JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

General Off Topic - Kącik motocyklowy

kex_ - 2014-08-25
Temat postu: Kącik motocyklowy
Kontynuując temat z Hyde Parku ;-)
Bartek! - 2014-08-25

włoskie motocykle tak jak i samochody mają największą klasę, najlepszy wygląd i męski dźwięk:











jeśli kiedyś znów będę kupował moto dla siebie to tylko ducat albo aprilia, do tego ciuchy dainese albo spidi i już moża się wkręcać, że jesteś kozakiem :lol:

Hikiel - 2014-08-25

A ja to bym skromnie takie coś chciał:


antek - 2014-08-25

Włoszczyzna najlepiej wygląda i dobrze jeździ. jak już jeździ :lol: po rozmowach z moimi mechaniorami wydobrzałem z choroby na włoskie moto :roll: fakt że są najładniejsze stylistycznie, zresztą jak i samochody ;-)
Pit - 2014-08-25

Mi włoskie się podobają, ale...co do turystyków mają jedynie Ducati Mulitstrada, która niby jest ładna, ale jednak wolałbym od niej KTM adventure, Yamahę super tenere, czy chociażby BMW gs800f.

Ścigacze włoskie są bardzo ładne, ale ścigacza nie chcę więc włoskie u mnie odpadają.

Póki co i tak nie będzie mnie stać żeby wydać z 20k na moto, więc będę szukał czegoś tańszego...

Pilar - 2014-08-25

Jak Ducati to monster 8-)




Kawasaki - 2014-08-25

Ja ostatnio oglądałem produkcje Rometa, konkretnie Ogara Cafe 125.
Na żywo całkiem fajnie to wygląda, jak na taki hajs.


Szkoda, że nie robią nic co by wytrzymało endurowate użytkowanie...

Pit - 2014-08-25

Kierownica powinna być trochę niżej i byłby fajny café racer...ale rozumiem, że chodziło o uniwersalność.
TorquedMad_Mind - 2014-08-25

ale nie będzie większym problemem przerobienie, aby była niżej ;)
dymek6300 - 2014-08-25



fat boy bo ja fat boy ;)

Game - 2014-08-25

Jeśli sprzęt to tylko Supermoto.. Nic innego nie daje mi tyle funu.
Bartek! - 2014-08-25

antek napisał/a:
Włoszczyzna najlepiej wygląda i dobrze jeździ. jak już jeździ :lol: po rozmowach z moimi mechaniorami wydobrzałem z choroby na włoskie moto :roll: fakt że są najładniejsze stylistycznie, zresztą jak i samochody ;-)


gadanie, my przy suzuki mieliśmy serwis aprili i jak przy wszystkim potwierdza się - jak dbasz tak masz. mieliśmy sporo klientów z rsv'kami czy dorsoduro i zadnych problemów serwisowych nie było.

arturro - 2014-08-25

Jeździłem tym ogarem :) Fajne moto za ten hajs. Silnik firmy ''loncin'' - chińczyki ale takie żeby to dziwnie nie zabrzmiało ''nastawione na lepszą jakość :D ''. Cichutko pyrka, skrzynia może i ma duży skok ale biegi wchodzą zadziwiająco gładko. W tym hajsie jakbym chciał piździka to poważnie bym przemmyślał nówkę.


Co do Aprili, MvA, Ducati, motoguzzi - większość z tych maszyn chciałbym mieć ale serwis jest beznadziejnie drogi... Kolega szukał ostatnio pompy hamulca do monstera 600 z 98, nigdzie nie ma używki a nowa 1800zł...

Co to KTM - mają wiele wspólnego z włochami bo są właścicielem Husqvarny i GasGas :D

ony - 2014-08-25

arturro napisał/a:
Co to KTM - mają wiele wspólnego z włochami bo są właścicielem Husqvarny i GasGas :D


Husaberga też, ale idąc tym tropem to z Hindusami też maja wiele wspólnego bo około 40% akcji KTM ma Bajaj :lol:

Niemniej jednak chyba za jakiś czas przesiądę się na pomarańcze - ćwiartka w 2T mnie kusi :mrgreen:

arturro - 2014-08-25

No tak, KTM wszystkie małę Duke'i robi w indiach i choć zarzekają się, że nie ma to wpływu na jakość to w testach wychodzi, że jednak mała różnica jest a płacić każą dość słono.
loczek - 2014-08-25

ja od lat wierny jednej marce :-D


20140817_175754 by pawlikowski, on Flickr

beddom - 2014-08-25

Ja tam wole coś w klasycznej formie:



a obecnie smigam starym cx-em:

Pit - 2014-08-25

beddom napisał/a:
a obecnie smigam starym cx-em:

wow...daj więcej fotek

beddom - 2014-08-25

moto caly czas w "produkcji" wiec za wiale fotek nie mam :/




Robione od podstaw:


a tak wygladalo:

antek - 2014-08-25

ładny skurczybyk :cwaniak:
p0lish - 2014-08-25

piękna klasyczna kanapa!
Pit - 2014-08-25

Świetny.

btw. gdyby ktoś zapomniał, to od wczoraj można śmigać na 125ccm na kat. B...
Szukam właśnie w pamięci jakiegoś kolegi który ma taki sprzęt i da pojeździć. :mrgreen:

Gumka23 - 2014-08-25

Wydech chyba w oryginale ladniej by siadl, ale reszta miod :)
Cykada - 2014-08-25

A ja mam takie coś :mrgreen: - jeszcze nie jest skończony.



Robiony od podstaw, ogólnie teraz trochę żałuje, bo jak go kupowałem i bym wiedział że będzie wchodzić 125ccm na b, to bym kupił jakąś 125 i przy niej dłubał.

Ogólnie jak będę miał trochę gotówki to kupie jakiegoś skutera 125 żeby do roboty jeździć, ale to nie teraz.

skibi - 2014-08-26

mi najbardziej podoba się repsol cbr :lol:



btw już kilka razy spotkałem się ze stwierdzeniem, że na cbr to gejuchy jeżdżą, skąd się to wzięło ? :lol:

Kawasaki - 2014-08-26

Właśnie ostatnio widziałem customa z takiego cx-a i wyglądał mega. Nie mogłem rozkminić co to jest, kształt baku dopiero mnie naprowadził, chociaż na silnik powinienem pewnie patrzyć w pierwszej kolejności. Mnie w ogóle ścigi nie robią, tylko właśnie klasyka, cafe, supermoto, enduro.
antek - 2014-08-26

skibi napisał/a:
btw już kilka razy spotkałem się ze stwierdzeniem, że na cbr to gejuchy jeżdżą, skąd się to wzięło ? :lol:



:lol:

Bartek! - 2014-08-26

http://allegro.pl/ducati-...4532163566.html

piękny! :shock:

kex_ - 2014-08-26

Bartek! napisał/a:
http://allegro.pl/ducati-600-super-sport-scrambler-trial-bike-i4532163566.html

piękny! :shock:


+1 - widzi mi się!

Przy okazji, z ciekawości Myślę żeby skorzystać z możliwości jeżdżenia 125-ką na prawko B, ale zastanawiam się czy w tej pojemności są jakieś modele w stylu chopper/cruiser czy też jeśli połknąłbyym bakcyla na dobre, musiałbym sobie zrobić kategorię A, żeby pojeździć na takich ;-) Bo jak dotąd znalazłem tylko taką jedną opcję:
http://otomoto.pl/honda-s...b-M4117307.html

p0lish - 2014-08-26

125 w czoperze to jest jakiś śmieszny żart
to jest pojemność na 2T do enduro albo lekkiego skutera

p.s. zachorowałem na CB/CX :(

beddom - 2014-08-26

http://www.welovecaferacers.com/

Polecam dużo ciekawych projektów.

agrupa - 2014-08-26

Loczek jak nie lubię junaków to ten spoko, nie ma wodogłowia :P
ps. tzw. przejściówka?

Co do czopera 125 totalna żenada! Prowadzę serwis motocykli i czasami robię takie virago 125 - jak to stoi w miejscu .... normalnie nie wiem jak czymś takim można jeździć.

125 to tylko golas, enduro, supermoto, ścig 2t, skuter, reszta syf.

Pit - 2014-08-26

Tak mnie wzięło na sentymenty i przypomniałem sobie, że jak byłem mały, to mój ojciec jeździł na takiej Jawie 350... kawał motocykla jak na tamte czasy, przełom lat 80/90...




Co ciekawe, każdy kto kiedykolwiek prowadził ten motocykl, dwóch jego braci i jeden kolega- zaliczali nim glebę/szlifa, w tym jeden poważny wypadek, gdzie moto było konkretnie rozwalone. Mój ojciec natomiast przez 7 lat nic, aż w końcu go sprzedał, bo trzeba było "wydorośleć"... :mrgreen: Teraz pewnie znowu chciałby kupić jakieś moto... :)

thomac - 2014-08-26

Dzisiaj dałem zlecenie na Aprilię RS 125 Alitalia :mrgreen: Może za miesiąc, dwa coś się trafi w fajnym stanie, w sam raz na zimę :mrgreen:
arturro - 2014-08-26

Miałem kiedyś Rs 125 ale... mialem też nią dzwona... :mrgreen:

Szła jak pojebana! W dwusuwie można się zakochać ;-)

kex_ - 2014-08-26

agrupa napisał/a:
Co do czopera 125 totalna żenada! Prowadzę serwis motocykli i czasami robię takie virago 125 - jak to stoi w miejscu .... normalnie nie wiem jak czymś takim można jeździć.

125 to tylko golas, enduro, supermoto, ścig 2t, skuter, reszta syf.

Dlatego uderzyłem z pytaniem czy 125 w chopperze ma sens do osób bardziej zorientowanych osób ode mnie ;-) Niedawno miałem okazję przejechać się shadowem z 750 i zrobiło mnie wtedy.

antek - 2014-08-27

jazda na shadow 125 niestety nie będzie ani troche przypominała tej z 750 ;/

tak jak wyżej ktoś pisał 125 to tylko enduro, supermoto albo mały plastik 2T (kiedyś jeździłem na NSR 125, szła jak przeciąg)

Bartek! - 2014-08-27

jak zaczynałem przygodę z moto to i derbi gpr 50 szło jak przeciąg :lol:
potem jak przesiadłem się na nsr125 i pojechałem pierwszy raz 160 to pół nocy spać nie mogłem :lol:

ale z perspektywy czasu dochodzę do wniosku, że nic poniżej 500 nie ma sensu brać.

jeśli coś do 125 to tylko z klasy enduro/supermoto/sport.

Hikiel - 2014-08-27

Podzielam zdanie Bartka. Ja jako pierwsze moto miałem takiego Bandita i ostatnio znowu zacząłem chorować na punkcie dwóch kółek. Tylko jeśli przyszły sezon pod względem pogody będzie taki jak obecny to bez sensu.


Arni_EG6 - 2014-08-27

Hikiel napisał/a:
Podzielam zdanie Bartka. Ja jako pierwsze moto miałem takiego Bandita i ostatnio znowu zacząłem chorować na punkcie dwóch kółek. Tylko jeśli przyszły sezon pod względem pogody będzie taki jak obecny to bez sensu.

Obrazek


Również się zgodzę ;-) , pomijając 50ccm, przygodę z prawdziwymi motocyklami zacząłem od bandita 600.
Rewelacyjny motocykl, bardzo fajnie się kładzie w zakręty, na trasę również bez zastrzeżeń przy 100-120 km/h można komfortowo przejechać kilkaset kilometrów. Dobra i sprawdzona przez lata jednostka napędowa nie ma apetytu na paliwo. Jeśli chodzi o moc to też nie postraszy( co jest dużym plusem dla początkującego) z czasem może jej jednak brakować, ale jest jej na tyle dużo, że na gumie też można pośmigać :) Z minusów w porównaniu do konkurencji jest jego waga, bardziej odczuwalna przy manewrach typu parkowanie we 2 osoby - jazda z bardzo małą prędkością. Ale to wszystko kwestia wyczucia ;)
Ogólnie uważam go za bardzo dobry motocykl, szczególnie dla początkującego, z pewnością na 2-3 lata wystarczy.


agrupa - 2014-08-27

Dla początkującego to zdecydowanie coś mniejszej pojemności o normalnej geometrii (tak żeby nauczyć się dobrych nawyków). A jak już człowiek pojeździ to prawda jest taka że poniżej litra nic nie jedzie!
Z banditem jest jak z dobrą żoną, kocha obiad ugotuje itp ale po emocje człowiek do burdlu idzie ... ;) tak kiedyś porównał to jeden z moich klientów, trudno się z nim nie zgodzić nudny motocykl :)

KonradED7 - 2014-08-27

Ja tam śmigam na supermoto (KTM 450) 8-)
i powiem wam, że R6, CBR600 i inne 6setki nie mają szans do 199km/h :lol:
Z litrami ustawiałem się nie raz, ale różnie to bywa, bo jednak litr dobrze śmiga :mrgreen:

p0lish - 2014-08-27

450 idąca 199?
chyba do 99 miałeś na myśli...

GANJA - 2014-08-27

ja obecnie latam takim wibratorem


i cos do orania tez mam

Bartek! - 2014-08-27

p0lish napisał/a:
450 idąca 199?
chyba do 99 miałeś na myśli...


nie chciało mi się tego nawet komentować :roll:
gsr750 jedzie 230...

arturro - 2014-08-27

Gsr swoją drogą to bardzo udany, ładny i niedrogi motocykl :) A teraz Suzuki konstruuje GSR1000 jednak nazwa będzie zmieniona ale wiadomo o co chodzi :mrgreen:
Bartek! - 2014-08-28

gsr750 fajne na miasto tylko słabe trochę :-/
arturro - 2014-08-28

Oceniasz po km na papierze czy jeździłeś? ;-)

Przebieg momentu jak na nakeda ma bardzo rozsądny, dobrze ciągnie z dołu.

Bartek! - 2014-08-28

arturro napisał/a:
Oceniasz po km na papierze czy jeździłeś? ;-)

Przebieg momentu jak na nakeda ma bardzo rozsądny, dobrze ciągnie z dołu.


zrobiłem takim z 5-6 tysięcy

arturro - 2014-08-28

aha 8-)
KonradED7 - 2014-08-29

p0lish napisał/a:
450 idąca 199?
chyba do 99 miałeś na myśli...


https://www.youtube.com/watch?v=1RIvfIrwg2k
licznik źle pokazuje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

+ nie porównuj CROSSÓW KTM 450, do oryginalnego KTM Supermoto 450, bo to inna liga ; )

ony - 2014-08-29

a w czym jest taka różnica ?

ps. co ten filmik ma pokazać ? czarne audi ? i dla mnie ten licznik coś trefny chyba jest :lol:

piotlecek - 2014-08-29

3 tygodnie temu przy prędkości 30km/h wbiegł mi pies pod przednie koło. Z racji, że trochę go było położyłem moto ubrany oczywiście full - nabawiłem się zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego II stopnia. Ręka 4 tyg. unieruchomiona do 3 miesięcy pełna sprawność. Szac dla skuterowców pędzących po mieście w koszulce i japonkach...

Moto dekiel do malowania + nowy ciężarek kierownicy i lekka kosmetyka.


p0lish - 2014-08-30

KonradED7 napisał/a:
p0lish napisał/a:
450 idąca 199?
chyba do 99 miałeś na myśli...


https://www.youtube.com/watch?v=1RIvfIrwg2k
licznik źle pokazuje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

+ nie porównuj CROSSÓW KTM 450, do oryginalnego KTM Supermoto 450, bo to inna liga ; )


a teraz na spokojnie, po polsku wytłumacz mi co ten filmik pokazuje?
450 singla lecącego 199km/h?
czemu mam nie porównywac 2 identycznych jednostek w 2 specyfikacjach - cross vs supermoto?

antek - 2014-08-30

piotlecek napisał/a:
3 tygodnie temu przy prędkości 30km/h wbiegł mi pies pod przednie koło. Z racji, że trochę go było położyłem moto ubrany oczywiście full - nabawiłem się zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego II stopnia. Ręka 4 tyg. unieruchomiona do 3 miesięcy pełna sprawność. Szac dla skuterowców pędzących po mieście w koszulce i japonkach...

Moto dekiel do malowania + nowy ciężarek kierownicy i lekka kosmetyka.


ważne że jesteś w jednym kawałku! reszta się poskłada w przeciągu kilku tygodni ;-) 3maj się i szybkiego powrotu do zdrowia 8-)

agrupa - 2014-08-31

Moje może dwie paki nie lecą i na kolanie średnio ale każdy kilometr smakuje jak 100 na japsie.
ema

jeżyna


a ostatnio z tematów projektowych miałem swój udział w GLucie, jeszcze nie skończony, zimą może będzie robione więcej...

Hikiel - 2014-08-31

Ehhhh ehhhhh trzeba Skaja ojebać i wrócić na dwa kółka :)
beddom - 2014-09-01

Ladny ten GL. Masz moze wiecej fotek?
Hikiel - 2014-09-01

Da się w ogóle na takich bobberach i innych wynalazkach normalnie jeździć? :)

http://allegro.pl/suzuki-...4528991664.html

Ten też ładny:

http://otomoto.pl/honda-cx-M4076627.html

KonradED7 - 2014-09-01

p0lish, nie wiem jak Ci to wytłumaczyć. crossa budujesz na potrzebe pier*olniecia i mocy, supermoto to zrywnosc i szybkosc, te silniki budowane są specjalnie na potrzebu 'asfaltu' a nie jak cross, na potrzebe błota i syfu. w supermoto masz większe gaźniki, tłok, skrzynie, zębatki itp itd..
Co ja Ci będę tłumaczył, braciak śmiga na R6 z 2009r, ja na KTM SM 450 z 2007r i do 170 jestem przed nim o jakieś 3 długości, więc?
Śmigałem na KTM EXC, na yz 450, oczywiście mówię o crossie, i nie ma porównania dla Supermoto, dla mnie to inna bajka, ale jak wsiadam na R6 to czuć że idzie praktycznie tak samo, tylko traci przy zmianie biegów, w supermoto zmieniasz je bez sprzęgła i nie traci nic na prędkości i mocy, jedynie przy redukcji wciskasz sprzęgło..
Miałem okazje jeździć na różnych maszynach, od Komara po 1100rr, i dla mnie jedyny słuszny wybór (koszt i zapier*alanie) to tylko Yamaha R1 spełnia moje wymagania, to nie jedzie.. to się teleportuje ;-)

arturro - 2014-09-01

W supermoto zmiana biegów bez sprzęgła w górę a w dół ze sprzęgłem?!

Całe życie myślałem, że w każdym moto bieg w górę ze sprzegłem a w dół niekoniecznie...

KonradED7 - 2014-09-01

arturro napisał/a:
W supermoto zmiana biegów bez sprzęgła w górę a w dół ze sprzęgłem?!


dokładnie tak, w pełni sportowe supermoto nie używają w ogóle sprzęgła, służy im ono tylko do startu

antek - 2014-09-01

z tego co mi wiadomo w każdym moto można ładować biegi w górę bez sprzęgła, a w dół już lepiej z, bo szkoda skrzyni ;-) info z pierwszej ręki od zawodnika jeżdzącego m.in. w GSXR CUP
arturro - 2014-09-01

To mnie zaciekawiłeś :mrgreen:
KonradED7 - 2014-09-01

antek napisał/a:
z tego co mi wiadomo w każdym moto można ładować biegi w górę bez sprzęgła, a w dół już lepiej z, bo szkoda skrzyni ;-) info z pierwszej ręki od zawodnika jeżdzącego m.in. w GSXR CUP


w każdym seryjnym motorze?
Nie rób sobie jaj :lol:

antek - 2014-09-01

no dobra dobra nie łapcie mnie za słówka, w sprzętach na których jeździmy :lol:
p0lish - 2014-09-02

Miałem okazję jechać 95konnym Husabergiem ważącym ok 130kg
Fakt, teleportował się niemiłosiernie, ale już przy 130km/h superduke łykał go bez problemu.
450 lecąca 200 i to w tempie lepszym od ściga jest dla mnie trudne do wyobrażenia.

Seed - 2014-09-02

Jakoś na początku sierpnia przy 60-70km/h zaliczyłem szlifa w ciasnym zakręcie, z drogi szutrowej wjechałem na asfalt i nie wiem czy było za szybko czy drobinki piachu złapałem na gumę w złożeniu - tylne koło wyjechało przeokrutnie i później to po asfalcie ciosałem fikołki, tyle dobrze, że dość krótko bo przeleciałem po szerokości jezdni i wypadłem na pobocze.
Straty? Zdarte przedramię, łokieć, dłoń, biodro- mega chvjowe odczucie, nie polecam asfaltowego peelingu. I na szczęście na tym koniec. Aaaaaa, no i DRZ musi dostać nowy kierunek, klosz :mrgreen:

KonradED7 - 2014-09-02

Przyznam, zaciakwailiście mnie, że w każdym seryjnym moto wchodzą biegi bez sprzęgła.. Jadę przejechać się na R6 i zdam relacje wieczorem, spróbuje na wolnych/średnich i na pełnym ogniu wrzucić bieg :->
Cykada - 2014-09-02

Czy wszystkie to na pewno nie, w vkach nie da się bez sprzęgła, tylko rzędówki.
ony - 2014-09-02

p0lish napisał/a:
Miałem okazję jechać 95konnym Husabergiem ważącym ok 130kg
Fakt, teleportował się niemiłosiernie, ale już przy 130km/h superduke łykał go bez problemu.
450 lecąca 200 i to w tempie lepszym od ściga jest dla mnie trudne do wyobrażenia.


:shock: który Husa ma 95 kuca ?

Ja latałem na 570 i to lo ko mo ty wa - dla mnie moc aż porażająca

tak kminię tez jakie to znaczące różnice są w piecach KTMów, żeby nie porównywać SuMo do Enduro

a 450 idąca dwie paki to chyba tylko w necie 8-)

luq88 - 2014-09-02

ony napisał/a:
tak kminię tez jakie to znaczące różnice są w piecach KTMów, żeby nie porównywać SuMo do Enduro
a 450 idąca dwie paki to chyba tylko w necie 8-)


Z tego co się orientuję to silniki KTMów w SM, Enduro i Crossie to to samo różnica między nimi tkwi na pewno w chłodzeniu i w przełożeniach...

antek - 2014-09-02

KonradED7 napisał/a:
Przyznam, zaciakwailiście mnie, że w każdym seryjnym moto wchodzą biegi bez sprzęgła.. Jadę przejechać się na R6 i zdam relacje wieczorem


nie zapomnij ująć gazu przed wrzuceniem, wtedy wyczujesz że pedał zmiany biegów robi się bardziej skory do ruchu w górę ;)

agrupa - 2014-09-03

Mam wrażenie że część wypowiadających się osób jak by w życiu nie siedziała na motocyklu :(
Co do skrzyń biegów - w 90% przypadków skrzynia w motocyklu to klasyczna kłówka w której można wkładać biegi bez sprzęgła. Codziennie jeżdżę 1-5 motocyklami, bardzo różnymi od 125 po czopki 1600 i w każdym jestem wstanie zmienić bieg bez sprzęgła bez żadnej straty dla sprzętu. Jak kolega Antek napisał trzeba zsynchronizować ruchy i wiedzieć co się robi.
Redukcje owszem, zawsze robię z sprzęgłem i w zależności od sytuacji z tzw. międzygazem.

Co do supermoto, enduro i cross z mojego doświadczenia wynika że w większości przypadków różnice są w zawieszeniu, hamulcu, przełożeniu (zębatki), ilości biegów oraz zestopniowaniu skrzyni biegów.
Być może są różnice w osprzęcie ale to już dotyczą konkretnego egzemplarza.

p0lish - 2014-09-03

ony, to była Husa fs 650 po mocnym dłubaniu łącznie ze strokerem. Koleś położył 15k na silnik i po dotarciu zhamowane na 95 kunia. Swojego czasu latał po Bemowie na treningach SM. To była katapulta a nie motung.
Pit - 2014-09-03

Niebawem Kawasaki zaprezentuje nowy motocykl: Ninja H2, z kompresorem.

thomac - 2014-09-03

Jak dla mnie, to 916 jest ideałem motocykla i jak już kiedyś nauczę się nie jeździć jak łamaga, to sobie taką sprawię:


Dla mnie to F40 na dwóch kołach :mrgreen:

arturro - 2014-09-03

No dizajn ten sam :mrgreen:
piotlecek - 2014-09-04

Kawasaki na swoim podwórku ma dobre reklamy :lol:


Pit - 2014-09-05

Fajne brzydale 8-)




edit:

rdk - 2014-09-07

okkeeeeejjjj....


fatboy - 2014-09-08

Tak se przeglądałem ogłoszenia z mojej wiochy.

http://olx.pl/oferta/duca...html#98ed42b149

Gdybym miał tylko piniondza to bym kupił tylko po to, żeby stał w garażu i żebym mógł się na niego patrzeć. Jeżdżący grzech

Pit - 2014-09-08

popatrzeć to i ja bym chciał, ale jeździć wolałbym czymś innym :mrgreen:
fatboy - 2014-09-08

Ja też, dlatego napisałem, że bym patrzył :) Na miasto bym chciał jakiegoś cafe, albo enduro, a w trasę fjr.
Pankracy - 2014-09-14

Ostatnio widziałem w ogłoszeniu przy sprzedaży motocykla "nie myty wodą". Objaśni mi ktoś? Co jest złego z myciu wodą? Jak nie wodą to czym?
agrupa - 2014-09-14

hmmm, ostatnio sporo ludzi chwali się korzystaniem z myjni parowej - no ale jak by nie patrzeć to też woda...
KonradED7 - 2014-09-14

założyłem d&d
tak to gra mniej więcej
https://www.youtube.com/watch?v=cSz2ALo1pvQ


Ale to chyba nie dla mnie :lol: Jest tak głośny, że słychać mnie z 5km 8-)

Pit - 2014-09-15

Wiocha...bez sensu taki głośny wydech. Wg. mnie ani to przyjemne dla ridera, ani dla otoczenia. Aczkolwiek moto fajne.

btw. Zna ktoś dosyć niską osobę jeżdżącą Africą Twin? Tak się zastanawiam czy ojciec da radę pojeździć jak kiedyś kupię AT. Ma chyba około 170cm wzrostu. No i się tak zastanawiam, może jednak coś mniejszego i lżejszego na pierwsze moto...jakiegoś Transalpa chociażby.
Ja mam 183cm wzrostu więc na AT w sam raz, ale pytanie czy to nie jest za wielki sprzęt na początek.
Prawko na A zacznę zapewne robić na wiosnę, więc jeszcze trochę czasu na dywagacje mi pozostało. :mrgreen:

KonradED7 - 2014-09-15

Limon, masz rację, wiochą jest mieć wydech d&d robiony tylko na zamówienie, nie sprzedawany cywilnym osobom tylko na potrzeby sportów motocyklowych. :lol:
chyba go sprzedam bo wieś :-(

TorquedMad_Mind - 2014-09-15

KonradED7 napisał/a:
Limon, masz rację, wiochą jest mieć wydech d&d robiony tylko na zamówienie, nie sprzedawany cywilnym osobom tylko na potrzeby sportów motocyklowych. :lol:
chyba go sprzedam bo wieś :-(

wiesz co to jest gust i wyrażenie własnej opinii? Bo po tym poście utwierdzasz w przekonaniu, że niezbyt...

Pit - 2014-09-15

Wiochą jest dla mnie robienie wokół siebie tyle hałasu, osobiście wolałbym coś cichszego. Sam napisałeś, że to wydech używany w sportach motorowych, więc chyba nie na ulicę.
Wyglądu czy samego pomysłu na montaż takiego wydechu przecież nie komentuję.
Skoro Ci odpowiada to nie moja sprawa, wyraziłem tylko swoją opinię. ;-)

Kawasaki - 2014-09-15

Szukam drugiego enduraka co by z ojcem pośmigać po lesie na wsi. Ojciec się dyga problemów z policją, za jazdę bez kat. A w tej sytuacji zostaje 125... ale odkąd wprowadzili nowe przepisy rynek oszalał. Praktycznie nie ma sensownych 125, a jak są to z reguły supermoto.

Namawiam go na 250 w 4T - jakie jest realne zagrożenie? Za jazdę bez dokumentu przy sobie 50? Jak sprawdzą, że nie masz uprawnień 500- sprawdzają to w ogóle? A dokumenty od motocykla - jak brak homologacji lub ubezpieczenia, a akurat z lasu wyjechałem?

Game - 2014-09-15

Dostanie mandat za brak odpowiedniej kategorii - 300zl. Za brak homologacji chyba dowod poleci?
Guzik - 2014-09-15

Nie wiem jaki jest budżet, ale wydaje mi się, że można jeszcze znaleźć KTM-y EXC 125, husqi TE125, chyba jeszcze Gas Gas i Beta. Z tego co pamiętam to katy i husqi można kupić z papierami na te 15km.

Za jazdę bez kategorii jest 300 mandatu. Samo jeźdżenie po lesie to chyba 500pln. Temat ubezpieczenia i homologacji to wg mnie najgorsza część, możesz dostać kilka tysięcy kary, a jak będziesz miał pecha i coś się stanie to lepiej nie myśleć ;) Mam kilku znajomych, którzy uprawiali enduro na crossach, Ci którzy zostawiali w tym na dłużej kupowali hard enduro z możliwością rejestracji.

