JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Nasze auta i projekty - Czerwony CVC 3gen.

gaseb - 2016-03-19
Temat postu: Czerwony CVC 3gen.
Hej. Od dłuższego czasu chodził za mną jakiś youngtimer. Przez sentyment, szukałem przez chwilę fiata 126p ale w końcu stwierdziłem, że honda to honda :) W grę wchodził Civic 2 lub 3 gen. Zdecydowałem się na 3gen bo do 2gena ciężko już o części.

Plan jest taki, aby doprowadzić auto do stanu bardzo dobrego, zarejestrować na zabytek a za 16 lat sprezentować córce na osiemnastkę ;)

Na tyle na ile orientuję się w 3genie to jest to najbiedniejszych wersja. Silnik 1.2 12V, 55KM, rocznik 1987 a więc w przyszłym roku stuknie jej trzydziestka.

Autko ogólnie jest w dobrym stanie ale trochę spraw trzeba ogarnąć. Na pierwszy ogień pójdą hamulce bo pedał wpada w podłogę, sprzęgło bo strasznie późno łapie a na koniec nowy lakier (to jeszcze muszę przemyśleć na spokojnie) oraz lakierowanie zderzaków. Zastanawiam się nad nowym lakierem bo na autach z tamtych lat, lakier jest mega cienki i ma około 55 mikronów. Po za tym, koło wlewu paliwa są zadrapania (właściciel musiał mieć mega zeza) a na drzwiach pasażera delikatna przycierka. Niby nic poważnego, ale skoro chciałbym ją rejestrować na żółte tablice to powinno być to ogarnięte. Wnętrze jest w niezłym stanie, powoli podsufitka zaczyna się poddawać ale reszta jest ok. Fotele do wyprania, manetki do wymiany bo prawa jest ułamana (jakby ktoś takie miał lub wiedział gdzie je dostanę to proszę o kontakt). Przydałyby się jeszcze tylne chlapacze bo w tej chwili są tylko przednie.


Jeśli chodzi o zakupy, bo bez tego nie mogło się obyć, to mam już zakupione:
Kompletne sprzęgło
Nówki OEM akcesoryjne felgi 14"
Nowe oponki Goodyear 14"
Kierownica z crx (ciągle się waham czy zakładać)
Zegary z crx (też nie jestem jeszcze pewien czy je zakładać)
Lusterko prawe
Zderzak z dokładką
Azor ;)
Dywaniki


Poszukuję:
Manetek zza kierownicy
Tylnego zderzaka w bardzo dobrym stanie
Tylnej półki
Tylnych chlapaczy
Błendy z Si
Halogenów OEM


Zaraz po zakupie, z dostawą pod dom ;)





Pierwsze mody:



Hop na auto


Przymiarka lakierowanego zderzaka który okazał się niepasować (wie ktoś z jakiej wersji jest ten zderzak?)


Przełożyłem dokładkę na seryjny zderzak




No i wnętrze. Tak, wiem, radio nie z tej epoki, tak je tylko wsadziłem bo dziura była.



Kwietniowe mody






Maj




Auto Nostalgia Maj 2016r.



Czerwiec



Pierwszy zlot MOJT 2016




Lipiec

jakub476 - 2016-03-19

Zderzak nie jest z GT?
Autos Süchtig - 2016-03-19

WOW piękny
zawsze chciałem civica 3g. Zazdroszcze
Nie zepsuj go zle przemyślanymi modami :P
Cytat:
Po za tym, koło wlewu paliwa są zadrapania (właściciel musiał mieć mega zeza) a na drzwiach pasażera delikatna przycierka. Niby nic poważnego, ale skoro chciałbym ją rejestrować na żółte tablice to powinno być to ogarnięte.

nie sadze zeby był to problem.
Jak lakierować to tylko tak jak oryginał

gaseb - 2016-03-19

Chodziło mi o to, że jak zrobię to w odwrotnej kolejności to później będę potrzebował pozwolenia konserwatora na nowy lakier. Nie wiem jak oni do tego podchodzą więc wolę to zrobić zanim zarejestruję.

Nie wiem od czego ten zderzak jest dokładnie. Ma całkiem inne mocowania górne, boczne, jest szerszy i nie wchodzi w ogóle na pas przedni. Jedynie dokładkę udało się przełożyć ale i tak zderzaki pójdą w lakier na 90%.

Marker - 2016-03-19

heh... kupil dziadka! Graty!!! :mrgreen:
Pit - 2016-03-19

piękne auto :-)
Mugen - 2016-03-20

Ile ma przebiegu?
gaseb - 2016-03-20

72000km
Yaca - 2016-03-20

woooowwww zazdroszczę takiego fajnego egzemplarza!
Kawasaki - 2016-03-20

Czyli skutera sprzedał ;) Gratulacje, mega stan. Ja bym nie robil żółtych blach, wiecęj z tym problemów niż pożytku. Poza tym uj by mnie strzelał jakbym miał się kogoś pytać o pozwolenie na prace przy własnym aucie. Sprzedaż za granicę później to też prawie mision impossible.
gaseb - 2016-03-20

Skutera nie sprzedał niestety :-|

Autka nie planuję sprzedawać przez najbliższe 16 lat :mrgreen:

Zastanawiam się czy zostawić ją wizualnie tak jak jest czy zrobić Si look

lub

Autos Süchtig - 2016-03-20

zostawiać :)
jakub476 - 2016-03-20

Jak już rozważasz srebrne zderzaki to według mnie tylko tak:


clark - 2016-03-20

Gratki egzemplarza! Si look 8-)
gaseb - 2016-03-20

jakub476 napisał/a:
Jak już rozważasz srebrne zderzaki to według mnie tylko tak:

Obrazek
nie, wkleiłem go aby pokazać, że była i taka opcja.



Gdyby ktoś miał albo wiedział, że ktoś ma to poszukuję trochę gratów:

1.Manetek zza kierownicy
2.Tylnego zderzaka w bardzo dobrym stanie
3.Tylnej półki
4.Tylnych chlapaczy
5.Blendy z Si
6.Halogenów OEM
7.Konsoli z pod deski
8.Lotki OEM lub innej
9.Dokładki w idealnym stanie lub aftermarketowej.

Marker - 2016-03-20

swapuj browntopa :mrgreen:

si look godny!

Gorczyk - 2016-03-20

Miałem kiedyś 3 gena i brata westbikersa chyba brałeś parę fantów wtedy ale mniejsza o to, ogarniaj go tak jak kuba podesłał foto, lub dwu kolorowe malowanie i fajne ori alusy ogólnie pakiet si lub gt to trudno zdobyć ale zawsze gdzieś coś wpadnie.
Licznik zostaw ori mi np sie podobał a tym z crxa zepsujesz, kiere też zostaw lub załóż jakąś momo będzie ładniej 😏

Przemek - 2016-03-20

Piękny klasyk, ciężko znaleźć tak leciwe auto, w tak dobrym stanie ;-)
Si look jest świetny :mrgreen:

SłabyHTB - 2016-03-21

nie wierze! :shock: !skusiłeś sie jednak :mrgreen: spoko bardzo fajna sztuka,zajebisty plan na auto,ja bym zostawił ori tymbardziej ze chcesz trzymać to 16lat,a córka jak bedzie poręcona bedzie trzymała dalej ''pod kocem'' to to auto bedzie tylko zyskiwało na wartości,w przypadku jakiś dłubanek juz takiej wartości nie utrzyma jak 100% seria
gaseb - 2016-03-21

Dzięki za miłe słowa.

Tak, brałem kiedyś kilka gratów od brata westbikersa. Teraz bardzo żałuję, że sprzedałem lotkę, no ale nie mogłem przewidzieć posiadania 3gena.

Ze zmian to wiele nie będzie, felgi już są, może kiedyś wpadną Mugen CF48. Zderzaki i osłony lusterek pójdą w kolor i może ją obniżę ;)

peja$ - 2016-03-21

Mega dobrze utrzymane auto. Pozazdrościć

ps. Po Warszawie jeździ białe z Kserią :)

gaseb - 2016-03-21

ale crx a nie hatchback prawda?
jeśli mówimy o tym samym to na 90% był kupiony od tego samego handlarza 

peja$ - 2016-03-21

gaseb napisał/a:
ale crx a nie hatchback prawda?
jeśli mówimy o tym samym to na 90% był kupiony od tego samego handlarza 


A tak, przepraszam mój błąd.

Autos Süchtig - 2016-03-21

gaseb napisał/a:
Zderzaki i osłony lusterek pójdą w kolor i może ją obniżę ;)

no ale po co? to kup chociaz jakies poobcierane/juz w kolorze. tych zderzaków już nie przybędzie, tak samo jak lusterek.

a tak w ogóle to chcę być (z) Twoją córką :D

gaseb - 2016-03-21

Taki mam plan. Te ori zostaną nietknięte (przedni jest ideał, tylny jest na narożniku trochę popękany) a polakierowane zostaną zderzaki dokupione. Z lusterkami nie ma co przesadzać.

Tak na marginesie, to część części do 3gena jest nadal dostępna w nówce. Np kompletne sprzęgło kupiłem za 140zł z przesyłką; )

gaseb - 2016-03-21

Zdjęcie podwozia :mrgreen: Nie jest źle.

Marker - 2016-03-21

3g i ballada to jeszcze hondy ktore poza nadkolami maja problemy z podloga...

ta konserwacja to nie za swieza? :-P

Autos Süchtig - 2016-03-21

gaseb napisał/a:
Taki mam plan. Te ori zostaną nietknięte (przedni jest ideał, tylny jest na narożniku trochę popękany) a polakierowane zostaną zderzaki dokupione. Z lusterkami nie ma co przesadzać.

i to mi się podoba :)
a właściwie po co chcesz lakierować te lusterka? widze ze SI ma nielakierowane, mnie osobiście bardziej podobają się nielakierowane, są optycznie mniejsze i nie rzucają się w oczy.

Jakbyś przy okazji szukania części do cvc znalazł coś do jazza mk1 to daj proszę znać.

gaseb - 2016-03-21

Nie wygląda mi na świeżą.
Następnym razem jak będę ściągał zderzak to cyknę fotkę jak wygląda pas przedni :) Mój 6gen wyglądał dużo słabiej.

Autos Süchtig napisał/a:
gaseb napisał/a:
Taki mam plan. Te ori zostaną nietknięte (przedni jest ideał, tylny jest na narożniku trochę popękany) a polakierowane zostaną zderzaki dokupione. Z lusterkami nie ma co przesadzać.

i to mi się podoba :)
a właściwie po co chcesz lakierować te lusterka? widze ze SI ma nielakierowane, mnie osobiście bardziej podobają się nielakierowane, są optycznie mniejsze i nie rzucają się w oczy.

Jakbyś przy okazji szukania części do cvc znalazł coś do jazza mk1 to daj proszę znać.

Co do lusterek to jeszcze temat otwarty. Czarne mniej się rzucają, to fakt, ale lakierowane lusterka i klamki wyglądają ładniej.

Spoko, będę miał na uwadze. Czegoś konkretnego szukasz?

To chyba Limitowana wersja, lusterka były lakierowane.

Krychu - 2016-03-21

stan na fotach robi wrażenie. takie felgi asahi tec miałem w rexie, nie pomyślałbym, że były opcjonalne już do 3gen :-D ten lakierowany zderzak co nie pasuje może jest z ballady, albo z jakiegoś usdm
gaseb - 2016-03-21

Nie wiem, czy były już w 3genie. Znalazłem informację a dokładniej katalog z 4gena i tam są pokazane jako akcesoria.

Miałeś dokładnie takie same, bo podobnych wzorów było kilka?

Krychu - 2016-03-21

takie same tylko po tuningu koloru :mrgreen:

niezbyt urodziwe, ale naprawdę porządne felgi

KubaJDM - 2016-03-21

W Mugena go! :mrgreen:

Twisted - 2016-03-22

Od dzisiaj to będzie jeden z moich ulubionych tematów. Też myślałem nad tym Civem, niech służy!
tomi666 - 2016-03-22

a moze? :mrgreen:

https://www.google.pl/sea...3oohMKfWNudM%3A

gaseb - 2016-03-22

Takie body Mugena jest pewnie nie do ogarnięcia a jak się pojawi to i tak na 100% będzie po za zasięgiem finansowym ;) Ale pomysł ciekawy.

Jeśli chodzi o mugena to bardziej takie połączenie mi się podoba

SłabyHTB - 2016-03-22

ej teraz mi sie przypomniało ze mam w FORZA4 takiego civica :mrgreen: :mrgreen: jak zrobie fote to pokaże,
btw.moze być to fajny konfigurator na szybko do podejzenia czy pasuje wybrane koło/lotka/kolor.
i mam też czerwonego

lukas4 - 2016-03-22

łoo ale zajebist 8-)
to już typowo "inwestycja" mam wrażenie, że za 16 lat będzie to najlepiej dopasiony 3 gen w europie :mrgreen:

gaseb - 2016-03-22

Tak "inwestycja", tak powiedziałem żonie :mrgreen: :mrgreen:
Pit - 2016-03-22

dobra argumentacja to połowa sukcesu :mrgreen: kibicuję
gaseb - 2016-03-24

Trochę części uzbierałem, niby nic po za filtrem powietrza i klockami nie wskazuje na potrzebę wymiany ale na pewno nie zaszkodzi ;)

Wiseguy - 2016-03-25

Ja bym zostawił serie za parę lat takie klasyki będą mocno poszukiwane.
gaseb - 2016-03-25

Ale co mnie interesuje jakie auta będą poszukiwane za kilka lat? :lol:
gaseb - 2016-03-29

Decyzja podjęta, idę w tym kierunku. Tylko felgi będą srebrne.

