?


edit:

jest w tym coś prawdy :D

"The X axis represents the number of weeks spent on the project. Of course, you expected to be done around week 30, but when 30 comes around and you’re not even close, you start to frantically spend money and time trying to finish your project. Expectations swing wildly between “Greatest formula car in history” and “I
swear to god I’m going to set this thing on fire and push it into the ocean.” Around week 40 your roommate starts to suspect that your wild mood swings are the result of a cocaine addiction, your mounting debt looks suspiciously like you have a cocaine addiction, and you start to wish you had spent all your time and money on
something less addicting and less destructive to your health and social life. Cocaine, for instance.
You quit your job eight months ago when last year’s car was behind schedule and you “needed” to spend an extra 20 hours a week on it. You could save money on food by eating at home but you don’t have time to cook, you don’t know how to cook, and your oven smells questionable ever since you used it to bake a carbon
fiber steering wheel. Your grades are dropping like panties at all the frat parties you’ve never been to, and the school wants $1200 for that class you failed last semester because for some reason, financial aid only counts if you don’t get an F.
Week 50 rolls around. Your expectations are nil, you can’t remember what classes you’re supposed to be going to, you start to confuse your net worth with the national debt clock, and you’ve actually scouted an area in Texas where you can easily roll a flaming formula car off a cliff and into the Gulf of Mexico.
New members ask how they can help. You resist the urge to shake them violently, slap them in the face and yell “Get out while you still can! Don’t worry about me, I’m already gone! You have to live on! Live on without auto racing!”
Cytata z książki Formula Student - searching for the limit in Formula SAE.



edit 2:

jeżdżone było pierwsze 600m zrobione 8-)

http://www.youtube.com/watch?v=2XjMAfiM8-Q

położona wiązka halogenów



dołożone przewody do grzania lusterek i podłączone pod przycisk szyby jeszcze piny w drzwiach muszę dołożyć
nareszcie udało się ogarnąć z wiązką powypinać poprzepinać, polutować i jest w nadkolu..







w komorze jeszcze dolot wyrzeźbić tymczasowo trzeba i będzie koniec


Gansan - 2013-07-19

komora jest swietna, tylko dolot bym wydluzyl, tak zeby filtr byl jak najblizej nadmuchu i jak najdalej silnika..
lukas4 - 2013-07-19

i tak będzie zrobione :) , docelowo pewnie fawor dolotem będzie się zajmował :-P
Gumka23 - 2013-07-19



Gratluacje :)

Dolot do wymiany.. kierunek Fawor ;)

Jest przech*em... tak naprawde szkoda, ze to civ, a nie jakis rare ;) , bo robota jaka zostala wykonana powala dbaloscia.

EDIT

Ubiegles mnie ;)

lukas4 - 2013-07-19

Gumka23, też czasem żałuję że civ :P ale inna sprawa, że jest to auto łatwe, jest dużo literatury, gratów, poradników, przetarte szlaki i stosunkowo tanie

tak naprawdę przed tą robotą to nie parałem się mechaniką ot gumy w zawiasie wymieniłem czy poduszki silnika i tyle, z elektryką wspólnego nie miałem nic więc by to poligon w czystej postaci

a tak naprawdę to marzy mi się zrobić 240Z i EE8 tylko, że jeszcze rzetelniej bo ze swojej pracy nad autem jestem zadowolony tak na 80% więc sporo jest jeszcze do poprawy

Gumka23 - 2013-07-19

lukas4 napisał/a:
ale inna sprawa, że jest to auto łatwe, jest dużo literatury, gratów, poradników, przetarte szlaki i stosunkowo tanie


Z tego tez wzgledu sam jezdze civem ;)

lukas4 napisał/a:
a tak naprawdę to marzy mi się zrobić 240Z i EE8 tylko, że jeszcze rzetelniej bo ze swojej pracy nad autem jestem zadowolony tak na 80% więc sporo jest jeszcze do poprawy


:zglupkiem: :D

lukas4 - 2013-07-19

z resztek magazynowych ulepiłem taki zderzak...



dokładka założona tylko do foty

nie ukrywam że jaram się strasznie tym frontem :oops:

jutro montaż...

dymek6300 - 2013-07-20

ładne mi resztki :-P
chaves - 2013-07-20

grill OEM czy chińczyk?

nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć na żywo to cudo!

sparco d15z6 - 2013-07-20

a idź pan w ch... <foch>

pięknie lecisz z tematem, całość na cpr będzie urywać suty jak nic

lukas4 - 2013-07-20

chaves, halogeny china a reszta oem, właściwie grill i dokładka właśnie miały pierwszy montaż :D

edit. w związku że dostałem od pierwszego lakiernika zaślepki w worku nie mogę ogarnąć tych 3 szt gdzie powinny iść... pomożecie ?:)




FILIP_ZS - 2013-07-21

ta gumowa to nie jest czasem odbojnik tylnej klapy?
piczu - 2013-07-22

ta po lewej to nie czasem kołeczek mocowany w przednim/tylnym błotniku, do którego przykręca się zderzak?:)
lukas4 - 2013-07-22

już ogarnięte :p

odbój maski przód i kołki ustalające lamp tylnych

auto pojechało do lakiernika na poprawki i spasowanie a ja idę spać :mrgreen:

Gumka23 - 2013-07-22

Za robote bys sie wzial, a nie o 13 spac idziesz :D

Dobranoc :D

kwiatu - 2013-08-18

coś nowego w temacie ? :D
Dareko - 2013-08-18

lukas4 napisał/a:
a tak naprawdę to marzy mi się zrobić 240Z i EE8 tylko, że jeszcze rzetelniej bo ze swojej pracy nad autem jestem zadowolony tak na 80% więc sporo jest jeszcze do poprawy


dobre myslenie :ok: zawsze jest cos do poprawy ;)

kibicuje

lukas4 - 2013-09-02

Ostatnio wziąłem dłuższy rozwód z pracą przy aucie, bo miałem już dość białego skoorwiela, cel był jeden, pojeździć, po około 300 km wymieniłem olej ,filtr i w drogę :)
obecnie auto zrobiło od złożenia 4k km i jak zwykle trochę rzeczy wyszło w praniu.
Po dojechaniu do niemców tylne koło dostało luzu co nie ukrywam mocno mnie zagotowało, na szczęście po wizycie na podnośniku okazało się, że łożyska całe a najprawdopodobniej luz wziął się z tego, że wszystko się ułożyło dopiero, dokręcone ponownie 100 nm i narazie git :)
pojawił się również problem z falowaniem obrotów, czego przyczyną okazała się za mocno naciągnięta linka gazu.
z bonusów po powrocie do pl miałem suszę w zbiorniczku wyrównawczym, wlazłem pod auto i znalazłem 2 wycieki mam nadzieję, że problem ustanie (po 400 km jest ok) i nie jest to uszczelka pod głowicą
w czwartek jadę na zbieżność ponownie, pochylenie koła przód od gleby zrobiło się 2,1, a diagnosta wykazał się inwencją i tył ustawił na 1,2, efekt jest taki, że czuję jak bym miał przegub gumowy w środku auta przez co tył "dogania" przód z opóźnieniem i chce go wyprzedzić na ciasnych winklach :D , będzie ustawione na 2,4 może się poprawi
do ogarnięcia zostało mi trochę jeszcze tzn montaż dokładki tył gdzie trzeba zrobić custom mocowania bo wyłamane są wszystkie :/ , montaż catch tanka, przerobienie dolotu i podłączenie lusterek, ale to elektryk będzie walczył :) i pewno masę pierdół, o których pisać nawet się nie chce


teraz o tym jak się jeździ :P z poliuretanów jestem zadowolony nic nie trzeszczy nie skrzeczy itp., jednak dla mnie zawias jest nadal za miękki, fajnym modem okazał się short shifter, który po przyzwyczajeniu się bardzo mi odpowiada, utwardzone łapy silnika + lekki zamach skutkują minimalnymi drganiami budy na wolnych (najgorzej jak wentyl się włącza) osobiście mi to nie przeszkadza :P nie zauważyłem, żadnych negatywnych zachowań auta przy lekkim zamachu, no może spadek obrotów szybszy i lubi na wolnych spaść poniżej 800 ale zaraz wraca i jest elegancko, sprawiedliwość oddać trzeba, że pozytywów tez nie zauważyłem ale zwyczajnie już nie pamiętam jak się jeździło przed tymi całymi tuningami :D . generalnie panicz jest zadowolony :D
Auto na tą chwilę dramatycznie potrzebuje dolotu, zawiasu, wydechu foteli i dystansów i chyba nawet w dobrej kolejności napisałem :-D , i na koniec takie foto z kalkulatora





tak wiem przód niżej, bez gwintu tego nie wyrównam, chyba że sprężyny same jakieś wpadną....

ale posta ulepiłem ogromnego, kto się przebił do końca szacun :P

KubaJDM - 2013-09-02

:shock: mistrz! z zewnątrz nic jej nie brakuje :mrgreen:
lukas4 - 2013-09-02

$$Honda Fan$$, no nie wiem :D
owiewki, lotka spoon, gleba, lampy ek9, zdymione szyby tył + przednie od ek9, lampiony tył ek9, fog w zderzak,

no i wypadało by zalepić backyard special, ale to chyba zostanie w strefie marzeń... czekam na znaczek tylny bo maluje się ale nie wiem kiedy będzie może w grudniu dopiero :/

KubaJDM - 2013-09-02

jak dla mnie to teraz jest bardzo dobrze, jednak racja z lotką spoona i owiewkami będzie jeszcze lepiej ;-) lampy z ek9 imo nie zrobią jakiejś super różnicy
Lukash - 2013-09-02

fog w białym aucie będzie wyglądał mega fajnie. jak dla mnie już jest z wyglądu kosa - wiadomo, że felgi swoje robią :)

super to sobie ogarnąłeś!

Fawor - 2013-09-02

zoabczylem pierwsze zdjęcie i westchnąłem głosno "uuuf" :D Jest dobrze! tył moglby byc faktycznie ciut nizej, ale jakoś mocno tego nie widać. Zrealizujesz wypisane plany (moze dolocik? ;) ) i bedzie jedno z najlepiej uratowanych aut w PL! Czołówka 6gen, na prawdę :)
fulek - 2013-09-02

Ekstra!!!! 8-)
kozel - 2013-09-02

Oj zazdroszczę uczucia które towarzyszy pierwszej przejażdżce po takiej robocie :-D . Jak ogarniesz detale będzie naprawdę miazga. Z tyłu możesz powalczyć ze springami. Jeśli auto zostaje jako dd to chyba najlepszym wyjściem jest jakaś przyzwoita sprężyna i regulowany amor (KYB AGX??).
lukas4 - 2013-09-02

Fawor, czyli do końca wierzyłeś że uda mi się zwieśniaczyć auto ??dziękuje :mrgreen: a dolocik do niemców mi podeślesz i pytam serio ??:p

kozel, tak naprawdę to nic szczególnego :P spięte poślady i jazda z duszą na ramieniu czy nic się nie rozsypie :) , dopiero kiedy nabieram zaufania powoli do auta zaczynam odczuwać przyjemność z jazdy, ale nie powiem pierwsza przejażdżka to podniecony byłem, ale wystraszony też że amen :D każdy kamień uderzający o budę to byłą myśl o kur... śruby się sypią ;-)

jeśli wpadnie zawias inny to tylko pełnowartościowy gwint 8-)

clark - 2013-09-02

Gratulacje udanego wyjazdu! A dokładka ek9 na tył nie wpadnie?
lukas4 - 2013-09-03

clark, wpadnie mocowanie muszę dorobić, nie chciało się całości czytać :P
Mazek - 2013-09-03

Ja bym dał znaczek na maskę jak w EK9.

Ładnie się prezentuje.

P.S - biały jest najszybszy !

clark - 2013-09-03

Extra! Czytalem calosc, ale dawno :-)
Karamba_DC2 - 2013-09-03

Swietne auto 8-) I ta Felga :jdm: :bear3:


lukas4 napisał/a:
jeśli wpadnie zawias inny to tylko pełnowartościowy gwint


Jak chcesz to moge teraz ISC ogarnac w grupowcu ;-)

lukas4 - 2013-09-03

no i właśnie zmieniły sie wszystkie plany na temat auta... po 26k km od wymiany wyjebalo mi uszczelkę pod głowicą...lub pękła głowica...

teraz zostaje podjąć decyzję czy auto zostaje w PL i będzie robiony remont ale to dopiero grudzień gdzieś, czy jedzie do Niemiec i będzie jeżdżone...

kompresja nie była idealna więc jak robić uszczelkę to wypadało by cały silnik robić i robi się gruba flota...no i pytanie się pojawia czy robić silnik pod kompresor czy swapować na b18c i zostawać w NA
muszę się z tym przespać, a mówił mi ojciec kup sobie nowe auto....

Karamba_DC2, jak widzisz gwint musi poczekać...

Karamba_DC2 - 2013-09-03

Tanio i szybko jest wpakowac M62 i fajnie to jedzie , zrobienie b18c to juz tez flota , chyba ze ma zostac seria na lepszych kolektorach.
kozel - 2013-09-03

I cały misterny plan w piz..u. Kartka, długopis i policzenie co wychodzi najlepiej. Myślę że warto się zastanowić nad dołem z b18 zamiast pakować całe b18c, ale najlepsze efekty kasa -> moc daje kompresor lub soft turbo. Nowe auta też się psuja:)
lukas4 - 2013-09-03

Karamba_DC2, przy m62 trzeba wywalić klimę a to nie wchodzi w grę, więc jedyny sensowny kompresor to JR, b18 chwilowo mogła by być sprawna seria i dalej by się walczyło z czasem....

kozel, na chwilę obecną nie ma co liczyć, bo najzwyczajniej w świecie nie mam hajsu, a autem miałem ruszać na poszukiwania roboty :-P
dól od b18 to już lepiej b20 robić :)

tak naprawdę w grę wchodzą 2 rozwiązania na ten moment jechać i jeździć spokojnie bez szaleństw,mieć nadzieje że wytrzyma te 6 000 km, dolewać płynu, w międzyczasie zbierać siano i podjąć decyzję co i jak

albo zostawić grata w PL zbierać siano i kombinować

na dzień dzisiejszy żeby o tym myśleć nie mam siły, chęci, a tym a tym bardziej czasu bo w niedzielę wyjeżdżam do niemiec

pozostaje pytanie czy autem czy busem...

wierzba - 2013-09-03

wiem, że po ptakach, ale dobra rada to oprócz sprawdzania oliwy, sprawdzać płyn co jakiś czas.
jak ma być bezawaryjnie i jdm to b16b / b18c
jak budżetowo to c4 z dobrą skrzynią i heja

Fawor - 2013-09-03

kurde - robota uszczelki to przeciez nie są jakieś wielkie pieniądze, żeby od razu załamywać ręce i myśleć o swapie..to jest pierdoła. nie pamietam już czy auto robisz sam czy mechanike oddajesz komuś..jakby co to odezwij się na PW - pomogę w kilku opcjach, jeśli masz na myśli zostanie NA :)
lukas4 - 2013-09-03

robiłbym sam, ale nie mam czasu żeby zostać i się z tym bawić, wiem że sama uszczelka to nie mega fail za milion monet, jeśli okaże się jednak że dól by wypadało tez robić to będzie średnio po prostu
jutro podejmę jakieś decyzje.

Lukash - 2013-09-03

jeśli dół do roboty, to poszedłbym w B20.

szkoda, że taka akcja się stała. rok temu miałem to samo, na szczęście to była sama uszczelka.

Fawor - 2013-09-03

lukas4 napisał/a:
robiłbym sam, ale nie mam czasu żeby zostać i się z tym bawić

wiesz, robienie dołu raczej skończyłoby się po prostu zmianą pierścieni, jeśli wcześniej auto nie waliło oleju hektorlitrami. b16tka nie ma tendencji do robienia owalu na tulejach. Dawaj słupek na palete i odeśle Ci gotowy :P B16, B18, B20 - za co dusza zapragnie zapłacić ;)

lukas4 - 2013-09-03

dusza pragnie zapłacić za mocne b20 portfel nie ma z czego :-P ,
zobaczymy co będzie robione :)

wniosek z tej historii jest prosty i powszechnie znany ...
trza mieć dwa silniki jakby jeden był rozjebany :D

BeNeK - 2013-09-03

Civ na prawdę klasa 8-) OEM+ , LUBIĘ TO !!
!
Może łatwiej kupić 2 silnik pełny stock załadować go do budy a w między czasie na spokojnie składać drugi konkretny setup turbo , kompresor czy tam NA . Potem sprzedać stock i gra gitara , wiem ze łatwo się mówi ale ... W każdym bądź razie powodzenia

Fawor - 2013-09-03

lukas4 napisał/a:
trza mieć dwa silniki jakby jeden był rozjebany

tutaj bardzo fajną wskazówką jest właśnie to, co powiedział Benek - kup jakiś pewny drugi słupek C4, do przerobienia będzie tylko dolotowy i komp. Za 3-3,5k dodajesz sobie jakieś 10KM i kupe Nm w przebiegu plus masz w ogole dwa silniki. Ja bym poszedł w tę stronę, aczkolwiek rozumiem, że bez $$ w kieszeni można podsumowac "łatwo powiedzieć".

lukas4 - 2013-09-05

decyzja zapadła, auto jedzie w sobotę do emg otworzy silnik i zobaczy co jest grane... jeżeli nie będzie jakichś niespodzianek to uszczelka zostanie wymieniona bez otwierania dołu i na razie będzie to tyle bo po prostu chcę jeszcze pojeździć w tym sezonie
w międzyczasie trzeba będzie coś myśleć

btw. kupię szpilki głowicy arp do b16 :)

Karamba_DC2 - 2013-09-05

Mowisz i masz. Mam ARP do b16 ;) 250zl za komplet. moze bede w ten weekend u emg jak kończy strojenie to zostawie ;)
lukas4 - 2013-09-05

Karamba_DC2, :serce: :mrgreen:
CyborgRS - 2013-09-05

Przeczytałem 13 stron i stwierdzam że projekt jest mega, właśnie tak zawsze miał wyglądać mój wymarzony EK Type-R :mrgreen:

Nie łam się, może tylko uszczelka i będzie śmigać, potem złapiesz robotę za milion Euro :-) i pomyślisz

lukas4 - 2013-09-05

CyborgRS, obu oby zobaczymy :D

panowie jaki występował problem przy grubych chłodnicach typu czajna?
chodziło tam o korek ale, nie mogę sobie przypomnieć co to było...
tematu na pjdm nie mogę odnaleźć

szukam przyczyny wywalenia tej uszczelki bo robiona była 26k km temu na oem gratach więc powinno latać...

