JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

General Off Topic - Rynki kapitałowe czyli jak zarabiać kolejne hajsy

Youtro - 2015-09-09
Temat postu: Rynki kapitałowe czyli jak zarabiać kolejne hajsy
Na pewno jest wśród nas kilka(-naście, -dziesiąt) osób śledzących lub/i aktywnie uczestniczących w wydarzeniach na rynkach kapitałowych.

Pomyślałem, że dobrze byłoby móc wymienić się opiniami, obserwacjami czy nawet pomysłami na inwestowanie w tych ciekawych bardzo zmiennych warunkach rynkowych...

Zapraszam do dyskusji.

W co dziś inwestujecie? Jak intepretujecie aktualną sytuację gospodarczą w PL? Które rynki/indeksy/akcje są w Waszych oczach atrakcyjne?

Hikiel - 2015-09-09

Ja w Skaja inwestuję ale nie polecam, wtopa jak nic :D
Rafau - 2015-09-09

Ja się kieruję rekomendacjami swojego domu maklerskiego(BOŚ).
Zabiera bardzo mało czasu, a każdą jedną lokatę przebija się z palcem w nosie, a mi przynajmniej o to chodzi.
Na własnego doradce inwestycyjnego jestem jeszcze zbyt biedny :lol:

http://www.bloomberg.com/...-million-trades

Pit - 2016-06-18

Jestem totalnie zielony w tym temacie więc mam pytanie.
Gdzie trzymać bezpiecznie kasę, żeby coś tam rosło, żebym mógł wpłacać najlepiej kiedy chcę? Główne założenie jest takie żebym nie miał całości swoich funduszy na jednym rachunku bankowym, bo za szybko się rozpływają takie pieniądze.

Jakaś konkretna lokata bankowa? Fundusz inwestycyjny?

banyo - 2016-06-18

Limon, jak masz za dużo i nie wiesz co z nimi robić to chętnie podam Ci nr konta 8-)
Pit - 2016-06-18

Jak będę trzymał na koncie to nigdy nie będę miał za dużo, bo łatwo mi przychodzi wydawanie :mrgreen: muszę sobie trochę przyblokować dostęp do hajsu.

To co, jakieś poważne propozycje? :lol:

YacaJackowski - 2016-06-18

Jakbys Banyo nie znal, krola seksu i biznesu... :lol:
SłabyHTB - 2016-06-18

taaa sejf dobrze skitrany na chacie,pierdol jakieś konta,zawsze mozna cie wyśledzić a sejf to sejf zawsze bądz incognito.Na dobry sejf w sciane albo do ściany wydasz od 500-900,kupisz juz coś co spełni swoją funkcje z atestem
TorquedMad_Mind - 2016-06-18

ew. możesz mi dać. Przedni amortyzator padł i chyba kupię gwinta :mrgreen:
Pit - 2016-06-18

SłabyHTB, sejf bym chciał na bank, ale dopiero jak kiedyś kupię coś swojego. Na wynajmowanym nie ma sensu. W dzisiejszych czasach to faktycznie... lepiej mieć zapas gotówki w domu, dzięki za podrzucenie pomysłu.

Bio, nawet gdybym miał za dużo to i tak nikomu bym nie dał :fak:

Youtro - 2016-06-18

mogę podsunąć Ci kilka rozwiązań, pozostaje jednak pytanie najważniejsze ile % w skali roku chcesz zarobić? oraz drugie mniej ważne, ale ważne za jaki czas będziesz potrzebował pieniędzy?

żeby pomóc Ci odpowiedzieć na pierwsze pytanie, podaję tak dla zorientowania.
na lokatach w bankach masz ok 1,5 - 2,5% w normalnych, ok 3% w egzotycznych bankach, więcej (3%-4%) tylko na produktach powiązanych z funduszami, lub zyski pisane na wodzie (lokaty strukturyzowane). Jeszcze więcej na funduszach inwestycyjnych lub samodzielnym inwestowaniu.

Krychu - 2016-06-18

Polecam konto oszczędnościowe ing, bodajże 1,05% w skali roku :lol: No ale co miesiąc wpada kilkanaście zeta! Tak się robi hajs! :cwaniak:
SłabyHTB - 2016-06-19

tygrys biznesu,miesięcznie wypijesz czteropak mniej i sam sobie zrobisz procent,pamietajcie ze to wy jesteście najlepszym bankiem dla siebie,
Pit - 2016-06-19

Youtro, o, nareszcie ktoś poważny. :mrgreen:

Pierwsze założenie jest takie, żeby nie trzymać całej swojej kasy na koncie, bo mam do niej za łatwy dostęp, muszę się nauczyć zarządzać budżetem, bo jak mam trochę nadwyżki to zawsze wydaję na jakieś pierdoły.

Youtro napisał/a:
ile % w skali roku chcesz zarobić? oraz drugie mniej ważne, ale ważne za jaki czas będziesz potrzebował pieniędzy?

Chciałbym się wgryźć w temat inwestowania i podejść do tego poważnie, to na pewno. Część kasy ulokować w jednym miejscu (bardziej bezpiecznym) a resztą może nauczyć się obracać. Ile procent chcę zarobić to nie wiem, ale te 1-2% brzmi trochę śmiesznie.

Kiedy będę potrzebował pieniędzy- tak jak mówiłem, fajnie by było ulokować kasę w przynajmniej dwa różne "sposoby", żebym do jednego źródła miał łatwiejszy i szybszy dostęp, a drugim kasa może być zamrożona na dłuższy czas.

Fundusze inwestycyjne i giełda- to mnie interesuje, ale odnośnie giełdy musiałbym się dużo nauczyć.

Guzik - 2016-06-19

Żeby poważnie inwestować na giełdzie trzeba mieć sporo wiedzy i poświęcać sporo czasu, nie polecam tego ludziom, którzy pracują poza finansami / konsultingiem, chyba, że ktoś się tym mocno zainteresuje i będzie gotowy poświęcić czas jw.

Większość funduszy ma bardzo wysokie opłaty za zarządzanie (a także inne mniej lub bardziej ukryte).

Ja polecałbym poszukać pasywnych funduszy, to znaczy takich które nie próbują wybrać akcji (to się udaje mało którym) a inwestują np. w WIG20 czy inny indeks. Wtedy opłaty są niskie. Najbardziej znany jest Vanguard ale nie wiem jak z dostępnością w Pl.

Inna opcja to inwestycje w obligacje, ale tutaj jeśli nie chcesz podejmować ryzyka to zarobek niewiele lepszy niż na lokatach - niestety w finansach tak już jest, że jeśli chcesz mieć wyższy zwrot to ponosisz większe ryzyko lub masz mniejszą płynność inwestycji (w zasadzie tożsame) i od tego się nie ucieknie.

Krychu - 2016-06-28

właśnie przeczytałem wiadomość od ing, że od lipca zmieniają oprocentowanie kont oszczędnościowych i zamiast żałosnego 1% będzie teraz, uwaga! 0,70% :przestraszony: :lool:
Cytat:
Dzień dobry,

od 1 lipca 2016 r. obniżymy oprocentowanie na kontach oszczędnościowych w PLN. Skłoniła nas do tego sytuacja rynkowa, którą prezentujemy poniżej.

Dlaczego wprowadzamy zmiany

Od lipca 2014 r. obserwujemy spadek ogólnego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłaszany przez Główny Urząd Statystyczny (GUS). W kwietniu 2016 r. wskaźnik ten spadł o 1,1 punktu procentowego w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby obniżyć oprocentowanie na kontach oszczędnościowych w PLN, nie więcej jednak niż o 0,35 punktu procentowego.

Kawasaki - 2016-07-01

Ostatnio duże ruchy na walucie, można zarobić więcej niż na lokacie. Oczywiście nie mówię o forexie, a zwykłym obrocie typu cinkciarz i konta walutowe. Jeśli tylko potraktujesz takie inwestycje długoterminowo, to można zarobić.
Pit - 2016-11-20

muszę reaktywować temat, może tutaj ktoś wie lepiej, bo na tych je..anych forach prawnych siedzę kilka dni i już nie wiem wtf...

To w skrócie. Normalnie jest tak, że nabywamy za swoje pieniądze akcje jakiejś firmy, potem jeżeli chcemy to spieniężyć to płacimy 19% podatku od zysku który ugraliśmy na giełdzie.
U mnie sytuacja jest inna. Dostałem od Ojca w ramach darowizny akcje pracownicze (a więc on je dostał od swojej firmy), żebym mógł nimi obracać na własną rękę. Przy spieniężeniu takich akcji płaci się 19% podatku dochodowego od całej kwoty sprzedaży, no bo on dostał te akcje więc cała kwota ze sprzedaży jest jego przychodem, to jestem w stanie zrozumieć.

No i teraz ja dostaję takie akcje pracownicze od Ojca jako darowiznę- w tym samym domu maklerskim, po prostu konto maklerskie jest założone na mnie i teraz ja mogę operować tymi akcjami. Akcje które dostałem nie mają wg mnie żadnej przyszłości i chcę je w całości sprzedać, kupić inne i na tych nowych akcjach "oczekiwać zysków". Przypuśćmy że stare akcje sprzedałem za 10000zł (bez wyciągania ich z domu maklerskiego-więc bez podatku jak rozumiem) no i za całą kwotę w tym domu maklerskim kupuję inne akcje, które dają po jakimś czasie 1000zł zysku. No i mam te 11k i chcę je spieniężyć- jaki podatek od tego zapłacę? Ktoś mi powie? Bo jestem prawie pewien że to nie będzie standardowe 19% od 1000zł zysku.

Emre - 2016-11-21

Polecam obligacje korpo dla tych co boja sie ryzykownych instrumentów.
Pilar - 2016-11-21

Limon napisał/a:
muszę reaktywować temat, może tutaj ktoś wie lepiej, bo na tych je..anych forach prawnych siedzę kilka dni i już nie wiem wtf...

To w skrócie. Normalnie jest tak, że nabywamy za swoje pieniądze akcje jakiejś firmy, potem jeżeli chcemy to spieniężyć to płacimy 19% podatku od zysku który ugraliśmy na giełdzie.
U mnie sytuacja jest inna. Dostałem od Ojca w ramach darowizny akcje pracownicze (a więc on je dostał od swojej firmy), żebym mógł nimi obracać na własną rękę. Przy spieniężeniu takich akcji płaci się 19% podatku dochodowego od całej kwoty sprzedaży, no bo on dostał te akcje więc cała kwota ze sprzedaży jest jego przychodem, to jestem w stanie zrozumieć.

No i teraz ja dostaję takie akcje pracownicze od Ojca jako darowiznę- w tym samym domu maklerskim, po prostu konto maklerskie jest założone na mnie i teraz ja mogę operować tymi akcjami. Akcje które dostałem nie mają wg mnie żadnej przyszłości i chcę je w całości sprzedać, kupić inne i na tych nowych akcjach "oczekiwać zysków". Przypuśćmy że stare akcje sprzedałem za 10000zł (bez wyciągania ich z domu maklerskiego-więc bez podatku jak rozumiem) no i za całą kwotę w tym domu maklerskim kupuję inne akcje, które dają po jakimś czasie 1000zł zysku. No i mam te 11k i chcę je spieniężyć- jaki podatek od tego zapłacę? Ktoś mi powie? Bo jestem prawie pewien że to nie będzie standardowe 19% od 1000zł zysku.


Czaisz się jakbyś miał oje**ć państwo na pare baniek :P Ogólnie jak masz dom maklerski w "polskim" banku to na koniec roku powinien Ci podesłać coś ala PIT i tam po obliczeniu wyjdzie Ci ile masz zapłacić. A jak to jakiś broker na Cyprze to nie bawiłbym się tylko po prostu zapłacił 19% z tego tysiaka i już.

Pankracy - 2016-11-21

Bo on chce ojebać na pare baniek, tylko dla gawiedzi napisał, że to wyjdzie 1000zł żeby nas dupa nie piekła.

Dom maklerski nie doradza w takich przypadkach? To chyba w ich interesie, żeby Cię US nie oskubał.

gaseb - 2016-11-21

Pilar napisał/a:
Limon napisał/a:
muszę reaktywować temat, może tutaj ktoś wie lepiej, bo na tych je..anych forach prawnych siedzę kilka dni i już nie wiem wtf...

To w skrócie. Normalnie jest tak, że nabywamy za swoje pieniądze akcje jakiejś firmy, potem jeżeli chcemy to spieniężyć to płacimy 19% podatku od zysku który ugraliśmy na giełdzie.
U mnie sytuacja jest inna. Dostałem od Ojca w ramach darowizny akcje pracownicze (a więc on je dostał od swojej firmy), żebym mógł nimi obracać na własną rękę. Przy spieniężeniu takich akcji płaci się 19% podatku dochodowego od całej kwoty sprzedaży, no bo on dostał te akcje więc cała kwota ze sprzedaży jest jego przychodem, to jestem w stanie zrozumieć.

No i teraz ja dostaję takie akcje pracownicze od Ojca jako darowiznę- w tym samym domu maklerskim, po prostu konto maklerskie jest założone na mnie i teraz ja mogę operować tymi akcjami. Akcje które dostałem nie mają wg mnie żadnej przyszłości i chcę je w całości sprzedać, kupić inne i na tych nowych akcjach "oczekiwać zysków". Przypuśćmy że stare akcje sprzedałem za 10000zł (bez wyciągania ich z domu maklerskiego-więc bez podatku jak rozumiem) no i za całą kwotę w tym domu maklerskim kupuję inne akcje, które dają po jakimś czasie 1000zł zysku. No i mam te 11k i chcę je spieniężyć- jaki podatek od tego zapłacę? Ktoś mi powie? Bo jestem prawie pewien że to nie będzie standardowe 19% od 1000zł zysku.


Czaisz się jakbyś miał oje**ć państwo na pare baniek :P Ogólnie jak masz dom maklerski w "polskim" banku to na koniec roku powinien Ci podesłać coś ala PIT i tam po obliczeniu wyjdzie Ci ile masz zapłacić. A jak to jakiś broker na Cyprze to nie bawiłbym się tylko po prostu zapłacił 19% z tego tysiaka i już.
Jest dokładnie tak jak Pilar napisał, dom maklerski prześle Ci PIT 8-C
Pit - 2016-11-21

mam konto maklerskie w PKO, dzięki za pomoc, jeżeli prześlą i sam nie będę musiał tego wyliczać to wszystko ok :)
Youtro - 2016-11-22

Emre napisał/a:
Polecam obligacje korpo dla tych co boja sie ryzykownych instrumentów.

To obligacje korporacyjne są wolne o ryzyka kredytowego oraz zmiany stóp procentowych?

Tutaj widać kontrast pomiędzy reklamą w brukowcu a fachową stroną: http://m.superbiz.se.pl/f...ka_351980.html:

https://strefainwestorow.pl/artykuly/obligacje/20160831/nie-ma-zysku-bez-ryzyka-czyli-o-ryzyku-w-obligacjach


Dla osób obawiająch się ryzyka utraty 5-10% że swojego kapitału mam jedną radę: nie wstawajcie rano z łóżka, nie jedzie do pracy a już na pewno nie własnym autem. To dużo większe ryzyko. 8-)

Po 10 latach pracy w tej branży stwierdzam: jako społeczeństwo jesteśmy ciemnogrodem w kwestiach zarządzania pieniędzmi i szybko się to nie zmieni. Mogę być spokojny o swoje stanowisko ;)

Pit - 2016-11-30

http://www.money.pl/gospo...,0,2208462.html
Nie wierzę że to wejdzie... aż zbyt różowo to wygląda.

btw. Pierwsze ruchy na moim koncie maklerskim zrobione, trochę poczytałem, pogadałem, coś sprzedałem, coś kupiłem i zobaczymy, pora rozwinąć nowego skilla :) Przez kilka lat nazbierało się kilka tys pln dywidendy od akcji które przejąłem, fajna sprawa.

Youtro - 2016-11-30

Dobrych dili! :mrgreen:
Pit - 2016-11-30

dzięki :mrgreen: miesiąc wcześniej zacząłem grać na giełdzie wirtualnej żeby się trochę nauczyć tych mechanizmów, podoba mi się póki co. Po nowym roku idę na jakieś szkolenie z grania na giełdzie organizowane przez PKO. :mrgreen:

ale też liczę się z częściowym wtopieniem kasy, najwyżej będę to traktował jak lekcję na przyszłość :-)

Youtro - 2016-11-30

Polecam "Podstawy inwestowania" Adama Zaremby.
Kubaa - 2016-11-30

A bawi się ktoś z Was z wymianę waluty? Gra warta świeczki?

Planuje trochę funduszy odłożyć w najbliższym czasie i lokaty raczej mają tak małe oprocentowane że gotówki nie przybędzie za bardzo... A coś mi się ostatnio obiło o uszy z inwestowaniem w walutę jak ma jakieś spadki i później w dobrym okresie opchnięciu.

ony - 2016-12-01

Nono ludzie czekali na spadek $$ przed wyborami w USA żeby nakupować na zapas i potem opchnąć, a tu zdziweczko :mrgreen:
johnnyg - 2016-12-01

Kubaa napisał/a:
A bawi się ktoś z Was z wymianę waluty? Gra warta świeczki?

Planuje trochę funduszy odłożyć w najbliższym czasie i lokaty raczej mają tak małe oprocentowane że gotówki nie przybędzie za bardzo... A coś mi się ostatnio obiło o uszy z inwestowaniem w walutę jak ma jakieś spadki i później w dobrym okresie opchnięciu.

jeśli dobrze kojarzę (ale to kiedyś się interesowałem, wypadłem z obiegu ;) ) to nie tylko na zniżkującej walucie można zarobić - co jest obarczone niestety długim okresem oczekiwania lub włożeniem duzych środków.
Stosując krótką sprzedaż można się fajnie odbić , ale niestety jest tu trochę większe ryzyko niż trzymanie sobie papierów kilka lat - większe prawdopodobieństwo że wartość stabilnego produktu będzie rosła w długim horyzoncie czasowym niż malała, ale papier może pracować też w tzw. międzyczasie.
Nie wiem czy terminologię dobrą zastosowałem, kiedyś się trochę interesowałem, ale jakoś odpuściłem temat, myślę że ktoś tu bardziej obcykany (a widze są tacy) poprawi błędy lub ewentualnie rozwinie temat :)

rdk - 2016-12-01

Ja polecałbym zainteresować się w inwestowanie w fundusze które zarabiają na wynajmie mieszkań i powierzchni w centrach handlowych. Temat mocno świeży ale rynek na wznoszącej. Kilka takich projektów już się udało. O jedny czytałem ze ludzie zainwestowali wspólnie w jedna nieruchomość. Została ona kupiona, wyremontowana i sprzedana z 30% zyskiem do podziału proporcjonalnie do udziałów włożonych przez inwestujących.

Było dobrze ale krótko. Inny model biznesowy zakłada inwestowanie i czerpanie korzyści z najmu. Wówczas zysk mniejszy ale stabilniejszy i w dłuższej perspektywie bardziej opłacalny.

rdk - 2016-12-01

Aha... minimalna kwota to było chyba 10k wiec bez tragedii (patrząc na ogólna suma inwestycji) :mrgreen:
Pit - 2016-12-02

Dostałem analizy ze swojego domu maklerskiego i mocno rekomendują zakup KGHM, z tego co poczytałem w necie to chyba faktycznie się może opłacić, tylko trzeba działać szybko.

*nie odpowiadam za konsekwencje, jestem januszem gpw :mrgreen:

p0lish - 2016-12-02

Moja skromna rada - wybierzcie sobie ze 2-3 walory, najlepiej spokrewnione (Energetyka, budownictwo, Tech, etc). Poświęćcie duuuużo czasu na poznanie fundamentalnych zasad, które kreują ceny globalnie. Później poznajcie dany sektor - trendy na zachodzie, trendy w regionie. Następnie postudiujcie sprawozdania, wyniki, plany, zaangażowanie w projekty. Później podejmijcie jakąś decyzję inwestycyjną.

Zostawcie sobie symulacje w spokoju. Szkoda czasu. Trzeba grać małą kasą, ale z założeniem, że jeżeli stracisz to nic złego się nie stanie.

Każda inwestycja musi mieć też - cenę wejścia, take profit oraz stop lossa. Najważniejsze - to są rzeczy święte, szczególnie stop lossy.

Chętnie pomogę z ew pytaniami.

Gumka23 - 2016-12-02

No i dlatego ja kupuje papiery. Nie zależy mi na zysku, a na odłożeniu w bezpiecznym miejscu gdzie mi inflacja nie zeżre kapitału, a młody będzie miał jakąś kasę na start w dorosłe życie. Giełda to ryzyko, bo jest tyle czynników wpływających na zysk, że łatwiej można stracić. No chyba, że ktoś w tym siedzi głęboko to co innego. Ale taki ktoś w ten wątek nie zagląda i nie zdradza swojej wiedzy, bo ta wiedza to jego pieniądz.
gaseb - 2016-12-02

Dokladnie. Na giełdzie łatwiej stracić niż zyskać jeśli kupuje się bez rozeznania i na pałę. To samo fundusze agresywne.
p0lish - 2016-12-02

Ja chętnie podzielę się z Wami swoim doświadczeniem :) Mam nadzieję, że nie popełnicie moich błędów.
dealer - 2016-12-02

Ja 3 tygodnie temu dostałem transze na budowę domu i od razu kupiłem za całość funty po 4,85:) Kilka dni temu je sprzedałem i jestem bardzo zadowolony:)
piroman - 2016-12-02

symualcje czy jakieś wirtualne giełdy nijak się mają do rzeczywistości gdy w grę zaczynają wchodzić emocje ;-)
Pit - 2016-12-02

Ja mam takie założenie że wszystko jest dla ludzi, nie lubię słuchać nudzenia typu "nie próbuj, bo Ci się jeszcze nie uda i coś tam stracisz" -cenię konstruktywną krytykę, ale nie lubię podcinania skrzydeł. Póki co to jest nauka, jak nie stracę za dużo to będę zadowolony, z resztą nie inwestuję kasy której strata nawet w całości jakoś drastycznie pogorszy moją sytuację finansową.
Youtro - 2016-12-03

Wszystko jest dla ludzi ale po kolei. Ja bym radził jednak przed zainwestowaniem pieniędzy zainwestować miesiąc - dwa w zapoznanie z podstawami inwestowania niezależnie od tego czym będziemy później obracać. Zasady takie jak wyznaczanie horyzontu inwestycyjnego, metody ograniczania ryzyka, dywersyfikacja, wpływ inflacji na zyski, procent skladany są uniwersalne przy inwestowaniu w wiele klas aktywów. Nic nie zastąpi dobrej książki. Z internetu polecam bossafund.pl, analizy.pl, investing.com.

Inwestowanie na pałę na dłuższą metę skazane jest na porażkę.

Pit - 2016-12-06

Youtro napisał/a:
Inwestowanie na pałę na dłuższą metę skazane jest na porażkę.

pewnie tak, staram się edukować, czytam książkę którą poleciłeś :)

póki co na akcjach KGHM jestem sporo kasy do przodu po tygodniu, także chyba jest spoko o ile sprzedam w dobrym momencie :) nawet janusz bez wiedzy może coś zarobić :lol: ale faktycznie muszę się doszkolić

Youtro - 2016-12-06

Pewnie już słyszałeś i byłeś ale na wszelki wypadek dopowiem: Stooq.pl, główna zaletą to szybkość dostawy informacji i prostota do bólu. Trzeba się tylko obyć z terminologią ;-)
p0lish - 2016-12-08

Stooq to syf. Analizy pisane sa przez niepełnosprawnych umysłowo.
Youtro - 2016-12-08

Więc używanie własnej głowy jest wskazane :)
Generalnie dużo jest analiz technicznych, którym również specjalnie nie ufam.
Natomiast jest to jeden z nielicznych bezpłatnych serwisów w Polsce, który umożliwia pobieranie danych do Excel w celu zrobienia własnych analiz, wyliczania średnich ruchomych, odchyleń standardowych dla indeksów czy pojedynczych walorów.

