JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Suspension / Chassis Mods - AD08 VS. RE002

adino1 - 2013-01-31
Temat postu: AD08 VS. RE002
Hejo Pany...zastanawiam się nad oponą letnią do mojej NB :) na początku nastawiałem się na AD08, ale wpadłem przypadkiem na produkt Bridgestone i tak się zastanawiam które wybrać...jakieś zasłyszane opinie o RE002?

Pzdr. Adrian

Hikiel - 2013-01-31

To auto i tak przez 3 lata będzie stało w miejscu a Ty będziesz co tydzień wrzucał po jednym zdjęciu nowej części albo zrobisz nim 500km i sprzedasz wymieniając na starszy i brzydszy model więc na chvj Ci opony :lol: :lol:
comando - 2013-01-31

Dokładnie. Kup Nankangi i będzie hi-end tuning :mrgreen:
Bartek! - 2013-01-31

comando napisał/a:
Dokładnie. Kup Nankangi i będzie hi-end tuning :mrgreen:


i wrzuć na rajśizm, każdy zakoniuje 8-)


a poważnie, ja jeździłem Evo na re070 i była to mega opona, ta jest stosunkowo nowa, więc powinna być jeszcze lepsza

comando - 2013-01-31

Ale 070 na mokrym nie trzyma. Ja polecam niezmiennie re 050.
Bartek! - 2013-01-31

bez przesady, zachowywała się zupełnie normalnie
wierzba - 2013-01-31

comando napisał/a:
Ja polecam niezmiennie re 050.

nie ma w 15" :-P

wierzba - 2013-01-31

adino1, może coś pomoże

bridgestone adrenalin re002 kilka dialogów z forum dc2 z uk...

"I've just done 100 miles on mine tonight to scrub them in a bit. The steering feels a bit light on them but will have a better idea when I've had chance to give them a bit of stick. My other wheels that I've just swapped these for have a set of Kumho V700's on which are the dogs danglies IMO though so doubt they'll be close to those."

"I've done about 100 miles, I agree the steering is light and the sidewalls are very stiff I'm running them on 205/45/16 i pushed them round a 6 cross roundabout very quick turn in very stable on the rear end.I'm very impressed so far there only going to get better"

"They feel alright. A lot of understeer if pushing on roundabouts in the wet, in the dry the grip is average, very controlable but the car will slide easily if pushed, which is fun. Back end feels stable but I have just swapped front to back anyway as the fronts will have been scrubbed in after 500 miles.

Feedback feels alright and I feel confident with them. They're better than the Ventus evos I had on originally but nowhere near the Kumho's for grip levels, they're in a different league but then again so is the price "

"Kozy wrote:
A friend of mine had a pair of these fitted to his Clio 182. Coming from AD08s, he said he would not buy the Bridgestones again, although they did perform slightly better in the wet.


Mike?

Tbh, I wouldn't expect them to, they're not the same market segment.

I went for RS2 in the end, I couldn't get AD08's but they're stiff enough with excellent grip when new in the stone cold wet. "

"Kozy wrote:
Yes it was Mike.

I thought they were the same sort of tyre, UHP road/track crossover?


RE002 isnt really an AD08 competitor, its more of a slightly higher performance and updated RE010 I would say..

Nice sidewalls "

"To clarify, to me the re002 is a Uhp road tyre, like the Goodyear eagle f1 assemetric, but with proper sidewalls so it feels great on the teg. Although I havnt seen it in a full road test I would think it will perform very well in dry AND wet braking and handling, whereas in a recen tyre test the ad08 was outstanding in the dry but mediocre in the wet (good enough but not brilliant)

Which is another way of saying the ad08 is more track biased.