CyborgRS - 2013-09-05

lukas4 napisał/a:
CyborgRS, obu oby zobaczymy :D

panowie jaki występował problem przy grubych chłodnicach typu czajna?
chodziło tam o korek ale, nie mogę sobie przypomnieć co to było...
tematu na pjdm nie mogę odnaleźć

szukam przyczyny wywalenia tej uszczelki bo robiona była 26k km temu na oem gratach więc powinno latać...
\

Może chiński korek nie upuszczał ciśnienia z systemu :idea:

lukas4 - 2013-09-05

tez o tym pomyślałem właśnie dlatego pytam co tam był za miszung
to było coś z głębokościami króćca, i wiem że sprawdzałem to po czytaniu tematu i było ok, ale wole się upewnić...

wierzba - 2013-09-06

pisałeś, że była susza w wyrównawczym ?
lukas4 - 2013-09-06

zgadza się płyn normalnie zasysa
Gumka23 - 2013-09-06

Jak zasysa to ok. Problem byl z wysokoscia krocca, poprostu otwarty korek "nie siegal" do krocca wyrownawczego, przez co nie oddawal ani nie zasysal.
lukas4 - 2013-10-14

odkopuje, auto odebrane od mirka, wymieniona UPG i skręcone na szpilkach ARP od Karamby. Obyło się bez dalszych niespodzianek. Hanka zrobiła już 1k km i jest git :-)

Podczas pobytu w pl chciałem zabezpieczyć lakier przed zimą, ale czasu nie było za dużo więc była walka w warunkach specjalnych.

Fotki z cyklu mycie auta, na sucho po woskowaniu nie dałem rady już zrobić bo zaczęło padać...








jako, że ten etap projektu uważam za zamknięty, dziękuję wszystkim którzy pomagali mi w jakikolwiek sposób i wspierali w chwilach zwątpienia :mrgreen:
Oby teraz już można było zacząć coś modzić :-)

Gumka23 - 2013-10-14

lukas4 napisał/a:
Oby teraz już można było zacząć coś modzić :-)


:hurra: :hurra: :rotfl: :rotfl:

chaves - 2013-10-14

no i elegancko? za co chcesz się brać w pierwszej kolejności?
fulek - 2013-10-14

pakiet type r fajnie by siadl :)

lubie to!

lukas4 - 2013-10-14

chaves, za jazdę póki sucho :mrgreen: , na razie chciałbym pocieszyć się autem a później się zobaczy

fulek, do pakietu lotki brakuje :/ , więc serie uniosłem trochę dokładka przód już wróciła na zderzak a tył czeka na montaż, ale to dopiero jak zjade do pl znowu

Karamba_DC2 - 2013-10-14

Gratki ze wyjechal ! Swietnie sie prezentuje na tym kole 8-)
chaves - 2013-10-14

mi widzi się tutaj lotka Mugena lub Bomex
lukas4 - 2013-10-14

chaves, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to zostaje (poza montażem dokłądki tył) jak jest na dłuuuuższy czas, po pierwsze podoba mi się, a poza tym znudziło mi się walka z wizualnymi aspektami auta.
Chciałbym zrobić to czego auto naprawdę potrzebuje, dolot, wydech, inne tarcze bez rzeźby rozstawu, lepszy klocek na przód bo Ds'y mnie nie zadowalają po howkach, fotele itd. No i trzeba jakieś koło na zimę wykombinować bo będzie stało :P

Fawor - 2013-10-14

jaram się pasowaniem przodu...ciekawe czy u mnie winna jest maska, czy grill :roll:
sparco d15z6 - 2013-10-15

nie ma bata, muszę mieć takie koła u siebie :] jaki rozmiar gumy masz założony?
panie jest rewelacja! :koniuje:

lukas4 - 2013-10-15

Fawor pasowane przodu w civach to w ogóle jakiś meksyk i ciężko cokolwiek z tym urobić....

sparco d15z6, szukaj szukaj jak i ja szukałem :mrgreen: 16/205/45

dzięki za dobre słowo, miło jak się komuś podoba :)

rdk - 2013-10-15

petarda!
Gansan - 2013-10-16

no robi wow :-D
lukas4 - 2013-10-29

chcecie bajki? oto bajka...


Coś w środę moja dziewczyna zaczęła przebąkiwać o wycieczce zaplanowanej na Niedzielę. Stwierdziła że będzie potrzebny nam samochód itd. Wywnioskowałem że jedziemy na jakieś pokazy typu wystawa starych aut na który, kiedyś mnie wzięła czy coś w ten deseń. Rzeczywistość okazała się troszkę inna
W zasadzie całą historię warto zacząć w piątek :lol: .

Szybka decyzja po piątkowej pracy, jedziemy do NL ogarnąć jakieś zakupy na weekend ten i przyszły. Akcja 50 km autem, wjazd do zaprzyjaźnionego coffa zakup po 5 szt na twarz i powrót do domu 50 km. Weekend można zacząć.

Wieczorkiem siedliśmy elegancko odpaliliśmy bongo, pijemy sobie piwko i Magda dostaje wiadomość od koleżanki z Indii. Chwila gadki i okrzyk zdziwienia "czy ty wiesz że Dagmara pracuje w F1"..., myślę sobie korwa nie może być, albo ja jestem taki upacany albo świat zwariował. Gdzie? Co? Jak? niech poda więcej info... Za chwilę dostaję zdjęcie i filmik z treningu.... Okazuje się że pracuje faktycznie... dla ferrari, jej zadaniem jest siedzieć w loży dla VIP przez całe zawody i treningi.
Nie ukrywam łzy zazdrości pociekły mi po twarzy... robota marzeń...przychodzi wiadomość "Jak chcesz zadzwoń w sobotę podłączę się na skajpa na żywo pooglądacie treningi" Zaiebista opcja przecież! pytam o której się połączyć itd."jestem cały dzień, prawie bez znaczenia więc"

Spoko posiedzieliśmy z Magdą pogadaliśmy i w kimę w sobotę budzę się godzina 12 w południe. Na Magdy tel. I czytam widomość o 7 rano "podłączcie się " o 8 to samo i o 9, o 11:30 naszego czasu "już po treningu" u nich jest 15:30, wszystko dobrze ale w Indiach mają czas 4 h do przodu. Tak więc oglądanie f1 na żywo przez skypa mamy z głowy. Wkorwienie na zmianę z depresją mnie ogarnia i popadam w totalne otępienie. Co tu robić w tak ziebany dzień, może budyń?

Budyń dobry jest, na śniadanie do kawy jak znalazł. Szybko do gara wlewam trochę oliwy z oliwek... dorzucam 2 g haszu...będzie z wkładką. Misja na dziś podnieś przed jutrzejszym wyjazdem auto, upewnić się, że wszystko jest ok, z wydumanymi piastami itd. Z każdą łyżką budyniu wiem że będzie ciężko. Dziwne powinno wkręcać się z 2 h nie 20 min. No chyba że to przez tą kawę rano i to że na czczo. Po zjedzeniu śniadania do końca już wiem, auta dzisiaj nie podniosę...decyzja jutro rano trzeba to ogarnąć pobudka o 6.


W niedzielę o 6 budzik dzwoni... za oknem pada i ogólnie, łeb ciężki mówi zostań spać. Sobotnie popisy dają o sobie znać, otępiały patrzę na zegarek. Dobra wstajemy o 6:30. 6:30 dzwonek ponownie, zwlekam się z materaca ledwo świadomy gdzie jestem. Patrzę na zegarek na ręce 7:30 co jest korwa, zaspałem czy coś znowu? o co kaman.. No tak zmiana czasu była, dobrze że operator komórki czuwa.

Po omacku ubieram się, szybko ogarniam paszczę i wyjście po auto. No tak jeszcze trzeba podnieść sprawdzić czy to kamień w oponę się nie wbił, że hałasuje i sprawdzić luzy na kołach z tyłu. Spacer 10 min otrzeźwi mnie z grubsza .Sprawdzone, ogarnięte, oliwa dolana, w domu czeka kawa 10 min i w drogę kierunek Koln -->Nurburg. Nawigacja przekazuje radosną informację do celu 124 km.


Jedziemy na Nurburing Drift Cup 2013.

Niestety pogoda pozostawia wiele od życzenia leje cały czas, co dość mocno ogranicza przyjemność z jazdy. Nie wiadomo czy chłopaki w taką pogodę będą się ślizgać, ale jak już się wybraliśmy to lecimy. Dotarliśmy bez większych problemów parkujemy i tak mamy bilety...

Pogoda się poprawiła kropi tylko i wieje strasznie, ale w sumie to nieważne... Pierwsze kroki za ogrodzeniem, ..kibel na NR standard mógł by być wyższy niż ta rynna na ścianie, ale co tam zwiedzić trzeba wszytko
Impreza odbywa się na GP track (wszystkie zdjęcia i filmy zrobione telefonem)
Idziemy w lewo na trybuny może coś się będzie działo, furki ustawione karnie na pętli chwila wolnych przejazdów i zaczną ganiać na czas.



Przerwa techniczna zamiatanie toru itp. Idziemy zobaczyć do "parku maszyn"; co też będzie nam dane pooglądać. Pada, błoto, i pizga... nie szkodzi za to są dryftowozy stojące ładnie pod namiocikami czekające na swoją kolej. W tle walka trwa, wymiana, półosi i wahaczy czyli jakieś jebnięcie zostawiło swój ślad.

W całym tym zamieszaniu dostrzegamy ekipę polaków. Miło będzie komu kibicować.







Idziemy dalej a na torze ciągle coś ktoś się ślizga. Nawet słońce nieśmiało wychodzi z za chmur będzie lepiej...

Wracamy na trybuny zaczynają się przejazdy w parach, szału nie ma zdecydowanie... na początku, pizgawa wzmaga się i powoli odechciewa się stać na tym wygwizdowie. Kolejna przerwa techniczna i szybka decyzja... idziemy do auta zjeść coś i zagrzać się . To była najmądrzejsza rzecz jaką mogliśmy zrobić... co okazało się za chwilę. Silnik się zagrzał w Hance robi się miło i przyjemnie, jemy sobie spokojnie, opis wrażeń i ogólne dyskusje, spostrzeżenia. 10 min później około 13 prawdziwe oberwanie chmury, wieje że drzewa przygina do gleby ludzie biegną do samochodów, a my siedzimy i obserwujemy ciesząc się z idealnego wyczucia czasu.

Niestety deszcz przeciąga się i na dzisiaj to chyba koniec imprezy. To co jedziemy się przejechać co tam jeszcze mają do obejrzenia? Jedziemy w stronę info center, trzeba obadać, kilka metrów prosto, parę winkli rondo i jesteśmy pod siedzibą NR miazga.

Nigdy nie sądziłem, że takie wielkie może to być, wszędzie siedziby film kw, bilstein, yokohama, sito z dupy łeb się chce sam odkręcić. Pogoda płata nam psikusa przestaje padać, wracamy na tor oglądać finały zaraz. Wieje niemiłosiernie, ale przewiało pięknie niebo słońce nad głowami, nareszcie można chłonąć otoczenie.







Walka trwa rodak Bartek Stolarski walczy o pudło jest komu pokibicować. Ostatnie przejazdy Bartek stolarski vs James Den (nie mam pojecia jak się pisało).



Niestety po przejeździe dodatkowym Bartek przegrywa o piczy włos i kończy na 2 miejscu.

W tle odbywają się jazdy w bolidach którejś tam formuł...jak się okazuje można wykupić sobie jazdy doszkalające w takim wynalazku...
W tak zwanym międzyczasie aktywuję swój chytry plan wykorzystania prezentu gwiazdkoweg... Sprawdzenie i tak w dniu 27 odbywają się turistichefachre po Nordschleife.

Jeszcze rzut okiem na dekoracje zawodników, ale już co innego zaczyna zaprzątać mi głowę... trochę na nieświadomce wracamy pod info centrum obadać szczegóły.



Przy okazji zwiedzamy "centrum" NR mijając salon nissan nismo.Pani w okienku kieruje nas do wjazdu, opowiadając gdzie, co, kiedy.... Siedzimy znowu w aucie i jedziemy na wjazd. Przed wjazdem na tor przykleja się z tylu Nissan Gtr... Wjeżdżamy na parking, poszukiwania miejsca parkingowego, udaje się... Podbieg do okienka..."przepraszamy tor jest aktualnie zamknięty, nie wiadomo czy zostanie otwarty." Przynajmniej wiadomo czemu taki tłok na parkingu... Fot nie robimy tel. umiera, a na onboarda musi starczyć baterii. Czekamy na jakieś info, strach, niecierpliwość i wkoorw mieszają się ze sobą... a co jeśli nie otworzą dzisiaj?

Jest ... otwierają, w okolicach godziny 16, mamy bilet... chwila żeby na parkingu się przerzedziło, wsiadamy do auta i ustawiamy się w ogonku... Karata wjazdu ładna plastikowa, prawie jak polskie dowody, kurde.. zabiorą może zostawią na pamiątkę.. szkoda by było. Bramka przykładamy kartę, zostawili... Szlaban otwiera się... ruszamy... już jesteśmy NURBURGRING... motanina w aucie, potrzebne okulary tak? nie? Włącz stoper, Toczymy się kolejne metry przez strefę wolnego ruchu. Szykana z pachołków na wylocie i ogień... jedziemy... Mokro, tłusto ślisko... jednak ten federal to gówno nie opona... na mokrym nie trzyma, jedziemy... ma być spokojnie bez stresu , winkiel... lewy, prawy.... ostrożnie, w prawo 90 za barierką... Lecimy prosta startowa i pierwszy lewy zakręt... Już koniec.... nie pamiętam, nic nie wiem, w pamięci utkwiło tylko rozmazane na bandzie Subaru
Jak wyglądał tor...jak szły te zakręty... jak jechałem, co się działo... Wyparowało mi 10 min z życia i nie jestem w stanie tego ogarnąć. Nawet nie potrafię powiedzieć, co zrobiłem właśnie. To było jedno z najbardziej ekscytujących 10 min w moim życiu. Nie wiem jaki miałem czas, bo nie zatrzymałem stopera, film z onboarda jest niekompletny, bo brakło pamięci i baterii... Nie szkodzi... nieważne... ten pierwszy przejazd i tak nie był na czas...


Gdyby nie fakt że ten przejazd był z serca, to napisał bym, że jest całkiem z dupy,po obejrzeniu go na filmie. Jazda emerycka aż wstyd... prędkości bez szału totalnie... ale w tym momencie to dla mnie nie istotne...

Wracamy z gorącymi głowami do info center, wszak naklejkę na klapę trza zakupić. Wszystko jest ostatni rzut oka, w lusterko i deklaracja w duchu że jeszcze tu wrócę... Spełniłem swoje marzenie... a może to tylko ten sobotni budyń trzyma dalej...




nie mam ani jednego zdjęcia auta z zewnątrz na torze... żaden fotograf mnie nie dziabnął :zalamany:

edit:
znalazłem jakieś 2 szt. :mrgreen:

Karamba_DC2 - 2013-10-29

Przeczytalem calosc i... Spoznie sie do pracy !

Dobre :mrgreen:

kex_ - 2013-10-29

Karamba_DC2 napisał/a:
Przeczytalem calosc i... Spoznie sie do pracy !

Dobre :mrgreen:

Dlatego czyta się forum siedząc w pracy, w czasie jak parzy się kawa, a skrzynka ściąga maile :mrgreen:

Zazdroszczę, NR to mój własny planowany cel wyprawy za jakieś 2-3 lata :-)

Hikiel - 2013-10-29

Zazdroszczę wypadu! To musi być fajne przeżycie.

P.S. Masz przez przypadek zdjęcie/filmik z wypadku Maćka (Żółwika)?

lukas4 - 2013-10-29

Karamba_DC2 napisał/a:
Przeczytalem calosc i... Spoznie sie do pracy !

Dobre :mrgreen:


możesz zwalić w robocie na mnie :mrgreen:

kex_ napisał/a:
Zazdroszczę, NR to mój własny planowany cel wyprawy za jakieś 2-3 lata :-)


śpiesz się bo nie wiadomo czy nie zamkną, bo ciągle jakieś przepychanki są.
Chociaż ponoć jest nowy inwestor, co ma utrzymać tor na takim statusie jak teraz

Hikiel napisał/a:
Zazdroszczę wypadu! To musi być fajne przeżycie.

P.S. Masz przez przypadek zdjęcie/filmik z wypadku Maćka (Żółwika)?


straszne wrażenie na mnie zrobił ten tor, dalej mam banana na twarzy jak o tym pomyślę :mrgreen:
na pewno chcę tam wrócić, jak będzie sucho i ciepło i wtedy pojeździć tak jak w książkach pisze :)

oficjalna relacja na street legends od żółwia
http://www.streetlegends....the-green-hell/

filmy jakieś w temacie jego były z tego co pamiętam

Hikiel - 2013-10-29

Chodziło mi o Maćka Jarkiewicza, który brał udział w Drift Cup, miał wypadek i musiał przejść operację prawdopodobnie usunięcia śledziony.
lukas4 - 2013-10-29

Hikiel napisał/a:
Chodziło mi o Maćka Jarkiewicza, który brał udział w Drift Cup, miał wypadek i musiał przejść operację prawdopodobnie usunięcia śledziony.


przeczytałem poprzednio "wypadu" i pojebałem ludzi...

kiedy miał miejsce wypadek? zawody trwały 2 dni chyba, w niedzielę odbywały się finały. Nie widziałem żadnego takiego zdarzenia. Może akurat byłem w auce i stało się to w tą największą zawieruchę...

Hikiel - 2013-10-29

Zapomniałem, że byłeś tylko w niedziele. Wypadek miał miejsce w sobotę.




Najlepsze jest to, że rozbite jest auto Sławka Grausama a Żółwikowóz w zasadzie prawie nie tknięty. Nie wiem co się stało, jak do tego doszło itd. Nikt nic nie wie.