Kawasaki - 2014-09-17

Budżet elastyczny, ale ok 10k.
Nie przekonam go, zostają 125 - czyli 2T.
Jaka jest wytrzymałość takich sprzętów jak np. DT125 po odblokowaniu?
Wolałbym sprzęt, którego żywotność nie będzie mierzona w motogodzinach :)

arturro - 2014-09-17

DT125 wymiana tłoka co 25tys, więc całkiem sporo... ale zdecydowanie bardziej polecam aprilię rx (mx), najmocniejszy sprzęt z homologowanych 125 2t, a wymiana tłoka też co ok. 20 tys :)
Kawasaki - 2014-09-17

Pod warunkiem, że nieodblokowane rozumiem?
guczi - 2014-09-17

ostatnio zakupiłem trxa 250, oc wykupiłem ale zastanawiam się jakie są konsekwencje za brak homologacji?
Guzik - 2014-09-17

DT125 to dobry i trwały sprzęt, po odblokowaniu również. Niestety w porównaniu do hard enduro jak EXC jest toporna, ciężka i ma kiepskie zawieszenie- chociaż wciąż potrafi wiele i na początek nie zawiedzie, a przy tym jest tania w eksploatacji ;)
arturro - 2014-09-17

Mówię o wersjach otwartych :) rotax w aprili spokojnie znosi 20tys, chyba, że wyjątkowo się pałuje to dla spokojnej duszy można wcześniej.
Kawasaki - 2014-09-18

Spox, dzięki za wskazówki, bo gdzie zaczynam czytać to burdel niesamowity, z reguły gimbaza w tych pojemnościach operuje.

Generalnie wychodzi na to, że szukać trzeba: DT, ktma lc2, Kawy kmx, aprilli rx i huśki wre...

agrupa - 2014-09-18

Kawasaki napisał/a:
Spox, dzięki za wskazówki, bo gdzie zaczynam czytać to burdel niesamowity, z reguły gimbaza w tych pojemnościach operuje.

Generalnie wychodzi na to, że szukać trzeba: DT, ktma lc2, Kawy kmx, aprilli rx i huśki wre...


Najtańszy w eksploatacji z wymienionych będzie detek.

Kawasaki - 2014-09-19

agrupa napisał/a:
Kawasaki napisał/a:
Spox, dzięki za wskazówki, bo gdzie zaczynam czytać to burdel niesamowity, z reguły gimbaza w tych pojemnościach operuje.

Generalnie wychodzi na to, że szukać trzeba: DT, ktma lc2, Kawy kmx, aprilli rx i huśki wre...


Najtańszy w eksploatacji z wymienionych będzie detek.

Ze względu na dostępność części przez co ich cenę, czy coś jeszcze spalanie/awaryjność?

Wczoraj widziałem WR125 z jakimś wydechem i całkiem przyjemnie to pyrkało. Tylko w tym wypadku 4T i chyba nie ma tam kagańców żadnych czyt. nie ma co odblokowywać? 15KM i tyle w temacie...?

ony - 2014-09-19

DT to taki tłuczek, ani to się nie odpycha, ani zawias dupy nie urywa - stara sprawdzona, żywotna konstrukcja. Tata nie będzie pewnie cisnął ile tylko wlezie, kład się winklach i latał po muldach więc sprzęt nada się aby pojeździć po lesie.
Te wszystkie sprzęty to 2T DT można kupić stosunkowo młodą KTM i Kawy raczej słabo, RX chyba wcale :mrgreen:

Silnik można postawić na nogi tanim kosztem w porównaniu do 4T, zawias to koszt podobny we wszystkich sprzętach.

Gdybym ja miał wybierać to własnie DT

Kawasaki, a Ty czym latasz ?

Kawasaki - 2014-09-19

Ja się szarpnąłem na WR250R, ale jeździłem dopiero 2 razy :D więc lataniem bym tego nie nazwał zwłaszcza, że to moje pierwsze moto i te 30KM sprawia, że jestem cały posikany.
Chciałem coś co mi starczy na więcej niż jeden sezon, nie sądziłem, że staruszek łyknie tak bakcyla bo bym zaczął od 125 i dokupował 250, a nie na odwrót.

Pit - 2014-09-19

Fajnie, że zaczynasz od mniejszych pojemności, rozsądne podejście.
arturro - 2014-09-19

4t 125 kagańców nie mają ale krzywa momentu jest na tyle rozsądna, że jeździ się dużo lepiej niż zablokowaną 2t ;)
Kawasaki - 2014-09-19

No tak, ale już odblokowane 2T w stosunku do 125 4T to szatan. Dlatego ja wzialem 250 4T bo kulturka jest i mocy aż za duzo jak dla mnie na razie. WR125 to chyba jedno z mocniejszych 4T na rynku w tej pojemnosci, może to złoty środek dla seniora.
p0lish - 2014-09-19

wprawny zawodnik 250 4t potrafi i w SM namieszać konkretnie
ja asem nie byłem ale i nie pierdołą i mnie koleś na 250 objeżdżał jak chciał

ony - 2014-09-19

Taddy wygrał na początku września 111 red bull mega wat w bełchatowie na 250 4T więc można ;-)

WR250R spoko, silnik tam chyba z F siedzi, tylko wygładzony i zawór o jeden mniej niż w Fce, mogła by być lżejsza trochę ale polatasz sobie na tym i pewnie niedługo będziesz myślał na czymś ostrzejszym ;-)

agrupa - 2014-09-19

Kawasaki napisał/a:

Ze względu na dostępność części przez co ich cenę, czy coś jeszcze spalanie/awaryjność?

Wczoraj widziałem WR125 z jakimś wydechem i całkiem przyjemnie to pyrkało. Tylko w tym wypadku 4T i chyba nie ma tam kagańców żadnych czyt. nie ma co odblokowywać? 15KM i tyle w temacie...?


Głównie naprawy i części :)
2t to specyficzne oddawanie większej mocy, tańsze remonty, większe spalanie
4t to łagodne oddawanie mniejszej mocy, droższe remonty - remontowałem teraz głowicę do dr650 - 1100zł - nowy wałek, osiowanie, nowe zawory, sprężyny zaworowe, obróbki, uszczelniacze - mniejsze spalanie.
Do takiego DT kupujesz tłok za 80zł taki sam do 4t - temat rzeka...
Ogólnie zacząłbym od tańszego w zakupie/eksploatacji bajka i w miarę jeżdżenia i odkrywania barier będziesz wiedział w którą stronę chcesz ewoluować :)

arturro - 2014-09-19

nawet dobrzy wyjadacze na zawody kastruja swoje 450tki zeby w pelni wykorzystac swoje umiejetnosci ;)
KonradED7 - 2014-09-19

Nie wiem czy jest się tu czym chwalić.. Ale zaczynałem od tego i powróciłem do wspomnień! Mianowicie, nabyłem od znajomego za śmieszne pieniądze (nie kupiłbym za nie nawet rowera) :D Diabolini xb30! 200ccm, 18km.. Dobra, lekka zabawka.
To był mój pierwszy motocykl, kupiłem go w 2009r, nowego za 3299, użytkowałem 2 sezony i nie miał żadnej poważniejszej awarii.. Więc mogę śmiało polecić, jeżeli kogoś nie stać na markową zabawkę! A ten, potrafi z 5 biegu na koło wystrzelić ;)


arturro - 2014-09-20

Wygląda na solidny :mrgreen:

Byłem dzisiaj w Płocku na zakończeniu sezonu, ktoś może był? Pierwszy raz tam zawitałem, fajna imprezka, fajna blondi pokaz stuntu robiła :-o

KonradED7 - 2014-09-21

uwielbiam niedzielny poranek :->


ony - 2014-09-21

rękawiczki z casto no1 :mrgreen:
Pit - 2014-09-23

Jak to jest z kursami na prawko A? Dostanę chociaż kask? Bo na jakieś ubrania moto chyba nie ma liczyć?

Na egzaminach w PORDzie kiedyś były litrowe fazery,( :shock: ) teraz są Suzuki gladius SFV650, te moto są jakoś przyblokowane, czy do dyspozycji jest pełna moc?

antek - 2014-09-23

Kask dostaniesz na kursie i egzaminie, ale nie licz na żadne rarytasy... na 1001% będzie to jakiś potłuczony, zużyty i przepocony kadłubek w nie Twoim rozmiarze :roll: Lepiej kup już sobie swój na potrzeby kursu i startu na moto, jakiś taki niedrogi, byle bezpieczny, zmienisz jak już wsiądziesz na swój sprzęt, będziesz wiedział w jakim stylu i typie chcesz mieć moto to kupisz docelowy

Co do gladiusów... pewnie będą z pełną mocą... bo na jednych maszynach uczą/egzaminują do A2 i pełnego A :-?

arturro - 2014-09-23

Co do pierwszego pytania, to mam takie zdanie jak antek

Co do drugiego - według nowych dyrektyw motocykl na A2 i A musi spełniać pewne warunki... te warunki spełniają Yamaha XJ6 i Suzuki Gladius i takie najczęściej są na egzaminach.

W word ciechanów na A2 i A są XJ6 tylko, że ta sztuka na A2 jest zdławiona, a na A jest pełna moc, ale ten motocykl to kondom więc się nie obawiaj ;-)

Aaa no i zapomniałem dodać - ma wejść możliwość zdawania egzaminu na motocyklu ze szkoły (o ile spełnia wymagania) ale nie wiem od kiedy, być może od nowego sezonu, zbadaj temat bo to duuuuże ułatwienie.

Pit - 2014-09-23

antek napisał/a:
Lepiej kup już sobie swój na potrzeby kursu i startu na moto, jakiś taki niedrogi, byle bezpieczny, zmienisz jak już wsiądziesz na swój sprzęt, będziesz wiedział w jakim stylu i typie chcesz mieć moto to kupisz docelowy

No właśnie, docelowo miał być jakiś kask w stylu motocross-adventure, ale widzę że jest spory wybór kasków poniżej 100zł na allegro (nie wiem czy to nawet nie na tanio, mam nadzieję, że są względnie bezpieczne). Dwa kaski zawsze się przydadzą, chociażby gdybym chciał przewieźć jakąś niewiastę.

arturro napisał/a:
Aaa no i zapomniałem dodać - ma wejść możliwość zdawania egzaminu na motocyklu ze szkoły (o ile spełnia wymagania) ale nie wiem od kiedy, być może od nowego sezonu, zbadaj temat bo to duuuuże ułatwienie.

To by było dobre. Mam złe wspomnienia z kursu na B, było to 5-6 lat temu a do tej pory pamiętam sprzęgło z tamtego Grande Punto, które łapało na samej górze...
Mam nadzieję, że w szkołach w Gdańsku mają też te Gladiusy, ważne żeby przynajmniej ćwiczyć na tym samym moto na którym będzie egzamin.

arturro - 2014-09-23

Przed zapisaniem się do szkoły zbadaj temat ale z reguły tak jest bo inaczej szkoła by traciła klientów ;-) Motocykle pracują dopiero od tamtego sezonu więc jaki by nie był to nie będzie jeszcze tak rozjebany jak punto :mrgreen: A gladiusem pewnie dobrze się śmiga wolny slalom bo to V'ka więc na samym sprzęgiełku pewnie można latać.
Marker - 2014-09-23

10 lat temu jak robiłem prawko A, to uczyłem się w szkole na MZ 150, po mieście już jeździłem jakąś maszyną yamahy chyba 250cm a na egzaminie było chyba jeszcze coś innego ;-) z tym, że na Lke przyjezdzałem swoim Simkiem S51 :D wiec to bardziej było przyzwyczajenie do wiekszej mocy i wagi :-)
arturro - 2014-09-23

Ja na A1 uczyłem się na WSK :-P
ml3k0 - 2014-09-24

a od kiedy można po zimie robić prawko na A?
Bartek! - 2014-09-24

jakoś od marca chyba.
ja na kursy przyjeżdżałem na r6 8-)
16 lat i r6 to było to :lol:

arturro - 2014-09-24

To zależy najczęściej od pogody ;-) Z egzaminami jest dokładnie tak samo. Bywa, że czasem szkoła ustali termin tak jak bartek pisze od marca.
Kawasaki - 2014-09-24

Bartek! napisał/a:
jakoś od marca chyba.
ja na kursy przyjeżdżałem na r6 8-)
16 lat i r6 to było to :lol:
hehe cud, że żyjesz wręcz ;)
Bartek! - 2014-09-24

zanim wsiadłem na r6 jeździłem 6 lat na innych sprzętach:
simson->aerox->nsr125->r6->dzwon i tydzień w szpitalu! :lol:

arturro - 2014-09-24

Każdego motocyklistę czeka mniejszy lub większy dzwonek, niektórzy są po (z braku doświadczenia) a niektórzy przed (z przeceniania możliwości swoich i sprzętu) ;-)

Ja wypadek miałem na rs125, narazie mi starczy, jeżdżę z dużą rezerwą, czasem mi to przeszkadza... :roll:

Bartek! - 2014-09-24

ja po kilku latach na moto też jeździłem z rezerwą.... przez dwa dni :lol:
najfajniejsze jest to, że wsiadłem po długiej przerwie i cały skill wrócił w mgnieniu oka

arturro - 2014-09-24

Ja po zimie to ze 2 tyg dochodzę do siebie :-o
Pit - 2014-09-24

Bartek! napisał/a:
jakoś od marca chyba.
ja na kursy przyjeżdżałem na r6 8-)
16 lat i r6 to było to :lol:

Serio...masz się czym chwalić. Ehh...

Bartek! - 2014-09-24

Limon napisał/a:
Bartek! napisał/a:
jakoś od marca chyba.
ja na kursy przyjeżdżałem na r6 8-)
16 lat i r6 to było to :lol:

Serio...masz się czym chwalić. Ehh...


tak, jeździłem autem i moto bez prawka i co z tego?

arturro - 2014-09-24

Jak ojciec pozwalał to co... :-D
Pit - 2014-09-24

Bartek!, nic. Skoro chcesz się chwalić takimi rzeczami to się chwal. Nic mi do tego.
Bartek! - 2014-09-24

Limon napisał/a:
Bartek!, nic. Skoro chcesz się chwalić takimi rzeczami to się chwal. Nic mi do tego.


żadne chwalenie, zwykła informacja

Pankracy - 2014-09-24

Kto nie jeździł? Dla każdego kogo choć troche jara się motoryzacją, jeżdzenie bez prawka przed 18 to normalka. Wy tu widzę bardziej papiescy od papieża.
TorquedMad_Mind - 2014-09-24

Pankracy napisał/a:
Kto nie jeździł?

ja...
ale mnie nie ciągnęło do motoryzacji, zanim nie kupiłem własnego :mrgreen:

Pit - 2014-09-24

Pankracy napisał/a:
Kto nie jeździł? Dla każdego kto choć troche jara się motoryzacją, jeżdzenie bez prawka przed 18 to normalka. Wy tu widzę bardziej papiescy od papieża.

No taaa, tylko jest różnica w jeżdżeniu jakimś samochodem po podwórku czy po lesie u dziadków na wsi, a jeżdżeniu po mieście na R6, proszę Cię... :roll: Zawsze jak czytam coś takiego to przypomina mi się wypadek w moich stronach kiedy kilku 15,16 latków zabiło matkę z dzieckiem na chodniku, bo "kierowca" samochodu nie opanował...
Doszkalanie się na jakimś odludziu owszem, ale nie w mieście. Miejcie ***** trochę wyobraźni... :ugh:

Ja zaczynałem w wieku 5 lat, na kolanach u ojca we fiacie 125p, były też jakieś epizody na simsonach, wsk, etz, ale aż do 18 jeździłem jedynie na wsi, po lesie, ogólnie zawsze po jakichś mega odludziach...

Jak czytam o gimnazjaliście na R6 no to nic dobrego nie może z tego wyniknąć. Dobrze, że nic sobie nie zrobiłeś Bartek, bo w tym wieku chyba każdy był lekko jebnięty i myślał, że jest supermanem.

antek - 2014-09-24

Limon napisał/a:
myślał, że jest supermanem.


Bartkowi zostało do dzisiaj :mrgreen: :fak:

Pit - 2014-09-24

Coś w tym jest :mrgreen:
Bartek! - 2014-09-25

antek napisał/a:
Limon napisał/a:
myślał, że jest supermanem.


Bartkowi zostało do dzisiaj :mrgreen: :fak:


zostało, zostało :lol:


parę głupot na moto zrobiłem, fakt. dzwona miałem jednak absolutnie nie ze swojej winy!

Arni_EG6 - 2014-09-27

który taki zdolny ? :D

Pankracy - 2014-09-28

Więcej szczęscia niż skilla.
antek - 2014-09-29

Zakochałem się :oops:



Nowy Ducati Diavel 1200, kawał bydlaka :evil:

arturro - 2014-09-29

Ja ogólnie kocham ducaty ale cały czas wmawiam sobie, że mnie nie stać :mrgreen:
antek - 2014-09-29

arturro napisał/a:
Ja ogólnie kocham ducaty ale cały czas wmawiam sobie, że mnie nie stać :mrgreen:


mnie na tego za ponad 80k PLN też nie :lol: ;-)

arturro - 2014-09-29

Akurat w przypadku diavela wmawiać też sobie nie musze ;-)

Ale wolałbym monstera 1200 mimo, że w fachowej prasie piszą, że jest kondomem w porównaniu do innych muscle nakedów :mrgreen:

Pit - 2014-09-30


http://www.scigacz.pl/Kaw...stwo,24490.html
300 koni z kompresorem...hehe :shock:

antek - 2014-09-30

o w końcu H2 pokazali!

edit:
a nie to wersja torowa... poczekamy na drogową ;-) troche jak myśliwiec wygląda 8-)

arturro - 2014-09-30

Podejrzewam, że drogowa nie będzie miała calych 300 kuniów ;) No i ciekawe jak w H2 będą umieszczone światła, bo patrząc na H2R to nie mam pojęcia gdzie je wcisną, no bo chyba nie we wloty od airboxu :D
KonradED7 - 2014-10-04

-2 stopnie nad ranem.. nie pozostało nic innego jak spalić do zera i odstawić na sen zimowy.. pora zmienic plyny w KTMie i założyć kostkę na zimę! ;-)


antek - 2014-10-04

ja tam jeszcze codziennie do roboty cisne :mrgreen: ale już czuje że to ostatnie podrygi przed zimą :cry:
agrupa - 2014-10-04

A ja się dopiero rozkręcam, zazwyczaj jeżdżę wczesną wiosną i jesienią. Teraz jest najfajniej za miastem, liście lecą słonko przygrzewa... zajebiście...
KonradED7 - 2014-10-04

agrupa, Tak.. szczególnie jak na winklu leżą liście a pod nimi rosa, woda.. A Ty sobie jeździsz na torowej oponie :roll:
agrupa - 2014-10-04

No czarny scenariusz :) ale jakoś mnie nie zniechęciłeś...
Jak tu gdzieś czytałem to masz supermoto więc powinieneś czerpać garściami z takich sytuacji... A poważnie mówiąc to oczywiście motocykl ma dwa koła ale przez to że jeżdżę już 10lat i asfalt już poznałem :) to pewne sytuacje przewiduję... Ludzie na zachodzie jakoś jeżdżą przez większą część roku i jakoś żyją a u nas 3/4 bajkersów to za przeproszeniem miękkie siurki, w deszcz nie pojedzie, wiosną mu się 7letni dunlop nie dogrzeje, w lato w pełnym kombiaku pływa więc też nie jeździ itp.

KonradED7 - 2014-10-06

Supermoto ujeżdżam naprawdę bardzo rzadko w sezonie, bo mam do tego inny sprzęt.. KTMa odpalam dopiero jak robi się zimniej.. zresztą, w SM też mam slick'i

nie wchodziłem w niech we winkle z liścmi + woda.. nie wiem jak się zachowają, zwłaszcza że przy takiej temperaturze jaka jest teraz, ciężko będzie rozgrzać oponę żeby dobrze kleiła

A grzyby zbieramy tak :lol:

KonradED7 - 2014-10-07

:lol:

antek - 2014-10-08

:lol: :lol: :lol: http://repostuj.pl/img/10...kiem-motocykli/
ml3k0 - 2014-10-08

co jak co, ale pracy twórczej i wyobraźni mu nie odbierzemy :mrgreen:
KonradED7 - 2014-11-02

lecimy kurva tutaj! :lol:





odpoczywa bidula


antek - 2014-11-02

dobre foto :mrgreen:
Dareko - 2014-11-02

fajne foto :D jaka kamerka?
KonradED7 - 2014-11-03

GoPro 3 ;)

amatorsko bo amatorsko, ale rośniemy w siłe!


piątka dla wszystkich brudasów! ;-)

MarceLL - 2014-11-04

KonradED7 zajebisty teren do upalania!!


To i ja pokaze moje rupaty ;)

Yamaha YZ250











Yamaha Raptor 660R





Kawasaki - 2014-11-04

KonradED7, jeździsz w/z Enduro Boys? Dobra ekipa i chyba najlepsze tereny w PL pod takie zabawy.
ony - 2014-11-04

Poszukiwany:
KTM EXC/XC-W 250/300 2T 2009+
Husaberg 250/300 2T 2009+
Beta rr 2T 250/300

Gdyby ktoś wiedział o dobrej sztuce to proszę o cynk 8-)

Pit - 2014-11-05

http://www.scigacz.pl/Now...anie,24828.html
Super. :-)

antek - 2014-11-05

nowe rzędowe twiny nie są wcale takie złe ;) Honda tak potrafi to rozegrać że charakterystyke Vki z tego wyciąga ;-) Ciekawe czy zbiornik paliwa też nie będzie tu pod kanapą? Patrząc na tynle nadkole, może tak być :->
ony - 2014-11-05

generalnie to mega lipa ta nowa afra nawet jak na prototyp - wydech prowadzony dołem i asymetryczna płyta, niski przedni błotnik, kiera wygląda na 22mm, zumo660 przykręcone do plastiku, szyba z metalowym stelażem i chyba regulacją, ABS, skrzynia DCT, nieosłonięte przewody przed silnikiem zresztą od przedniego hebla połapane trytkami, brak kierunków, chyba nawet siedzisko nie spięte.
a całość spryskana błotem
miała być inspiracja rajdową crf-ą a wyszedł im kolejny kolejny rzędowy GS - motocykl jaki już na rynku mamy do tego cena circa 55 k
myślę, że na prawdziwą odsłonę trzeba poczekać do wiosny

arturro - 2014-11-05

Honda i suzuki mocno ostatnio technologicznie odstają od reszty...

Panowie, ma ktoś z Was obuwie BUSE? Chcę kupić jakieś niedrogie wysokie buty (do 700zł) i wpadły mi w oko Buse SBX.

KonradED7 - 2014-11-06

jedziemy kurva tutaj!


Pankracy - 2014-11-07

Wygląda, jakbyś uciekał przed polem siłowym krycha.
Kawasaki - 2014-11-07

Jakie google do endurzenia kupić? Te foxy z allegrona poniżej 180 to ori czy fake?
I co to w ogóle jest za akcja, że gdzie nie pójdę do stacjonarnego to mają parę max 3 sztuki na stanie, i jak chcesz to sobie zamów?

ony - 2014-11-07

Kawasaki napisał/a:
Jakie google do endurzenia kupić? Te foxy z allegrona poniżej 180 to ori czy fake?
I co to w ogóle jest za akcja, że gdzie nie pójdę do stacjonarnego to mają parę max 3 sztuki na stanie, i jak chcesz to sobie zamów?


Kup najtańsze z firmowych foxy 100% progripy nie ma różnicy
I tak co sezon dwa wymieniasz bo się rysują, mi po roku z jakiś scottów schodziła powłoka z wewnętrznej strony szybki...

Sprzęt do mx wolno schodzi w porównaniu do szosowego speju stąd słaba dostępność w sklepach które się w tym nie specjalizują

p0lish - 2014-11-07

jedź do moto-x tam Ci doradzo chopaki i na miejscu sporo szpejów jest
Kawasaki - 2014-11-07

Motox pod nosem i nie wiedziałem o ich istnieniu...Dzwoniłem - mają oakleye o dziwo nawet ze 20 modeli, tylko tam w większości jest ten yebny nosek, który mnie irytuje...
Podjadę obadać na żywo.

Dareko - 2014-11-07

Kawasaki napisał/a:
Jakie google do endurzenia kupić? Te foxy z allegrona poniżej 180 to ori czy fake?
I co to w ogóle jest za akcja, że gdzie nie pójdę do stacjonarnego to mają parę max 3 sztuki na stanie, i jak chcesz to sobie zamów?


polecam gogle 100%. Są juz dostepne modele na 2015 racecraft lub accuri bdb gogle i duzy wybor. Polecam sam takich używam. Szybki moze nie są tanie, ale warto zainwestować w antyfogi czy lustra

piotlecek - 2014-11-07

arturro napisał/a:
Honda i suzuki mocno ostatnio technologicznie odstają od reszty...

Panowie, ma ktoś z Was obuwie BUSE? Chcę kupić jakieś niedrogie wysokie buty (do 700zł) i wpadły mi w oko Buse SBX.
Obrazek


700zł? :shock:

To w tej samej fabryce chińskiej klepane co i SHIMA RSX-7 za 579,-

http://shima.pl/pl/buty-m...0172171963.html

A jakbyś się uparł to i jakiś BLITZ :roll:



Za 700 zł chyba najlepszym wyborem będzie Alpinestars SMX6 - sam przegrzebałem temat butów w tym przedziale cenowym i lepszego bucisza nie znalazłem.


arturro - 2014-11-07

No właśnie dlatego pytam :mrgreen: Też mi się takie podobne do Shimy wydawały :P Myślę też, czy lekko używanych nie kupić, w zimę można dobry model wyrwać.
antek - 2014-11-07

piotlecek napisał/a:
Za 700 zł chyba najlepszym wyborem będzie Alpinestars SMX6 - sam przegrzebałem temat butów w tym przedziale cenowym i lepszego bucisza nie znalazłem.


Mam poprzedni model SMX5 i są naprawdę ok, nie ma problemu żeby wnich wytrzymać dłuższy czas, nawet chodząc a nie jadąc na moto. Jedyny minus i zarazem plus SMX5 to wloty powietrza, jak nie pada to dobrze wentylują, ale jak popada to miejscowo jest mokro na dolnej części piszczeli. SMX6 widzę że tych wlotów już nie ma.

arturro - 2014-11-07

Zdecydowałem, że zwiększę nieco budżet bo dobry but się zaczyna od 700 niestety. Kupię Sidi Vertigo (od 850) albo smx6 (od 750) i juz.
piotlecek - 2014-11-07

Sezon się kończy i już widziałem SMX6 za 690 ;-)
arturro - 2014-11-07

No ja też, ale czarne, a ja chcę czarno-białe i fajnie by było jakby były z plusem, czyli z perforowaną skórą :mrgreen:

więc albo te:



albo te


antek - 2014-11-08

Panowie motocykliści, a może jeśli zechce to i reszta ferajny - prośba o wsparcie dorocznej akcji trójmiejskich motonitów dla domów dziecka i szpitalnych oddziałów dziecięcych. Plany na ten rok były zacne, ale niestety realizacja (zbiórka) idzie dość marnie, stąd moja prośba o wsparcie :roll:

Przeklejam info z forum M3M - http://www.moto3miasto.pl/portal.php




sim napisał/a:
Zaczynamy zbiórkę funduszy na zakup prezentów dla dzieci z trójmiejskich szpitali i domów dziecka. Jest to kontynuacja akcji z zeszłego roku, która dała wiele radochy i dzieciom i nam :)
Wpłaty proszę kierować na:

24 1140 2004 0000 3402 7535 8970

Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe
Al. Niepodległości 811,
81-805 Sopot

Zbiórka jest prowadzona przez 4 tygodnie, do 26.11.14. Prośba, żebyście w miarę możliwości nie wpłacali na ostatnią chwilę, co pozwoli lepiej zaplanować i zorganizować zakupy (kupowanie na ostatnią chwilę musi skończyć się chaosem).

Każda złotówka się liczy. Mamy w planach ponad 400 paczek, a więc więcej niż poprzednio.
Zbiórka jest legalnie zgłoszona i zakończy się szczegółowym rozliczeniem. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na zakupy dla dzieci (słodycze, owoce, książki, zabawki, sprzęt sportowy itp)

Jako, że potrzeby wielkie, prosimy o nagłośnienie zbiórki gdzie się da: na FB, praca, znajomi itd.
Ci którzy śledzili naszą zeszłoroczną akcję to wiedzą co i jak, a niezorientowanych zapraszam do zapoznania się z działem MM3M2013 na forum, gdzie jest sporo na ten temat. Myślę, że wyszło nam nieźle, więc kontynuujemy i chcemy jeszcze lepiej i więcej <figielek>

Ogłaszam też konkurs na najwyższą wpłatę, do wygrania tytuł najlepszego płatnika i bezkarność spamerska na forum :) W zeszłym roku anonimowy darczyńca wpłacił 2500 zł <szok>
Może ktoś powalczy? ;p

PS. Zbiórka jest niezależna od zakupu cegiełek na paradę MnM (tam kasa idzie na obiady dla dzieci).

p0lish - 2014-11-09

dzisiaj przypadkiem wpadłem na trening na mojej wiosce:
edit - ofkors ja tylko fociłem :D



Kawasaki - 2014-11-11

Warto kupić moto, które ma znikomy przebieg, ale stało kilkanaście lat bez ruchu? Czyli z zewnątrz jest jak nowe, ale ma 20 lat? Abstrahując od ceny i jeśli ma to znaczenie dwutakt.
p0lish - 2014-11-11

to zależy od modelu ceny i stanu :)
antek - 2014-11-11

i czy do jazdy, czy dla faktu samego posiadania "eksponatu" ;-)
Kawasaki - 2014-11-11

Zdecydowanie do jazdy, chodzi o DT125...
antek - 2014-11-11

Kawasaki napisał/a:
Zdecydowanie do jazdy, chodzi o DT125...


jeśli faktycznie było nawet nie odpalane to kiepsko to widze :-/ chyba że potraktujesz to jak zakup zakatonawej maszyny to ewentualnego lekkiego remontu i w adekwatnej do stanu cenie

agrupa - 2014-11-11

Kupuj, Większość takich detków to zakatowane, remontowane przez pryszczochów paździerze. To prosty silnik, Łożyskowanie toczne wszystkiego co się rusza więc, problemów nie powinno być. No może uszczelniacze na wale ale obstawiam że będzie ok - stara dobra japońska jakość. Jeśli jest tak jak piszesz to może być to fajny i bezawaryjny motocykl. Przed odpaleniem zalej cylek naftą i zostaw, spuść paliwo z gaźnika (mogą być z nim problemy, zatkane dysze, osad, uszkodzony zawór igilicowy - w rozsądnych pieniądzach ogarniesz), nowe paliwo. Wymień olej z zbiornika oleju, rozklej sprzęgło i smaż.
piotlecek - 2014-11-12

Po kilku latach gdy odparuje benzyna to na elementach gaźnika może zostać trochę syfu jak w tym przypadku... :roll:


agrupa - 2014-11-12

To i tak nieźle wygląda. Spodziewałbym się czegoś gorszego ;-)
Kawasaki - 2014-11-13



jak zobaczyłem na żywo, przestałem mieć wątpliwości! 91 rocznik, pierwszy właściciel, 1800(!)km przelotu!

arturro - 2014-11-14

Bierz i dawaj foty, bo jestem ciekawy :mrgreen:
Kawasaki - 2014-11-15

Wziąłem bez chwili wahania, jest mega! Fotki na szybko z drżącej rączki!



arturro - 2014-11-16

Super zachowany, prawdziwy klasyk. Wiedziałem, że będzie ładnie ale nie sądziłem, że aż tak ;)
Marker - 2014-11-16

on tu jak nowy wyglada :shock:
Guzik - 2014-11-16

Wygląda jak z muzeum przy fabryce :shock:
Grzesiek84RWD - 2014-11-16

Który to rocznik i ile dałeś?może być na pw 8-) stan rzeczywiście :shock:
antek - 2014-11-16

stan salon :roll: gratki zakupu i powodzenia przy przygotowaqniu do jazdy, oby nie było niespodzianek 8-)
Kawasaki - 2014-11-16

Przestał w garażu prawdopodobnie ponad 20 lat, to rocznik 91. Dałem 5,5 z transportem i tłumaczeniem kwitów więc jak za dużo młodszy, ale z jakimś przebiegiem i to z reguły po odblokowaniu. Po wymianie oleju, filtra powietrza, płynu chłodniczego, aku, czyszczeniu baku i gaźnika chodzi jak powinien, odpala bez zająknięcia ze startera. W weekend nakręciłem 50km po lesie, daje fun!
KonradED7 - 2014-11-16

latamy!!