Pit - 2017-01-11

http://www.bankier.pl/inw...tml?symbol=KGHM
kghm wchodzi jak złoto :mrgreen:

p0lish - 2017-01-11

jest dobry okres dla WIG
pow 2000pkt mocny sygnał do kupna

gaseb - 2017-01-13

Limon napisał/a:
http://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=KGHM
kghm wchodzi jak złoto :mrgreen:
Zobacz co zrobił Amrest przez ostatnie 2 lata.
piroman - 2017-01-13

gaseb napisał/a:
Limon napisał/a:
http://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=KGHM
kghm wchodzi jak złoto :mrgreen:
Zobacz co zrobił Amrest przez ostatnie 2 lata.

Takich przykładów można znaleźć wiele... zobacz co zrobiło JSW przez ostatnie 12mies.

gaseb - 2017-01-13

Jakiś kosmos :shock:
Pit - 2017-01-13

Budimex ostatnio też sobie ładnie radzi, kupiłem testowo kilka ich akcji. Mają zajebiste dywidendy.
Pit - 2017-01-25

KGHM aż za dobrze sobie radzi, zastanawiam się czy nie sprzedawać jakoś niedługo, boję się że ta bańka pęknie i spadnie znowu do około 100zł i będzie sobie w realnym tempie rosło. Ktoś też może zainwestował w ten papier i ma jakąś sensowną strategię?
W tej chwili jestem około 50% do przodu na KHGMi obawiam się że to aż zbyt pięknie wygląda :shock:

piroman - 2017-01-25

Ustawić stop loss i czekać co się będzie działo dalej ;-)
Pit - 2017-01-25

no chyba tak zrobię, a pomyśleć że jeszcze z miesiąc temu chciałem sprzedawać jak dojdzie do 100pln...
Pit - 2017-03-31

dobra to teraz mam pytanie...
-jak rozliczyć sprzedaż akcji?
-jak rozliczyć dywidendę która została mi wypłacona (tutaj z tego co przeczytałem to chyba nie muszę tego rozliczać)

PIT36? z banku dostałem PIT 8c

TorquedMad_Mind - 2017-04-01

wydaj na księgową i z głowy. Dostaniesz kopię i się dowiesz jak ona coś takiego zrobiła, bez nerwów, że skarbówka się będzie chciała "zaprzyjaźnić" za źle wypełniony pit.
Pit - 2017-04-01

Bez przesady, to nie jest znowu taki kosmos :) przynajmniej tak mi się wydaje.
Póki co składałem zawsze tylko ten standardowy PIT37 więc tutaj jest level wyżej, ale chyba nic czego sam bym nie ogarnął przy odrobinie doedukowania się.

aczkolwiek do więzienia nie chciałbym trafić, dlatego niczego nie chcę robić na pałę, muszę być na 100% pewny że dobrze się z tego rozliczam...

TorquedMad_Mind - 2017-04-01

no my też chcieliśmy sami ogarnąć, niestety jak przepatrywaliśy fora, to nie było żadnych pewnych informacji, więc odpuściliśmy temat po prostu zapłaciliśmy i spaliśmy spokojnie
Youtro - 2017-04-02

Poskracaliscie sie juz?
Kubaa - 2017-04-10

W Hyde Parku za dużo spamu, to wkleję się tutaj z tematem dotyczącym hajsu.

Za mniej więcej 3-4 lata będę ładował się w kredyt na mieszkanie. Jest tutaj ktoś z bankowości, kto doradzi co przez ten czas warto zrobić w tym kierunku. W sensie jakieś raty, małe kredyty gotówkowe?

Całe życie człowiek wychodził z założenia, że jak nie biorę rat i kredytów to jestem super. Ale już wiem że dla banku gorszy jest brak takiej historii, niż mieć raty i ich nie spłacać np. terminowo.

Z kolei w jednym sklepie sprzedawca mówi mi że mogę wziąć pierdoły za 200pln na 10 rat i spłacić np. pierwsze 4 i później resztę za jednym razem. W drugim sklepie gość mówi "żeby się liczyło do historii kredytowej, to musi być za minimum 500pln i minimum 6 rat. Spłacać wszystkie po kolei, nie wyprzedzać."

Jak to w końcu jest?

Johnson - 2017-04-10

Kubaa, bardzo Ci polecam Michała Szafrańskiego i jego podcasty poświęcone zakupowi mieszkania na kredyt. Naprawdę kopalnia wiedzy plus praktyczne przykłady.

http://jakoszczedzacpieniadze.pl/kupno-mieszkania

Emre - 2017-04-10

Kuba, odezwij sie do mnie na Fb to Ci podpowiem co i jak.
Pit - 2017-04-10

Johnson napisał/a:
Kubaa, bardzo Ci polecam Michała Szafrańskiego i jego podcasty poświęcone zakupowi mieszkania na kredyt. Naprawdę kopalnia wiedzy plus praktyczne przykłady.

http://jakoszczedzacpieniadze.pl/kupno-mieszkania

x2

ja też myślałem, żeby zacząć brać coś na raty, ale póki co mam zerową historię kredytową... słabo

Leo - 2017-04-10

Limon napisał/a:
Johnson napisał/a:
Kubaa, bardzo Ci polecam Michała Szafrańskiego i jego podcasty poświęcone zakupowi mieszkania na kredyt. Naprawdę kopalnia wiedzy plus praktyczne przykłady.

http://jakoszczedzacpieniadze.pl/kupno-mieszkania

x2

ja też myślałem, żeby zacząć brać coś na raty, ale póki co mam zerową historię kredytową... słabo


to weż karte kredytową, albo jakiś drobiazg typu szczotka do zębów na raty. Inaczej nie zbudujesz a mozesz mieć sporo kasy na koncie.

Emre - 2017-04-10

ptaszki ćwierkają, że ratami typu 20-30 zł historii nie zbudujesz... ;-) ale tak na prawdę jak działa algorytm biku to nie wiedza nawet ludzie, który tam pracują... :lol:
kilka dni temu znowu była zmiana punktacji... :roll: z cr2 na cr3...

Leo - 2017-04-11

Ja sie nie znam, ale kredytówka zrobienie nawet zakupów w miesiącu zamiast zwykła karta i spłacenie w terminie pewnie się też coś zbuduje. Lepsze cokolwiek niż nic ;-)
sajmonski - 2017-04-11

Zależy chyba jaki kredo, ja też nie miałem żadnej historii kredytowej i dostałem kredyt w ING (fakt, że potrzebowałem 160k@25lat).
Youtro - 2017-04-11

Tzw. zdolność kredytową można podzielić na dwa obszary:
- zdolność finansowa, czyli kwestia odpowiedniej nadwyżki finansowej (w wielkim skrócie: (dochody-koszty)/ilość członków gosp. domowego)
- zdolność sytuacyjna (posiadanie dobrej historii kredytowej, wykształcenie, wiek, rodzaj umowy o pracę, jej długość, ilość osób na utrzymaniu, ilość płaconych mandatów i wiele innych)

Jeśli chodzi o w BIK: lądują wszystkie informacje (niezależnie od kwoty) od podmiotów, które zaraportują spłacanie kredytu. Są też banki, które udzielają kredytów hipotecznych osobom bez historii kredytowej, ale nie wszystkie. Może okazać się, że najkorzystniejsza oferta kredytu jest w banku, w którym jedynym powodem nie otrzymania kredytu będzie właśnie brak historii. Karta kredytowa lub limit w koncie osobistym też są dobrymi rozwiązaniami. Kubaa, zrób tylko rozsądną wielkość limitu karty/overdraftu, żeby nie uszczuplił Ci zbyt mocno zdolności kredytowej-finansowej.

BTW. Nie wyobrażam sobie jak w XXI wieku można nie mieć karty kredytowej.

Kubaa - 2017-04-11

Youtro napisał/a:
BTW. Nie wyobrażam sobie jak w XXI wieku można nie mieć karty kredytowej.

Ja tak na dobrą sprawę dopiero teraz poznaje i zaczynam rozumieć jej działanie. Tzn. wiem że płacąc nią zaciągasz jakby kredyt, który musisz spłacić. Ale jakie to ma korzyści, to nie wiem - skoro mógłbym za to samo zapłacić debetówką :lol:

TorquedMad_Mind - 2017-04-11

Youtro napisał/a:

BTW. Nie wyobrażam sobie jak w XXI wieku można nie mieć karty kredytowej.

nie mam i nie widzę potrzeby na nią. Obliczam budżet i swoje możliwości ;)

Pit - 2017-04-11

Bio napisał/a:
Youtro napisał/a:

BTW. Nie wyobrażam sobie jak w XXI wieku można nie mieć karty kredytowej.

nie mam i nie widzę potrzeby na nią. Obliczam budżet i swoje możliwości ;)

x2

Wolę kupować gotówką (czyli za pieniądze które faktycznie zarobiłem, kupuję rzeczy na jakie mnie stać) i mam nadzieję, że nigdy nie będę miał karty kredytowej... życie na kredyt to symbol zepsucia dzisiejszego świata. Jedyne co będę miał w kredycie to mieszkanie i tyle.

Pankracy - 2017-04-11

Youtro napisał/a:


BTW. Nie wyobrażam sobie jak w XXI wieku można nie mieć karty kredytowej.


Mam tylko płatniczą. Co robię nie tak? Poważnie pytam.

Emre - 2017-04-11

Youtro napisał/a:
BTW. Nie wyobrażam sobie jak w XXI wieku można nie mieć karty kredytowej.


Pętla na ciekawość zarzucona, teraz rozwiń. 8-)

Youtro napisał/a:
(w wielkim skrócie: (dochody-koszty)/ilość członków gosp. domowego)


Nie dzielisz tego na liczbę osób, każdy bank ma swoje przeliczniki ile pln zaliczyć dodatkowo do kosztów.

Poza tym co chwilę KNF przykręca śrubę bankom co do liczenia wskaźnika DTI.

Dla fizoli jest to teraz chyba 65%, u mnie na firmówkach 80% tego co zostaje po odjęciu wszystkich kosztów i zobowiązań...

Youtro - 2017-04-11

Emre napisał/a:
Youtro napisał/a:
(w wielkim skrócie: (dochody-koszty)/ilość członków gosp. domowego)


Nie dzielisz tego na liczbę osób, każdy bank ma swoje przeliczniki ile pln zaliczyć dodatkowo do kosztów.

Poza tym co chwilę KNF przykręca śrubę bankom co do liczenia wskaźnika DTI.

Dla fizoli jest to teraz chyba 65%, u mnie na firmówkach 80% tego co zostaje po odjęciu wszystkich kosztów i zobowiązań...

"w wielkim skrócie" powinienem zastąpić "w uproszczeniu"

Emre napisał/a:
utro napisał/a:
BTW. Nie wyobrażam sobie jak w XXI wieku można nie mieć karty kredytowej.


Pętla na ciekawość zarzucona, teraz rozwiń.

oczywiste korzyści:
- zakup biletów lotniczych
- wygodne transakcje internetowe
- umożliwia wynajem za granicą (auta, aparatamenty, skutery, motorówki)
- okres bezodsetkowy (moje oszczędności mogą w tym czasie się pomnażać na innych rachunkach)
- możliwość rozłożenia na nieoprocentowane raty dowolnego zakupu (nie tylko w media markt mamy raty 0% ;-) )
- możliwość korzystania z okazji zakupowych (np. jeśli wiem, że pensja wpłynie za 4 dni, a ja mam możliwość kupić coś tu i teraz, a nie chcę ruszać oszczędności, bo np. zapłaciłbym prowizję za wycofanie z konta oszczędnościowego, lub bank zabrałby odsetki za zerwanie lokaty)

Generalnie nie trzeba się bać, tylko używać z głową. Całkiem jak z wiertarką. Można sobie wywiercić dziurę w głowie? Można, ale generalnie to przydatne narzędzie :-)

Emre - 2017-04-11

Youtro napisał/a:
- zakup biletów lotniczych
- wygodne transakcje internetowe


jedno i drugie z powodzeniem realizuję za pomocą debetówki...

Youtro napisał/a:
(moje oszczędności mogą w tym czasie się pomnażać na innych rachunkach)


bez jaj, zysk z lokat jest w Polsce na poziomie inflacji... ;-)

Generalnie KK to dobre rozwiązanie, ale na pewno nie niezbędne do egzystencji... Druga sprawa jest taka, że Polacy nie potrafią z niej korzystać...

Youtro - 2017-04-11

Emre napisał/a:
Youtro napisał/a:
(moje oszczędności mogą w tym czasie się pomnażać na innych rachunkach)


bez jaj, zysk z lokat jest w Polsce na poziomie inflacji...

poniżej inflacji, a jeszcze podatek belki trzeba odliczyć ;-)
raczej miałem na myśli rachunki funduszy inwestycyjnych/maklerskie

Wiertarka też nie jest niezbędna, choć remont w domu bez wiertarki w XXI wieku trudno sobie wyobrazić. Co do Polaków - często niestety racja.

Pankracy - 2017-04-11

Ja kompletnie nie mam zaufania do podawania danych swojej karty. Robię to mega sporadycznie u dużych firm typu linie lotnicze czy coś w ten deseń i robię to zwykła kartą płatniczą. Za zakupy płacę normalnym przelewem. Świadomość, że ktoś mi może nastukać debetu bo np. dane w sklepie internetowym wypłyną mnie przeraża. Z jakąś linią lotniczą jeszcze odzyskam swoje, a z jakimś gównianym sklepem intenetowym który leci na minimalnych marżach już za cholere. Jest w ogóle jakiś podręcznik, co jest bezpieczne a co nie?
Kubaa - 2017-04-11

A jeśli chodzi o wynajem auta zagramanicą, to najlepiej wcześniej zarezerwować, opłacić online opcje z full ubezpieczeniem i wtedy kredytówki nie trzeba :mrgreen:
antek - 2017-04-11

Youtro napisał/a:

BTW. Nie wyobrażam sobie jak w XXI wieku można nie mieć karty kredytowej.


Nie mam, nie używam. Większość powyższych czynności można realizować debetówką albo innymi narzędziami (BLIK itp). Planuje przychody, koszty i wydatki. Od niespodziewanych dużych wydatków są jakieś fundusze buforowe, które ma się pod ręką.

Emre - 2017-04-11

Cytat:
Jest w ogóle jakiś podręcznik, co jest bezpieczne a co nie?


3D Secure.

p0lish - 2017-04-12

Można śmiało obejść się bez karty kredytowej. Kiedyś miałem podpiętą na siłę do kredytu i jakoś nie zauważyłem korzyści płynących z jej posiadania. Od 5 lat nie mam KK i nie czuję się z tym źle.
W całej Europie można płacić debetówkami, nawet przy wynajmie auta depozyt bez problemu blokują na karcie debetowej.
Programy lojalnościowe już od dłuższego czasu przestały być na tyle dobre żeby wyrabiać sobie specjalnie KK.
Jedyna korzyść z posiadania KK jaką widzę to dla kogoś kto lubi odroczyć sobie płatność w czasie. Niestety koszty obsługi zadłużenia na KK są dla mnie nie do zaakceptowania wiedząc, że można wziąć sobie kredyt na o wiele lepszych warunkach.

maciek - 2017-04-12

przy kredycie hipotecznym musiałem wziąć kartę kredytową. Leży spokojnie w szufladzie nieaktywna ;-)
stosuję podobne podejście jak Antek i jakoś się żyję.

Emre - 2017-04-12

Maciek, mam takich klientów. "Mam jakaś kartę kredytowa ale nie używam". A potem BIK E i pozamiatane, bo jakieś 10 zł sie tam naliczyło i DPD ponad 500 dni. :lol:
maciek - 2017-04-12

Emre napisał/a:
Maciek, mam takich klientów. "Mam jakaś kartę kredytowa ale nie używam". A potem BIK E i pozamiatane, bo jakieś 10 zł sie tam naliczyło i DPD ponad 500 dni. :lol:


a po polsku? ;-)
na ipko sprawdzam regularnie stan zadłużenia na kk i czy mi nie naliczyło jakiś opłat, jeśli tak to od razu płacę, żeby się z tego jakiś problem nie zrobił.

antek - 2017-04-12

kategoria E w BIKu to ten najgorszy sort :lol: a DPD to ile dni opóźnienia w spłaceniu zaległości czy jakoś tak
kacperoo - 2017-04-12

Cytat:
Jest w ogóle jakiś podręcznik, co jest bezpieczne a co nie?


Sprawdź czy Twój bank jest opisywany na niebezpiecznik.pl xD

antek - 2017-04-12

kacperoo napisał/a:
Cytat:
Jest w ogóle jakiś podręcznik, co jest bezpieczne a co nie?


Sprawdź czy Twój bank jest opisywany na niebezpiecznik.pl xD


wszystkie są :mrgreen:

johnnyg - 2017-04-12

Emre napisał/a:
Maciek, mam takich klientów. "Mam jakaś kartę kredytowa ale nie używam". A potem BIK E i pozamiatane, bo jakieś 10 zł sie tam naliczyło i DPD ponad 500 dni. :lol:

to chyba nietak, też mam podłączoną do krechy hipotecznej kredytówkę nieaktywną ( posiadam w swoim banku macierzystym kredytówkę jeszcze i dopóki jej nie zamknę to nie chcę kolejnej ruszać) i w umowie mamy zapis, że zarówno rata hipoteczna jak i krecha spłacają się automatycznie z konta

maciek - 2017-04-12

antek napisał/a:
kategoria E w BIKu to ten najgorszy sort :lol: a DPD to ile dni opóźnienia w spłaceniu zaległości czy jakoś tak


tak myślałem, ale bałem się kompromitacji w razie pomyłki :wstyd:

Pankracy - 2017-04-12

A ja myślałem, że za kredytówkę płaci się kurierem!
antek - 2017-04-12

Pankracy napisał/a:
A ja myślałem, że za kredytówkę płaci się kurierem!


bo tak jest! DPD przyjeżdza po spakowany w siatkę foliową bilon :mrgreen:

Hikiel - 2017-04-12

antek napisał/a:
Pankracy napisał/a:
A ja myślałem, że za kredytówkę płaci się kurierem!


bo tak jest! DPD przyjeżdza po spakowany w siatkę foliową bilon :mrgreen:


Nie po bilon tylko po banknoty stuzłotowe ułożone w słowo BIEDA.

Youtro - 2017-04-12

Co do programow lojalnosciowych - kwestia oferty danej instytucji. Ja nie narzekam.
Emre - 2017-04-12

Masz czarnego amexa? :lol:
Youtro - 2017-04-12

Nie, impresje z Mille. Jestem troche nie na czasie bo teraz wzialbym jeszcze alfę.
Pit - 2017-04-15

http://jakoszczedzacpieni...dnosc-kredytowa
http://jakoszczedzacpieni...toria-kredytowa

spoko opisane, kupiłem kiedyś w przedsprzedaży jego książkę, "Finansowy Ninja" ale jeszcze nie skończyłem czytać :)

Youtro - 2017-04-16

Dobre źródło.
rdk - 2017-04-18

Wy tak na poważnie wierzycie w te książki? Bo wg mnie [choć ameryki pewnie nie odkryłem] ten który opisuje swoje historie w książce to zarobił właśnie na jej sprzedaży, a to co tam jest napisane to dla mnie jakieś historie z drzewa sandałowego. Mam kilku bogatych znajomych [i bardziej i mniej] i żaden z nich nie czytał takich rzeczy :roll:
Johnson - 2017-04-18

Akurat w samym Finansowym Ninja Szafrański nie opisuje jak się dorobił ;) To bardziej zbiór praktycznych porad dotyczących oszczędzania i informacji o różnych produktach (lokaty, karty etc.)
Też byłem bardzo negatywnie nastawiony (po przygodzie z Kiyosakim), a teraz sam niektóre metody oszczędzania stosuję i jestem mocno zdziwiony ile pieniędzy wcześniej ginęło w niewytłumaczalny sposób :lol:

Pit - 2017-04-18

rdk, akurat Szafrańskiego będę bronił jak zły, to jest zbiór porad jak zarządzać finansami etc, więc jak nie czytasz jego bloga/książki to radzę to zrobić przed wygłaszaniem takich opinii.

A te wszelkie ksiażki Kiyosakiego to ubergówno dla ludzi którzy wolą się motywować zamiast coś faktycznie robić.

Pankracy - 2017-04-18

W takim razie którą jego książkę przeczytać? Bo widzice, już w ramach oszczędzenia pszeszukałem chomika i mam "więcej niż oszczędzanie pieniędzy" a on wszędzie reklamuje "finansowy ninja" to to samo czy jako?
Johnson - 2017-04-18

to -> http://finansowyninja.pl/
rdk - 2017-04-18

Limon napisał/a:
rdk, akurat Szafrańskiego będę bronił jak zły, to jest zbiór porad jak zarządzać finansami etc, więc jak nie czytasz jego bloga/książki to radzę to zrobić przed wygłaszaniem takich opinii.
a gdzie ja napisałem, że ta książka to gówno?
Pit - 2017-04-18

rdk napisał/a:
Wy tak na poważnie wierzycie w te książki? Bo wg mnie [choć ameryki pewnie nie odkryłem] ten który opisuje swoje historie w książce to zarobił właśnie na jej sprzedaży, a to co tam jest napisane to dla mnie jakieś historie z drzewa sandałowego.

no chyba tutaj? :mrgreen:

Krychu - 2017-04-18

Pankracy napisał/a:
już w ramach oszczędzenia pszeszukałem chomika

:hurra:
Johnson napisał/a:
http://finansowyninja.pl/

czizas, 540 stron :shock:
faktycznie czytając tą książkę można zaoszczędzić, bo czytając ją nie wydasz kasy w czasie czytania, a trochę na to zejdzie :lol:

Mareczuczek - 2017-04-18

Czy tam są rady typu: Mniej żryj albo wymień żarówki na energooszczędne czy jakieś ciekawsze przemyślenia?
Pit - 2017-04-18

ja mam z autografem nawet ;-) a gówna nie czytuję
Johnson - 2017-04-18

Mareczuczek napisał/a:
Czy tam są rady typu: Mniej żryj albo wymień żarówki na energooszczędne czy jakieś ciekawsze przemyślenia?

Przeczytaj i sam stwierdzisz ;)
Można pierwszy rozdział pobrać za darmo chyba.

TorquedMad_Mind - 2017-04-18

Limon napisał/a:
rdk napisał/a:
Wy tak na poważnie wierzycie w te książki? Bo wg mnie [choć ameryki pewnie nie odkryłem] ten który opisuje swoje historie w książce to zarobił właśnie na jej sprzedaży, a to co tam jest napisane to dla mnie jakieś historie z drzewa sandałowego.

no chyba tutaj? :mrgreen:

no niezbyt...

Pit - 2017-04-18

Bio napisał/a:
Limon napisał/a:
rdk napisał/a:
Wy tak na poważnie wierzycie w te książki? Bo wg mnie [choć ameryki pewnie nie odkryłem] ten który opisuje swoje historie w książce to zarobił właśnie na jej sprzedaży, a to co tam jest napisane to dla mnie jakieś historie z drzewa sandałowego.

no chyba tutaj? :mrgreen:

no niezbyt...

Dalej uważam, że Radek nie ma pojęcia co mówi, pisząc o tej konkretnej książce ;-) bez obrazy. Przeczytaj, a potem się wypowiedz, zamiast od razu wrzucać do jednego wora z książkami pokroju kiyosakiego.

rdk - 2017-04-18

Kurvva, nigdzie nie oceniłem tej książki bo nie znam typa. Zadałem tylko pytanie czy "te wszystkie" książki są coś warte. :roll:
Pit - 2017-04-18

Większość nie, jedynie Fastlane Milionera mógłbym polecić z tych "super książek o zarabianiu" które przeczytałem. No a jako podręcznik do zarządzania finansami to zdecydowanie Finansowy Ninja i chyba głównie blog Szafrańskiego. :)
Pit - 2017-05-19

Jest tutaj ktoś kto ogarnia dobrze fundusze europejskie? Miałbym kilka pytań zanim pójdę do jakiejś instytucji.
Pit - 2017-05-25

Kupuje ktoś z Was teraz CDProjekt? Albo już kupił? ;-)
Dostałem z domu maklerskiego bardzo silną rekomendację na kupno i chyba się skuszę.