KubaJDM - 2016-03-29

:bear3: :bear1:
fulek - 2016-03-29

Świetny jest! Z zc1 pod maską byłby jeszcze fajniejszy :)
Gorczyk - 2016-03-31

Bardziej bym tu b serie widział, ale Gaseb jak pokażesz za jakiś czas auto swoje w tym stylu to pozamiatasz po całości!!!
SłabyHTB - 2016-03-31

chce być twoją córką jak tak ma wyglądać ten civ:mrgreen:
adoptujesz mnie :bear3:

gaseb - 2016-04-01

Heheee

Silnika zmieniać nie będę na 100%. Ma pozostać jak najbliżej oryginału.

Felgi i opony już zamówione, felgi w przyszłym tygodniu będą u mnie, opony już przyszły.



Booohal - 2016-04-01

gaseb napisał/a:
opony już przyszły.

Na focie stara etykieta. Wyrwałeś jakieś leżaki w dobrej monecie?

gaseb - 2016-04-01

To fotka z neta bo opony leżą jeszcze ofoliowane w garażu
Grzesiek84RWD - 2016-04-01

Fajnie na tej feli będzie,elegancko również że czerwona buda,ino silnik dychawiczny :)
Marker - 2016-04-01

205? nie bedzie to go spowalniac? :-P
Kubaa - 2016-04-01

Grzesiek84RWD napisał/a:
Fajnie na tej feli będzie,elegancko również że czerwona buda,ino silnik dychawiczny :)

Jak Gaseb będzie chciał dać na zimnym, to wsiadzie w tajpera :mrgreen: A do zajechania na spot Youngtimera i kiszenia ogóra, ten wystarczy :lol:

KubaJDM - 2016-04-01

Na Mugenie... wypas 8-)
Gorczyk - 2016-04-02

Poleciałeś tłusto z tym kołem, zaczyna się!!!
Pójdzie trochę w dół, bo aż wypada przy takim okrągłym rarytasie :ok:

Autos Süchtig - 2016-04-02

felgi strzał w dziesiątkę
fulek - 2016-04-02

spoko :mrgreen:
gaseb - 2016-04-02

205 pewnie będzie jak kotwica ale tylko "balon" dobrze wygląda na tej feldze heheee

Obniżać będę na pewno, inaczej będzie średnio to wyglądać. Wpadnie też dystans 20-25mm bo koło trzeba wypchnąć z nadkola :)

Marker - 2016-04-02

gaseb, ktos tu pisal o spocie YT na FSO w kwietniu.. bedziesz tym, zarejestrowałeś?
sebeck_ - 2016-04-02

Tylko ja się tak jaram, że kupione są tutaj NR10?!
gaseb - 2016-04-02

Zarejestruje dopiero jak polakieruje a termin u lakiernika mam dopiero na 1 czerwca :) Bardzo chętnie bym wpadł na rozpoczęcie, może coś wymyślę.
Kawasaki - 2016-04-02

Może jakieś zakłady...za jaki czas wleci B lub K ;)
gaseb - 2016-04-02

Kto przyjmuje? Chętnie obstawię :mrgreen:

Ładna dziś była pogoda, to trochę popracowałem przy aucie. Na warsztat poszły nowe klocki, tarcze, końcówki drążków oraz łączniki stabilizatora przód. Ponieważ pedał hamulca wpadał w podłogę do wymiany nadawał się również płyn hamulcowy, chyba od nowości nie ruszany bo gesty był jak olej. Wymieniłem też filtr powietrza czyszcząc przy okazji puszkę nad gaźnikiem.

W szoku jestem jak w 29letnim aucie bezproblemowo poszło mi odkręcania śrub i nakrętek.

Tarcze hamulcowe niby dedykowane a okazały się niepasujące. Muszę je zawieźć na tokarkę aby gość zebrał od tyłu trochę materiału bo obcierały o osłony.





Stare i nowe tarcze oraz klocki (zaciski pójdą w czarny mat)




Stara i nowa końcówka drążka




Nowe łączniki stabilizatora



Stary i nowy filtr powietrza







Strasznie mi się podoba to połączenie linii drzwi i deski rozdzielczej

Gorczyk - 2016-04-03

Te paczenia linii w tym wnętrzu to klasyka gatunku :ok:
gaseb - 2016-04-05

Przyszły dziś dystanse Dystomu, czekam na dwa kolejne.


Oponki myju myju


Efekt końcowy

eithray - 2016-04-05

Będzie dobrze! :ok:
fulek - 2016-04-05

będzie miazga na tym aucie 8-)

tak wogóle jakie są parametry tej felgi?

KubaJDM - 2016-04-05

ajajaj pięknie :mrgreen:
fanik - 2016-04-06

Dobra robota:)
YacaJackowski - 2016-04-06

Mugen na tej starej budzie będzie robił wow! Idealnie dopasowane koło.
gaseb - 2016-04-06

Parametry felgi to 15x6.5" +45. Do tego gumy 205/50 :lol:
WestBikers - 2016-04-06

Nie odwiedzałem tego forum już chyba ze 3 lata, ale jak się dowiedziałem, że masz nowy projekt to od razu przypomniałem hasło do forum. Nie ukrywam, że czaiłem się na ten egzemplarz kiedy był wystawiony jeszcze na sprzedaż. W każdym razie czekam z niecierpliwością na efekty pracy i powodzenia ;)
gaseb - 2016-04-06

Dzięki WestBikers; )

Podjechałem dziś do Aries Motor Honda na ul.Arkuszowej, zamówić kilka śrubek do karciana gdzie spotkałem się z bardzo miłą sytuacją. Jedna z pracujących tam Pań kiedy zobaczyła, że jestem z córka przyniosła nam samochodzik, całkowicie w gratisie (w gablocie identyczne stały w cenie 40zl) :mrgreen:


A tu taka ciekawostka, szkoda, że praktycznie już nic nie jest dostępne :(

Youtro - 2016-04-06

wow Gaseb, gratuluję zakupu. To ten, którego kiedyś linkowałem w motoryzacyjnych ciekawostkach?
Marker - 2016-04-06

zaraz.. masz tam skrzynie 4 biegowa? :mrgreen:
Kawasaki - 2016-04-07

No, a jak? Ja nawet w IV genie miałem 4 biegi.
fanik - 2016-04-07

4-ka chyba wystarczająca na takie autko :)
gaseb - 2016-04-07

Tak. 1.2 mają skrzynię 4'kę
gaseb - 2016-04-08

Odebrałem dziś trochę śrubek z ASO :) Będą pod maskę w miejsce brzydkich.


Skończyłem odnawiać hamulec z przodu, tarcza przetoczona 2.5mm od tyłu aby nie obcierała o osłonę oraz odmalowane zaciski. Miał być czarny mat ale zdecydowałem się na szary matowy.


Koło założone, na razie efekt słaby bo nie ma placzka, gleby i zderzaka w kolorze :mrgreen:

KubaJDM - 2016-04-09

Mega! 8-)
Autos Süchtig - 2016-04-09

dałbyś normalnie zdjecie a nie sie czaisz :D
gaseb - 2016-04-09

Pogmerałem dziś przy przednim zawieszeniu i udało się ugrać około 4cm. Z racji braku sprężyny obniżenie przodu jest trochę ciężkim tematem. Z tyłu wjedzie coilover abym mógł wyregulować idealnie z przodem. Na zdjęciu widać różnicę między przodem a tyłem. Nadal jestem niezadowolony z wysokości z przodu, idealnie by było gdyby udało się ugrać kolejne 4cm ;)



Marker - 2016-04-09

to autko ma ori lakier? mierzyles? z ballad pamietam ze przod się jakimiś drążkami opuszcza.. pewnie to robiles własnie :)
TorquedMad_Mind - 2016-04-09

wg. mnie tak jest spoko. Trzymaj jak najbardziej OEM, bez gleb. "Koza" mu pasuje ;)
gaseb - 2016-04-10

Większość lakier jest ori. Widać bo jest różowy a nie czerwony. Nie robi mi to różnicy bo i tak auto 1 czerwca idzie do lakiernika.

Obniżać można na 3 sposoby:
-obniżając mocowanie dolne amorka
-kręcąc śrubą służącą do regulacji wysokości (zdjęcie z manualna na dole)
-lub przestawić drążek skrętny

Ostatniej opcji jeszcze nie ruszałem bo do tego potrzebuję podnośnika.


clark - 2016-04-10

Śliczny jest!
gaseb - 2016-04-11

Na tylną szybę. Powinien fajnie wyglądać na czarnym tle.


Pit - 2016-04-11

już myślałem, że wpadła wlepa "Honda musi dymić!" :mrgreen: :mrgreen:
Autos Süchtig - 2016-04-11

jaką ma średnice,gdzie go dostales i ile placiles? tez taki chcialem sobie kupic :D
Twisted - 2016-04-11

Zawiodłem się, powinieneś córkę uczyć kunsztu polskiego tuningu w postaci wlepy "pokaż cycki dam Ci ciastko" albo "nie trąb pojebie, jadę na glebie" :roll: :roll:
KubaJDM - 2016-04-11

Autos Süchtig napisał/a:
jaką ma średnice,gdzie go dostales i ile placiles? tez taki chcialem sobie kupic :D

8-)

gaseb - 2016-04-11

Twisted napisał/a:
Zawiodłem się, powinieneś córkę uczyć kunsztu polskiego tuningu w postaci wlepy "pokaż cycki dam Ci ciastko" albo "nie trąb pojebie, jadę na glebie" :roll: :roll:
:mrgreen:

Znaczek ma 9cm średnicy. Docelowo powinien być montowany w atrapach bo ma z tyłu śrubę z motylkiem i podkładkę ale usunąłem je i dam dwustronna taśmę.

gaseb - 2016-04-12

Zabrałem się za tył. Aby idealnie dopasować wysokość tyłu do przodu muszę zastosować coilovery. Problem z tyłem jest taki, że seryjna sprężyna na górze jest sporo szersza niż na dole i nie opiera się o czapkę amorka a o karoserię (na schemacie dobrze to widać). Żeby sporo węższa nowa sprężyna miała się o co opierać trzeba dorobić coś w rodzaju adaptera (projekt adaptera na drugim zdjęciu). Sprężyna oprze się o adapter a adapter o gumę która wchodzi w dolny kielich karoserii.





Znaczek już założony. Wpadł też nowy schowek oraz zegarek (wiązka już była podciągnięta) ;)


Marker - 2016-04-12

bardziej Cie chyba cieszy zabawa przy nim niz przy ctr ;-)
gaseb - 2016-04-15

Marker napisał/a:
bardziej Cie chyba cieszy zabawa przy nim niz przy ctr ;-)
zajebiście polubiłem to autko.

Założyłem tylne sprężyny a do nich dorobienie adaptery. Mimo, że wysokość jest prawie idealna to twardość sprężyn mnie mega rozczarowała. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z coiloversami i nie wiedziałem, że one są takie twarde. Miałby ktoś pomysł z czego można by zastosować tu sprężyny? Średnica na dole musi mieć 6cm. Wysokość około 18-24cm.


Seryjny amorek i nowy setup. Finalnie, wymontowałem gwint z pierścieniami bo było za wysoko.



Zegarek zamontowany


Takie fajne ujęcie


A tak tył teraz usiadł

KubaJDM - 2016-04-15

Gaseb widzę Cię z nim na Japfeście :mrgreen: Meeega! :padam:
gaseb - 2016-04-17

Postaram się być :)

Moje pierwsze malowanie VHT, jestem mega zadowolony z efektu.


Gorczyk - 2016-04-17

;-) Zaje iście siedzi i dałbym temat już do projektów!!!
gaseb - 2016-04-19

Mi tam bez różnicy, czy ten temat jest w szpanie czy w projektach :)


Pokrywa założona, efekt bardzo mi się podoba.

Przy okazji wywaliłem tylne sprężyny (coilovers) i dałem odpowiednio przycięte, tylne z angielki. Pierwsze cięcie i siadły idealnie, nic nie musiałem demontować i poprawiać. Aluminiowy adapter zrobiony pod coiloversy podpasował idealnie.


Hondata - 2016-04-19

Wszystko idzie w bardzo dobrą stronę :-)
A koło idealne wręcz :oops:

Autos Süchtig - 2016-04-19

gaseb napisał/a:
Przy okazji wywaliłem tylne sprężyny (coilovers) i dałem odpowiednio przycięte, tylne z angielki.
Obrazek

angielki w sensie z mb2?

gaseb - 2016-04-19

Autos Süchtig napisał/a:
gaseb napisał/a:
Przy okazji wywaliłem tylne sprężyny (coilovers) i dałem odpowiednio przycięte, tylne z angielki.
Obrazek

angielki w sensie z mb2?
tak



Hondata napisał/a:
Wszystko idzie w bardzo dobrą stronę :-)
A koło idealne wręcz :oops:
;)
gaseb - 2016-04-21

Tył siadł już praktycznie idealnie, jutro pewnie będę jeszcze delikatnie poprawiał natomiast dziś zająłem się przodem. Chciałem dać amorki z crx'a ale okazało się, że za dużo z tym zabawy więc zdecydowałem się na przestawienie przednich drążków skrętnych. Bałem się, że nie ogarnę tego na żabie ale niepotrzebnie. Bardzo sprawnie poszło. Zajebisty patent inżynierowie Hondy wymyślili w przypadku przedniego zawieszenia, do obudowy w którą wchodzą drążki, dali śrubę z nakrętką. Odkręcając nakrętkę luzujemy naprężenie drążków przez co obniża się przód. Dzięki temu można idealnie ustawić przód do tyłu. Niestety samą śrubą nie można dużo obniżyć dlatego musiałem przestawić drążki.