Najlepsze jest to, że po tym dzwonie Sławek podszedł do Maćka, stali i rozmawiali. Więc nie wiem czy ten wypadek, który wymusił operację to ten sam, który jest na zdjęciach.



lukas4 - 2013-10-29

kurczę, nie wygląda to specjalnie groźnie, ale jak wiadomo wiele nie trzeba...

auto praktycznie nie ruszone, jak byś zdobył jakieś info daj znać jak się sprawa rozwinęła... :-/

Krychu - 2013-10-29

Fajnie tak sobie pojechać po nurburgu choćby rekreacyjnie, bo żeby zapierdalać to trzeba mieć czym hamować :ok:
Gumka23 - 2013-10-29

Lukas jaki pisarz eseista :D

Gratki wypadu :)

Karamba_DC2 - 2013-10-29

kex_ napisał/a:
Dlatego czyta się forum siedząc w pracy, w czasie jak parzy się kawa, a skrzynka ściąga maile


Nie kazdy ma tak dobrze :mrgreen:

lukas4 napisał/a:
możesz zwalić w robocie na mnie


Szef juz wie kogo ma szukac :lol: Fajna przygoda , kiedys trzeba sie tam wybrac. Za rok jedziesz moze EK ?

kex_ - 2013-10-29

Karamba_DC2 napisał/a:
kex_ napisał/a:
Dlatego czyta się forum siedząc w pracy, w czasie jak parzy się kawa, a skrzynka ściąga maile


Nie kazdy ma tak dobrze :mrgreen:


Podeślij adres, to wyślę Ci świeżo zaparzoną filiżankę kawy do pracy - nie gwarantuję tylko, że dotrze cała :mrgreen:

Karamba_DC2 - 2013-10-29

Bremen , Niemcy :mrgreen:
kex_ - 2013-10-30

Karamba_DC2 napisał/a:
Bremen , Niemcy :mrgreen:

Kurier jak mu powiedziałem, co chcę wysłać do Bremy, powiedział że nie wezmą, bo nie gwarantuje, że dotrze ciepła :mrgreen:

lukas4 - 2013-11-04

Gumka23 napisał/a:
Lukas jaki pisarz eseista :D

Gratki wypadu :)


na bieżąco chciałem opisać jak było :mrgreen: , również dla siebie, po jakimś czasie wiele się zapomina

Krychu napisał/a:
Fajnie tak sobie pojechać po nurburgu choćby rekreacyjnie, bo żeby zapierdalać to trzeba mieć czym hamować :ok:


to zdecydowanie :) ale odpychać się też jest dobrze mieć czym :-D

Karamba_DC2 napisał/a:

Szef juz wie kogo ma szukac :lol: Fajna przygoda , kiedys trzeba sie tam wybrac. Za rok jedziesz moze EK ?


no jeśli się tylko da to już na wiosnę bym chciał uderzyć :-)

Karamba_DC2 - 2013-11-04

lukas4 napisał/a:
no jeśli się tylko da to już na wiosnę bym chciał uderzyć


Skoro lubisz tak pisac , to daj cynk na PW jak to wyglada czasowo i finansowo , jesli moj kolejny projekt wyjedzie w kwietniu czy tam maju to jestem chetny i biore urlop zaraz na ta okolicznosc :mrgreen:

clark - 2013-11-04

Piękne uwieńczenie projektu 8-)
lukas4 - 2014-04-04

odgrzewam kotleta ostatnio do H wpadł szalony mod,czyli czarny znaczek na tył :mrgreen: , dodatkowo zmieniona została zaślepka wałka bo lało mi po głowicy



fotograf ze mnie żaden, ale takie coś ostatnio pstryknąłem może będzie jakaś kontynuacja ;)





gratis standardowo otrzymałem dwa wylewające się już amory na tyle :evil: , eh ciepło sucho pozapierdalalby człowiek to zawsze coś

Karamba_DC2 - 2014-04-04

Biala karoseria i bialy CP-R :bear3:


lukas4 napisał/a:
gratis standardowo otrzymałem dwa wylewające się już amory na tyle , eh ciepło sucho pozapierdalalby człowiek to zawsze coś



Bo on sam sie prosi o gwint :lol:

Gorlis - 2014-04-04

A ja przy okazji tego odgrzania przeczytalem esej na poprzedniej stronie. Fajnie sie czytalo:P
W sumie wypadalo by kiedys odwiedzic Ring, ale bez obeznania z torem, to ciezko tam zapierdalac:/

cygan - 2014-04-04

Podziwiam zapał do pracy :) Piękne auto :)
lukas4 - 2014-04-04

Karamba_DC2, no wiem właśnie, bo nawet żaliła mi się ostatnio ze na jdmo tylko ona jedna nie ma gwintu :lol: , dlatego nerka już na ebay wystawiona :mrgreen:

Gorlis, no raczej bez szans zapierdalac na limesie bez kilkunastu przejazdów, ja starałem się zakręty po ogarniać na GT, ale jak wjechałem na tor to miałem taką studnie we łbie że miazga. Pewno z podniecenia trochę, ale jest plan się poprawić i pojeździć tam na "poważnie". Bez pasażera, na suchym, myślę że można i tak "szybo" pojechać ;)


cygan, nie ma co podziwiać tylko brać się do roboty :D

Fawor - 2014-04-04

Jeśli buda jest zrobiona jakościowo tak, jak jest przedstawiana na zdjęciach, to ja poproszę info jak będzie kiedyś wystawiana na sprzedaż :) Serio mówie :)
Karamba_DC2 - 2014-04-04

Fawor, a Ty znowu szukasz VI gena czy ja juz czegos nie ogarniam :mrgreen:

lukas4, to w tym sezonie kiedy jedziemy ? :mrgreen:

chaves - 2014-04-04

weźcie mnie ze sobą! :-D
Fawor - 2014-04-04

Karamba_DC2 napisał/a:
Fawor, a Ty znowu szukasz VI gena czy ja juz czegos nie ogarniam

kupilem srebrnę EK3, ale jakoś mam niedosyt... :P

Gorlis - 2014-04-04

Karamba wszystko pomieszales, to Ty znow szukasz VI gena, bo srebrnego juz kupiles :mrgreen:
Karamba_DC2 - 2014-04-04

chaves napisał/a:
weźcie mnie ze sobą! :-D


Ojj to lukas decyduje kogo zabiera :P


Fawor napisał/a:
kupilem srebrnę EK3, ale jakoś mam niedosyt...


To moze chcesz EJ9 ek9 style z 1.4 :mrgreen: Igla panie :lol:

Gorlis napisał/a:
Karamba wszystko pomieszales, to Ty znow szukasz VI gena, bo srebrnego juz kupiles


Nie nie , jestes w bledzie kolego , stwierdzilem ze polift ladniejszy i kupie takiego :lol:

lukas4 - 2014-04-04

Fawor napisał/a:
Jeśli buda jest zrobiona jakościowo tak, jak jest przedstawiana na zdjęciach, to ja poproszę info jak będzie kiedyś wystawiana na sprzedaż :) Serio mówie :)


a to już byś musiał sam ocenić ;) nie wynika to z mojej chęci ukrycia na foto czegokolwiek, po prostu zdjęcia wszystkiego nie pokażą. Niestety z tylnych reperaturek nie jestem zadowolony bo spasowanie tylnego zderzaka nie jest idealne, ale nic zgniją za 2 lata to wstawi się nowe :) .

No i rudy który pojawił mi się pomimo usilnych zabiegów i cudowania w dwóch miejscach podłogi , ale będzie to na dniach ogarnięte i jeszcze raz od zera zrobione, może przez warunki w jakich to robiłem (niskie temp) coś nie poszło w 100%. Nie ma co ukrywać te auta gniją w oczach i potrzebują cały czas nadzoru ze stanem blach :evil:

Fawor napisał/a:
Karamba_DC2 napisał/a:
Fawor, a Ty znowu szukasz VI gena czy ja juz czegos nie ogarniam

kupilem srebrnę EK3, ale jakoś mam niedosyt... :P


to już jak nałóg :mrgreen:

Karamba_DC2 napisał/a:
chaves napisał/a:
weźcie mnie ze sobą! :-D


Ojj to lukas decyduje kogo zabiera :P


kucze no.... nie kwalifikujecie się przez brak cycków :mrgreen:

a tak na serio to nie widzę przeszkód żeby zmajstrować jakaś dwu dniową wyprawę z noclegiem na NR, z bremen by mój ziomek jeszcze pewnie z A3 poleciał. U mnie jednak w miarę realny termin to początek sierpnia jeśli wszystko się dobrze złoży. no i Karamba musi się jeszcze poskładać więc dajmy mu chwilę :D

Gumka23 - 2014-04-04

Jak za zachodnia granica patrza na takie wydumki jakimi jezdzimy? Rollbary, przeloty itp?
lukas4 - 2014-04-04

Gumka23, tzn ja nie ma z tych patentów na razie nic więc jestem bezpieczny :D ale Tuvu bym nie przeszedł z braku kata.
No i pozostaje jeszcze sprawa elementów zawieszenia bez homologacji, u mnie piasty.

Trzeba mieć papier na wszystko, ale obowiązują nas przeglądy polskie i to ratuje sytuację. W niemcach tuning praktycznie umarł, ze względu na konieczność posiadania certyfikatów, homologacji tuv i przechodzenie badań przy jakiejkolwiek modyfikacji samochodu i wzywaniu rzeczoznawcy . Papier trzeba mieć na wszystko w zasadzie co wymieniasz w aucie. No jest jeszcze zakaz modyfikacji elementów układu hamulcowego z tego co kojarzę

W trakcie kontroli policja może skontrolować głośność wydechu i emisję spalin, bo do tego niestety sprzęt zazwyczaj mają :(

lukas4 - 2014-05-27

podczas ostatniego wyjazdu do pl mialem chwile wiec ogarnalem mocowanie tablicy, ktore rok przelezalo w szufladzie. sam nie wiem sam czy wyglada to lepiej czy gorzej :-P





wpadl rowniez gwint AP, bo seryjne amory juz sie wylaly,



w sumie nie jest za twardo jak na gwint to bardzo cywilne zawieszene i jestem z niego zadowolony, nareszcie mozna powiedziec ze auto jako tako sie prowadzi


oczywiscie nie zdazylem sie nim nacieszyc za bardzo, bo ostatnio spotkala mnie taka przygoda




brak iskry w aucie wiec pewnie cewka aparatu, chwilowo ja jestem w NL a auto w DE i nie chcie mi sie z tym walczyc. Nie ukrywam ze zaczyna mnie ten sztrucel wkorwiac z kazda minuta co raz bardziej :evil:

Krychu - 2014-05-27

mocowanie tablicy mi sie nie podoba, ale sztrucel nawet na lawecie wyglada niezle. moj tez mnie wkvrwia, az chcialoby sie miec cos normalnego :evil:
Hikiel - 2014-05-27

Mocowanie tablicy brzydkie ;) Na lawecie auto wygląda świetnie. Trzebaby koła trochę wypchnąć na zewnątrz i dać oponę z wyższym profilem i byłby miód.
Nastek - 2014-05-27

To mocowanie tablicy przykreca się od spodu 8-)
Fawor - 2014-05-27

lukas4 napisał/a:
Nie ukrywam ze zaczyna mnie ten sztrucel wkorwiac z kazda minuta co raz bardziej

sprzedaj... :P

Karamba_DC2 - 2014-05-27

Ale odkop :mrgreen:
Jak masz go w DE to niech przywiozą do mnie koło Bremen i bedziemy modzić 8-)

Emre - 2014-05-27

lukas4 napisał/a:
mialem chwile wiec ogarnalem mocowanie tablicy, ktore rok przelezalo w szufladzie. sam nie wiem sam czy wyglada to lepiej czy gorzej


lol, a to na pewno tak się montuje? :lol:

Dawido - 2014-05-27

Świetny temat (aż przeczytałem od deski do deski :D ), samochód jeszcze lepszy. Gratuluje maszyny :)


P.s historia o NK najlepsza :mrgreen:

lukas4 - 2014-05-28

Krychu napisał/a:
mocowanie tablicy mi sie nie podoba, ale sztrucel nawet na lawecie wyglada niezle. moj tez mnie wkvrwia, az chcialoby sie miec cos normalnego :evil:


Jeszcze troche to wezme, sprzedam jak Fawor sugeruje i kupie kie ceed :mrgreen:

Hikiel napisał/a:
Mocowanie tablicy brzydkie ;) Na lawecie auto wygląda świetnie. Trzebaby koła trochę wypchnąć na zewnątrz i dać oponę z wyższym profilem i byłby miód.


Plan na dystans jest ale to gdzies tam kiedys, a czy wyzszy profil opony to nie wiem w sumie jak te sie skoncza to bede kombinowal :P

Karamba_DC2 napisał/a:
Ale odkop :mrgreen:
Jak masz go w DE to niech przywiozą do mnie koło Bremen i bedziemy modzić 8-)


narazie jestem obrazony na szturcla, pierdole niech stoi ;)


no a z tym mocowaniem tablicy... to w chooj sie nie popisalem :oops:

Dawido, takie foto jeszcze znalazlem na kompie odnosnie wyjazdu, fatboy napisy zmazal i jest :mrgreen:


Karamba_DC2 - 2014-05-28

:bear1:
To w tym roku jedziemy rozumiem :mrgreen:

wisnia8686 - 2014-05-29

Może jak juz sie odobrazisz na auto to w NL jest kilku kolegow i mozemy sie wybrac na to w zaantvort w NL :)
rally - 2014-05-30

lukas4
profeska pełna przy rebuldingu :mrgreen:

Mam dwa pytanka dotyczące konserwacji:

- jakim barankiem robiłeś podłogę i nadkola (producent) ?

- waxoyl stosowałeś czarny czy jasny (rozcieńczałeś go benzynką ekstrakcyjną przed wpuszczaniem w profile ?)

Jak możesz daj info

Gumka23 - 2014-05-30

Waxoyl u nas jest dostepny czarny, sam podrzucalem linka lukasowi wiec pewnie ma czarny. Ja rozcienczalem denaturatem. Na opakowaniu mowa o spirytusie czystym, ale szkoda bylo :D

Czytalem na niemieckich forach o budowaniu klasykow, ze jest to jeden z lepszych srodkow do zabezpieczen.

lukas4 - 2014-05-31

Karamba_DC2, mam nadzieje, ze sie uda :)

wisnia8686, chwilowo cierpie na brak czasu, nawet zeby parcha odpalic :evil: ale pomysl sam w sobie mi sie podoba :mrgreen:

rally, podziekowal, staralem sie

baranek to app210, waxoyl ja gumka mowi mialem czarny, kluczowe jest dobrze podgrzac przed aplikacja, ja rozcienczalem troche denaturatem ale bezbarwnym :P

rally - 2014-06-01

Macie na myśli waoxyl firmy hammerite - czy jest jakiś inny jeszcze dostępny ? Ja tylko z takim sie spotkałem
Gumka23 - 2014-06-01

Tak, Hammerite:



taka pucha opierdzielisz z trzy auta i to jak dasz od serca.

Krychu - 2014-06-01

ten waxoyl powinien byc niezbednikiem kazdego hondziarza :D
lukas4 - 2014-06-01

Krychu, i dla mnie jest :P wszystkie sruby w zawiasie po prykrecaniu mam tym pomazane i w sumie co sie da tylko :mrgreen: zajebisty srodek, bardzo tlusty dobrze wpija sie w powierznie i odporny na chemie roznej masci
Gumka23 - 2014-06-02

lukas4 napisał/a:
Krychu, i dla mnie jest :P wszystkie sruby w zawiasie po prykrecaniu mam tym pomazane i w sumie co sie da tylko :mrgreen:


:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ja tak samo :) srubki najpierw wkrecone na miedziany i z zew waxoyl, laczenia, zgrzewy, przewody hamylcowo paliwowe i wszystko inne co widzialem. :) Sawczen jak mi pomagal, to myslalem, ze mnie zajebie jak z pedzelkiem latalem i wszystko smarowalem :lol:

lukas4 - 2014-07-07

cewka zmieniona auto odpalone i jeździło elegancko, jednak po przejechaniu 5 km wydech się poddał i zaczęło tak naparzać że wysiedzieć się w aucie nie da :evil: jutro jadę na diagnozę i zobaczę co się porobiło....

jako, że ostatnio miałem chwilę czasu pokusiłem się o podsumowanie prac przy aucie i ewentualnym kierunku w którym chciał bym ruszać

aktualnie spec wygląda tak
SILNIK:
Zrobione:
-zalany motulem x cess 8100 + filtr hamp
-zrobiona UPG skręcone na szpilkach ARP
-nowe wszystkie uszczelniacze + uszczelki OEM
-nowa kopułka + rozdzielacz+ cewka
-wymieniony uszczelniacz od strony wału OEM
-nowe kable NGK
-nowe świece irydowe NGK
-nowe gruba chłodnica +cienki wiatrak
-blok pomalowany na srebrno
-pokrywa pomalowana na czarny młotkowy
-nowa poducha silnika od strony grodzi
-utwardzone klejem poduszki silnika
-nowa uszczelka vtec OEM
-nowe paski klimy, wspomagania, alternatora Gates
-nowy uszczelniacz aparatu zapłonowego OEM
-odświeżone uchwyty, łapy silnika itd. ocynk / malowanie proszkowe
-przegroda miski olejowej Teigiwa + nowa uszczelka OEM
-magnetyczna śrubka miski skunk2
-zalane świeżym mtf

Plany:
-oill catch tank w trakcie
-?

UKŁAD DOLOTOWY:
Zrobione:
-stożek k&n
Plany:
-policzony dolot, odgrodzenie +nawiew

UKŁAD WYDECHOWY:
Seria
Plany:
-kolektor kopia tody, przelot 2,25/2,36?

ELEKTRONIKA:
Zrobione:
-część wiązek przeniesione w nadkole
- halogeny od chińczyka
- power folding mirrors ek9 z dołożonym podgrzewaniem / w trakcie
-nowe grube przewody masowe

Plany:
-strojenie ?
-zegary temperatury i ciśnienia oleju
-shift light

UKŁAD NAPĘDOWY:
Zrobione:
- lekki zamach od Otoczaka+nowe łożysko Koyo
-zregenerowane sprzęgło od Radzikowskiego+ nowe łożysko oporowe Koyo
-zregenerowana pompa sprzęgła
- nowe łożysko wałka sprzęgłowego OEM
-wymienione uszczelniacze półosi OEM
-magnetyczna śrubka miski skunk2
-podpora półosi pomalowana proszkowo+nowe łożysko, uszczelniacz półosi OEM
-odświeżone przeguby+nowe manszety przegubów
-sprzęgło zalane motulem rbf

ZAWIESZENIE:
Zrobione:
-całe zawieszenie wypiaskowane + pomalowane proszkowo na czarno
-nowe gumy ES master kit
-nowy camber tył no name
-duże cukierki, tuleje wahacza zbieżności OEM
-nowe tuleje wahaczy poprzecznych OEM
-ocynkowane śruby zawieszenia
-widełki amortyzatorów+ zwrotnice ocynkowane na srebrno
-poliuretanowe poduszki amortyzatorów
-nowy gwint AP
-custom piasty z rozstawem 5x100
-nowe wszystkie łożyska kół
-nowe sworznie dolne+górne 555
-nowe drążki kierownicze+końcówki drążków CTR
-nowe manszety maglownicy
- felgi 16" Sprint Hart cpr :mrgreen:
-opona Federal 595 EVO 205/45
- czarne nakrętki kół Volk od chińczyka

Plany:
-grubsze staby
-camber kit przód
-asr
-rozpórka 3 pkt.