;-)

kto co lubi

agrupa - 2014-11-16

Kawasaki napisał/a:
Przestał w garażu prawdopodobnie ponad 20 lat, to rocznik 91. Dałem 5,5 z transportem i tłumaczeniem kwitów więc jak za dużo młodszy, ale z jakimś przebiegiem i to z reguły po odblokowaniu. Po wymianie oleju, filtra powietrza, płynu chłodniczego, aku, czyszczeniu baku i gaźnika chodzi jak powinien, odpala bez zająknięcia ze startera. W weekend nakręciłem 50km po lesie, daje fun!


Stara dobra konstrukcja :)
Będzie żył. Gratki bo bardzo ładny stan.

Grzesiek84RWD - 2014-11-17

Kawasaki gratulejszyn nabytku. 8-)
Kawasaki - 2014-11-17

Dzięki, Francuz pod kocem trzymał!

Podpowiedzcie buty do endurowania - im więcej czytam forumów tym głupszy się staję.
Już się nastawiłem na Formy z zawiasem, ale potem ktoś napisał, że nie mają wzmacnianego języka i połamał nogę o stopkę przez to...
Nie zakładam żadnego budżetu, nie mam parcia na metkę tylko bezpieczeństwo, chociaż ciężko mi wyobrazić sobie jazdę w bucie bez zawiasu :/ ale może będę musiał się nauczyć.

KonradED7 - 2014-11-25

jedni dają rade..



inni nie :lol: :lol: :lol:


antek - 2014-11-25

kto grubo idzie, wyje*ać musi :mrgreen: :lol:
ony - 2014-11-25

mój nowy nabytek :mrgreen:
po pierwszych testach szatan 8-)


Kawasaki - 2014-11-25

450? Grubaśnie! Gratulacje, najgorsze że sezon się kończy.
Dlaczego jednak nie 2T?

ony - 2014-11-26

450 :mrgreen:
Kawasaki sezon off się przecież nie kończy ;-)

nie znalazłem 2T które by mi odpowiadało pod względem stanu, pewnie sprawię sobie coś do remontu i będę dłubał w wolnych chwilach.
crf450r zawsze dla mnie "robiła robotę" - trafiła się fajna sztuka więc za długo się nie zastanawiałem.
Ruch manetką otwiera wrota piekieł :mrgreen:

Jak się lata wr250r ?

KonradED7 - 2014-12-13

Jak dla mnie 450 to za dużo, chyba że śmigasz na Hill Climb?

Przed przesiadką na KTMa miałem 250, kozacka, dobrze się prowadziła, zawieszenie miód itp..
Ale nie będę porównywał jej z moim KTMem, bo dla mnie to inna bajka.
teraz upala ją mój ziomek




thomac - 2014-12-13

ony, KonradED7, z racji, że jesteście w temacie crossowo/endurowym, jak to jest z jazdą crossem/enduro? Po jakich drogach/terenach można? Czy prawko jest potrzebne? Różne rzeczy już na ten temat czytałem, ale wolę zapytać praktyków, a nie teoretyków :mrgreen:
KonradED7 - 2014-12-14

thomac, Wiesz co, nie wiem, bo do jazdy po asfalcie mam zupełnie inny motocykl. Ja swojego Kata mam tylko do jazdy w terenie i On nie widzi asfaltu.. A jak widzi to bardzo mało :p Raz jak wjechaliśmy na teren prywatny, to niby pojawiła się policja i chciała nas zatrzymać.. ale podkreślam, chciała.. 8-)
Ja nie mam enduro, mam typowego skurvysyna, typowego crossa, bez swiateł itp, więc pewnie by się przyczepili gdybym śmigał po mieście.. Nie wspominając, że słychać mnie z 2km :lol:


rdk - 2014-12-14

zazdroszczę takiej zajawki :-)
antek - 2014-12-14

dzikusy kurna :mrgreen: :evil:
Kawasaki - 2014-12-14

thomac napisał/a:
ony, KonradED7, z racji, że jesteście w temacie crossowo/endurowym, jak to jest z jazdą crossem/enduro? Po jakich drogach/terenach można? Czy prawko jest potrzebne? Różne rzeczy już na ten temat czytałem, ale wolę zapytać praktyków, a nie teoretyków :mrgreen:
crossem możesz tylko po torze i terenie prywatnym, nie ma homologacji itp. wiec i prawko niepotrzebne. Enduro ma światła, homologacje i możesz po drogach normalnie śmigać jak masz przegląd i oc. Po lesie jeździć nie można niczym więc tyle w temacie.
ony - 2014-12-15

thomac generalnie Kawasaki wyjaśnił już wszystko.
Nie można jeździć nigdzie - teoretycznie.

Kolega z ekipy wczoraj zakończył sezon


Kawasaki - 2014-12-16

Brzydko! Jakby ktoś chciał to mam używaną ori zbroję Ufo Scorpiona do oddania w dobrym hajsie, XL na mnie za duża.
Pit - 2014-12-19



ale to jest dobre, uśmiałem się :lol:

KonradED7 - 2014-12-20

Michelin ac10,
różne opinie słyszałem, dobre i złe, zobaczymy jak się na nich lata.. Jak się nie nadają, to przerobię je na supermoto 8-) :lol:


ony - 2014-12-20

Zlatalem komplet AC10 jak dla mnie słaba guma na plus jedynie cena i to ze wolno schodzi
KonradED7 - 2014-12-21

ony napisał/a:
plus jedynie cena


489zł to nie jest mała suma jak za gume do moto

Przyszedł również crossbar wraz z kierą Renthala


oraz nowe manetki

ony - 2014-12-21

:shock: ja za komplet płaciłemponiżej 400
mateuszj9 - 2014-12-25

Witam, sorry, że tak bez przywitanie, ale ja tylko na jednego posta. Nigdy nic nie pisałem, ale jak przeczytałem posty KonradaED7 skierowane do Tomaca w hydeparku to coś we mnie pękło. :D Konrad, dlaczego śmiejesz się z Tomaca, że jest bajkopisarzem, a wrzucasz tu nie swoje zdjęcia? Crfa ze zdjęcia należała do Kamila B. z Enduro Boys. Została sprzedana uszkodzona handlarzowi. Jasne, że ty mogłeś ją kupić, tylko, że to i tak są zdjęcia, na których jest Kamil. To wszystko jestem w stanie zrozumieć, ale KTM, który na zdjęciu stoi przy ścianie NADAL do niego należy. Rozmawiałem z nim i zapewniał mnie, że nie posiada na tym forum konta i nie zna nawet żadnego Konrada. Nie wiem, być może jeździsz endurakiem, ale na tych zdjęciach nie ma ani ciebie, ani twojego motocykla. Na filmikach Enduro Boys, które wrzucałeś zapewne też cię nie ma, Bo Kamil cię nie kojarzy. Wiem, że to co piszę nic nikomu nie da, świata nie naprawi, ale wkurza mnie hipokryzja. Oczywiście nie bronię Tomaca, nie wiem, czy jest normalny, czy nie. ;) Jeszcze raz przepraszam, że tak w buciorach bez przywitania. Pozdrawiam.
Despero - 2014-12-25

mateuszj9, spoko - jego Evo i CLS ojca też stoją na Google Grafika.
Czacha - 2014-12-25

niezły cyrk :lol:
arturro - 2014-12-25

Nie wierze :shock:
Pit - 2014-12-25

Generalnie beka jest niezła. :lol: Ale jestem za tym, żeby w końcu wyjaśnić i ogarnąć te wszystkie niejasności.
Grzesiek84RWD - 2014-12-25

Limon napisał/a:
Generalnie beka jest niezła. :lol: Ale jestem za tym, żeby w końcu wyjaśnić i ogarnąć te wszystkie niejasności.

Albo założyć im specjalny dział Moje marzenia :lol:

Tomac - 2014-12-25

A ja chyba jednak wstawię auta taty (będzie to niezgodne z regulaminem bo nie wolno wstawiać aut należących do kogoś innego niż zakładającego wątek) oraz swoje które będę miał na wiosnę i zamiotę... Nie... nie oczekuję przeprosin... jestem wyrozumiały oraz jestem w stanie zrozumieć że zazdrość to ludzka ułomność.. szczególnie u młodych chłopaków.. bez doświadczenia życiowego i żadnego dystansu.. u chłopców nie dostrzegających drugiego dna ;-)

KonradED7... teraz się już nie wykręcisz dzieciaku... :D

guczi - 2014-12-25

Dlaczego nie dajecie bana za coś takiego?
Cino - 2014-12-25

Ja pier...e skończcie ten cyrk bo polecą kartki! :roll:

W każdym temacie syf, przepychanki.. Ile można? To juz nawet nie jest śmieszne tylko żałosne... Az tak Was to jara? Nawet w święta nie możecie odpuścić?

agrupa - 2014-12-26

Coraz mniej mam ochotę tu zaglądać, dziwne jest tylko to ze modetator nic z tym nie robi.
ony - 2014-12-30

wypociłem filmik z IV Kociewiaka :mrgreen: mam nadzieję, że się spodoba :mrgreen:
polecam przełączyć na 720p HD jakość i tak nie urywa ale lepiej niż na standardowych 360p
muszę pobawić się ustawieniami przy renderowaniu, żeby wycisnąć coś więcej z obrazu



Pozdro
o.

Kawasaki - 2014-12-30

Filmik nie bangla...
ony - 2014-12-30

A patrzysz na kompie ?
Coś na tel. nie chce się wyświetlać... i nie mam pomysłu czemu

edit: mobile.youtube blokuje treść w związku ze ścieżką dźwiękowa, na pc nie ma tego problemu...

Kawasaki - 2014-12-30

Ta, na kompie git. Odcinek morderca.
ony - 2015-03-02

Sezon na szosę za pasem, a na off już w pełni więc ciśniemy :mrgreen:



Ktoś już lata :D ?
Kawasaki wyprowadzałeś Yamahę 8-) ?

Kawasaki - 2015-03-02

Kurna no nie mam czasu, w ciagu ostatniego miesiaca sprzedałem mieszkanie, zadatkowałem kolejne, które musze jeszcze odmalować. Pożegnałem się przy okazji z WRką, została tylko DTka. Żona w 3 miesiącu... W kwietniu pewnie dopiero zaczne sezon.
antek - 2015-03-02

Kawasaki napisał/a:
Żona w 3 miesiącu... W kwietniu pewnie dopiero zaczne sezon.


to ciśnij ziom każdą okazje bo zostało Ci jeszcze tylko 6 miesięcy jeżdżenia :mrgreen:

p0lish - 2015-03-03

Ciśnij też żonę bo w ciąży moja lala miała libido x100
:mrgreen:

Pit - 2015-05-12

Nowa Africa Twin (CRF1000L) potwierdzona! :super:



trochę info:
http://www.scigacz.pl/Now...ecia,26367.html

ony - 2015-05-12

dla mnie średnio,
za bardzo w stronę asfaltu

Pit - 2015-05-14

wow...

Później - 2015-05-22

jest kot
Pit - 2015-09-15


kwiatu - 2015-09-20

To moze ja się przedstawie w temacie :D

historia sie zaczęła dawno temu :D

Około 12 lat temu woziłem się takim sprzętem.


potem trochę zwątpiłem, przesiadłem się na kibel :-/


potem poszedłem w dobrą stronę - TZR50


przyszedł w końcu czas na coś większego - 636 03
po zakupie

w trakcie:

i przed sprzedażą:


Następnie poszedłem trochę w jazdę po drogach - 675 supersport spec

https://vimeo.com/41904797
troche podbudowana "road legal"


sprzedaż, mała przerwa,

125SX od ktm-a 2006 rok.


i obecnie 125 sx tylko 2012. - lewa strona 616.



KonradED7 napisał/a:
latamy!!
Obrazek

chyba masz taki sam kask jak ja :D

Patryk7g - 2015-09-20

Ooo TZR :)

Też się woziłem :)
https://www.bikepics.com/pictures/2274510/

gaseb - 2015-09-20

Ja się nigdy nie przesiądę na nic o większej pojemności z obawy o własne życie :mrgreen:

Od jakiegoś czasu z wielką przyjemnością śmigam takim X-Maxem

Marker - 2015-09-20

gaseb, a Zoomer? :-)
gaseb - 2015-09-20

Fajny był ale straszna zawalidroga. Strach był, przy jego vmaxie wyjechać na trasę szybkiego ruchu.
kwiatu - 2015-09-21

gaseb, dobrze że ma chociaż duże kółka, bo na tych małych to zabójstwo :D
chociaz powiem Ci ze jakbyś się przesiadł na cos z biegami to by Ci sie spodobało i zostałbyś na dłużej :D

Guzik - 2015-09-21

kwiatu, przesiadłeś się z TZR50 na 636? :D Dość odważnie ;)

Piękna Daytona, katy też niczego sobie :-)

Pit - 2015-09-21

takiego wariata kupić :mrgreen:

arturro - 2015-09-21

Miałem kiedyś coś na ten styl z yamahy (tylko 50tkę)...

Yamaha TDR 50 '93 - moja pierwsza motorynka ;)




kwiatu - 2015-09-21

Guzik napisał/a:
kwiatu, przesiadłeś się z TZR50 na 636? :D Dość odważnie ;)

Piękna Daytona, katy też niczego sobie :-)

z zębatką 60 zębów :D ale jakoś wjezdziłem się w ten motocykl bardzo szybko :P
w daytonie zakochałem się od pierwszej jazdy, druga wkrótce musi stanąć na podjezdzie :)

wrzuce autentyka, pare fot. waga motocykla jakies 180 kg :D






Limon napisał/a:
takiego wariata kupić :mrgreen:
Obrazek

te hondy są zajebiscie poręczne, możesz w bloku mieszkać i go codziennie ze soba na góre zabierać, i się nie zmęczysz specjalnie :D

antek - 2015-09-21

Limon napisał/a:
takiego wariata kupić :mrgreen:
Obrazek


jakiś czas temu zapierdzielałem tym stworkiem, znajomy mechanik z aso hondy ma takiego, yebunne dzikie to heheh shimmy na kierownicy łapie non stop :lol:

kwiatu - 2015-09-21

antek napisał/a:
Limon napisał/a:
takiego wariata kupić :mrgreen:
Obrazek


jakiś czas temu zapierdzielałem tym stworkiem, znajomy mechanik z aso hondy ma takiego, yebunne dzikie to heheh shimmy na kierownicy łapie non stop :lol:


to co ty myslales ze w bieszczady winkle pozbierać tym pojedziesz ? :D

gaseb - 2015-09-21

Kwiatu czy mógłbyś napisać czemu małe kółka są beee? Kumpel jest na etapie poszukiwania Hondy MSX. Zdecydował się na małe kółka bo nie należy do najwyższych i na moim xmaksie ledwo sięgał asfaltu stojąc na światłach.
arturro - 2015-09-21

Honda MSX jest ekstra i małe kółka jej nie przeszkadzają ;)

Jest opinia, że na małych kołach bardziej czuć nierówności ale nie zauważyłem tego :P

antek - 2015-09-21

kwiatu napisał/a:
antek napisał/a:
Limon napisał/a:
takiego wariata kupić :mrgreen:
Obrazek


jakiś czas temu zapierdzielałem tym stworkiem, znajomy mechanik z aso hondy ma takiego, yebunne dzikie to heheh shimmy na kierownicy łapie non stop :lol:


to co ty myslales ze w bieszczady winkle pozbierać tym pojedziesz ? :D


próbowałem, ale dzikus niczego nie wybaczał :mrgreen: :lol:

gaseb - 2015-09-21

Dzięki arturro za wyjaśnienie.
kwiatu - 2015-09-21

gaseb napisał/a:
Kwiatu czy mógłbyś napisać czemu małe kółka są beee? Kumpel jest na etapie poszukiwania Hondy MSX. Zdecydował się na małe kółka bo nie należy do najwyższych i na moim xmaksie ledwo sięgał asfaltu stojąc na światłach.

Małe kółka są trudniejsze w opanowaniu, majac większe koło zdecydowanie przyjemniej się jeździ, jeśli mowimy o jezdzie miejskiej to oczywiste że nie odczuje się tego aż tak jak przy dłuższych trasach. Co do dostawania nogami, powinien dostawać jedną nogą, bo jeśli chce dostawać dwoma na płasko to po przesiadce na większego sprzęta będzie miał problem z ustaniem podpierając się dwoma nogami, zresztą, pewnie nie jedną dziewczynę wzrostu w granicach 150-160cm widziałeś na 600tkach ;) dostajesz jedną nogą i jest profi, musi nauczyć się troche techniki jazdy - bo po przesiadce na większe moto w awaryjnych sytuacjach będzie wystawiał nogi na ziemię.

Zresztą, na kiblu może zsunąć się troche z kanapy - więc dostawanie nie powinno być dla niego problemem.

Ogólnie, większe koło - większy komfort i bezpieczeństwo. Łatwiej zatrzymać w miejscu 12 calowe kółko, niż koło 17 cali. Oczywiscie mówie o pojazdach bez ABS-u.

Pit - 2015-09-21

Eee tam, wzrost... :mrgreen:


gaseb - 2015-09-21

Ja w xmaksie mam 15" z przodu i 14" z tylu i jest bardzo przyjemnie. W jakieś dłuższe trasy na razie nie planuję uderzać, w końcu to tylko trochę większy skuter. Po mieście trochę z żoną polatałem, przyjemne uczucie ;)
kwiatu - 2015-09-22

zależy kto czego oczekuje, jeden będzie szukał komfortu na sporcie z nisko profilowymi oponami, a drugi będzie próbował zbierać zakręty na kolano na zoomerze... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Pit - 2015-10-29


ony - 2015-10-29

Ciekawe czy roboty będą szybsze od człowieka - i kiedy :mrgreen:

mały spaj Africa Twin z Tokio


oraz krótki filmik z naszego latania :mrgreen:


Zapraszam do obejrzenia w HD i polubienia profilu MT na fejsie 8-)

Pozdro
o

luq88 - 2015-10-29

Miał ktoś może styczność z Suzuki DRZ 400 SM ?
GANJA - 2015-10-29

luq88,
fajne moto malo wymagajace serwisowo jak na swoja klase ja co prawda wybralem ktm lc4 ale rozwarzalem tez drz-te, a co bys chcial wiedziec

Game - 2015-10-29

Co chciałbyś dokładnie wiedzieć o DRZ?
ony - 2015-10-30

Miałem DRZ 400 w wersji E i bardzo miło wspominam,
Sm masz inny zawias i mniej mocy przez co po pewnym czasie robi się nudny,
Poza tym sprzęt przyjazny użytkownikowi można po zmianach wydechu, dysz/gaźnika i ew. wałków zwiększyć moc ale to raczej sztuka dla sztuki,
Do miasta jak dla mnie bardzo fajne moto do polatania bez zbytnich szaleństw,

Polecam forum dr-z.pl oraz forum.supermoto.pl masz tan sporo info

luq88 - 2015-10-31

Rozglądam się powoli za jakimś moto dla siebie i ciekawy jestem czy DRZ to dobry pomysł na pierwszy powiedział bym streetowy motocykl. Nie licząc piździków to miałem XL250 i KX125, ale to było jakieś 6 lat temu i od tamtej pory po pewnych przygodach miałem awersje do moto.
kwiatu - 2015-11-02


start z moich w sumie drugich zawodów, kuźwa szkoda ze już końcówka sezonu... :v

ony napisał/a:

oraz krótki filmik z naszego latania :mrgreen:


Zapraszam do obejrzenia w HD i polubienia profilu MT na fejsie 8-)

Pozdro
o


Który to ty ? :D

ony - 2015-11-02

luq88 napisał/a:
Rozglądam się powoli za jakimś moto dla siebie i ciekawy jestem czy DRZ to dobry pomysł na pierwszy powiedział bym streetowy motocykl. Nie licząc piździków to miałem XL250 i KX125, ale to było jakieś 6 lat temu i od tamtej pory po pewnych przygodach miałem awersje do moto.


Spoko DRZ się jak najbardziej nada na SM, zobaczysz czy taki typ moto Ci odpowiada, Suza nie zabija serwisem, nie liczysz mth dbasz o dobry poziom oleju i latasz.


kwiatu napisał/a:
Który to ty ? :D

glebie ostatni :mrgreen:


pzdr

kwiatu - 2015-11-02

ony napisał/a:
glebie ostatni :mrgreen:


handbary juz zakupiles ? :D

Kawasaki - 2015-11-02

Ja tam wolę złamać klamkę niż paluchy czy łapę o handbara...
Cykada - 2015-12-25

Przed wigilią była ładna pogoda, to wyprowadziłem mój sprzęt na spacer. :mrgreen:

:mrgreen:

Marker - 2015-12-25

ortalion widzę wyprasowany! :ok: pojezdziłby człowiek jakimś pierdzikółkiem...
banyo - 2015-12-25

Cykada, przypadkiem nie założyłeś tego hełmofonu odwrotnie? :lol:
Cykada - 2015-12-25

Nie, odwrotnie się nie da. Próbowałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pit - 2015-12-25

Cykada, profesjonalnie 8-) też mam taką zabawkę u dziadków na wsi, ale ja to bardziej na partyzanta, krótkie spodenki, bez kasku i heja po lesie.
Karamba_DC2 - 2015-12-25

Romet ? :shock:
Ile lat ja już tego sprzętu nie widziałem na żywo... MZ czy WSK , Romety i motoryznki , swego czasu było tego wszędzie pełno 8-)

Cykada - 2015-12-25

Romet ogar 205, 87 rok, po generalce.
maciek - 2015-12-25

@cykada: kozak sprzęt!
antek - 2015-12-25

miałem takiego ogara, był to mój pierwszy motonóg 8-) w kolorze metalic brąz :lol:
banyo - 2015-12-25

Ja mialem Ogara 200 z trzybiegowym silnikiem z Jawki 50tki. Dobrze to jechało 8-)
Marker - 2015-12-25

antek napisał/a:
w kolorze metalic brąz


chciałeś napisać rdzawy :lol:

antek - 2015-12-26

banyo napisał/a:
Ja mialem Ogara 200 z trzybiegowym silnikiem z Jawki 50tki. Dobrze to jechało 8-)


dokładnie to była podobna sztuka


Marker napisał/a:
antek napisał/a:
w kolorze metalic brąz


chciałeś napisać rdzawy :lol:


w tamtych czasach był to goldwing moich marzeń :lol:

kwiatu - 2016-03-31

Odkopuje temat, stoje przed dylematem...

Sport czy naked ?

wybieram między
03-04 636
+/- 06 z750
08-09 675 street triple

arturro - 2016-03-31

Normalnie wolałbym sporta ale z tych co podałeś wziąłbym street triple bo genialnie się prowadzi i ma zajebiście elastyczny motur :)
beddom - 2016-03-31

08-09 675 street triple --> genialna maszyna +1
kwiatu - 2016-04-02

arturro napisał/a:
Normalnie wolałbym sporta ale z tych co podałeś wziąłbym street triple bo genialnie się prowadzi i ma zajebiście elastyczny motur :)


Docelowo na celowniku jest 675 daytona, jednak ceny sa kosmiczne, i póki co nie stac mnie zeby wylozyc okolo 24 tys na model ktory by mnie zadowolil...

Pit - 2016-04-03


Karamba_DC2 - 2016-04-03

:super:
Jeszcze jak by u nas się trafiały takie widoki 8-)

Marker - 2016-04-03

Karamba_DC2, a Ty w jakie moto celujesz?
thomac - 2016-04-06

Panowie, jak to jest dokładne z tą jazdą moto bez prawka??? Kiedyś była kara pieniężna, a teraz coś słyszałem o sądzie i zawiasach???
Mam możliwość kupienia za fajne pieniądze ktm 250 i się zastanawiam :)

arturro - 2016-04-06

Chyba podwyższyli karę za brak kategorii (do 5tys zł).
raceboarder - 2016-04-07

Pytanie ma do torujących na motorach, jakie klocki polecacie do amatorskiego torowania ( moto CBR 600 RR 06r.) Czytam o klockach od dłuższego czasu i co artykuł/ forum to inne opinie .... ktoś coś poleci ? :roll:
Seed - 2016-04-07

EBC złote
raceboarder - 2016-04-07

a z SBS RS miałeś styczność ???
kwiatu - 2016-04-19

raceboarder napisał/a:
a z SBS RS miałeś styczność ???

mialem w torowej daytonie, po 700km w jednym odkleila sie okladzina

A ebc zlote rowniez moge polecic, nie wiem czy mowimy o tych samych ale mam na mysli EPFA ;)

Badej - 2016-04-21

Ja planuje za jakiś miesiąć ruszyć w końcu na kurs na kat A.

I tutaj pytanie do ludzi z wawy i okolic, poleci ktoś jakąś szkołę ?
co prawda za dzieciaka trochę jeździłem na rometach ale raczej nie liczę tego jako moto doświadczenie :D

antek - 2016-04-21

W Wawie szkoły na kat. A nie polecę, ale jak już zrobisz prawko i będziesz chciał się poduczyć czegoś więcej niż na kursie i podnieść skilla szybciej niż podczas samotnej jazdy po ulicach to polecam tych gości - http://www.3mmracingacademy.pl/ Maciek i Marcin ogarniają masakrycznie, to co są w stanie z Ciebie wykrzesać podczas jednego dnia naprawdę zdumiewa ;-) Każdego traktują indywidualnie, jeden kursant umie już ciąć winkle, inny dopiero się uczy... dla każdego dobiorą odpowiedni zestaw ćwiczeń na torze wg posiadanego skilla :-)
kwiatu - 2016-04-22

Badej napisał/a:
Ja planuje za jakiś miesiąć ruszyć w końcu na kurs na kat A.

I tutaj pytanie do ludzi z wawy i okolic, poleci ktoś jakąś szkołę ?
co prawda za dzieciaka trochę jeździłem na rometach ale raczej nie liczę tego jako moto doświadczenie :D


nie uczylem sie ale podobno u Tomka Kulika można nauczyć się dobrze jeździć :)

Badej - 2016-04-22

antek, kwiatu dzięki za info ! ;-)
kwiatu - 2016-06-03

Badej napisał/a:
antek, kwiatu dzięki za info ! ;-)

Co więcej moja dziewczyna jest świeżo po kursie, w ośrodku Aurinko, kurs z groupon-a, niestety nie możemy polecić, 16 godzin to wpuszczenie na plac na zasadzie "pojezdzij sobie" a na miasto wyjechała raptem dwa razy, zrobienie dwóch kółek, spędziła na ulicy może z 30-40 minut przed kursem...
O tyle dobrze ze ma już kat B, więc odnajduje się na drodze, i w zwiazku z 3 letnim posiadaniem kat B może jeździć juz 125cc, więc ujeżdza CBR 125 :)

kwiatu - 2016-06-15

Pochwale się, wróciłem do gry :)

antek - 2016-06-16

kwiatu napisał/a:
Pochwale się, wróciłem do gry :)



najsssssssss :mrgreen:

Game - 2016-06-16

Zawsze mi się one podobały. Jak wrażenia?
kwiatu - 2016-06-17

Game napisał/a:
Zawsze mi się one podobały. Jak wrażenia?

kiedys mialem taka sama ale w torówce, kosmos motocykl, zapierdala jak wściekły, od dolu ma strasznie duzo momentu, wrazenia jak litr, ale górą minimalnie traci w porównaniu do topowych 6tek, przynajmniej w cywilnej wersji, torówka dawała rade R1 RN09.
Jeśli chodzi o jazdę na codzień to zdecydowanie przyjemniej niż 600rr/zx6r, nie jest taka betonowa, sprawia wrazenie bardzo lekkiej, i ten świst silnika :D ogółem sztos!