Po odbiorze auta od lakiernika, na tylne błotniki, zaraz za listewką na drzwiach wpadną któreś z tych naklejek.

jakub476 - 2016-04-21

Dajcie to do projektów, żeby nie musiał na dół zjeżdżać. :mrgreen:
YacaJackowski - 2016-04-21

Chhyba lepiej beda wygladac czarne naklejki do tej listewki
fulek - 2016-04-21

zajebisty jest! uwielbiam stare civici w tam zajebistym stanie :-)
KubaJDM - 2016-04-21

Ale mi się on podoba!!! Na dobrą sprawę nic bym w nim już nie zmieniał 8-) :serce:
Arkadio - 2016-04-21

w aucie nie ma się do czego przyczepić, choć może profil opony cit za duży, koło wygląda jakby było za duże do bryły samochodu choć może to tylko kwestia zdjęcia, tak to idealny klasyk ;-)
Booohal - 2016-04-22

Arkadio napisał/a:
koło wygląda jakby było za duże do bryły samochodu

Też mam takie wrażenie.
Patrzyłeś jak obwód aktualnego koła ma się do oryginału?

gaseb - 2016-04-22

Nie. Za bardzo mnie to nie ciekawiło ;) Fakt, z boku moze tak na zdjeciu wyszlo ale jak zderzaki pojda w kolor to bedzie ok.
Booohal - 2016-04-22

Ori do 1.2 szło 165/70R13. 205/50/15 to 25mm większa średnica koła tj. 4,5% :) Sporo, raczej 2% nie powinno się przekraczać ;)
205/45/15 jak dla mnie byłby ideałem.
Tak czy siak CVC sztos.
Jestem bardzo ciekawy jak finalnie będzie wyglądał.

jakub476 - 2016-04-22

Jak zderzaki mają iść w kolor, zresztą tak czy siak...
Warto by było zdobyć listewki na bok z Si/GT.

gaseb - 2016-04-22

Znajdź mi takie to założe :-P No wlasnie zastanawiam sie czy nie oryginalniej i ciekawiej bedzie jak wpadna tylko czarne naklejki za dzwiową listwą.
jakub476 - 2016-04-22

Oryginalniej pewnie tak, chociaż ta krótka listwa.
No w sumie właśnie przez takie rzeczy jak zawieszenie, listwy, blenda, wnętrze mam 4g a nie 3g i chyba dobrze.

gaseb - 2016-04-25

A jaki wpływ na codzienne użytkowanie ma wszystko co wymieniłeś (no może po za zawieszeniem, choć i to można ogarnąć)?
jakub476 - 2016-04-28

Ja tam na co dzień auta nie używam.
Przy takim podejściu to równie dobrze bym mógł mieć polo.

Chociaż ty to masz w sumie ładne wnętrze, w pamięci miałem różne wynalazki jak np. niebieskie.

gaseb - 2016-05-01

Auto miało jechać do lakiernika 1 czerwca, tymczasem zwolnił się termin u jeszcze lepszego speca więc raz dwa zdemontowałem samemu wszystko co niepotrzebne i na lawecie powędrowało na nowy lakier.

Jadąc demontować wszystkie przeszkadzające lakiernikowi duperele, zakładałem, że w tak małym i prostym w dostępie aucie uwinę się w około 2 godziny. I tak by pewnie było, jednak plany pokrzyżowały mi drzwi a dokładniej demontaż boczków w celu dostania się do jednej nakrętki trzymającej boczną listewkę. Za chiny ludowe nie mogłem dojść do tego jak zdjąć korbkę od szyb. Zostawiłem sobie to na później i zająłem się tyłem. Dopiero za drugim podejściem udało mi się zobaczyć zawleczkę która od środka trzyma korbkę. Fatalne rozwiązanie, mega trudno się tam dostać jakimkolwiek narzędziem.






Wpadł też nowy filterek oraz odboje które pójdą na tylne amorki.



Zna ktoś jakiś sposób na odnowienie plastików? Na boczkach w miejscu największego nasłonecznienia są trochę wyblakłe. Opalarką je potraktować?


YacaJackowski - 2016-05-01

Opalarka, w Passacie zdalo to egzamin spiewajaco, sa jak nowe.
lukas4 - 2016-05-01

gaseb, opalarka tylko uważaj co by nie przegiac paly. Zawsze możesz spróbować olejem silikonowy je przetrzeć (ktoś pisał jeszcze o maśle orzechowym :mrgreen: ) , może nie będzie trzeba grzać

No ta zawleczka potrafi zirytowac, ale po którymś razie już jest prosto ;)

gaseb - 2016-05-01

Też czytałem o tym maśle, obawiam się tylko, że smarować wewnętrzne plastiki masłem to trochę nieteges. Zamówiłem już opalarkę, obym nie spieprzył ;)
YacaJackowski - 2016-05-02

Ja tez mialem obawy ale ogolnie wyszlo elegancki, troche wyczucia i minimum zdolnosci manualnych i bedzie super ;-)
Grzesiek84RWD - 2016-05-02

Bedzie oryginalna czerwień czy coś bardziej krwistego?
Autos Süchtig - 2016-05-03

gaseb napisał/a:
Dopiero za drugim podejściem udało mi się zobaczyć zawleczkę która od środka trzyma korbkę. Fatalne rozwiązanie, mega trudno się tam dostać jakimkolwiek narzędziem.

tez to przerabiałem

gaseb napisał/a:
Zna ktoś jakiś sposób na odnowienie plastików? Na boczkach w miejscu największego nasłonecznienia są trochę wyblakłe. Opalarką je potraktować?

przerabiałem opalarkę przy bardziej zniszczonych plastikach w jazzie i nie jestem zbytnio zadowolony z efektu. Nie wiem, może mam mało skilla
Jak plastiki nie są mocno zniszczone to dałbym sobie spokój, bo możesz żałować. Poszukaj na forach detailingowych jakie mają na to sposoby.

gaseb - 2016-05-03

Grzesiek84RWD napisał/a:
Bedzie oryginalna czerwień czy coś bardziej krwistego?
ori czerwień

Autos Süchtig napisał/a:

przerabiałem opalarkę przy bardziej zniszczonych plastikach w jazzie i nie jestem zbytnio zadowolony z efektu. Nie wiem, może mam mało skilla
ale co się stało?



Na szybko bez wstępnego ścierania powierzchni papierem wodnym.

Przed i po:


Autos Süchtig - 2016-05-03

gaseb napisał/a:
ale co się stało?

Ciężko było to zrobić to równomiernie. Pojawiły się odbarwienia czy miejsca gdzie plastik jest bardziej świecący.
Być może też u mnie było ciężej, bo mam niebieskie plastiki, a nie czarne.

KubaJDM - 2016-05-03

Czym tak ładnie tą lampę zrobiłeś? :-D
gaseb - 2016-05-03

Menzerną, tak na szybko. Potestuję jeszcze papierem wodnym.
Booohal - 2016-05-04

gaseb napisał/a:
Potestuję jeszcze papierem wodnym.

Bardzo uważaj z gradacjami papieru. Tylne lampy idą inaczej niż przednie.

chaves - 2016-05-06

gaseb napisał/a:
Zna ktoś jakiś sposób na odnowienie plastików? Na boczkach w miejscu największego nasłonecznienia są trochę wyblakłe. Opalarką je potraktować?


kup w aptece b-pantenol w spray'u i spróbuj, powinno pomóc

gaseb - 2016-05-06

A czopki nie pomogą? :mrgreen:
YacaJackowski - 2016-05-06

gaseb napisał/a:
A czopki nie pomogą? :mrgreen:


Tobie może i tak ale plastikom średnio...

gaseb - 2016-05-08

Auto odebrałem dziś od lakiernika i zaczałem odrazu składać. Przód skończony, pozostało mi podszybie, boczki i tył. Fajnie się składa takie klocki :)


Mały snik pik

Marker - 2016-05-08

dokładka czemu nie malowana struktura jak listwa? :-P
gaseb - 2016-05-08

Wiesz co, plan był taki aby listwy pozostały nieruszone, aby było na nich widać prawie 30 lat użytkowania. Po rozmowie z lakiernikiem i zapewnieniu, że ładnie mi to ogarnie doszedłem do wniosku, że lepiej jednak będzie jeśli porysowane listwy znikną.

Tu jeszcze cały przód zaraz po odbiorze i kilka h później


Gorczyk - 2016-05-09

Elegancko, nabrał koloru ;-)
gvader - 2016-05-09

My, my... dobrze to wygląda. To jest R81?
gaseb - 2016-05-10

gvader napisał/a:
My, my... dobrze to wygląda. To jest R81?
oj nie pamiętam jaki to symbol, sprawdzę w czwartek i napiszę.


Tymczasem auto jest już poskładane w 95%. Czekam jeszcze na ładniejsze tylne lampy i nowy przedni kierunek bo mój ma delikatne pęknięcie. W czwartek mycie i woskowanie.

Gdyby ktoś miał ochotę obczaić auto na żywo to zapraszam na Auto Nostalgię > http://autonostalgia.org/


Hondata - 2016-05-10

Ale kozacko wygląda :oops:
Pit - 2016-05-10

gaseb, wow! VT świetnie zrealizowane, mega mi się podoba.
Hikiel - 2016-05-11

Dobre tempo prac :)
YacaJackowski - 2016-05-11

Będzie ta czarna naklejka za listwą na drzwiach? Spasowałoby super!
gaseb - 2016-05-11

Będzie będzie. Lakiernik zalecił odczekanie kilku dni zanim ją przykleję na nowy lakier.

Od przodu wygląda tak

Pilar - 2016-05-11

Kozak! :->
Game - 2016-05-11

Ale kocur :shock:
Tomac - 2016-05-11

"Oprawa obrazów" to kryptoreklama? :)
Monster - 2016-05-11

pięknie wygląda,
w 1989 mój dziadek taką miał, tyle ze złotą
do dziś mam sentyment do cvc3 i 4 :-P

Przemek - 2016-05-11

Świetnie wygląda :-)
Yaca - 2016-05-11

dla mnie bomba!
Pit - 2016-05-11

Do projektów go!
Pilar - 2016-05-11

Limon napisał/a:
Do projektów go!


Tiaa, jasne :-/ Chyba za rok :roll:

Gorczyk - 2016-05-12

;-) Honda primo jak najbardziej na miejscu, szkoda że nie mam jeszcze jednej lotki to bym Ci sprezentował
Grzesiek84RWD - 2016-05-12

Aż cud że trafiłeś to auto w takim stanie blacharskim,na 4g ruszył projekt takiego 3gena można zawału dostać patrząc na fotki z zakładu blacharskiego,te 3 geny bardziej rdza lubi niż ballady :shock:
gaseb - 2016-05-12

Dziękuję za miłe słowa :]


Gorczyk napisał/a:
;-) Honda primo jak najbardziej na miejscu, szkoda że nie mam jeszcze jednej lotki to bym Ci sprezentował
nawet nie wiesz jak bardzo żałuję, że sprzedałem tą lotkę :zalamany:

Grzesiek84RWD napisał/a:
Aż cud że trafiłeś to auto w takim stanie blacharskim,na 4g ruszył projekt takiego 3gena można zawału dostać patrząc na fotki z zakładu blacharskiego,te 3 geny bardziej rdza lubi niż ballady :shock:
tak to już jest, że można kupić coś za 1k i wsadzić 10k aby godnie wyglądało albo kupić coś co ma potencjał i zrobić tzw kosmetykę. Mi zachciało się nowego lakieru bo nie lubię półśrodków.

Trochę się wyróżnia ze wszędobylskich niemieckich baleronów :P



Hondata - 2016-05-12

gaseb napisał/a:
Trochę się wyróżnia ze wszędobylskich niemieckich baleronów :P


:ok:

Na ostatnim foto Hameryka :]

WestBikers - 2016-05-13

Efekt powala na kolana - gratuluję autka.
gaseb - 2016-05-16

Takie oto tablice zrobiłem przy pomocy zaprzyjaźnionego forumowicza z forum 4 gena, który wyciął z folii napis i tło. Będą na następne zloty/wystawy.


memo88 - 2016-05-16

Cieszą takie detale ;-)
gaseb - 2016-05-21

Naklejki naklejone. Rejestracja założona.




Gorczyk - 2016-05-21

:-P Fajnie ta wlepa siadła
Kawasaki - 2016-05-21

Wlepa fajnie siadła to fakt.Były takie OEM czy wyłącznie własna inwencja? Śruby na blachach psują efekt, zrobiłbym czarne.
gaseb - 2016-05-21

Wlepa własna inwencja. No właśnie te śruby są do poprawki bo są za duże, czarne kapselki muszę dać.
KubaJDM - 2016-05-21

Pięknie 8-) wybierasz się może teraz w weekend pod narodowy albo jakiś spot w Warszawie? ;-)
YacaJackowski - 2016-05-21

Do tej tablicy to fajnie by siadly takie srubki Mugena co milion lat temu mial Markos w w swojejj jajegrze.
gaseb - 2016-05-21

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Pięknie 8-) wybierasz się może teraz w weekend pod narodowy albo jakiś spot w Warszawie? ;-)
a co, będziesz? Mogłbym.