UKŁAD HAMULCOWY:
Zrobione:
-nowe przewody miedziane
-nowe przewody w oplocie HEL
-zregenerowana pompa hamulcowa
-ocynkowane zaciski złożone na nowych gumkach i tłoczkach
-przód nowe tarcze gładkie Brembo + klocek Ferodo DS Performance
-tył nowe tarcze gładkie Ferodo+ klocek Ferodo Premier
-zalane motulem rbf

BODY-KIT:
Zrobione: -
pełny remont blacharki, wyciągnięcie wgniotek po gradzie,wstawienie reperaturek nadkoli itd,
-zrolowane ranty
-konserwacja podwozia od zera (fertan, podkład reaktywny, biały "baranek" APP profile zamknięte zabezpieczone Waxoil)
-zmiana koloru z niebieskiego na NH0
-brak wycieraczki z tyłu
-zaślepka anteny OEM
-nowa dokładka zderzaka przód ek9 OEM
-nowy grill ek9 OEM
-uniesiona lotka

Plany:
-dokładka tył ek9 OEM w trakcie
-owiewki
-lotka spoon

ŚRODEK:
Zrobione:
- przywrócony do serii
-gięty shifter
-ramka na zegary mugen :D
-podsufitka+daszki obszyte na czarno
-pomalowane na czarno VHT wszystkie słupki, uchwyty itp
-wymienione na nowe wszystkie żarówki podświetleń itd.
-nowe dywaniki OEM

Plany:
-szelki
-mniejsza kiera
-kubły
-roll bar

CAR-AUDIO:
Zrobione:
-sonny x plode
- jakieś dwudrożne pionnery z tyłu pukają :P
Plany:
-??

INNE:
Zrobione:
-zregenerowane odbłyśniki lamp, spolerowane klosze, pomalowane na czarno obudowy lamp
-nowe filtry powietrza, paliwa, przeciwpyłkowy
-nowy skraplacz klimy
-nowa rolka napinacza klimatyzacji
-wszytko co się dało zostało wymyte, odświeżone, pomalowane nasmarowane itd.
-uzupełnione wszystkie połamane spinki, uchwyty, gumki itp.
-wszytko skręcane kluczami dynanometrycznymi z użyciem klejów do gwintów, smarów, silikonów i co tylko zalecał manual :P

MOC: -seria 160 hp
Plany: -więcej mocy :P

skleiłem też filmik z fot jeżeli ktoś nie wie jak zmarnować 3 min życia zapraszam :P


Karamba_DC2 - 2014-07-07

Oczywiscie straciłem te 3min życia i było nawet git :mrgreen:

Gdzie teraz masz to auto ? DE czy PL ? Co z wypadem w tym roku ? :mrgreen:

lukas4 - 2014-07-07

auto stoi w DE teraz

a z wyjazdem sytuacja wygląda tak, że nadal nie mam jasnej sytuacji z pracą ale powoli się klaruje coś i może uda się ogarnąć na dniach pod warunkiem, no i auto zacznie w końcu jeździć a nie tylko stać :P

ty itra masz w de? czy dopiero będziesz go przywoził?

Karamba_DC2 - 2014-07-07

ITRa mam w PL bo tam mam garaż oraz jade dopiero na japfest do kraju.
Potem nie mam jasnych planów co dalej.

Kiedy planujesz jakiś wypad ?

lukas4 - 2014-07-07

no jeżeli w tym tyg się wyklaruje sytuacja to po pierwszej połowie sierpnia możemy myśleć :) , może ktoś by jeszcze się dołączył z tego co pamiętam to chaves coś wspominał :P
Karamba_DC2 - 2014-07-07

Oj chyba koniec sierpnia :-/
Mam zamiar po japfesie zostawic ITRa u EMG na zmiane walkow i strojenie wiec troche to zejdzie jak znam życie :mrgreen:

Dobra dalej bedziemy pisać PW bo nabijamy posty jak na ckpl :lol:

lukas4 - 2015-01-19

jako, że padło już pytanie czy auto rozebrane to odkopie

sztrucel stoi w garażu przez zimę ja dojeżdżam żelazko i niewiele się dzieje
wpadł jednak detal którym jaram się strasznie :)
+10 do lansu +5hp mugeeeen power :P


hot_rider - 2015-01-19

w fejkach kiedys mi wyleciałata środkowa czesc, ale silikon i nadal działało
Gorlis - 2015-01-19

+1

Mialem to samo :D

lukas4 - 2015-01-19

hmm z tego co się zorientowałem to są ori więc zobaczymy co będzie :D
Miniol - 2015-01-20

Cały temat przeczytałem

Auto robi mega robotę 8-)

Gratuluję :!:

lukas4 - 2015-06-23

na auto nareszcie wleciała oem dokładka tył z ek9, która czekała na montaż prawie 2 lata :D



auto zdecydowanie idzie w dół z 10 mm i zaczynam szukać fotela dla siebie i może coś na pasażera bo to teraz najsłabsze ogniwo


I widzimy się na :D :D

Karamba_DC2 - 2015-06-23

O tak ! Nareszcie :zdrowko: :zdrowko:
lukas4 - 2015-06-23

:D w namiocie gruntujesz? no i kiedy zjezdzasz bo chyba w piątek od 10 trza być ; p
Karamba_DC2 - 2015-06-23

Tak bede w namiocie raczej na caly zlot, taki mamy plan. Chemy pawilon taki rozkladany zabrac itd
Cos sie ogarnie ;)

lukas4 - 2015-07-03

Pany jest mi ktoś w stanie pomoc na szybko ogarnąć stołki od recaro? Wszyscy każą czekać po 8 tyg a chciałem przed japfestem wrzucić :roll:
Karamba_DC2 - 2015-07-03

Ale co nowe kubly recaro chcesz ?? Jaki model ?? Zapytam co jest na stanie :->
lukas4 - 2015-07-03

a robią od razu używane ?:P teraz dla siebie szukam foriuos'a a na pasażera chce wrzucić speed ale on musi zostać jeszcze zatwierdzony prze głównego siedzącego ;-) więc na japfeście pewnie sie pomierzy Magda u kogoś i później zamówię :P

kierowcy muszę wymienić na już bo mogą nie wpuścić mnie na JP tak jest zajechany :P

gaseb - 2015-07-04

Faktycznie tył jest trochę wysoko.
Przydało by się zaktualizować pierwszą stronę 

Az sie prosi o wiekszą lotkę. Co masz w planie, oem ek9 czy cos innego?

lukas4 - 2015-07-06

gaseb, tył pójdzie w dół pewnie już dzisiaj bo auto i tak na kobyłkach stoi :/
a aktualizację jakoś ogarnę jak będzie trochę zapału :-P

z lotek to nie chcę nic wielkiego, zawsze mi się węgiel spoona podobał i pewnie kiedyś wleci na auto właśnie on, ale to nie szybko. Chwilowo wolę skupić się bardziej na mechanicznym ogarnięciu parcha :)

eithray - 2015-07-06

Jakąkolwiek lotkę byś tu nie wstawił i tak będzie miód ;-)
lukas4 - 2015-07-11

żeby nie było, ze japfest blisko a z parchem nic się nie dzieje więc taka sytuacja :-P

ugotowałem łożyska w piastach tył, zrobiłem model 3d, pokonsultowałem z mądrymi głowami i w tym tyg będzie poskładane na innych łożyskach ;-)






ostatnio również pękł mi wąż od chłodnicy i tak był łatany :P , ale paczka z honk kongu już leci i wjadą sylikony "samco" :mrgreen:



od fawora doszedł dolocik więc trzeba wykombinować jakiś stożek do tego bo mój k&n się nie mieści :/ i tu zapraszam twórce dolotu do tablicy :P Fawor który stożek pasuje pod ten dolot ??bo za nim wygrzebię to w internetach to 100 lat minie :P

no i z rajchu jedzie do mnie taki fotelik



jeszcze tylko z montażem musze coś wydumać, ale to jak będzie stołek już u mnie

na poskładanie wszystkiego będę miał jakieś 3 dni i niby sporo czasu ale boję się o rzeźbę z mocowaniem fotela do seryjnych szyn co by zachować opcję przesuwania :roll:

Fawor - 2015-07-11

lukas4 napisał/a:
Fawor który stożek pasuje pod ten dolot ??bo za nim wygrzebię to w internetach to 100 lat minie

w sumie to nigdy nie dedykowałem żadnego filtra stricte do stozka. Odezwij się na PW w jaki sposób nie pasuje to może cos wymyslimy. Polecałem zawsze Fujite, która gra u mnie prawidłowo, ale raczej 3" już nie dostaniesz więc standardowo pisałem każdemu prawidłowe marki typu KN, AEM, czy Injen.

Karamba_DC2 - 2015-07-11

Fujity juz nie produkuja od roku jakos a szkoda bo fajne byly :-/
Gumka23 - 2015-07-12

Jak nie zapomne to zmierze jutro swojego KNa, ktory w EG wchodzi na styk przed lampa. Komora raczej jest podobna to moze da Ci jakis poglad. Jakie wymiary dolotu masz? Za przepustnica ile i ile po zagieciu.
Tommi01 - 2015-07-12

lukas4 napisał/a:
no i z rajchu jedzie do mnie taki fotelik


dobry taboret :-D :-D

lukas4 - 2015-07-12

Gumka23, xx oczywiście w przybliżeniu, owalny k&n o długości 120 (bez flanszy montażowej) mi się nie mieści

jak pomierzysz to będę Cie po wszystkich odpustach chwalił :serce: :-D

Tommi01, zobaczymy ja dupa się bedzie w nim czuć i czy trasy po 1k km da radę w nim zrobić :mrgreen:

Gumka23 - 2015-07-12

Jutro po robocie ogarne, czyli jakas 12-13 dam Ci znac...
Gumka23 - 2015-07-13

http://www.jegs.com/i/K-N...Id=#moreDetails

Prosze bardzo, bralem z Jegsa i to jest dokladnie ten filtr. U mnie Faworowa rura ma x cm od przepustnicy do pierwszego spawu i xx cm od drugiego spawu do konca dolotu. Na koncu trzeba bylo dospawac flansze, bo filtr mial wiekszy otwor.

Na Jegsie masz ladnie skatalogowane te filtr razem z wymiarami w cm wiec ladnie mozesz sobie cos dobrac.

Faworku, wymiary u mnie chyba moga zostac, i tak podobnego setupu nikt nie ma :P

lukas4 - 2015-07-14

ja mam 10 cm do obudowy lampy od końca rury i na razie zastanawiam się nad takimi opcjami, jutro podzwonię i zadecyduję
http://efiltry.pl/pl/rr-3...air-filter.html

http://efiltry.pl/pl/rx-2...m-clamp-on.html

btw. ilość filtrów jakie mają miażdży...

lukas4 - 2016-03-20

jako że spadło już w chooj czas na up :)

w sumie nic się nie dzieje ciekawego ogarnąłem kolejną już (chyba 4 ) wersję piast i jeśli ta się wysypie to chyba będzie zmiana koła...



skompletowałem nareszcie graty na jakiś sensowny dolot



i w czasie l4 szalony mod w postaci nakładki na podstopnicę, ale nie nic wiecej jine było mnie stać przez jebiące plecy :P


chyba największa zmiana to nareszcie będzie garaż i po trzech latach będę miał auto w miejscu zamieszkania :D

Karamba_DC2 - 2016-03-20

Pamiętam ile miałeś cyrków z tymi piastami , nawet na JapFest ledwo dojechałeś bo coś się sypło nie ? :-/
lukas4 - 2016-03-20

no było ciężko, prawie 40h bez snu dojazd z prędkością 60 km/h i powrót już na lawecie, ale warto było :mrgreen:
Yaca - 2016-03-22

też pamietam tą historie z JapFesta.. choć nie ukrywam że mało pamiętam z tego wieczoru :-P :cwaniak:
lukas4 - 2016-04-19

pierwsze foto nie z kalkulatora...



ramka dodex wyleci na dniach a na foto będzie skorygowana 8-)


Karamba_DC2 - 2016-04-20

Dobry arsenal :mrgreen:
Tego CRZ to juz dlugo macie nie ? :-P

KubaJDM - 2016-04-20

Przed chwilą widziałem zdjęcia na fb, meeega 8-)
Pit - 2016-04-20

jeździłem takim CRZtem przez tydzień, mega dobrze wspominam to auto :)
gaseb - 2016-04-20

Pokazuj EK. Felga najlepsza z moźliwych do 6gena wiec warto pobawic sie z piastami.
SłabyHTB - 2016-04-20

poka poka wiecej tego białasa ;-)
lukas4 - 2016-04-20

Karamba_DC2 napisał/a:
Dobry arsenal :mrgreen:
Tego CRZ to juz dlugo macie nie ? :-P


W sumie trochę ponad pół roku bardzo spoko auto na miasto ;)
Jeszcze na daily mam ed9

gaseb napisał/a:
Pokazuj EK. Felga najlepsza z moźliwych do 6gena wiec warto pobawic sie z piastami.


Mam nadzieje ze to juz koniec przygody z nimi chociaż coś mi mówi, że jednak będzie dalej walka. Zmieniać koła mi się nie widzi bo j nawet nie.mammpomyslu na co...

SłabyHTB napisał/a:
poka poka wiecej tego białasa ;-)


Narazie mam jeszcze 2 szt. Jak będzie coś więcej to wkleję. Szału ilością nie ma bo to była mini sesja w niecałą godzinę ; p



chaves - 2016-04-20

dobre fotki!
Gumka23 - 2016-04-20

Uwielbiam Twoje auto Lukas. Dopieszczenie level expert :) :padam: Ja tyle cierpliwości bym nie miał ;-)
Hondata - 2016-04-20

Do białego 6gen-a nie ma lepszej felgi ;-)
Fawor - 2016-04-20

Uadnie wyglądałyby dwie nasze obok... :) Fajny białas, mega fajny.

A z tymi piastami - myślałeś o tym czy aby przy dobrym projekcie nie masz problemu z równie dobrym wykonastwem?

SłabyHTB - 2016-04-20

Fawor, ale z Ciebie patryjota,biały czerwony 6gen na tle stadionu narodowego,heh spoko by było ;-)
lukas4 - 2016-04-21

Fawor napisał/a:
Uadnie wyglądałyby dwie nasze obok... :) Fajny białas, mega fajny.

A z tymi piastami - myślałeś o tym czy aby przy dobrym projekcie nie masz problemu z równie dobrym wykonastwem?


Foto wspólne bardzo chętnie ;)

No niestety do wykonania nie mogę się przyczepić. Problem jest dobór łożyska o odpowiedniej wytrzymałości i wymiarach, uszczelnienie i zabezpieczenie łożyska przed rozdzieleniem z piasta. Juz raz bym się zabił w nocy przed japfestem przez zle wykonane rowki pod pierścień zabezpieczający i od tej pory nie szukam innych wykonawców ;)
Jak zaczynałem to sks proponował mi wykonanie piast od zera jak OEM ale z innym rozstawem, chcieli A to 3 k za komplet ale było mi za drogo. Patrząc z perspektywy czasu już wiem że trza było brać. ..

Fawor - 2016-04-21

ale nie mozesz sie przyczepic na jakiej podstawie? Były wykonywane jakies pomiary z odniesieniem do osi piasty?
lukas4 - 2016-04-22

Nie mierzyłem tego ale gniazda i powierzchnia czołowa piasty robione z jednego zamocowania wiec bicia zamykają się dokładności sprzętu. Oni robią pod mój projekt i teraz udowodnienie ze to ich wina to miazga jakaś ;) w sumie to nawet umowy z nimi nie miałem ; p

Tu problemem są łożyska i brak dwurzedowych skośnych kulek o odpowiedniej wytrzymałości w odpowiednim wymiarze. Obecnie mam łożyska stosowane w quadach ale w aucie prędkości obrotowe są dużo większe. zrobiłem w sumie dopiero 700 km i wydaje się być ok chociaż przy 60-70km/h są głośne a powyżej juz cicha. Mam nadzieje ze sezon wytrzyma. Ale przecież te podchody nie mam już zaufania do tego...

Jest jeszcze jedna opcja ale nie wiem czy nie musiałbym do tego wypychac nadkoli. Tylko to znowu brak auta przez dłuższy czas, malowanie itp.

Zobaczymy co los przyniesie; ) podejrzewam ze pierwszy wylot na tor zweryfikuje wiele ;) na bank biorę laweta ze sobą ; p

Będziesz na japfest czerwonym?

fulek - 2016-04-22

po tym co opisujesz bałbym się na tym dalej jechać niż po bułki :roll:
lukas4 - 2016-04-22

Dlatego tluke kilometry w koło komina. Na chwilę obecną poza ugotowaniem łożysk nie ma więc zagrożeń.