Pankracy - 2017-05-25

A to nie kaczka z okazji zamieszania wokoło Wiedźmina (ekranizacja netflixa) i gówno z tego wyjdzie?
Pit - 2017-05-25

Nie sądzę, dostałem spory raport z domu maklerskiego. Na horyzoncie CDP kilka dużych wydarzeń: Gwint, Cyberpunk, zapowiedź Wiedźmina 4 i premiera w 2021-2022.

**ale ja jestem januszem giełdy, także niech nikomu do głowy nie przyjdzie się sugerować :shock: zobaczę co jutro się będzie działo i może kupię.

gaseb - 2017-06-05

Kupiłeś CDP?

Interesował się ktoś bitcoinami i ich kupnem/sprzedażą?

Pit - 2017-06-05

Przegapiłem moment na kupno czego żałuję, teraz wg mnie są za drogie, bo miałem w planie je sprzedać jakoś za 2 miechy jak będę na kupnie fnki. Ale jak ktoś chce inwestować w CDR z myślą o dłuższym trzymaniu to wg mnie dalej się bardzo opłaca.
Bitcoinami jakoś specjalnie nigdy się nie interesowałem.

pr00 - 2017-06-07

Pany w jakim banku najlepiej mieć konto osobiste ? Mam w PKO BP ale zaczyna mnie denerwować, gdzie się najlepiej przenieść ?
rdk - 2017-06-07

Millennium
pr00 - 2017-06-07

Sprawdzałem i polecają Milenium Alior Idea i Nes. Jakoś Alior do mnie najbardziej mówi wystarczy że minimum 2,5k co miesiąc wpłynie i jest za free.
YacaJackowski - 2017-06-07

Moja Ola ma w NestBanku i wszystko za free mimo, że wpływa tam tylko 500+ :P
Pankracy - 2017-06-07

Ja siedzę w ING i póki co jestem zadowolony, bo apka jest mega, wszystko fajnie działa, opłaty nie bolą jest git.

Raz miałem trochę problemy z kartą i ich zachowanie było co najmniej nie logiczne no ale wszystko dobrze się skończyło. No i ***** opłata za słuchanie melodyjki na infolinii za gruby hajs w razie problemów. W dzisiejszych czasach to chyba powinno być za darmo...

Pit - 2017-06-07

Ja mam w PKO i jestem zadowolony, mają świetną appkę mobilną.
YacaJackowski - 2017-06-07

To fakt, ja tez siedze w PKO bo kredyt i apka zajebista.
TorquedMad_Mind - 2017-06-07

Osobiście mam już 7 lat konto w Milleniumie i jest właściwie "bezobsługowe", więc polecam.
Emre - 2017-06-07

w Idea praktycznie bez opłat i wymogów typu wpływy, saldo, obrót kartą.
Krychu - 2017-06-07

Ja jestem wierny ING, podstawowe konto darmowe, w tym jedynie 3 sms z powiadomieniami na miesiąc, opłata za kartę 7zł, ale jak zapłacisz kartą co najmniej 300zł w miesiącu to opłata znika, mi pasuje.
p0lish - 2017-06-08

ja właśnie przenoszę Inteligo do Millenium
PKO zostaje z racji kreski na kwadrat

http://jakoszczedzacpieni...-lokaty-bankowe

pr00 - 2017-06-08

Naszukałem się jak głupi i tak został Alior. Dają darmowe konto, kartę, bankomaty na całym świecie i przelewy błyskawiczne. Wystarczy żeby co miesiąc wpływało 2500 zl na konto albo płacić kartą za 700pln. W żadnym innym mi tyle nie zaproponowali.
rdk - 2017-06-09

Ja to mam w Millennium, a Alior źle mi sie kojarzy. Po moich małych doświadczeniach, ale tez znajomych...
pr00 - 2017-06-09

rdk napisał/a:
Ja to mam w Millennium, a Alior źle mi sie kojarzy. Po moich małych doświadczeniach, ale tez znajomych...


Millenium był drugim który brałem pod uwagę, chyba Oli tam założę bo jej mBank też mnie denerwuje. Zobaczymy które się sprawdzi i tam się przeniesiemy. Jakie masz złe wspomnienia z Aliorem ? Ja miałem tam jakieś raty kiedyś i wszystko było git, nawet 5 zł nadpłaty mi zwrócili na konto, a nie jak w innych do oddziału każą przychodzić.

Kubaa - 2017-06-09

A co w mBanku denerwuje? Ja mam, narzeczona ma, brat ma, szef ma... Dużo osób w moim otoczeniu ma i nie narzeka :oops:
pr00 - 2017-06-09

Kubaa napisał/a:
A co w mBanku denerwuje? Ja mam, narzeczona ma, brat ma, szef ma... Dużo osób w moim otoczeniu ma i nie narzeka :oops:


Opłaty za wypłaty z bankomatów innych niż wyznaczone (Euro,BZ,Planet), dodatkowo wyplata musi być powyżej 100pln, przecież to kpina jakaś. Jeśli chodzi o bankomaty to chyba najgorsza oferta na rynku.

gaseb - 2017-06-09

Tą opłatę za wypłaty poniżej 100zł to wprowadzili kilka tygodnii temu. Wystarczy wypłacać Blik'iem i nie ma tej opłaty.
Kubaa - 2017-06-09

To fakt, jedyna ***** opcja z tym że wprowadzili te płatne wypłaty poniżej 100zł. Ale i tak w większości płacę kartą, a jak wypłacam to po prostu 100pln minimum i tyle.
pr00 - 2017-06-10

Kubaa napisał/a:
To fakt, jedyna ***** opcja z tym że wprowadzili te płatne wypłaty poniżej 100zł. Ale i tak w większości płacę kartą, a jak wypłacam to po prostu 100pln minimum i tyle.


Ale skoro nie muszę to po co mam się dostosowywać, inne banki dają lepsze warunki to idę tam, nic w mbanku nie ma czego by nie było w innych a w innych jest nawet więcej ;)

Gumka23 - 2017-06-10

Wkurzające ostatnio są te banki. Pewnie wszystko przez podatek bankowy.

Miałem Alior Sync, zmienił się w T-Mobile Usługi Bankowe.. luz, apka spoko, internetowa bankowość też nie przeszkadza. Ale te opłaty za bankomaty itp to jakaś bzdura. Mam JEDNĄ wpłatę do wpłatomatu miesięcznie bezpłatną. Za to, że chce im wpłacić pieniądze, którymi obracają i zarabiają ja muszę ponosić opłatę. 3 wypłaty z bankomatów darmowe.. Ja rozumiem, żebym miał na koncie 50zł wpływu miesięcznie, albo trzymał puste konto przez pół roku to mają ograniczenia, bo po co im taki klient (chociaż jakie oni koszty ponoszą za kilka zer i jedynek na serwerze). Ale od kilku lat przez konto przeszło setki tys. zł, a oni nam wymyślają jakieś bzdurne ograniczenia. I w moim przypadku to więcej tracą niż zyskują, bo np. gotówkę zamiast wpłacać i się zastanawiać który raz wpłaciłem czy wypłaciłem to po prostu trzymam w domu.

W Aliorze też mam wpływy i do tego kreskę na mieszkanie na której pewnie zarobią z 200tys zł i też jakieś parę złoty żebrają łajzy..

pr00 - 2017-06-10

T-Mobile to Alior właśnie. Dlatego ja szukałem czegoś co mnie usatysfakcjonuje w pełni jedynym konkurentem było Milenium Konto 360. Właśnie zobaczyłem że Alior ma fajne karty, niby nic a jednak fajnie.


Gumka23 - 2017-06-10

Wiem, że T-Mobile to Alior. No mam taką właśnie, ale mi to koło pędzla lata czy jest biało różowa jak T-Mobile czy taka jak ta... bank ma być dla klienta, a oni ostatnio robią chyba wszystko, żeby ludzie przestali korzystać z ich usług.

I ciekawe jest to, że podpisuję umowę na jakieś warunki, a oni co dwa miesiące wysyłają zmianę regulaminu. I ok, mogę zrezygnować z T-Mobile, ale z Aliora nie mogę, bo wymagane jest trzymanie u nich konta. To teraz równie dobrze, mogliby wysłać mi zmianę regulaminu, że będę płacił 500zł za konto miesięcznie..

Wiem, wiem kto mi kazał brać kredyt, przecież mógłbym sobie odłożyć te 260 tys. na kupno i remont.

pr00 - 2017-06-10

Zmień taryfę konta chyba, że masz narzucone jakie to ma być konto. Ja biorąc konto wyższej jakości mam zagwarantowane, że przez 5 lat warunki się nie zmienia, może przy zmianie też to dostaniesz.
clark - 2017-06-10

Credit Agricole (dawny Lukas)- zero jakichkolwiek opłat (tylko 7zl za kartę, gdybym nie dokonał w miech płatności na 300), KAŻDY bankomat w PL wypłaca mi bez prowizji ile chcę, wpłatomat nieograniczony (wspominam, bo Gumka mnie zszokował, tą jedną wpłatą- kpina). Do tego subkonto z dzienną kapitalizacją odsetek (zjebał się %, ale to wszędzie)- mogę raz w miesiącu wypłacić z tego suba ile chcę bez poniesienia żadnych kosztów, przy drugim razie byłoby 10zł. Zero opłat jakichkolwiek;p Apki nie używam, ekonto mi starcza, do tego jakieś rabatowe akcje w euro agd i 1000 innych sklepów galerianych.
Emre - 2017-06-10

pr00 napisał/a:
T-Mobile to Alior właśnie. Dlatego ja szukałem czegoś co mnie usatysfakcjonuje w pełni jedynym konkurentem było Milenium Konto 360. Właśnie zobaczyłem że Alior ma fajne karty, niby nic a jednak fajnie.

Obrazek


fajną kartę to ma Lions...


Pit - 2017-06-10

Gumka23 napisał/a:
Miałem Alior Sync, zmienił się w T-Mobile Usługi Bankowe..

Złapałem się kiedyś na ich promocję i otworzyłem sobie Sync'a jako drugie konto obok PKO... potem jak zebrali dużo ludzi to zaczęły wchodzić jakieś pojebane opłaty (tym bardziej, że to nie było moje główne konto) to zlikwidowałem. Do dzisiaj mi przysyłają jakieś smsy :roll: Także z mojej strony wieczny ***** w dupę tmobile/aliorowi.

Jestem wierny PKO od lat, za nic nie płacę, wypłacam z bankomatów jakich chcę, jak często chcę, super appka mobilna. Nawet bym nie wpadł na to, żeby zmieniać PKO.

gaseb - 2017-06-10

Emre napisał/a:
pr00 napisał/a:
T-Mobile to Alior właśnie. Dlatego ja szukałem czegoś co mnie usatysfakcjonuje w pełni jedynym konkurentem było Milenium Konto 360. Właśnie zobaczyłem że Alior ma fajne karty, niby nic a jednak fajnie.

Obrazek


fajną kartę to ma Lions...

Obrazek
Ile trzeba trzymać na kocie? 200k?
pr00 - 2017-06-10

Które PKO ? Miałem PKO BP 12 lat i nigdy więcej. Najładniejsza dla mnie to Black Centurion amexu.


Pit - 2017-06-10

pr00 napisał/a:
Miałem PKO BP 12 lat i nigdy więcej.

A konkretnie co Ci tam nie pasowało? Ja mam PKO pewnie z 10 lat... obecnie mam PKO Konto za zero. Serio, choćbym chciał to nie widzę żadnych wad przy moim użytkowaniu...

Emre - 2017-06-10

gaseb napisał/a:
Emre napisał/a:
pr00 napisał/a:
T-Mobile to Alior właśnie. Dlatego ja szukałem czegoś co mnie usatysfakcjonuje w pełni jedynym konkurentem było Milenium Konto 360. Właśnie zobaczyłem że Alior ma fajne karty, niby nic a jednak fajnie.

Obrazek


fajną kartę to ma Lions...

Obrazek
Ile trzeba trzymać na kocie? 200k?


decyzja indywidualna...

pr00 - 2017-06-10

Limon napisał/a:
pr00 napisał/a:
Miałem PKO BP 12 lat i nigdy więcej.

A konkretnie co Ci tam nie pasowało? Ja mam PKO pewnie z 10 lat... obecnie mam PKO Konto za zero. Serio, choćbym chciał to nie widzę żadnych wad przy moim użytkowaniu...


Bankomaty limitowane to podstawowa wada tego konta, wkurza mnie podejście do klienta, opłaty mi pozmieniali w PKO w ciągu roku że 2 razy. Miałem konto bez granic za które miałem niby nie płacić bo delegacje dostawałem na prywatne konto i płaciłem swoją karta. W Aliorze mam zaponione że przez 5 lat nic nie zmienią i to była duża zaleta.

Pit - 2017-06-10

pr00 napisał/a:
W Aliorze mam zaponione że przez 5 lat nic nie zmienią i to była duża zaleta.

hahahahahahhahaha, mi zmienili w aliorze jakieś pół roku po zapisaniu się do nich :lol:

pr00 napisał/a:
Bankomaty limitowane to podstawowa wada tego konta

tzn? co rozumiesz pod pojęciem "bankomaty limitowane"?

pr00 - 2017-06-10

Limon czytasz umowy przed podpisaniem ? Mam wpis w umowie że nie mogą zmienić więc mnie to sio ryba. Jak zmienią to zerwę umowę i przeniosę konto. Bank to normalna usługa nie widzę sensu siedzieć w jednym ot tak dla zasady. Lokatę miałem już w 6 ;-)

W koncie bez granic masz za darmo bankomaty PKO za inne 3zl za każdym razem pobierają.

Pit - 2017-06-10

pr00 napisał/a:
W koncie bez granic masz za darmo bankomaty PKO za inne 3zl za każdym razem pobierają.

Aha, ja w "konto za zero" wypłacam z bankomatów jak leci i nigdy mi nic nie naliczyli.

pr00 napisał/a:
Bank to normalna usługa nie widzę sensu siedzieć w jednym ot tak dla zasady. Lokatę miałem już w 6

No wiadomo, ale skoro wszystko mi pasuje to po co mam zmieniać na siłę, dla faktu zmiany? Nie mam żadnych zastrzeżeń do swojego konta w PKO i do jakości ich usług. O lokatach nie piszę, to zupełnie inna kwestia i idzie się tam gdzie dają najwięcej. Do tego w PKO mam podpięte zajebiste konto maklerskie, takich analiz jak oni robią i wysyłają klientom to nie ma chyba nikt.

pr00 - 2017-06-10

Limon chyba płacisz ja właśnie myślałem o tym za zero nawet na stronie o tym piszą

https://www.pkobp.pl/klie...-konto-za-zero/

Pit - 2017-06-10

Nie płacę. Sprawdziłem z ciekawości historię i nie widzę żadnych opłat, a wypłacałem ostatnio kasę z różnych bankomatów, eurocash, wbk. PKO nie mam akurat w moich rejonach więc dawno tam nie wypłacałem gotówki. Swoją drogą nie za często wypłacam kasę, raczej 95% bezgotówkowo.
Pankracy - 2017-06-10

To doczytaj czy ***** czasem nie wykazują na wyciągu opłat do konta. Słyszałem, że któryś bank tak robi...
Pit - 2017-06-10

ale ja nie płacę NIC za konto, bank mi nie pobiera żadnej kasy więc nawet nie ma gdzie "wcisnąć" takiej opłaty ;)
piroman - 2017-06-10

Ja też już jakiś czas temu podziękowałem PKO BP, jak dla mnie jedna z gorszych ofert na rynku
Emre - 2017-06-10

kilka dni temu miałem spotkanie z babką i wyszło, że PKO BP kasuje ją ponad 100 zł miesięcznie za rachunek firmowy... :lol:
Pit - 2017-06-10

Pewnie są opcje w których konto od PKO jest słabe, dlatego właśnie mamy ich dużo do wyboru i każdy powinien wybrać najlepszą ofertę dla siebie. Dla mnie osobiście to jest najlepsza oferta, bo mam konto które jest absolutnie darmowe i bezobsługowe + konto maklerskie.
piroman - 2017-06-10

Czyli mówisz, że za konto inwestycyjne w DM PKO BP też nic nie płacisz :?:
Pit - 2017-06-10

Nie nie, piszę o koncie bankowym, konto maklerskie za free miałem przez pierwszy rok. Teraz już była jakaś opłata roczna. Nie pamiętam dokładnie ile.
Pankracy - 2017-06-10

Właśnie, gdzie konto maklerskie do jakiejś drobnej zabawy? Mam konto w ING, jest tam w ofercie konto maklerskie bez żadnych opłat, jedynie prowizja 0,3%- to dobre warunki mam rozumieć?
Pit - 2017-06-10

A przysyłają jakieś analizy swoim klientom? Ja dostaję takich kilkanaście dziennie. Jak chcesz to mogę Ci podesłać na PW przykładowo analizę CDprojektu i dlaczego warto kupić (35 stron). Jeżeli nie masz takiej analizy w pakiecie z kontem maklerskim to dla mnie jako laika od razu takie konto odpada.
piroman - 2017-06-10

Kilkanaście dziennie po 35 str. i czytasz to wszystko :lol: :?:

najniższa prowizja jest w DB maklerze 0,19%

http://www.najlepszekonto...kow-maklerskich

Pit - 2017-06-10

piroman, nie, tylko to co mnie interesuje.
rdk - 2017-06-12

Alior w przypadku mojego kumpla strasznie leciał w kulki jak załatwiał krechę na własne M. Do mnie napierdalają z windykacji jak dzień później przeleję ratę [wpłaciłem juz ostatnią więc NARA!]
Zresztą, mam pewną teorię [być może błędną], że odbieram firmę tak jak odbieram ich infolinię. Wg moich informacji tam nie ma miejsca na zaznaczenie swojego "JA" bo na słuchawce jest sucha informacja i formułki oraz postępowania z kleintem. Człowiek ma być jak robot.

No i jak dzwonią do mnie z Millennium to wiadomo - zawacają głowę, ale na spokojnie, z tego Alioru jak zadzwoni jedna z drugą to podnoszą ciśnienie :roll:

pr00 - 2017-06-12

Zobaczymy jak będzie, najwyżej pójdę do Millenium i poproszę o przeniesienie konta ;-)
Poczytałem opinie o bankach na jakiejś stronie, wniosek- nie ma przyzwoitego banku w Polsce, wszędzie przelewy idą tygodniami, banki kradną, ignorują, ukrywają :lol:

Pit - 2017-06-12

pr00 napisał/a:
Poczytałem opinie o bankach na jakiejś stronie

Czytanie opinii o jakichkolwiek produktach w internecie może być mylące- bo kto głównie komentuje? Te osoby którym coś nie działa/nie pasuje. Jak wszystko jest okej to przeważnie każdy siedzi cicho.

pr00 - 2017-06-12

Limon napisał/a:
pr00 napisał/a:
Poczytałem opinie o bankach na jakiejś stronie

Czytanie opinii o jakichkolwiek produktach w internecie może być mylące- bo kto głównie komentuje? Te osoby którym coś nie działa/nie pasuje. Jak wszystko jest okej to przeważnie każdy siedzi cicho.


O tym wiem nie od dzisiaj ;-)
Chodzi mi, że jest tam burdel i opłaceni przez jednych kłucą się z opłaconymi przez drugich.

maciek - 2017-06-12

mam konto ror w Aliorze i PKO BP + hipoteka.

W Aliorze konto jest ok, bankomaty wszystkie za friko również za granicą. poza PL płacę kartą bo kursy są ok przy moich zakupach tj. tylko jedzenie.
Przy hipotece, którą tam miałem na poprzednie mieszkanie było trochę cyrków, ale to chyba bardziej z winy bankiera, który był kretynem. Jak go później zmieniłem to było ok, ale warunki hipoteki były złodziejskie. Dobrze, że ten kredyt mam za sobą :-)

PKO BP, appka bardzo fajna, przelewy za friko, bankomaty tylko pko bp, ale i tak wszędzie płacę kartą, więc jakoś mnie to nie boli. Poza tym w portfelu i tak mam w razie czego kartę Alioru.

johnnyg - 2017-06-12

trza rozróżnić alior bank i alior sync.
Alior bank ma jakiśtam swój stabilny poziom i ok,
Alior sync był super gitem, napędził kupę klientów - w tym mnie - po czym alior bank sprzedał tę markę T-mobile .

Ja mam bz wbk i powiem tak-chu*owo , ale stabilnie. Mam też konto na PeKaO bo kredyt, ale tam za wiele nie korzystam- żona przekierowała tam swoją wypłatę, ja wpłacam jedynie na ratę+rachunki+domowe wydatki i wsio jest za friko.

Ale jak skończę wszystkie tematy na wbk to chyba się przeniosę (po 12 latach!) do albo Idea (bez fajerwerków ale transparentnie i 2% przy ew. wypłatach za granicą - większość ma 3% - no i oszczędnościowe ma 2,2% - moje na wbk marne 0,5%) albo właśnie Millenium myślałem

Gumka23 - 2017-06-12

rdk napisał/a:
Zresztą, mam pewną teorię [być może błędną], że odbieram firmę tak jak odbieram ich infolinię. Wg moich informacji tam nie ma miejsca na zaznaczenie swojego "JA" bo na słuchawce jest sucha informacja i formułki oraz postępowania z kleintem. Człowiek ma być jak robot.


Ostatnio mnie strasznie ***** na infolinii Aliora. Dwa razy dzwoniłem i dwa razy mnie *****. Więc za trzecim razem zadzwoniłem i na sekretarce wybrałem klient biznesowy, w sumie po to, żeby znów nie czekać 25 min na podniesienie słuchawki. Gość odebrał po pierwszym sygnale. Powiedział, że nie ma problemu, nie będzie mnie przełączał dalej i załatwi to, o co proszę. 5 minut i gotowe. Uprzejmy, miły i kompetentny. Taki lifehack na przyszłość.

gaseb - 2017-06-12

Ja uwielbiam jak do mnie dzwonią z banku i wciskają karty kredytowe i inne kredyty czyli coś na czym chcą zarobić, twierdząc, że to specjalna oferta dla mnie. A jak się pytam o coś na czym ja zarobię, czyli lokatę na wyższe oprocentowanie niż proponuje konkurencja to szybko kończą zawracanie dupy.




PS. Fajną opcję ma Samsung S8, kiedy dzwoni ktoś z telemarketingu/infolinii/inny zawracacz dupy to mi się wyświetla na ekranie taka informacja :lol:

antek - 2017-06-12

gaseb napisał/a:
PS. Fajną opcję ma Samsung S8, kiedy dzwoni ktoś z telemarketingu/infolinii/inny zawracacz dupy to mi się wyświetla na ekranie taka informacja



ooo ciekawe jaka to appka, bo pewnie na każdym innym idzie to zainstalować :-)

gaseb - 2017-06-12

Pewnie tak. Mam to od nowości, nic nie instalowałem samemu.

A jak dzwoni zawracacz głowy i nie wyświetliła mi się taka informacja to po skonczonej rozmowie mogę kliknąć "raport" i zgłosić, że ten numer jest od ..... i tu wpisać kto dzwonił i z jakiej firmy.

antek - 2017-06-12

Fajna opcja! 8-)
pr00 - 2017-06-19

Są jakieś korzyści z bankowości premium ? Chce z Ola mieć jedno konto i wpływy będą mieszczące się w limitach ale nie wiem czy są jakiekolwiek plusy z tego.
antek - 2017-06-19

pr00 napisał/a:
Są jakieś korzyści z bankowości premium ? Chce z Ola mieć jedno konto i wpływy będą mieszczące się w limitach ale nie wiem czy są jakiekolwiek plusy z tego.