As a road tyre the re002 takes some beating"

adino1 - 2013-01-31

Cytat:
To auto i tak przez 3 lata będzie stało w miejscu a Ty będziesz co tydzień wrzucał po jednym zdjęciu nowej części albo zrobisz nim 500km i sprzedasz wymieniając na starszy i brzydszy model więc na chvj Ci opony :lol: :lol:


Nie wiem co ten post miał wnieść?! Jeśli próbowałeś być zabawny, to kiepsko Ci poszło :roll: jeśli złośliwy, to tym bardziej! W kwestii tego, że projekt PS13 nie był skończony nikomu nic do tego....a czy obecnym autem zrobię 500 czy 10000km też nic Tobie do tego...jeśli masz z tym problem, przykro mi ;/ a jak Ci się nie podoba moje obecne auto...sorry, nie będę Ciebie, ani nikogo uszczęśliwiał na siłę. A opony są na felgi, nie na chvj!

peace!

Dzięxxx wierzba 8-)

Dareko - 2013-02-17

ktos cos wiecej na temat re002? na necie nie znalazłem nic
ember - 2013-02-17

Jezdze na nich gdzies od maja. Trzymaja calkiem niezle, nie zauwazylem tez zeby scianka sie jakos uginala.
Niestety nie jestem w stanie porownac do innych, gdyz razem z oponami zmienilem samochod ;-) W kazdym razie nie zdarzyla mi sie sytuacja, w ktorej bym na nie narzekal, a zdarza mi sie robic rozne dziwne rzeczy z samochodem.
Jedno co moge powiedziec, ze na sniegu to totalne dno :mrgreen:

http://www.tyrereviews.co...nalin-RE002.htm
w ogolnym rozrachunku tez nie najgorzej: http://www.tyrereviews.co.uk/Grid/

Dareko - 2013-02-18

dzieki bardzo za info, jednak ktos na nich jezdzi juz :) Wasnie zalezy mi bardzo na twardej sciance bocznej bo na contisportcontact 3 pod tym wzgledem jestem bardzo zadowolony.

ember napisał/a:
Jedno co moge powiedziec, ze na sniegu to totalne dno :mrgreen:


chyba jak kazda letnia klasy premium :)

znalazlem cos takiego tylko trzeba tlumaczyc

http://www.drive2.ru/cars...30376152992410/

ember - 2013-02-18

http://translate.google.p...376152992410%2F


Dareko napisał/a:
chyba jak kazda letnia klasy premium

dlatego napisalem to z przymrozeniem oka ;)

Bajcarek - 2013-02-22

Żeby nie zakładać nowego tematu. Jaką Potenzę polecilibyście do upalania na torach z indeksem W na 16 " ?
Mati1989 - 2013-02-23

Cytat:
Żeby nie zakładać nowego tematu. Jaką Potenzę polecilibyście do upalania na torach z indeksem W na 16 " ?



Re-11

Dareko - 2013-02-24

Mati1989 napisał/a:

Re-11


tylko gdzie kupic taka opone? Wlasciwie skad najlepiej zamowic opony?

sadam - 2013-02-27

ad08 ma miekka ściankę.
a co sądzicie o Hankook RS2 i RS3?
macie jakies info, bo ceny porównywalne do advanów

wierzba - 2013-02-27

sadam napisał/a:
ad08 ma miekka ściankę.

w porównaniu do czego miękką ?

sadam - 2013-02-27

nie mam porównania co innych opon tej klasy, ale wystarczy wziąść do ręki ta oponę.
wierzba - 2013-02-27

sadam napisał/a:
wziąść

wziąć jak już ;)
widziałem trochę opon i nie wydaje mi się aby w ad08 była jakaś miękka.
wg. Twojej opinii to T1R byłaby jak z plasteliny :lol:

a na rs2 gumek śmigał

Mati1989 - 2013-02-27

Porównując do s drive, AD08 jest sporo twardsza.
Gumka23 - 2013-02-27

wierzba napisał/a:
a na rs2 gumek śmigał


Ciagle smiga. Dosc zywotna opona, nie zauwazylem uginania sie na sciance (moze dlatego, ze zawias jak w pontonie :lol: , ale napewno nie plywa bog wie jak ), dobrze klei i zeby slizgala sie na suchym w miescie to naprawde trzeba sie wsciekac. Komplet kupilem za mniej niz 900zl wiec cena tez dobra. Zmienie zawias to odczucia napewno beda dokladniejsze. Kolejny komplet napewno wpadnie AD08, bo w normalnej cenie mozna kupic i do tego z profilem 55.