Ale prawda jest taka ze te piasty to jedyny punkt który blokował normalne używanie auta.
Jak będę jechał gdzieś to auto na laweta i jak się coś wyspie to nie ma stresu ;) trza myśleć pozytywnie może to już ostateczne dobre rozwiązanie.

gaseb - 2016-04-22

A czemu tak uparcie idziesz w customowe piasty? Z tego co widzę to same problemy a i koszt pewnie niemały. Ja u siebie miałem zaspawane i przewiercone piasty + przewiercone tarcze i było ok. Wszystko bylo robione u niesprawdzonego gościa więc delikatnego bicia nie biorę jako problem bo u sprawdzonego, poleconego magika byłoby tiptop.
Yaca - 2016-04-23

Lukas podziwiam za wytrwałość i czekam na happy end! ;-)
Fawor - 2016-04-24

lukas4 napisał/a:
Oni robią pod mój projekt i teraz udowodnienie ze to ich wina to miazga jakaś ;) w sumie to nawet umowy z nimi nie miałem ; p

mi chodziło bardziej o próbe zmiany wykonawcy, nie walczenie z nimi :P

lukas4 napisał/a:

Tu problemem są łożyska i brak dwurzedowych skośnych kulek o odpowiedniej wytrzymałości w odpowiednim wymiarze. Obecnie mam łożyska stosowane w quadach ale w aucie prędkości obrotowe są dużo większe. zrobiłem w sumie dopiero 700 km i wydaje się być ok chociaż przy 60-70km/h są głośne a powyżej juz cicha. Mam nadzieje ze sezon wytrzyma. Ale przecież te podchody nie mam już zaufania do tego...

a dlaczego nie mogles dorobic piasty pod oem łożysko?

lukas4 napisał/a:

Będziesz na japfest czerwonym?

w sumie poki jest to wypadałoby.,ale znowu jeśli głowną atrakcją hondową ma być 1/4ta, to trzeba by wlozyc w koncu te 2 litry. A mi się nie chce :D

Ja bym ogólnie na Twoim miejscu albo zmienił konstrukcje razem ze zmianą wykonawcy, albo po prostu pojsc w rozwiązanie Gaseba. Rozumiem, że dystanse ze zmianą rozstawu nie wchodzą gre, bo pokryją się otwory?

gaseb - 2016-04-24

Jesli dużo nie jeździsz to dystans plus x2 camber byłby prostym rozwiązaniem.
lukas4 - 2016-04-24

gaseb, nie ukrywam, że spawanie takich elementów nie jest dla mnie optymalnym rozwiązaniem, tak jak spawanie felg alu, zwrotnic itp. Trochę zboczenie zawodowe :-P

jak robiłem pierwszy raz to wydawało się wszytko pięknie ładnie itp.
przejście dystansem z 4x100 na 5x100 w bezpieczny sposób nie jest bezpieczne i nikt praktycznie nie robi takich dystansów. A chcę to auto doprowadzić do stanu stanu kiedy nie będę miał lęku nim jechać 2 k km i bez stresu pojechać poupalać.

Fawor, nie ma OEM łożysk na tył bez piasty, zmiana wykonawcy tez nie jest taka łatwa jak się zakłady dowiadują jaki to element to nikt nie chce ruszać. Inna sprawa, że do nich nie mogę się przyczepić. Każda kolejna wersja jest pozbawiona wad poprzedniej, niestety nie znalazłem podobnego rozwiązania nigdzie i do wszystkiego musiałem dojść sam. A jak wiadomo niesie to za sobą pewne zagrożenia i koszty.

jeżeli teraz się coś wysypie to będę robił swap na heble tył z ITR i wtedy dystans z 5x114 na 5x100 co już jest ok, tylko możne być problem ze zmieszczeniem się w nadkole, zobaczymy :roll:

żeby rozwiać czarne chmury wybrałem jakieś foto z sesji i zrobiłem up pierwszej strony












Hondata - 2016-04-24

8-)
Mi się tam zawsze znaczek na masce podobał w EK9 , ale Ty pewnie nie planujesz zakładać ;-)

gaseb - 2016-04-25

Ale nie spawasz elementów aby je połączyć tylko po to aby usunąć 4 niepotrzebne otwory. Ja tak śmigałem wiele wiele kilometrów. Z tego co pamiętam to okolo 20k km zrobiłem i wszystko działało. Ważna aby otwory zaspawać powoli, żeby piasta od temperaruty się nie pokrzywiła. Zaspawasz 4 otwory, przetoczysz, zrobisz 4 nowe otwory, nabijesz szpilki i koniec bo zrobienie 4 nowychotworów na tarczach to banał.
kwiatu - 2016-04-25

Hondata napisał/a:
8-)
Mi się tam zawsze znaczek na masce podobał w EK9 , ale Ty pewnie nie planujesz zakładać ;-)

może z EM1 wrzuci w grill ;)
Bez znaczka troche pusto, pozatym robi jak cholera :)



lukas4 - 2016-04-25

gaseb to akurat czy łączysz czy zaspawujesz tylko otwory nie ma znaczenia. Przy przejściu z 4 na 5 śrub otwory wypadają w bardzo niekorzystnych miejscach bo akurat tam gdzie wprowadzasz dużo ciepła i materiał jest najsłabszy . Inna sprawa, ze spawanie takich elementów bez zrobienia prób technologicznych i choćby później zdjęć rt dla mnie jest niedopuszczalna, bo nawet nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy wszędzie mamy wtopienie czy przyklejania.
Pewnie gdyby nie jakaś tam wiedza to bym się tym nie przejmowal aa tak to słabo. Tym bardziej ze to by peklo krucho, przez 6 lat mi tluki ze pewnych manewrów się nie wykonuje i jakoś ciężko mi to przełamać ; p

kwiatu,
Co jakiś czas kolacze mi się myśl o tym czarnym znaczku ;)
Może kiedyś na próbę sprawdzę jak to wygląda ,

BTW. Dostałeś moje pw na civic klub?

kwiatu - 2016-04-25

lukas4 napisał/a:

BTW. Dostałeś moje pw na civic klub?

tak, musze jedynie przejrzec w moich zasobach co mam z tych części, z ek4 jest komplet, ale niestety sprzedaje w komplecie tylko i wyłącznie.
przejrzę co mogę ogarnąć i dam znać na pewno :)

gaseb - 2016-04-25

lukas4 napisał/a:
gaseb to akurat czy łączysz czy zaspawujesz tylko otwory nie ma znaczenia. Przy przejściu z 4 na 5 śrub otwory wypadają w bardzo niekorzystnych miejscach bo akurat tam gdzie wprowadzasz dużo ciepła i materiał jest najsłabszy . Inna sprawa, ze spawanie takich elementów bez zrobienia prób technologicznych i choćby później zdjęć rt dla mnie jest niedopuszczalna, bo nawet nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy wszędzie mamy wtopienie czy przyklejania.
Pewnie gdyby nie jakaś tam wiedza to bym się tym nie przejmowal aa tak to słabo. Tym bardziej ze to by peklo krucho, przez 6 lat mi tluki ze pewnych manewrów się nie wykonuje i jakoś ciężko mi to przełamać ; p
zboczenie, rozumiem. dobrze, że ja tak głeboko się w to nie zagłębiałem :P
eithray - 2016-04-26

Piękne koło :) CP-R'y idealnie tu pasują :ok:
lukas4 - 2016-04-28

eithray, dzięki :oops:

jako że będziemy rejsingować się w hooj :-P

mega solidne wrażenie sprawiają, kawał złomu. miał wpaść tylko przód ale stwierdziłem, że trzeba pogonić chińczyka z tyłu



i jakiś taki kloc. Kusi mnie walnąć na biało ale to chyba przegięcie będzie :roll:


gaseb - 2016-04-28

Eeeee biały fajny pomysł, niespotykany kolor na zaciskach.
Leo - 2016-04-28



takie zrób :mrgreen: :mrgreen:

eithray - 2016-04-28

Daj spokój sobie z tym białym, weź to później myj :lol:
Gumka23 - 2016-04-28

Ile daleś za ten przedni górny hardrace?
lukas4 - 2016-04-28

Gumka23, http://www.ebay.co.uk/itm...EYAAOSwGYVW~9U4
hot_rider - 2016-04-28

te kinderki świetne :mrgreen:
lukas4 - 2016-04-28

hot_rider, takich nie będzie, ale mam plan :lol:
grzybu - 2016-04-29

lukas4 napisał/a:
Kusi mnie walnąć na biało ale to chyba przegięcie będzie :roll:

Na różowo pomaluj :p

lukas4 - 2016-08-10

i ja podrzucę parę foto od Kuby, impreza oczywiście mega, za rok się melduje 8-)








i foto od chaveza



edit.

zapomniałem o foto z czeluści internetów :D


Karamba_DC2 - 2016-08-11

Czemu ja jeszcze nie widziałem tej ostatniej foty :shock: :lol: :lol:
Kto tam się podłożył ? :mrgreen:

Pilar - 2016-08-11

To chyba fotografowie z litwy, bo kojarze ta fote z ich albumu :-P
lukas4 - 2016-10-09

dobra jakiś czas temu baran wyjeżdżał z bramy i oto efekty :roll:
zderzak, błotnik, lampa dobrze, że dokładka i grill całe
czekam na zatwierdzenie z PZU ale ponoć ma nie być problemu







a tu już ciekawsze rzeczy :)

po raz pierwszy dane mi było po remoncie poupalać grata na Lausitzring pod Dreznem i jestem mega pozytywnie zaskoczony obiektem. Chyba wad brak, organizacja, nawierzchnia itp wzorowa. 5 sesji po 15 min wystarczy żeby się najeździć.

Sztrucel wytrzymał cały dzień + 300 km na kołach do domu więc uważam, że jest dobrze.

z minusów:
opony i hamulce są najsłabszym pkt. zaraz za kierowcą
jednak buja budą jak łajbą wuja sama
wstrzelenie się z hamowaniem zostawia wiele do życzenia








plusy:

ogarnąłem podbramkową sytuację z bmw 7 które przed samym nosem mi się obróciło i walnęło w bandę
auto dało radę i widać, że jeszcze jest potencjał

podsumowując myślę, że za bardzo chciałem. Stąd za szybkie wejścia w zakręty, walka z autem, za szybkie docięcia na zakrętach itp...

pod spodem film z jednego spokojnego przejazdu



i Jeszce pytanie o czym może świadczyć takie zużycie tylnych opon ?

wałki po całym obwodzie tutaj już po 200 km autostradą więc spora część się oderwała po drodze



a może to normalne?


edit.
następny cel Silesiariing :)

KubaJDM - 2016-10-09

A to gnój :evil:
Super, że sobie pouplałeś jeszcze w tym roku! :-D

Gorlis - 2016-10-09

Lukas, po fotce wyglada to na graining, czyli jak szalejesz na niedogrzanej oponie. Podobne zajwisko zachodzi jaks zalejesz na przegrzanej.
Zdarza sie ;)

lukas4 - 2016-10-18

Gorlis, thx wiedziałem jak działać i teraz udało się tego uniknąć, ale było dużo chłodniej :-D

sezon uważam za zamknięty, gruz dał radę przetrwać kolejną pojeżdżawkę tym razem na Silesiaring.

Cały obiekt jest mega zajebisty. Świetna nawierzchnia i sama nitka toru, bardzo techniczna z dużą ilością ciekawych zakrętów. Na pewno nie jest wolno na prostej zahaczałem 170 km/h.

Jestem pozytywnie zaskoczony poziomem aut i przygotowaniem. Myślę, że poziom
zdecydowanie wyższy niż w Niemczech.

Jako jedyny w grupie byłem na drogowych oponach i z pełnym wnętrzem :D
Jeśli chodzi o czas jazdy to 3 sesie po 20 min + 2 x 15 min + na zakończenie można było na pustym torze polatać ( w sumie jeździłem tylko ja z kuzynem :) )

Generalnie jestem mega zadowolony bo widać progres. Pomiędzy pierwszą a ostatnią sesją urwałem 9,5 s i był potencjał na więcej. Do wydmuszki hyundaia Tiburona v6, 3.0, 190 km z klatką, semi slickamii, bbk i całą resztą brakło mi 6 s więc nie było źle.


Marzy mi się tam japfest !!!!


i pamiątkowe foto


Hondata - 2016-10-18

:ok:
Gorlis - 2016-10-19

lukas4 napisał/a:
Na pewno nie jest wolno na prostej zahaczałem 170 km/h.

Z tego co widze prosta startowa tej samej dlugosci co w Poznaniu. To juz mzona pojezdzic.
W sumie duzo torow zamykaja, ale ostatnio powstalo kilka nowych obiektow, miejmy nadzieje ze ta tendencja sie utrzyma.

FireFly - 2016-10-19

Mega gratki za hańki :D i powodzenia na torach.
lukas4 - 2016-10-20

Gorlis, w gogolinie ma powstać nitka kolo 7km długości i ponoć juz tylko czekają aż się decyzja uprawomocni ; D

W Wałbrzychu ponoć pomysł został udupiony przez decyzję środowiskową właśnie.

Zobaczymy, na razie kamieniem się jaram okrutnie. Jest nadzieja ze będzie taniej trochę. Forsowalismy inna formule tzn. Brak rezerwacji i wykup karnetów.
Trza auto szykować na nowy sezon co by naprawdę szybciej pojechać ;) . Miałem remontować motor ale chyba dam spokój na rzecz innych sprzętów ; p

FireFly, thx ;)

Fawor - 2016-10-20

Wszytsko byłoby fajnie, gdyby ceny za ten ring nie były takie jak za poznań...wiem, ze inwestycja ma się zwracac, ale gdyby po prostu otworzyć tor i mieć możliwośc własnie jakiś karnetów miesięcznych/półrocznych itp to ilością osób mogliby moim zdaniem zarobić więcej niż organizując pojedyncze eventy.

BTW fajnie, ze takie uliczne auto upalasz po torach. Ja powiem szczerze nadal mam jakąś wewnętrzną obawę, że mnie to zje eksploatacyjnie...

gaseb - 2016-10-20

Przy karnetach cieżko im pewnie przewidzieć czy któregoś dnia/weekendu nie będzie nalotu i na torze zrobi się albo ciasno albo nie będą mogli wszystkich wpuścić a to oznacza grupkę niezadolonych, którzy przekażą te negatywne doświadczenie w świat.
lukas4 - 2016-10-20

Fawor, no cena jest nie mała ale może pójdzie w dół. Oni wzorowali sie na poznaniu bo nie mieli pkt odniesienia.

Ja to auto traktuje typów jako zabawkę i jak już jeździ to zazwyczaj jest katowane wieczorami gdzieś na bocznych ;) , z mozliwoscia dojazdu do domu. Koszty wyjdą pewnie szybko bokiem ; p

gaseb, oczywiście, że jest na to szansa w sumie miejsca rozeszły się w 30 min. Chociaż z drugiej strony jak auto wyspie się na pierwszym kółku to 500 pln w plecy. Niewątpliwą zaletą był catering i ciepły obiad ;)

W Niemcach jest fajne rozwiązanie bo kupujesz karnet ważny przez 2 lata i jak wyjeżdżasz na sesje 15 min to Pan dziurkuje Ci bilet. Sesji jest około 10 w ciągu dnia, z tym ze tam na zmianę jeżdżą auta i motory. 5x15min to koszt 90 EUR

Yaca - 2016-10-20

zazdroszczę obu wypadów!! fajnie że kolejną osobę dopadła zajawka na zakręty ;-) już się nie mogę doczekac przyszłego sezonu :mrgreen:
Tommi01 - 2016-10-20

super obiekt szkoda ze aż 500 ale trudno pasuje go odwiedzić :-D
lukas4 - 2016-10-20

Yaca, mam nadzieję że uda się jakoś spiknąć na jakiś wyjazd :)

Tommi01, musimy urosnąć w silę bo prosiaków było więcej jak hund :P

TorquedMad_Mind - 2016-10-21

Yaca napisał/a:
zazdroszczę obu wypadów!! fajnie że kolejną osobę dopadła zajawka na zakręty ;-) już się nie mogę doczekac przyszłego sezonu :mrgreen:

Wpadaj na SK Ring :mrgreen:

Yaca - 2016-10-21

lukas4 napisał/a:
Yaca, mam nadzieję że uda się jakoś spiknąć na jakiś wyjazd


na forum mamy już kilka osób które są chętne wiec może uda sie zorganizować jakiś wspólny wypad JDM-O 8-)
pw poszło :mrgreen:

Bio napisał/a:
Wpadaj na SK Ring


już nie jeden raz o tym myślałem ale zobaczymy czy w przyszłym sezonie będzie więcej czasu :-P

primox - 2016-10-21

Fawor napisał/a:


BTW fajnie, ze takie uliczne auto upalasz po torach. Ja powiem szczerze nadal mam jakąś wewnętrzną obawę, że mnie to zje eksploatacyjnie...


i słusznie :mrgreen: :evil:

lukas4 - 2017-04-04

jako że nikt się nie skusi w dniu 1.04 na zakup auta to jakiś mały up.

Auto odebrane po stłuczce już dość dawno temu. Trzeba będzie kupić drugą nową lampę bo dysproporcja jest olbrzymia.Udało się za to załatwić od razu lakierownia dokładki i grilla bo już były opiaskowne :)

Dokładka przód leży niezałożona i zastanawiam się czy nie dać pod nią uszczelki, nie wiem czy nie będzie się za bardzo wyróżniać, czy ładnie ją wyeksponuje ....(jakieś poglądowe foto z neta)



oczywiście jarusnet na stanie nie ma żeby kupić przymierzyć :P


taki pakunek dostałem dzisiaj od kuriera więc może coś się ruszy do przodu :P


Hondata - 2017-04-04

Będziesz Pan zadowolony z hebla... zapodaj jedynie jakieś dobre klocki :-)
gaseb - 2017-04-05

Właśnie dziś otrzymałem tą hondowską uszczelkę. Będę zakładał w tym miesiącu.
chaves - 2017-04-05

mam uszczelkę na półce :) wpadnij na herbatę (albo naftę) i będziesz miał :P
lukas4 - 2017-04-05

Hondata napisał/a:
Będziesz Pan zadowolony z hebla... zapodaj jedynie jakieś dobre klocki :-)


hawk hp+, nawet na seryjnym zacisku było całkiem całkiem, Karamba potwierdzał, że przy 282 jest wystarczająco :)

gaseb napisał/a:
Właśnie dziś otrzymałem tą hondowską uszczelkę. Będę zakładał w tym miesiącu.


a bylem święcie przekonany, że właśnie u Ciebie ją widziałem :)

chaves napisał/a:
mam uszczelkę na półce :) wpadnij na herbatę (albo naftę) i będziesz miał :P


herbaty nie piję od 20 lat więc zostaje opcja nr 2 :D , odłóż mi 1 szt (czarną) na pewno jakoś się zgłoszę :)

Kubaa - 2017-04-05

lukas4 napisał/a:
gaseb napisał/a:
Właśnie dziś otrzymałem tą hondowską uszczelkę. Będę zakładał w tym miesiącu.


a bylem święcie przekonany, że właśnie u Ciebie ją widziałem :)

Może u Oskarka :lol: http://www.jdm-option.pl/...p=300091#300091

lukas4 - 2017-04-05

Kubaa, kurde wydawało mi się że na czarnym aucie :) , nieważne wezmę na próbę zobaczę jak siądzie
Gorlis - 2017-04-06

lukas4 napisał/a:
wydawało mi się że na czarnym aucie

Hondata swojego J's montowal na uszczelce.
Mi to nie do konca podchodzi taka czarna linia odcinajaca dokladke :-P

gaseb - 2017-04-06

lukas4 napisał/a:


gaseb napisał/a:
Właśnie dziś otrzymałem tą hondowską uszczelkę. Będę zakładał w tym miesiącu.


a bylem święcie przekonany, że właśnie u Ciebie ją widziałem :)
Zgadza się w 50% bo widziałeś uszczelkę ale nie hondowską a inna, dobraną na wzór. Teraz będę zmieniał dokladkę to i nowa uszczelka wpadnie.
Karamba_DC2 - 2017-04-06

Warto się bawić w taką uszczelkę ?
W DC2 mam zderzak caly do odmalowania , jakieś konkretne profity daje to to ? :->

Hondata - 2017-04-06

Profit na pewno taki że dokladka nie nieszczy (rysuje ) zderzaka... oraz jak nie leży idealnie to niweluje niedoskonałości...
Jednak może nie przy każdym kolorze nadwozia spoko wyglądać...

lukas4 - 2017-04-07

gaseb napisał/a:
lukas4 napisał/a:


gaseb napisał/a:
Właśnie dziś otrzymałem tą hondowską uszczelkę. Będę zakładał w tym miesiącu.


a bylem święcie przekonany, że właśnie u Ciebie ją widziałem :)
Zgadza się w 50% bo widziałeś uszczelkę ale nie hondowską a inna, dobraną na wzór. Teraz będę zmieniał dokladkę to i nowa uszczelka wpadnie.


a już myślałem, że trzeba coś na pamięć brać :)

Gorlis napisał/a:
lukas4 napisał/a:
wydawało mi się że na czarnym aucie

Hondata swojego J's montowal na uszczelce.
Mi to nie do konca podchodzi taka czarna linia odcinajaca dokladke :-P


Hondata napisał/a:
Profit na pewno taki że dokladka nie nieszczy (rysuje ) zderzaka... oraz jak nie leży idealnie to niweluje niedoskonałości...
Jednak może nie przy każdym kolorze nadwozia spoko wyglądać...