Na co dzień? wg mnie NIE :mrgreen: :lol:

pr00 - 2017-06-19

antek napisał/a:
pr00 napisał/a:
Są jakieś korzyści z bankowości premium ? Chce z Ola mieć jedno konto i wpływy będą mieszczące się w limitach ale nie wiem czy są jakiekolwiek plusy z tego.


Na co dzień? wg mnie NIE :mrgreen: :lol:


Też mi się tak wydaje jak przeglądałem oferty, jakoś mnie nie pieści, że będę obsługiwany w innym okienku czy miał prawnika skoro i tak muszę mieć swojego. Jakby mi dali z 5% na lokacie to bym pomyślał ;-)

antek - 2017-06-19

pr00 napisał/a:
antek napisał/a:
pr00 napisał/a:
Są jakieś korzyści z bankowości premium ? Chce z Ola mieć jedno konto i wpływy będą mieszczące się w limitach ale nie wiem czy są jakiekolwiek plusy z tego.


Na co dzień? wg mnie NIE :mrgreen: :lol:


Też mi się tak wydaje jak przeglądałem oferty, jakoś mnie nie pieści, że będę obsługiwany w innym okienku czy miał prawnika skoro i tak muszę mieć swojego. Jakby mi dali z 5% na lokacie to bym pomyślał ;-)


ano tak to wygląda... co z tego że dają Ci jakiegoś dedykowanego doradcę, czy pierwszeństwo na infolinii... umówmy się jak często w dobie internetu korzystasz z takich usług ;-) ;-)

pr00 - 2017-06-23

Limon napisał/a:
Nie płacę. Sprawdziłem z ciekawości historię i nie widzę żadnych opłat, a wypłacałem ostatnio kasę z różnych bankomatów, eurocash, wbk. PKO nie mam akurat w moich rejonach więc dawno tam nie wypłacałem gotówki. Swoją drogą nie za często wypłacam kasę, raczej 95% bezgotówkowo.


Limon jaki masz kolor katy niebieską czy biało czerwoną ? Zmieniłem sobie taryfę na Konto Za Zero i na razie zostawię to konto jako osobiste bo Alior będzie rodzinnym.






Jesli masz niebieską to się yebli i dali Ci kartę do konta bez granic.

Pit - 2017-06-23

Czerwoną, już drugą, bo ważność karty mi się niedawno kończyła. Podtrzymuję, że wypłacając hajs przykładowo z bankomatu Eurocash nic mi nie ściągają z konta dodatkowo.
Emre - 2017-06-23

z doświadczeń mojej mamy private banking to same minusy...
pr00 - 2017-06-23

Emre napisał/a:
z doświadczeń mojej mamy private banking to same minusy...


I dlatego to olałem, zero korzysci.

Limon napisał/a:
Czerwoną, już drugą, bo ważność karty mi się niedawno kończyła. Podtrzymuję, że wypłacając hajs przykładowo z bankomatu Eurocash nic mi nie ściągają z konta dodatkowo.


Pko, bzwbk I eservice sa darmowe w PKO BP więc nie wiem co za wałka zrobiłeś, albo wypłacasz tylko z takich ;-)

Pankracy - 2017-09-08

Jak tam wam idzie? Ja zdecydowałem, że połowę tej kasy którą mam zamiar oszczędzać co miesiąc przeznaczam na inwestycje. Połowa z tego idzie w krypotwaluty, a połowa w akcje. Narazie ten cdprojekt i niech sobie leży, ale szukam czegoś innego i im więcej czytam tym mniej wiem :D
Pit - 2017-09-08

Jak patrzę na cenę akcji cdp to aż mnie ściska jak pomyślę ile było do zarobienia przez ostatnie pół roku :mrgreen: (i dalej jest). A już dawno temu dom maklerski zdecydowanie zalecał mi kupno.
gaseb - 2017-09-08

Jak kupujesz te krypto? Jak o tym czytałem to strasznie zagmatwane jest kupno a i dużo kupić nie idzie.
Pit - 2017-09-08

Ja się już bym teraz cykał kupować krypto, jakoś nie ufam. Jak ktoś zaczął kilka lat temu to spoko. Jest w Polsce człowiek który rozdał 10000btc kiedy można to było wykopywać masowo, i było prawie nic nie warte. Na szczęście samemu sobie też trochę zostawił.
Pankracy - 2017-09-08

gaseb napisał/a:
Jak kupujesz te krypto? Jak o tym czytałem to strasznie zagmatwane jest kupno a i dużo kupić nie idzie.


Bitmarket.pl zwykły przelew z konta bankowego, wszystko przejrzyste. Nie obracam takimi kowatami, żebym jakoś szczególnie patrzył na ich marże. Też dopiero zaczynam, więc to nie jest jakieś pewnie info, ale poczytałem recenzje kilku portali i ten wypadł najlepiej.

gaseb - 2017-09-08

Teraz to jest tak napompowane, że strach.

No dobra, kupiłeś na giełdzie i co dalej? Schowałeś wydruk czy trzymasz w portfelu cyfrowym? Jak to później spieniężyć? Sporo o tym czytałem i nadal dla mnie to jest jakieś niezrozumiałe. Przy większych kwotach problem z przelewem na konto itd

Pit - 2017-09-08


Hikiel - 2017-09-22

Mam fundusz inwestycyjny. Wpłacam co miesiąc kilka stówek przez 4 lata, zostało 6. Da się z tego wypisać wpłacając całą resztę z góry i następnie zabrać całość środków i to "zlikwidować"?
p0lish - 2017-09-22

Zależy od umowy.
Hikiel - 2017-09-22

No właśnie gdzieś ja rzuciłem i nie pamiętam gdzie. Miałem nadzieję, że to jest jakoś ustandaryzowane.
p0lish - 2017-09-22

Zakładam, że mówisz o typowej polisolokacie. Umowy nie są standardowe. Można je jednak zerwać w sądzie.
Zawsze możesz poprosić o kopię OWU.

Hikiel - 2017-09-22

Znajdę umowę, chciałem pójść na łatwiznę nie ruszając się z krzesła :mrgreen:
Kawasaki - 2017-10-01

Ktoś zarabia na wymianie walut w kantorach typu cinkciarz? Można bez napinki na szybki zysk, zarobić sporo więcej niż na lokacie, ale pozostaje kwestia czy wykazywać przychód z tego tytułu w pitcie?
Pilar - 2017-10-01

Krótkoterminowo słabo sie opłaca ze względu na duży spread, długoterminowo już lepiej. Dodatkowo możesz zarabiać tylko kupując i potem sprzedając drożej. Na krótszy termin to wolałbym pójść w forex , duuużo mniejszy spread i można w dwie strony handlować. Tylko trzeba mieć troche oleju w głowie i system wejść/wyjść. Na zysku w kantorze przychodu bym nie wykazywał, na forexie w dużej większości dostajesz pita z automatu.
Kawasaki - 2017-10-01

Forex wciąga...zarabia niewielu i nawet tego nie biorę pod uwagę. W maju kupowałem EUR po 4.17, dziś sprzedałbym za 4.3 w tym samym kantorze. Kwestia czy kiedyś taki kantor nie udostpni listy transakcji fiskusowi? Może lepiej kupić w jednym, sprzedać w innym - taki kantorowy Janusz biznesu?
Pilar - 2017-10-01

Kawasaki napisał/a:
Forex wciąga...zarabia niewielu i nawet tego nie biorę pod uwagę


Ale wiesz że forex i takie kupowanie w kantorze to jest dokładnie to samo? Po prostu trzeba wiedzieć ile sie ryzykuje.

To że akurat teraz zarobiłeś to zupełny przypadek, co byś zrobil jakbyś wymienił 100k w kantorze w maju i poszłoby wszystko w drugą strone i euro powoli staczałoby sie poniżej 4 zł? Sprzedałbyś ze stratą czy czekałbyś aż urośnie? A jakby staczałoby sie coraz bardziej...było za 3,6zł, przełknąłbyś tą strate i sprzedał czy dalej byś czekał? Przemyśl to dokładnie i wyobraź sobie najgorszy możliwy scenariusz.

Kawasaki napisał/a:
Kwestia czy kiedyś taki kantor nie udostpni listy transakcji fiskusowi?


ee tam, nie wierze w to.

p0lish - 2017-10-01

Kawasaki napisał/a:
Ktoś zarabia na wymianie walut w kantorach typu cinkciarz? Można bez napinki na szybki zysk, zarobić sporo więcej niż na lokacie, ale pozostaje kwestia czy wykazywać przychód z tego tytułu w pitcie?

p0lish - 2017-10-01

Kawasaki napisał/a:
Ktoś zarabia na wymianie walut w kantorach typu cinkciarz? Można bez napinki na szybki zysk, zarobić sporo więcej niż na lokacie, ale pozostaje kwestia czy wykazywać przychód z tego tytułu w pitcie?


Musisz obracać o wiele większą gotówką niż na forexie. Grasz z 0 dźwignią. Kantor to tylko długoterminowo, min miesiąc. Szeroki SL i TP. Nie widze sensu gry na mniej niż 15gr. Ja używam kantoru do kupna Eur pod kredyt ale kupuje na kilka miesięcy z góry.

johnnyg - 2017-11-08

a w bankę pt. kryptowaluty sie bawita ;) ? Idzie fork i spekulacje sięgają zenitu
Pit - 2017-11-08

Według mnie już za późno, ale mogę się mylić...

U mnie w pracy był ziomek który 5 lat temu kopał i skupował masowo bitcoiny po 8-10$ za sztukę i był święcie przekonany, że to wystrzeli, wszystko co miał pakowal w bitcoiny, wziął nawet duży kredyt na zakup. Nie muszę dodawać, że teraz jest milionerem? :mrgreen:

Pilar - 2017-11-08

Jak BT kosztowal 4k zl to myslalem ze to sufit...
Mareczuczek - 2017-11-08

Ci co mieli zarobić to już na tym zarobili :D i teraz podcierają się nawet dolarami
Pit - 2017-11-08

koleś o którym napisałem mieszka w wielkim mieszkaniu w którym ma tylko materac, kompa, ogromny tv i xboxa :lol: :lol: nie pracuje, nie robi nic oprócz opie..lania się :mrgreen:

Mareczuczek, poniekąd się zgadzam, teraz imo te inwestycje w kryptowaluty są na coraz większym ryzyku i trzeba mieć coraz większe jaja żeby się w to bawić, kilka lat temu wystarczyło trochę pokopać na przeciętnym desktopie, kupić z oszczędności z przeciętnej pensji i teraz już byś był ustawiony.

Kubaa - 2017-11-08

Masakra jaki człowiek głupi jest i był... Chwile poczytałem o historii Bitcoina, jakie były jego kursy w 2011 roku. Jak niewiele trzeba było zainwestować, by teraz mieć w choooooooy szmalu :shock:
Mareczuczek - 2017-11-08

:O Shit myślałem że 1bitcoin to z 10k pln a teraz wygooglowałem i pokazało mi że ponad 26tysięcy...srogo. Słyszałem przypadek gościa, norwega chyba, który wykupił z bitcoinów za 20równowartość 20dolarów jakoś chyba przed 2010 roku i o tym zapomniał. Później pisał pracę magisterską?o bitcoinach i przypomniał sobie o tych które wykupił. Opylił je za około 800k $ jak dobrze pamiętam :D

Znalazłem nawet artykuł, dużo nie przekręciłem :D
https://www.theguardian.c...orway-oslo-home

Pilar - 2017-11-09

Spokojnie, zaczną masowo realizować zyski to jebnie srogo :mrgreen: Albo jakaś giełda znowu padnie.

Kubaa napisał/a:
Masakra jaki człowiek głupi jest i był... Chwile poczytałem o historii Bitcoina, jakie były jego kursy w 2011 roku. Jak niewiele trzeba było zainwestować, by teraz mieć w choooooooy szmalu


Nie no, gdybyś wiedział że sie wyjebiesz to byś sie położył :mrgreen:

johnnyg - 2017-11-09

Niektórzy stawiają na to że yebnie po 14.11 jak wpadnie BTG po forku na giełdy, inni że dojdzie do końca roku do 8k USD a w dłuższym okresie nawet i 15 k USD, ale to własnie te urocze spekulacje - im wiarygodniej brzmi ktoś kto wygłasza opinię, tym większa jest relacja do aktualnego kursu ;)

edit: forka nie będzie, wczoraj był mega skok wartości w związku z tym i dzisiaj już doły :(


Pewien gość zapłacił za Pizze bitcoinami, nie miał gotówki więc dał 10 000 bitcoinów sprzedawcy pizzy bo takie to były zabawne czasy;].
https://bithub.pl/wiadomosci/pizza-10000-bitcoin-juz-7/


Mój kolega z biura zainwestował połowę oszczędności stosunkowo niedawno (miesiąc temu?), jak 1btc był po 16tys PLN, i już łapie przody fajne ;)

W Polsce gdzieś znajduje się portfel z też dziesiątkami tysięcy bitcoinów ale właściciel najwidoczniej o nim zapomniał i tak sobie gdzieś leżą nieruszone od lat

gaseb - 2017-11-09

Jak sie tu kilka miesiecy temu pytałem czy ktoś coś w tym temacie działa to BTC był po około 7500zł. Teraz 3.5 razy tyle.p, mega świeca w tak krótkim okresie. Sam jestem ciekaw kiedy j#bnie i wtedy mozna pomyślec o kupnie. Pamiętajcie, że kryptowalut jest masę, nie tylko BTC.


Dżony w jaki sposob ktoś wie, że gdzieś jest taki portfel?

Mareczuczek - 2017-11-09

No skok masakryczny, kurs jest już ogromny a ludzie i tak jeszcze inwestują i wyciągają z tego. Ciekawe kiedy ta bańka pęknie
johnnyg - 2017-11-09

gaseb, tak naprawdę kumpel w robocie na fajce mi to powiedział- interesuje się jak wariat więc stwierdziłem że ma to info z sensownego źródła- sam nie zgłębiałem bo nic mi to nie da - jedno jest niemal pewne -takich opuszczonych portfeli gdzie ktoś kiedyś kupił np. 2000 btc po kilkanaście groszy może być sporo -tak czysto teoretycznie :) .

Co do innych walut, no jest jeszcze ruskie Ethereum które jest git ale zbyt stabilne by w to inwestować w mojej opinii , za to Lisk złapał w ciągu tygodnia wzrost 20%

rdk - 2017-11-09

johnnyg napisał/a:
Ethereum
na reddicie jest jakaś inba, że jakiś domorosły programista rozjebau kod i 300 mld USD poszło się jebać :mrgreen:
Mareczuczek - 2017-11-09

rdk napisał/a:
johnnyg napisał/a:
Ethereum
na reddicie jest jakaś inba, że jakiś domorosły programista rozjebau kod i 300 mld USD poszło się jebać :mrgreen:


Link? :->

Krychu - 2017-11-11

mogliśmy być bogaci, a tak dalej klepiemy biedę :lol:
może jeszcze nie za późno aby sobie nieco dorobić na bitcoinach :mrgreen:
nie ogarniam jak coś co miało początkowo znikomą wartość jest teraz tyle warte :-o

johnnyg - 2017-11-11

albo teraz - przedwczoraj bitcoin cash kosztował 2100 PLN, teraz to 4700 PLN
Mareczuczek - 2017-11-11

Chyba serio trzeba będzie pomyśleć o wirtualnych walutach ;-)
Pankracy - 2017-11-11

Wczoraj coś mnie tknęło i sprzedałem Bitcoina jak zaczął leceć na łeb i kupiłem BCCprzy 3400 :) Szkoda że nie gram większą kasą.
piroman - 2017-11-11

to jaka platformę polecacie do handlu kryptowalutami?
Pit - 2017-11-12

trochę zalatuje propagandą sukcesu, ale co myślicie o tym:

rastle - 2017-11-12

Limon napisał/a:
trochę zalatuje propagandą sukcesu, ale co myślicie o tym:


Myślałem, że nikt tego typa nie bierze na serio :lol:

Swego czasu oferował jakieś szkolenia czy porady przez neta i okazywało się, że bardzo kiepsko to wygląda. Ktoś kiedyś go skrytykował i już groźby pozwów leciały itp. Także no.
Google Jacek Wiśniowski.

edit:


Pit - 2017-11-12

Aż tak się nie zagłębiałem w jego twórczość, ale tak na szybko to widzę że wiedzie całkiem bogate życie, ale zalatuje mocno jakimś kołczingiem i innym shitem, czego osobiście nie cierpię. W korpo próbowali mnie przekonać że kołczing jest fajny, ale jednak im się nie udało, wyszedłem ze spotkania bo nie mogłem słuchać tego motywacyjnego pie..lenia. :lol:

Ale w sumie to nie o niego chodzi, tylko o te ceny nieruchomości w Hiszpanii, faktycznie za drogo to tam nie jest jak dobrze poszukać.

p0lish - 2017-11-12

Kurva nie jest za drogo? W odniesieniu do czego?
Pojęcie taniości jest tak relatywne, że w przypadku inwestowania musi być poparte solidną fundamentalną wiedzą.

Najważniejsze w inwestowaniu jest to, żeby wiedzieć w CO i dlaczego się inwestuje. Bez tak elementarnej wiedzy decyzje podejmowane będą na oślep i pod wpływem emocji i rekomendacji kasztanów jak ten z filmu powyżej.

johnnyg - 2017-11-13

Pankracy napisał/a:
Wczoraj coś mnie tknęło i sprzedałem Bitcoina jak zaczął leceć na łeb i kupiłem BCCprzy 3400 :) Szkoda że nie gram większą kasą.

mam nadzieję że już pchnąłeś z powrotem w giełdę bcc :D ? Przy takim skoku wiadomo było że zaraz wjedzie korekta, to była reakcja na wycofanie SegWit2x ,

ja generalnie też drobnymi operuję na giełdzie bo jeszcze za mało mam czasu żeby się interesować.

Pankracy - 2017-11-13

Jak było 10k za bcc to jechałem samochodem i się spieszyłem. Nie zdążyłem sprzedać, a zrobiłbym 150%. Poczekam, chinole pewnie szykują kolejny większy atak :D
seremaq - 2017-11-20

http://sharevestors.com
Ktoś ma doświadczenia z taką formą inwestowania?

johnnyg - 2017-12-07

jak tam bitkojnowcy ? Ja już pozbyłem się innych krypto, niestety mam wątpliwości co do nadchodzących miesięcy:

na minus - valve ze steamem wychodzi z płatności BTC
na plus/na minus (nie wiem ) - dwie duże giełdy wchodzą w BTC, z czego jedna już za 3 dni - nie wiem jak zareaguje rynek i co zrobią z tym bankierzy

clark - 2017-12-07

Nawet najnowszy odc BBT jest o bit coinach :mrgreen:
Pit - 2017-12-10

https://www.wykop.pl/link...-tys-bitcoinow/
johnnyg - 2017-12-11

Limon napisał/a:
https://www.wykop.pl/link/4057219/bulgaria-w-szoku-rzad-wlasnie-zorientowal-sie-ze-posiada-200-tys-bitcoinow/

W to mi graj, będzie mozna sobie fajnie kupić trochę pieniążka 8-)

seremaq - 2017-12-18

johnnyg napisał/a:
jak tam bitkojnowcy ?


Po twoim poście, który zniknął z tego tematu ;-) zainteresowałem się LSK... teraz żałuję, że nie wrzuciłem trochę oszczędności na giełdę bo ładnie idzie w górę...

Mareczuczek - 2017-12-18

seremaq napisał/a:
żałuję, że nie wrzuciłem trochę oszczędności na giełdę


Jak każdy ;-)

johnnyg - 2017-12-19

seremaq napisał/a:
johnnyg napisał/a:
jak tam bitkojnowcy ?


Po twoim poście, który zniknął z tego tematu ;-) zainteresowałem się LSK... teraz żałuję, że nie wrzuciłem trochę oszczędności na giełdę bo ładnie idzie w górę...

W lutym kolejna konferencja, do tego czasu może jeszcze skoczyć, ale jeśli znowu pokażą piach to przestaję się interesowac liskiem . Wydaje mi się tez że jako lokalny produkt, obecny skok to po prostu spekulacja jakiejś grupy osób żeby sobie hajsik zrobić. Ostatni tydzień w ogóle był bardzo ciekawy, LTC zrobiło 127 % w bodaj 2 doby przed weekendem, BTC +12% w weekend.

Ogólnie z wiodących altów wydaje mi sie że w dłuższym okresie czasu na niczym się nie straci - co jest bardzo zastanawiające

seremaq - 2017-12-20

[quote="johnnyg"]
seremaq napisał/a:
johnnyg napisał/a:
jak tam bitkojnowcy ?

Ogólnie z wiodących altów wydaje mi sie że w dłuższym okresie czasu na niczym się nie straci...


Mnie interesuje tylko inwestowanie długoterminowe. Nie mam tyle czasu żeby bawić się w kółeczka i cały czas śledzić co się dzieje z kursami. Poza tym chcąc obracać krypto w sposób ciągły żeby pozostać w zgodzie z literą prawa trzeba założyć działalność gospodarczą, a to już stałe koszty...

Pilar - 2017-12-20

seremaq napisał/a:
Poza tym chcąc obracać krypto w sposób ciągły żeby pozostać w zgodzie z literą prawa trzeba założyć działalność gospodarczą, a to już stałe koszty...


Niby czemu?

johnnyg - 2017-12-20

Nie trzeba :) , powyzej 10k PLN zysku warto myśleć o odprowadzeniu podatku od wzbogacenia, operując mniejszymi kwotami nie trzeba nawet się tym przejmować.

Coś czytałem ostatnio że są propozycje założenia działalności w Estonii żeby ominąć nasze polskie koszty ale nie widzę powodu by takie coś robić - chyba że ma się z tego stałe i główne źródło utrzymania.

BTW ale yebło BTC względem altów - kumpel właśnie w nocy przeszedł z BTC na BCC także za chwilę będzie tendencja odwrotna (on ma zawsze reakcje odwrotne do zachowania rynku, sprzedaje na spadku i kupuje na wzroście - mimo tak słabego zmysłu i tak jest nadal do przodu, co mnie zaskakuje :D )

też bawię się wyłącznie w long term - może nie mam zastrzyków hajsu , ale też oszczędza mi to nerwów typu "gdybym wiedział 2 godziny wcześniej" ;)

seremaq - 2017-12-20

Pilar napisał/a:
seremaq napisał/a:
Poza tym chcąc obracać krypto w sposób ciągły żeby pozostać w zgodzie z literą prawa trzeba założyć działalność gospodarczą, a to już stałe koszty...


Niby czemu?


Sugerowałem się min. tym artykułem... http://antyweb.pl/bitcoin...-jak-rozliczac/

antek - 2017-12-20

Panowie, której giełdy do zabawy kryptowalutami używacie?? Macie jakieś preferencje? Sugestie?
gaseb - 2017-12-20

johnnyg, BCH nie BCC.


antek, jest Polska giełda czyli np. bitbay,, są też zagraniczne jak np. bitfinex

Pankracy - 2017-12-21

Ale fakap. Myślałem, że już nie będzie pusha na BCC, więc sprzedałem (tak czy siak dwa razy drożej niż kupiłem) i czekałem aż BTC spadnie. No spadł, odkupiłem BTC ale w tym czasie BCC poszedł na 13k (z 6k za które sprzedałem). No cóż, pomimo zysku pazerność wychodzi :D
johnnyg - 2017-12-21

Na bitbayu jest jako BCC a nie BCH więc taką nomenklaturę przyjmuję bo na tej giełdzie gram :D
ale jej nie polecam bo jest wysoko w rankingu ryzykownych giełd :D .

Pankracy, ustawiaj sobie ceny sprzedaży i ceny zakupu, ale rozważnie to nie będziesz się musiał martwić :) . Ale ostatni tydzień to faktycznie jazda bez trzymanki - stawiam że to przez ruch Emila Oldenburga.