YacaJackowski napisał/a:
Do tej tablicy to fajnie by siadly takie srubki Mugena co milion lat temu mial Markos w w swojejj jajegrze.
hahahaaa a powiększałeś zdjęcie? :mrgreen: :mrgreen:
YacaJackowski - 2016-05-21

Patrzylem na telefonie, jak sa Mugeny to.propsy :-)
Gumka23 - 2016-05-21

No Gaseb, tempo prac i efekt, naprawdę mistrz :!:
clark - 2016-05-21

I pomyśleć, że wszystko "dla Córki" :mrgreen: lepszego wytłumaczenia dla Żony na projekt chyba nikt nie wymyślił- 2 pieczenie na 1 ruszcie 8-) albo nawet 3- fun, prezent, inwestycja.
gaseb - 2016-05-21

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Jako, że częsci do tego auta jest już jak na lekarstwo a trafiła się jedna na szrocie, wsiadłem w auto i po przejechaniu 200km w jedną stronę byłem na miejscu. Wymontowałem wszystko co mi było potrzebne lub może się kiedyś przydać i po opłaceniu rachunku w kwocie 150zł zapakowałem na auto. Upolowałem fajną opcję jaką jest tylna kanapa z możliwością regulacji kątu pochylenia oparcia oraz przesuwania jej całej oraz nakładki na górną część przednich boczków. O takiej nakładce na boczki nigdy nie słyszałem, raczej nie jest to oem ale świetnie wygląda no i zasłania miejsce gdzie słońce zrobiło już swoje. Dodatkowo, teraz jest mientko pod łokciem :mrgreen:



Przed

Po


Booohal - 2016-05-21

gaseb napisał/a:
po opłaceniu rachunku w kwocie 150zł

:shock: Dobry deal :)

Wojtuuus - 2016-05-23



:cwaniak:

KubaJDM - 2016-05-23

Wczorajsze miłe spotkanie na Youngtimer Spot :-D









sebeck_ - 2016-05-23

:padam:
Pit - 2016-05-23

coś pięknego 8-)
gaseb - 2016-05-23

Fajny spocik, oby takich spotkań więcej ;)

Nie wiem czy to kwestia nierównej drogi czy braku tylnej kanapy ale widać po pierwszej fotce, że muszę popracować nad wysokością tyłu.



Extra zdjęcie !!!!!


Kawasaki - 2016-05-23

Jest klimat! Ile pali? :D
Game - 2016-05-23

Te koła to strzał w 10. :->
Les - 2016-05-24

Ten samochód swoja prostotą i ponadczasowościa przebija wszystkie projekty i te rejskary i te trochę wolniejsze a nawet Krzycha Trucka :D
Badej - 2016-05-24

Zdjęcia mega ! jak i sama fura ;) . $$Honda Fan$$, trzeba było dać znać ze jesteś w Warszawie, wpadł bym skodziawką z prezentem ;)
Twisted - 2016-05-24

Świetne zdjęcia Kuba, wielkie dzięki za relację niemalże live. :-P Autko przebija wszystko. Prawdziwy kunszt Hondy z lat 80tych. Może kiedyś sobie na takiego pozwolę...
gaseb - 2016-05-24

Kawasaki napisał/a:
Jest klimat! Ile pali? :D
nie sprawdzałem jeszcze ale sam jestem ciekaw
Game napisał/a:
Te koła to strzał w 10. :->
dzięki
Les napisał/a:
Ten samochód swoja prostotą i ponadczasowościa przebija wszystkie projekty i te rejskary i te trochę wolniejsze a nawet Krzycha Trucka :D
Troka nie przebije nic :P
Twisted napisał/a:
Świetne zdjęcia Kuba, wielkie dzięki za relację niemalże live. :-P Autko przebija wszystko. Prawdziwy kunszt Hondy z lat 80tych. Może kiedyś sobie na takiego pozwolę...
zgadzam się, świetnie wyszły fotki.


Nie mogłem jeść i spać zanim auto nie zostało ustawione na odpowiedniej wysokości więc znalazłem w końcu chwilę i wziąłem się za to:




KubaJDM - 2016-05-24

Cieszę się, że zdjęcia się podobają ;-)
Nieźle usiadł! Nie obciera nigdzie?

DoSeR - 2016-05-24

Prześliczny jest ten 3g :shock:
Johnson - 2016-05-24

Będą żółte blaszki?
Marker - 2016-05-25

Johnson napisał/a:
Będą żółte blaszki?
tez chciałem zapytac, bo widać że sie tymczasowe numerki pojawiły ;-)
Wojtuuus - 2016-05-25

Johnson napisał/a:
Będą żółte blaszki?


rozmawialiśmy o tym podczas spotkania, ma to swoje plusy i minusy, ale coś mi się wydaje, że nie będzie :-P

gaseb - 2016-05-25

Obciera z przodu ale tylko na maksymalnym skręcie, podczas np zawracania. Tyle, że wcześniej też obcierało, kwestia szerokości kapci.

Wpadła tymczasowa bo chciałem trochę pojeździć no i jakoś trzeba jechać zrobić przegląd. W międzyczasie mogę przemyśleć sprawę żółtych tablic bo ciągle mam wątpliwości.

YacaJackowski - 2016-05-25

Ja bym szedł w żółte jak masz możliwość - dożywotni przegląd + OC tylko w miesiącach których chcesz to fajna sprawa, jak na zimę chowasz auto w garażu to nie ponosisz kosztów i tyle.
gaseb - 2016-05-25

Wcale tak nie jest kolorowo. Większość ubezpieczycieli nie chce ubezpieczac tylko na kilka miesięcy, trzeba ubezpieczać na cały rok bo inaczej się nie opłaca. Co prawda stawka OC dla zabytkowego to 195zł a nie tak jak teraz placiłem 495zł (po pełnych zniżkach) więc tu się opłaca.
BeNeK - 2016-05-25

No i chyba każdą zmianę / naprawę(?) musisz uzgadniać z konserwatorem zabytków i pewnie gałgan nie na wszystko się zgodzi .
Krychu - 2016-05-25

gaseb, to co zrobiłeś z tym autem w tak krótkim czasie naprawdę robi wrażenie :super:
Gorczyk - 2016-05-26

:-P Naprawdę jest coraz piękniejszy, sama japonia cieknie
PMW - 2016-05-30

niewątpliwym minusem auta na żółtych tablicach jest to, że samochód musi pozostać w kraju jeśli zapadnie decyzja o sprzedaży
sebeck_ - 2016-05-30

Aż mi brakuje słów. Serio, nie wiem co napisać :shock: :mrgreen:
Przecież to auto nadaje się na Speedhunters czy coś w tym stylu, a nie "szpan i Radosław"! :-x

Pilar - 2016-05-30

No coś Ty, jak dla mnie jest mega szpan! :ok:

:mrgreen:

Pit - 2016-05-30

CIVIC EG napisał/a:
Przecież to auto nadaje się na Speedhunters czy coś w tym stylu, a nie "szpan i Radosław"!

sugerujesz że szpan i radosław to mniejszy lans niż speedhunters? :roll: :mrgreen:

Monster - 2016-05-30

zółte blachy to nie taki różowy temat niestety
Gaseb, :padam: za to co zrobiłeś z tym Civiciem, jest petarda

gaseb - 2016-06-03

PMW napisał/a:
niewątpliwym minusem auta na żółtych tablicach jest to, że samochód musi pozostać w kraju jeśli zapadnie decyzja o sprzedaży
nie do końca, poczytaj http://weteranszos.pl/zol...iki-do-pobrania


Zebrałem się w końcu i pojechałem zrobić przegląd a nastepnie do SSG na ustawienie zbieżności.


Wojtuuus - 2016-06-03

Widziałem na 17 stycznia, wyróżnia się z tłumu :)
YacaJackowski - 2016-06-03

Genialne auto
Pit - 2016-06-03

Jeden z ładniejszych Civicòw (generacjI wszystkich) jaki widziałem, pięknie, ze smakiem. Jak dla mnie jedynie trochę za niski teraz jest.
gaseb - 2016-06-03

A wiesz, że po dzisiejszej przejażdżce po centrum stwierdziłem to samo. Jutro będę ją podnosił. Cudnie wygląda tak nisko ale strach nią jechać po drodze której się nie zna.
Hikiel - 2016-06-03

To samo zauważyłem, ale tak wszyscy koniują nad tym samochodem, że strach było się odezwać :D Lekko w górę.
gaseb - 2016-06-07

Podniosłem dziś auto, lepiej teraz wygląda. Wymieniłem też przedni klosz kierunkowskazu bo był delikatnie pęknięty. Zamówilem oem nówkę, jeśli dobrze odczytuje to co jest na pudełku to chyba jest to cena w markach niemieckich :mrgreen:

Stary klosz


Nówka


gaseb - 2016-06-09

Tak wygląda po podniesieniu do odpowieniej wysokości. Umyta i przygotowana do pierwszej dłuższej podróży. W sobotę jadę do Kielc.


Pit - 2016-06-10

teraz stoi wzorowo :super:
YacaJackowski - 2016-06-10

Jest zajebisty jak wjazd kolejką na Gubałówkę - SZTOS!
gaseb - 2016-06-15

Przyszło trochę literatury z usa i teczuszka verno z jp :-D



SłabyHTB - 2016-06-15

ja pierdykam ostro sie nim jaram,pozatym uwielbiam go 100x bardziej za kolor,uwielbiam czerwony w civicu,kazdej generacji :mrgreen:
gaseb - 2016-06-16

SłabyHTB jesteś w lipcu we Włocławku?
oskarr17 - 2016-06-16

gaseb po co jedziesz do Kielc? Może bym podjechał jak jedziesz na jakis zlot? ;-)
Hondata - 2016-06-16

ClasicAuto Cupo jest w październiku dopiero.... może superoes w sobote :D
gaseb - 2016-06-16

oskarr17 napisał/a:
gaseb po co jedziesz do Kielc? Może bym podjechał jak jedziesz na jakis zlot? ;-)
już byłem, w ostatnią sobotę. Był piknik integracyjny organizowany przez fundację w której sąsiad pracuje
http://www.jdm-option.pl/...t=15263&start=0

Trochę po torze po leśnej sekcji polatałem sobie :]



Tu celica Bakuu0, borewicz sąsiada i civic


Autos Süchtig - 2016-06-16

fajna inicjatywa, i tak nie mialem czasu ale nawet nie doczytalem o tej imprezie. Szkoda ze nie dałes sobie tego w podpis, pewnie by było więcej chętnych.

Jak wrażenia z jazdy takim starym dupowozem po torze? :D

BeNeK - 2016-06-17

Autos Süchtig, jechałem na prawym i ten Civ zapier*ala i lata !
A tak serio to powoli i z klasą się nim jeździło po torze , prawie jak by to nie był kiwik :mrgreen:
Podobno jedna osoba gdy jechała na prawym po usłyszeniu że są tutaj całe 55km to chciał wysiąść :lol: :lol:

gaseb - 2016-06-17

Nie mogłem cisnąć na full bo sprzęgło mi się na wyższych obrotach ślizgało. Linka sprzęgła została poluzowana i od razu było lepiej. No ale i tak to nie jest auto do mega zapierdalania bo mocy mało ale frajda z jazdy jest, przynajmniej dla mnie :] Stosunek masy do mocy jest taki jak w ufo 1.4 :mrgreen:

To prawda co Benek napisał, w pikniku głównie chodzilo o to aby po torze powozić osoby niewidzące i niedowidzące. Jeden chłopak po wyjsciu z C43 amg podszedł do mojego auta a kiedy usłyszał, że to 30 letni civic o mocy 55KM to przez dobre kilka sekund wachał się czy warto :mrgreen:

Bakuu0 - 2016-06-17

gaseb napisał/a:
Nie mogłem cisnąć na full bo sprzęgło mi się na wyższych obrotach ślizgało. Linka sprzęgła została poluzowana i od razu było lepiej. No ale i tak to nie jest auto do mega zapierdalania bo mocy mało ale frajda z jazdy jest, przynajmniej dla mnie :] Stosunek masy do mocy jest taki jak w ufo 1.4 :mrgreen:

To prawda co Benek napisał, w pikniku głównie chodzilo o to aby po torze powozić osoby niewidzące i niedowidzące. Jeden chłopak po wyjsciu z C43 amg podszedł do mojego auta a kiedy usłyszał, że to 30 letni civic o mocy 55KM to przez dobre kilka sekund wachał się czy warto :mrgreen:


Nie napisze nic twórczego, że ten 3gen. jest jak z folderu czy z okładki. Super stan, super klimat.

A odnośnie jazd po Miedzianej to u mnie się nie wahali czy przejechać się na prawym, bo słyszałem tylko:
-driftuje pan?
-nie, to przedni napęd
-acha... szkoda
:lol:

gaseb - 2016-06-17

:mrgreen: :mrgreen:


Z nowości, auto się zakwalifikowało, więc w lipcu jadę na
Meeting of Japanese Toys 2k16
http://www.jdm-option.pl/...p=290925#290925


A w poniedziałek przyjeżdża rzeczoznawca i rozpoczynamy procedurę rejestracji na zabytek.