Mam nadzieję, że spasuje z uszczelką maski i lamp. Poliftowa dokładka od ek9 wydaje mi się delikatna i jakoś bym ją wyeksponował. Przymierze zobaczymy.

Z tyłu z racji braku oem mocowań na dokładce (jakiś as wszystkie wyłamał) spasowanie mogłoby być lepsze i myślę że trochę to uratuje

lukas4 - 2017-04-19

nabyłem jakieś graty na serwis , oleje filtry itp....



z okazji urodzin dostałem też taki zestawik :D
od razu czuje się bezpieczny



od kuby takie cudo, dzięki ziom :)




jako, że urodziny wzbudzają melancholijne nastroje i mnie to nie minęło. Po przemyśleniach doszedłem do wniosku, że mam 3 dychy na karku i jeżdżę civikiem..

gdzie popełniłem błąd ?:P

wierzba - 2017-04-19

lukas4, znajdą się i starsi ;)
lukas4 - 2017-09-01

w dobie grubych upow, ośmielę się zapodać fot na którym nic nie widać :mrgreen:


Seed - 2017-09-01

No i fajnie, skarpeta zamiast zawiasu :D
lukas4 - 2017-09-04

Auto przez 3 tygodnie zostaje bez opieki na parkingu podziemnym w bloku... Troche zesrany jestem i stwierdzilem ze lepiej jednak jak nie widac "bebechow". Mam nadzieje ze jak wroce to bedzie w tym samym stanie...
grzybu - 2017-09-04

a koła też chowasz ? ;)
lukas4 - 2017-09-04

2 szt. Przeciez nie zawieniesz tylko 2 :mrgreen:
bialy56 - 2017-10-03

Jak tam wygląda sytuacja z hamulcami? ;)
lukas4 - 2017-10-04

Odebrane, przymierzone, odesłane do poprawki : /
Najgorzej ze prawie koniec sezonu i uciekł termin na silesia. .



bialy56 - 2017-10-04

Długo z nimi walczysz, ale w końcu będzie lataćl i konkretnie hamować. Pamiętam, że doszły Ci zaciski, gdy byłem u Was pokazać auto po swapie ;) Najwyżej skoczymy na pixers.
lukas4 - 2017-10-05

miękkie i średnie oponki od fulka. Dzięki ziomek :)


fulek - 2017-10-08

Niech się lekko kręcą ;-)
lukas4 - 2018-02-25

jako, że zarosło mchem i paprocią szybki up

udało się założyć zaciski. Niestety bez cięcia zwrotnic się nie obyło i musiał wlecieć dystans 3mm, który będzie zmieniony na coś męskiego w swoim czasie...
Złożone, zrobione pierwsze 30 km i trochu hamuje. Niestety teraz wysypała się pogoda + do garażu mam 20 km więc nie ma jak pojeździć..

foto kapeluszem :oops:



poprzednie koła do upalania okazały się ciężkie i krzywe, więc poprosiłem o pomoc i Kuba na biegu ściągnął z Alii expres takie, takie :mrgreen: Dzięki ziom 8-)









nawet poczytałem jak złozyć żeby było dobrze :-P



jak nie wejdą na zacisk to fest się wkoorwie...

wisnia8686 - 2018-02-26

Dobry Up!
Karamba_DC2 - 2018-02-26

Dobry up mordo, ale Ty to masz przeboje z tym zawiasem i heblem, co roku kombinujesz że jestem blady :lol:
fulek - 2018-02-26

wszystko git tylko 6cali troche wasko jak na koło do upalania ;-)
lukas4 - 2018-02-26

Karamba_DC2, jeszcze swap czopow i zaciskow z tylu na dc2 ;p

fulek, tez sie tego obawiam, ale znaleźć sensowne kolo 5x100 to dramat... Nie ma nic... Fest bieda będzie? Docelowo mysle o nich jak o kolach na tyl a jak sie trafi cos fajnego to wezme szersze na przod

fulek - 2018-02-27

lukas4 napisał/a:
ale znaleźć sensowne kolo 5x100 to dramat... Nie ma nic.


bo se wymyśliłeś dziwne rozstawy :mrgreen:

lukas4 napisał/a:
Fest bieda będzie?


no teoretycznie opona 195 jest ok na taką felge wiec pewnie tragedii nie będzie. Lepiej jak trochę szerzej wtedy mniejsza szansa na pływnie

lukas4 - 2018-02-27

fulek, eh ten rozstaw to nie był dobry pomysł.... inna sprawa, że nie wiedziałem że będzie to taki problem z kołem...
złoże z oponkami od Ciebie i zobaczę co wyjdzie, jak będzie bardzo źle to będę szukał

do civa wpadnie oem gałka z ek9 najpierw tylko wrzucę do szkiełkowania co by odświeżyć delikatnie bo za polerowana i porysowana już trochę..


Krzyh00 - 2018-02-28

nie chce nic mowic, ale jezeli satysfakcjonowalo Cie 6" szerokosci to idealnym wyborem byl komplet felg od audi a3:

http://allegro.pl/audi-a3...7199318065.html

felgi przede wszystkim KUTE, pancerne i mega lekkie (okolo 5kg sztuka) w cenie jednego tankowania ;)

lukas4 - 2018-03-01

Nie mialem pojecia ze biedrony są kute :shock: myślałem ze ważą z pół tony bo fest pełne. Cena jak za wiadro gruszek...

Btw jak fotki na photobucket sie naprawialo? Widzę ze wyświetla losowo albo działa albo nie :roll:

clark - 2018-03-01

lukas4 napisał/a:
Btw jak fotki na photobucket sie naprawialo? Widzę ze wyświetla losowo albo działa albo nie :roll:

Szmalem się to naprawia chyba :mrgreen:

Hondata - 2018-03-01

Lukas , na końcu linku ze zdjeciem po jpg dajesz "~original"
Wojtus to naczaił... ja tak odswieżyłem cały temat... chodź mam wrażenie, że jakość / rozdzielczość spadła...

Wojtuuus - 2018-03-01

Hondata napisał/a:
Lukas , na końcu linku ze zdjeciem po jpg dajesz "~original"
Wojtus to naczaił... ja tak odswieżyłem cały temat... chodź mam wrażenie, że jakość / rozdzielczość spadła...


8-)

https://www.youtube.com/watch?v=GHsN0uks5sw - sorry za jakość :lol: :lol: :lol:

spadła, spadła.. przerzuciłem się na dysk google, po małych 'modyfikacja' zdjęcia są widoczne non-stop 8-)

lukas4 - 2018-05-22

Hondata, Podziękował :)

Wojtuuus, zawsze możesz zapodać jakimś tutorialem, jeśli możesz oczywiście :-P

ostatnio wpadłem na weekend do chaty i pogrzebałem trochę bo pierwszy raz, od dłuższego czasu poczułem, że mam ochotę coś ruszyć



zmieniłem olej i odpowietrzyłem heble



zrobiłem przegląd zawieszenia z przodu przy okazji wrzucając top hatsy, które leżały od dłuższego czasu.





oczywiście rozpórka nie chciała się dogadać z nowym nabytkiem :P



jako że seryjna rozpórka niewiele rozpiera, stwierdziłem , że obróbka gumówką jej nie zaszkodzi, ale foto nie mam :P

Dzisiaj z kurier przywiózł nowe opony, bo federale powiedziały dosyć. 205/45/16 jutro jadę zakładać, później geometria i koniec.



no i zdrowy rozsądek wygrał z lansem...
raz w życiu jadąc po jakieś graty do auta miałem nadzieję, że nie będą pasowały i jeżeli tak będzie, to zostawiam kosei bez skrupułów. Korwa :evil:



szkoda mi szargać nowe koła na tor wiedząc, że nie jest to optymalny wybór z parametrami i na bank nie zostaną na stałe, a po sezonie wylecą

pasztety ożenione już z oponami od fulka, aż się boję mierzyć :mrgreen:

eithray - 2018-05-22

Ładnie tam pod maską, bez zbędnych kolorów :-)
Zrobiłeś już jakieś kilometry z top hats? Opowiedz później o wrażeniach.

lukas4 - 2018-05-23

eithray, parę km zrobilem i odczucia na początek pozytywne. Auto zdecydowanie mniej nurkuje przy hamowaniu i mam wrażenie, że zawias pomimo utwardzenia lepiej pracuje. Ustawie zbieżność to cos wiecej bedzie mozna powiedzieć, ale wyglada na to, że do gwintu ap to super opcja.
Karamba_DC2 - 2018-05-23

lukas4, pewnie dlatego że ten zawias nie ma ustawionego preload, sprężyny pewnie są mocniej ściśnięte ?
lukas4 - 2018-05-23

Karamba_DC2 napisał/a:
lukas4, pewnie dlatego że ten zawias nie ma ustawionego preload, sprężyny pewnie są mocniej ściśnięte ?


Dokladnie jest jedna sprężyna i nara;)
Teraz okolo 3 cm wyżej talerzyk musiałem dać

lukas4 - 2018-08-31

Myślę, że to bedzie najlepsze miejsce na fotki i pseudo relację z jp.jesli nie to słucham sugestji
Postaram sie na bieżąco wklejać fotki cos pisac ale moze byc różnie bo z tel. Idzie słabo... Jesli chodzi o fotki to fotogarf ze mnie lichy wiec z góry sorry ;) .tutaj tylko zajawka po powrocie postaram sie ogarnąć pełną relację. Sorry za haos itp itd ale jestem podniecony jakbym 500+ dostal po raz pierwszy ;p

Wczoraj wylądowaliśmy w Naricie i na 3 dni zostajemy w mieście.
Pierwsza ustrzelona fota kolo hotelu

Kuba znalazł że to stary salon rowerowy.

Japonia to dziwny kraj idziesz osiedlem robisz fotki domu
A później idziesz a tu w otwartym garazu 2000 gt...


Później poszliśmy na wzgórze świątynie. Wrażenie mega miazga i w sumie z Magda doszlismy do wniosku(kazde osobno ale w tym samym czasie), że pomimo scian ze zlota itp to jednak nie czuc tu takiego przepychu jak chociażby w watykanie. Nie czujesz sie przygnieciony"potega" budynków











Wszystko otoczone lasem w którym rozsiane byly nagrobki...

A trochę niżej ogrod japonski ;D

I wodospad, wylaczany o 16 bo swiatynie tylko do 16 otwarte ;D

Przy powrocie takie oto uliczki ;)




Bede sie staral robić miejsc nie tylko ładnych, ale takich które oddają tutejszy klimat.



Tego kto przebił sie przez ten mętlik przperaszam, ale dodawanie takich postów z telefonu to obłęd;p widze część zdjęć dodana tak, część srak... Sorry prze tel. Nie mam sily poprawiać :zalamany:

Karamba_DC2 - 2018-08-31

Olej to ! To nie relacja z obróbki głowicy :lol:

Fotki i tak nie oddają tego, co się widzi na żywo, tak więc zazdro panie ! 8-) Korzystaj do oporu, a relacje konkretną cykniesz na forum jak wrócisz :)

KubaJDM - 2018-08-31

Jak rano dostałem fotki to poziom radości i zazdrości był na równie kosmicznym poziomie haha :mrgreen: Jeszcze raz dobrego pobytu! 8-)
Gumka23 - 2018-08-31

Zaaazdroszczę.. :-P
Hondata - 2018-08-31

Baw się dobrze Łukasz
Monster - 2018-08-31

Gumka23 napisał/a:
Zaaazdroszczę.. :-P

x2 :mrgreen:
dawaj fotki jak tylko możesz :mrgreen:

eithray - 2018-08-31

Świetnie, że chcesz się podzielić z nami taką podróżą :-) Im więcej zdjęć, tym lepiej :mrgreen:
MarceLL - 2018-08-31

Piękna sprawa taki wypad do Japsów, marzenie!
TorquedMad_Mind - 2018-09-01

"otoczony lasem z nagrobkami" - to się nazywa cmentarz :lol:
Driftek97 - 2018-09-01

Korzystaj póki możesz, bo niejedna osoba chciałaby być na twoim miejscu :-D Czekam na więcej fotek !!!
gaseb - 2018-09-01

Jakie miejsca masz w planie zwiedzać? Pisz, im więcej tym lepiej, gdzie i co warto zobaczyć. Udanego pobytu!
lukas4 - 2018-09-01

Fajno, że chcecie to oglądać ;)korzystam ile mogę i staramy sie wykorzystywac na maksa czas. Przez ostatnie 2 dni zrobiliśmy z buta prawie 50 km. Teraz jesteśmy w samej Naricie, ktora większości osób kojarzy sie tylko z lotniskiem. Kompleks świątyń i boso no mura (dzisiejszy dzien) mega robota+jako, że jest to mniejsze miasto to pozwala sie oswoić naspokojnie. Jutro ruszamy na 11 dni do Tokio ;)

BIO cmentarz to wyglada tutaj zupełnie inaczej, mam gdzieś foto tutaj był las z nagrobkami. Bardziej park to byl;)

GASEB mam rozpiske zrobiona dzielnicami za dużo zeby teraz pisać, ale ostatnie 3 miesiące szukałem fajnych miejsc. Postaram sie podac wszytko w pełnej relacji.

Wczoraj wieczorem mieliśmy jeszcze zwiedzać ale zaczęło padać wiec w pokoju zrobiliśmy poznanie zuberka z japonia...
Biali ludzie, polska wodka, na japońskim podkladzie ;D


Dzisiaj podbijam poziom hardcoru dla ogladajacych ten wątek 3...2...1... go

https://youtu.be/yHmBFvdInwk

https://youtu.be/knRNps1nus8

https://youtu.be/HDnZZGANp5c

https://youtu.be/3qwyv665fvI

https://youtu.be/K1D_YJAdb6E

https://youtu.be/b4n6HVjtKk0

https://youtu.be/KZqceVg736M

https://youtu.be/7q-mfDYhGo0

https://youtu.be/pwrF8FWkQ5k

https://youtu.be/fHys-lBePZc

https://youtu.be/mewYUlV3cA8

Nie ogarnałem wstawiania miniatur filmów bo padam juz dzisiaj.
Sapie na filmach jak zły ale jest taki upał i wilgotność że ledwo dycha człowiek;p

Parę fot




















Gumka23 - 2018-09-01

Filmiki rewelacja :) Więcej prosimy :D
Karamba_DC2 - 2018-09-01

Ziom te owady co przypominają ptaki, to Cykady :D W Chorwacji tez było tego od groma, w nocy jak było chłodniej to cisza, a w dzień nie dało się drzemki zaliczyć koło drzew :D
Filmiki fajna opcja, czekam na Tokyo ! :ok:

lukas4 - 2018-09-02

Gumka23, sie postaram;)

Karamba_DC2, kurde cykady też słychać i ome brzmią jak głośne pasikoniki. Tu tez je słychać, ale jest jeszcze coś co sie drze jak nacpana wrona ;)

Edit.

Pierwszy dzien w Tokio ;)

https://youtu.be/n78ES1pw4gk

https://youtu.be/riCtsYHcIVo

https://youtu.be/TWK0BvgSc1k

https://youtu.be/GpTJFFRCo9c

https://youtu.be/fbAWVvsJZ2E

https://youtu.be/--UCBKZz2dY

https://youtu.be/N_UcIoPexrM

https://youtu.be/gLcE9awCPYA

https://youtu.be/3JK8yGfTh5w

https://youtu.be/8wk1Wr70px0

https://youtu.be/hMd-DX9THmo

https://youtu.be/3U-Hch3kSnY

https://youtu.be/CRhJ7F2Jd9w

https://youtu.be/Ar6VaJxN1bk

https://youtu.be/4U53YrDFgUo

https://youtu.be/2b9cjQY-yfA

https://youtu.be/LbbumW4YN94

https://youtu.be/EbFDXNNWQTo

https://youtu.be/p8Q-1r-DM1Q

Cytujac klasyka" i tak konczy sie ta smutna historia" ;D

Jutro dzielnica asakusa. Dajcie znać czy filmiki wam sie jeszcze nie znudziły;)

KubaJDM - 2018-09-02

Filmiki świetne! Jak z telefonu oglądam to tylko niektore się nie chcą ładować nie wiem czemu :( ostatnie z jedzeniem :roll: dajcie spokój głodny się robię :lol: na shabu shabu też będziecie? :mrgreen:
lukas4 - 2018-09-03

Dziwne że się nie ladują. Na kompie też?