Zresztą popatrzmy na wykresy: https://coinmarketcap.com/


Moja opinia to tyle, że BTC wróci i to wkrótce na właściwe tory czyli do nowego roku 70k PLN będzie, ale większośc istotnych altów zostanie na poziomie lub zanotuje niewielkie spadki.

Szkoda mi liska bo chciałem w niego inwestować w styczniu (stawiałem na bańkę z poczatkiem lutego dobrą do sprzedaży)


Niestety, ponieważ ilość Bitcoinów nie przyrasta prawie w ogóle bo olbrzymie ilości energii pochłania ich kopanie - może nastapić stagnacja. Albo i nie . Kto wie :D


EDIT: Widzieliście co się dziś rano stało? Wszystko poszło, tak BTC jak alty - ktoś srogo się wzbogacił na tym piku, każda ważna krypto poszła na chwilę o 20-30% w dół po to by 2 godziny później wrócić. Spekulacja na olbrzymią skalę

Krychu - 2017-12-29

johnnyg napisał/a:
Na bitbayu jest jako BCC a nie BCH więc taką nomenklaturę przyjmuję bo na tej giełdzie gram
ale jej nie polecam bo jest wysoko w rankingu ryzykownych giełd

podobno bitbay to u nas to najlepsza i najpewniejsza giełda kryptowalutowa :->
jednak patrząc na ostatnie opinie to mało kto zadowolony z niej jest :lol:
może też bym zaczął się w te kryptowaluty bawić :roll:

johnnyg - 2017-12-29

Krychu napisał/a:
johnnyg napisał/a:
Na bitbayu jest jako BCC a nie BCH więc taką nomenklaturę przyjmuję bo na tej giełdzie gram
ale jej nie polecam bo jest wysoko w rankingu ryzykownych giełd

podobno bitbay to u nas to najlepsza i najpewniejsza giełda kryptowalutowa :->
jednak patrząc na ostatnie opinie to mało kto zadowolony z niej jest :lol:
może też bym zaczął się w te kryptowaluty bawić :roll:

no w PL jest git, ale w skali świata takase.

Chwilowo jest mega zastój ,od tygodnia po tym dziwnym spadku jest stabilnie, aż za bardzo - ciekaw jestem czy to cisza przed burzą czy....czy może cisza przed burzą :D

Krychu - 2018-01-17

BTC ładnie spadł, ~35k :-)
johnnyg - 2018-01-17

nawet niżej :)

także dupa!

Mareczuczek - 2018-01-17

Co by nie mówić to sposób na kolejne hajsy :lol:


Krychu - 2018-01-18

no i proszę, btc już pnie się w górę, 40k przekroczone, ależ to jest świr! :mrgreen:
johnnyg - 2018-01-18

Krychu napisał/a:
no i proszę, btc już pnie się w górę, 40k przekroczone, ależ to jest świr! :mrgreen:



JUŻ KONIEC, klasyczny wykres bańki spekulacyjnej sprawdził się znowu

Krychu - 2018-01-18

jak kiedyś będę kupował to dam znać, bo jak kupię to spadek będzie bezpowrotny :lol:
sajmonski - 2018-01-30

B2B vs UoP

Warto przechodzić z UoP na własną działalność? Jakie macie doświadczenia i co uważacie na ten temat?

p0lish - 2018-01-30

Tyle samo ZA co i przeciw.
Kluczowe jest to na czym Ci zależy, że chcesz przejść na działalność i jak spiszesz umowę.

Pit - 2018-01-30

ja za kilka miesięcy będę chciał przejść z UoP na B2B, póki co jedyne plusy i minusy jakie widzę są raczej oczywiste dla wszystkich:

+więcej hajsu do kieszeni
+większa niezależność(zależy od firmy)
+skoro i tak mam już firmę, to możliwość realizowania dodatkowych projektów na legalu
+możliwość wrzucania w koszty wielu rzeczy
+nowy Tajper w leasing dla firm :D leasing konsumencki jest chyba mniej opłacalny i nie wszędzie go oferują
-brak płatnego L4
-brak urlopu(chyba, że ktoś wynegocjuje)
-+odkładanie na zaledwie najniższą emeryturę(osobiście mam to w dupie)
-minimum 6-12 miesięcy prowadzenia działalności, żeby być wiarygodnym dla banku i dostać kredyt hipoteczny

p0lish - 2018-01-31

Co to za bzdury
Brak płatnego L4?
Płacisz składkę chorobową, przechodzisz okres karencji (chyba 3 miesiące) i dostajesz hajs z ZUS jak chorujesz.
Urlop - każdy pracodawca zgodzi się na normalny, płatny urlop. Jeżeli nie to nie przechodzisz na B2B.
Kredyt - dostaniesz od ręki, ale na gorszych warunkach. Jeżeli będziesz miał historię to warunki będą sporo lepsze. Tak samo jest z kredytami hipotecznymi.

Pit - 2018-01-31

Aha, to powiem Ci jak to jest w praktyce:
-nikt z moich znajomych na b2b nie ma płatnego L4, można płacić te składki ale nikt tego robi, dlaczego? bo na b2b ludzie przechodzą głównie dla hajsu, który można zaoszczędzić w porównaniu do UoP
-wolne tak jak napisałem się negocjuje i większośc ludzi ma wolne
-odnośnie kredytu, info od doradcy także w sumie nawet nie zamierzam dyskutować

p0lish - 2018-01-31

Limon napisał/a:
Aha, to powiem Ci jak to jest w praktyce:
-nikt z moich znajomych na b2b nie ma płatnego L4, można płacić te składki ale nikt tego robi, dlaczego? bo na b2b ludzie przechodzą głównie dla hajsu, który można zaoszczędzić w porównaniu do UoP
-wolne tak jak napisałem się negocjuje i większośc ludzi ma wolne
-odnośnie kredytu, info od doradcy także w sumie nawet nie zamierzam dyskutować


koszt chorobowego to ok 65pln miesięcznie - worek cebuli gratis

Pit - 2018-01-31

Zgadza się, ale jest kilka problemów: te 60zł daje w przypadku miesięcznej choroby około 1500 na rękę, co za to kupić, waciki?

Drugi problem: "Maksymalna miesięczna podstawa wymiaru składki w 2018 r. wynosi 11.107,50 zł" - fakt, niby sporo, ale niektórym absolutnie to nie wynagrodzi miesięcznych zarobków kiedy faktycznie pracują, a nie chorują, a składka miesięczna wyjdzie wtedy pewnie około 600-700zł na oko (nie chce mi się tego liczyć). To już nie tak mało, kiedy chcesz wyciągać maxa z b2b.

Podsumowując mojego posta, na b2b od pewnego poziomu zarobków totalnie nie opłaca się chorować, ale i tak będę zmieniał na b2b.

rdk - 2018-01-31

Cytat:
   
Zgadza się, ale jest kilka problemów: te 60zł daje w przypadku miesięcznej choroby około 1500 na rękę, co za to kupić, waciki?
jak płacisz to na waciki, a jak zachorujesz i nie płacisz to co?
Pilar - 2018-01-31

Zaciskasz zęby i do roboty :mrgreen: Nie ma miękkiej gry :-P
sajmonski - 2018-01-31

a przy jakim poziomie zarobków wg Was warto przechodzić na b2b?
Pit - 2018-01-31

rdk,
Jak nie płacisz to nic nie dostajesz, co chciałem przekazać tym zdaniem to to, że jak ktoś pracuje za gruby hajs na b2b to raczej te 1500zł miesięcznie nie robi mu wielkiej różnicy, no chyba że ktoś żyje od pierwszego do pierwszego na b2b to nie mam pytań, fakt, wolałbym mieć te 1500 niż nie mieć, no ale życia mi te pieniądze jakoś szczególnie nie zmieniają.

W sumie to nie jest tak, że dostajesz jakiś hajs. Co miesiąc prowadząc firmę płacisz ZUS, no i jak jesteś na L4 to po prostu płaci się ZUSowi mniej o kwotę która Ci się należy, chyba że kwota przekracza to co płacisz do ZUSu, wtedy ZUS może coś tam ewentualnie przelać.


Pilar, no generalnie tak, na b2b się nie choruje po prostu. Gorzej, jak poważniej się ze zdrowie spie...li, wtedy może faktycznie człowiek się zacznie zastanawiać że warto było płacić te kilka stów składek więcej.

rdk - 2018-01-31

Cytat:
Jak nie płacisz to nic nie dostajesz, co chciałem przekazać tym zdaniem to to, że jak ktoś pracuje za gruby hajs na b2b to raczej te 1500zł miesięcznie nie robi mu wielkiej różnicy, no chyba że ktoś żyje od pierwszego do pierwszego na b2b to nie mam pytań
a co z operacja wyrostka? Operacja na serce? Pomocą na SORze?

Podsumowując - jak się kosi hajs na B2B to szkoda 60 zł miesięcznie, a jebac 1500 ewentualnej „wypłaty” zamiast 0?

Pit - 2018-01-31

Okej, dopytałem kilku osób i tak połowa z nich płaci te minimalne 60zł, ale w przypadku L4 pieniądze z tego są śmieszne więc nikt nawet na to nie zwraca specjalnie uwagi.

Co innego w przypadku szpitala, tutaj rdk w punkt. W ramach standardowych opłat ZUSowskich są chyba jakieś podstawowe świadczenia medyczne, ale bardzo podstawowe, musiałbym pogadać ze znajomą księgową na ten temat.

sajmonski, no idea, tutaj masz jakiś kalkulator: https://samozatrudnienie.kalkulator-plac.eu/porownywarka-wysokosci-wynagrodzen-form-zatrudnienia
znam ludzi którzy swoją pierwszą pracę w IT zaczynali od razu na B2B, bez kokosów w zarobkach, więc nie wiem.

p0lish - 2018-01-31

B2B opłaca sie głównie kiedy:
a. czujesz sie pewnie w branży i nie obchodzi Cie brak okresu wypowiedzenia
b. odkładasz sobie sam na emeryturę
c. płacisz VAT i masz łeb na karku żeby sobie zrobić mądrze księgowość
d. masz dobry układ z pracodawcą i co za tym idzie mądrą umową B2B

sajmonski - 2018-02-01

Dzięki, generalnie zastanawiam się nad przejściem na B2B ze względu na dodatkowe roboty, gdzie czasami przydaje się wystawienie faktury zamiast ganianie z umowami o dzieło.
p0lish - 2018-02-01

sajmonski, otwórz sobie DG. Przy etacie to nie jest jakoś wysoki koszt. Jak Ci będzie żarło to negocjujesz umowę B2B z obecnym pracodawcą.
Gumka23 - 2018-02-01

Limon, naprawdę przy tych grubych bańkach szkoda 60zł, żeby mieć spokojną głowę w razie jakiejś słabej choroby?

Mój 15 letni brat ni stąd ni zowąd zachorował. Nowotwór złośliwy. Na szczęście bardzo dobrze reaguje na chemię i są super rokowania. W jaki sposób chciałbyś się wyleczyć bez szpitala? Nawet nie wyobrażam sobie jakie kwoty wchodzą w grę..

Ludzie, którzy mają w dupie ubezpieczenie chyba za mało widzieli w życiu... :roll:

rdk - 2018-02-01

p0lish napisał/a:
sajmonski, otwórz sobie DG. Przy etacie to nie jest jakoś wysoki koszt. Jak Ci będzie żarło to negocjujesz umowę B2B z obecnym pracodawcą.
o ile pamiętam przy UoP, mając swoją DG, nie płacisz ZUSu bo ten odprowadzany jest przez Twojego pracodawcę.
YacaJackowski - 2018-02-01

Chemia z tego co mi mówiła babka z roboty to jakieś 20k plnów za worek. 4 worki w miesiącu to masz 80k. Bez ubezpieczenia to nie widzę przyszłości, choćby nie wiem ile zarabiać. Ona jeździ co co tydzień od chyba 4 miesięcy. 320k plnów za sama chemię a co dalej? Ubezpieczenie to podstawa właśnie chociażby w razie takiej krzywej akcji jak nowotwór czy coś.
Pit - 2018-02-01

Pewnie, zgadzam się że to podstawa, ja póki co nie pracowałem na B2B więc ciężko mi wiedzieć wszystko, staram się ugryźć temat z każdej strony, zanim zmienię na B2B ale ubezpieczenie zdrowotne jakoś póki co pominąłem i zacząłem analizować w toku tej dyskusji, kilku znajomych nie płaciło tych składek i w sumie z tego co z nimi gadałem to chyba zaczną płacić, bo te 60zł to jest nic w porównaniu z tym co można wydać w razie choroby.
Pit - 2018-02-03


Trafiłem na taki kanał. Sam nie wiem co myśleć o tym video i o tym kolesiu, mam mieszane uczucia, ale obejrzałem całe i nawet się wybronił, trochę merytorycznej wiedzy (bardzo spłaszczonej) tutaj było.

Wladca_Eldomu - 2018-02-05

chyba pomyliliście chorobowe ze składką zdrowotną która wynosi 320 zł i jest obowiązkowa
p0lish - 2018-02-05

Wladca_Eldomu napisał/a:
chyba pomyliliście chorobowe ze składką zdrowotną która wynosi 320 zł i jest obowiązkowa


Chyba jednak nie

Wladca_Eldomu - 2018-02-05

Czyli co, jak płacę składkę zdrowotną ale nie płacę chorobowego to nie jestem ubezpieczony? :lol:
p0lish - 2018-02-05

Nie jesteś. Mówiliśmy cały czas o dobrowolnej chorobowej.
Wladca_Eldomu - 2018-02-05

Czyli rozumiem że według Ciebie jeśli nie płacę chorobowego to nie mam uprawnienia do korzystania ze służby zdrowia w ramach NFZ? Bo z wcześniejszych wypowiedzi chłopaków tak wywnioskowałem
p0lish - 2018-02-05

Nie. Możesz korzystać z usług NFZ. Dobrowolne świadczenie chorobowe zapewnia: zasiłek chorobowy, zasiłek opiekuńczy, świadczenie rehabilitacyjne oraz zasiłek macierzyński
Wladca_Eldomu - 2018-02-05

No właśnie, dlatego mówię że coś się chłopakom pomyliło bo mówią o chorobowym za 60 zł i że lepiej mieć w razie nowotworu bo chemia kosztuje 20k. Dużo ludzi myli ubezpieczenie zdrowotne z chorobowym. Ja osobiście tego drugiego nie opłacam bo i tak duży haracz dostają ode mnie co miesiąć ;-)
Arkadio - 2018-02-06

Czytaj ze zrozumieniem, chodziło o zasiłek chorobowy.
p0lish - 2018-02-06

Wladca_Eldomu napisał/a:
No właśnie, dlatego mówię że coś się chłopakom pomyliło bo mówią o chorobowym za 60 zł i że lepiej mieć w razie nowotworu bo chemia kosztuje 20k. Dużo ludzi myli ubezpieczenie zdrowotne z chorobowym. Ja osobiście tego drugiego nie opłacam bo i tak duży haracz dostają ode mnie co miesiąć ;-)


na cebulę i Harnasia zawsze odłożysz :)

Emre - 2018-02-25

chorobowe daje to, że jak miesiąc będziesz na L4 to dostaniesz z 600 zł z ZUSu... :lol:

super hajs :mrgreen:

jeszcze niedawno to kosztowało 14 zł/msc...

rdk - 2018-03-03

Tak, ale mowa była o tym, że skoro 600 zł to syf to chyba 14 zł tym bardziej nie boli ;-)
Pit - 2021-01-11

widze, ze jest zainteresowanie inwestycjami, wiec prosze zeby tutaj dalej kontynuowac :)

Karamba_DC2 napisał/a:
Tak, do 1 kwartału 2022r może się tak stać ;)

Zobacz nawet ostatnie tygodnie hehe, od listopada ponad x3 :)
Ja najwięcej właśnie na ETH zarobiłem, w tym roku moze procentowo nadal wyprzedać BTC ;)

eth tez na propsie, prawda

Karamba_DC2 - 2021-01-11

Nic dziwnego że jest zainteresowanie, bo czasy mocno specyficzne i nie wiadomo do końca co nam szykują.
Poza krypto jeszcze skupuje złoto i srebro :)

DXY ma odbicie na ważnym poziomie, BTC juz przy poziomie 31K,zaczynam skupować :mrgreen:
Wszystko idzie zgodnie z planem :)

eithray - 2021-01-11

Tak z doświadczenia mojego znajomego - zadbajcie o dobre zabezpieczenie krypto przed kradzieżą.
Karamba_DC2 - 2021-01-11

Ja korzystam z Ledgera nano S jak na razie :)
wierzba - 2021-01-11

ja kupuję poprzez revolut - nie ma ich tam wiele, ale te które mnie interesują są ;)
wierzba - 2021-01-11

Karamba_DC2 napisał/a:
Tak, do 1 kwartału 2022r może się tak stać ;)
Zobacz nawet ostatnie tygodnie hehe, od listopada ponad x3 :)
Ja najwięcej właśnie na ETH zarobiłem, w tym roku moze procentowo nadal wyprzedać BTC ;)

eth w horyzoncie rocznym ponad 700% to się nie dziwię ;)

Pit - 2021-01-11

wierzba, przy całej fajności revoluta do różnych zastosowań, ja bym tego nie używał do krypto. Jest kusząco wygodne, ale tych krypto z tego co wiem nie możesz w żaden sposób transferować do prywatnego portfela (np Ledger Nano S jak Karamba napisał), a trzymanie całej kasy na giełdzie zamiast w portfelu jest mało mądre. Revolut to nawet nie jest normalny handel krypto, gdzie jesteś tego właścicielem i masz do nich klucz publiczny i prywatny. Są one w jakiś dziwny sposób powiązane z Twoim kontem revolut i tyle.

BitBay założysz sobie w 5 minut + weryfikacja i możesz się bawić już w normalny sposób z krypto.

wierzba - 2021-01-11

nie jest to portfel to fakt, wygodne bardzo, na tą chwilę nie mam tam wielu środków także poczytam, poobserwuję w razie jakby więcej środków miało zostać zainwestowane, thx za hint.
Karamba_DC2 - 2021-01-11

Na początek bitbay albo binance, z podwójną autoryzacja, a taka naprawdę bezpieczna giełda jak chcesz tylko tak trzymać to Kraken.
Najlepiej przejść na zewnętrzny portfel jeżeli nie chcesz handlować a tylko akumulować ;)

eithray - 2021-01-11

Dodam, że krypto zniknęły z zewnętrznego portfela... Tak tylko ku przestrodze ;-)
Pit - 2021-01-12

Nie wiem jak to technicznie możliwe, ktoś musiał znać klucze prywatne, może gdzieś to wyciekło tej konkretnej osobie, dziwny przypadek...
Karamba_DC2 - 2021-01-12

Nie mam pojęcia jak to mogło się stać, coś tutaj nie pasuje...

Jedyne co mi przychodzi do głowy to nie zaszyfrował portfela. Praktycznie każda kradzież jest z winy użytkownika, i z jego zaniedbania lub niewiedzy.

Pit - 2021-01-12

Do wytrawnego inwestora mi daleko, ale akurat technologicznie coś tam mam do powiedzenia i blockchain też wiem jak działa i wydaje mi się że trzymanie tam kasy jest wielokrotnie bezpieczniejsze niż trzymanie jej w portfelu/w sejfie/w skarpecie itp.
johnnyg - 2021-01-12

ja jestem dupa wouowa i trzymałem wszystko w portfelu na giełdzie, także jakby się zawinęła to by było "elo" ;) . Nie chciało mi się nigdy bawić w zew. portfel, ale też nie miałem tam baniek.

Liczę, że btc spadnie do jakiś 60tys, wtedy się zaopatrzę, stawiam, że może - mooooże na koniec roku jest szansa.

Ale fakt jest taki, że jak spadnie do 100 to wiara zacznie skupować na potęgę, więc skoczy do 140 znowu i albo wyżej i to samo, albo zacznie spadać i to samo co w poprzednich latach.

Jest jeden gwarant że krypto spadnie- wtedy kiedy moja żona kupi. I kiedy wzrośnie - wtedy kiedy moja żona sprzeda.

:lol: :lol:

Pit - 2021-01-12

johnnyg napisał/a:
Jest jeden gwarant że krypto spadnie- wtedy kiedy moja żona kupi. I kiedy wzrośnie - wtedy kiedy moja żona sprzeda.

to daj znać :mrgreen:

antek - 2021-01-12

Pany bo dawno nie śledziłem tematu... jak jest teraz z kwestiami podatkowymi w przypadku sprzedaży krypto i wypłacaniu PLN z zyskiem?
Pit - 2021-01-12

Nie jest tak źle. Podatek płaci się na koniec roku płacąc podatek tylko od zysku który wyciągasz w normalnej walucie, np PLN, USD. Jak handlujesz krypto i nie przewalutowujesz tego w jakąś "normalną" walutę (flat) to nie płacisz.


Arkadio - 2021-01-12

Z tego co czytałem to krypto rozlicza się w pice i podatek w wysokości 19% płaci się od różnicy transakcji w danym roku podatkowym, czyli jak kupisz za x i sprzedasz za y w 2021 to płacisz od różnicy y-x, ale jak kupiłeś w 2020 i sprzedasz w 2021 to płacisz 19% od y. Jeśli źle zrozumiałem to niech ktoś mnie poprawi, albo doprecyzuje. Napisałem tak jak to zrozumiałem, a jak wiadomo prawo jest tak pisane żeby jak najmniej z tego zwykły człowiek zrozumiał, przynajmniej takie odnoszę wrażenie za każdym razem jak coś chcę sprawdzić :lol:
johnnyg - 2021-01-12

Arkadio napisał/a:
Z tego co czytałem to krypto rozlicza się w pice i podatek w wysokości 19% płaci się od różnicy transakcji w danym roku podatkowym, czyli jak kupisz za x i sprzedasz za y w 2021 to płacisz od różnicy y-x, ale jak kupiłeś w 2020 i sprzedasz w 2021 to płacisz 19% od y. Jeśli źle zrozumiałem to niech ktoś mnie poprawi, albo doprecyzuje. Napisałem tak jak to zrozumiałem, a jak wiadomo prawo jest tak pisane żeby jak najmniej z tego zwykły człowiek zrozumiał, przynajmniej takie odnoszę wrażenie za każdym razem jak coś chcę sprawdzić :lol:

To proste, 19% podatek od wzbogacenia czyli od przychodu a nie obrotu

dealer - 2021-01-13

Chyba od dochodu a nie przychodu :-)
piroman - 2021-01-14

od zysku :-P
Karamba_DC2 - 2021-01-14

Dokładnie tak, PIT składamy od zysku. Są cztery rubryki do wypełnienia.
Jak wpłacamy 1000zl, wypłacamy 1500, to płacimy 19% od 500 ;)

antek - 2021-01-14

Karamba_DC2 napisał/a:
Dokładnie tak, PIT składamy od zysku. Są cztery rubryki do wypełnienia.
Jak wpłacamy 1000zl, wypłacamy 1500, to płacimy 19% od 500 ;)


a jak wpłaciłeś 1000zł w 2020 roku, w tym samym roku wypłaciłeś 0zł. Ale za to wypłaciłeś 1500zł w 2021, to płacisz w 2021 19% od 500 czy 1500?