SłabyHTB - 2016-06-17

kurcze raczej bede,zobaczymy czy przyjmą :mrgreen:
gaseb - 2016-06-17

A zgłosiłeś sie już? Dziś ostatni dzień ponoć :)
SłabyHTB - 2016-06-17

yhy :mrgreen:dziś bo zamuliłem
YacaJackowski - 2016-06-17

Kurde, moze tez bym sie wybral popatrzec na dobre japonskie zabawki, Wloclawek w sumie niedaleko :-) No i poznaloby sie pare mord z JDM-Option :-P
SłabyHTB - 2016-06-17

no dostany jestem,wpadaj YacaJackowski, bajerke skręcimy,przy okazji dasz te 25% :lol: żart stary
YacaJackowski - 2016-06-17

SłabyHTB napisał/a:
no dostany jestem,wpadaj YacaJackowski, bajerke skręcimy,przy okazji dasz te 25% :lol: żart stary


Wolalbym ogarnac jakies 40% :-P

Autos Süchtig - 2016-06-17

gaseb napisał/a:
No ale i tak to nie jest auto do mega zapierdalania bo mocy mało ale frajda z jazdy jest, przynajmniej dla mnie :] :

komu jak komu, ale mnie tego nie musisz tlumaczyc ;)
gaseb napisał/a:
Stosunek masy do mocy jest taki jak w ufo 1.4 :mrgreen:

no a frajda nieporownywalinie wieksza :D :)

gaseb - 2016-06-22

YacaJackowski napisał/a:
Wolalbym ogarnac jakies 40% :-P
weź tylko kierowcę bo to jedno sniowa impra


Pomarańczowe oklepane więc trzeba bylo pomyśleć nad czymś "świeżym"

YacaJackowski - 2016-06-22

gaseb napisał/a:
YacaJackowski napisał/a:
Wolalbym ogarnac jakies 40% :-P
weź tylko kierowcę bo to jedno sniowa impra


Pomarańczowe oklepane więc trzeba bylo pomyśleć nad czymś "świeżym"
Obrazek


Ola posiada licencje pilota wiec to nie problem :-D

KubaJDM - 2016-06-22

Fajna ta literatura! Skarpety też niczego sobie :mrgreen:
gaseb - 2016-06-22

Jedna skarpeta, to autko nie ma wspomagania ;)
gaseb - 2016-07-03

Pierwszy zlot za mną, (mowa oczywiście o wypadzie trzecim genem) mogę uznać za udany :]





KubaJDM - 2016-07-03

Gratuluję zdobyczy! :mrgreen:
Hondata - 2016-07-03

Nie mogło być inaczej :ok:
gaseb - 2016-07-04

Najlepsze jest to, że za felgę zlotu dostałem kupon zniżkowy na roty :mrgreen:

Tu jeszcze taka fotka od luckymotion

Wojtuuus - 2016-07-04

Gdybym wiedział, że się wybierasz.. Wszyscy znajomi na Open'erze.. Gratulacje nagród, świetne auto.
gaseb - 2016-07-08

Odebrałem dziś żółte tablice. Cała procedura od zlecenia rzeczoznawcy przygotowania opinii, trwała 16 dni! W szoku jestem jak szybko poszło. Rzeczoznawca potrzebował 10 dni, MWKZ 6 dni a przegląd i rejestrację zrobiłem jednego dnia :lol:


YacaJackowski - 2016-07-08

Brawo ty!
Hikiel - 2016-07-08

Dziwna taka bez żadnych numerów. Pewnie dlatego tak szybko poszło :mrgreen:
antek - 2016-07-08

Z ciekawości podpytam... jak to jest z tym zgłaszaniem wszelkich zmian/modyfikacji w autach na żółtych blachach?
gaseb - 2016-07-08

A wiesz, że nie wiem. Nie pytałem rzeczoznawcy bo nie mam w planie żadnych zmian. Rzeczoznawca porobił z 10 zdjęć które następnie we wniosku przekazałem Konserwatorowi Zabytków. Jeśli czegoś nie ma na zdjęciach to nikt nie będzie wiedział, że zostało zmienione. Jeśli jednak chcesz wprowadzić znaczną zmianę to pewnie trzeba złożyć wniosek/zapytanie do Konserwatora.
beddom - 2016-07-13

Tak z ciekawości spytam, naklejkę na szybę dostałeś tez bez numerów?
gaseb - 2016-07-13

Tak. Powiedzieli zebym sobie markerem wpisal co chcę ;)
Gumka23 - 2016-07-13

Ale beddom chyba tak na poważnie... :mrgreen:
gaseb - 2016-07-13

A ja nie? :mrgreen:
KubaJDM - 2016-07-13

Dzisiaj skleiłem parę ujęć, które nagrałem na spocie w Warszawie. Stanowczo za mało materiału... :roll: no ale coś tam wyszło ;-)

gaseb - 2016-07-13

Pojawia mi się info, że film niedostępny :(
KubaJDM - 2016-07-13

Może teraz będzie okej ;-)
beddom - 2016-07-13

Pytam z ciekawosci. Moze do zabytkowych nie daja naklejek na szybe... co nie zmieni faktu ze z taka rejestracja to nic tylko w polske i na sesje z fotoradarami :)
Gumka23 - 2016-07-13

beddom!!! Na tej focie tablicy w photoshopie usunięte są litery!
beddom - 2016-07-13

Hmm... Nie wiem co napisać... :oops:
gaseb - 2016-07-14

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Dzisiaj skleiłem parę ujęć, które nagrałem na spocie w Warszawie. Stanowczo za mało materiału... :roll: no ale coś tam wyszło ;-)
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
dziwne bo u mnie nadal widnieje napis film niedostępny :( kur#a coś Ty tam nawywijał, że mnie zbanowałeś? ;) ;)

Małe zmiany

Krychu - 2016-07-14

Nice ass! :hyhy:
KubaJDM - 2016-07-14

Kurde nie wiem co z tym filmikiem :-/ u niektórych nie działa na telefonie, ale na komputerze jest już ok.
Emblemat Si oryginalny? ;-)

Marker - 2016-07-14

mnie tam film działał wczesniej i teraz tez.. a te czarne wstawki wygaszajace sa jak przerywnik "yyyyyy" w wywiadach :lol:
KubaJDM - 2016-07-14

tak jak mówiłem, mało materiału... lepszy rydz niż nic...
Twisted - 2016-07-14

Żółte blachy żółtymi blachami, super sprawa! W internecie jest wiele opinii i artykułów na temat OC takiego samochodu, nieliczni jednak odzywają się w tej sprawie jako właściciele takich aut. Powiedz mi, jak u Ciebie to wygląda? :)
Gorczyk - 2016-07-15

I ta ssawka pasuje tu w 100% :-)
Wiseguy - 2016-07-15

A co byś chciał wiedzieć o "żóltych"?
U mnie w klubie mamy podpisaną umowę z firmą ubezpieczeniową że za każdy samochód który ma powyżej 20 lat płaci się 250zł. PZU też ma fajną ofertę dla zabytków np. 50% od Twoich zniżek.
Plusem Żółtych jest to że jest to zabytek tak jak obraz i jest chroniony prawem. Jeżeli ktoś go Ci skasuje to bez względu na kosztu musi być przywrócony do stanu z przed wypadku.
Co do wyjazdu za granice to w uni my jeździmy bez zgody od konserwatora, jeszcze nikt się nie przyczepił do nas.
Wiadomo robisz raz przegląd i masz z głowy, choć ja wole raz na jakiś czas sprawdzić czy wszystko w porządku jest z zawieszeniem czy hamulcami.
Pozostaje kwestia dostosowania samochodu do wymogów. Posiadać zabytka musi on spełniać normy w czasów kiedy był rejstrowany, np. hamulce mechaniczne czy czerwone kierunkowskazy mogą zostać.

gaseb - 2016-07-15

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Emblemat Si oryginalny? ;-)
w sensie, że z 3 gena? Nie, z innej generacji. Na olx ktoś sprzedawał.

Odnośnie OC, to musiałem ją ubezpieczyć zanim miałem żółte tablice i wyszło do zapłacenia jakoś 550zł (mam pełne zniżki). Natomiast z symulacji, gdzie auto jest zabytkiem wychodziło około 250-270zł.

Pilar - 2016-07-15

Chyba się starzeje bo coraz bardziej podobają mi się takie klasyki :mrgreen:
gaseb - 2016-07-15

Dojrzewasz motoryzacyjnie, lepiej brzmi :mrgreen:
p0lish - 2016-07-15

zajebiste auto!
gaseb - 2016-07-19

p0lish napisał/a:
zajebiste auto!
dzięki


Zabrałem się za odnowienie części bagażnikowej staruszka. Namiar na firmę która ma mi dorobić wykładzinę już mam. Szukam jednak miejsca gdzie mogę zakupić pianki "wygłuszające", na zdjęciu poniżej to są te czarne prostokąty. Zna ktoś miejsce gdzie takie dostanę? Najlepiej duży kawałek z którego sobie wytnę potrzebne kształty.

Stara dykta



Nowa już docięta

TorquedMad_Mind - 2016-07-19

A jakieś maty audio a'la dynamax się tu nie sprawdzą? Z ciekawości pytam/rzucam pomysł, bo nie wiem jaki materiał oem jest.
gaseb - 2016-07-19

Seryjnie tu jest taka pianka

Gumka23 - 2016-07-19

No to Bio ma rację. Ja czymś podobnym wygłuszałem kompa.

http://allegro.pl/gms-02-...6333758950.html

?

gaseb - 2016-07-19

Ooo to to, dzięki!
TorquedMad_Mind - 2016-07-19

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.

Divided by 0 - wrucam do siga :mrgreen:

gaseb - 2016-07-20

Trochę literatury na temat III oraz I i II gena

gaseb - 2016-07-25

Radyjko z epoki zakupiłem, teraz pozostaje rozgryść jak to podłączyć.


gaseb - 2016-08-24

Przyszła pora na mały przegląd więc podjechałem do SSG. Do wymiany poszedł filtr paliwa, filtr oleju oraz oczywiście olej.



YacaJackowski - 2016-08-24

Jeździłbym!
Fawor - 2016-08-25

20w50? Odpał zimą poprzedzony ogniskiem pod miską? :D W sumie spoglądając na pierwszą stronę przypomniało mi się od razu moje zdjęcie :)


gaseb - 2016-08-25

Fawor napisał/a:
Odpał zimą poprzedzony ogniskiem pod miską?
jaką zimą? :P

Więcej miejsca miałeś, ja ledwo wysiadam.

Kawasaki - 2016-08-25

Kuźwa nie róbcie tego, bo to czerwone albo białe żelazko z allegro kusi jak zło!
gaseb - 2016-08-25

Kawasaki, które, poka?
Kawasaki - 2016-08-25

Ano to:
http://otomoto.pl/oferta/...l-ID6ywRp1.html

I to:
http://otomoto.pl/oferta/...4S9.html#seller

A jakby było mało to jeszcze to:
http://otomoto.pl/oferta/...html#8502ecc082

Autos Süchtig - 2016-08-25

skad Ci sie wziela taka dziwna lepkosc? :D
ja do tego silnika leje 10w40, ale mam zamiar przejsc na 5w40

gaseb - 2016-08-26

Kawasaki napisał/a:
Ano to:
http://otomoto.pl/oferta/...l-ID6ywRp1.html

I to:
http://otomoto.pl/oferta/...4S9.html#seller

A jakby było mało to jeszcze to:
http://otomoto.pl/oferta/...html#8502ecc082
ten pierwszy, czerwony bardzo ciekawy. Czemu 4gen a nie coś starszego?

Fajny ale do roboty Jazz
http://olx.pl/oferta/hond...D5-IDh7vmH.html

1gen do roboty
http://olx.pl/oferta/hond...D5-IDfjJdn.html

Jak bym w totka wygrał to bym jechał po tego
http://olx.pl/oferta/hond...D5-IDgP9AF.html



Co do oleju to głupio się przyznać ale nie ogarniam tego za bardzo. Poszperałem w necie co zalecają do starszych aut, wyszło, że 20w50. Na stronie millersa to samo mi wyszło. Taki kupiłem.

p0lish - 2016-08-26

gaseb, Mi się marzy Celica IV gen, ale to już praktycznie nie do dostania w niezgnitej postaci.
nomad - 2016-08-26

Kawasaki napisał/a:
Ano to:
http://otomoto.pl/oferta/...l-ID6ywRp1.html

I to:
http://otomoto.pl/oferta/...4S9.html#seller

A jakby było mało to jeszcze to:
http://otomoto.pl/oferta/...html#8502ecc082


Qrka teraz kusi i mnie, piękne są :shock:

3 gen., szczególnie tak dopieszczony jak Gaseba ma klimat ale żelazko to jednak esencja civicowatości.

Kawasaki - 2016-08-27

IV przes sentyment. Miałem kanadyjską wersję jako pierwszy własny samochód. 1,5 75KM i 4 biegi, ta biała to właśnie taka wersja.

Do Celici też bym chętnie wrócił, ale wyłącznie RWD, a najchętniej celicosupry ;)

fulek - 2016-08-27

Gaseb naprawdę super to wyszło 8-)

też mi chodzi po głowie taki 3g ale chciałbym go zrobić bardziej w racingowym klimacie i go upalać :-P

http://otomoto.pl/oferta/...n-ID6yra7T.html

ciekawe jak bardzo przeebane jest wsadzenie b16 do 3g? :mrgreen: no i chyba trochę trudno dostępne są jakieś gwinty, staby itd? :-P

gaseb - 2016-08-28

fulek napisał/a:
Gaseb naprawdę super to wyszło 8-)

też mi chodzi po głowie taki 3g ale chciałbym go zrobić bardziej w racingowym klimacie i go upalać :-P

http://otomoto.pl/oferta/...n-ID6yra7T.html

ciekawe jak bardzo przeebane jest wsadzenie b16 do 3g? :mrgreen: no i chyba trochę trudno dostępne są jakieś gwinty, staby itd? :-P
też bym chciał mieć drugiego 3 gena w wersji K24 + rotrex + klatka itd ;)
Fulek, jak byś chciał upalać to można wzmocnić przednie kielichy i pobawić się w wsadzenie zawieszenia z IV gena a wtedy masz gwinty i inne bajery. Wsadzenie silnika bedzie oznaczało customowe łapy i wydech. Może hasport coś robi, musiałbyś poszperać.