Napewno RS2 mozna polecic.

sadam - 2013-02-28

wierzba napisał/a:
sadam napisał/a:
wziąść

wziąć jak już ;)
widziałem trochę opon i nie wydaje mi się aby w ad08 była jakaś miękka.
wg. Twojej opinii to T1R byłaby jak z plasteliny :lol:

a na rs2 gumek śmigał


oj tam oj tam, literówka :-P
AD08 ma taki mały paseczek z boku, gdzie jest naprawde miekka co mnie troche zaskoczyło, stąd uważam, że jest miekka :p

wierzba - 2013-02-28

sadam, a ja myślałem, że stwierdziłeś, że ścianka się wyklada na winklach :roll:
Gumka23 - 2013-02-28

W zasadzie to mi sie przypomnialo, ze RS2 sie nie wyklada, widac wyraznie dokad sie wyklada i jest to dokladnie koniec bieznika. Po Ulezy ogladalem je i scianka opony byla nie tknieta. Jezdzilem na 1.9 Bara.
Leo - 2013-03-01

lepiej kupić RE002 czy Uniroyal Rain sport 2? cena prawie taka sama, a o RE002 mega malo opini.
wierzba - 2013-03-01

mlody87, to jakiej oczekujesz odpowiedzi ? ;)
ember - 2013-03-01

mlody87 napisał/a:
lepiej kupić RE002 czy Uniroyal Rain sport 2

Rainsporty mialem w civicu, RE002 w imprezie.
Mimo ze to zupelnie inne auta, wybralbym RE002

Leo - 2013-03-01

wierzba napisał/a:
mlody87, to jakiej oczekujesz odpowiedzi ? ;)


rzeczowej :mrgreen: bo jak już sie zdecydowałem, że kupie Rain sporty to musiałem znaleźć ten temat i poznałem cene RE002 :roll:

Gumka23 - 2013-03-01

Bierz RE002, napewno zle nie sa, a poznasz cos nowego :)
wierzba - 2013-03-01

mlody87 napisał/a:
wierzba napisał/a:
mlody87, to jakiej oczekujesz odpowiedzi ? ;)


rzeczowej :mrgreen: bo jak już sie zdecydowałem, że kupie Rain sporty to musiałem znaleźć ten temat i poznałem cene RE002 :roll:

jak sam napisałeś wyżej - mało opinii, więc ciężko o rzeczową odpowiedź :-P

sadam - 2013-03-22

cena rzeczywiście niezła, można już za 199zł kupić w 15stce
młody, kupuj RE, zdasz relacje :D

Dareko - 2013-03-23

ja ciagle sie waham miedzy CSC 5 a RE002 do wiosny jeszcze daleko wiec mam czas. Szkoda ze ceny na 18' nie sa rownie atrakcyjne.
wierzba - 2013-03-27

mlody87, kupiłeś te RE002 ?
ciekaw jestem jak się mają do Federal 595 EVO ?

Leo - 2013-03-28

wierzba napisał/a:
mlody87, kupiłeś te RE002 ?
ciekaw jestem jak się mają do Federal 595 EVO ?


mój fundusz na opony, przejęła skarbówka.. :evil: kupić kupie na pewno, ale za jakiś czas.

wierzba - 2013-04-10

zna ktoś źródło na re002 ze świeższym DOT'em niż 2011?
Dareko - 2013-04-11

jednak kupilem potenzy :) wierzba, ja dostalem z poczatku 2012 nowsze chyba jeszcze z japsow nie przypłynęły.

narazie moge tylko tyle powiedziec ze maja duzo twardsza scianke boczną niz contisportcontact 3. Nawet wulkanizator powiedzial, ze dosc ciezko sie je naciaga






wierzba - 2013-04-11

Dareko, źródło?
Dareko - 2013-04-11

oponeo
wierzba - 2013-04-11

Dareko napisał/a:
oponeo

patrzyłem już wcześniej i 15" mają z 2011 :/

Dareko napisał/a:
chyba jeszcze z japsow nie przypłynęły.