SłabyHTB - 2016-06-17

graty, dobry motur :mrgreen:
staryjaponiec - 2016-07-15


Pit - 2016-08-27



:)

antek - 2016-08-28

Przy kolejnym przeglądzie muszę się umówić na jazdę nową africą, ciekawe ile zostało w niej z historii ;-) :roll:
Pit - 2016-08-28

Oglądałem sporo recenzji nowej Afry no i są mega pozytywne. Szczególnie ludzie sobie chwalą ją z DCT, jak tak słucham to chętnie bym wypróbował moto z taką skrzynią.

Miałem okazję przejechać się na starej i się zakochałem, jak kiedyś kasa i zdrowie pozwoli to chciałbym kupić starszą Africę rd07, nie widzę innego moto dla siebie.


:bear2:

antek - 2016-08-29

Limon napisał/a:
Szczególnie ludzie sobie chwalą ją z DCT


skrzynie polecam! mam już kolejne moto z tym wynalazkiem i uważam że prędzej czy później trafi to do większości jednośladów i każdy producent będzie miał coś takiego w swojej ofercie ;-)

YacaJackowski - 2016-08-29

Limon napisał/a:
Oglądałem sporo recenzji nowej Afry no i są mega pozytywne. Szczególnie ludzie sobie chwalą ją z DCT, jak tak słucham to chętnie bym wypróbował moto z taką skrzynią.

Miałem okazję przejechać się na starej i się zakochałem, jak kiedyś kasa i zdrowie pozwoli to chciałbym kupić starszą Africę rd07, nie widzę innego moto dla siebie.
Obrazek

:bear2:


Te Afryki są mega głośne w standardzie? Bo gość u mnie na osiedlu ma takie cudo i o ile dźwięk silnika bardzo mi się podoba to jak rusza o 5:30 do roboty to pierdolca można dostać :D

p0lish - 2016-08-29

seria nie jest jakoś specjalnie głośna
ja za czasów KTM budziłem Akrapem pół osiedla o 7 rano :D

teraz bym zaje***ł za taki wydech
zostałem grzybem :D

YacaJackowski - 2016-08-29

p0lish napisał/a:
seria nie jest jakoś specjalnie głośna
ja za czasów KTM budziłem Akrapem pół osiedla o 7 rano :D

teraz bym zaje***ł za taki wydech
zostałem grzybem :D


To musi być jakiś pomodzony bo drze jape że okurvamać.

Pit - 2016-08-29

Ja mogę tylko teoretyzować, ale wydaje mi się ze to pójdzie w tym samym kierunku co w supersamochodach- manual fajny, ale dobra automatyczna skrzynia z łopatkami robi robotę.

Czym Ty teraz latasz antek?


YacaJackowski, Afra z porobionym wydechem może być dosyć głośna


antek - 2016-08-29

Limon napisał/a:
Czym Ty teraz latasz antek?



teraz latam takim pokvrwieńcem :mrgreen: :-D i chyba zostanie już u mnie na dłużej :rower:


Pit - 2016-09-02

antek, hmm mogłem Cię widzieć w zeszłym tygodniu we Wrzeszczu? Widziałem chyba takie moto.

ps 8-)

antek - 2016-09-02

Limon napisał/a:
antek, hmm mogłem Cię widzieć w zeszłym tygodniu we Wrzeszczu? Widziałem chyba takie moto.


Ano jest szansa, jeśli mówisz o okolicach wieżowca inpro i stacji BP to byłem tam przez dłuższą chwilę późnym popołudniem ;-)

Pit - 2016-09-13

Będę niedługo jechał oglądać afrykę, chyba tę pierwszą sztukę z olx. Jakieś uwagi na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu moto?

http://www.olx.pl/oferta/...D5-IDhlZEf.html
http://www.olx.pl/oferta/...html#d28284d299

gaseb - 2016-09-13

To i ja mam pytanię tylko o trochę inny typ motura. Ktoś śmiga którymś z tych dwóch? Warto sobie nimi głowę zawracać? Zastanawiam się nad zmiana maxiskutera na coś właśnie takiego. Do miasta mi potrzebne.



Kawasaki - 2016-09-13

Ja doświadczeń z takimi sprzętami nie mam, ale teściu ma i jeśli do miasta to jak przesiadka ze smarta do stara...
Arkadio - 2016-09-13

do miasta to supermoto :D
no_fear - 2016-09-14

gaseb napisał/a:
Do miasta mi potrzebne

eee kompletnie bez sensu - tracisz zwrotność, dynamikę, możliwość przeciskania się w korkach, itp. itd. - czyli wszelkie atuty skuterka :]

Dla mnie ideałem do zakorkowango miasta jest mały, spryty skuterek 125ccm ;-)
większe (250+) nie zawsze są szybsze 8-)

p0lish - 2016-09-14

Z ciężki i za szeroki na miasto.
#1 - supermoto
#2 skuter 200-300 cc, duże koła, pozycja wyprostowana

p0lish - 2016-09-14

z skuterów, którymi jeździłem to zdecydowanie polecam SH-300 i S-Max 250 lub 400 jak masz gest :)
gaseb - 2016-09-14

p0lish napisał/a:
z skuterów, którymi jeździłem to zdecydowanie polecam SH-300 i S-Max 250 lub 400 jak masz gest :)
w tej chwili mam xmaxa tyle ze 125. Co do tego "do miasta" to zle sie wyrazilem, chodzilo mi o to, ze nie planuje wypadow w trasę a motorek ma mi sluzyc do przemieszczania sie po osiedlu i czasami po miescie. Wiem, ze xmax jest wygodny ale jakos tak te cruzerowate mi sie bardziej podobaja. Jeden i drugi to 125 bo prawka nie chce mi sie robic.
p0lish - 2016-09-14

to poleciłbym Ci coś takiego
http://allegro.pl/suzuki-...6491116350.html

gaseb - 2016-09-14

W jakich aspektach bedzie lepszy niz Marauder?
Pit - 2016-09-14

A może coś w tym stylu? Wiem że tras nie planujesz, ale tak czy siak wrzucę, bo lubię takie moto:
http://otomoto.pl/oferta/...b-ID6yxw6T.html

Chyba największe 125ccm na rynku.

antek - 2016-09-14

Jak już musi być 125ccm to też bym poszedł w to co pokazał Limon, Varadero chyba jest najmniej obciachowe z tych 125-ek i idealnie nada sie do miasta, na pewno bardziej niż te choppero podobne ;-)
p0lish - 2016-09-14

gaseb napisał/a:
W jakich aspektach bedzie lepszy niz Marauder?


Marauderem nie jeździłem a GN tak. Bardzo fajne i IMHO ładniejsze wozidło. Takich już nie robią

antek - 2016-09-14

Ja też miałem okazję jeździć Gienkiem (GN250) na kursie kupe lat temu... i uważam że to była masakra :lol:
gaseb - 2016-09-14

Wizualnie ten GN to straszny kasztan :mrgreen: Ja nie chce się cofać w czasie, tylko zmienić nudny skuter na coś z "wizualym pazurem" ;-)
p0lish - 2016-09-14

spoko, kwestia gustu
wolę sprzęty które wyglądaja jak 125 i jeżdżą jak 125
te wszystkie pseudo choppery i turystyki wyglądają nader śmiesznie

gaseb - 2016-09-14

Mi to nie przeszkadza a może i nawet lepiej, że to 125 bo nie muszę robić prawka na mocniejszego sprzęta.

Moje pytanie dotyczyło prowadzenia, wagi, przyspieszenia, zmiany biegów itp. Ciekaw jestem jak się sprawują. Jedyny minuscjaki widzę to brak schowka na kaski.

Kawasaki - 2016-09-14

Ja niedawno odblokowałem swoją Dt125 i jestem najszybszy na wsi w swoim wieku!
A tak poważnie, to daje mi większy fun niż WR250, którym miałem okazję jeździć przed DT.
Chociaż wtedy byłem całkowitym żółtodziobem i mnie trochę przerażał ten sprzęt.
Jednak w tak małej jak 125 pojemności 2T jest niekwestionowanym królem i teraz nawet brzmi jako tako :)

Gumka23 - 2016-09-14

antek napisał/a:
Varadero chyba jest najmniej obciachowe z tych 125-ek


Kumpel kupił KTMa Duke z salonu. Jak zobaczyłem to się zdziwiłem.. kawał sprzętu, żadna po pierdółka... chyba fajna opcja na pierwsze moto do nauki.

Kawasaki - 2016-09-14

Duke wygląda zacnie, 4t jak wymienisz tłumik może nawet fajnie brzmieć, ale te 15 KM na długo nie starczy, trochę szkoda hajsu na kupowanie nówki. Szkoda, że już nikt nie robi 2taktów nie licząc hardcrossów. To idealne moto do nauki na początek 12KM potem odblok i 25-30...
antek - 2016-09-14

Gumka23 napisał/a:
antek napisał/a:
Varadero chyba jest najmniej obciachowe z tych 125-ek


Kumpel kupił KTMa Duke z salonu. Jak zobaczyłem to się zdziwiłem.. kawał sprzętu, żadna po pierdółka... chyba fajna opcja na pierwsze moto do nauki.



noo joooo ale to nówka salonówka :D inna liga ;-) a z tych staruszków to dalej twierdze że najmniej obciachowe 125 to varadero

Pit - 2016-09-14

Jeździłem na varadero i wg. mnie jest świetne :) ale ja jestem zafiksowany na punkcje enduro-turystyków więc mogę mieć wypaczone spojrzenie.
Baza - 2016-09-14

Ja jeżdżę Varadero 1000. 125 jest spoko ale dla dzieciaków.
Jak 125 to ja i tak uważam że na miasto nie ma nic lepszego niż skuter.

p0lish - 2016-09-14

Baza napisał/a:
Jak 125 to ja i tak uważam że na miasto nie ma nic lepszego niż skuter.


bicz plizzzz

http://otomoto.pl/oferta/ktm-smc-690-ID6yyJ6J.html

Pilar - 2016-09-15

Baza pewnie mowil o 125 ;-)
ony - 2016-09-15

"czopek" w 125 to raczej słaby pomysł - nie jedzie to, waży, słabo skręca - dupy nie urywa w sumie to dziwi mnie, że taki twór istnieje :mrgreen:

rozumiem, że nie chcesz robić prawka i stad max to 125 ale jest wiele sprzętów ponad tą pojemność, a zarejestrowanych na A2 i o ile dla Ciebie to nie problem lepiej poszukać czegoś takiego ;-)

gaseb - 2016-09-15

ony napisał/a:
rozumiem, że nie chcesz robić prawka i stad max to 125 ale jest wiele sprzętów ponad tą pojemność, a zarejestrowanych na A2 i o ile dla Ciebie to nie problem lepiej poszukać czegoś takiego ;-)
tak, nie mam ochoty bawić się w prawko. Możesz troche rozwinąć drugie zdanie? ;)
no_fear - 2016-09-15

pierwsze z brzegu
http://allegro.pl/show_item.php?item=6483522070
http://www.olx.pl/oferta/...html#fdac549a65

;-)

agrupa - 2016-09-15

hej.

Gaseb przejedź się takim czymś a gwarantuje że szybko zmienisz zdanie. Realnie nic nie jest w stanie być dynamiczniejsze w mieście niż skuter 125 (nie mówię o 2t)
Jeśli jednak ciągnie Cię we frędzle :) to jest jeszcze vl125 i on może być alternatywą dla shadow125
te single 125 czy to w gn, tux, gz są słabe.
Jeśli chciałbyś jednak coś co nie jest przypałowe i dalej 125 a ma biegi to : vanvan 125, tw 125, hujosung korio czy jakoś tak.
Nie polecam czegoś co jest realnie większej pojemności niż w dowodzie - mam teraz dwa przykady:
Szkoda z ubezpieczenia - w dowodzie 125 a z vinu 350 - problemy z odszkodowaniem drugi temat
piaggio x9 500 w dowodzie 125, zabrany dowód, przegląd i zmiana pojemności na oryginalne 500.

gaseb - 2016-09-15

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Dużo nie jezdze skuterem dlatego pomyslalem, ze mozna by go zmienic na cos fajniejszego, niekoniecznie szybszego. Z tymi roznicami w pojemnosciach to rozumiem, ze to swap? Ten vanvan 125 bardzo fajnie wyglada.
Gumka23 - 2016-09-15

Kawasaki napisał/a:
Duke wygląda zacnie, 4t jak wymienisz tłumik może nawet fajnie brzmieć, ale te 15 KM na długo nie starczy, trochę szkoda hajsu na kupowanie nówki.


Faktycznie, najgorzej brzmi na wolnych.. pod obciążeniem jest lepiej, ale tłumik warto zmienić dla samego dźwięku. Kupił nówkę, bo chciał Duke, a te co oglądał (chyba 3 sztuki) były z przygodami a kosztowały po 12-13k. Dał 16 i ma salon. Pojeździ, sprzeda z małą stratą, bo dba i kupi coś większego jak zrobi prawko.

Myślę, że całkiem nie głupie rozwiązanie.

Takiego KTMa można jakoś podłubać, żeby miał więcej mocy?

banyo - 2016-09-15

Gumka23 napisał/a:
Takiego KTMa można jakoś podłubać, żeby miał więcej mocy?


Gumek, przy Twojej wadze to i Simson wariat 8-)

Kawasaki - 2016-09-15

Gumka23 napisał/a:


Takiego KTMa można jakoś podłubać, żeby miał więcej mocy?

Mniej więcej jak dłubanie civica d14 :) Wymienić układ wydechowy i tyle można zrobić sensownego.

agrupa - 2016-09-15

Gumka23 chyba że się wyjebie to cały plan w pizdu.
Gaseb vanvan to hipsterka więc łatwo nie będzie.

Yarek - 2016-09-15

Nie wiem jak jeździ , ale VANVAN jest swietny i nie udaje większego
Kawasaki - 2016-09-15

agrupa napisał/a:
Gumka23 chyba że się wyjebie to cały plan w pizdu.
Gaseb vanvan to hipsterka więc łatwo nie będzie.


A to można się nie wyyebać na pierwszym moto? :D
Vanvan hipsterka, ale DW125 podobny i już bez takiej napinki. Namawiam starego, żeby takiego łyknął.

antek - 2016-09-15

Kawasaki napisał/a:
A to można się nie wyyebać na pierwszym moto?



ja tam nie wiem, bo się wyjebałem :mrgreen: :lol:

gaseb - 2016-09-15

Mój pierwszy jednoślad to była motorynka na komunię. Kiedyś zapierniczałem ostro po piaskowej drodze, z bramy wyleciał pies to odbiłem w prawo i zarypałem w płot sąsiadów. Główne uderzenie poszło na ramę. Mi nic sie nie stało ale motorynka od tego czasu nigdy już nie była jednośladem :mrgreen:
ony - 2016-09-16

Ja na Pony 301 też stawiałem swoje pierwsze kroki w motocyklizmie :D
Potem odstawiłem ją do garażu, a następnie została oddana młodszym dzieciakom czego żałuję do dziś !
Teraz chciałem kupić to już ładne osiągają spore ceny.

Z tym tematem innej pojemności w papierach, a faktycznej w moto to raczej kwestia dogadania się z diagnostą niż swapa.

gaseb - 2016-09-16

Z 1.5k trzeba dać, też się rozgladalem ostatnio ;)
Marker - 2016-10-01

Panowie.. mam prawko A od 12 lat, ale w tym czasie zbytnio nie jezdzilem.. teraz dojezdzam do firmy 17km po Warszawie, ze względu na korki trwa to 45-50 minut.. szukam skuterka/motocykla na rozsądne dojazdy, predkość max 100km/h wystarczy ale spalanie najlepiej jak najrozsądniej :) co tam wybrac? myślałem o hondzie pcx125.. może coś innego? Ogólnie to tylko miasto.. chyba, że się przekonam, chociaż mam auto firmowe.
antek - 2016-10-02

Honda NC700/750 S lub x jak wolisz, koniecznie z DCT. Spalanie mega niskie, ze skrzynią DCT jazda w korkach to bajeczka ;-) bardzo łatwe w prowadzeniu, nisko środek ciężkości, idealnie sie przerzuca ze strony na strone. Zawsze będę to moto polecał jako "to pierwsze", jak ktoś nie chce się bawić w 125/250ccm. Nadaje się też na dalsze wypady i ma wygląd pełnoprawnego moto, osiągi też nienajgorsze ;-)
Grzesiek84RWD - 2016-10-07

Marker napisał/a:
Panowie.. mam prawko A od 12 lat, ale w tym czasie zbytnio nie jezdzilem.. teraz dojezdzam do firmy 17km po Warszawie, ze względu na korki trwa to 45-50 minut.. szukam skuterka/motocykla na rozsądne dojazdy, predkość max 100km/h wystarczy ale spalanie najlepiej jak najrozsądniej :) co tam wybrac? myślałem o hondzie pcx125.. może coś innego? Ogólnie to tylko miasto.. chyba, że się przekonam, chociaż mam auto firmowe.

Przypadkiem znalazłem coś dla ciebie-ekonomia przede wszystkim,no i nówka ,zerknij tylko na to cudeńko 8-)
https://www.olx.pl/oferta...html#9cb2c496d5

p0lish - 2016-10-07

Grzesiek84RWD napisał/a:
Marker napisał/a:
Panowie.. mam prawko A od 12 lat, ale w tym czasie zbytnio nie jezdzilem.. teraz dojezdzam do firmy 17km po Warszawie, ze względu na korki trwa to 45-50 minut.. szukam skuterka/motocykla na rozsądne dojazdy, predkość max 100km/h wystarczy ale spalanie najlepiej jak najrozsądniej :) co tam wybrac? myślałem o hondzie pcx125.. może coś innego? Ogólnie to tylko miasto.. chyba, że się przekonam, chociaż mam auto firmowe.

Przypadkiem znalazłem coś dla ciebie-ekonomia przede wszystkim,no i nówka ,zerknij tylko na to cudeńko 8-)
https://www.olx.pl/oferta...html#9cb2c496d5


i to od kobiety!

Marker - 2016-10-08

szkoda, ze nie bialy.. :lol:

nastawiam się na te NC.. obserwuje rynek.. i teraz kwestia, jest coś takiego jak zimowa cena? :-)

Kawasaki - 2016-10-08

Znajoma sprzedaje Kawasaki ninje 300, z przelotem ok. 4000km, jest pierwszą wł... Dobra okazja jakby ktoś chciał...
Wiseguy - 2016-10-09

p0lish napisał/a:
Grzesiek84RWD napisał/a:
Marker napisał/a:
Panowie.. mam prawko A od 12 lat, ale w tym czasie zbytnio nie jezdzilem.. teraz dojezdzam do firmy 17km po Warszawie, ze względu na korki trwa to 45-50 minut.. szukam skuterka/motocykla na rozsądne dojazdy, predkość max 100km/h wystarczy ale spalanie najlepiej jak najrozsądniej :) co tam wybrac? myślałem o hondzie pcx125.. może coś innego? Ogólnie to tylko miasto.. chyba, że się przekonam, chociaż mam auto firmowe.

Przypadkiem znalazłem coś dla ciebie-ekonomia przede wszystkim,no i nówka ,zerknij tylko na to cudeńko 8-)
https://www.olx.pl/oferta...html#9cb2c496d5


i to od kobiety!

Lans ma tylną oponę od motocykla żużlowego :lol:

Grzesiek84RWD - 2016-10-09

Wiseguy napisał/a:
p0lish napisał/a:
Grzesiek84RWD napisał/a:
Marker napisał/a:
Panowie.. mam prawko A od 12 lat, ale w tym czasie zbytnio nie jezdzilem.. teraz dojezdzam do firmy 17km po Warszawie, ze względu na korki trwa to 45-50 minut.. szukam skuterka/motocykla na rozsądne dojazdy, predkość max 100km/h wystarczy ale spalanie najlepiej jak najrozsądniej :) co tam wybrac? myślałem o hondzie pcx125.. może coś innego? Ogólnie to tylko miasto.. chyba, że się przekonam, chociaż mam auto firmowe.

Przypadkiem znalazłem coś dla ciebie-ekonomia przede wszystkim,no i nówka ,zerknij tylko na to cudeńko 8-)
https://www.olx.pl/oferta...html#9cb2c496d5


i to od kobiety!

Lans ma tylną oponę od motocykla żużlowego :lol:

I jak już wspomniane od Kobiety-znaczy się było dbane :]

adrodax - 2016-10-10

Marker, Nc jest strasznie nudnym flakiem, ale ekonomicznym. Fajnym szosowym i mało docenianym motocyklem jest versys. Z nowszych to mt07 i XSR700. PCX'a 125 sobie odpuść jak masz prawko, nie warto tracić kasy, ale jęśli koniecznie mała pojemność i mało pali, a nie wyjeżdżasz za miasto to rozważ MSX'a 125, zdecydowanie jeden z najzwinniejszych motocykli, a po założeniu zestawu big bore nawet nieźle jeździ ;) .
Szukaj czegoś z mocą co najmniej 30KM i niską masą, dobrze wyważonego co by ładnie w korkach śmigać.

p0lish - 2016-10-11

Versys na miasto i niedługą trasę jest bardzo spoko!
Super pozycja, elastyczny silnik, niezły zawias.

antek - 2016-10-11

Jak zawsze wszystko rozbija się o budżet :D


PS
tego MSX 125 sobie odpuść, jeździłem bo dał mi się karnąć serwisant z hondy na swoim i.... masakra :lol: mały skurczybyk i do tego łapie shimmy jak szalony, to trochę jak jazda na małe j dzikiej świni :lol:

Krychu - 2016-10-11

antek napisał/a:
to trochę jak jazda na małe j dzikiej świni

to chyba fajnie :mrgreen:

Pit - 2016-10-11

hahaha, wszedłem w ten temat żeby wkleić ten sam obrazek :lol:
Krychu - 2016-10-11

miałem problem znaleźć tego gifa, szukałem wersji z vtecowaniem, w końcu znalazłem pig ridera :lol:
antek - 2016-10-11

dokladnie ten obrazek opisuje jazde na msx 125 na tych małych śmiesznych kółeczkach :lol:
najlepsze że ten mechanik z Hondy to kawał chłopa i sobie taką zabawkę sprawił :mrgreen:

adrodax - 2016-10-12

antek, Bo tym sprzętem trzeba ostro podawać, a nie się spinać :lol: . Tak na serio to większość osób tak ma jak pierwszy raz wsiada na motocykl z małymi kółkami (starsze dax i monkey mają jeszcze mniejsze), ale kilka kilometrów i będziesz królem miasta, wiem co mówię, bo jakieś 10 lat ujeżdżam przerobionego daxa :-P .
antek - 2016-10-12

adrodax napisał/a:
antek, Bo tym sprzętem trzeba ostro podawać, a nie się spinać


bicz plissss... :mrgreen: od razu wjechałem tym na słowackiego w Gdańsku na szybkie zakrętasy, podszedłem do tego malucha z ignorancją i lekko się zdziwiłem w pierwszym zakręcie że to nie składa się jak duże moto :lol: taki mały pokvrwieniec z tego msxa :lol:

p0lish - 2016-10-12

na koło też nie idzie :lol:
Pit - 2016-10-12

antek, można gdzieś takiego msx'a wziąć w Trójmieście na jazdę próbną?
antek - 2016-10-12

Limon napisał/a:
antek, można gdzieś takiego msx'a wziąć w Trójmieście na jazdę próbną?



Podjedź do Pomirskiego (Honda) na Słowackiego, albo z salonu jeśli mają to dadzą Ci testówkę (a nie wiem czy mają), albo zagaj do Łukasza który tam prowadzi serwis i może Ci użyczy swojego prywatnego... ja nie prosiłem, sam mi go wcisnął na testy :lol: :lol: :lol:


nawet na koło idzie :mrgreen: https://www.youtube.com/watch?v=IWExrcRmCNo

Pit - 2016-10-12

Kurde szkoda że Pomirski ma taką lokalizację, że jest przy Słowaku, wolałym pojeździć po jakiejś spokojniejszej okolicy, w ogóle jest tam gdzie zaparkować? Bo widzialem że ma mega mały plac przed salonem. Na MSXie bym śmigał jak zły :-D


antek - 2016-10-12

Okolica właśnie jest dobra, zaraz wpada się na winkle :mrgreen: A mały plac i serwis mają z tyłu, musisz podjazdem wzdłuż budynku do góry uderzyć, omijając salon ;-)
Japoniec - 2016-10-13

http://www.extremetech.co...mart-motorcycle

Fajny koncepcyjny model BMW.

Pit - 2016-11-15



http://newatlas.com/yamah...dventure/46350/
koncept, wygląda ciekawie

p0lish - 2016-11-16

http://newatlas.com/ktm-d...=default-widget
ony - 2016-11-16

1290 lepszy :mrgreen:



A z małych ADV to crf 250 rally - coś takiego widziałbym u siebie

http://www.cycleworld.com...iding-seriously 8-)

antek - 2016-11-16

ten KTM kosa :-x 8-) mam słabość do moto w stylu Diavela itp :oops:


Limon - u Pomirskiego podobno w ten weekend mają być jakieś dni Africa Twin czy coś, może Cie zainteresuje ;-)

Pit - 2016-11-16

faktycznie :shock:



antek, dzięki za info!

pr00 - 2016-11-16

Oddałbym nerkę




Badej - 2016-11-16

Tutaj całkiem spoko recenzja MSX, robiona przez kolesia który ma 190 cm wzrostu :D


adrodax - 2016-11-16

Ta afra RD04 to chyba sprowadzona z jakiegoś muzeum z niemiec, marzy mi się taka zmotana Africa RD03. Wie ktoś do kiedy będzie stał u pomirskiego?
MV agusta w innym stylu:

Pit - 2016-11-16

adrodax, piątek i sobota, do 18. Ja będę polował na RD07, nawet oglądałem jedną z 2 miesiące temu, ale póki co nie mam ani prawka ani ciuchów na moto więc bez sensu. :)
Jeszcze jedna fota od Pomirskiego:


Baza - 2016-11-16

A to nie jest przypadkiem RD 03?? 650.
Coś mi się zadupek nie widzi.
Ja latam od 7 lat Varaderem.Zawsze marzyła mi się afra ale teraz bym się już nie cofnał.

Rzulff - 2016-11-16

Kolejny ciekawy temat mi się nawinal :P . Osobiście posiadam od 3lat Suzuki xf 650 freewind. Jeśli ktoś szuka dużego enduro to szczerze mogę polecić spalanie malutkie, części ogólnodostępne a odpala nawet po roku stania od strzała nawet wczoraj z ciekawości poszedłem sprawdzić i odpalila :P zdjęcie wstawię przy okazji bo niestety nie mam teraz możliwości.
ony - 2016-11-16

Od kiedy freewind to duże enduro ?
Pit - 2016-11-16

freewind jest wielkości varadero 125 :)
Baza - 2016-11-16

To prawda.Ale to niedoceniany motorek z dobrym i niezniszczalnym piecem.
adrodax - 2016-11-17

To rd04 z rally kit, ma dodatkowe zbiorniki w zadupku i jest pomodzona pod kątem Dakarówki (i chyba nawet uczestniczyła). Więcej info znajdziesz pod nazwą Afirca Twin Marathon.
Limon Jeśli ma być pierwsze moto enduro turystyk to w zależności od postury brałbym trampka do tego gaźniki z NTV zawias przód i tył z africi i masz zajebisty sprzęt, który nie waży tony. Jak dla mnie tylko rd03, jedyna słuszna, choć jeszcze nie jeździłem na dużo cięższej czwórce. Od RD07 chyba wolałbym varadero 1000 mimo swoich wad.
Ogólnie temat rzeka, jak chciałbyś się przysiąść do jakiegoś turystyka to zawsze coś u mnie stoi typu trampek czy afra.
Po za tym najpierw się kupuje moto potem ciuchy i tak w nieskończoność, w końcu w szafie masz kilka kasków, kombinezonów i butów, jak kobieta :lol:
Od freewinda lepszy XT czy dominator, choć jak zmieniasz olej i prawidłowo jeźdisz to fajny traktorek, spoko baza na scramblera. Duży singiel jakby nie patrzeć.

Jutro postaram się uderzyć i pooglądać staruszkę u pomirskiego, bo ma kilka fajnych patentów.

Pit - 2016-11-17

adrodax napisał/a:
Ogólnie temat rzeka, jak chciałbyś się przysiąść do jakiegoś turystyka to zawsze coś u mnie stoi typu trampek czy afra.

Chętnie wpadnę i pogadam jak odzyskam auto :) dzięki za propzycję.

Ja mam taki plan żeby teraz w zimę kupić ciuchy na moto, na wiosnę prawko i potem moto. :mrgreen: Ale nie wiem czy taka będzie kolejność.

Na RD07 miałem okazję się przejechać i totalnie się zajarałem tym sprzętem, Wyprostowana pozycja, patrzysz z góry na samochody i kolesi na szlifierkach- po prostu jest kotem. Jedyne co było ciężkie to manerwy na małej prędkości i ręczne przestawianie tego moto.

Chętnie bym się przypasował do trampka i do DR800 big.

Pilar - 2016-11-17

Ateesy detece najpierw kup! :mrgreen:
Pit - 2016-11-17

spokojnie, jak będą na aucie to pokażę :hyhy: /OT
Kawasaki - 2016-11-17

Robił ktoś zakupy w motopaczka.pl?
antek - 2016-11-18

Kawasaki napisał/a:
Robił ktoś zakupy w motopaczka.pl?



Ja nie. A co chcesz kupić? Może jakiś sklep doradzę :)

adrodax - 2016-11-18

Motocykli z taką pozycją jest masa, kwestia co nam pasuje. 07 jest ciężka i bardziej nadaje się na jazdę po mieście i przebiegi autostradowe niż latanie po bezdrożach co trójeczka robi dużo lepiej.
Osobiście na początek przygody polecałbym Transalpa, ale ma jedną wadę, słabo idzie na koło :lol:
Obecnie z tego typu sprzętów to mam tylko trampka i triumpha tiger'a, także wpadaj o enduro trochę tam wiem i trochę jeździłem.

Kawasaki - 2016-11-18

antek napisał/a:
Kawasaki napisał/a:
Robił ktoś zakupy w motopaczka.pl?