To masz foto na pocieszenie;) wjazd mierzony



I typowo japonskie pomysły, czyli parking na parasole przed budynkiem opery. Zostawiasz, bierzesz numerek i cisniesz


KubaJDM - 2018-09-03

Na kompie wszystko działa! 8-)

Co do słupów energetycznych to jest już plan i będą niedługo startować w Tokio z ich przemieszczeniem pod ziemie. ;-)

lukas4 - 2018-09-04

Wczorajszy dzien zostawiw na kiedy indziej bo dzisiaj działo sie sporo ;)

Po szybkim śniadaniu wstajemy i cyk...

Z dedykacją dla jdmo;)

https://youtu.be/ba_Xei4cQQs

https://youtu.be/GeHIiJQoNGU

https://youtu.be/_I4gvp5gFi0

Kilka fot ;)





















Zadowolona żona to gwarancja sukcesu ;)




Ale dzień sie jeszcze nie skończył a my mieliśmy sporo siły wiec w drogę do świątyni ;)

Wejście i jeb..



https://youtu.be/aq4lHp7UH2s

I cos co zrobiło na nas najwieksze wrażenie...



Cały pokaz pod linkami..

Najpierw był uni cube
https://youtu.be/l1sIor1HOJk

A pozniej rozpierodol ;D

https://youtu.be/C8zcldWqfhY

Sklepik
https://youtu.be/EPWdm4zffe8

Dupowoz
https://youtu.be/LbsnUuoa0I8

Reszta fot filmow itp po powrocie ;)
Mam nadzieję, że dzisiaj było ciekawiej jak do tej pory ;p

Btw.
Jak mówiłem w japoni kazdy znajdzie cos dla siebie ;)
https://youtu.be/UopzLvAGnyw

Ps. Nad japonia nakorwia wlasnie najsilniejszy od 25 lat tajfun. O nas na szczęście delikatnie tylko zachacza ale wieje ze jajebie...

sebeck_ - 2018-09-04

ZAZDRO. Graty spełnionego marzenia. Nie wiem, naprawdę nie wiem, jak mogłeś, np. w Type One być tak cicho. Bo ja, kiedy to oglądałem, wyglądałem jak Magda trzymająca Hyper Rev'a o CR-Z :-/
gaseb - 2018-09-04

Wracajcie do Spoona zapytać gdzie można dostać felgi z 3 gena :mrgreen:

Ale macie fajnie :]

Karamba_DC2 - 2018-09-04

Pamiątka na całe życie ! Teraz już na pewno wiem, że też to muszę zrobić, tylko jakoś ciągle się odkłada w czasie :/
Może przez to że sam nie czuję się na siłach, by to ogarnąć od tak, ale w grupie to na bank bym poleciał, już nawet gadałem z Hikielem na ten temat na JF, jest coś na rzeczy powoli :mrgreen:

Yaca - 2018-09-05

Łukasz świetna relacja ! wrzucaj jak najwięcej bo bardzo fajnie się ogląda! :super:
Tomac - 2018-09-05

Patrząc na te pordzewiałe domki z miejsca nasuwa mi się skojarzenie z "Forbidden Siren" na PS2.. jest klimat! :super:
johnnyg - 2018-09-05

ale w jakimś innym miejscu rób relacje, bo nie chce Ci nabijać komentarzy w temacie sriwika a coś chciałem napisać miłego :chytry:
Karamba_DC2 - 2018-09-05

To komentuj na YT.
lukas4 - 2018-09-05

CIVIC EG napisał/a:
ZAZDRO. Graty spełnionego marzenia. Nie wiem, naprawdę nie wiem, jak mogłeś, np. w Type One być tak cicho. Bo ja, kiedy to oglądałem, wyglądałem jak Magda trzymająca Hyper Rev'a o CR-Z :-/


Tam bylo ciszej niz w kościele;p strach sie bylo odzywać ;)

gaseb napisał/a:
Wracajcie do Spoona zapytać gdzie można dostać felgi z 3 gena :mrgreen:

Ale macie fajnie :]


Będę jeszcze raz pewnie to zapytam ;p

Karamba_DC2 napisał/a:
Pamiątka na całe życie ! Teraz już na pewno wiem, że też to muszę zrobić, tylko jakoś ciągle się odkłada w czasie :/
Może przez to że sam nie czuję się na siłach, by to ogarnąć od tak, ale w grupie to na bank bym poleciał, już nawet gadałem z Hikielem na ten temat na JF, jest coś na rzeczy powoli :mrgreen:


Ogarniamy;) ja już zaczynam odkładać na następny wyjazd

Yaca napisał/a:
Łukasz świetna relacja ! wrzucaj jak najwięcej bo bardzo fajnie się ogląda! :super:


filmy na totalnym spontanie bez planu itp. Kręcone tel wiec jakosc słaba wiec fajnie ze dajecie rade ro ogladac ;) wiecej ponizej ;p

johnnyg napisał/a:
ale w jakimś innym miejscu rób relacje, bo nie chce Ci nabijać komentarzy w temacie sriwika a coś chciałem napisać miłego :chytry:


Nie bardzo wiem o co chodzi z nabijaniem postów :oops: . To jakis prestiz daje? Bez sensu te posty rozrzucac tutaj jest w jednym miejscy


W drodze na harajuku







Kawiarnia z jezami ;D


https://youtu.be/kATX00OcYJc

Buty za 10k pln ;D


https://youtu.be/AfVVZq0elAo

https://youtu.be/61Ofq7wYQaU

https://youtu.be/03YK55MRr68

https://youtu.be/05l_KB3pOjo

https://youtu.be/9t8IASH-bcM

https://youtu.be/G2m-M_HaX4s

https://youtu.be/H7-0mAPPpiM

https://youtu.be/RJ5vFjkRpEA

https://youtu.be/Y1KwZhjkiCI


Pit - 2018-09-05

Fajna relacja! Evo w Japonii z tym ich krajoobrazem wygląda o wiele bardziej cool niż u nas. :mrgreen:
Mareczuczek - 2018-09-05

lukas4 napisał/a:
Buty za 10k pln ;D


Air Jordan 1 x Off White jakby ktoś chciał na grzyby czy coś :mrgreen:

lukas4 - 2018-09-07

Dzisiaj byliśmy w Toyota World i jestem totalnie zmiażdżony :shock:
Honda to przy tym pikus. Mam kilka giga zdjęć i filmów ale na dzidiaj brak sił wiec wrzucam tylko symbolicznie..














Pit - 2018-09-07

ta nowa supra futurystyczna jak cholera, podoba mi się, jeździłbym 8-)
lukas4 - 2018-09-07

Limon, to niby koncept jeszcze ft1 ;)
KubaJDM - 2018-09-07

kuuuuźwa 2000GT :shock: :shock: :shock: :oops:
jakie wrażenie z bliska robi??

Gumka23 - 2018-09-07

Toyota zajebista. Wszystkie filmiki obejrze jak wygospodaruje trochę czasu, ale jedna prośba co do nich:




:!: :!: :!: :!: :lol: :lol:

lukas4 - 2018-09-08

$$Honda Fan$$ napisał/a:
kuuuuźwa 2000GT :shock: :shock: :shock: :oops:
jakie wrażenie z bliska robi??


Ciężko powiedzieć bo bylo tyle zajebistych aut i atrakcji, że nie wiem :oops:
Na pewno wroce do tego muzeum raz jeszcze na symulator jazdy w sali kinowej...
I wtedy pojde raz jeszcze do gt 2000 i gtr'a bo byl taki natłok zajebistosci, że ciężko ocenić jedno auto. Jest piękna to napewno i widac pasje wlozona w tworzenie tego auta...

Gumka23, korwa zapomniałem o tym.. Poprawie sie a po powrocie podwracam te filmy zeby było dobrze.szkoda że nikt wcześniej uwagi nie zwrócił :/ filmow jest Jeszce masa na tel u mnie;) przez najblizszy rok będę was bombardowal;p

wisnia8686 - 2018-09-08

Lukas bo tylko gumce to przeszkadza :lol:
TorquedMad_Mind - 2018-09-08

wisnia8686 napisał/a:
Lukas bo tylko gumce to przeszkadza :lol:

resztę stać na monitor z pivotem :lol:

lukas4 - 2018-09-10

ae86, nagao touge, one dream less...



Prawie 200 km, 6h po przełęczach w kanagawie... Auto zdane, wracamy do Tokio...

Shingo - 2018-09-10

Zazdro :->
Gumka23 - 2018-09-10

Bio spierrr :P Mam Della z pięknym pivotem, ale co mi da odwrócenie monitora na YT? :roll:

Lukas.. zaraz zaraz.. bo chyba nie załapałem.. Wypożyczyłeś sobie tę pandę i jeździłeś nią po górskich serpentynach?

KubaJDM - 2018-09-10

Gumka23 napisał/a:
Lukas.. zaraz zaraz.. bo chyba nie załapałem.. Wypożyczyłeś sobie tę pandę i jeździłeś nie po górskich serpentynach?

Dokładnie :mrgreen: można też wiele innych samochodów sobie wypożyczyć typu NSX, RX-7 itd....

Łukasz gratulacje spełnienia marzenia 8-) coś pięknego!

sebeck_ - 2018-09-10

Teraz leżę i kwiczę. Masz jakiś film z tej jazdy?
eithray - 2018-09-10

Kapitalna sprawa! :krzyk:
Patryk7g - 2018-09-11

Co za klimat! Szacun
Pilar - 2018-09-11

Co za świr :shock: Wracaj szybko bo za dobrze tam masz! :mrgreen:
Krychu - 2018-09-11

Oho, będzie co czytać w weekend, bo teraz mi się nie chce 8-)
Nie zapominaj o japonkach! :mrgreen:

lukas4 - 2018-09-11

Gumka23, dokładnie jak piszesz ;)

$$Honda Fan$$, flotę aut maja przeogromna.firma nazywa sie https://fun2drive-japan.com i jest 2h od tokio autobusem. trochę im aut ludzie utluki ostatnio, rx7, s2k, r32, gt86, ae86 poszly do zlomu...niżej auta przygotowane do wypożyczenia na konkretny dzień

https://youtu.be/bb75Hxf3BBg



CIVIC EG, cos z partyzanta kręcone tel bo byl zakaz, go pro juz nie chcialem pożyczać. Zreszta poza drogami to nie byloby na co patrzeć. Auto rhd ruch lhd, dla mnie nowość bo kiedys w angli zrobilem moze z 10 km i tyle. Pierwszy raz rwd jeździłem i praktycznie 100% czasu po mokrym ewentualnie w trakcie ulewy i mgły. Wiec bylo mocno zachowawczo. Przelecze nagao i kolejna ekstremalnie tródne. Jeśli kojarzycie z Initial D odplywy wody na poboczach bez pokryw na nich to one istnieja i zdarzaja sie nawet na normalnych drogach;). Generalnie zazwyczaj nawierzchnia na przeleczach jest w sredniej kondycji, mocno spekana i dziury nie sa rzadkością. Pobocza mocno zarosniete, zasypane liscimi, kamieniami i gałęziami co dodatkowo zwęrzalo droge. Ciekawostką jest to, że wiele z tych dróg jest płatnych.

https://youtu.be/7D6bJslXyeE

eithray napisał/a:
Kapitalna sprawa! :krzyk:

Obudziłem sie o 5 rano i sprawdzałem tel czy mam foty i mi sie nie śniło;)

Pilar napisał/a:
Co za świr :shock: Wracaj szybko bo za dobrze tam masz! :mrgreen:


W piątek o 6 rano wylot a ja już wiem, że będę tęsknił za tym miastem...

Dzisiaj dopiero zeszły ze mnie emocje i moge coś normalnie napisać;).
Fun2drive dziala na zasadzie klubu i żeby samodzielnie wypożyczyć auto musisz zostać jego członkiem, co wiarze sie z dostarczeniem odpowiednich papierów, przejsciem jazdy próbnej po przeleczach (moga Cie uwalic), zapłaceniem karta 1000 yjp opłaty autoryzacyjnej.
Sama jazda testowa to prawie 1h kręcenia łącznie z parkowaniem:D
Można też wykupić zorganizowaną wycieczkę z przewodnikiem i wtedy jedzie sie w konwoju, ale wiadomo jak to wyglada, jeden zamulacz i nara....





W sumie zrobilismy prawie 200km po Kanagawie.

Pierwotnie plan był inny i.mieliśmy wziąć auto z innej wypożyczalni zeby polecieć na Akine (Harune) niestety bariera językowa okazała sie nie do przeskoczenia... Z f2d było jiz prawie 3 h w jedną stronę wiec wyszlo inaczej ;)

Na początek wybraliśmy sie na Fuji niestety w polowie gory zostaliśmy zwróceni ponieważ droga była zamknięte. Później zwróciliśmy w kierunku Nagao pass i pocisnelismy w stronę oceanu zaliczając kilka przełęczy z czego chyba 4 z initialD 5th stage ;) Mapa calego tripa poniżej.

https://youtu.be/j-b-sV6pRNA



Nad oceanem zrobiliśmy kilka fot i zaczęliśmy zwracać w kierunku f2d niestety pogoda byla juz tylko gorsza. Na miejsce zdania auta dojechalem juz zjebany na maksa. 5h jazdy w taką pogodę zmeczylo mnie okrutnie. Nie będę kozaczyl i przyznam, że jazda kosztowała mnie więcej niz normalnie. Zmiana biegów wiecej uwagi, każda krzyżówka trzeba sie pilnować i patrzenie w lewe lusterko tez dziwnie długo trwalo+pojebany system świateł i inne znaki drogowe ;)

https://youtu.be/nXqNgUZx5rE



Odnośnie samej ae86 auto stalo na gwincie (chyba cusco) w środku kubeł bride, yokohama neova. Cudownie neutralny i zbalansowany samochód. Zwinny, lekki zajebisty... Oczywiście ciężko powiedzieć coś więcej bez doginania, ale jest to auto mega przyjazne albo ja tak je odebrałem. Absolutnie nie brakowało mi żadnych zbednych systemow czy wspomagania...



Całość nie doszła by do skutku gdyby nie pomoc i determinacja Magdy. Było sporo zamieszania z płatnościami problemy z kartą itp...

Mile zakonczenie dnia ;) to nie swinka ro kapibarasan ;D

https://youtu.be/FAyChr0fKZM

Pelna relacja foty itp z kompa po powrocie

Na pocieszenie 20 min filmi z toyota old garage
(wsumie jeszcze nie widziałem bo Magda krecila ) ;)

https://youtu.be/KuOpokF5F3M

Karamba_DC2 - 2018-09-11

Obłęd na maxa, serio to jest wycieczka życia i wspomnienia na zawsze, których już nie idzie innym przekazać słowami, mało kto to ogarnie :D
Qban - 2018-09-11

Ale petarda! Takie rzeczy to chyba tylko w Japonii. Stare kultowe samochody do wynajęcia :shock: Ja ostatnio zwiedzałem Sycylię fiatem punto :lol:
Les - 2018-09-12

W jakimś tvnowym programie o handlarzach było jak wzięli replikę GTR 2000 na taką jazdę :D

Zazdro wypadu

lukas4 - 2018-09-12

Karamba_DC2, mam nadzieję, ze to nie pierwszy i nie ostatni raz ;)

Qban, drogi pewnie podobne

Les, w f2d tez maja replike gtr2000, ale szukałem tym razem konkretnego auta, nawet nsx jakos mnie nie kusil ;)

Pit - 2018-09-12

Ale zajebiste, fajnie że jest taka możliwość.

Tofu dowiezione? :lol:

Les - 2018-09-12

lukas4 napisał/a:


Les, w f2d tez maja replike gtr2000

Jeśli grafitowa/srebrna to chyba z tej samej firmy
Tak mi się kojarzy ten parking po zdjęciach

lukas4 - 2018-09-12

Limon napisał/a:
Ale zajebiste, fajnie że jest taka możliwość.

Tofu dowiezione? :lol:


Zjedzone po drodze bo nie bylo czasu na obiad;p

Les napisał/a:
lukas4 napisał/a:


Les, w f2d tez maja replike gtr2000

Jeśli grafitowa/srebrna to chyba z tej samej firmy
Tak mi się kojarzy ten parking po zdjęciach


Czyli to samo dokładnie;)

Dzisiaj przed ostatni dzien w Tokio. Udalo sie jeszcze odwiedzić JAA czyli japanise auto auction najstarsza w kraju i mieszcząca sie w centrum miasta;)

Posiedzielismy w kilku ciekawych autach odpalilismy kilka silników zrobilismy przymiarki do daily ;)
Opisze juz po powrocie ;)

lukas4 - 2019-09-07

Chwilę nie zagadałem op tego tematu, widzę , że zalegam jeszcze z opisem z Tokio, który nawet kiedy napisałem :oops: .

dzisiaj wyjątkowo up samochodowy :-P

jak to zwykle bywa rok zacząłem od nierozwiązanego tematu piast tylnych :D
ostatnią niesprawdzoną opcją był swap czopów z dc2 na wahacze ek4+dystans ze zmianą rozstawu.

Dorobiłem adaptery żeby zobaczyć czy się zmieszczę i wyszło, że jest na styk, więc robimy\sporym problemem okazało się odkręcenie czopów od wahaczy z ek4, jeden mechanik się poddał, firma odbudowująca klasyki też nie dała rady :shock:
W końcu pociachałem do siebie i lokalny mechanior Dzidek ogarnął temat w 3 h :mrgreen:



Niestety nie było czasu na piasek itp więc doczyściłem ręcznie podmalowałem, zalałem woskiem i ogień.

Czopy miałem już ocynkowane wcześniej.



W międzyczasie zacząłem grzebać przy zawiasie.



Najpierw jednak mój tester musiał zatwierdzić wybór gwintu.



Jest git można wrzucać :)



Szybkie porównanie do AP.



Zmieniłem też linki ręcznego bo nie spinało jednego zacisku, jak się okazało później to nie wina linki...



nNgdy więcej z kobyłek nie będę tego robił...

Zacząłem składać w końcu to do kupy.



Oczywiście nie było się bez lipy, przeżuwając czopy zmuszony byłem zrobić swap hebla, niestety nie dałem rady złożyć zacisków z dc2. Zacząłem więc kombinowanie żeby ożenić jarzmo dc2 z zaciskiem ek4. Musiałem zebrać z klocka trochę mięsa i udało się. Odbiło się to na sile hamowania tyłu, wąsy od zacisku ek nie są wystarczająco długie żeby objąć cały klocek). Poskładane na japfest jedziemy :)

Sporo wcześniej przechwyciłem od Hondaty Benena.