Pojawiła sie fajna pralka
http://olx.pl/oferta/hond...D5-IDhheOT.html

Hondata - 2016-08-28

Klasyki są kozackie.Może i u mnie się kiedyś coś pojawi. Będziemy jeździć na zloty classic auto :mrgreen:
nomad - 2016-08-29

Classicauto Cup to świetny cykl imprez torowych! :)
gaseb - 2016-08-29

Hondata napisał/a:
Klasyki są kozackie.Może i u mnie się kiedyś coś pojawi. Będziemy jeździć na zloty classic auto :mrgreen:
ja już zacząłem, na razie na warszawskie zloty young timerów :)
nomad napisał/a:
Classicauto Cup to świetny cykl imprez torowych! :)
jak ktoś lubi i chce upalać staruszka to tak :)
KubaJDM - 2016-09-05

Są na sprzedaż dwa pakiety Mugena :mrgreen:

20k za jeden :lol:

gaseb - 2016-09-06

Szkoda, że do CRX 1gen a nie CIVIC 3gen. Choć wiele to mi nie zmienia i tak dużo za dużo jak dla mnie :-/

Ale jak by tak kosztował sporo mniej to warto pomyśleć nad kupnem CRX'a i zbudowaniem drugiego projektu.




Autos Süchtig - 2016-09-06

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Są na sprzedaż dwa pakiety Mugena :mrgreen:
Obrazek
20k za jeden :lol:

w sumie i tak nie tak zle. Jak kiedys pytalem firme produkującą ospoilerowanie ile za zrobienie takiego bodykitu na podstawie zdjęc to wychodziło podobnie :D

Pilar - 2016-09-07

Zderzak mugena do esy to jakieś 10k zł. :-|
TorquedMad_Mind - 2016-09-07

Pilar napisał/a:
Zderzak mugena do esy to jakieś 10k zł. :-|

i jeśli dobrze kojarzę s2k wygląda wtedy jak po zaaplikowaniu heroiny :lol:

Tomac - 2016-09-07

Choojowy ten zderzak.. OEM polift 64 razy ładniejszy (wg. mnie ofkoz).
gaseb - 2016-09-08

Z wczorajszego spotkania YTW

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1173730669355289&id=386845624710468&set=a.1173728976022125.1073741918.386845624710468&source=48&refid=13


Grzesiek84RWD - 2016-09-08

Pięknie się przezentuje 8-)
rdk - 2016-09-08

Ogień 8-) :shock: :oops:
peja$ - 2016-09-09

Śliczny jest. Można coś zrobić z wydechem, czy są jakieś ograniczenia od konserwatora?
Pit - 2016-09-09

chyba najładniejszy 3gen jakiego widziałem :)
gaseb - 2016-09-09

Dzięki dzięki!

A co z wydechem? Że brudny ze starości? Nowy mogę kupić ewentualnie albo ten zdjąć i odmalować. Może pobawię się przez zimę z takimi sprawami.

fulek - 2016-09-09

kurde Gaseb, coraz bardziej przez to Twoje auto mam chęć na 3g

mimo 20 civicow w moim życiu to 3g jeszcze nie było, zawsze jakaś nowość :mrgreen:

gaseb - 2016-09-09

Jesli do upalania to chyba slaby pomysl choć buda lekka i przy mocnym silniku bedzie przeciąg. Minusem bedzie chyba przednie zawieszenie czyli te głupie drążki skrętne. To tylko takie moje luźne spostrzeżenie na bazie krótkiego doświadczenia z 3 genem, być może błędne, być może wcale nie są problemem, musiałbyś powęszyć w necie. Mogłoby się okazać, że byłby z niego fajny zapierdalacz. Moj waży jakoś około 780kg ;)
Grzesiek84RWD - 2016-09-09

gaseb napisał/a:
Jesli do upalania to chyba slaby pomysl choć buda lekka i przy mocnym silniku bedzie przeciąg. Minusem bedzie chyba przednie zawieszenie czyli te głupie drążki skrętne. To tylko takie moje luźne spostrzeżenie na bazie krótkiego doświadczenia z 3 genem, być może błędne, być może wcale nie są problemem, musiałbyś powęszyć w necie. Mogłoby się okazać, że byłby z niego fajny zapierdalacz. Moj waży jakoś około 780kg ;)

Da się zrobić zapierdalacza,na zawias jest mykes z grubszymi drążkami i wtedy nic nie dobija mimo obniżenia jak na seryjnych :)

gaseb - 2016-09-09

Grzesiek84RWD napisał/a:
gaseb napisał/a:
Jesli do upalania to chyba slaby pomysl choć buda lekka i przy mocnym silniku bedzie przeciąg. Minusem bedzie chyba przednie zawieszenie czyli te głupie drążki skrętne. To tylko takie moje luźne spostrzeżenie na bazie krótkiego doświadczenia z 3 genem, być może błędne, być może wcale nie są problemem, musiałbyś powęszyć w necie. Mogłoby się okazać, że byłby z niego fajny zapierdalacz. Moj waży jakoś około 780kg ;)

Da się zrobić zapierdalacza,na zawias jest mykes z grubszymi drążkami i wtedy nic nie dobija mimo obniżenia jak na seryjnych :)
Wiem, że są. Widziałem też lub czytałem (nie pamiętam) o wsadzeniu z przodu amorów z 4gena po odpowiednim wzmocnieniu kielichów które seryjnie nie są orzygotowane do takiego obciążenia.

Ciekawe jak by się zachowywały takie drążki po wsadzeniu K24 ;)

Grzesiek84RWD - 2016-09-09

gaseb napisał/a:
Grzesiek84RWD napisał/a:
gaseb napisał/a:
Jesli do upalania to chyba slaby pomysl choć buda lekka i przy mocnym silniku bedzie przeciąg. Minusem bedzie chyba przednie zawieszenie czyli te głupie drążki skrętne. To tylko takie moje luźne spostrzeżenie na bazie krótkiego doświadczenia z 3 genem, być może błędne, być może wcale nie są problemem, musiałbyś powęszyć w necie. Mogłoby się okazać, że byłby z niego fajny zapierdalacz. Moj waży jakoś około 780kg ;)

Da się zrobić zapierdalacza,na zawias jest mykes z grubszymi drążkami i wtedy nic nie dobija mimo obniżenia jak na seryjnych :)
Wiem, że są. Widziałem też lub czytałem (nie pamiętam) o wsadzeniu z przodu amorów z 4gena po odpowiednim wzmocnieniu kielichów które seryjnie nie są orzygotowane do takiego obciążenia.

Ciekawe jak by się zachowywały takie drążki po wsadzeniu K24 ;)

Ballade ma ten sam zawias co 3 gen, po Stolicy jeżdziła biała z k-serią na kompresorze wklejał tu ktoś w innym temacie ,To byłe auto Gabiego z Warszawy-Gabi sam te grubsze drążki robił :)

Autos Süchtig - 2016-09-09

ekhm :D
http://otomoto.pl/oferta/...y-ID4p6Nxv.html
"W sezonie 2014 zdobyło tytuł Wyścigowego Samochodowego Wicemistrza Polski, (...) Najszybsze okrążenie toru Poznań 1:51:780"
ktoś wie czy sie sprzedał, za ile i kto tym teraz jezdzi?

Grzesiek84RWD - 2016-09-09

Autos Süchtig napisał/a:
ekhm :D
http://otomoto.pl/oferta/...y-ID4p6Nxv.html
"W sezonie 2014 zdobyło tytuł (...) Najszybsze okrążenie toru Poznań 1:51:780"
ktoś wie czy sie sprzedał, za ile i kto tym teraz jezdzi?

Jutro mogę ci powiedzieć :) mam z nim kontakt,silnik był poskładany z gratów ode mnie :)

gaseb - 2016-09-09

Grzesiek84RWD napisał/a:
gaseb napisał/a:
Grzesiek84RWD napisał/a:
gaseb napisał/a:
Jesli do upalania to chyba slaby pomysl choć buda lekka i przy mocnym silniku bedzie przeciąg. Minusem bedzie chyba przednie zawieszenie czyli te głupie drążki skrętne. To tylko takie moje luźne spostrzeżenie na bazie krótkiego doświadczenia z 3 genem, być może błędne, być może wcale nie są problemem, musiałbyś powęszyć w necie. Mogłoby się okazać, że byłby z niego fajny zapierdalacz. Moj waży jakoś około 780kg ;)

Da się zrobić zapierdalacza,na zawias jest mykes z grubszymi drążkami i wtedy nic nie dobija mimo obniżenia jak na seryjnych :)
Wiem, że są. Widziałem też lub czytałem (nie pamiętam) o wsadzeniu z przodu amorów z 4gena po odpowiednim wzmocnieniu kielichów które seryjnie nie są orzygotowane do takiego obciążenia.

Ciekawe jak by się zachowywały takie drążki po wsadzeniu K24 ;)

Ballade ma ten sam zawias co 3 gen, po Stolicy jeżdziła biała z k-serią na kompresorze wklejał tu ktoś w innym temacie ,To byłe auto Gabiego z Warszawy-Gabi sam te grubsze drążki robił :)
znam auto, rozmawiałem z Bartkiem.

Są też niby gotowce o twardszej charakterystyce:
https://www.heeltoeauto.c...rsionbars1.html

Grzesiek84RWD - 2016-09-09

To ogarniaj zimą temat z zawiasem i ładuj Zc1 pod maskę-niech będzie szybki dziadek z klimatem :box:9wiem gdzie jeszcze kilka leży za nieduży prajs :)
gaseb - 2016-09-09

Nie zmieniam silnika, nie czuję takiej potrzeby ;-)
Wojtuuus - 2016-10-09



piękny jak zwykle, YTW - zakończenie sezonu.

gaseb - 2016-10-10

Pierwszy sezon z 3ecim genem mogę uznać za udany, miłość nie wygasa :)

Na zamknięcie sezonu Youngtimerwarsaw 2016 pojechałem mimo niesprzyjającej pogody i przyznam, że nie spodziewałem się, że auto zostanie zauważone wśród tylu pięknych klasyków. Tymczasem civic zajął trzecie miejsce :] :] Świetna impreza, dużo ciekawych aut, sporo znajomych.

Podziękowania dla Adama z YTW oraz wszystkich osób które się przyczyniły to powstania i organizacji tej imprezy!





YacaJackowski - 2016-10-10

Gratulacje, samochod jak najbardziej zasluguje na kazde wyroznienie.
KubaJDM - 2016-10-10

:serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce:


Gratulacje trzeciego miejsca! ;-)

Marker - 2016-10-10

zmodyfikowane? to co było nr 1? :-)
Hondata - 2016-10-10

Graty Gaseb! Auto w super stanie to i proste ze nagroda musiała wlecieć :-)


Przeglądając fotki z imprezy mi oczywiście najbardziej do gustu przypadła...




:mrgreen: :oops:

gaseb - 2016-10-10

Dzięki Dzięki :lol:

Marker, chodziło o to, że nie jest w 100% jak z fabryki. W końcu obniżona i felga inna. Najładniejszym seryjnym autem było śliczne scirocco.

Hondata, też mi się podoba. Niestety przyjechał na sam koniec imprezy więc nie miałem okazji lepiej jej obczaić.

gaseb - 2016-10-12

Fajne zdjęcie znalazłem w necie :-)

Marker - 2016-10-13

piekności.. ta ballada to jest idealne towarzystwo 8-)
tomi666 - 2016-10-16

http://allegro.pl/zegary-...558157146.html#
gaseb - 2016-11-15

tomi666 napisał/a:
http://allegro.pl/zegary-z-obrotomierzem-honda-civic-gt-3gen-rarytas-i6558157146.html#
Dzięki. Mam już takie same w zapasie.


Pojawił się filmik z zakończenia sezonu YTW 2016 (jest 3gen oraz datsun z ustrzelonych) ;)
https://m.facebook.com/YoungtimerWarsaw/?ref=page_internal&mt_nav=1

iamhav - 2016-11-15

Znalazłem hasło do konta :)


Muszę wreszcie zobaczyć tego 3th'a

gaseb - 2016-12-31

Polowalem, polowalem i w końcu upolowałem. Tylną półkę kupiłem w Polsce, mocowania za to dorwałem w USA, przyszły aż z Pensylwanii :roll: Mocowania są w bardzo dobrym stanie, półkę za to będę chciał odnowić czyli, bazując na fabrycznych wzmocnieniach, całkowicie ją odnowić.




Zakupiłem też pokrowiec na auto, żeby się przez zimę nie kurzyło.

Gumka23 - 2016-12-31

Taki pokrowiec nie porysuje auta? Będzie stało pod chmurką czy w garażu w tym pokrowcu?
gaseb - 2016-12-31

Przecież samemu go nie zrobiłem tylko ktoś kto produkuje jako pokrowiec. Pokrowiec jest 4-ro warstwowy, auto stoi oczywiście w garażu.
Badej - 2017-01-01

Myślę że Gumce nie chodziło o jakość pokrowca tylko o to że taki pokrowiec nie przylega idealnie i "drży" lub jak kto woli wykonuje "mikro ruchy" od np podmuchów powietrza co pod dłuższym czasie może powodować zmatowienie lakieru na większych powierzchniach z którymi taki pokrowiec ma kontakt, dach czy drzwi.

Słyszałem już o takich akcjach i parę osób odradzało mi stosowanie takich gadżetów. Sam osobiście nigdy nie testowałem.