Ja nie. A co chcesz kupić? Może jakiś sklep doradzę :)


Spodnie na crossa, mam aktualnie SHOTA i są zajebiste, tylko za duże i zmęczone życiem już. Więc chętnie bym kupił kolejne tej marki, no właśnie, chyba, że coś doradzisz 😁

pr00 - 2016-11-18

Pany coś mnie ciągnie do motocykla i kursy na wiosnę, co jest dobre na początek ? Jakieś 300 typu ninja300 czy yfz r3, czy lepiej jakieś er6n etc. ?
Grzesiek84RWD - 2016-11-18

pr00 napisał/a:
Pany coś mnie ciągnie do motocykla i kursy na wiosnę, co jest dobre na początek ? Jakieś 300 typu ninja300 czy yfz r3, czy lepiej jakieś er6n etc. ?

Wymagania opisałeś ,bardzo szczodrze :kwasny: Do czego to ma być?

antek - 2016-11-18

Kawasaki napisał/a:
Spodnie na crossa, mam aktualnie SHOTA i są zajebiste, tylko za duże i zmęczone życiem już. Więc chętnie bym kupił kolejne tej marki, no właśnie, chyba, że coś doradzisz 😁


hyhy aaa to nie doradzę :lol: Paaanie o crossowych tematach to ja wiem tyle co nic, zakupów w tej działce też nie uskuteczniałem :oops: :oops:


pr00 napisał/a:
Pany coś mnie ciągnie do motocykla i kursy na wiosnę, co jest dobre na początek ? Jakieś 300 typu ninja300 czy yfz r3, czy lepiej jakieś er6n etc. ?


A jaki styl jazdy i moto chciałbyś uskuteczniać? Jeśli typowe miasto i okolice to bym szedł w jakieś nakedy

pr00 - 2016-11-18

Ma my się podobać :mrgreen:
Lubię supersporty (ale dorosłej 600 się boję po kursie chociaż gsxr w malowaniu lucky strike jest piekny) niektóre nakedy też mi się podobają (np. Er6n, minister). Raczej po mieście ale na dłuższy wyjazd też opcja, do miasta rodzinnego mam 60km więc mógłbym skoczyć na kawę ;) do toru łódź mam 18km więc też z chęcią polatam. nie podobają mi się enduraki ani crossy.

antek - 2016-11-18

no to już wiemy o co chodzi :mrgreen: czyli na początek ER6N jak piszesz, Hornet, NC700S z DCT, a jak się już trochę wjeździsz to Z800/Z1000, CBR1000RR albo cięższe VFR 800/1200 :-D aha i celuj w moto z ABS, szczególnie na pierwsze 2oo 8-)
pr00 - 2016-11-18

Cbr600rr mnie strasznie jara ale to później ;)
Hornet fajny ale widzę że to około 100 koni ma więc trochę dużo. Er6n jak dla mnie najlepszy kompromis między wyglądem cena a mocą

adrodax - 2016-11-19

Kawasaki ja na crossie upalam już kilka sezonów spodnie Swift'a raczej średnia półka, ale jak to bywa z rozmiarówką to najlepiej przymierzyć.
pr00 Na pierwszy motocykl polecałbym coś jak najlżejszego z mocą około 30-40 KM, na pewno szybko Ci się znudzi i będziesz go po sezonie wymieniał, ale doświadczenie jakie zdobędziesz będzie procentowało na większych maszynach, wiem to po sobie jak tez po znajomych, ewentualnie spróbuj sobie wypożyczyć takie egzemplarz na kilka dni.
Z mocniejszych maszyn na początek to SV650 jest naprawdę fajna, choć jak dla mnie strasznie niewygodna, dlatego brałbym Ducati monstera 696, będzie dużo lepszy niż hornet. Co do mocy maksymalnej to sprawdza się tylko przy osiąganiu prędkości maksymalnej, do zwykłej jazdy trzeba zwrócić uwagę jak się rozkładają Nm.
Za około 20tys. masz jeszcze MT07, która jest świetnym motocyklem pod każdym względem, ale z jakiegoś powodu jak dla mnie obecnym liderem w swojej klasie jest XSR700, nawet nówka jest za rozsądne pieniądze

pr00 - 2016-11-19

XSR700 :koniuje: :koniuje:
Na 1 chce wydać coś do 10k jak zrobię szlifa nie będzie szkoda, sv mi się zawsze podobało

ony - 2016-11-19

Kawasaki napisał/a:

Spodnie na crossa, mam aktualnie SHOTA i są zajebiste, tylko za duże i zmęczone życiem już. Więc chętnie bym kupił kolejne tej marki, no właśnie, chyba, że coś doradzisz 😁


Kurde tutaj w sumie jest tak jak ze wszystkich kwestia budżetu bo te tańsze modele niczym się od siebie nie różnią. Miałem Shifty, Foxy, Thory itp i serio nie widać między nimi jakiś szczególnych rozbieżności.
Co innego jak już ktoś celuje w wysokie modele.
Ja osobiście kupuję komplety raczej w niższej cenie bo przy moim trybie użytkowania ta warstwa ciuchów mocno dostaje w kość, dlatego lepiej je po prostu zutylizować i kupić nowe.

Co konkretnie chcesz kupić ? Masz jakieś typy ?

Marker - 2016-11-19

pr00, taki ten XSR700 taki Bondowski coo? ;-) fajny :mrgreen:

Ja etap prawka mam dawno za sobą, na razie najbardziej skłaniam się do NC700S DTC proponowanym przez Antka, ale jest zima i obserwuje rynek co się pojawia..zakup i tak marzec/kwiecien w moim przypadku albo jak wypatrze jakąś mega okazje :-)

pr00 - 2016-11-19

Sio ryba mnie czy Bobrowski, strasznie mi się podobają te współczesne retro, scramblery, xsr, Triumph bonnevile, thruxton, poezja :rower:
Kawasaki - 2016-11-19

Myślałem konkretnie o tych:
http://motopaczka.pl/p/58...na-factory-team

Szukam też rękawiczek na lato, niebieskich i niechińskich. Widziałem gdzieś na fb fajne foxy, ale w sklepie nie moge znaleźć pewnie jakiś świeży model...

adrodax - 2016-11-19

NC700 według mnie jest strasznie nudny i rozmawiałem z dwiema osobami, które na nich przejeździły kilka tysięcy i to samo stwierdziły. Bardziej taki osiołek niż ciekawy motocykl.

Warto się przejechać jakimś customowym starym motocyklem, obecnie najwięcej latam starą Yamahą XS i ma całkiem inny klimat niż nowe retro maszyny.

Kawasaki - 2016-11-19

Też sie jaram olschoolem, taki xs albo cb to jest dla mnie właśnie pure moto! Chętnie też bym sie przejechał na jakimś HD, czuję że bym łyknął zajawkę na jakieś fourty eight od pierwszego odkręcenia manety...
ony - 2016-11-19

Jak ci się podobają te SHOTy to śmiał bierz, cenę też w tym sklepie mają spoko.
A o rękawiczkach nic nie powiem bo ja latam w takich z castoramy za 20 kila zeta :mrgreen:

Pit - 2016-11-19

Miałem okazję się przymierzyć do nowej Afryki... kot niesamowity, mam nadzieję że będzie mi kiedyś dane się przejechać.
Był też zeszłoroczny motocykl Barredy warty bagatela 80k euro (nie replika, faktyczne moto na którym startował Barreda w Dakarze).
Dla mnie największym smaczkiem była stara Africa RD04, która w 1991 jechała w Dakarze, w latach 86-89 takie motocykle czterokrotnie z rzędu wygrywały Dakar. Robi ogromne wrażenie... przepotężne, wysokie i szerokie moto które jest jednym wielkim bakiem z paliwem (zabiera na pokład 55 litrów :shock: ), generalnie budzi ogromny respekt. W stosunku do serii ma dołożone baki paliwa i jeszcze wiele innych modyfikacji.




pr00 - 2016-11-19

Jak Harley to Iron Horse


Hondata - 2016-11-19

Afrika spoko Limon.
Mi się zawsze podobały Cafe Racer-y... i chętnie bym takiego zmajstrował :oops:






antek - 2016-11-19

adrodax napisał/a:
NC700 według mnie jest strasznie nudny i rozmawiałem z dwiema osobami, które na nich przejeździły kilka tysięcy i to samo stwierdziły. Bardziej taki osiołek niż ciekawy motocykl.


zgadzam się całkowicie, ale nadal twierdze że to najlepsze moto na pierwsze moto na którym świetnie można poćwiczyć ogarnianie jazdy, szczególnie po mieście. Moto z silnikiem nie do zaje*ania, które jeździ niemal za darmo i ma wypaśny schowek i DCT, do tego idealnie sie prowadzi :mrgreen: taka moja propozycja, aby żeby złamać stereotyp idealnego GS500 i innych proponowanych na początek kasztanów :lol:


Limon - africa robi robotę :shock: muszę się umówić na jazdę próbną u Pomira na przyszły sezon :evil:

Pit - 2016-11-19

antek, jazdy próbne Africą będą możliwe gdzieś tak od marca z tego co mówili. Szkoda że jeszcze nie mam prawka no i prawie zerowe doświadczenie... nawet gdybym miał już prawko to chyba bym się nie odważył wziąć AT na jazdę próbną. :-( Ale np takie NC700 albo CB500X chętnie.
Jeszcze mieli vfr 1200 crosstourer'a, wizualnie mega fajny sprzęt, ale wielkością praktycznie jak Afryka.

Kawasaki - 2016-11-20

Nie masz doświadczenia, a myślisz o Afryce na pierwsze moto? :roll:
Ja po 3 pełnych sezonach endurzenia po lasach, nie wyobrażam sobie jeszcze przesiadki na cos większego niż 250ccm 4T. Fakt, nie zrobiłem przez te sezony dużo km, ale jazda po piachu/lesie przełajach jakichkolwiek jest nieporównywalnie trudniejsza z asfaltem. Taką lochą 1200, na szutrówce bym osrał zbroję szybciutko...a podnoszenie tego lub co gorsza, z siebie to musi być hardcore.
Mam wiele moto do których się ślinię, ale jeszcze ładnych pare lat przede mną zanim do nich dorosnę...a samo posiadanie prawka nic tu nie zmienia.

p0lish - 2016-11-20

Kawasaki, przecież takich riderów z pracy do domu na nowych turystykach jest na pęczki.
Kawasaki - 2016-11-20

Niby tak, ale starą afryke do lansu?
Pit - 2016-11-20

trochę nie kumam tego posta szczerze mówiąc :)

1. nie wiem skąd wniosek że chcę jeździć głównie po piachu/lesie? to jest adventure bike, czyli asfalt + polna droga, droga przez las no i oczywiście turystyka motocyklowa
2. nigdzie nie napisałem że chce nowe AT na pierwsze moto, tylko starą
3. stara AT jest pewnie o wiele wolniejsza niż to na czym jeździsz
4. gadałem z wieloma długoletnimi użytkownikami afryki, nawet wczoraj i wszyscy mega ją polecali na pierwsze moto (mowa o xrv750) jeżeli ktoś poważnie myśli o jeździe "adventure", nie jest za szybka, łagodnie oddaje moc, jedynie jak ktoś jest niski to może mieć problem

ony - 2016-11-20

ahh temat rzeka xD
Co do ewolucji w miarę "dojrzewania" i łapania doświadczenia - ja dwa tyg temu sprzedałem crf 450, to świetne moto, idealnie skonstruowane, mocne, szybkie, przy odpowiednim serwisie nigdy mnie nie zawiodła. Ale to szatan, czasem miałem wrażenie, że jadę znacznie szybciej niż na prawdę potrafię :mrgreen:

Celuję teraz w 250 w 4T

Ale zaczynałem od Tenery dokładnie z takimi założeniami jak Limon



Życie szybko zweryfikowało poglądy i okazało się, że na prawdziwe ADV nie mam zbytnio czasu.

Kupiłem coś mniejszego, potem znowu jakąś 400, kolejną, następnie crf 450 która pokazała mi jak mało umiem.

Od czegoś trzeba zacząć i uważam, ze nie ważne co to będzie i tak zostanie sprzedane.
Bo dopiero jeżdżąc człowiek sprawdza co mu pasuje i w którą stronę ciągnie.
Ja widzę jednak pewną tendencję - gro osób z czarnego wchodzi w teren, nikt na rzecz szosy nie rezygnuje z off-u :mrgreen:

Kawasaki - 2016-11-20

Post całkowicie no offence.
Może troche inaczej odbierałem przeznaczenie afryki, bardziej

Pit - 2016-11-20

Kawasaki, spoko :)

Jak nie kupię to nie wyrobię sobie opinii, ciężko bez moto coś więcej napisać, na ten moment (od kilku lat) wiem że chcę AT i nic innego, a co będzie potem to zobaczymy... czy zostanę w tym segmencie czy może bardziej enduro, a może szosa, ale jakoś mnie bardziej ciągnie do adv i lasów/terenu niż na szosę.

Game - 2016-11-20

Co do wchodzenia w teren z szosy to nic dziwnego. Nie od dziś wiadomo, że prawdziwy skill i jazda zaczynają się w terenie. Jak ktoś śledzi scenę Supermoto w pl to można to fajnie porównać. Część zawodników przesiadła się z plastików z różnych serii a część z offroadu. Nie muszę chyba pisać kto kogo klepie :mrgreen:
p0lish - 2016-11-20

Ogarnięty leśnik i na kostce sklepie niejednego cwaniaka na SM. Nawet na asfalcie ;]
antek - 2016-11-20

Limon napisał/a:
...Jeszcze mieli vfr 1200 crosstourer'a, wizualnie mega fajny sprzęt, ale wielkością praktycznie jak Afryka....


Kawasaki napisał/a:
...Taką lochą 1200, na szutrówce bym osrał zbroję szybciutko....


Crosstourer to taki beemkowy GieeS żadne z tego VFR, typowa bulwarówka do lansu dla starszych gości z brzuchem, wg mnie w teren się nie nadaje w ogóle, tylko asfalt ;-)

Zresztą sam mam VFR 1200 ale F, to przynajmniej niczego nie udaje, sport turystyk to szybkiego nabijania km po gładkich trasach :lol:

adrodax - 2016-11-21

Jak HD to tylko jakiś stary shovel, ewentualnie stare evo i przerobić dziada.
Z tym robieniem cafe to trzeba uważać, żeby nie zniszczyć motocykla.
Co do terenu to stara XR600r daje mi najwięcej funu, a afra idealna na szutry, na asfalt nieco za słaba. Warto też pochylić się nad super tenerą 750, można zarzucić silnik od trx850 + dynojet i mamy bardzo mocnego twin'a.

Mareczuczek - 2016-12-17

:shock: :shock: :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=I5aVpfJFPkU

antek - 2016-12-17

Mareczuczek napisał/a:
:shock: :shock: :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=I5aVpfJFPkU



masakra :evil: swoją drogą trzeba być niewidomym żeby kupić takiego ulepa :roll:

ony - 2016-12-17

swoją drogą jakim sprzętem musieli dysponować Janusze aby tak to pospawać ! :shock:

btw przesiadłem się z 450 na 125 :mrgreen:

antek - 2016-12-17

ony napisał/a:
btw przesiadłem się z 450 na 125



to znaczy że w końcu możesz jeździć legalnie? :mrgreen: :lol:

Kawasaki - 2016-12-18

ony napisał/a:
swoją drogą jakim sprzętem musieli dysponować Janusze aby tak to pospawać ! :shock:

btw przesiadłem się z 450 na 125 :mrgreen:


I pewnie na torze jesteś szybszy :mrgreen:
Na co, na co Crf/yz?

ony - 2016-12-18

suza rm 125 w 2T :mrgreen:

toru jeszcze nie widzieliśmy bo pogoda nie sprzyja ale krótka runda po lesie pokazała, że całkiem srogo to zapierdala więc z niecierpliwością czekam wypadu na hopy.
na prostych za to szybko się manetka kończy ale tego akurat byłem świadomy.

teraz przechodzi małe spa i wymianę pierdół

tak to ma mniej więcej latać o ile kierownik ogarnia :lol:


Marker - 2016-12-18

dźwięk pszczółki ;D
Kawasaki - 2016-12-18

Mega, w mojej work szopie mam kilka wydrukowanych plakatów na ścianie z RMką. To ma w serii 40KM?
ony - 2016-12-19

40 kuca w serii do tego jakieś 87 kg wagi 8-)

możemy się jakoś ogarnąć w sezonie na polatanie jak masz chęć ;-)

Marker napisał/a:
dźwięk pszczółki ;D


kolor też się zgadza :mrgreen:

Mareczuczek - 2017-03-06

Pany zapytam poważnie :D
Mieszkam na wiosce i nie wiem dlaczego tak późno wpadłem na pomysł kupna jakiegoś Crossa. Myślę o jakimś pitbike 125cc typu Loncin. Tanie to, proste, udźwig niby 80-90kg czyli się nada. Miał ktoś takie cudo? Kupować to żeby sobie polatać po lasach, polach, ścieżkach itp?


arturro - 2017-03-06

Imho loncin to trwały dość chinol, jak skręcisz to na maksa i wyeliminujesz usterki i wady typu łańcuch z plastelint czy urywający się wydech to długo to to polata :) Tak, miałem. Nie wiem po ile teraz to stoi ale za 1500 nie kupisz nic co pojeździ dłużej od tego i da wiecej funu.
antek - 2017-03-06

to to kosztuje 1,5k??? kurna chyba spróbuje crossa :mrgreen: :lol:
Mareczuczek - 2017-03-06

Nowe są za 2k i to z dostawą :D Wiadomo, że bym przy nim dłubał to jest bardziej niż pewne ale 1500 mogę przeznaczyć. Nie dość że poupalam go po pięknych okolicznych lasach i ścieżkach to i do roboty od czasu do czasu się nim przejadę a fakt że można latać na prawku kat.B to tylko mnie bardziej nakręca na takie cudo ;p Dzięki za odpowiedź arturro :-D 8-)
banyo - 2017-03-07

Tylko do tego trzeba kask górniczy ze światłem :lol:

Da się takie coś zarejestrować, czy tylko rowem mozna jeździć?

YacaJackowski - 2017-03-07

Jak dodasz lampy i co tam jeszcze potrzebne, żeby przejść przegląd to chyba nie powinno być problemu z rejestracją.
Mareczuczek - 2017-03-07

No to super opcja :) Jak rozeznam się w temacie albo po prostu kupie i pojeżdżę to dam znać. Jakby się dało zarejestrować to by było super bo i na legalu jeździsz a i zniżki na OC się naliczają ;p
p0lish - 2017-03-07

ony napisał/a:
suza rm 125 w 2T :mrgreen:

toru jeszcze nie widzieliśmy bo pogoda nie sprzyja ale krótka runda po lesie pokazała, że całkiem srogo to zapierdala więc z niecierpliwością czekam wypadu na hopy.
na prostych za to szybko się manetka kończy ale tego akurat byłem świadomy.

teraz przechodzi małe spa i wymianę pierdół

tak to ma mniej więcej latać o ile kierownik ogarnia :lol:



Da radę to pod SM na ulicę zrobić?

ony - 2017-03-07

p0lish napisał/a:

Da radę to pod SM na ulicę zrobić?


Legal nie da rady - brak homo

SM do terroru oczywiście :)


staryjaponiec - 2017-03-09

Kilka dni temu, pierwszy raz od ponad 20 lat znów wsiadłem na motocykl, póki co tylko kilkanaście kilometrów zrobionych. Ten sezon będzie testem, czy to w ogóle mnie jakoś wciągnie.
Baza - 2017-03-09

A jaki motocykl po takiej przerwie dosiadasz?
staryjaponiec - 2017-03-10

Nowe, "markowe" 125 cm3, odpadły, ponieważ były dla mnie za drogie. Z resztą, wśród tych najtańszych (z wyprzedaży), to wiadomo, greckie Kawasaki, chińskie Hondy itd., dla mnie nie ma tu wielkich ochów i achów, jakość podobna jak dzisiejsze lepsze "chińczyki" z lepszych fabryk, więc OK, jeśli kogoś stać, to czemu nie.

Używane, "markowe", odpadły z dwóch powodów, interesujących mnie modeli 125 cm3 było mało na rynku, nie miałem czasu i ochoty polować, podróżować za nimi po całej Polsce, a poza tym, po prostu nie chciałem używanego sprzętu, dla odmiany chciałem coś nowego.

Niewielki budżet + PJ kat B, więc kupiłem nowego Rometa K125 (ostatnią wersję, przed wejściem EURO4). W zasadzie nie chciałem wydawać dużo, ponieważ kompletnie nie wiedziałem co mnie czeka, jeśli chodzi o jazdę jakimkolwiek motocyklem, po ponad 20-letniej przerwie. K125 to był świadomy wybór, po kilkumiesięcznym wyszukiwaniu informacji i zapoznaniu się z opiniami ludzi, którzy użytkują ten motocykl od wielu lat. Tzn. głównie chodziło mi o autentyczną i realną listę wad, ponieważ w niektórych miejscach w internecie, opinie na temat tego typu motocykli przesiąknięte są takimi głupotami i kłamstwami, że dziw człowieka bierze, jak w oparciu o coś takiego powstaje charakterystyka.

Póki co, dopiero zaczynam docieranie K125. Po ~1000 km będę miał pierwsze wrażenia. Jeśli bardzo spodoba mi się jazda, to prawdopodobnie za rok, dwa, pomyślę nad PJ kat A. Natomiast w przypadku niezdecydowania, jestem niemal pewny, że taki prosty sprzęt jak K125 wystarczy mi na podstawowe jazdy, do celu i bez celu.

antek - 2017-03-10

no trudno :roll: liczyłem że napiszesz że kupiłeś jakiś motocykl a nie hulajnoge z silnikiem :lol: :mrgreen:
p0lish - 2017-03-10

do kulania się bez napinki więcej nie trzeba
antek - 2017-03-10

hyhy zbijam się, chciałem Japońca podkvrwić trochę :mrgreen: :lol:



Lecooo wariaty lecoooo :evil: nie ma co, nawet podaje ten przecinak ;-)

Wiseguy - 2017-03-10

facet na motocyklu 125cm wygląda śmiesznie, tu jedynie na skuterze jakoś to wygląda.
staryjaponiec - 2017-03-10

Motór przede wszystkim do nauki :-) Tak długo jak będą środki na utrzymanie go w dobrym stanie, to znając moje podejście w takich sytuacjach, K125 pożyje długo. Ludzie jeżdżą na tym sprzęcie po całej europie, przez kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, a moje wykorzystanie będzie ułamkiem tego. Już nie wspominam o jego wykorzystaniu w Azji, gdzie tego typu sprzęty są często podstawowym środkiem transportu, w tym czasami jako taxi z wózkami. Silnik to kopia Hondy CG125 i generalnie do całej strony mechanicznej trudno mieć poważne zastrzeżenia, jak na sprzęt kosztujący mniej niż statystyczne średnie wynagrodzenie. Potencjalny problem, na który czasami ludzie się skarżą, to niedbalstwo przy montażu w Polsce. A przy niedbalstwie właściciela, czasami dochodzi korozja oraz ewentualnie problemy ze skrzynią biegów przy dużych przebiegach. Pierwsze wersje z 2007-2011 r. były na to wszystko bardziej podatne, bodajże w 2012 r. poprawili trochę spraw, tak samo w 2015 r. Oczywiście nadal nie jest to bezproblemowy sprzęt, ale nie ma co oczekiwać cudów na tym pułapie cenowym. Niemniej jednak stosunek cena - jakość, jest bardzo przyzwoity.

Ja mam 191cm/82kg i zdecydowanie nie czuje się śmiesznie na tym K125. Tzn. nie wiem czy chodzi o "wielkość" silnika czy rozmiary motocykla. Odnośnie silnika, nawet nie chce mi się zaczynać takiej dyskusji. A co do rozmiarów, owszem, jest trochę motocykli 125 cm3 które odpuściłem, ponieważ wyglądałbym na nich jakbym jeździł na kocie, albo które wg mnie za bardzo udają bycie "większymi" i prezentują się śmiesznie, lub też takie "futurystyczne" które wyglądają jak istny motorower. Ale są też takie opcje, które bardzo pasują wysokim ludziom.

pr00 - 2017-03-10

Takiego 125 to bym sam przygarnął, ogar legenda, szkoda że ceny nie ma.


p0lish - 2017-03-10

Chińczyki słyną z tego, że trzeba je jeszcze raz skręcić i jakoś jeżdżą.
Kawasaki - 2017-03-11

Ja od zajarki rometem zacząłem myśleć o zakupie moto. Na szczęście trafiłem na sprzedawce, który uczciwie powiedział, że żaden romet, ani Junak nie nadaje się nawet na leśne ścieżki a co dopiero grubszy teren.
Z resztą jak kogoś wrukwia, że co chwila coś się odkręca, rzęzi, telepie, odpada, nie działa niech omija szerokim łukiem wszelkie chinole. Ja kupiłem za cenę nowego caferacera romka, 20 letnią Yamahę z przebiegiem 1700km... na pewno to jest lepsze wyjście.

Otworzyli salon Triumpha obok mojej roboty i jak zobaczyłem bobbera to mnie poskładało... Za jakieś 3-4lata pewnie bedą już używki w normalnych pieniądzach. Trzeba skarbonkę ulepić.


Sztos stylówa.

Marker - 2017-03-11

moj kolega kupil cos takiego w zeszlym roku z rometa i jak zrobil reklamacje u sprzedawcy na wiele chinskich niedociagnieć to moto bylo w reklamacji od wrzesnia do listopada :D


staryjaponiec - 2017-03-11

Jak ktoś ma problemy z chińskim moto, to dzisiaj zawsze cały internet szybko się o tym dowie, źródło będzie lądowało wszędzie, szczególnie jeśli dotyczy to właśnie jakiejś kontrowersyjnej materii. A jeśli ktoś jest zadowolony z takiego sprzętu, to ogranicza aktywność do wymieniania się poglądami w bliskim gronie (ponieważ na ogólno-motocyklowych serwisach czy forach, nadal prędzej nazwą go kłamcą, bo chwali chinola), do tego np. kręci normalne vlogi z typowych jazd itd., wszystko to nie jest w ogóle wyeksponowane, tak jak problemy.
Dlatego, przykładowo komuś trafiły się problemy, to sprzedał rometa i nakręcił w tym celu pogardliwy film, który dostaje się chyba na większość for, więc ludzie myślą, że to potwierdzenie jakiejś reguły, że chińskie się psują. A inny gość, zrobił kolejną wycieczkę po europie, kilka tysięcy km za jednym razem i ponad kilkadziesiąt km w sumie, od kilku lat, ale o tym mało kto rozmawia, mało kto pamięta, mało kto propaguje, a jeśli już, to zawsze tona podejrzeń.
I tak to się wszystko kręci, od zawsze. Problemy zawsze są eskalowane do przesady, gdzie przykłady mnożone tyle razy na całym internecie, przesłaniają inne sprawy, i to nie tyczy się tylko jakiejkolwiek motoryzacji, taki system działa dla czegokolwiek, absolutnie czegokolwiek. A jak w dobie tego wszystkiego człowiek ciągle słyszy, że typowe, kilkudziesięcioletnie "markowe" motocykle, są w lepszym stanie, niż nowe chińskie, to później większość powtarza to chyba bez zastanowienia i robi się z tego pewien status, który niekoniecznie jest prawdziwy.
I jeszcze taką jedną rzecz zauważyłem, odkąd przeglądam różne fora motocyklowe, nie wiem w jak dużym stopniu jest to prawdziwe. W przypadku chińskiego sprzętu, znajduje on nabywców wśród naprawdę dorosłych osobników, głównie tak gdzieś między 40-60 lat i tacy ludzie raczej nie mają czasu ani ochoty na "bronienie" czy wychwalanie swojego sprzętu na każdym portalu, forum czy serwisie społecznościowym. Natomiast najwięcej problemów "produkują" młodziaki w wieku do dwudziestu paru lat, nie wiem czemu, po prostu tak mi się rzuciło w oczy. Może jakiś seba kupił (albo rodzice mu kupli) efektownego chińczyka za 4000 zł i pomyślał, że to taka ciut gorsza "w ogóle niepsująca się" Yamaha za 14000 zł, a jak pojawiły się defekty, to z płaczem w internet, na wszystkie fora i serwisy społecznościowe, a tam setki lajków i szerów, a później bardzo możliwe, ze dzieje się to, o czym wspominałem na początku.

antek - 2017-03-11

Ten Triumph :shock: piękny 8-)
Kubaa - 2017-03-11

Mam rodzinę w głównej siedzibie Rometa. Mogę Wam ogarnąć info z pierwszej ręki dot. tego ile sztuk czego na serwis wraca :lol:
p0lish - 2017-03-11

pewnie z 70%
Mareczuczek - 2017-03-11

antek napisał/a:
Ten Triumph :shock: piękny 8-)


x2!
Jak będę miał kryzys wieku średniego (czyli za 20lat) to już wiem co kupić :D

rdk - 2017-03-12

antek napisał/a:
Ten Triumph piękny
skurvysyn 8-) 8-)
Pilar - 2017-03-12

Jeździłbym! :shock:
adrodax - 2017-03-13

Jeśli kogoś nie stać na nowego triumpha, to można sobie ogarnąć czy zamówić bobbera na bazie vt600, taniej i może wyglądać lepiej.
Chinole to jak zawsze temat dyskusyjny i jeśli ktoś przy tym pracował coś robił to będzie wolał kupić 15 letniego japończyka.
Co do pięknych motocykli to warto zobaczyć sobie co buduje Hazan. To jego ostatnie "dziecko":

pr00 - 2017-03-13

Mareczuczek napisał/a:
antek napisał/a:
Ten Triumph :shock: piękny 8-)


x2!
Jak będę miał kryzys wieku średniego (czyli za 20lat) to już wiem co kupić :D


Ja już mam na M4 brak kasy to sobie motor muszę kupić :mrgreen:

Kawasaki - 2017-03-13

Triumph piękny, ale ktoś odpowiedzialny za jego marketing jest do outu na biegu.
Po pierwsze jak można było dać mu nazwę bobber?! Przecież to tak jakby HD wypuścił model Chopper...albo VW hatchback.
Po drugie... reklama:
https://youtu.be/JS2VZPYhHSY

Nie dość, że typ kluskowaty, to ma jeszcze kota... Wygląda na to, że jego ciepły kolega mieszka w tym samym bloku, albo i jeszcze bliżej. Potem jadą na istną hipsteriadę do hangaru, w którym postanawiają stanąć na kresce... No kuwra mać?! I uwaga kurtyna z hasłem That's why. Czy tylko ja tego nie rozumiem?