Karamba_DC2 - 2021-01-14

Nie chce się wypowiadać sam, bo prawo podatkowe od krypto to trochę też samowolka niestety, a w tym przypadku zależy co wpiszesz w rubryki, bo jak wahania były duże może wpisać nawet minus, i nie zapłacisz wcale. Jeśli ma być wszystko legalnie to lepiej dopytać kogoś kto rozlicza krypto, bo w zależności jak złożysz PIT i co tam wpiszesz, tak to opłacisz, a organy nie mają nawet jak sprawdzić gdzie i ile czego trzymałeś, oraz ile zarobiłeś.
Z tego co wiem to niektóre państwa właśnie chcą mieć od giełd dostęp do informacji, kto ile wpłaca i wypłaca na giełdzie jak i na portfel zewnętrzny.
Tylko patrząc na to jak działa nasze państwo i prawo, nie są w stanie tego kontrolować :lol:

Ja jeszcze tak dokładnie nie zgłębiłem tego tematu, bo skupowalem w 2020 a w tym będę raczej z wszystkiego wychodzić do grudnia, więc mnie to nawet nie dotyczy :->

johnnyg - 2021-01-14

Od przychodu ;) . Zysk jest juz po podatkach
piroman - 2021-01-14

johnnyg napisał/a:
Od przychodu ;) . Zysk jest juz po podatkach

niech będzie, że zysk jest po podatkach ;)
ale od przychodu odliczasz jeszcze koszty uzyskania przychodu i wtedy masz według nazewnictwa w PIT dochód lub stratę
odnosząc się do powyższego przykładu:
kupujesz za 1000
sprzedajesz za 1500
czyli 1500-1000-prowizje na kupno i sprzedaż=dochód podlegający opodatkowaniu

johnnyg - 2021-01-15

piroman napisał/a:
johnnyg napisał/a:
Od przychodu ;) . Zysk jest juz po podatkach

niech będzie, że zysk jest po podatkach ;)
ale od przychodu odliczasz jeszcze koszty uzyskania przychodu i wtedy masz według nazewnictwa w PIT dochód lub stratę
odnosząc się do powyższego przykładu:
kupujesz za 1000
sprzedajesz za 1500
czyli 1500-1000-prowizje na kupno i sprzedaż=dochód podlegający opodatkowaniu

rzecz jasna masz rację, ja czasem tak mam że cośtam dzwoni i nie sprawdzę ale przekornie się wymądrzam

Krychu - 2021-01-22

Zacząłem skubać BTC i ETH. Mam nadzieję, że dzięki temu za rok w garażu będzie Corvette, a Trans Am będzie jako daily :lol:
Krychu - 2021-01-27

Ładnie dziś BTC spadło chwilowo poniżej 30k, zdążyłem skubnąć. W dłuższej perspektywie inwestycja w Tron (TRX) może być opłacalna, ale póki co skubnąłem go symbolicznie i bardziej wyczekuję na dołek ETH.
Pit - 2021-01-27

Ja polecam zerknąć na stocka GameStop. Dzieje się grubo. :mrgreen:
Jak ktoś śledzi Reddit i potrafi wyczuć hype to można było w kilka dni zrobić zysk x20 - x30. Bańka puchnie ale myślę że to nie koniec.

Crypto też skupuję, ale to na dłuższy czas.

Gdyby ktoś był ciekawy o co chodzi z tym całym GameStop'em.

https://www.zthreee.com/Gamestop-historia/
https://www.zthreee.com/gamespot-2/

johnnyg - 2021-01-29

yebany elon musk wyrocznia ja pier jego :D :D co to jest za gość.
napisze "signal gut" , świat szaleje
napisze "cyberpunk spoczi" , ceny akcji rosną
napisze "bitcoin luzik" - i znowu 8 koła do góry.

Jak tu czekać na fajny dołek, jak Bozie kocham przy 24tys bym kupił

Pilar - 2021-01-29

johnnyg napisał/a:
yebany elon musk wyrocznia ja pier jego :D :D co to jest za gość.
napisze "signal gut" , świat szaleje
napisze "cyberpunk spoczi" , ceny akcji rosną
napisze "bitcoin luzik" - i znowu 8 koła do góry.

Jak tu czekać na fajny dołek, jak Bozie kocham przy 24tys bym kupił


Ja też czekam na jakiś dołek ale znając moje szczęście to będzie teraz ostro w góre lecieć. Dogecoin dziś wypierdzielił w kosmos....

Pit - 2021-01-29

Dogecoin to akurat IMO chyba tylko chwilowa pompa i memowa moneta, nie wiem czy oprócz hype są tam jakieś przesłanki żeby to urosło mocniej.
Ja osobiście będę się skupiał na BTC + krypto z kategorii DeFi

Muszę jeszcze jakoś wyjść z twarzą z inwestycji w GME, wczoraj jak poleciało na 120 dolców to trochę mi serce szybciej zaczęło bić :mrgreen: ale HOLD i niech się zesrają w tym funduszu inwestycyjnym który shortował GME.

Karamba_DC2 - 2021-01-29

Chociaż jeden dział na tym forum ożył :lol: :lol:


Pit, trzeba przyznać że Reddit grubo namieszał :lol: Dzisiaj cały świat pisze o giełdzie :mrgreen:



Pilar napisał/a:
johnnyg napisał/a:
yebany elon musk wyrocznia ja pier jego :D :D co to jest za gość.
napisze "signal gut" , świat szaleje
napisze "cyberpunk spoczi" , ceny akcji rosną
napisze "bitcoin luzik" - i znowu 8 koła do góry.

Jak tu czekać na fajny dołek, jak Bozie kocham przy 24tys bym kupił


Ja też czekam na jakiś dołek ale znając moje szczęście to będzie teraz ostro w góre lecieć. Dogecoin dziś wypierdzielił w kosmos....



Musk coś miesza skubaniec, bo jeszcze niedawno był mocno anty BTC, a nagle jak się pojawia Musk+BTC to mamy strzał i mocny fakeout z trójkąta na moje, trzeba poczekac jak to się rozwinie, teraz lepiej nic nie robić, ani short ani long :mrgreen: Obecnie BTC ładnie też odbił się w Fibo, zobaczymy czy to nadal będzie jego opór i zjazd do dołu poniżej kanału. Jeżeli wybicie z "flagi", to niedługo możemy zobaczyć 50K+ gdzie jest też poziom Fibo...

Sam też czekam na 24K, to dość ważny poziom, i tam też celuję z zakupami póki co, obecnie nie mam zamiaru nic tam robić, i dalej siedzę w Etherum, które moim zdaniem procentowo ma dalej szanse pokonać BTC w tym roku.

Dogecoin to taka trochę fake moneta, strach to ruszać, za dużo spekulantów tam się bawi :mrgreen:
Coś jak XRP obecnie, też jeden wielki cyrk...




Przy okazji, kto nie zna, nie widział, pojawił się bardzo fajny wywiad z Kamilem Gancarzem w dniu dzisiejszym 8-) 8-) 8-)

https://www.youtube.com/watch?v=jEyVeiDR5iQ

Wojtuuus - 2021-01-29


Karamba_DC2 - 2021-01-29

Wojtuuus, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Co to był za film :mrgreen:

Pilar - 2021-02-03

Karamba_DC2 napisał/a:
Wojtuuus, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Co to był za film :mrgreen:


Kiedy NSX? :lol: Ładnie wybiło ETH, trochę kupiłem przed tym rajdem, czekam na korekte i pewnie podkupie jeszcze trochę.

johnnyg - 2021-02-04

WSB trzeba tera było kupować :mrgreen: :lol: :lol:
Karamba_DC2 - 2021-02-04

Pilar, jak będzie niedługo zjazd, to ładuj torby i czekaj dalej :mrgreen: :mrgreen:
Ja skupowałem Ethery od listopada poniżej 500$, i jeszcze długo będę trzymać, Ethereum jest w swoim dużym cyklu, szkoda tym obecnie handlować, to jak sprzedawanie i odkupywanie BTC w bullranie :lol:




2000$ ETH w tym miesiącu będzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Krychu - 2021-02-05

Bajnansowe BNB też ładnie poszło do góry z dnia na dzień
Pit - 2021-02-06

łatwo się zarabia jak wszystko idzie w górę :) ale to nic złego, trzeba korzystać

ja głównie kupuję, nie zamierzam sprzedawać krypto chyba, że sytuacja ewidentnie będzie pokazywać że trzeba zrealizować zyski

Krychu - 2021-02-06

Dzisiaj pierwszy raz robiłem wypłaty na Ledgera i w przypadku ETH jest zadziwiająca różnica prowizji między Binance (0,005) a BitBay (0,015) :-> Niech to wszystko leci ostro w dół, bo zdecydowanie za mało mam zachomikowane :mrgreen:
Karamba_DC2 - 2021-02-08

Tesla i Elon kupują BTC, wykres pionowy :lol:
Karamba_DC2 - 2021-02-20

Cytat:
2000$ ETH w tym miesiącu będzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



16dni temu :lol:
Jak tam wasze portfele :mrgreen: , u mnie nawet +300% na Polkadot 8-)

Pit - 2021-02-20

U mnie średnio z całego portfela (około 10 krypto) +70%, najlepszy wynik +200%. Fajnie się inwestuje jak prawie wszystko rośnie. :mrgreen: Najlepiej oczywiście alty: dot, cosmos, nano

Chętnie bym widział jakąś korektę na BTC w tym roku żeby trochę wzmocnić pozycję zanim wejdziemy na 100k USD.

Krychu - 2021-02-28

Ja w ostatnim czasie dokupowałem ETH, szczególnie dziś rano :mrgreen:
Nadal nie mogę przeboleć, że tak późno wszedłem w krypto, jeszcze na początku tego roku było dużo taniej, a rok temu to już całkiem :-o
No nic, liczę na jakieś sensowne zyski jeszcze w tym roku, ETH schowane do portfela i czekam.
BTW 156Kb pamięci w Ledger Nano S to jest nawet za słabe jak na żart przy tych cenach pamięci :ugh:
Mogli dać chociaż symboliczne 1MB jak w karcie pamięci dla PSX, to nie trzeba by się bawić w instalowanie/odinstalowywanie aplikacji, no ale od francuzów nie ma co zbyt wiele wymagać :lol:

Karamba_DC2 - 2021-02-28

No masz rację, ja teraz będę zamawiać Nano X , bo nanoS obecnie na moje potrzeby zrobił się za mały :lol: :lol:

ETH też dzisiaj dokupiłem 5 sztuk przy 1370$ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale mimo wszystko możliwe że BTC jeszcze lekko pociągnie Ethera w dół, czekałem na 42K na BTC, ale teraz widzę zasięg spadków nawet do 39K więc ETH może jeszcze lekko polecieć, ale nie ma co być nadmiernie chciwym, 50% taniej od ATH to świetny układ na zakupy :-) :-)

Dorzuciłem jeszcze pozycje do Cardano i Polkadot, Chainlinka obecnie nie ruszam.
Na dniach będzie dodatkowy kapitał, to jeszcze dojdzie Atom, VeChain, Zilliqa, Poligon i kilka opcji jeszcze muszę dobrze sprawdzić, zrobić lepszy research.

Krychu - 2021-02-28

Myślałem, że w lutym niczego nie dokupię jak wystrzeliły osiągając nowe ATH, a tu jednak pod koniec miesiąca nadgoniłem i w kilka dni wydałem 2x więcej niż w styczniu :-)
Karamba_DC2 - 2021-02-28

To wciąga hehe :mrgreen:
Krychu - 2021-03-13

Słyszałem, że będąc rezydentem podatkowym Niemiec, można nie płacić podatku od zysków z krypto, więc Karamba_DC2, mógłbyś się załapać :-)
Pilar - 2021-03-18

Ja też się troche zapakowałem na spadkach, ale ostatnio myśle żeby wrzucić więcej na kryptolokaty i do pól płynności. Ktoś na tym polu walczy?
Karamba_DC2 - 2021-03-19

Masz na myśli staking?
Polkadot obecnie daje świetne warunki w skali roku, cardano dodało to do swojej opcji, można też usdt ;)
Ja wychodząc z hossy większość będę pakować właśnie w staking :)
Polkadot umożliwia staking z portfela ledger live od niedawna :)

https://www.ledger.com/staking-polkadot

https://www.stakingrewards.com/earn/polkadot

Możesz zobaczyć Cardano, tam jest raczej mniejszy próg wejścia, ale nie patrzyłem, no i do Dolara w stablecoinach coś znajdziesz ;)

Krychu - 2021-03-27


O co chodzi z tym 5x, bo tego nie rozumiem, że przy USDT jest, a przy BUSD już nie :roll:

Pilar - 2021-04-01

Karamba_DC2 napisał/a:
Masz na myśli staking?
Polkadot obecnie daje świetne warunki w skali roku, cardano dodało to do swojej opcji, można też usdt
Ja wychodząc z hossy większość będę pakować właśnie w staking


Stacking to raz a dwa jest jeszcze dostarczanie pól płynności, też spoko sprawa, można osiągać większy APY ;-)

Jak najlepiej doładować konto stablecoinami na binance? Karta Revolut np.?

Krychu - 2021-04-03

Kartą Revolut nie da się zrobić przelewu na Binance. Zdziwiło mnie to, ale nie ma takiej możliwości.
Ja wpłacam PLN na konto Revolut, tam zamieniam na EUR i przelewem SEPA wpłacam na Binance, gdzie zamieniam to na USDT. Można też USD przelać SWIFTem z Revolut do Binance i będzie zaksięgowane jako BUSD, ale przy takiej operacji Revolut skubie nasze dolary i wyszło mi, że zamieniając taką samą ilość PLN, w przypadku wysyłania eurasów, zostało mi z tego więcej dolarów na Binance ;-)

Ostatnio bawię się w tradera. Pod koniec marca kupowałem polkę w cenie 30-35, a dzisiaj rano pozbyłem się tego w cenie 44 i jak spadnie poniżej 35 znowu nakupię. Tak samo BNB, kupiłem przy 230, sprzedałem przy 350, bo i tak pewnie niebawem spadnie :mrgreen:

Z BitBaya się zabrałem z zyskiem przekraczającym 150% i nie myślę tam wracać, zbyt ograniczona ta giełda i szkoda mi na nią czasu.

W ING zamknąłem te śmieszne konta oszczędnościowe, smart saver (1,6% do 5k) robił za dużo zamieszania w historii, a OKO z oprocentowaniem na zawrotnym poziomie 0,05% nie miało już żadnego sensu :ugh:

W sumie trzymanie PLN w ilości przekraczającej nasze potrzeby na wydatki nie ma większego sensu, dlatego na Binance ulokowałem USDT i BUSD w oszczędnościach i niech tam sobie powoli rosną, do czasu aż będzie trzeba dokupić jakieś altcoiny, bo w BTC i ETH chyba nie będę już inwestował, no ale zobaczymy co przyniosą następne miesiące 8-)

Pit - 2021-04-04

Lol polka po 45? Kupowałem chyba po 15 i nawet nie obserwowałem od dłuższego czasu cen.

BitBay faktycznie jest opóźniony jakiś. Większość „fajnych” krypto wprowadza ze sporym opóźnieniem.

Karamba_DC2 - 2021-04-05

BitBay ma swoje powody czemu tak robi, to wbrew pozorom dobra i bezpieczna giełda ;)
Ja używam trzech giełd, na wypadek kiedy przy końcu hossy zaczną się znowu zapychać przez duży napływ nowych inwestorów.

Pit, Polkadot kupowałem po 9$ :mrgreen:
Cardano po 0.30$ hehe, także sobie czekam nadal, myślę że polka osiągnie 100$ w tym cyklu, cardano poniżej 3$ nic nie sprzedaje, a dojdzie myślę do 5$ za sztukę.

Krychu - 2021-04-14

Cytat:
WAŻNE: nowe informacje bankowe dla płatności w euro (przelewy SEPA)

Drogi użytkowniku Binance,

Aby nadal zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia, zmienimy nasze konto do wpłat w euro ( przelewy SEPA ) z konta bankowego zarejestrowanego w Wielkiej Brytanii na konto bankowe zarejestrowane na Litwie do 12 kwietnia 2021 roku . Oznacza to, że po tym terminie będziesz musiał podać nowe dane bankowe, aby dokonać wpłaty w euro.

Te zmiany pomogą nam zapewnić bezpłatne przelewy SEPA z Twojego konta bankowego na Twoje konto Binance. Dokonując wpłaty, zawsze wskaż „ BINANCE ” jako odbiorcę oraz KOD REFERENCYJNY, który pojawia się na stronie wpłat w euro na Binance.

Od 12 kwietnia 2021 roku nasze konto bankowe w Wielkiej Brytanii zostanie zlikwidowane, a wszystkie przelewy na Twoje stare konto bankowe NIE będą już przyjmowane.

Aby poznać nowe dane bankowe do dokonywania płatności w euro, przejdź do sekcji „ Kup kryptowalutę” >> „ Wpłata z konta (SEPA) ” i skopiuj nowe dane bankowe, aby dokonać wpłaty w euro bez prowizji ZERO .

Dziękuję za uwagę!

Nie wiem co jest grane, bo z poziomu aplikacji nie pokazuje mi już danych do przelewu SEPA, a z poziomu strony nadal są dane do angielskiego konta :roll: Mail przyszedł po litewsku/łotewsku z adresu do_not_reply@mailer4.binance.com, który jak sprawdziłem, faktycznie należy do binance, bo jest na ich whitelist. Nie wiem jak mam teraz euro wpłacać, skoro rzekomo angielskie konto od 12 kwietnia już nie działa, a nowego nigdzie nie pokazuje :lol:

Teraz sprawdziłem i w aplikacji znowu pokazuje angielski adres, a jeszcze wczoraj tylko puste pola były :ugh:

lee - 2021-04-15

dzis przyszedl mail:

Wszystkie transakcje dokonane w ostatnich dniach przy użyciu poprzedniego numeru IBAN (tego, sprzed zmiany z 12 kwietnia 2021 r.) są bezpieczne. Funds are SAFU! Dopiero od 6 maja br. IBAN sprzed zmiany nie będzie obsługiwany. Wówczas wszelkie środki wysłane na niego zostaną zwrócone na konto bankowe do 7 dni roboczych.

Aby znaleźć nowe dane bankowe dla wpłat w EURO, przejdź do „Kup krypto” >> „Depozyt bankowy (SEPA)”, skopiuj nowe dane bankowe podczas dokonywania przelewów bankowych w EURO i ciesz się ZEROWYMI opłatami.

Dziękujemy!

pozdro

Pilar - 2021-04-15

Krychu napisał/a:
Teraz sprawdziłem i w aplikacji znowu pokazuje angielski adres, a jeszcze wczoraj tylko puste pola były


Co Ty tam chcesz znowu kupować?!? :mrgreen:

Krychu - 2021-04-16

lee, o kilka dni za późno :->
Nowe konto miało być zarejestrowane na Litwie, a tu IBAN dalej GB, no ale ja się nie znam :mrgreen:
Pilar, BNB do tradingu i ADA na hodl. Póki co czekam na wzrost BNB, bo nie zdążyłem sprzedać i tylko najniższe zlecenie na 555 mi weszło przed spadkiem, więc resztę wrzuciłem na stakowanie i czekam.

BTW DOGE to the Moon! :lol:
Ja w pieseła nie inwestuję, ale dzisiaj można było nieźle na tym zarobić :-o

antek - 2021-04-17

Co kupujesz Kryszard? Dzisiaj jakieś drobniaki wrzuciłem i sie zastanawiałem w co iść :lol:
Pilar - 2021-04-17

Krychu napisał/a:
Pilar, BNB do tradingu i ADA na hodl. Póki co czekam na wzrost BNB, bo nie zdążyłem sprzedać i tylko najniższe zlecenie na 555 mi weszło przed spadkiem, więc resztę wrzuciłem na stakowanie i czekam.


No BNB też obserwuje. Ja ostatnio niechcący zarobiłem na Litecoinie :lol: Miałem kase na bitbayu i chciałem kupić USDT ale jak zobaczyłem ile kosztuje wypłata to kupiłem Litecoina i przelałem go na Binance. Miałem go tam wymienić na USDT, ale zobaczyłem że rośnie więc troche odczekałem i sprzedawałem po trochu po kilka sztuk i 5 sztuk sobie zostawiłem. Teraz widzę że jak bym przytrzymał wszystkie do teraz to byłaby bajka :-P Też troche coinów Luny dokupiłem (Terra) Zerknijcie sobie też na

https://anchorprotocol.com/

Można wrzucić stablecoin UST na lokate 20% i sobie tak rośnie w czasie rzeczywistym ;) Ja tam jeszcze zarabiam na pożyczce pod zastaw Luny i dodaje pule płynności z APY ok. 100%

Pit - 2021-04-17

Trackujecie jakoś swoje transakcje? Ja mam excela pod hodlowanie, ale takie szybkie kup-sprzedaj to w sumie na czuja i dokładnie nawet nie wiem ile zarobiłem.
Krychu - 2021-04-18

antek napisał/a:
Co kupujesz Kryszard? Dzisiaj jakieś drobniaki wrzuciłem i sie zastanawiałem w co iść

Dzisiaj rano zobaczyłem ładne spadki, więc zamieniłem moje dolary na ADA i ATOM do hodlingu, które ulokowałem na stakingu. Szkoda, że w najlepiej oprocentowanym kontrakcie 15-dniowym jest tak ograniczona ilość, którą można ulokować, max 10 ATOM (27,49%) i 200 ADA (21,79%). Resztę ATOMu wrzuciłem do elastycznych oszczędności (zaledwie 1,42%), a ADA na 60-dniowy staking (7,79%). Do tego dokupiłem jeszcze DOT do tradingu, choć większość też ulokowałem w oszczędnościach, ale znowu max 10 w stakingu 15-dniowym (37,79%), więc reszta w elastycznych oszczędnościach z marnym 0,51%, ale to i tak będzie niebawem sprzedane jak cena przekroczy $44 :-)

Pilar napisał/a:
No BNB też obserwuje.

Mozna było iść od początku w samo BNB, to by się na tym lepiej zarobiło niż na tych bitcoinach, ale kto to wiedział :-D

Pit, ja zapisuję z podziałem na miesiące ile kasy przeznaczyłem na krypto i ile przelałem z giełdy na konto bankowe (co zrobiłem tylko raz w przypadku ucieczki z BB), więc finalnie będę mógł policzyć zysk na tej zabawie ;-)

Pit - 2021-04-19

Krychu napisał/a:
Pit, ja zapisuję z podziałem na miesiące ile kasy przeznaczyłem na krypto i ile przelałem z giełdy na konto bankowe (co zrobiłem tylko raz w przypadku ucieczki z BB), więc finalnie będę mógł policzyć zysk na tej zabawie

:ok:

Ostatnio byłem w banku konto zakładać... babka mi zaproponowała z uśmiechem na ustach lokatę 0.5% :lol: No w sumie w porównaniu do 0.01% to faktycznie okazja...