Hikiel - 2017-01-02

Macie przedmuchy w garażu? :lol:
Badej - 2017-01-02

jeśli to hala garażowa w bloku to tak ;)
Hikiel - 2017-01-02

Nie mam doświadczenia z halami garażowymi w bloku ale chyba nie ma tam takich przeciągów, które ruszałyby pokrowcem?
gaseb - 2017-01-02

Auto zimuje w garażu-garażu a nie w hali garażowej. W tej drugiej też nie ma jednak przeciągów o których wspomniano.
Badej - 2017-01-02

Czyli temat wyczerpany, eot ;-)
Gumka23 - 2017-01-02

Tylko dodam, że chodziło mi o to co Badej napisał. Dlatego pytałem czy pod chmurką, bo wtedy ruchy pokrowca podobno masakrują lakier.
oskarr17 - 2017-01-02

pokrowce to przerost formy nad treścią... robią więcej szkód niż pożytku, w ogóle po co Ci to było? Przy samym zakładaniu zrobiłeś pełno mikro rysek.
gaseb - 2017-01-03

Koniec świata, gaseb narobił mikro rysek :mrgreen: :mrgreen:

Garaż w którym trzymam auto jest stary, czasami coś gdzieś z dachu odpadnie, czasami ze ściany się sypnie. Wolę przykryć auto zamiast później oglądać uszkodzenia.

Kubaa - 2017-01-03

Kocem było nakryć :mrgreen:
Arkadio - 2017-01-03

a na podłogę dywan obowiązkowo :D
gaseb - 2017-01-03

Kubaa napisał/a:
Kocem było nakryć :mrgreen:
Koc będzie pod pokrowcem, ale tylko na dachu i na szybach; bo nie mam większego :)
Krychu - 2017-01-05

gaseb napisał/a:
Koniec świata, gaseb narobił mikro rysek

Powinieneś zwrócić żółte blachy! :mrgreen:

gaseb - 2017-01-16

Krychu napisał/a:
gaseb napisał/a:
Koniec świata, gaseb narobił mikro rysek

Powinieneś zwrócić żółte blachy! :mrgreen:
Zapytałem, powiedzieli, żebym się nie wygłupiał :mrgreen:

W czwartek wysłane z Osaki, dziś mi dostarczono :shock: Zamówiłem nowy korek oleju bo stary był jakiś taki wymęczony, gumowa uszczelka w nim już przeciekała oraz kilka śrubek w tym śrubki do mocowania tylnych mocowań półki.


KubaJDM - 2017-01-16

Rzeczywiście ekspresowo, nawet jak na EMS :mrgreen:
Mugen - 2017-01-16

Mi też ostatnio paczka z Tokio doszła w 3 dni :mrgreen:
gaseb - 2017-01-16

Szkoda tylko, że miało być trochę więcej tych części, te ważniejsze okazały się niedostępne nawet w JP :(
Mugen - 2017-01-16

To i tak dziwne, ze coś jest dostępne. Do "świeższych" Hond dużo części nie jest już dostępnych
gaseb - 2017-01-17

U dilerów dostępne są głównie części "uniwesalne" czyli takie które były dostępne w różnych modelach Hondy. Z innych źródeł idzie czasem dorwać nowe OEM graty, kilka miesięcy temu dało mi się dorwać nowe OEM postojówki i przednie kierunki. Kompletne sprzegło aftermarket to 150zł :mrgreen: Amorki kupiłem na zapas OEM i Monroe. Mam też trochę innych gratów nakupowanych na zapas takich jak lampy przód i tył, plastiki zewnetrzne, licznik.

Przyszła kolejna przesyłka, tymczasem wlepki, bo bez nich to można wora golić a nie tjuningować :mrgreen:


KubaJDM - 2017-01-17

Jakieś błotniki i lampy(oczywiście OEM) w razie czego też wiem gdzie są ;-) Naklejki na Yahoo kupiłeś? :-D
gaseb - 2017-01-17

Nie, naklejki od ziomka z JP (przez eBay). Trzy sztuki "clock" i jedna "parking permit" na sprzedaż po 65zł z przesyłką w cenie. ;-)
KubaJDM - 2017-01-17

O super, dzięki ;-)
gaseb - 2017-01-17

Nie wiem, czy mnie dobrze Kubuś zrozumiałeś, na ebayu najtańsze jakie widziałem były za około 80zł a niektórzy sprzedawcy wystawiają je nawet za $40 :shock:
DoSeR - 2017-01-18

O co chodzi z tymi naklejkami? Na co to komu?
gaseb - 2017-01-18

Fetysz :] :P
KubaJDM - 2017-01-19

DoSeR napisał/a:
O co chodzi z tymi naklejkami? Na co to komu?

Takie pytanie nie powinno paść na tym forum :lol: :mrgreen:

gaseb - 2017-01-25

Ponieważ obniżyłem auto a z tyłu zastosowany jest drążka Panharda, to trzeba było pomyśleś o kupnie gotowca z regulacją bądź zrobieniu czegoś we własnym zakresie.

Oto co się dzieje jak zostanie seryjny drążek:


Tak wygląda seryjny drążek, przerobiony tak, aby można było regulować długość. Przy okazji został wypiaskowany i pomalowany piecowo w czarną strukturkę. Jeszcze tylko śrubę dam w ocynk i ten temat będzie zakonczony.


Przy okazji wpadły nowe poliuretany bo stare gumy wyglądały tak

Hondata - 2017-01-25

Zawias co najmniej jak w jakimś Patrolu widze :mrgreen:
johnnyg - 2017-01-26

Hondata napisał/a:
Zawias co najmniej jak w jakimś Patrolu widze :mrgreen:
w 4 genie tez stosowane są drążki reakcyjne, dopiero od 5 gena zmienili konstrukcję na klasyczny wielowahacz
flejm - 2017-01-29

zajebiśtość wylała mi się przez monitor. super auto
gaseb - 2017-01-29

:mrgreen:
gaseb - 2017-02-06

Taka kiera wpadła mi w ręce + nowy klaksonik. Jestem jednak bardziej niż pewien, że nawet jej nie założę bo czekam na Nardi :-D Aaa i świece się trafiły po piątaku to wziąłem na zapas :mrgreen:

Jakby ktoś miał na sprzedać nabę do civic 3g / crx 1g to niech da znać.



KubaJDM - 2017-02-06

Momo też by siadła niczego sobie, ale czekamy na Nardi :mrgreen: 8-)
Gdzieś mi chyba migła nowa naba do trzeciego gena, muszę poszukać :-D

gaseb - 2017-02-06

Siadłaby ale zawsze chciałem Nardi w drewnie :-D
seremaq - 2017-02-07

Ładna kierownica, ale do 3 gen lepiej siądzie Nardi. Momo najlepiej wygląda w 4 gen...

:mrgreen:

gaseb - 2017-02-07

:mrgreen: :mrgreen:
gaseb - 2017-02-13

XXI wiek to i jotdeemowe flary się zmieniają na ledowe :)



lukas4 - 2017-02-13

gaseb, ale flara choojowa :D , szukaj z epoki bo to wygląda jak alliexpres :-P
gaseb - 2017-02-13

Heheee no taką chciałem, miałem już te stare, teraz chciałem coś innego, nowszego :)
gaseb - 2017-02-16

Dorwałem w końcu tylną blendę. Wjedzie polerka oraz nowa naklejka i będzie jak nówka :-D


gaseb - 2017-02-24

Znalazłem chwilę to zabrałem się za blendę. Papier wodny, polerka i trzy pasty ścierne a efekt widać poniżej.

Zbliżenie


Usunięta naklejka


Zmatowione


Efekt finalny


johnnyg - 2017-02-24

po szlachecku, świetny efekt, oby jak najdłużej się utrzymał :!:
antek - 2017-02-24

nówka sztuka! 8-) :shock:
KubaJDM - 2017-02-24

Super robota!!! Coś pięknego 8-)
TorquedMad_Mind - 2017-02-25

będzie psiknięte jakimś klarem, żeby efekt się długo utrzymał?
Booohal - 2017-02-25

Bio napisał/a:
będzie psiknięte jakimś klarem, żeby efekt się długo utrzymał?

Raczej nie bo pod klar trzeba zostawić szlif P1500/P2000 i polerowanie wtedy jest bez sensu ;)

gaseb - 2017-02-25

Kiedyś robiłem testy na trzecim świetle stopu z jakiegoś auta i lakier na koniec spi#rdolił sprawę, wszedł w reakcję z plastikiem i światlo nadawało się na śmietnik.
peja$ - 2017-02-27

Oklej folią ochronną.
no_fear - 2017-02-27

piknie !

Zostawić bez naklejki ! ;-)

Autos Süchtig - 2017-02-27

jakim papierem jechales? 2500?
Jakich past używałeś?
Na żywo też nie ma żadnych swirli?
Nigdy tak poważniej nie polerowałem tworzyw sztucznych, a tu efekt na zdjęciach bardzo fajny.

Naklejka mam nadzieje, że będzie.

gaseb - 2017-02-27

Papier bardzo delikatny, nie pamiętam jaki dokładnie, wziąłem co miałem pod ręką a po zużyciu wywaliłem. Matowienie papierem zrobiłem dopiero jak po pierwszym wjechaniu pastą polerską okazało się, że jest pełno zarysowań których na wypłowiałej lampie nie było widać. Dopiero polerka wszystko uwypukliła.

Użyłem past tych których używam do lakieru czyli Menzerna 400, 2500 & 3500. Na koniec przjechałem Quick detailerem.

Gansan - 2017-03-04

coś pięknego, dlamnie 3gen to najładniejsza civic jaka powstała, narazie mam inne wydatki, ale za niedługo kupie tez taki model, zreszta juz 3 lata temu szukałem, a zderzak ten co nie pasuje według mnie to z crx balady, zderzaki zostaw czerwone, lepiej wygląda, no i felgi super, mugeny, bajka, co tu dużo gadać, silnik by fajnie d16z6 pasował, ale dlamnie to i moze byc na 1.0 gaznik xD
gaseb - 2017-03-06

Gansan, zderzak w balladzie jest inny.


Pisałem już, że
w końcu kupiłem tylną półkę, niestety stan daleki od bardzo ładnej w związku z czym trzeba ją całkowicie odnowić. Nadal szukam materiału którym mogłbym "obić" półkę, jakiś ciemny szary o grubości około 2mm.

Kupiłem sklejkę 4mm, spray do odmalowania wzmocnień, nitownicę oraz garść nitów.



Półka od dołu przed odnowieniem, jak skończę to dam zdjęcia odnowionej.



Przyszla też paczka z OEM gratami a w środku nowe kluczyki surówki bo ori jest trochę już zjechany oraz uszczelka której szukałem po całym świecie od czasu kupna auta. W końcu się udało :mrgreen:



gaseb - 2017-03-20

Przyszły ramki na nowe "tablice" które będę zakładał tylko na zloty oraz gałka Mugena



KubaJDM - 2017-03-20

Rameczki ekstra, ale gałka Mugena :shock: :shock: :shock: Gdzieś ją drował :mrgreen:
gaseb - 2017-03-20

Co z nią nie tak? Ori mugen, montowany tylko do automatycznych skrzyń. 3 gen ma tylko 4 biegi, ciężko o odpowiednią gałkę. Miałem już kiedyś taką, odsprzedałem gusbo do concerto.
KubaJDM - 2017-03-21

W sensie jest mega! Będzie idelanie pasować :-D
gusbo - 2017-03-21

Nie wiem, czy już pisałem - świetny Civic. Gałkę wspominam jak najlepiej - najładniejsza jaką wypuścił Mugen (moim zdaniem). Tutaj też pasuje idealnie.
gaseb - 2017-04-04

Nowa półka zrobiona, zostało ją jeszcze obić materiałem :)




Jak się wczoraj dowiedziałem, że w końcu po dwóch miesiącach, paczka z kierownicą jest w doręczeniu to myślałem, że jajko zniosę :mrgreen:


Pilar - 2017-04-04

Kiera świetna :shock:
Mareczuczek - 2017-04-04

Idealna, sam się za taką rozglądam! :shock: :mrgreen:
gaseb - 2017-04-10

Dzis pierwszy raz po zimie zrobiłem youngtimerowi przewietrzonko.

Jest sporo tematów do zrobienia przed rozpoczęciem sezonu:

Przerobić i założyć nowe siłowniki tylnej klapy
Kupić i zamontować nabę a na nią Nardi
Zamontować konsolę środkową z Si
Zamontować tylną półkę
Zamontować i podłączyć tylne trzecie światło stopu
Założyć przednią górną uszczelkę
Wymienić manetki "na bez tylnej wycieraczki"


Dzisiaj założyłem flarę, tylną blendę oraz naklejkę parking permit


Przed i po


DoSeR - 2017-04-10

Z czerwoną blendą milion razy lepiej :!:
Hondata - 2017-04-10

Wszystko idzie w jak najbardziej słusznym kierunku :-)
Jedynie przyczaiłem , że tłumik końcowy nieco krzywo :-P

gaseb - 2017-04-10

To prawda, nie wiem o co z nim kaman. Może kupię nowy i wymienię bo wymieniłem gumy i nic to nie zmieniło..
nikesonmyfeet - 2017-04-10

Bedziesz na YTW na FSO w weekend po świętach? Miałbym okazje zobaczyć na żywo, może też coś pstryknąć ;)
gaseb - 2017-04-10

Jeśli nic mi nie wypadnie to myślę, że tak :-)
Wojtuuus - 2017-04-10

To świetnie, zawsze lubię zajrzeć co pozmieniałeś u babci, śliczne auto. ;-)
gaseb - 2017-04-14

Nigdy sie nie spodziewałem, że zakup siłowników tylnej klapy sprawi tyle kłopotów. Pierwsze pasujace (niestety nie oem) które dorwałem były w usa, niestety za transport mi tyle walnęli, że odpuścilem. Następne znalazłem w kanadzie, koszt transportu był znośny jednak nie oferowali przesyłki rejestrowanej więc była obawa, że gdzieś przepadną, też odpuściłem.