Politycznie poprawnie jest wszystko ok: biali geje motocykliści, azjatka, myślałem, że nie ma Wesleya, ale nie, stoi przy bramie podczas objawienia tego catchy hasła. No, ale czy to znaczy, że targetem Triumpha Bobbra jest Michał Piróg?

Pankracy - 2017-03-13

Hahah, jaką analizę pierdolnął!
Kawasaki - 2017-03-13

Zboczenie zawodowe :lol:
antek - 2017-03-13

Kawaski dobra rozkmina, ale to jest właśnie target Triumpha dla tego modelu. Tak to sobie wykombinowali że będzie to modny hipster, jakiś millenials czy inny obecny emo-twór żyjący w wielkim modnym mieście, sączący eko szejki i wpierdalający jarmuż czy inne modne roślinki :roll: Zobacz dla brodatego grubasa, ta maszyna jest za mała i zbyt pedalska, dla młodego który chce być ścigantem naturalnym wyborem będzie plastik. A tu masz piękną retro maszynę, która najlepiej swoją funkcję spełnia.... stojąc pod modną knajpką na powiślu. Bo ani to mocy, ani pewnie też większej frajdy z prowadzenia, ot taki sprzęcik do powolnego miejskiego lansu. A nazwa? Bobber jest właśnie idealnie trafiona, próbują wykreować to moto jako reprezentanta gatunku. Masz mówić bobber myśląc triumph ;-)
Kawasaki - 2017-03-14

To Romet poszedł tą samą drogą wykreuje reprezentanta Cafe racerów :lol:
Jeszcze się dopatrzyłem pedalskiego plakatu na ścianie u kluski - to już przelało czarę.
I w ogóle dlaczego zrobili mu obrotomierz digitalny? :-/ Zwłaszcza, że w pozostałych Bonevilach jest klasyczny analog?

pr00 - 2017-03-14

Kawasaki napisał/a:
Triumph piękny, ale ktoś odpowiedzialny za jego marketing jest do outu na biegu.
Po pierwsze jak można było dać mu nazwę bobber?! Przecież to tak jakby HD wypuścił model Chopper...albo VW hatchback.
Po drugie... reklama:
https://youtu.be/JS2VZPYhHSY

Nie dość, że typ kluskowaty, to ma jeszcze kota... Wygląda na to, że jego ciepły kolega mieszka w tym samym bloku, albo i jeszcze bliżej. Potem jadą na istną hipsteriadę do hangaru, w którym postanawiają stanąć na kresce... No kuwra mać?! I uwaga kurtyna z hasłem That's why. Czy tylko ja tego nie rozumiem?

Politycznie poprawnie jest wszystko ok: biali geje motocykliści, azjatka, myślałem, że nie ma Wesleya, ale nie, stoi przy bramie podczas objawienia tego catchy hasła. No, ale czy to znaczy, że targetem Triumpha Bobbra jest Michał Piróg?


Pieprzysz, później robią gangbanga koleżankom z hangaru :-D

adrodax - 2017-03-14

Taki target, bo tacy ludzie to kupią :lol: .
Bobber powinien być na hardtrailu, odpalany z kopa i na pustych wydechach oraz tłustych oponach. Jeśli ktoś chce wygodniejszy sprzęt to celuje bratstyle, do winkli cafe, a do wszystkiego scramblera (nie tego nowego).
Sam silnik w trampkach jest całkiem spoko i po gruntownej przeróbce byłby to całkiem fajny sprzęt.
Klasyczny bobber:

Kawasaki - 2017-03-15

I curva kolejne marzenie zniszczone!
ravestation - 2017-04-16

Co prawda nie motocykl, ale nadal jednoślad... wiecie, czy jest jakaś szansa na zakup hondy zoomer w tym kraju? W necie znalałem całe dwie - 1 na ebay de, druga na ebay uk.

Honda chyba już nowych nie oferuje, bo nie ma ich na stronie... any help?

Marker - 2017-04-16

Gaseb mial to może coś podpowie jak kupil itd..
TomeK_ek4 - 2017-04-30



Po 600RR czas na 954RR :D
Nic tylko czekac na ladniejsza pogode i wypad na tor

antek - 2017-04-30

szał :bear3: :rower: :krzyk:
Marker - 2017-05-01

ja wczoraj pojezdzilem Romkiem RCR



i mimo wcześniejszego hejtu ze to zabawkowe, wrazenia calkiem pozytywne :)

Mareczuczek - 2017-05-14

Dziś znajomy dał mi polatać enduro 125 i jest zajawka, mimo tego że ostatnio na motorze jeździłem może w gimnazjum to szybko załapałem i fun był niesamowity :D Szkoda, że nie miał kostki bo latane było po polnych drogach więc strach było mocniej skręcić manetkę żeby nie zawinąć dupy ale spodobało mi się :D Dylemat czy zmieniać auto czy zostawiać poczciwe EG i zakupić Yamahe do zabawy :-?


banyo - 2017-05-15

Dlatego ja nawet nie dosiadam cudzego moto bo wiem, że zachorowałbym i zaraz kombinował żeby coś kupić...
antek - 2017-05-15

banyo napisał/a:
Dlatego ja nawet nie dosiadam cudzego moto bo wiem, że zachorowałbym i zaraz kombinował żeby coś kupić...


Ta myśl już kiełkuje w Twojej głowie... prędzej czy później temat dojdzie do realizacji :mrgreen: :lol:

Mareczuczek - 2017-05-15

To forum zmienia ludzi :mrgreen:
Kawasaki - 2017-05-15

Taką Yamahe aktualnie dostać to nielada wyczyn, nawet trupy schodzą w 5minut. Nie dość, że jest boom na 125ki, to zaczął się sezon i zaraz też wakacje, a z reguły to pierwsze moto gimbazy. Trochę przejęły rolę WSKi...
hot_rider - 2017-05-15

banyo napisał/a:
Dlatego ja nawet nie dosiadam cudzego moto bo wiem, że zachorowałbym i zaraz kombinował żeby coś kupić...

potwierdzam od kąt mam swojego szerszenia każdą wolną chwilę spędzam na upalaniu w okolicznych lasach i szczerze moto daje chyba więcej fanu niż aut

gaseb - 2017-05-15

ravestation napisał/a:
Co prawda nie motocykl, ale nadal jednoślad... wiecie, czy jest jakaś szansa na zakup hondy zoomer w tym kraju? W necie znalałem całe dwie - 1 na ebay de, druga na ebay uk.

Honda chyba już nowych nie oferuje, bo nie ma ich na stronie... any help?
Ja swojego Zoomera na allegro kupiłem i tam też sprzedałem. Ciężki temat generalnie bo bardzo mało tego ale czasami cos się pojawia.
no_fear - 2017-05-15

dzisiaj badania lekarskie + foto
jutro PKK...
i zaczynam kurs na A 8-)

a potem .... się zobaczy ;-)

Pit - 2017-05-17


TomeK_ek4 - 2017-05-26

Pierwszy trening w tym roku w Starym Kisielinie
Kilka fotek na szybko:






czekam na wiecej :D

antek - 2017-05-26

Pięknie!!! Super złożenia 8-)

Też właśnie czekam na fotki z wypadu na tor jaki Honda zorganizowała w zeszły weekend :hurra: ale moim autobusem to na takie składanie się nie mam szans :lol:

antek - 2017-05-26

edit:

Ok właśnie wrzucili kilka fotek, niestety narazie tylko taka



banyo - 2017-05-26

Wywaliłeś Łajzo pachołka.
antek - 2017-05-26

banyo napisał/a:
Wywaliłeś Łajzo pachołka.






Cykada - 2017-05-26

Zeby nie było też jestem motocyklistą :mrgreen: :mrgreen:

O, Tu mały serwis przed sezponem :mrgreen:


gaseb - 2017-06-01

ravestation napisał/a:
Co prawda nie motocykl, ale nadal jednoślad... wiecie, czy jest jakaś szansa na zakup hondy zoomer w tym kraju? W necie znalałem całe dwie - 1 na ebay de, druga na ebay uk.

Honda chyba już nowych nie oferuje, bo nie ma ich na stronie... any help?
https://www.olx.pl/oferta...D5-IDmzpRk.html
no_fear - 2017-06-02

gaseb napisał/a:
ravestation napisał/a:
Co prawda nie motocykl, ale nadal jednoślad... wiecie, czy jest jakaś szansa na zakup hondy zoomer w tym kraju? W necie znalałem całe dwie - 1 na ebay de, druga na ebay uk.

Honda chyba już nowych nie oferuje, bo nie ma ich na stronie... any help?
https://www.olx.pl/oferta...D5-IDmzpRk.html

kurde mega wygląd, rare, itd.
ale za prawie 10-letni skuterek 50ccm tyle siana... ? :roll:

ja rozumiem 50-letnią odbudowaną Vespę ale cen zoomer`a nie :]


btw wczoraj (pierwszy raz w tym roku) wyjechałem na miasto moim chińskim skutem (50->80ccm)
idzie jak zły :lol:

staryjaponiec - 2017-06-11



W sumie, w dwa miesiące zrobiłem przebieg jak inni w dwa dni, i chyba dotrę go dopiero w następnym sezonie :lol: ponieważ pogoda jest zbyt fajna, aby olewać rower. Ale póki co, jest dobrze.

antek - 2017-06-11

komar zawsze na propsie! 8-)
p0lish - 2017-06-12

staryjaponiec, a nie lepi coś z duszą?
https://sprzedajemy.pl/1973-yamaha-a3-rd-125-warszawa-6bea9f-nr52819147

staryjaponiec - 2017-06-12

Klasyczne motocykle, to niestety nie w moje ręce. Chyba, że już kompletnie odrestaurowane. Póki co, skoro motocykl ma być do nauki, wolałem zacząć od czegoś innego. A co będzie w przyszłości, tego nie wiem, jest zdecydowanie za wcześnie nawet na gdybanie.
Krychu - 2017-06-12

W przyszłości będzie hayabusa turbo :-D
no_fear - 2017-06-27

tak nie powinno się omijać korków Tłin Afryką :lol:

http://kontakt24.tvn24.pl...uto,235345.html

antek - 2017-06-27

no_fear napisał/a:
tak nie powinno się omijać korków Tłin Afryką :lol:

http://kontakt24.tvn24.pl...uto,235345.html



Chłopak chciał wykorzystać potencjał maszyny i użyć jej zgodnie z przeznaczeniem :lol: a że kupił sobie Afrykę i na co dzień jeździ po gładkim asfalcie to odezwał się w nim zew natury :roll:

p0lish - 2017-06-27

dzisiaj koleś na Harleyu w centrum wawy jeździł między autami po wysepce między pasami ruchu
taki sam tłuk jak i tan

Gumka23 - 2017-06-27

Dzisiaj widziałem na drodze nową Africe Twin. Fajne bydle.
Pit - 2017-06-27

antek, ale dopóki się nie wjebał w auto to szedł jak dzik po tej trawie :mrgreen: kozackie moto, moje marzenie top 1 jeżeli chodzi o dwa kółka :cry:
antek - 2017-06-27

Limon napisał/a:
antek, ale dopóki się nie wjebał w auto to szedł jak dzik po tej trawie :mrgreen: kozackie moto, moje marzenie top 1 jeżeli chodzi o dwa kółka :cry:


ano szedł ale tłuk z niego okrutny, potem sie ludzie czepiają motocyklistów jak widzą taki ułański polot.
Co do Afryki.... jeździłem jakoś ostatnio i totalnie nie mój świat :|

Wiseguy - 2017-06-28

Przymierzam się do zakupy skutera 125cc, jako że zą małolata upalałem Honde, to raczej tylko ta marka wchodzi w gre, obecnie są dwa modele które by mnie interesowały PCX i Forza. Jazda miasto, wiocha, czasami do zrobienia po Kaszubach 100km. Forza super tylko cena 21tyś zł to trochę dużo a PCX super tylko przy moim wzroście 190cm chyba nie będę czuł się z byt dobrze, a no ABS chyba to fajna rzecz w moto. Czy diler udostępnia na jazdę testową skutery? Raczej w grę wejdzie nowy sprzęt w leasing.
Ktoś jedzieł nimi, jakieś opinie?
Kymco new downtown fajnie wygląda ale jakoś nie mam przekonania do takich producentów.
Prawko na "A" odpada, kiedyś jeździłem sporo i za bardzo by korciło odkręcać gaz, a takie 125cc to nie poszaleje za bardzo no i spalanie fajne, w dodatku to lekkie fajne w korkach musi być.

p0lish - 2017-06-28

PCX przy 184cm jest za mały
Honda powinna dać jazdę testową albo za kaucją albo za opłatą - tak było swojego czasu w WWA.
Kymco jest nadal o klasę gorszy od Hondy, ale jeździ zacnie. Różnice są głównie w jakości wykończeń, spasowaniu.

Gumka23 - 2017-06-28

Wiseguy, kolega ma KTM Duke 125 o taki:



Wygląda świetnie, fajnie brzmi jak na 125 i podobno całkiem dobrze idzie. Dał poniżej 20 za nowy.

antek - 2017-06-28

Wiseguy pogadaj w Hondzie u Pomirskiego, oni jak mają na stanie to dadzą się przejechać, nie robią problemów, pod warunkiem że sprzęt jest zarejestrowany.
p0lish - 2017-06-28

ten Duke da rade!
no_fear - 2017-06-28

ale kurde dać 20k za 125-tkę :shock:
Gumka23 - 2017-06-28

Wise, jak chcesz to będziesz mógł obmacać tego Duke'a. Daj znać..
Wiseguy - 2017-06-28

Tylko skutery wchodzą w grę.
Forza jest w podobnej cenie co Yamaha czy Suzuki, Kymco jest trochę tańsze w zakupie.
Muszę obaczić jak wygląda leasing na firmę i jak z odliczeniem np. paliwa.

Nie jest tak że od 2017 każdy nowy motocykl musi mieć ABS ?

antek - 2017-06-28

Wiseguy napisał/a:
Nie jest tak że od 2017 każdy nowy motocykl musi mieć ABS ?


jest tak


Zobacz jeszcze Honde Integre 700 / 750. Będzie dobra na długie przeloty, ma większe koła i silnik z NCeka - nie do za o ra nia :-P

TorquedMad_Mind - 2017-06-28

Gumka23 napisał/a:
Wise, jak chcesz to będziesz mógł obmacać tego Duke'a. Daj znać..

ale dalej chodzi o motocykl? :mrgreen:

Wiseguy - 2017-06-29

antek napisał/a:
Wiseguy napisał/a:
Nie jest tak że od 2017 każdy nowy motocykl musi mieć ABS ?


jest tak


Zobacz jeszcze Honde Integre 700 / 750. Będzie dobra na długie przeloty, ma większe koła i silnik z NCeka - nie do za o ra nia :-P

Czytanie ze zrozumieniem w naszym narodzie ginie :P
Jak już napisałem 125cc musi być, przelotów długich nie będzie max 100km i to po Kaszubach a nie autostradach.
Prawka na A nie zrobię.
To jakim cudem PCX na rok 2017 nie ma w specyfikacji ABS-u? :roll:
Musze podskoczyć od Pomirskiego choć słyszałem o nim że to słaby diler.

Seed - 2017-06-29

Wiseguy bo ten przepis dotyczy motocykli powyżej 125cc.
antek - 2017-06-29

Seed napisał/a:
Wiseguy bo ten przepis dotyczy motocykli powyżej 125cc.


umówmy się.. nikt poważny nie potraktuje 125ccm jako motocykla :mrgreen: :lol:



Wiseguy napisał/a:
Musze podskoczyć od Pomirskiego choć słyszałem o nim że to słaby diler.


i tu masz racje jeśli chodzi o handlowców, są co najwyżej przeciętni :roll: kiedyś kupiłem u nich jedno nowe moto... i powiem tak... nie starali się nawet żebym je przytulił :lol: gdyby nie to że już wcześniej byłem napalony na zakup czegoś, a oni to akurat mieli na miejscu w kolorze i konfigu jaki był mi potrzebny, do tego w dość niskiej cenie.. to bym nic u nich nie kupił :lol:
Za to na serwisie mają wzorowego zioma - Łukasz to mój człowiek, zawsze pomoże :ok:

Wiseguy - 2017-06-30

A po co mi więcej w skuterze na miasto?
Pankracy - 2017-07-01

Majstry, jak to jest teraz z kat. A? Mam 23 lata, 24 w maju przyszłego roku. Mogę rozpocząć kurs powiedzmy w styczniu/lutym/marcu i zdać egzamin po urodzinach czy jak? Nie posiadam A2 i na pół sezonu chyba się nie ma co szturchać.
no_fear - 2017-07-01

Wiseguy napisał/a:
A po co mi więcej w skuterze na miasto?

Skuter 125 na miasto - idealnie.
Skuter za 20k - porażka.

;-)

Mareczuczek - 2017-07-02

Pankracy napisał/a:
Majstry, jak to jest teraz z kat. A? Mam 23 lata, 24 w maju przyszłego roku. Mogę rozpocząć kurs powiedzmy w styczniu/lutym/marcu i zdać egzamin po urodzinach czy jak? Nie posiadam A2 i na pół sezonu chyba się nie ma co szturchać.


Poczekaj rok i zrób na A2 :) Sam o tym myślę, za rok zrobić A2 i kupić Supermoto powiedzmy 450cc. Sens kupowania 125cc jest tylko wtedy jak się chce jeździć tym na prawko B ale lepiej zrobić prawko na moto i kupić jakąś wiekszą pojemność i czerpać frajdę z jazdy a nie pierdziec 125-tką :)

Te wideo mnie ostatnio rozłożyło <3


[quote="Pankracy"]Mam 23 lata, 24 w maju przyszłego roku. Mogę rozpocząć kurs powiedzmy w styczniu/lutym/marcu i zdać egzamin po urodzinach czy jak? quote]
Myślę, że tak. Prawko na auto tak można zacząć wcześniej a zdać po ukończeniu 18lat także chyba i na A jest podobnie

Kubaa - 2017-07-02

A jest jakieś tanie 125, którym nie wstyd jeździć? Tak żeby kupić i zobaczyć czy ma się dryg i zajawkę na moto :-P
Pit - 2017-07-02

Nie wiem dlaczego miałoby być wstyd, ale ja jeździłem Varadero (jedna z największych 125) i mi się podobało. Ale i tak najbardziej mi się podoba msx125, taki mały dzik na miasto.
Mareczuczek - 2017-07-02

Spróbuj jakimś enduro 125 powiedzmy i będziesz miał rozeznanie :)

Limon napisał/a:
msx125


Wolałbym na przykład :
https://www.otomoto.pl/of...o-ID6yXAZT.html
+ prawko i to jest fun z jazdy

Pit - 2017-07-02

Trochę słabe porównanie wg. mnie- msx125 który jest trochę taką motorynką dla dorosłych, do crf450, nie wiem czy dobrze kojarzę ale to chyba jeden z bardziej agresywnych enduro jakie w ogóle są.

Z resztą coś ostatnio czytałem, że rząd myśli żeby wycofać ten przepis o jeździe na 125 na B, bo jest więcej wypadków niż w poprzednich latach...tylko nikt nie wziął pod uwagę, że motocyklistów przybyła ogromna ilość, a ilość wypadków z ich udziałem wzrosła proporcjonalnie dużo mniej niż przybyło jeżdżących. Więc proporcjonalnie wypadków jest mniej.

Game - 2017-07-02

Kubaa napisał/a:
A jest jakieś tanie 125, którym nie wstyd jeździć? Tak żeby kupić i zobaczyć czy ma się dryg i zajawkę na moto :-P
. Hyosung gt 125. Zajebiste moto za mały hajs, przede wszystkim duże, nawet osoby 180cm+ wyglądają na nim normalnie. Fajny 2 cylindrowy silnik ;) Poczytaj o nim, zdecydowanie bliżej mu do dużego motocykla niż jakiegoś małego gówienka (hamulce, rama itp taka sama jak w 250 czy 650). Mareczuczek ale żadnego supermoto typu 450 nie załapie się na a2 musi być a. Wszystko przez ten stosunek mocy do masy :-/
Kubaa - 2017-07-02

Co do wstydu to chodziło mi o pierdzenie jak takie ścigacze na kołach szerokości rowerowej :lol:
Seed - 2017-07-02

Mareczuczek i wymiany olej co 10mth + tlok co 20mth albo jak już nie chce odpalać na zimnym. Fakt, że CRF450 to mega wysilona jednostka i dlatego też niestety trzeba się liczyć z częstymi serwisami w przypadku takiego crossa.
gaseb - 2017-07-03

Kubaa napisał/a:
Co do wstydu to chodziło mi o pierdzenie jak takie ścigacze na kołach szerokości rowerowej :lol:
Ale scigacze 125 całkiem inaczej chodzą jak skutery 125.

Wiseguy napisał/a:
Przymierzam się do zakupy skutera 125cc, jako że zą małolata upalałem Honde, to raczej tylko ta marka wchodzi w gre, obecnie są dwa modele które by mnie interesowały PCX i Forza. Jazda miasto, wiocha, czasami do zrobienia po Kaszubach 100km. Forza super tylko cena 21tyś zł to trochę dużo a PCX super tylko przy moim wzroście 190cm chyba nie będę czuł się z byt dobrze, a no ABS chyba to fajna rzecz w moto. Czy diler udostępnia na jazdę testową skutery? Raczej w grę wejdzie nowy sprzęt w leasing.
Ktoś jedzieł nimi, jakieś opinie?
Kymco new downtown fajnie wygląda ale jakoś nie mam przekonania do takich producentów.
Prawko na "A" odpada, kiedyś jeździłem sporo i za bardzo by korciło odkręcać gaz, a takie 125cc to nie poszaleje za bardzo no i spalanie fajne, w dodatku to lekkie fajne w korkach musi być.
PCX będzie za mały dla Ciebie i na 90% ma miejsce tylko na jeden kask.

Ja mam Yamahę x-max 125 poprzedniej generacji i jestem zadowolony. Fajny duży i wygodny sprzęt z dużym schowkiem.


Pit - 2017-07-03

http://www.jednoslad.pl/r...-prawo-jazdy-b/

Ciekawe statystyki(policyjne) na rowerach zginęło więcej ludzi jak na moto.

Wiseguy - 2017-07-03

Byłem, w sobotę na chwilę u Hondy, Na PCX-a mieszczę się, ale przy Forzy to zabawka.
Do PCX-a wejdzie jeden kask ale otwarty, Forza dwa i to pełne, do tego bezkluczykowy dostęp, regulowana szyba do PCX-a od razu bym musiał zamówić Givi i kufer. Czekam na symulacje leasingu :mrgreen:
Za dzieciaka miałem taką Hondę

zdemontowane pedały, paliło to 1.2litra na 100, przejechałem prawie 8 tyś km i nic nie musiałem robić przy niej :lol:
ale i tak marzyłem o Simsonie enduro :mrgreen:

p0lish - 2017-07-03

Honda w tamtych czasach to było mokry sen. U nas na wsi motorynki i komary. Starsi koledzy na CZ i JAWAch
Wiseguy - 2017-07-03

Elektryczny starter, kierunkowskazy, dozownik do oleju, był lans na początki lat 90 :lol:
Niestety Simson mojego kuzyna był szybszy, mi odcinało na 45-50km/h a na jego praktycznie nowym 1500km przebiegu, S53-N mi udało się pojechać licznikowe 80km/h :-)

Mareczuczek - 2017-07-03

Wiseguy napisał/a:
dozownik do oleju


To by się przydało aktualnie do V/VI/IV/CRXów :D

Gumka23 - 2017-07-03

Mareczuczek napisał/a:
aktualnie do V


Chyba do Twojego. :mrgreen: Moje od wymiany do wymiany bez dolewki :P

Mareczuczek - 2017-07-03

Moje też a lata na Motulu 5w40 i nie zawsze ma lekko :roll:
ony - 2017-07-04

Seed napisał/a:
Mareczuczek i wymiany olej co 10mth + tlok co 20mth albo jak już nie chce odpalać na zimnym. Fakt, że CRF450 to mega wysilona jednostka i dlatego też niestety trzeba się liczyć z częstymi serwisami w przypadku takiego crossa.




Potem się tworzą legendy

Seed - 2017-07-04

ony to rozumiem, ze tak z czapy tam pisza w manualu o tych 15mth odnosnie wymiany oleju?
ony - 2017-07-04

Seed, nie wiem jaki manual czytacz ale crf450r to olej w silniku co 6mth skrzynia co dwa silniki
a to info o tłoku co 20 mth skąd wziąłeś ?

Seed - 2017-07-04

Wszystko z serwisowki wziete, silnik 15mth, skrzynia 15 i tlok tez 15 - teraz sprawdzilem dokladnie co by nie tworzyc legendy :D
ony - 2017-07-04

lol aż to sprawdzę w domu bo te dane są dla mnie dziwne - mówię to z perspektywy gościa który przelatał na crf450r 11' dwa sezony xD

jeżeli tak jest to odszczekuję i zwracam honor

Pit - 2017-07-08

http://allegro.pl/husqvar...6863662836.html
Jeszcze chyba nie widziałem Nudy na sprzedaż w PL, albo dawno temu to było.

p0lish - 2017-07-08

Limon napisał/a:
http://allegro.pl/husqvarna-nuda-900-nie-ma-szans-na-nude-i6863662836.html
Jeszcze chyba nie widziałem Nudy na sprzedaż w PL, albo dawno temu to było.


a to nie jest przypadkiem wariacja na temat dużego DUKE'a?

pr00 - 2017-07-10

Limon napisał/a:
http://allegro.pl/husqvarna-nuda-900-nie-ma-szans-na-nude-i6863662836.html
Jeszcze chyba nie widziałem Nudy na sprzedaż w PL, albo dawno temu to było.


Ale to szpetne :lol:

Pit - 2017-07-10

chyba żartujesz :lol:




p0lish napisał/a:
a to nie jest przypadkiem wariacja na temat dużego DUKE'a?

nie mam pojęcia

pr00 - 2017-07-10

Limon napisał/a:
chyba żartujesz :lol:
Obrazek
Obrazek


p0lish napisał/a:
a to nie jest przypadkiem wariacja na temat dużego DUKE'a?

nie mam pojęcia


To wygląda jakby nayebany Picasso malował Transformersa :-D

TorquedMad_Mind - 2017-07-10

faktycznie ta "Hyskwarna" wygląda jakby miała dodatkowy chromosom i złamaną żuchwę :lol:

No jest sporo ładniejszych nakedów... z Duke'm na czele.

YacaJackowski - 2017-07-10

Ja pierdole, jaki dałn. Do Duke to nie ma podjazdu w ogóle.
Pit - 2017-07-10

Odezwali się finansujący germańskich oprawców :lol:
hot_rider - 2017-07-10

latam na kursie yamaha xj6n i chyba sobie takową sprawię, bo bardzo fajnie mi się nią jezdzi ...ktoś ma taką?
pr00 - 2017-07-10

Limon napisał/a:
Odezwali się finansujący germańskich oprawców :lol:


Co nie zmienia faktu że to Twoje wygląda jak kupa po jagodach Optimusa Primea. :lol:

banyo - 2017-07-11

YacaJackowski napisał/a:
Ja pierdole, jaki dałn. Do Duke to nie ma podjazdu w ogóle.


No ale może chorych w to nie mieszaj...

Krychu - 2017-07-11

banyo napisał/a:
YacaJackowski napisał/a:
Ja pierdole, jaki dałn. Do Duke to nie ma podjazdu w ogóle.


No ale może chorych w to nie mieszaj...

Maciek z Klanu się nim zajmie. Pruszków i Wołomin rozbity, jednak warszawski Klan wciąż ma się dobrze!