no właśnie chyba pseudo japsów - pytałem osoby która je kupiła i jest made in thailand

konstruktor - 2013-04-14

tutaj masz do wyboru z 2011 lub 2012 :-)
http://www.oponix.pl/pl-P...E002-82W/652448

Dareko - 2013-04-24

Pojeździłem trochę juz na oponach RE002 i moge cos powiedziec na ich temat. Mam je na obu osiach w rozmiarze 225/40R18 w Civic Type-R FN2 Opony zdecydowanie lepiej kleją przy ostrych startach i ostrych hamowaniach w porownaniu do Conti Sport Contact 3 bo do tej opony będę porównywał Potenze RE002.

Ścianki boczne duzo twardsze niz CSC 3
Guma (bieznik) zdecydowanie miększa co idzie wyczuć nawet pacem CSC bardziej "plastikowa"
w trasie ciszej w kabinie odczuwalnie
poprzeczne pekniecia w drodze, male ubytki zdecydowanie lepiej tłumi RE002
wyczuwalny lepszy hamulec przy ostrym hamowaniu, ABS nie zalacza sie tak szybko jak to bylo w CSC 3
Szybkie skrety kierownicą przy predkosci 100-120km i tutaj CSC bez roznicy
Dlugie szybkie luki tak samo jak CSC3 pewnie i stabilnie

Przy profilu 40 i szerokosci 225 CSC miało nizsza scianke boczną zupelnie inaczej lezą na feldze.
Nie jezdzilem jeszcze w obfity deszcz bo na mokrym CSC wypadał bdb
Odnosnie zuzycia mam odczucia ze guma bedzie znikac zdecydowanie szybciej niz CSC3.
RE002 jest bardziej przewidywalną oponą niz CSC3 daje poczucie wiekszej pewnosci i komfortu. Jestem zadowolony ze zmiany opon nie wrociłbym teraz do CSC 3

Zrobie wiecej km napisze cos wiecej

lukas4 - 2018-05-14

Odkopuje co by nie zakladac nowego tematu.

Zastanawiam sie między

595 rsr najwolniej schodzą ale ciężkie do zagrzania w cvc w chlodniejsze dni
Ad08 chyba brak wad;p, chociaz czytalem ze potrafilo ssieje coś dziac z bierznikiem przy sciance bocznej

R1r najlepiej trzymaja ale najszybciej schodzą

Opony na wieczorne latanie w kolo komina bez toru ..

Kuniu4 - 2018-05-14

Jezeli sie zastanawiasz RSR vs AD08 to z czystym sumieniem polecam Advan. Jezeli chodzi o przyczepnosci to jest przepasc do Federala. Jedyny minus to mniejsza precyzja prowadzenia, tu Fedek ze swoja twarda scianka robi robote.
Mareczuczek - 2018-05-14

No i RSR tańszy ;)
Wszystkie 3 propozycje dobre, kupuj co znajdziesz w lepszej cenie

Tommi01 - 2018-05-14

lukas4 napisał/a:
Opony na wieczorne latanie w kolo komina bez toru ..

lukas4 napisał/a:
R1r najlepiej trzymaja ale najszybciej schodzą

:-D

lukas4 - 2018-05-15

Kuniu4 napisał/a:
Jezeli sie zastanawiasz RSR vs AD08 to z czystym sumieniem polecam Advan. Jezeli chodzi o przyczepnosci to jest przepasc do Federala. Jedyny minus to mniejsza precyzja prowadzenia, tu Fedek ze swoja twarda scianka robi robote.


Bylem wczoraj w yokohamie i w sumie stwierdzili ze ad08r bardziej wszechstronna.

Mareczuczek napisał/a:
No i RSR tańszy ;)
Wszystkie 3 propozycje dobre, kupuj co znajdziesz w lepszej cenie


No cenowo nic nie ma podejscia do federala 16 45 205
Rsr 300 pln
R1r 390
Ad08 480


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group