Mój rekord póki co... VeChain. 750% w 2,5 miesiąca. Jebać banki i te śmieszne lokaty. Czekam na jakąś bessę bo te wzrosty są chore. :D Póki co przy ciągłych wzrostach krypto to dobra zabawa, zobaczymy jak będzie przy rynku niedźwiedzia. Pewnie sporo niedzielnych graczy się wyprzeda i skończy przygodę. Wtedy będzie okres akumulacji.

johnnyg - 2021-04-20

kurcze, tak jeszcze z 5koła $ w dół .... chociaż te 5k$ w dół i się obkupuję
antek - 2021-04-20

w BTC czy coś innego godnego uwagi? Do trzymania na dłużej cz krótkich spekulacji?
johnnyg - 2021-04-21

ja tam w btc, ew eth, i jestem typem hodlera ;]
Pilar - 2021-04-21

U mnie BTC, ETH, ADA, DOT, LTC, LUNA i ANC którego dostaje jako nagrode za pule płynności i pożyczke. Miałem też chwile BNB, ale dziś sprzedałem do stablecoina UST i wpadło na lokate 20%
Krychu - 2021-04-23

johnnyg napisał/a:
kurcze, tak jeszcze z 5koła $ w dół .... chociaż te 5k$ w dół i się obkupuję

Mówisz i masz, dzisiaj poniżej 50k, więc atakuj. Ja BTC nie dokupuję już w tym cyklu, bo nie wydaje mi się żeby z obecnego poziomu poszło jeszcze x3. Wolałem skubnąć BNB

Pit - 2021-04-23

Ładnie buja na BTC, ale ja jeszcze nie dokupuje.

https://www.blockchaincen...-rainbow-chart/
Trzymam się tego i wg mnie prędzej czy później spadnie na około 20k USD.
Potencjał do wzrostu jest i x10 wg mnie na najbliższe kilka lat, tylko trzeba wejść w dobrym momencie.

johnnyg - 2021-04-23

Pit napisał/a:
Ładnie buja na BTC, ale ja jeszcze nie dokupuje.

https://www.blockchaincen...-rainbow-chart/
Trzymam się tego i wg mnie prędzej czy później spadnie na około 20k USD.
Potencjał do wzrostu jest i x10 wg mnie na najbliższe kilka lat, tylko trzeba wejść w dobrym momencie.

widziałem mnóstwo wykresów, analogii etc. Wzrosty bitcoina, o ile rzeczywiście są cykliczne, to cykle są nieregularne i tak naprawdę narysować sinusoidę mając trzy punkty nie jest trudne :) . im więcej analizowałem i szukałem sposobów na racjonalizowanie, tym bardziej uświadamiałem sobie, że ... kurde Pany, no to jest spekulacja i tyla :D

Karamba_DC2 - 2021-05-03

Jaki tu spokój :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Krychu - 2021-05-03

ETH to the Moon 8-)
Tak teraz zajrzałem na Ledger Live i w ostatni tydzień zarobiłem znacznie więcej niż przez miesiąc pracy jako kierowca, a nie mam na Ledgerze za dużo, bo tylko 2 razy wysyłałem na niego :mrgreen:

Kryptowaluty to piramida finansowa i zostaniecie z niczym!!!11!! :lol:

Pilar - 2021-05-03

Krychu napisał/a:
ETH to the Moon 8-)
Tak teraz zajrzałem na Ledger Live i w ostatni tydzień zarobiłem znacznie więcej niż przez miesiąc pracy jako kierowca, a nie mam na Ledgerze za dużo, bo tylko 2 razy wysyłałem na niego :mrgreen:


U mnie podobnie :mrgreen:

Karamba masz jakieś poziomy TP? Czy HODL do emerytury? :lol:

Pit - 2021-05-03

Karamba_DC2 napisał/a:
Jaki tu spokój

bo ta korekta która teraz była, była bardzo zdrowa, zbiorniki rakiety napełniły się IMO dosyć mocno. :mrgreen: startujemy dalej

Karamba_DC2 - 2021-05-03

[quote="Pilar"]
Krychu napisał/a:

Karamba masz jakieś poziomy TP? Czy HODL do emerytury? :lol:


Mam mam :)
Ja zacząłem wyjmować zyski, sprzedaję jednego Ethera co 500$ w górę ;)

Zacząłem od 2500$, nastepny 3000$ i 3500$...

Ja uważam że 8000$ to jest taki spokojny target, 10K tez jest do zrobienia, dalej to już czyste spekulacje imo :)




Pit, tak jak mówisz, to było zdrowe dla rynku, pozycje long wywalone, wieloryby dokupiły, dane onchain fajnie opadły, fear&greed też, wskazniki na wykresach tak samo, dobrze to wygląda :)

Ethereum w sumie nie miało jakoś specjalnie korekty, altseason się rozkręca, dominacja BTC juz poniżej 50% to teraz dopiero alty wystrzelą, podejrzewam że przejmą 70% rynku krypto do końca hossy, a jako że BTC nastraszył młodych inwestorów, to wiara zyski z altów chowa do ETH :mrgreen: :mrgreen:

Dlatego do teraz nie mam wcale BTC jeszcze, a to co mialem wcześniej poszło właśnie do ETH jak para BTC/ETH dobrze wyglądała :) Na BTC przyjdzie jeszcze czas, teraz nie warto imo.

dymek6300 - 2021-05-03

Ostatnio trochę rozmawiałem z kumplem przy whisky o inwestowaniu w krypto bo on już tam trochę coś ogarnia i stwierdziłem, że jak sprzedam EP3 to zamiast targać auto z japonii to zainwestuję jakąś część kasy :->
Krychu - 2021-05-03

dymek6300, ja myślę sprzedać Trans Ama żeby jeszcze zainwestować i z zysku kupić np Corvette :lol:
Źle ulokowałem kasę w zeszłym roku kupując go, mogłem iść już wtedy w krypto :-P

Pit - 2021-05-03

Krychu, jak byś w zeszłym roku to zrobił i mądrze zainwestował to dzisiaj pewnie byś miał na nową ZR1 :mrgreen:

Robi mnie to auto



A w tego Safemoona który ma teraz taki hype ktoś inwestował? To scam bez wartości, ale dzisiaj rynek jest trochę irracjonalny.

Krychu - 2021-05-03

Mi by wystarczyło C5, chociaż C7 również trafia w mój gust, więc może za parę lat... :-P
dymek6300 - 2021-05-03

Krychu napisał/a:
dymek6300, ja myślę sprzedać Trans Ama żeby jeszcze zainwestować i z zysku kupić np Corvette :lol:
Źle ulokowałem kasę w zeszłym roku kupując go, mogłem iść już wtedy w krypto :-P


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no kumpel mi takie przykłady dawał, że kopara. Na pewno dużo nie chce inwestować, wpierw zobaczę jak to jest ;-)

Pit - 2021-05-19

Ktoś coś mówił o dobrym momencie na zakupy? :mrgreen:
Ale grubo rynek walnął :mrgreen:

antek - 2021-05-19

Ależ jebło :mrgreen: połowa wartości portfela :mrgreen: :lol: chociaż od paru minut szybko odrabia 8-)
Pilar - 2021-05-19

Jebło zdrowo, część zysków zrealizowana ale to może 15% :lol:


Krychu - 2021-05-19


Aż boli, że nie miałem już za co dokupić :-/

Karamba_DC2 - 2021-05-19

Siedzę teraz na laptopie i obserwuje, w pracy za dnia było ciężko, bo ethereum np w 5min skakało o 500$ :D

Jest wesoło hehe.

Teraz jest moment czy będzie 5 fala w dół ostatnia, która jeszcze pogłębi spadki, czy będzie odreagowanie na wyjście, i czekanie na niższy odkup jak się uda. Ciężko powiedzieć jak to grubasy rozegrają bo na wykresie jeszcze nic konkretnego się nie rysuje. Odbiło mi poziom w sumie do robienia 5 fali.

Jak to sie będzie dłużej tak układać, to BTC zacznie znowu iść bokiem, układając się w trójkąt symetryczny o ile nie zrobi 5 fali, mnie nawet nie dziwi że teraz mamy spadki, Rynek za szybko szalał, teraz będzie odreagowanie jak było w hossie z 2013r pewnie, tak mi się to powoli rysuje :D

Może być ciekawie, bo będzie okazja fajnie kupić to i owo :D

Co do screena, to BLX nie sledzi ceny ale pokazuje najdalej cykl btc ;)





Upraszczając mój tok myślenia, ja czekam na coś takiego :)
Był silny impuls spadkowy, musi być korekta żeby to odreagować, pytanie czy to już się skończyło, czy 5 fala to pogłębi i wtedy mocny powrót po wierzchołek na wyjście, który po 5 fali będzie niższy niestety, ale ja mam tak nisko zakupy spot że mam to w nosie :D


Pit - 2021-05-19

Ja dokupiłem trochę BNB i BTC w dobrych cenach, ale bardzo bym był szczęśliwy gdyby jeszcze BTC poleciał w dół w okolice 20-25k.
Pilar - 2021-05-20

Pit napisał/a:
Ja dokupiłem trochę BNB i BTC w dobrych cenach, ale bardzo bym był szczęśliwy gdyby jeszcze BTC poleciał w dół w okolice 20-25k.


Jak poleci na 20-25 to już chyba będzie znaczyło że jesteśmy w bessie i wtedy spadnie jeszcze niżej IMO. Mi się wydaje że będzie w tej hossie jakiś rajd, teraz troche pokonsolidujemy a potem jeszcze będzie szybki wystrzał, połączenie chciwości z euforią, pompa w TV itp. czyli to czego troche teraz brakowało.

Pit - 2021-05-20

Pilar napisał/a:
Jak poleci na 20-25 to już chyba będzie znaczyło że jesteśmy w bessie i wtedy spadnie jeszcze niżej IMO.

W sumie ta.

Też mi się wydaje że wysokie wyceny w tej hossie jeszcze przed nami. Nie było jeszcze ogólnoświatowego poruszenia cenami krypto, a to chyba będzie zwiastować początek końca hossy.

Karamba_DC2 - 2021-05-20

Dla mnie średnioterminowe złamanie trendu to nie bessa, a reakumulacja :)
To jest połowa hossy, i zobaczymy ponad 100k $ za BTC, i 10K za ETH :)

Zobaczcie na ten wykres BLX wyżej, na logarytmicznym BTC długoterminowo ani razu nie złamał trendu wzrostowego, dlatego będzie coś jak hossa z 2013r :)

Wiele danych na to wskazuje, dlatego teraz wyciągam zyski i na dole gruba reakumulacja.

Silny impuls w dół, po długim i mocnyn trendzie wzrostowym daje mocne odreagowanie na wyjście, ethereum np moim zdaniem niższy wierzchołek trendu spadkowego zrobi gdzieś na 3600-3700, to będą ostatnie dobre miejsca do wyjścia imo.

Nie mogę się doczekać okazji zakupowych :mrgreen:

wierzba - 2021-05-20

Cytat:

Wiele danych na to wskazuje, dlatego teraz wyciągam zyski i na dole gruba reakumulacja.

rozumiem, że eth wyjąłeś na niedawnej górce i teraz dokupiłeś na wczorajszym spadku ?

Karamba_DC2 napisał/a:

Silny impuls w dół, po długim i mocnyn trendzie wzrostowym daje mocne odreagowanie na wyjście, ethereum np moim zdaniem niższy wierzchołek trendu spadkowego zrobi gdzieś na 3600-3700, to będą ostatnie dobre miejsca do wyjścia imo.

do wyjścia ?

Cytat:
Nie mogę się doczekać okazji zakupowych

masz na myśli bessę ? wczoraj było poniżej 2k$ imo wątpię aby w tym roku pokazała się jeszcze raz taka cena

Pilar - 2021-05-20

Karamba_DC2 napisał/a:
Dla mnie średnioterminowe złamanie trendu to nie bessa, a reakumulacja :)
To jest połowa hossy, i zobaczymy ponad 100k $ za BTC, i 10K za ETH :)

Zobaczcie na ten wykres BLX wyżej, na logarytmicznym BTC długoterminowo ani razu nie złamał trendu wzrostowego, dlatego będzie coś jak hossa z 2013r :)

Wiele danych na to wskazuje, dlatego teraz wyciągam zyski i na dole gruba reakumulacja.

Silny impuls w dół, po długim i mocnyn trendzie wzrostowym daje mocne odreagowanie na wyjście, ethereum np moim zdaniem niższy wierzchołek trendu spadkowego zrobi gdzieś na 3600-3700, to będą ostatnie dobre miejsca do wyjścia imo.

Nie mogę się doczekać okazji zakupowych :mrgreen:


Czyli myślisz że będzie typowy bull trap? podbicie do 3600, potem lecimy w dół, w wakacje straszą bessą i potem impuls i pizda do góry na 10k? W sumie nie głupie, chronimy kapitał bo go wyciągamy, możemy się obkupić na niższych levelach a jak pójdzie jednak w góre to co najwyżej będziemy ***** bo zmarnowaliśmy okazje :mrgreen:

Karamba_DC2 - 2021-05-20

wierzba, to nie jest kwestia wiary, co zobaczymy a co nie :D To jest rynek :)
Tak ja po trochu sprzedawałem i nadal sprzedaje, mam swoją strategię, i nie, nie robię jakiś piszesz wyżej, mam 3 różne portfele i każdy zarządzany jest inaczej. Poza tym jak kupiłem ethereum po 370 $, to grzechem jest sprzedać za 3500 np?
Jak BTC był po 65k to też nikt nie myślał że jeszcze zobaczymy 20 albo 32k :P jak mówiłem, to nie kwestia w co ty wierzysz :lol:


Pilar, tak, uważam że będą wyciągać hajs od ulicy. Silne spadki, odbicie, zatrzymanie, ludzie uzyskują wiarę ze to juz koniec spadków i wracamy do biznesu :mrgreen:
Duże portfele sprzedaja partiami, robią to boty i algorytmy, muszą budować płynność żeby wychodzić :-D
Analiza techniczna pokazuje że będą kolejne zjazdy niżej nawet, się okaże jak to się rozegra.
Dodatkowo jak co roku ludzie wyciągaja hajs na jakieś wakacje, ja się po części tego spodziewałem, bo poluzowali plandemie i ludzie robią się bardziej aktywni, to się powtarza.

Instytucje chcą dalej wchodzić, więc też im na rękę zbijać cenę w dół, przecież nie kupią na fomo za 63k :lol:
I teraz zobacz jaki mamy nagle zbieg okoliczności, że pojawia się w tydzień tyle negatywnych wiadomości :D
Od miesięcy sam pozytywny przekaz, a tu nagle jeb, koniec krypto xfud, ban w Chinach, pajacowanie Elona i takie tam, to są ich zagrywki, a cwaniaczki dokupuja.
Dane z glassnode pokazują sroga akumulacje na dołkach, a najlepsze info dla mnie ze hossa się nie kończy, to że Minerzy nie sprzedają, a nawet akumulują :mrgreen:

Dla mnie jest luzik, wyciągam zyski żeby dużo niżej się załadować 8-)


Taka ciekawostka ;)

wierzba - 2021-05-21

Karamba_DC2 napisał/a:
wierzba, to nie jest kwestia wiary, co zobaczymy a co nie To jest rynek
Tak ja po trochu sprzedawałem i nadal sprzedaje, mam swoją strategię, i nie, nie robię jakiś piszesz wyżej, mam 3 różne portfele i każdy zarządzany jest inaczej. Poza tym jak kupiłem ethereum po 370 $, to grzechem jest sprzedać za 3500 np?
Jak BTC był po 65k to też nikt nie myślał że jeszcze zobaczymy 20 albo 32k jak mówiłem, to nie kwestia w co ty wierzysz

tylko, że ja nie pisałem nic na temat wiary, zaciekawiło mnie to co napisałeś i dlatego zadałem pytania :)

Karamba_DC2 - 2021-05-21

wierzba, dlatego następne pytania zadaj konkretne ;)

Ja nadal uważam że będzie powrót, i kolejna jazda w dół, nie trzeba przecież sprzedać bo wiadomo że czekamy na wiele więcej, ja wolę pomnożyć zyski :)



wierzba - 2021-05-21

Karamba_DC2, no zadałem

Cytat:

Wiele danych na to wskazuje, dlatego teraz wyciągam zyski i na dole gruba reakumulacja.

rozumiem, że eth wyjąłeś na niedawnej górce i teraz dokupiłeś na wczorajszym spadku ?

Karamba_DC2 napisał/a:

Silny impuls w dół, po długim i mocnyn trendzie wzrostowym daje mocne odreagowanie na wyjście, ethereum np moim zdaniem niższy wierzchołek trendu spadkowego zrobi gdzieś na 3600-3700, to będą ostatnie dobre miejsca do wyjścia imo.

do wyjścia ?

i faktycznie zaczęło ponownie spadać :)

Altair - 2021-05-21

Obserwuje was i czytam i krotka pilka, kiedy i co kupic 😅😅😅
Karamba_DC2 - 2021-05-21

Jeżeli wiedzy brak, to bitcoina.
Najlepiej na początek iść w DCA ;)

Pit - 2021-05-21

Jadąc autem teraz słyszałem w wiadomościach w radiu że bardzo ostrzegają przed inwestycjami w krypto i ze ludzie właśnie tracą oszczędności życia na giełdach. Wróciłem, znowu trochę dokupiłem. Widać ze straszenie jakie to krypto złe postępuje wiec coś jest na rzeczy.

Serio, nie wiem jak naiwni są ludzie że kupili na fomo na górce a teraz sprzedają za pół ceny w strachu. Wypadałoby się trochę zainteresować jak działa ten rynek i ze wystarczy trochę odczekać i nawet kupienie na górce nie skreśla zysku.

Karamba_DC2 - 2021-05-22

Ale wiesz co oni kupili?
Psiecoiny z insta i tweetera bo bitcoin jest za drogi hahaha Doge to rozumiem że się lemingi łapią bo Elon nabija swoją sakwę za ich hajs, na moje to jest jego portfel spekulacyjny za hajs ameb :lol:
Oni nie wiedzą że Bitcoina można kupić część w satoshi :lol:
Kupują pompowane w necie memy shiba to sami sobie winni :roll:

Krychu - 2021-05-22

Kiedy ulica wchodzi, realizować zyski
Kiedy ulica ucieka ze stratą, dokupować 8-)

Nie ogarniam jak można sprzedawać ze stratą, no ale rynek krypto nie jest dla osób ze słabą psychiką :roll:

antek - 2021-05-23

Panowie jak tam dzisiejsze ruchy? Nadal skupujecie, czy już nie ma luźnej gotówki? :mrgreen:
Gumka23 - 2021-05-23

Ja tam zaspałem ze sprzedażą i teraz czekam.. Za szybko runęło :P
Karamba_DC2 - 2021-05-23

Ja pięknie uśrednilem dzisiaj Polkadot na poziomie 15$ :mrgreen:
Z tego zakupy jestem bardzo zadowolony, co do reszty to nic jeszcze nie zmieniam :)

johnnyg - 2021-05-24

Krychu napisał/a:
Kiedy ulica wchodzi, realizować zyski
Kiedy ulica ucieka ze stratą, dokupować 8-)

Nie ogarniam jak można sprzedawać ze stratą, no ale rynek krypto nie jest dla osób ze słabą psychiką :roll:

ogólnie giełda nie jest dla ludzi ze słabą psychiką ;) . Na Forexie co się działo kilka lat temu, jak wszyscy myśleli że jakie to proste, dorobić się na walucie w internetach. A potem zbiorowe płacze.

No i to też hazardziści. Ja wychodzę z założenia, że inwestuję w grę tyle ile jestem gotów stracić.

I za chwilę będę gotów stracić jeszcze trochę bo zbliża się wartość przy której kupuję. I znowu hodl 3 lata :D

antek - 2021-05-24

Pany a z innej beczki. Jak realizujecie zyski, w sensie jak wyciągacie kasę? Normalnie przelew na konto i 19% Belki? Czy zakupy poprzez kartę płatniczą giełdy? Ale wtedy też teoretycznie 19%. Czy trzymacie wypłaty poniżej poziomu wpłat na giełdę i wtedy podatek nie dotyczy? Wpisujecie to w zeznania, nawet jesli była "strata"? Czy wieczny HODL na giełdzie i co wrzucone to juz tam zostaje i narazie o tym nie myślicie?
Innymi słowy jak to ogarnąć żeby dupa nie bolała :lol:

Pit - 2021-05-24

antek napisał/a:
Czy wieczny HODL na giełdzie i co wrzucone to juz tam zostaje i narazie o tym nie myślicie?

Ja co najwyżej realizuję zyski do USDT, a potem czekam na okazje zakupowe.

Jeżeli chodzi o mnie to HODL co najmniej do kolejnego wzrostowego cyklu BTC (celuję tak w 2024) i regularne zakupy. O opodatkowaniu tego póki co nie myślę, ale oczywiście jak będę wychodził do fiatów to full legal, trzeba będzie zapłacić podatek i już. Nawet nie wiem jak sensownie to potem wypłacić. Może w jakimś "bitomacie"?

Karamba_DC2 - 2021-05-24

W bitomacie jak wypłacisz to nikt tego nie widzi w urzędzie :)
Jak już chcesz wypłacić legal z podatkiem to imo konto walutowe w dolarach i przelew do banku :)
Ja będę zmieniać rezydencje podatkowa na niemcy, rok od zakupu krypto nie ma podatku :)

wierzba - 2021-05-24

Karamba_DC2, 👌
słyszałem o Portugalii i jeszcze ma być jakiś patent z Gruzją aby nie płacić podatku, ale jeszcze nie znam szczegółów.

Karamba_DC2 - 2021-05-29

I jak tam, czekają już u was stablecoiny na dalsze spadki? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jakoś tak to widzę :-D


wierzba - 2021-05-30

Karamba_DC2, chętnie, ale chyba aż tak nisko nie będzie 🤔
Pilar - 2021-05-30

Karamba_DC2 napisał/a:
I jak tam, czekają już u was stablecoiny na dalsze spadki? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jakoś tak to widzę :-D

Obrazek


Większość sprzedana? Ja coś tam opylilem ale myślałem że jednak trochę wyżej pójdziemy.

antek - 2021-05-30

Karamba_DC2 napisał/a:
I jak tam, czekają już u was stablecoiny na dalsze spadki?