Pit - 2017-07-12

http://www.jednoslad.pl/j...ci-1-3-mln-pln/
Wiseguy - 2017-07-21

Jestem po jeździe testowej PCX-a, wrażenia lekki i zwinny w korkach skuter, przy moich 190cm wielkość na styk.Przyspieszenie z pod świateł tak do 50km/h całkiem spoko, zawieszenie nie za twarde nie za miękkie. Integral w rozmiarze xl nie wchodzi do schowka. Średnie spalanie 2.5 litra i tu pozytywne zaskoczenie.
W następny piątek będę testować u Karlika w Poznaniu Forze 125.

hot_rider - 2017-07-27

hejka , mam na sprzedaż swojego szerszenia lifan lf 250cm, 16 kucy/max.110km/h/elektryczny starter
bez wkładu własnego
idealny na latanie po lesie i bezdrożach
bardzo mało używany , jestem 2 właścicielem
2009r. w razie pytań PW

cena:2650zł

hot_rider - 2017-07-30

nowy fortepian :mrgreen:

antek - 2017-07-30

spoko mieszczuch :ok:
rdk - 2017-07-31

Piękny. Takie mi się najbardziej podobają :-)
hot_rider - 2017-07-31

miało być r6 ale pozycja na ścigawie mnie męczy, tutaj pod tym kątem jest lepiej ale za to brak owiewki powyżej 120km/h potrafi być uciążliwe...
ale kto by na to zwracał uwagę :mrgreen:

Pit - 2017-07-31

https://spplthumb.blob.core.windows.net/540x405/9a/90/d4/suzuki-gsr-600-gsr600-nie-fz6-bandit-fazer-wadowice-181936527.jpg
a takiego typu owiewka by coś dała? wg mnie całkiem fajnie wygląda :)

hot_rider - 2017-07-31



tak będę taką kupował

Wiseguy - 2017-08-10

HJC IS-MAX II ktoś używa, jakieś opinie? coś godnego ze szczękowych polecania w podobnej cenie?
Tak wiem najlepiej integral Arai :-P

antek - 2017-08-10

Wiseguy napisał/a:
Tak wiem najlepiej integral Arai


nie, nie, integral shoei :mrgreen:

p0lish - 2017-08-10

nie nie, Shuberta :D
Wiseguy - 2017-08-10

Arai najbardziej bezpieczne i japońskie :-P
Qban - 2017-09-18

Mój trampek. Gdyby kogoś interesował ten model, albo potrzebował wskazówek np. na temat stuntu to piszcie ;)
Game - 2017-09-18

Mnie interesuję ;-) Największe bolączki tego modelu, jak serwis, jakieś porównanie z japońską konkurencją ?
Qban - 2017-09-18

Jedyna ze znanych mi bolączek to lubiący paść regulator napięcia, który seryjnie jest na wahaczu blisko seryjnego wydechu, który idzie pod zadupkiem. Ja zrobiłem wydech z boku, a regulator przeniosłem koło przedniej czaszy. Jeżeli chodzi o konkurencje to ciężko porównywać bo to 675ccm i 3 gary. Moto przez to ma więcej momentu i jest bardzo wąskie. Mi to bardzo odpowiada. Trzeba przyznać, ze wszystkie sprzęty z tych lat się dobrze prowadzą i to tylko kwestia preferencji, który model wybierzemy. Dźwięk r3 na przelocie jest zajebisty. Ja majeszcze szersze clipony lsl, sportowe sety lsl, tarcze braking i quickshifter ;)
antek - 2017-09-18

Qban napisał/a:
Mój trampek. Gdyby kogoś interesował ten model, albo potrzebował wskazówek np. na temat stuntu to piszcie ;) Obrazek



piękna maszynka 8-) :rower:

hot_rider - 2017-09-18

x2, dobrze wygląda
banyo - 2017-09-18

Jeździłbym! 8-)






Gdybym umiał :oops:

Hikiel - 2017-09-19

Motor motorem ale pokaż RX7 :)
Qban - 2017-09-19

Muszę mieć 50 postów żeby założysz temat, wiec może za jakichś czas taki temat się pojawi ;-)
Hikiel - 2017-09-19

TO chodź pogadamy o pierdołach żeby zleciało. Co słychać? :lol:
antek - 2017-09-19

Ok pomogę Wam.

Panie, a ten motur to dużo wyciągnie?? Drogi był? Pewnie szybki co? Wie Pan, kiedyś też miałem starą WSKe.... ależ to było mocne :-P


Z reguły tak wygląda 99% zagajek o Twoje moto przez przypadkowo spotkanych wielbicieli dwukołowej motoryzacji :lol:

Kubaa - 2017-09-19

DEJ PAN MU W PISDE! SPAL KAPORA :mrgreen:
no_fear - 2017-09-19

banyo napisał/a:
Jeździłbym! 8-)






Gdybym umiał :oops:

no ja też !

i już umim ! no prawie ;-) :oops:
Jestem po 8h na placu, pierwsze w życiu godziny na czymkolwiek z manualem... :wstyd:
w piątek mam wyjechać na miasto :lol: no strach się bać :lol:

Krychu - 2017-09-19

mi kiedyś kumpel dał pojeździć CBR600, a nigdy wcześniej nie jeździłem na moto i najtrudniejsze było dla mnie ruszenie, bo bałem się, że jak przesadzę z gazem to fiknę na plecy, a to przecież marna pojemność i mały moment, więc niepotrzebnie się tego startu obawiałem :lol: jakoś mnie nie ciągnie do moturów, kupię plastika jak już będę chciał umrzeć :mrgreen:
Qban - 2017-09-19

Mnie najbardziej bawi jak ludzie się dziwią po co mi taki motor, "bo przecież u nas na drogach nawet nie ma się gdzie rozpędzić" :mrgreen:
banyo - 2017-09-20

Ale jest gdzie przyśpieszyć :->
Qban - 2017-09-21

Jest tez, gdzie się napędzać. Motor jednak szybciej się rozpędza i szybciej wytraca prędkość, wiec można wszędzie trzyyymac :mrgreen:
hot_rider - 2017-09-21

nom całkiem inna jazda, więcej adrenaliny niż przy aucie i przede wszystkim z tyłu głowy siedzi ,że nie ma miejsca na błędy, bo mogą być to ostatnie błędy w życiu
Lutyyy - 2017-09-25

dziś nie padało więc wypadało przewietrzyć sprzęt ...


antek - 2017-09-25

Też dzisiaj wietrzyłem komin w drodze do i z roboty 8-) :mrgreen:


Qban - 2017-09-25

Co w tym kufrze wozisz? :-D
antek - 2017-09-25

Qban napisał/a:
Co w tym kufrze wozisz? :-D


pizze kutwa :mrgreen: :lol:


no jest skurczybyk wielki, ale jak już brałem to odrazu największy. Na wypady nie mam problemu żeby wszystko spakować 8-) a na co dzień to ciuchy do roboty, jakieś żarcie, laptop i papiery :roll: Fakt styknąłby mniejszy... ale przynajmniej jest jeszcze miejsce na zakupy które ogarniam w drodze do domu :oops:

Qban - 2017-09-25

Nie to żebym się czepia :-D Ja za to za nie mam schowków i co wyjazd gubię paczkę fajek ;-)
Ktuy - 2017-09-26

To nie pal :lol:
Qban - 2017-09-26

Słyszę to codziennie od mojej dziewczyny :lol:
hot_rider - 2017-10-15

jezdzi ktoś w hjc cs15?
ewentualnie myślę nad shark s900

aktualnie mam ls2 rookie który jest dobry na rower :-P

Wiseguy - 2017-10-16

Jeździłem w hjc rpha 10, bardzo dobry kask. Ogólnie HJC robi dobre kaski.
Ja bym dopłacił i kupił coś z lepszych materiałów.

Wiseguy - 2017-10-31

Jako że mam mega zajawkę na elektryczne sprzęty, nie tylko dwukołowe to mam prośbę czy ktoś mieszka w pobliżu i mógłby mi wstępie obejrzeć tego sprzęta
https://www.otomoto.pl/of...y-ID6z95hv.html
Oczywiście za fatygę oddam :)

Hikiel - 2017-10-31

Nie wiedziałem, że takie coś istnieje. Zajebisty :)
antek - 2017-10-31

Jak kupisz to dasz się karnąć co?! ;-) ) mnie też trochę jarają takie zabawki ;-) 8-)
Pit - 2017-10-31

kozacki

jak to rozumieć? Maks. moment obrotowy: 90 Nm (880 Nm na tylnym kole) chyba chodziło o 88?

Kubaa - 2017-10-31

Ja mam blisko, ale się nie znam :mrgreen:
Qban - 2017-10-31

Kubaa napisał/a:
Ja mam blisko, ale się nie znam :mrgreen:

A co tu się znać, to elektryk, włączasz jak odkurzacz i patrzysz czy chodzi :mrgreen:

no_fear - 2017-10-31

Limon napisał/a:
kozacki

jak to rozumieć? Maks. moment obrotowy: 90 Nm (880 Nm na tylnym kole) chyba chodziło o 88?

nie wiem oso chodzi z tym 90Nm (wtf ?) ale na kole pewnie ma te wspomniane 880 Nm ;-)

dla porównania koleś (z Gdańska) przerobił sobie takiego skuterka na prąd

Cytat:
Sprzedam Aprilię RS50 z napędem elektrycznym. W pojeździe jest zamontowany silnik szczotkowy Perm PMG 132 o mocy trwałej 7,2 kW napędzający tylne koło za pomocą łańcucha motocyklowego. Zastosowany sterownik to Curtis 1209B (80V, 400A). Źródłem energii jest bateria o pojemności 6 kWh zbudowana z nowych ogniw Sony US18650V3B w konfiguracji 21s40p... Pojazd jest zarejestrowany jako motorower elektryczny (rodzaj paliwa EE) oraz ubezpieczony. Przegląd techniczny i OC ważne do sierpnia 2018 r. Ze względu na to, że jest to motorower, jego prędkość została ograniczona do 45 km/h oraz moc do 4 kW. Po "odblokowaniu" mamy ponad 90 km/h oraz ok. 25 kW mocy chwilowej na kole (zmierzony moment obrotowy na kole to 335 Nm). Przy tych osiągach zasięg wynosi ponad 100 km.

Wiseguy - 2017-11-02

W Brammo podoba mi się z zastosowali skrzynię biegów, co jest nie spotykane w elektrykach.

To jest ktoś chętny by podjechać i obejrzeć?

antek - 2017-11-02

Wiseguy napisał/a:
W Brammo podoba mi się z zastosowali skrzynię biegów, co jest nie spotykane w elektrykach.


no właśnie też to mnie ciekawi... rozumiem że tymi biegami dozuje moment obrotowy?

ravestation - 2017-11-02

Temat zakupu skutera mi się mocno przeciągnął... ostatecznie z niego zrezygnowałem. Biorąc pod uwagę, przepis pozwalający na jeżdżenie 125 na B, stwierdziłem że to idealna okazja by sprawdzić, czy w ogóle moto mnie kręci. Nie muszę inwestować kasy i czasu w kurs, pomijając, że pewnie kupiłbym jakaś maszynę za 50-100k i po roku bym sprzedawał jakby mi się nie spodobało.

Zawsze podobały mi się retro motocykle, w związku z tym chcę pójść w coś w tylu bobbera. Moto ma raczej wyglądać i dawać szeroko pojęty fun, niż zapierdalać (mam porsche i s3, więc nie muszę sztucznie powiększać sobie jajek). Pojemność max 125.

Zastanawiam się nad tym, co poniżej - produkcja niby USA (Cleveland), ale silnik zalatuje chińszczyzną. Wygląda fajnie, na świecie robią z tego mnóstwo customów.

Tylko błagam bez textów - facet na 125 wygląda jak baba - nie rusza mnie to.



lekko przerobiony w Japonii:

https://www.youtube.com/watch?v=o40RB4NAXv8

guczi - 2017-11-02

Mi bardzo podoba się ten:
https://www.romet.pl/Moto...14710,2015.html

TorquedMad_Mind - 2017-11-02

O właśnie... największy zgryz ze 125ccm u mnie - nie ma nic z automatem. Prawo w SK pozwala na jazdę 125, pod warunkiem, że jest automat. Romet miał właśnie coś wypuścić, ale wygląda jak kupa (szkoda). Kojarzycie jakieś 125ccm + automat?
Qban - 2017-11-02

Dla dorosłego faceta 125ccm tylko w skuterze. Wszystkie automaty ;)
TorquedMad_Mind - 2017-11-03

Qban napisał/a:
Dla dorosłego faceta 125ccm tylko w skuterze. Wszystkie automaty ;)

No właśnie skuterowa pozycja jest dla mnie strasznie... nieergonomiczna i niewygodnie mi się siedzi "jak na krześle", dlatego przegrzebuję temat ale widze, że słabo jest :/

no_fear - 2017-11-03

Bio napisał/a:
Kojarzycie jakieś 125ccm + automat?

Romet R125 CVT ???


edit chyba nie ma go w sprzedaży ? :roll:

TorquedMad_Mind - 2017-11-03

no_fear napisał/a:
Bio napisał/a:
Kojarzycie jakieś 125ccm + automat?

;-)
Obrazek
Romet R125 CVT

Ta właśnie to widziałem. Wygląda strasznie słabo :lol:

no_fear - 2017-11-03

jest kilka fajnych, wygodnych 125-ek...

Honda S Wing 125, X-Max 125, Forza 125, itd.

W ogóle miałeś okazję przejechać się którymś z w/w ? :roll:

U mnie pod domem stara poczciwa XJ600 i chiński skuterek (porobiona 80ccm).

Przykładowo latem - wybiegam z domu, łapię tylko orzeszek, na skuta i ogień na pocztę, do Biedry czy innego Lidla.

A na moto ?
przygotowania - trzewiki, spodnie, kurtałka, rękawice, pełny kask...odpalam grata, chwilę na ssaniu, itd. CZAS CZAS CZAS ;-)

ravestation - 2017-11-03

Ja się długo zastanawiałem nad vespą 125, ale w związku z tym, że jako dziecko chorowałem na motocykl, stwierdziłem, że chciałbym zobaczyć, czy mnie to kręci. Nie mniej, jak pisałem, nie chcę inwestować czasu i kasy w kurs, kupić coś z "męską pojemnością" i sprzedawać po 2 miechach, bo się okaże że to był strzał w kolano.
gaseb - 2017-11-03

guczi napisał/a:
Mi bardzo podoba się ten:
https://www.romet.pl/Moto...14710,2015.html
Obrazek
Taki trochę cafe racer, ładny.
no_fear - 2017-11-03

kręci, nie kręci - w każdym większym mieście masz wypożyczalnie moto :]

Bierzesz na weekend jakąś fajną 125-tkę i już wiesz czy się podoba czy nie 8-)

Mareczuczek - 2017-11-03

Moto, szczególnie w mieście, to na pewno dobra opcja :) Ja miałem szukać 2giego auta, "do zabawy", ale sobie uświadomiłem że lepiej zrobić prawko na jednoślady i kupić jakiegoś dobrego pomykacza
TorquedMad_Mind - 2017-11-03

no_fear napisał/a:
jest kilka fajnych, wygodnych 125-ek...

Honda S Wing 125, X-Max 125, Forza 125, itd.

W ogóle miałeś okazję przejechać się którymś z w/w ? :roll:

Ok. Pozycja "krzesłowa" jest dla mnie niewygodna (prościej już się nie da). Co w tym dziwnego?

antek - 2017-11-03

Powiem tak... nie dorwiesz 125ccm w automacie, które jako tako wygląda i NIE JEST SKUTEREM.
Pit - 2017-11-03

Jeździłem na Burgmanie 125, nie lubię skuterów, ale całkiem wygodnie się jeździło, ale zrobiłem na tym łącznie z 20 kilometrów więc ciężko coś powiedzieć na dłuższą metę.
TorquedMad_Mind - 2017-11-03

antek napisał/a:
Powiem tak... nie dorwiesz 125ccm w automacie, które jako tako wygląda i NIE JEST SKUTEREM.

Chodziło mi o wygląd motoycykla - to że to i tak będzie skuter to wiem.

Nic - póki mieszkam w SK i tak nic innego nie wymyślę, a nie ciśnie, więc się nie śpieszy. Może rynek nieco się zapełni takimi wynalazkami.

Wiseguy - 2017-11-03

antek napisał/a:
Wiseguy napisał/a:
W Brammo podoba mi się z zastosowali skrzynię biegów, co jest nie spotykane w elektrykach.


no właśnie też to mnie ciekawi... rozumiem że tymi biegami dozuje moment obrotowy?


silnik elektryczny też największą sprawność ma w jakimś zakresie obrotów i po to jest skrzynia byś mógł się utrzymywać w nich.

Co do 125 to zobacz sobie Honda Shadow, silnik V2 nie do zdarcia i można ją przerobić na cafe czy innego bobera.

staryjaponiec - 2017-11-05

Od momentu kupna swojej 125 (styczeń 2017), zrobiłem ledwie kilkaset km :lol: :-( Brak czasu lub chęci, śnieg, ulewy, przy sprzyjającej pogodzie jeździłem krótko w zwykłej kurtce, ale w upały jakoś nie miałem ochoty jeździć w bluzie dresowej czy krótkim rękawku (no, może po osiedlu, ale to już się znudziło). Od września wyłączyli moją ulicę z ruchu, zerwali cały asfalt, wjechał ciężki sprzęt (nawet rowerem do pracy nie mogę jeździć). W międzyczasie kupiłem kurtkę i spodnie. Więc generalnie motór pod pokrowcem w piwnicy, czeka do wiosny 2018, przynajmniej będę już w pełni wyposażony i gotowy :-) No, brakuje jeszcze butów i rękawic, ale mam już coś upatrzone.

Bio napisał/a:
O właśnie... największy zgryz ze 125ccm u mnie - nie ma nic z automatem. Prawo w SK pozwala na jazdę 125, pod warunkiem, że jest automat. Romet miał właśnie coś wypuścić, ale wygląda jak kupa (szkoda). Kojarzycie jakieś 125ccm + automat?

A jak wygląda tam sprawa z półautomatami? Bo jest coś takiego jak np. Kawasaki AX 125 Athlete.

TorquedMad_Mind - 2017-11-05

staryjaponiec napisał/a:
A jak wygląda tam sprawa z półautomatami? Bo jest coś takiego jak np. Kawasaki AX 125 Athlete.

o - ciekawe. Podpytam jak z przepisami w tym temacie, bo spoko opcja :)

staryjaponiec - 2017-11-05

ravestation napisał/a:
Temat zakupu skutera mi się mocno przeciągnął... ostatecznie z niego zrezygnowałem. Biorąc pod uwagę, przepis pozwalający na jeżdżenie 125 na B, stwierdziłem że to idealna okazja by sprawdzić, czy w ogóle moto mnie kręci. Nie muszę inwestować kasy i czasu w kurs, pomijając, że pewnie kupiłbym jakaś maszynę za 50-100k i po roku bym sprzedawał jakby mi się nie spodobało.

Zawsze podobały mi się retro motocykle, w związku z tym chcę pójść w coś w tylu bobbera. Moto ma raczej wyglądać i dawać szeroko pojęty fun, niż zapierdalać (mam porsche i s3, więc nie muszę sztucznie powiększać sobie jajek). Pojemność max 125.

Zastanawiam się nad tym, co poniżej - produkcja niby USA (Cleveland), ale silnik zalatuje chińszczyzną. Wygląda fajnie, na świecie robią z tego mnóstwo customów.

Tylko błagam bez textów - facet na 125 wygląda jak baba - nie rusza mnie to.

Obrazek

lekko przerobiony w Japonii:

https://www.youtube.com/watch?v=o40RB4NAXv8


Ewentualnie rzuć jeszcze okiem na Born:
http://bornmotorco.com/
Dostawa z Hiszpanii. Mają fajne, customowe 125. Np.:


Pit - 2017-11-06


Africa na 2018 w nowym malowaniu nawiązującym do dakarówek, jestem absolutnie zakochany w tym sprzęcie.




Wiseguy - 2017-11-10

Africa fajna ale na jazdy po drogach szutrowych na asfalty wolałby VFR1200X z DCT.
Na teren Africa też się średnio nadaje za cieżka

Wiseguy - 2017-11-10

Może jednak komuś się chcę podjechać i wstępnie obejrzeć moto?
https://www.otomoto.pl/of...y-ID6z95hv.html

hot_rider - 2017-11-10

wiem,że to coś nowego , ale kup sobie prawdziwą maszynę która brzmi jak motocykl ;-)
Qban - 2017-11-10

Na zdjeciach wyglada zdrowo, poza tym nikt by nie kupił takiego sprzętu po wypadku do poskladania, bo nie miał by skąd części wziąć. Pytanie jak chodzi napęd w tym dziwaku, ale na tym z kolei mało kto się zna. Ja bym to odpuścił. Zostawiajac kwestie co się komu podoba to co z serwisem itd??
Cykada - 2017-11-10

Jakbym miał hajs to takiego elektryka brałbym jak głupi, mega mi się podobają elektryki.
Najfajniejsze to jak sunie bez dźwięku.

antek - 2017-11-10

Wiseguy napisał/a:
na asfalty wolałby VFR1200X z DCT


Mam podobne zdanie, a najlepiej to VFR1200F z DCT :mrgreen:

Qban - 2017-11-10

Cykada napisał/a:
Jakbym miał hajs to takiego elektryka brałbym jak głupi, mega mi się podobają elektryki.
Najfajniejsze to jak sunie bez dźwięku.

Z takim fetyszem jeszcze się nie spotkałem :lol:

Wiseguy - 2017-11-11

Qban napisał/a:
Na zdjeciach wyglada zdrowo, poza tym nikt by nie kupił takiego sprzętu po wypadku do poskladania, bo nie miał by skąd części wziąć. Pytanie jak chodzi napęd w tym dziwaku, ale na tym z kolei mało kto się zna. Ja bym to odpuścił. Zostawiajac kwestie co się komu podoba to co z serwisem itd??

Oprócz silnika i aku. to serwisujesz jak normalne moto. Napęd da się przetestować.
Mnie robią takie sprzęty, dużo Nm, patrząc po testach fajnie to jeździ i mam dostęp do prądu i w pracy i w domu.
Zasięg jest wystarczający jeździć z mojej wiochy gdzie obecnie mieszkam do Gdańska

Emre - 2017-11-11

co polecilibyście na miasto dla początkującego do 15-20k?

skuter odpada, bo chciałbym czasem wyskoczyć za miasto.

wizualnie podoba mi się coś takiego:

hot_rider - 2017-11-11

bardzo fajny ,supermoro badz naked bedzie idealny
sam ma xj6n i na pierwszy motor jak najbardziej polecam

Qban - 2017-11-12

Emre napisał/a:
co polecilibyście na miasto dla początkującego do 15-20k?

skuter odpada, bo chciałbym czasem wyskoczyć za miasto.

wizualnie podoba mi się coś takiego:
Obrazek


Yamaha MT07, przyjemnie się tym lata ;-)

hot_rider - 2017-11-12

btw. ale ten KTM to w tym budżecie raczej się nie mieści ?
Emre - 2017-11-12

fajna ta Yamha... nowa 3 dychy, więc bez tragedii... 8-)



jedzie to jakoś?

Kubaa - 2017-11-12

Mitoor albo jakiś jego ziomek to ma, możesz się odezwać do niego na jakieś testy :mrgreen:
Qban - 2017-11-12

Bardzo fajnie jeździ MT07, fajny kompromis do nauki, bo Cię nie sponiewiera, a nie jest tez jakimś zamulaczem typu er6 itp
Emre - 2017-11-12

Kubaa napisał/a:
Mitoor albo jakiś jego ziomek to ma, możesz się odezwać do niego na jakieś testy :mrgreen:


No okazało sie ze Łukasz ma. :) mówi ze fajne, zwinne moto. :)

antek - 2017-11-12

też chciałem polecić MT07 ;-)
hot_rider - 2017-11-12

+ jeszcze sensowne ciuchy to tak z 5k trzeba liczyć min.
Emre - 2017-11-12

Moto to i tak w leasing idzie.
Wiseguy - 2017-11-14

Na miasto supermoto, nie ma bardziej zwinnego sprzętu Huśka 701

antek - 2017-11-14

Wiseguy napisał/a:
Na miasto supermoto, nie ma bardziej zwinnego sprzętu Huśka 701
Obrazek


Ale to nie wygląda :roll: trochę lansu też musi być :mrgreen:

Wiseguy - 2017-11-14

Są różne gusta dla mnie supermociaki są przekozak.
Mareczuczek - 2017-11-14

antek napisał/a:
Ale to nie wygląda :roll:


You serious?


Dla mnie supermoto są genialne

no_fear - 2017-11-14

+1

baaajka do miasta ! :oops:

antek - 2017-11-14

Mareczuczek napisał/a:
You serious?


a widzisz różnicę między wklejoną wcześniej Huśką a tą Yamahą? ;-)

Anyway z lansem nadal średnio 8-)

Pit - 2017-11-14


701 dla mnie bardzo fajna jest :)

no_fear - 2017-11-14

antek napisał/a:
a widzisz różnicę między wklejoną wcześniej Huśką a tą Yamahą? ;-)
Anyway z lansem nadal średnio 8-)

kutwa no trzęsie mnie jak widzę / słyszę takich pozerów / lanserów :-P
bez urazy ;-)

właściwości jezdne, fun factor, itp. itd. nie ważne bo moto nie wygląda... :roll:

Pilar - 2017-11-14

fun factor najważniejszy!
Krychu - 2017-11-14

supermoto jest jakimś skrzyżowaniem crossa ze ścigaczem, czy o co w tym chodzi :mrgreen:
Kawasaki - 2017-11-14

Krychu napisał/a:
supermoto jest jakimś skrzyżowaniem crossa ze ścigaczem, czy o co w tym chodzi :mrgreen:


Dokładnie o to!

hot_rider - 2017-11-14

bardziej cross na ulicznych oponach i innym zawieszeniu z supersportami niema nic wspólnego
Arkadio - 2017-11-14

no_fear napisał/a:

właściwości jezdne, fun factor, itp. itd. nie ważne bo moto nie wygląda... :roll:


Nie wiem co w tym dziwnego, nie podoba się i tyle, co z tego, że super się jeździ jak zsiadasz z niego, patrzysz i wiesz, że coś jest nie tak.

no_fear - 2017-11-14

OK mnie (właścicielowi) się musi podobać - zgoda.
Ale tu była mowa o lansie - czyli że ma się podobać innym.

A to nie konieczne to samo ;-)

Qban - 2017-11-14

Emre pytał o sprzęt do miasta i poza miasto. Do tego supermoto średnio się nadaje. A co do tych sprzętów to Yamaha jest kotem, ale to już wyczynowy 1 cylindrowy sprzęt, czyli trzeba to często serwisować itd. A bezproplemowe supermoto/enduro typu suzuki drz400, yamaha xr660 to naprawdę rowery, które po czasie będą za słabe dla każdego początkującego... Kwestia wyglądu to sprawa indywidualna..
Game - 2017-11-14

Supermoto zajebiste sprzęty, reszta pod względem funu to kasztany.
rdk - 2017-11-14

Nie znam się to się wypowiem.
To ck wkleił Emre to mega kocur i lans motocykl że sam bym jeździł.
Na supermoto bym nie wsiadł :mrgreen:

Qban - 2017-11-14

Game napisał/a:
Supermoto zajebiste sprzęty, reszta pod względem funu to kasztany.

Jak możesz tak bluźnić, a gdzie sporty ? ;)

antek - 2017-11-14

Co Ty nie przegadasz, fani supermoto to jak fani xiaomi albo apple :lol: :mrgreen:
Cykada - 2017-11-14

Nie znacie się - to jest najlepsza maszyna :mrgreen: :mrgreen:


Qban - 2017-11-14

Gdyby ktoś szukał pewnego sporta to sprzedam swojego triumpha daytona 675. Rocznik 2010, quick shifter + obrócone biegi, clipony LSL szersze, wydech leo vinci, brak kata i exup, sety LSL, tarcze braking..
Wiseguy - 2017-12-22

Wiedz że coś się dzieje...

antek - 2017-12-22

ale że kupiłeś? Empulse R? :mrgreen: poka poka!! kiedy wbijać na testy!?
Wiseguy - 2017-12-22

Jeszcze nie, ale byłem oglądać przy okazji kupowania elektryka na czterech kołach.
Problem jest że przy moim wzroście Brammo mogło być trochę większe, ale co tam zasięg nie jest powalający, nogi chyba mi nie odpadną.

Generalnie strasznie zajarałem się motoryzacją elektryczną.

P.S. Zamienię S2000 na elektryka :mrgreen:

Pit - 2017-12-22

Wiseguy napisał/a:
Generalnie strasznie zajarałem się motoryzacją elektryczną.

:super: mam to samo z tą różnicą że mnie nie stać :mrgreen:

co kupiłeś?

no_fear - 2017-12-22

:lol:


antek - 2017-12-22

Wiseguy napisał/a:
P.S. Zamienię S2000 na elektryka


jak coś to oddam kilkadziesiąt ton akumulatorów :mrgreen:

hot_rider - 2018-01-24

:serce: :serce:


antek - 2018-01-24

Panigale :oops: :serce: :serce: :serce:
Pit - 2018-02-01

W Gdańsku jako karetka będzie jeździć Africa Twin, z tego co pisał dealer to będzie prawdopodobnie pierwsza na świecie nowa Afra w takiej roli. 8-)




antek - 2018-02-01

właśnie chciałem to wrzucić ;-)
Pit - 2018-02-01

:mrgreen: ehh ten Pomirski, fajne sprzęty ma, ostatnio tam na premierze Afryki byłem, mają tam coś ciekawego teraz? Zawsze chciałem się do Groma przymierzyć.
antek - 2018-02-01

Nie wiem co akurat mają na stocku :) Swojego czasu kupiłem tam jedno moto w spoko prajsie, właśnie dlatego że był już na stocku a klient który go zamówił nie odebrał sprzęta. Co do Groma, serwis u Pomirskiego prowadzi Łukasz, on jest fanem Groma i przeróbek z nim związanych. Złoty chłopak. Jakiś czas temu jak u niego serwis robiłem, dał mi w tym czasie pojeździć na swoim prywatnym zmodzonym msx125 (grom) po tych winklach na Słowackiego. Było zamiatane :mrgreen:
Wiseguy - 2018-02-03

Pomirski jako diler powinien być zamknięty, ero sprzętów na jazdy testowe, obsługa nie miła.
Trzy moto w "salonie" tfu tak naprawdę to w garażu, że Honda Poland jeszcze im nie zabrała autoryzacji to szok.
Pojechałem do Karlika w Poznaniu obsługa full profeska, wszystkie modele w salonie, jady testowe bez problemu, gdybym nie zmienił koncepcji to moto kupiłbym Poznaniu a nie w gdańsku.