Montaż jednak poszedł mocno standardowo...



Jednak udało się i jesteśmy na JF, choć latwo nie było :P



TA mocno tak sobie 1:06 czyli 2 sec gorzej niż rok wcześniej, było trochę cieplej i nie byłem wjeżdżony.
Ostatecznie nie wrzuciłem ASRa, żeby przejechać się na oem stabie i móc wyczuć później różnice. I sprężyny jednak miękkie dla mnie w ISC, więc będzie zmiana za 10/6 na 12/10 (ewentualnie słucham sugestii) :)

Już po JF po pół roku czekania doszedł zaległy prezent urodzinowy.



Poprosiłem żeby dorzucili mój ukochany ryżyk do zamówienia.





Po ożenku z nabą momo już na miejscu



Jaram się, chyba mój drugi po kole ulubiony grat w tym aucie :oops

Przy okazji montażu kiery wywaliłem pasy i jakieś zbędne mocowania + powycierałem całe wnętrze



Plany na najbliższą przyszłość to wrzucić resztę gratów ze zdjęcia + ogarnąć zaciski z dc2 na tył.



No i pomyśleć co dalej z tym gratem którego również zabrałem od Hondaty :mrgreen:



edit.
Wie ktoś czemu odwróciło mi fotę wnętrza o 90 stopni z google drive foty puszczałem...

Hondata - 2019-09-08

Pomalutku do celu :-)
Niech te moje szpargoły służą ;-)

michalkaza - 2019-09-08

Solidny up :) nawet mój żółtek się załapał :-D
Nie czytałem wcześniej, ale jaki jest powód takich zmian w zawieszeniu?

lukas4 - 2019-09-09

Hondata napisał/a:
Pomalutku do celu :-)
Niech te moje szpargoły służą ;-)


Zdecydowanie za wolno;p ale pierwszy raz od dłuższego czasu mam pomysl, w ktorym kierunku ma to wszystko iść ;)
Na bank ie graty przydadzą chociaz pewnie beda musiały swoje poleżeć


michalkaza napisał/a:
Solidny up :) nawet mój żółtek się załapał :-D
Nie czytałem wcześniej, ale jaki jest powód takich zmian w zawieszeniu?


Jeśli chodzi o piasty to chęć pozostania przy obecnym kole ;p
W przypadku reszty to chciałem jakiś "prawdziwy" gwint zamiast AP, które defakto jest spoko zawiasem za tą kase i z top hats działa całkiem fajnie. Lca jakoś tak wyszło... a ASRa akurat fulek gonił to zal było nie brać;p

fulek - 2019-09-09

lukas4 napisał/a:
Montaż jednak poszedł mocno standardowo...



jak masz pompe 1 cal to daj zbiorniczek od seryjnej pompy ek4, jest mniejszy i robi się więcej miejsca na rozpórkę 3pkt :)


Dobre mody! z zawiasu będzie Pan zadowolony, daj 14-16 na przód ;)

Widzimy się na Silesi! :mrgreen:

michalkaza - 2019-09-09

Co robisz z zawiasem AP? 😁
lukas4 - 2019-09-10

fulek napisał/a:
lukas4 napisał/a:
Montaż jednak poszedł mocno standardowo...



jak masz pompe 1 cal to daj zbiorniczek od seryjnej pompy ek4, jest mniejszy i robi się więcej miejsca na rozpórkę 3pkt :)


Dobre mody! z zawiasu będzie Pan zadowolony, daj 14-16 na przód ;)

Widzimy się na Silesi! :mrgreen:


Wydaje mi sie, że mozna tez zbiorniczke od 1 cala odwrócić o 180 stopni i bedzie git. Nie bylo czasu na kosmetyke.
Szukam caly czas 3pkt ze stoperem pompy od razu, bo jednak mocowanie pod kielichy duzo.lepsze niż oem miejsca.
SIe łamie czy 14 czy 16. Auto jednak lata po drogach trochę więc calkiem beton też niedobrze ;p
Silesia startuje 13.10 ;D

michalkaza napisał/a:
Co robisz z zawiasem AP? 😁

Teoretyczne zaklepany. Jak kumpel.odpuści temat to bedzie na handel ;)

lukas4 - 2019-10-07

post pod postem, ale jest dobra okazja

To że byliśmy na Brnie to już wiadomo od Karamby

Dzięki za wyjazd Pany, było mega dobrze 8-)

widok kamery jest jaki jest, ale uchwytu innego było brak :-P

czekam na uwagi, to że łapami miele jak pojebany na kierze to już sam widzę :D



i kradnę fote od Dosera, może się nie obrazi :P



ogólnie pojechaliśmy 4 sesje i chcieliśmy dokupić piątą. ale nie było już miejsc.
Przy zmianie kół okazało się, że większość klocka w proszku :D

do domu jechałem nie hamując :mrgreen:

michalkaza - 2019-10-07

Żeby można było klocki wymieniać tak szybko jak koła, na tor człowiek by zakładał jakieś twarde i problemu by nie było, bo i tak by się rozgrzały do temperatury roboczej :D
Jaki najlepszy czas? :)

lukas4 - 2019-10-07

Wymiana w sumie moment ;)

2:46,18 ale sporo do urwania

Teraz wrzuce hawka dtc 60 zobaczymy jak zniesie lewą nogę ;D

nikesonmyfeet - 2019-10-07

Zazdro wypadu i możliwości pościgania się na tak fajnym obiekcie :)
DoSeR - 2019-10-07

Bardzo fajnie auto się spisywało na Brnie. Do tego przyjechało na kołach i wrócił o własnych siłach. Można? Można :D
Zakochałem się w tym fotelu i kierownicy :oops:

Tommi01 - 2019-10-08

michalkaza napisał/a:
Żeby można było klocki wymieniać tak szybko jak koła, na tor człowiek by zakładał jakieś twarde i problemu by nie było, bo i tak by się rozgrzały do temperatury roboczej


wystarczy wsadzić brembo 4 tłoczki i wymiana klocków to 10 min :)

lukas4 - 2019-10-09

Tommi01 napisał/a:
michalkaza napisał/a:
Żeby można było klocki wymieniać tak szybko jak koła, na tor człowiek by zakładał jakieś twarde i problemu by nie było, bo i tak by się rozgrzały do temperatury roboczej


wystarczy wsadzić brembo 4 tłoczki i wymiana klocków to 10 min :)


Dokładnie, jakis przyrząd tylkp do wyciskania tloczkow muszę skleić sobie ;)

fulek - 2019-10-09

Mega!

Fajnie tak po prostu pojechać na TD na kołach wyjąć plecak i poupalac :-P :mrgreen:

myślę, że w przyszłym roku dołączę w końcu

No i fura dobrze się prezenci 8-)

Karamba_DC2 - 2019-10-11

Jest już mały film z jazdy za Łukaszem, w 2.14 widać jak podrywa jedno koło :mrgreen:

https://youtu.be/7l81vXQMls0

lukas4 - 2019-10-15

Dzięki za filmidlo. Juz kilka błędów wylapane po obejrzeniu twoich przejazdów. Linie fest zaburzałem momentami ;/ do urwania sporo...
Exiu - 2019-11-24

Widziane na Silesi :) Bardzo ladne czyste ek4 :)
Karamba_DC2 - 2019-11-25

Wypad na Silesie chyba zasponsoruje duży upgrade pod maską 8-)
lukas4 - 2019-11-25

Exiu napisał/a:
Widziane na Silesi :) Bardzo ladne czyste ek4 :)

dzięki robię co mogę :)
Karamba_DC2 napisał/a:
Wypad na Silesie chyba zasponsoruje duży upgrade pod maską 8-)

to w ogóle był śmieszny wyjazd :D
w sobotę jak już zaczęło się dobrze jeździć to podczas 3 sesji we wstecznym lusterku zobaczyłem jak coś wypada mi z pod auta robiąc przy okazji raban pod podłogą.
Zjechałem sprawdziłem zawias niby ok. Pod maską niepodziana. Brakuje górnej łapy alternatora i paska :lol:
Z pomocą przyszedł niezawodny Fulek , u którego znalazła się łapa (moją znalazłem na torze) śrubki i z 8 różnych pasków :mrgreen:
W niedzielę odpaliłem rano grata i ogień :D i znów podczas 3 sesji auto straciło nagłe moc.
Tłuczenie spod maski i kapiący na glebę olej raczej nie pozostawiają złudzeń co do stanu motoru.
Biorąc jednak pod uwagę że silnik ma co najmniej 240 k przelotu pretensji nie mam :mrgreen:
Jak spartanie na tarczy albo wcale :-P , auto poległo w boju a nie jak pizda podczas łutututu na parkingu 8-)


Michael456 - 2019-11-26

I to jest piękny argument na zmianę silnika :mrgreen:
fulek - 2019-11-26

Dobra to teraz oddawaj paski bo dałem wszystkie łącznie z tym z mojego silnika :mrgreen:

Cieszę, że mogłem pomóc ;-)

Szkoda, że z motorem lipa wyszła :-/

To co k20? :mrgreen:

Ania - 2019-11-26

Jak to mawiają, fuckup pretekstem do tuningu :)
Koleżance też miesiąc temu na Silesii skończył się silnik, zaczynam bać się tam jechać... ;)

lukas4 - 2019-11-26

Michael456 napisał/a:
I to jest piękny argument na zmianę silnika :mrgreen:

Tak naprawdę nigdy nie poczulem, że to silnik mnie blokuje, a raczej brak skilla dlatego powiedzialem sobie, ze do puki nie umrze, albo ja nie zacznę ogarniać, zmian nie będzie. Auto uznało, ze już czas, choc myślę że sporo mogłem się na nim jeszcze nauczyć :p
fulek napisał/a:
Dobra to teraz oddawaj paski bo dałem wszystkie łącznie z tym z mojego silnika :mrgreen:

Cieszę, że mogłem pomóc ;-)

Szkoda, że z motorem lipa wyszła :-/

To co k20? :mrgreen:

Max przyszly tydzien odsyłam, nie wiem czy dam radę w tym zwalić graty....

Zobaczymy gdzie oberwał, jak góra cała to pójdę chyba w b20 na nowych gratach, jak cały rozsypany to będziemy myśleć...

Ania napisał/a:
Jak to mawiają, fuckup pretekstem do tuningu :)
Koleżance też miesiąc temu na Silesii skończył się silnik, zaczynam bać się tam jechać... ;)


Wsadzić to samo trochę bezsensu:)
Nie ma sie czego bać tor fajny i sam eliminuje najsłabsze jednostki :p

Btw udalo sie pojechać 2:10 czyli mocno słabo... na bank był potencjał na lepszy czas bo dopiero się trochę namaścilem ;p chociaz gc po ostatnim brnie juz w opłakanym stanie byly i pewnie dokończył bym je w niedzielę

Btw2 jesyem mega pozytywnie zaskoczony obsługą, która sama z siebie zaproponowała 2 kolka lotusem w zamian za niewykorzystane sesje. Wiec mega pozytywnie ;)

fulek - 2019-11-26

Cytat:

Max przyszly tydzien odsyłam, nie wiem czy dam radę w tym zwalić graty....


Luuuuzzzz :-P

lukas4 - 2020-11-27

Dobra trochę się podziało więc

Bitches I'm back;D

W grudniu 2019 udało się kupić k20z4 z teoretycznym przebiegiem 130k km, silnik wziąłem na palecie wiec wiecie jak jest z takimi zakupami…
Jakoś po sylwestrze wywaliłem z budy b16



jak wiadomo bez japy w komorze to nie ma prawa się udać...



Zaczęło się jak ruszyłem plamkę rdzy koło łapy



Ogarnąłem to, i powoli wziąłem się za ogarnianie silnika





Wyjątkowo nie leży mi jak wyszła pokrywa, więc na bank poleci do zmiany, ale w tamtym okresie priorytetem było zawieść to do Mirka.



Powoli zaczęły spływać graty. Tutaj chciałbym podziękować Karambie i Doserowi, którym nieustannie trułem dupę bzdurnymi pytaniami. Dodatkowo od Doserka dostałem w prezencie sanki i wahacze od 5 gena, żęby silnik bliżej grodzi posadzić, oczywiście poszło w piach i proszek wszystko, do tego poli. Zdjęć brak bo i co tu pokazywać




W budę wpadł gruby stab od Fulka i lLCA od Hard racing



Buda, garaty itp trafiły do Mirka. W międzyczasie szukałem LSD. Przyjąłem wajchę na klatę, jak wiadomo nie ma promocji na tym świecie... Skończyło się na oem, przy okazji wyszło, że jedna z przesuwek to śmietnik. Kupiłem inną i 5,33 przy okazji. W międzyczasie Mirek ogarnął zamach i oem sprzęgło obite organiką, a spiek który był tam wsadzony wyjebaliśmy na półkę. Akumulator zmarł jak Pan Stanisław z warszawy więc wpadł lekki żel (1,1kg).



Silnik wpadł do budy więc już górki.


Trzeba było zwalić miskę do zaspawani pęknięcia i dostałem takie zdjęcia...



złoto inków



rewizja wykazała idealny stan panewek, wału i pompy więc do tej pory nie wiadomo skąd ten śrut w misce..
decyzja składamy i palimy zobaczymy co dalej i to była dobra decyzja :D



auto podaje jak złe :mrgreen:

chwilę polatałem po ulicy i równo 366 dni po panewce wracamy na sielsia ring :]



Pierwsza sesja, drugie okrążenie, najdłuższa prosta, elegancko na maksa lewą tuż przy trawie, żęby ładnie się poskładać . Przed dohamowaniem popatrzyłem na zegar równo 200km/h, noga na hebel iii lecę bokiem trawą jakieś 160 km/h modląc się w duchu żeby nie złapać dziury i niewyjebać rolki. NA szczęście paździerz za chwilę zrobił obrót do końca i już tyłem skosiłem słupek mówiący o hamowaniu do 50km/h... wysiadłem na nieco miękkich nogach :D auto całe, zbita lampa tył, brak progu, zderzak, blenda, lewy błotnik tył do malowania... minimalny wymiar kary.
Zawias chyba cały odpaliłem, jedzie skręca cisnę dalej, chociaż tą sesję już zupełnie kwadratowo i bez wczuty. Po zjeździe szybka rewizja



Biała sucz ukradła kawałek tabliczki ze znacznikiem metrów na breloczek :evil:



Analizując to na chłodno przyczyna była prosta zły balans hebla po wywaleniu ABS i za dużo na tył. szedłem blisko trawy i jak dotknąłem hamulca to delikatnie mnie postawiło przednie koła poszły na łąke i to był koniec zabawy.

Drugą sesję strasznie się męczyłem , auto mega nadsterowne co zakręt to kontrowanie bo stawiało go bokiem. Gruby stab... dopiero po zejściu z twardości amorów na tyle w 3 zaczęło to kleić. Sumarycznie 4 sesje z najlepszym czasem 2.04 z dużym potencjałem do urwania na samych dohamowaniach... Jakoś nie miałem sumienia cisnąć mocniej hebla :lol: W porównaiu do b16 -6 sec co wydaje się dobrym punktem wyjścia biorąc pod uwagę, pierwszy raz zupełnie nowym autem tak naprawdę.

To auto samo mi mówi, w którym kierunku chce iść :mrgreen:
Najpierw panewka bo k seria teraz wyeebalęm w tatarak. Decyzja o klatce i przeznaczeniu auta w 100 % do upalania raczej nieodwracalnie zapadła.




set auta:
stock: K20z4
Skrzynia k20z4 fd 5.33 + oem lsd
opony r1r

stay tuned i yebac PIS :D

Gumka23 - 2020-11-28

Nie ma zdjęć... :-|

Dobrze, że tylko takie szkody!

Hondata - 2020-11-28

Też nie mam zdjęć ( tak samo w temacie Krzyh00-a )
Ale po opisie widać że jest ciekawie 8-)

lukas4 - 2020-11-28

Gumka23, poprawie foto z chaty prze goole wrzucałem i wczoraj były;p

Nie odbieram tego jako szkody nawet, 0 przejęcia czy spiny na temat auta mając świadomość jak mogło być :-P

Jak już leciałem bokiem to myślałem ***** byle nie dziura bo dach.
Jak.juz leciałem tyłem to było ***** byle nic nie urwać, bo nie pojeździ :mrgreen:

Hondata, bez wątpienia najgrubszą akcja jaką miałem, szkoda nie nie mam nagrania żadnego :lol:

Krzyh00 - 2020-11-28

lukas4 napisał/a:
auto podaje jak złe :mrgreen:


mialem takie samo odczucie po przesiadce z b18 :mrgreen: polaczenie tej budy z tym piecem to yebane zloto, dobry ruch :-D

Hondata napisał/a:
Też nie mam zdjęć ( tak samo w temacie Krzyh00-a )


hmm.. ktorych?

fulek - 2020-11-29

lukas4 napisał/a:
. Decyzja o klatce i przeznaczeniu auta w 100 % do upalania raczej nieodwracalnie zapadła.




Tak trzymać :mrgreen:

Hondata - 2020-11-29

Krzyh00 napisał/a:
hmm.. ktorych?

W temacie EJ9 i Nysy... ostatnie strony

DoSeR - 2020-11-29

lukas4, jebać!
airman - 2020-11-29

Kot! ale też nic nie widzę :)
lukas4 - 2020-12-01

foto wróciło samo :P
Leo - 2020-12-02

lukas4 napisał/a:
foto wróciło samo :P

nie :(

Karamba_DC2 - 2020-12-03

U mnie też nie widać, ani na laptopie, ani na chińskim telefonie :lol:
Krzyh00 - 2020-12-03

a u mnie wszystko działa. grube foty, zalujcie 8-)








:lol:

lukas4 - 2020-12-14

Dobra powinny być oko z fotkami:p

Z nowościami doleciał duży x bar (do słupka B) jako tymczasowe rozwiązanie na "miętkość"" budy. Foto po montażu.
Z ciekawostek to prawie 100%wyrobów na rynku robiona jest z rur niezgodnych z załącznikiem j...

Na wrzucenie czekaja tez twarde sprężyny, ale.to czekam, aż auta na dd przestanę używać i w sumie zawias na tym etapie uznaje za skończony.

DoSeR - 2020-12-14

I teraz fotki działają 8-) 8-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group