Jakoś tak to widzę



No właśnie teraz pytanie... jak nisko jeszcze pójdzie :mrgreen:

Karamba_DC2 - 2021-05-30

Pilar, ja też liczyłem na większe odreagowanie, ale jak pisałem wcześniej, albo będzie korekta ABC, albo 5 falowa która już się tworzy :)
Ja sprzedałem 40% portfela na ładnych profitach, i czekam spokojnie, imo potrwa to od miesiąca do trzech :)
Sprawdza się chyba to co pisałem wcześniej, okres wakacyjny i luzowanie restrykcji ;) poza tym to się dzieje na wykresie dość cyklicznie w tym czasie, Ethereum np zawsze ma kiepski środek roku, pamiętajcie żeby w listopadzie już być w ETH na wzrosty :mrgreen:

Z moich wyliczeń wychodzi ze bitcoin osiągnie okolice 200k w pierwszej połowie 2022r, a następna bessa spadnie do okolic 45k.
Wszystko na to wskazuje obecnie :)

Musk ktory z instytucjami narobił celowo dużo szumu, teraz czaruje ze organizują spotkania żeby wydobycie bitcoina zrobić bardziej ekologicznym co jest i tak bzdura z tym co2, ale to inny temat.
Dla nas lepiej bo z tej okazji duzi gracze akumulują, a słabe ręce wywołały tą sprzedaż co pokazały dane onchain, więc hossa ma się dobrze, trzeba kupować 8-)

Mi się bardzo podoba to co się obecnie dzieje :->

antek, oby jak najniżej :]



wierzba napisał/a:
Karamba_DC2, chętnie, ale chyba aż tak nisko nie będzie 🤔


Czemu nie?

wierzba - 2021-05-30

Karamba_DC2, myślisz, że hossa może potrwać do połowy 2022 ? wtedy faktycznie te kwoty mogą być realne 👌
wierzba - 2021-05-30

Karamba_DC2 napisał/a:
wierzba napisał/a:
Karamba_DC2, chętnie, ale chyba aż tak nisko nie będzie 🤔


Czemu nie?

będę gotowy ze stable’ami 😬

Karamba_DC2 - 2021-06-02

Zbliża się moment decyzji gdzie da się teraz zarobić :mrgreen:

Myślę że coś takiego może się wydarzyć :->

johnnyg - 2021-06-02

Ty Karamba to jesteś ale spekulant, ej to jak co 2 dni masz wrzucać takie randomowe wykresy to ...hmmm a może napędzasz tak koniunkturę bo 29.05 sprzedałeś więc mówiłeś że będzie spadać żeby zasiać panikę a teraz krzyczysz że będzie mega wzrost bo już kupiłeś żeby wiara kupowała i podnosiła wartość o ty ty :lol:

Dogecoin kupować, 22% w 24h poszedł :D

Karamba_DC2 - 2021-06-02

johnnyg, ale co Ty bredzisz teraz :mrgreen:
Jak nie rozumiesz co się dzieje, to wystarczyło zapytać albo przeczytać wyżej, nie chcesz zarobić, to nie, twoja wola :D
A ze jest to rozwiniecie i zarazem moment decyzji z wykresu wyżej, to wrzuciłem, zauważ że wyżej masz wykres z kilku miesięcy, faktycznie wrzucam co drugi dzień wykresy hahah, a może zabolał komentarz na fejsie pod fotką szczepienia, i nie pochwaliłem to musiałeś tutaj sobie coś odbić? :lol:
Ja nie zmuszam do czytania tego, zamiast się cieszyć że jakiś dział na forum jeszcze jakoś żyje, to ***** też źle.
Tłuczesz bezsensowne wpisy na shoutboxie sam do siebie to jest fajnie, ja dodam coś, jest źle, ja jebie :lol:

Spekulant czy nie, nie mnie oceniać bo mam to w nosie, grunt ze portfel się zgadza i jest jakaś powtarzalność w zarabianiu a nie traceniu :]

johnnyg - 2021-06-02

Karamba_DC2 napisał/a:
johnnyg, ale co Ty bredzisz teraz :mrgreen:
Jak nie rozumiesz co się dzieje, to wystarczyło zapytać albo przeczytać wyżej, nie chcesz zarobić, to nie, twoja wola :D
A ze jest to rozwiniecie i zarazem moment decyzji z wykresu wyżej, to wrzuciłem, zauważ że wyżej masz wykres z kilku miesięcy, faktycznie wrzucam co drugi dzień wykresy hahah, a może zabolał komentarz na fejsie pod fotką szczepienia, i nie pochwaliłem to musiałeś tutaj sobie coś odbić? :lol:
Ja nie zmuszam do czytania tego, zamiast się cieszyć że jakiś dział na forum jeszcze jakoś żyje, to ***** też źle.
Tłuczesz bezsensowne wpisy na shoutboxie sam do siebie to jest fajnie, ja dodam coś, jest źle, ja jebie :lol:

Spekulant czy nie, nie mnie oceniać bo mam to w nosie, grunt ze portfel się zgadza i jest jakaś powtarzalność w zarabianiu a nie traceniu :]

Jezu, ale Ty jestes dziwny, chyba coś się odkleiło nieco ;) .
Nie szukaj podtekstu tam gdzie go nie ma, rysujesz paintem wykresy no i ... tyle ;) . btc jest w ujęciu tygodniowym ciągle pod kreską, end of story,

nawet nie widziałem że mi coś napisałeś na fb :o serio - nie mieszaj wątków i... platform :lol:

Karamba_DC2 - 2021-06-02

Ja jestem dziwny? :-D
W wątku gdzie w tytule jest jak zarabiać kolejne hajsy, przyczepiłeś się że wrzuciłem dwa wykresy, które akurat mają ze sobą dużo wspólnego, wyjaśni się czy odreagowanie będzie już teraz, zamiast dużych spadków w dół a potem dopiero odreagowanie. Na tym idzie zarobić, a to potrwa parę miesięcy, a Ty mi wyskakujesz ze spekulacjami co dwa dni, sprawdź ile w tym miesiącu robiłem wrzutek, jak tak wyciągasz średnią, to nie wiem jak inwestujesz :mrgreen:

Dla Ciebie to rysowanie, ja na tym zarabiam, Ty może kupujesz raz na 4 lata, no i fajnie, ale ktoś może w tym czasie handlować w obie strony, a nie łapać przez 4 lata górki i dołki a portfel stoi jak ujj na weselu ;)
A jak mam pisać o co mi chodzi, to wolę zrobić rysunek w "paincie" (gdzie tradingview ma opcje rysowania bez painta :lol: )

Mnie ogólnie dziwi że tam gdzie zarabia się jakieś pieniądze, wchodzisz sobie robić podsmiechvjki, a potem mi piszesz ze cos mi się odkleja :lol:

Ogarnij się :ok:

johnnyg - 2021-06-02

nie szukam tu tego typu rozmowy ;)
Karamba_DC2 - 2021-06-02

Wydawało mi się że jest inaczej, jeśli nie to git :ok:
johnnyg - 2021-06-08

wracajac dp tematu, coraz bliżej święta 8-) Stawiam, ze to za sprawą Ruffer Inv a nie Trumpa biadolenia :lol:
Pilar - 2021-07-26

Jak tam na froncie? :mrgreen: Ja troche akumulowałem ale nie za dużo bo chciałem być przygotowany na kolejne zjazdy więc DCA. Mocno się wkręciłem w ekosystem Terra Luna i jestem mega byczo do niego nastawiony. Także łapie dołki, zarabiam pasywnie i czekam na rozwój wydarzeń :-P
Karamba_DC2 - 2021-07-27

Luna wygląda dobrze :ok:
Co do walki na froncie to się nie wypowiadam, bo zaraz Dżonemu znowu coś nie będzie pasować :lol:

johnnyg - 2021-07-27


Krychu - 2021-07-27

Ja w lipcu nic nie dokupiłem, ani nic nie sprzedałem. Stoję z boku i obserwuję :mrgreen:
Pilar - 2021-08-03

Karamba_DC2 napisał/a:
Luna wygląda dobrze :ok:


No odjechała troszke na północ, jak będzie jakaś korekta to jeszcze podkupie ;)


Karamba_DC2 napisał/a:
Co do walki na froncie to się nie wypowiadam, bo zaraz Dżonemu znowu coś nie będzie pasować :lol:


Przestań, gadaj co tam się dzieje :mrgreen:

Krychu - 2021-08-19

Binance ma problemy, niebawem ewakuuję się z tej giełdy i trzeba będzie zapoznać się z Krakenem :roll:
johnnyg - 2021-08-20

a bitbay Ci nie gra?
Kuniu4 - 2021-08-20

Krychu napisał/a:
Binance ma problemy, niebawem ewakuuję się z tej giełdy i trzeba będzie zapoznać się z Krakenem :roll:


Coś więcej możesz powiedzieć?

Pilar - 2021-08-20

Krychu napisał/a:
Binance ma problemy, niebawem ewakuuję się z tej giełdy i trzeba będzie zapoznać się z Krakenem :roll:


Ja też już myśle czy się nie zawinąć, @Karamba też ucieka :P KuCoin podobno spoko giełda.

johnnyg napisał/a:
a bitbay Ci nie gra?


Bitbay to jest dobre na jakieś szybkie akcje, ale płynność tam jest słaba.

A jak tam Krychu na froncie?

Krychu - 2021-08-20

Kuniu4, od 36 minuty https://youtu.be/yP8lP4y6EpA i do tego problemy prawne tej giełdy w niektórych krajach jak choćby Wielka Brytania. To może być początek końca, a szkoda, bo podoba mi się i daje różne możliwości zarabiania
johnnyg, nie mam jakoś zaufania do BB żeby trzymać tam kasę czy krypto. Dawno już tam nie zaglądałem, ale zapewne nadal nie ma opcji stakingu. Pewnie jeszcze nie raz skorzystam z BB, ale nie traktuję jej zbyt poważnie, bo jest mocno ograniczona i będę szukał czegoś lepszego, może Kraken mi podejdzie
Pilar, nadal nic nie kupuję. Z pewnych przyczyn wstrzymałem się w lipcu i aż mi przykro, że nie kupowałem ETH po 2k czy BTC po 30, ale jakoś muszę to przeboleć i przeczekać jeszcze trochę. Póki co zajmę się wyjściem z binance, tak żeby co bardziej wartościowe klucze przesłać na portfel, a drobne niech czekają na sprzedaż

Pilar - 2021-10-05

Dobra kupiłem moje pierwsze NFT (4 sztuki) Zobaczymy ile dadzą zarobić 8-)


Krychu - 2021-10-09

Jednak nie uciekłem z Binance, wierzę w nich.
VPN ustawiłem na Miami i nie mogłem się zalogować :lol:
Cytat:
Usługa Zawieszona w Krajach Objętych Ograniczeniami
We recognize that you are trying to access Binance from a U.S. IP address, please note that per our Terms of Use, we are unable to serve any users from an U.S. IP.
For withdrawal only support, please contact our Customer service.

U nas nie ma takich ograniczeń :-D

Z innej W123, podobno Revolut lubi zablokować kasę do wyjaśnienia. Mi się nie zdarzyło, ale jednorazowo nie wysyłam więcej jak 10k PLN, więc nie są to podejrzane kwoty. Wychodząc do fiatów chyba bezpieczniej będzie pominąć revo i wpłacać na walutowe konto normalnego banku :roll:

Pilar - 2021-12-22

Jak tam mordki nastawienie na rynku krypto? Wydaje mi się że będziemy mieli niedługo 2 etap hossy a potem zobaczymy gwałtowne spadki. Ja swój wkład w krypto z małym plusem mam wyciągnięty więc psycha ma lżej. Reszta czeka na FOMO 8-)
Pit - 2021-12-22

Ja skrupulatnie dokupuję BTC/ETH na dołkach, jak realizuję zyski to do USDT.
DOT i ADA planuję trzymać niezależnie od ceny, a inne alty pewnie będę sprzedawał jak się będzie robić głośno w necie znowu.

Deal życia zrobiłem w tym roku na LUNA za radą Jarzombka z YT. kupowałem po 5$ a sprzedaję małymi paczkami od 65$, dzisiaj nawet za 95$. Jeszcze rok temu bym pewnie trzymał i czekał aż jeszcze mocniej pójdzie w górę ale uważam, ze jak coś daje zarobić już x15 albo i lepiej to nie na ma co narzekać i trzeba wychodzić.

Pilar - 2021-12-22

Pit napisał/a:
Deal życia zrobiłem w tym roku na LUNA za radą Jarzombka z YT. kupowałem po 5$ a sprzedaję małymi paczkami od 65$, dzisiaj nawet za 95$. Jeszcze rok temu bym pewnie trzymał i czekał aż jeszcze mocniej pójdzie w górę ale uważam, ze jak coś daje zarobić już x15 albo i lepiej to nie na ma co narzekać i trzeba wychodzić.


Hehe, ja to samo, druga paczka dzisiaj sprzedana po 93$. 15% Luny już zrzuciłem więc jeszcze troche siat mam :-D Co sprzedaje to ładuje na anchor na lokate 20% 8-)

DOTa już troche posprzedawałem, ADA też poszła w 80%.

Ma4Ti - 2021-12-23

Warto teraz w ogóle cokolwiek kupować? :wstyd: Jestem zielony, a krypto mi już od dawna po głowie chodzi. :roll: Tak żeby chociaż trochę powalczyć z inflacją i żebym za chwilę nie musiał całych oszczędności na bochenek chleba wydać :wstyd:
wierzba - 2021-12-24

Pit, sprawdź usdc, ust, busd, imo warto hajs w stable też porozdzielać
Ma4Ti, 321crypto szybki start a tak poza tym to temat tak szeroki, że ciężko ot tak doradzić.

Krychu - 2021-12-26

Ma4Ti, nienajlepszy czas na początek przygody z krypto, bo koniec hossy już za rogiem, ale jeszcze kilka miesięcy może to potrwać, więc powinno dać się jeszcze zarobić. Najbezpieczniej zainwestować w BTC i ETH, bo to powinno jeszcze urosnąć na przestrzeni najbliższych miesięcy, a nawet jakby zaczęła się bessa, to na przestrzeni kilku lat i tak będzie z tego co najmniej kilkukrotny zysk. Ja jeszcze niedawno dokupowałem BTC po 60k, bo to była dla mnie wciąż atrakcyjna cena ;-)
dealer - 2022-01-22

I jak nastroje na dziś? :-D
Pit - 2022-01-22

Jak na wyprzedaży, zarąbiście :) jeszcze by mogło polecieć.
Pilar - 2022-01-22

Odkupiłem luny które sprzedałem przy 100. Najwyżej poczekam te 2 lata :lol:
Karamba_DC2 - 2022-01-22

Tak coś czułem że ten wątek teraz ożyje :mrgreen:

Pit napisał/a:
Jak na wyprzedaży, zarąbiście


:zdrowko:

Ja dokladnie tak samo, usdc już czeka na dołki z maja/czerwca :super:

Pilar, no to pięknie, luna naprawdę zrobiła robotę 8-)
Ja sobie teraz dokupię Polkadot z altów i na staking dorzucam do pieca :-D

Krychu - 2022-01-23

Ja zdążyłem pozbyć się ATOMów powyżej 40 i bezpiecznie dokupiłem głównie ETH :-P
wierzba - 2022-01-23

Karamba_DC2 napisał/a:
Polkadot z altów

gdzie stakujesz polkę ?
a jak myślicie będzie rajd na ath jeszcze czy koniec rynku i bessa ?

Pilar - 2022-01-23

Karamba_DC2 napisał/a:
Pilar, no to pięknie, luna naprawdę zrobiła robotę


Mam nadzieje że jeszcze zrobi bo sporo rzeczy jeszcze nie odpalili ;)

Cytat:
a jak myślicie będzie rajd na ath jeszcze czy koniec rynku i bessa ?


Ciężko powiedzieć, ja mam mega mieszane uczucia, z jednej strony nie było euforii podczas piku, wg danych onchain ulicy nie ma w większości, wieloryby akumulują, a z drugiej strony spadki na rynkach tradycyjnych, fed pewnie podniesie troche stopy plus wizja wojny na ukrainie :roll:

Karamba_DC2 - 2022-01-23

wierzba napisał/a:
gdzie stakujesz polkę ?


Na Krakenie ;-)


Pilar, Luna poleci podobnie jak cardano, tam też wiara grała pod wydarzenia tylko, przez co zero skupu teraz, takie troche xrp army :lol: :lol: :lol:
Ale Luna to jednak lepszy projekt, więc nie ma co porównywać :)
Ja wierzę mocno w Polkadot, po ETH ma największy przyrost osób pracujących na tych łańcuchu, poleciały parachainy, i do tego efekt sieci rośnie szybko, także staking leci od bardzo dawna i czekam cierpliwie, nawet wierzę że przetrwa bessę skoro takie cardano dało rade :roll:
Co prawda na końcu hossy i tak sprzedam żeby nie ryzykować, to myśłę że na kolejny cykl będe mieć jakieś DOTy :mrgreen:

Pilar napisał/a:
Ciężko powiedzieć, ja mam mega mieszane uczucia, z jednej strony nie było euforii podczas piku, wg danych onchain ulicy nie ma w większości, wieloryby akumulują, a z drugiej strony spadki na rynkach tradycyjnych, fed pewnie podniesie troche stopy plus wizja wojny na ukrainie


Każdy inaczej określa besse, dla wiekszości ulicy to dwa tygodnie spadków :lol:

Nic nie wskazuje na koniec, dużo by się można rozpisywać, dla mnie jest okazja do kupowania bo to nie koniec, w najgorszym wypadku spadniemy na 20k, BTC nigdy nie spadał niżej od szczytu poprzedniej hossy, być może będzie coraz częściej poruszany supercykl itd.


Ja natomiast ostatnio się zastanawiałem, po co i do czego wyjść :shock:
Do Fiatów nie chce bo inflacja.
SP500 ujja daje, złoto i srebro? cienizna od dawna. nieruchomości które wiszą na włosku pompy?
Nie ma do czego wyjść obecnie, SPX , NSDQ lecą na dół, to ciężko coś teraz wybrać :roll:
Dlatego ja długoterminowo akumuluję BTC i trochę fizyka w razie w na mega kiepskie czasy jak Putinowi odjebie palma, bo jakby nie patrzeć ma grube zapędy a jego kariera coraż bliżej końca, może chcieć zapisać się na kartach histroii :-|

Ma4Ti - 2022-01-24

Tak mnie trochę zaraziliście tym obserwowaniem kursów krypto, ale warto jeszcze chyba chwilę poczekać z zakupem pierwszych co? ;)
Pilar - 2022-01-24

Karamba_DC2 napisał/a:
Pilar, Luna poleci podobnie jak cardano, tam też wiara grała pod wydarzenia tylko, przez co zero skupu teraz, takie troche xrp army
Ale Luna to jednak lepszy projekt, więc nie ma co porównywać


W to akurat wątpie, najwyższy TVL zaraz po ETH mimo tylko 17 protokołów, stablecoin UST który już niedługo wyprzedzi BUSD mimo obecności tylko na kilku CEXach, cały czas powoduje to spalanie luny której jest coraz mniej. Wydarzeń właśnie nie było jakiś spektakularnych, może oprócz wejścia UST na binance ale raczej nie spowodowało to jakiegoś wyskoku ceny. Właśnie Luna nie ma jakiegoś dobrego marketingu, raczej fundamenty cisną ją do góry.

Karamba_DC2 napisał/a:
Ja natomiast ostatnio się zastanawiałem, po co i do czego wyjść


No nie ma aktualnie po co wychodzić ze stabli, wrzucić na lokaty 10-20% i niech sobie pracują.

Karamba_DC2 - 2022-01-24

Pilar, nie zrozum mnie źle, ja nie mam żadnego zamiaru ustawiać tutaj jakiejkolwiek rywalizacji miedzy projektami :->
Bazując na danych wychodzi że DOT rozwija się naprawdę intensywnie, podrzucę wykresy o co mi chodziło :) ( niestety same mizernej jakości google podrzuca :kwasny: )







Pilar - 2022-01-24

Bardziej chodziło mi o to "zero skupu teraz" Dane z wczoraj: (a aktualnie to jest -35%)



To że jest sporo dev. na polce to wiadomo, parachainy itd. 8-)

Ma4Ti napisał/a:
Tak mnie trochę zaraziliście tym obserwowaniem kursów krypto, ale warto jeszcze chyba chwilę poczekać z zakupem pierwszych co?


Także patrząc na obrazek wyżej, może warto zacząć skupować jeśli wierzysz w dalszą hosse (tylko nie XRP ani ADA) :mrgreen:

Pit - 2022-01-24

Dlaczego taka beka z ADA jest? Chyba coś mnie ominęło, bo mam tego trochę? :mrgreen:
Karamba_DC2 - 2022-01-24

Pilar, dopiero załapałem że za duży skrót myślowy dałem wyżej z tym że Luna poleci ,nie miałem na myśli spadków a wzrosty właśnie :mrgreen:
Źle napisałem, złego słowa użyłem, poleci mogłeś odebrać dalej w dół, a mi chodziło że poleci w górę w dalszej części hossy :-D


Pit, musisz się trochę cofnąć najpierw, bo charles hoskinson w moim mniemaniu to taki trochę dobry aktor :mrgreen: W bessie miał wywalone totalnie na ADA, potem narobili masę wydarzeń które realnie nic nie zmieniały :lol: Cardano totalnie nic nie robiło, a ludzie mam wrażenie grali tylko pod te wydarzenia co było fajnie widać jak po wydarzeniu był duzy sell of, potem od nowa pompowanie na kolejne i tak ciągle :mrgreen:
To wszystko jest ubrane ładnie, ale ja tam nie widzę żadnej wartości :roll:

wierzba - 2022-01-25

Karamba_DC2, tak jak Pilar napisał wyjść do stable i wrzucić na lokaty.

ADA imo jest przehype'owana, nie wiem na ile prawdziwe, ale ciekawe:

"Kiedyś był film na bankless który usunelli na drugi dzień. Bo nazwali Cardano najwieksza piramida w historii krypto. O ile dobrze pamiętam chodzi o to że jak posiadasz Noda to jesteś mega dobrze nagradzany w tokenami ADA. A samo Cardano jako oeganizacja zachęca tych ludzi w dokumentach do promowania Projketu w mediach społecznościowych żeby napędzać hype co pomaga utrzymać cenę. Pewnie coś pokręciłem albo zapomniałem dodać ale w skrocie tak8 był przekaz."

"Tez to widziałem, i niby dlatego tak influencerzy hypeuja cardano bo sami z tego mają gruby pitos"

Pilar - 2022-01-25

Karamba_DC2 napisał/a:
Pilar, dopiero załapałem że za duży skrót myślowy dałem wyżej z tym że Luna poleci ,nie miałem na myśli spadków a wzrosty właśnie
Źle napisałem, złego słowa użyłem, poleci mogłeś odebrać dalej w dół, a mi chodziło że poleci w górę w dalszej części hossy


Haha, no okej. To już kumam :mrgreen: :mrgreen:

Karamba_DC2 napisał/a:
Dlaczego taka beka z ADA jest? Chyba coś mnie ominęło, bo mam tego trochę?


No tak jak Damian napisał, zero użyteczności narazie, tylko stakować można. Cały czas wydaje mi się że pompują tylko na twitterze i lecą na tym że ludzie kojarzą że ADA jest super, ale dlaczego tak jest to Ci sami ludzie już tego nie wiedzą. Smart kontraktów chyba dalej nie ma chociaż update Alonzo miał to już wprowadzać. Ja sprzedałem 80% tego co miałem jak podchodziło pod 3$, teraz żałuje że wszystkiego nie pogoniłem. Nie mówie, że cena nie zrobi jeszcze ath, ale wolałnym się już tego pozbyć :-P

Karamba_DC2,

Będziesz wchodził w jakieś coiny metaverse? Bo mi się wydaje że na to będzie kolejna pompa jak wrócimy na właściwe tory.

Pit - 2022-01-25

A tym się ktoś interesował?
https://metroverse.com/

Wirtualna ziemia, która póki co daje nawet nieźle zarobić. Dopóki rynek NFT nie walnie to może być ciekawe. :lol:

Ja już poczekam z ADA, też mogłem to sprzedać jak było tak wysoko, ale szczerze mówiąc przestałem się interesować projektem, cieszyło mnie tylko że wiele osób które oglądałem ciągle mówiło jaki to wspaniały projekt, ale teraz to zapaliliście mi lampkę ostrzegawczą.

Pilar - 2022-01-25

Pit napisał/a:
A tym się ktoś interesował?
https://metroverse.com/

Wirtualna ziemia, która póki co daje nawet nieźle zarobić. Dopóki rynek NFT nie walnie to może być ciekawe.


Piękne! i profit widzę minimum x15 :mrgreen: Ja niedługo będe mintował podobną rzecz, https://gridz.gg/ Troche już tego nft spyliłem, jeszcze do opchnięcia mam połowe, fajny profit też z tego wyszedł.

wierzba - 2022-01-25

Pilar, + web 3.0
Karamba_DC2 - 2022-01-25

Pilar, ja tak samo z ada, sprzedalem 60% przy 2.86$ i teraz też myślę sobie że mogłem odrazu wszystko puścić :lol:
Też jestem spokojny że wróci po te 3$ czy nawet 4-5$ , ale trzeba poczekać :mrgreen:


Pilar napisał/a:
Będziesz wchodził w jakieś coiny metaverse? Bo mi się wydaje że na to będzie kolejna pompa jak wrócimy na właściwe tory.


Dopiero zacznę głębiej to badać o co chodzi, bo NFT na ile prześwietliłem to zupełnie tego nie czuję, myślę że to będzie jedynie trend tej hossy i w kolejnej to zostanie zapomniane, ale mogę się pomylić, natomiast ja tej użyteczności i wartości wirtualnej nie czuję tutaj ani trochę.
Metaverse jest natomiast w drugą stronę, uważam że to naprawdę będzie się ostro rozwijać, mimo że taka rzeczywistość mi się nie podoba, to do niej wszystko zmierza nawet teraz. Zdalna praca i nauka, zakupy online szeroko pojęte, czy jakieś konferencje firmowe albo expo, no i na koniec gry, także nie ma raczej już siły żeby to zatrzymać.
Obecnie czaję się co będzie robić Nvidia z kursem dalej, bo chcę kupić w tym kierunku rozwoju wszelkich technologi z generowaniem obrazu, plus karty graficzne do kopania itd, ale obecnie jeszcze pilnuję wykresu co się bedzie działo ze strefami popytu/podaży.
Widziałem akurat dzisiaj, że są podobno jakieś indexy na meta i nft, dopiero będę szukać co one obejmują, co w nich jest, bo to może być coś na zasadzie prostej ekspozycji na ten rynek jako całość, takie są tickety : NFTI , MVI.

Ma4Ti - 2022-02-24

Wow, grubo się zadziało na rynku krypto...
johnnyg - 2022-03-01

Ma4Ti napisał/a:
Wow, grubo się zadziało na rynku krypto...
niby czemu?
Normalne dla krypto fluktuacje :)

Ma4Ti - 2022-03-01

Eee, widziałem jak dwie godziny po ataku wszystkie krypto poleciały nagle na ryj. Myślałem że to jakaś dłuższą tendencja będzie, ale ja się słabo znam jak widać :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group