Pit - 2018-02-09

składanie Zoomera wyciągniętego z kartona:


Motocompo vs Zoomer:

Mareczuczek - 2018-02-09

Chciałbym takie motocompo <3


Krychu - 2018-02-09

Ja też, są zajebiste :mrgreen:
Qban - 2018-02-10

Może znajdzie się chętny na lusterka Rizoma Tomok? Złote z carbonem. Po zmianie adapterów pasują do wszystkich sprzętów. Oddam za 350zl ;)
staryjaponiec - 2018-03-18



:ok:

Święty Mikołaj na motocyklu goni sprawcę potrącenia na przejściu dla pieszych.

hot_rider - 2018-03-25

dzień dzisiejszy minął pod hasłem wheelie :mrgreen:

Mareczuczek - 2018-03-25

Dziś na mieście pełno moto...aż mnie skręca że nie mam czym polatać :D
eithray - 2018-03-25

No napjerdalają przelotami od rana :mrgreen:
antek - 2018-03-25

Dziś było latane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 8-)
Wiseguy - 2018-05-06

Zakupiłem sobie pierdolota co by do roboty i do sklepmy miec smym podskoczyć
Honda Forza 250 EX z 2007r, z ABS oraz ze skrzynią tiptronic ;D Koni ma to coś koło 20 także będzie ogień no i 6 symulowanych biegów :mrgreen:
W tygodniu załatwiam kwity i kaszubskie drogi są moje.

guczi - 2018-05-06

Hmm skoro biegi symulowane to bym ją bardziej nazwał cvt, albo multitronic ;) ale nie miałem nigdy do czynienia z czymś takim :-P
Cykada - 2018-06-09

A to mój sprzęt, o!

TRUP wita się Wami.


antek - 2018-06-09

Czekamy na więcej :super:
Cykada - 2018-06-09

Narazie więcej nie ma, mam silnik, ale nie sprawny :mrgreen:
Ale już fajnie się na nim siedzi :-P

hot_rider - 2018-07-04

nowa zabawka crf 2014 250cm3

Seed - 2018-07-05

o kuźwa ! zazdroszcze sprzęta :)
antek - 2018-07-05

najsowy dzikuś do chłostania ;-)
Kubaa - 2018-08-25

No to przechodząc z tematu co ciekawego nabyłem... Poleci ktoś jakiś skuter do 50ccm? Potrzebuje na 3 miesiące, na dojazdy do pracy :lol: :lol: :lol:
Pit - 2018-08-25

A nie myślałeś o wynajmie skoro to tylko na 3 miesiące? W Trójmieście np mamy skutery elektryczne na minuty, spoko sprawa. Nie wiem jak daleko masz do pracy, ale raz na jakiś czas można się bujnąć rowerem, czasami skuterem i nie musisz niczego kupować. Albo może hulajnoga elektryczna od xiaomi?
Kubaa - 2018-08-25

W sumie o wynajmowaniu nie pomyślałem. Do pracy mam 14km, rower niby spoko - nie wiem tylko czy w nowej pracy jest jakiś prysznic, na skuterze wsiadam nawet w garniaku i ten kawałek mogę przejechać bez przebierania.

Póki co na szybko - wynajem na miesiąc to około 700pln. Czyli 2100zł płacę. Myślę że jakieś tanie 50ccm można kupić za 3500, to nawet jakbym sprzedał to za 2500, to wychodzi taniej, tyle że w wypożyczalni pewnie nowszy sprzęt, bez strachu o awarie itd.

Patryk7g - 2018-08-26

Ja w zeszłym roku przez te 3 ciężkie miesiące latałem Piaggio Fly 50. 1600 ziko, sprzedane za 1800. Paliło 3l/100 i jechało 70 km/h. Polecam :lol:
Qban - 2018-08-26

Ja dojeżdżam do pracy 30km, a zabrali mi prawko w lutym wiec nawet skuter nie wchodził w grę :lol:
Kubaa - 2018-08-26

Qban napisał/a:
Ja dojeżdżam do pracy 30km, a zabrali mi prawko w lutym wiec nawet skuter nie wchodził w grę :lol:

Śnieżny było kupić :lol: :lol: :lol:

Qban - 2018-08-26

Kubaa napisał/a:
Qban napisał/a:
Ja dojeżdżam do pracy 30km, a zabrali mi prawko w lutym wiec nawet skuter nie wchodził w grę :lol:

Śnieżny było kupić :lol: :lol: :lol:

Na to chyba potrzebne jest prawo jazdy :-D

Jędrzej - 2018-10-29

Marzy mi się taka maszyna, kto wie może kiedyś marzenie się spełni :)
staryjaponiec - 2018-12-04

Wiem, że trochę nie na temat, ale...
Chyba najfajniejsza 50, jaką widziałem :-P





Jakbym miał 13 lat, jarałbym się.

TorquedMad_Mind - 2018-12-04

staryjaponiec napisał/a:
Wiem, że trochę nie na temat, ale...
Chyba najfajniejsza 50, jaką widziałem :-P

Obrazek

Obrazek

Jakbym miał 13 lat, jarałbym się.

mając 32 lata się jaram :mrgreen: Wychodzi to w 125ccm?

guczi - 2018-12-04

Jak to jest z tymi 125, jeśli ma więcej niż 11kw do podczas kontroli normalnie mandat za brak uprawnień jeśli ma się B?
Cykada - 2018-12-04

Dałbym sobie spokój z 50ccm, jak na B można mieć 125 ccm.

Np Sym Fiddle, taka podróbka Vespy, do 3 koła kupisz, ja oglądałem sztukę za 1800 i też była spoko.

125ccm,4t, spokojnie 90/100 km/h

Co tego typu.

https://www.otomoto.pl/of...-ID6yU7ch.html?

Ta rz 50 extra, to chyba nie nasz rynek bo nigdy takiej nie widziałem, wygląda jak następca Yamahy rd50.

Kawasaki - 2018-12-04

Bio napisał/a:

mając 32 lata się jaram :mrgreen: Wychodzi to w 125ccm?


Wychodziło, ale nie miało już tak caferacerowego zadupka.

Cykada - 2018-12-04

guczi napisał/a:
Jak to jest z tymi 125, jeśli ma więcej niż 11kw do podczas kontroli normalnie mandat za brak uprawnień jeśli ma się B?


A kto Ci sprawdzi że ma więcej niż 11kw?

staryjaponiec - 2018-12-05

Ostatnio przeglądałem pewną stronę, nie pamiętam czy wrzucałem tu gdzieś linka...
http://www.oldtimerstudiolisboa.com/en/motos
Tak czy inaczej, jest tam trochę między innymi 50cm3 z lat 80/90, w super stanie. Prezentują się fajnie. Dla kogoś bez jakiegokolwiek prawa jazdy, a jedynie z dowodem osobistym, to byłaby ciekawa opcja na dojazdy do pracy/szkoły 8-)












To 80cm3, ale jest również bliźniacza MB5 (50cm3).

Te niektóre stare japońskie 2T 50 cisną podobnie jak inne słabsze 4T 125 :devil: więc nie jest źle na miasto.



A jeszcze przy okazji 125cm3


ZDR Custom HONDA CGL 125
:serce:

Cykada - 2018-12-05

Fajne sprzęty, mają coś w sobie.
To ja buduje trochę hybrydę tego co pokazałeś - na bazie Hondy cg125 jak na ostatnim zdjęciu, ale bak mam z Yamahy rd50 którą też wkleiłeś ;-)

ravestation - 2018-12-05

W JP jest sporo motocykli o niskich pojemnościach. Na forum customowych motocykli pisał o tym ostatnio gość, który sporo lata zawodowo do JP:

Cytat:
Na motocykle powyżej 400ccm potrzebne jest specjalne prawko, co roku muszą one przechodzić badanie techniczne które kosztuje ok 1000$, ubezpieczenie jest o wiele droższe, a i tak Vmax musi być ograniczony do 180km/h. Jeżeli więc w Japonii widzisz kolesia na motocyklu powyżej 400ccm, to wiedz że to świr.
Z drugiej strony, Japonia aż kipi od ciekawych motocykli niewielkiej pojemności o jakich nam się nawet nie śniło.

Kawasaki - 2018-12-05

Cykada napisał/a:
guczi napisał/a:
Jak to jest z tymi 125, jeśli ma więcej niż 11kw do podczas kontroli normalnie mandat za brak uprawnień jeśli ma się B?


A kto Ci sprawdzi że ma więcej niż 11kw?


No jakto kto, przecież nie krokodyle. Kumaty policjant pierwsze co sprawdza to moc w dowodzie jak masz kat. B.

Ja ostatnio wygrałem opony w konkursie :D Tylna była od nowości 91 rok Yokohamy i nie była sparciała.



Nie ma to jak stary dobry japoński dwusuw.

Cykada - 2018-12-05

Kawasaki napisał/a:
Cykada napisał/a:
guczi napisał/a:
Jak to jest z tymi 125, jeśli ma więcej niż 11kw do podczas kontroli normalnie mandat za brak uprawnień jeśli ma się B?


A kto Ci sprawdzi że ma więcej niż 11kw?


No jakto kto, przecież nie krokodyle. Kumaty policjant pierwsze co sprawdza to moc w dowodzie jak masz kat. B.


Ok, ja mówiłem o sytuacji kiedy motor był zablokowany do danej mocy i została zdjęta blokada.

antek - 2018-12-05

staryjaponiec napisał/a:


A jeszcze przy okazji 125cm3



ZDR Custom HONDA CGL 125
:serce:



Lofciałbym :oops: :oops: :galy: :galy: :rower:

Mareczuczek - 2018-12-05

Kawasaki napisał/a:


Ja ostatnio wygrałem opony w konkursie :D Tylna była od nowości 91 rok Yokohamy i nie była sparciała.
Obrazek
Obrazek

Nie ma to jak stary dobry japoński dwusuw.


DT, nie do zdarcia :) Brat miał, zajebisty rumak

Baza - 2018-12-05

Sam bym sobie teraz taką DT dokupił bo młodemu kupiłem takie coś:

I jak bym chciał coś z nim poendurzyć to moje Varadero 1000 się nie nada


BTW.DT jak i tego pokroju KMX'y i inne pierdawki mocno ostatnimi czasy podrożały.
Za 3-4tyś nie ma co kupić
Myślę jeszcze nad Cr 125 full cross do remontu bo na olx wisi za 3200 ale niestety daleko.
Chcociaż silnik bym sobie poskładał przez zimę i w sumie było by co robić w chłodne zimowe wieczory.
Tylko żona by się mogła kłócić że znów w kuchni na stole silnik na gazetach porozbierany :-)

Kawasaki - 2018-12-05

Podrożały z racji boomu na 125tki, po wprowadzeniu przepisu, że na B można latać i z racji ekologicznych, które zmusiły wszystkich producentów do przejścia na 4T w tego typu motocyklach.
WR125 już nie da takiej frajdy jaką dawały DTki.

Qban - 2018-12-06

Zróbcie sobie prawko kat A i nie zawracajcie sobie dupy takimi sprzętami. Z nimi sa tylko problemy.
hot_rider - 2018-12-06

x2 trochę szybsze od rowera
Kawasaki - 2018-12-06

Ho ho ho osobiście uważam, że odblokowana 125 2T przerasta moje umiejętności i chyba nikt kto lata na crossach nie deprecjonuje tak 125tek. Po ***uj się napinać na jak najszybszy sprzęt skoro słabszy da równie dużo funu na danym etapie?
Co dzik w lesie mnie wyśmieje, że jadę małą pojemnością?

Co innego jazda po asfalcie a co innego wyrypa po lesie czy torze...
Już całkowicie abstrahując od samej czystej jdmowej zajawki tą właśnie małą pojemnością...

Game - 2018-12-06

+1, mocne 125, 2t w terenie już naprawdę trzeba mieć skilla i to nie małego żeby to ogarniać. Już nie mówiąc, że nawet na supermoto jak brat miał Husqe 125 to był szybszy niż jego ziomki na drz400 czy innych fmx650.
Cykada - 2019-09-10

Dobra, forum jdmowe to pokaże swoją Hondę 125cmm wydmukę - aka TRUP.


antek - 2019-09-10

:bear3:
Leo - 2019-09-11

ale fajny!
Kubaa - 2019-09-11

Mnie nigdy nie ciągnęło do jednośladów, ale chyba kryzys wieku średniego przyszedł wcześniej... :lol:

Sezon już się kończy, więc plan raczej na przyszłą wiosnę. Jest nad czym myśleć.

Najrozsądniejszą opcją byłoby kupić 125 i na legalu pojeździć (normalne moto, żeby się oswoić z normalną pozycją jazdy, a nie siedzeniem jak na kiblu). Pytanie tylko czy to nie jest za duży kibel, jeśli chodzi o ogólne walory dźwiękowe, jezdne. Do tego jeszcze muszę znaleźć 125, na którym przy wzroście 188cm będzie w miarę wygodnie.

Mniej rozsądną opcja to od razu jakiś Bandit 500-600, pojeździć chwilę bez prawka i jak się spodoba, to po prostu zrobić prawko.

Ktoś, coś z własnego doświadczenia?

hot_rider - 2019-09-11

jak nigdy nie jezdziłeś na moto (motorynka sie nie liczy :lol: ) to stopniował bym moc, bo może być tak ,że nie dożyjesz momentu w którym chciałbyś zrobić prawko (wiem,że pewnie każdy myśli ja jestem odpowiedzialny i nie bedę odkręcał manetki .....ta ;-) )
zacznij od ubioru , kask +kombinezon+budy+rękawice
a i odpowiedz sobie na jakże zajebiście ważne pytanie na jakim moto chcesz jezdzić ?
polecałbym jakieś supermoto , bo jest lekkie i daje możliwość lepszego poznania motocykla

Pilar - 2019-09-11

Cykada,

:serce:

Zajebisty, będziesz sprzedawał? :mrgreen:

Cykada - 2019-09-11

Dzięki, ale raczej nie, ale możesz sobie takiego zrobić:

Wystarczy kupić taką bazę i trochę przerobić :mrgreen:


Kubaa - 2019-09-11

No motorynki i skuterów nie liczę.

Kupując moto celowałbym w jakiegoś nakeda, typu Bandit, SV650.

Co do ubioru, to liczę się z tym że to praktycznie drugie tyle, co koszt używanego SV650.

no_fear - 2019-09-11

Kubaa napisał/a:
Mnie nigdy nie ciągnęło do jednośladów, ale chyba kryzys wieku średniego przyszedł wcześniej... :lol:

Sezon już się kończy, więc plan raczej na przyszłą wiosnę. Jest nad czym myśleć.

Najrozsądniejszą opcją byłoby kupić 125 i na legalu pojeździć (normalne moto, żeby się oswoić z normalną pozycją jazdy, a nie siedzeniem jak na kiblu). Pytanie tylko czy to nie jest za duży kibel, jeśli chodzi o ogólne walory dźwiękowe, jezdne. Do tego jeszcze muszę znaleźć 125, na którym przy wzroście 188cm będzie w miarę wygodnie.

Mniej rozsądną opcja to od razu jakiś Bandit 500-600, pojeździć chwilę bez prawka i jak się spodoba, to po prostu zrobić prawko.

Ktoś, coś z własnego doświadczenia?

przerabiałem / przerabiam podobny temat (no i nawet wzrost ten sam haha :lol: )

Nie miałem żadnego doświadczenia - to przymierzałem się do jakiejś 125ki...
Po przemyśleniu tematu - decyzja -> najpierw kat. A a potem ograniczony jedynie $ (a nie pojemnością) wybiorę jakieś 2OO.

W ubiegłe wakacje zrobiłem kat. A.
Od razu zakup poczciwej Yamaszki XJ600 no i jazda.

Po następnym sezonie pogonię dziada i już wiem, że kręcą mnie dalsze tripy a nie kręcenie się bez celu po mieście :->



Reasumując - IMO najpierw robić kat. A, bo na 100% się spodoba !

Pilar - 2019-09-11

Cykada napisał/a:
Wystarczy kupić taką bazę i trochę przerobić


:lol:

Chyba by mi życia brakło :-P

Pit - 2019-09-11

Cykada, świetny. :mrgreen: Ja ostatnio zacząłem zgłębiać temat elektrycznych.


http://extra.innpoland.pl...ykl-elektryczny

Długo miałem podjarkę (i dalej mam) dużymi turystykami (africa twin itp) ale ostatnio natknałem się na coś co mi bardziej podeszło i na początek chyba lepsze. CRF250 Rally.


Ale i tak dalej dupa bo prawka nie mam, trzeba by się tym zająć. Znajomy ściągnął taką CRF250 (nie rally) z Japonii na firmę jakoś to wyszło mu 18k za nówkę.
Póki co ujeżdżam Rometa na wiosce jak jestem u dziadków. :lol: :lol:

hot_rider - 2019-09-11

no_fear napisał/a:
Reasumując - IMO najpierw robić kat. A, bo na 100% się spodoba !

dokładnie i kurs nauczy cię trochę jezdzić przy okazji

Pit - 2019-09-11

Kubaa napisał/a:
Do tego jeszcze muszę znaleźć 125, na którym przy wzroście 188cm będzie w miarę wygodnie.

Honda Varadero 125. Kuzyn uczył się na takiej jeździć (sztuka chyba z 2010 roku) i teraz przesiadł się na jakieś Suzuki 600 takie szosowo-turystyczne i jest nawet trochę niższe niż to Varadero 125, więc to całkiem spore moto i chyba fajne do nauki. Miałem okazję się przejechać.

Wojtuuus - 2019-09-11

Cykada,

ale sztos, jaram się okrutnie, coś podobnego chciałbym mieć i śmigać dla przyjemności, orientujesz się jakie koszta są aby doprowadzić sprzęt do stanu z Twojego zdjęcia?

:bear3:

Arkadio - 2019-09-11

Cykada,
Super wyszło. Ramę też przerabiałeś? Czy tylko to co widać na pierwszy rzut oka?

Cykada - 2019-09-11

Koszty przerobienie - trudno powiedzieć, zależy za ile się kupi bazę i w jakim stanie, czy robisz sam, czy komuś zlecisz i jaki ma być zakres prac, ogólnie temat rzeka.
Tak naprawdę nie liczyłem, ale nie tak mało strzelam że włożone z 5k, na pewno można by było kupić za to jakiś normalny motocykl, ale kto co lubi - ja nie mam prawka, więc dla mnie spoko opcja.

Edit: Ale kupując motocykl ze sprawnym silnikiem i nie robiąc żadnych tuningów można ogarnąć to taniej, robiąc tylko jakieś podstawowe mody żeby dobrze wyglądał typu ogołocenie i skrócenie ramy, bak siodło i osprzęt, opony, bez rozbierania np. kół. Pytanie co oczekujesz.

Rama jest skrócona, jest wstawiona nowa górna rama pomocnicza z zamknięciem, powycinane wszystko to co niepotrzebne i skrócona od dołu żeby wydech jakoś sensownie siedział siedział. Ale główna konstrukcja i geometria ramy jest seryjna.

staryjaponiec - 2019-09-12

Kubaa napisał/a:
Mnie nigdy nie ciągnęło do jednośladów, ale chyba kryzys wieku średniego przyszedł wcześniej... :lol:

Sezon już się kończy, więc plan raczej na przyszłą wiosnę. Jest nad czym myśleć.

Najrozsądniejszą opcją byłoby kupić 125 i na legalu pojeździć (normalne moto, żeby się oswoić z normalną pozycją jazdy, a nie siedzeniem jak na kiblu). Pytanie tylko czy to nie jest za duży kibel, jeśli chodzi o ogólne walory dźwiękowe, jezdne. Do tego jeszcze muszę znaleźć 125, na którym przy wzroście 188cm będzie w miarę wygodnie.

Mniej rozsądną opcja to od razu jakiś Bandit 500-600, pojeździć chwilę bez prawka i jak się spodoba, to po prostu zrobić prawko.

Ktoś, coś z własnego doświadczenia?


Wszystko zależy od człowieka. Nie ma uniwersalnej rady. Pozostaje pisać z doświadczenia.

Dla mnie, 125 jest niezła na jazdę dom - praca/szkoła/sklep - dom. W zasadzie, raczej nie wyobrażam sobie potrzeby posiadania mocniejszego sprzętu do takiego celu, pali to 2-3 l/100km, a dynamika w miejskich warunkach jest na ogół wystarczająca. Jak na sprzęt, pod który nie potrzeba uprawnień (oprócz kat B), to jest całkiem nieźle.

Latanie w trasie, jest męczące i stresujące - dynamika jakiejkolwiek 125 na kat B, jest za słaba na takie warunki. Raz goni cię kilkadziesiąt ton stali, innym razem oglądasz naczepę przez xx kilometrów. Trzeba sobie szukać odpowiednich tras - wtedy może być fajnie. Więc... to taka uwarunkowana przyjemność. Pomijam jazdę katując czerwone pole w takiej pyrkającej 125 przez większość trasy, dla mnie to żadna przyjemność, ale może innym się podoba, tak jak mówię, wszystko zależy od człowieka.

A jeszcze ewentualnie odnośnie dużych 125, sprawdź również Hyosung GT 125. To duży naked, jak na 125. Dwa cylindry i 15 KM.
https://www.youtube.com/watch?v=NIeQMaatxkc

Seed - 2019-09-13

Cykada napisał/a:
Rama jest skrócona, jest wstawiona nowa górna rama pomocnicza z zamknięciem, powycinane wszystko to co niepotrzebne i skrócona od dołu żeby wydech jakoś sensownie siedział siedział. Ale główna konstrukcja i geometria ramy jest seryjna.


Nie rozumiem tego, że niby jak zachowałeś geometrię ramy mimo skrócenia? :roll:

Cykada - 2019-09-15

Pewnie inżynier bo słownictwa się czepia :mrgreen:

Może użyłem złego słowa.
Rama oprócz kosmetycznych przeróbek jakby nie patrzeć to serią, kąty zostały takie same, została trochę skrócona.

fulek - 2019-09-16

Cykada

mega! Chcę takiego :-D

Wiseguy - 2019-09-30

Nowa Africa Twin
https://www.youtube.com/w...J5V-Pl7b-pVc4v0
mega, już poprzednia jest spoko ale ta rwie suty

Youtro - 2019-11-05

hot_rider napisał/a:
jak nigdy nie jezdziłeś na moto (motorynka sie nie liczy :lol: ) to stopniował bym moc, bo może być tak ,że nie dożyjesz momentu w którym chciałbyś zrobić prawko (wiem,że pewnie każdy myśli ja jestem odpowiedzialny i nie bedę odkręcał manetki .....ta ;-) )
zacznij od ubioru , kask +kombinezon+budy+rękawice
a i odpowiedz sobie na jakże zajebiście ważne pytanie na jakim moto chcesz jezdzić ?
polecałbym jakieś supermoto , bo jest lekkie i daje możliwość lepszego poznania motocykla


Ja zrobilem inaczej. Zrobilem prawko i odrazu kupilem cbr 600f na pierwsze moto. Kupiłem kask i rekawiczki. Polatalem dwa-trzy lata, wyobraznia i instynkt przetrwania wystarczyły by przeżyć. Jakby szczęścia a zabrakło to najlepszy kombinezon by nie pomógł. Dzis wiem, że sporty mnie nie kręcą i nastepnym moim motocyklem bedzie cos w stylu jak Cykada sobie zlozyl do pyrkania wokół komina, tyle ze z większą pojemnością bardziej ze względów dźwiękowych niż z powodu zbyt niskich osiągów choc i te nie są bez znaczenia w trasie.

Cykada - 2019-11-05

Jak dla mnie jesteś hardkorem, pomijając wyobraźnie i własną ogarkę, zawsze ktoś może w Ciebie wjechać, a zaliczając szllifa z banalnego powodu że wyskoczy jakiś dzik czy inna ryjówka, albo będzie na drodze leżał kamień przy nieabstrakcyjnych prędkościach masz skórę do przeszczepu.
Youtro - 2019-11-05

Jakim hardcorem? Na góralu miedzy blokami też latałeś w kasku? :mrgreen:

Większość motocyklistów spotykanych na ulicy jezdzi bez kominezonu. Chyba slusznie Korwin mowi, ze kiedys popularnym przyslowiem bylo kto nie ryzykuje ten nie wygrywa, a dzis przezorny zawsze ubezpieczony. Widac to nawet po forach typu sr czy jdm-o... Nawiasem: gdy jazdzilem przez las z jakiks prawdopodobienstwem na zwierza, w terenie zabudowanym czy po podrzednych zanieczyszczonych kamieniami drogach to raczej nie latalem powyzej 90 km/h. Naprawdę w ogromnej większości przypadkow wlaczony instynkt przetrwania + wyobraznia wystarczy a na tę mniejszość zwyczajnie szkoda mi bylo kasy (i potu) ;-) Że ktos moze we mnie uderzyc? Zawsze sie z tym liczylem siadając na moto czy na rower. Jak dla mnie kombinezon sprawdza sie glownie na torze, dla kamikadze latajacych z wysokimi predkosciami po centrum miasta oraz dla tych co to uważają, że ogarniają przy każdej prędkosci

no_fear - 2019-11-06

jak były upały i potrzebowałem gdzieś blisko podjechać to w krótkich gaciach, koszulka, sandałki i na skuterku pyr pyr pyr
skuterka się pozbyłem to to samo robię na 600-tce... jadę tak jak na skuterku... zgodnie z przepisami...

Widzę te spojrzenia, uśmieszki i komentarze
Cytat:
o jaki piękny ubiór na „zdrapkę"
- ale kurła jaka różnica czy przytulę asfalt przy 40km/h na kiblu 50ccm czy na 600ccm ? :roll:
Youtro - 2019-11-07

Nie ma roznicy, ale w modzie jest bezpieczeństwo i ludzie kupują zbroje. To samo przy autach. Zmieniają opony na lato w starych struclach mimo tego, że turlają się nim glownie po bułki wolniej niz ja jezdzilem maluchem w latach 90tych u mamusi na kolanach :lol:

Gdy ja dziś biorę swojego 6latka i daje mu podkręcić kierownicą po osiedlowej drodze sąsiedzi patrzą na mnie jak na badytę. Co za czasy... Społeczeństwo sie polaryzuje i przesadza. Niestety na drogach nie brakuje tez sfrustrowanych chamów z kompleksami ale to inny temat.

Wiseguy - 2019-11-08

Ja duże upały to ubieram ciuchy z mesh-u, żeby jeździć na zdrapkę to trzeba mieć dobrze dekiel zryty.
no_fear - 2019-11-09

do Biedry / Lidla mam równo 500 metrów.
Jeżdżę tam na zdrapkę.
Tak - mam mocno zryty beret 8-)


Zdrówko ! :lol:

Youtro - 2019-11-09

no_fear, nie ryzykuj nadmiernie. Rozumiem 400 metrów ale 500, gruba przesada 8-)
no_fear - 2019-11-09

hint -> mój nick nie jest przypadkowy... 8-)
Youtro - 2019-11-10

Mój avatar również :lol:
rols - 2019-12-27

Jak taka pogoda się utrzyma, to w zasadzie sezon motocyklowy będzie mógł trwać przez większą część roku.
Jak ktoś dużo jeździ, to wcześniej lub później lepiej jest zainestować w jakąś dobrą kurtkę skórzaną np taka jak ta tutaj: https://mcsonline.pl/kurtki-motocyklowe,cp173,pl.html

Cykada - 2020-06-11

Tam gdzieś kiedyś wrzucałem foto mojego ulepa, 3 latka prawie pykło i już na ukończeniu!


Yaca - 2020-06-11

woow wygląda świetnie! wydech tytanowy ? podeślesz namiar na spawacza? :-P ;-)
Cykada - 2020-06-11

To nie tytan, to nierdzewna - tak wygląda po wypaleniu.
Spawał mi Przemek z https://m.facebook.com/spcustombike/?locale2=pl_PL

Co ciekawe to nie z kolanek a cięte z prostej rury.


Yaca - 2020-06-11

dzięki za kontakt! z daleka przebarwienia na łączeniach wyglądały dość podobnie, wygląda elegancko 8-)
Wojtuuus - 2020-06-11

Cykada napisał/a:
Tam gdzieś kiedyś wrzucałem foto mojego ulepa, 3 latka prawie pykło i już na ukończeniu!

Obrazek


arcydzieło!

Wojtuuus - 2021-02-10

Dzień dobry,

co wybralibyście na pierwsze przetarcie szlaków z dwoma kołami, priorytetem dla mnie jest jazda, nie siedzenie w garażu i naprawianie sprzętu; oraz wygląd - styl café racer / motocykle stylizowane na 50-60 lata. Oczywiście tylko 125 ccm.

Motocykle jakie mi "wpadły" podczas poszukiwań:

brixton bx
romet ogar
romet scrambler
mesh 125
orcal astor
ogar legend
mondial hps

albo olać to i kupić hondę pcx, bo zakup takiego skutera też rozważam.

Moje wnioski - albo chińczyk, tani zakup i tanie naprawy, albo używany w podobnej cenie starszy sprzęt, który jest trwały ale droższy w naprawach (ceny części). Nie mam doświadczenia, dlatego pytanie do Was, może poradzicie, może któryś chińczyk jest lepszy, czy iść twardo w sprawdzone marki ale sprzęt używany?

ravestation - 2021-02-10

ja bym brał mondiala, nowy sprzęt, raczej trwały z tego co czytałem na grupie fejsbukowiej, no i ten wygląd (oczywiście o gustach....) 8-)
Baza - 2021-02-10

Mondial jest ekstra.Świetnie wygląda i podobno bezproblemowy.
Wojtuuus - 2021-09-17

W kwietniu zdecydowałem się na cb125f 2015 (wtrysk!), kilka drobnych napraw - wymiana uszczelki dekla, uszczelniacze lag, wymiana klocków, linka sprzęgła; wymiana oleju i sprawdzenie luzów zaworowych..

W miejskim ruchu - bajka, zaś na szybszych arteriach czuć filigranowość, krótka skrzynia, notabene szkoda, że nie ma 6-ciu biegów, spalanie powtarzalne 2,08-2,30 l/100
(zasięg >400 km), vmax: licznikowe 115 kmh, blokada to skrzynia. Ubytków oleju brak.

Co dalej? Co po takiej potyczce z pierdzikiem i chęci robienia prawka A? Co polecacie? Chciałbym kiedyś gdzieś dalej niż 30 km od miasta pojechać :)

Cino - 2021-09-17

Cykada napisał/a:
Tam gdzieś kiedyś wrzucałem foto mojego ulepa, 3 latka prawie pykło i już na ukończeniu!

Obrazek


Ależ to jest piękne!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group