Głównym problemem oem siłowników było to, że element montowany do klapy miał dziwny kształt (zdjecie #1). Stwierdziłem, że trzeba zamowić coś "uniwersalnego" i dopasować je sprytnie do auta. Kupiłem więc siłowniki magneti marelli o odpowiedniej długości i sile z których zostały odkręcone koncówki. Z oem'ów zostały odcięte koncówki w których zrobione zostały nagwintowane otwory. Tym sposobem mogłem oem koncówki nakręcić na zamienniki :)

OEM siłownik


Magneti Marelli


Odkrecona koncówka z Magnetti


Stare i nowe skręcone w jedną całość :)



Przyszła też naba Momo i adapter który umożliwia montaż nardi/personal/raid. Naba ta będzie tymczasowo bo mi się nie podobają te gumowe osłony. Szukam czegoś Japońskiego marki Daikei co będzie pasowalo do 3 gena.

Bajcarek - 2017-04-14

Ja mam Daikei, tyle że do S13. Tu się utnie, tam przytnie i będzie... :lol:
gaseb - 2017-04-22

Rozpoczęcie sezonu YTW 2017r.



Kiera na miejscu

Krychu - 2017-04-22

nie jestem zwolennikiem kierownic z drewnem i nie podoba mi się ta zmiana, bo do niczego to we wnętrzu nie pasuje, za to czerwona blenda jak najbardziej na plus, pies też fajny :ok:
gaseb - 2017-04-22

Zgadza się, do niczego teraz nie pasuje. Ale zawsze taką chciałem mieć a seryjnej nie mogłem ogarnąć tak aby w ciepły dzień się nie kleiła. Myślę, że gałka w drewnie by tu podeszła do kompletu :mrgreen:
p0lish - 2017-04-22

temu autu trzeba dobrej sesji
gaseb - 2017-04-22

To prawda p0lish.

Swoją droga mam zagwostkę bo chciałem zostawić jak jest ale jakoś nie widzi mi sie ta seryjna dokładka. Z racji koloru, znika i zderzak wydaje się być niczym niezakończony. Niepodoba mi się to :evil:

Ogarnie ktoś tą dokładkę w kolor budy? :mrgreen:

Grzesiek84RWD - 2017-04-23

Marudzisz,zostaw tak jak jest 8-)
p0lish - 2017-04-23

Grzesiek84RWD napisał/a:
Marudzisz,zostaw tak jak jest 8-)


x2

KubaJDM - 2017-04-23

Niestety nie było mi dane być na YTW :cry:
Kierownica mistrz, a z dokładką nie ma co kombinować. ;-)


Jak dla mnie to brakuje tylko lotki 8-)

gaseb - 2017-04-23

Lotki też brakuje i tu jest problem bo nic mi się nie podoba. Albo za małe albo za duże, ale mam pomysł, może coś z niego wyjdzie.

Kilka dni temu zamontowałem konsolę centralną:

Autos Süchtig - 2017-04-24

gaseb napisał/a:
Swoją droga mam zagwostkę bo chciałem zostawić jak jest ale jakoś nie widzi mi sie ta seryjna dokładka. Z racji koloru, znika i zderzak wydaje się być niczym niezakończony. Niepodoba mi się to :evil:

Ogarnie ktoś tą dokładkę w kolor budy? :mrgreen:
Obrazek

:krzeslem: :zabanowany:

gaseb - 2017-05-23

Szukałem i w końcu znalazłem nabę taką jaka mi się dużo bardziej podoba jak Momo. Naba to Daikei, po pudełku widać, że przeleżała na półce szmat czasu.




Kawasaki - 2017-05-23

O jest znalazłem! Można się przyebać! Uwaga: fotel krzywy!
Od razu mi lepiej :)

Gumka23 - 2017-05-23

gaseb napisał/a:
Naba to Daikei


Miałem taką i sprzedałem, bo w razie uderzenia ona jest sztywna. Momo ma konstrukcję, która się złoży..

gaseb - 2017-05-23

Zgadza się, ale jest ładniejsza :mrgreen:
KubaJDM - 2017-05-23

Świetna naba 8-)
peja$ - 2017-05-25

Widziałeś Sebastian ten projekt? http://www.hondapower.de/...t-Swap-30-Jahre!/page43
KubaJDM - 2017-05-25

peja$ napisał/a:
Widziałeś Sebastian ten projekt? http://www.hondapower.de/...t-Swap-30-Jahre!/page43

Niezły projekt, fajnie, że Niemcy mają zaplecze do starych części... :oops:

gaseb - 2017-05-25

peja$ napisał/a:
Widziałeś Sebastian ten projekt? http://www.hondapower.de/...t-Swap-30-Jahre!/page43
Widziałem widziałem.

Trochę popracowałem dziś przy aucie. Wpadła nowa naba. Chciałem też założyć nowy mieszek ale okazał się średnio dopasowany więc szukam kogoś kto dorobi mi mieszek na wzór oryginału. Strasznie mnie irytowała przednia rejestracja, która psuła wygląd przodu auta, więc ja dziś zdemontowałem i tak teraz zostanie.

Stara naba


Nowa naba


I takie ujęcie

Krzyh00 - 2017-05-25

czemu ten zderzak taki pofalowany?
gaseb - 2017-05-25

Ten typ tak ma. Cienki plastik i 30 lat słońca robi swoje.
Krzyh00 - 2017-05-25

no gdzie slonce zderzak powykrzywialo :) szukaj prostego bo szpeci morde :)
gaseb - 2017-05-25

No tak. Od ciepła, inaczej tego nie widzę. Może od ciepła z silnika.
Zderzak jest ori, mi to nie przeszkadza a kupić ładny oem to ciężki temat. Bywają nówki ale zamienniki a takiego nie chcę.

gaseb - 2017-06-17

Wyciągnąłem w końcu auto aby ogarnąć parę spraw. Miałem jechać na zlot Civic Klubu do Białej Podlaskiej ale pogoda słaba więc odpuściłem. Kilka zdjęć z dziś.









I taka sytuacja. Od początku posiadania 3G myślalem o montażu owiewek jednak temat wydawał się odległy z racji ich niedostępności. Któregoś dnia udało mi się je jednak upolować. Owiewki były w niezłym stanie jednak nie idealnym więc postanowiłem je odnowić. Dostały nowy lakier oraz zamiast zostawić na nich mała uszczeleczkę która służy chyba do odprowadzania wody dalem czerwony pasek. Tak to teraz wygląda.


Hondata - 2017-06-17

No i malinowo :-)
Tam nie brakuje listwy nad szybą czołową??
gaseb napisał/a:
Miałem jechać na zlot Civic Klubu do Białej Podlaskiej ale pogoda słaba więc odpuściłem.

Ja to samo.... i nie żałuje :D

piroman - 2017-06-17

Hondata napisał/a:

gaseb napisał/a:
Miałem jechać na zlot Civic Klubu do Białej Podlaskiej ale pogoda słaba więc odpuściłem.

Ja to samo.... i nie żałuje :D

To jeszcze macie szansę, bo zlot przeniesiony na jutro :lol:

p0lish - 2017-06-17

piękny YT
nie wk00rwia Cię pół szyby zawalonej naklejkami?

gaseb - 2017-06-17

Hondata napisał/a:
No i malinowo :-)
Tam nie brakuje listwy nad szybą czołową??
Brakuje. Leży i czeka na montaż :]
piroman napisał/a:
To jeszcze macie szansę, bo zlot przeniesiony na jutro :lol:
Zlot czy upalanie? Zrozumiałem z sms'a, że upalanie.
p0lish napisał/a:
nie wk00rwia Cię pół szyby zawalonej naklejkami?
Nie ;-)
bialy56 - 2017-06-17

gaseb napisał/a:
Wyciągnąłem w końcu auto aby ogarnąć parę spraw. Miałem jechać na zlot Civic Klubu do Białej Podlaskiej ale pogoda słaba więc odpuściłem. Kilka zdjęć z dziś.

Bardzo dobrze, takim autem jechać w deszcz, to grzech :) Piękna jest.

KubaJDM - 2017-06-17

Owiewki... :shock: Chyba nawet je odnowiłeś na wzór oryginalnych, bo z tego co pamiętam to od CRX'a nowe właśnie tak wyglądały 8-) Suuuper! :mrgreen: Wybierasz się na jakieś zloty w tym roku?
airman - 2017-06-17

Auto jest świetne, szacun.

Co do zlotu to cała impreza z lotniska została przeniesiona na jutro.

gaseb - 2017-06-18

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Owiewki... :shock: Chyba nawet je odnowiłeś na wzór oryginalnych, bo z tego co pamiętam to od CRX'a nowe właśnie tak wyglądały 8-) Suuuper! :mrgreen: Wybierasz się na jakieś zloty w tym roku?
Oryginalnie owiewki na dole (tam gdzie teraz jest czerwony pasek) miały nakładaną uszczelkę z czerwonym paskiem. Z racji wieku, czerwony pasek na uszczelce był popękany, dlatego też dałem czerwony pasek a uszczelkę zdjąłem.

Właśnie się zastanawiam czy dziś nie jechać na civic klub do białej, na inne zloty na razie nie planowałem jechać po za warszawskimi.

bonczek - 2017-06-18

Gaseb przyjeżdżaj, rzucę okiem na żywo ;) ja zaraz wyjeżdżam z Warszawy ale moto ;)
podlez - 2017-06-21

Widzialem autko na zlocie! Bardzo śliczne.
Autos Süchtig - 2017-06-21

dopiero teraz widzę nową naklejkę na szybie.
Zgaduję, że to była inspiracja? :D

wygląda z nią o wiele bardziej oldschoolowo i mniej gówniarzersko

Gorlis - 2017-06-22

3gen w ogole nie wyglada gowniarzersko, jest starszy niz polowa userow tego forum i 80% kiwik klubu :lol:

Duzy progres jest wzgledem poczatku, jakis taki zwykły mi sie wtedy wydawał. Teraz nabral charakteru 8-)

gaseb - 2017-06-27

podlez napisał/a:
Widzialem autko na zlocie! Bardzo śliczne.
Szkoda, że się nie zgadaliśmy.
Autos Süchtig napisał/a:
dopiero teraz widzę nową naklejkę na szybie.
Zgaduję, że to była inspiracja? :D
Dokładnie tak.
Gorlis napisał/a:
Teraz nabral charakteru 8-)
A to jeszcze nie koniec zmian :)

Kto powiedział, że youngtimer nie może być na lekkiej glebie :mrgreen:

TorquedMad_Mind - 2017-06-27

dobry wybór z BC'kami ;)
Twisted - 2017-06-30

Są to dedykowane, pasują p&p czy jakaś rzeźba? Mega się jaram tym Civem, ale chyba juz mówiłem sto razy. :-D
gaseb - 2017-06-30

Dedykowane do Civic 84-87.
Pilar - 2017-06-30

Skad zamawiales?
gaseb - 2017-06-30

z UK
gaseb - 2017-07-21

Trafiły się na allegro listewki przedniej szyby to wziąłem bo nowe zawsze lepsze jak używki. Cena na opakowaniu :mrgreen:




Gwint na aucie



Po montażu okazało się, że z tyłu bardzo delikatnie czasami obciera więc wpadł camber za 0.50zł



Przyszła też paczuszka z JP a w niej :mrgreen:




oraz coś co musiało wpaść na auto





Pit - 2017-07-21

gaseb, fruty spoko. Masz takie szerokie miejsce w hali garażowej? Czy to są dwa miejsca?
Karamba_DC2 - 2017-07-21

Będzie tylko lepiej 8-)
Pilar - 2017-07-21

Jezu, ale fanty :bear2:
Wojtuuus - 2017-07-21

bardzo smacznie! 8-)
Bajcarek - 2017-07-21

Propsy. 8-)
gaseb - 2017-07-21

Dzięki dzięki, :]

Limon, to są dwa miejsca, sąsiadującego z moim, właściciel nie używa.

gaseb - 2017-07-25

Założyłem kilka dni temu rozpórkę, jednak założyłem ją odwrotnie bo się opierała na filtrze powietrza. Dziś popracowałem chwilę nad obudową filtra i udało się zmienić jej pochylenie. Rozpórka jest już założona właściwie. W sobotę wpadnie na nią naklejka no i jest szansa, że uda mi się w sobotę odebrać i założyć dokładkę :-)

Niedawno pomalowałem też obecną dokładkę farbą strukturalną w sprayu. Niestety beznadziejnie to wyszło bo farba odpadała i łuszczyła się, mimo odtłuszczenia. Pomalowałem więc jeszcze raz ale plasticdipem i teraz wygląda jak nowa. Fajny macik wyszedł.



Tommi01 - 2017-07-25

bajka !
bonczek - 2017-07-25

Fajna babcia :mrgreen:
Zróbcie sesje z białym crx 1 gen :mrgreen:

sebeck_ - 2017-07-25

Ale kot! I te partsy :oops: Camber mistrz. Pokaż jak siedzi na tym gwincie ;-)
Gumka23 - 2017-07-25

Przy ruchach silnika nie obije rozpórki? Na zdjęciach dobrze nie widać, ale chyba jest bardzo blisko?
gaseb - 2017-07-25

bonczek napisał/a:
Zróbcie sesje z białym crx 1 gen :mrgreen:
Skończę montować co mam do zamontowania i będzie trzeba pomysleć o sesji z 1G.
Gumka23 napisał/a:
Przy ruchach silnika nie obije rozpórki? Na zdjęciach dobrze nie widać, ale chyba jest bardzo blisko?
Jest blisko ale nie dotyka. Jeszcze nie jechałem z założoną więc zobaczę podczas jazdy.
CIVIC EG napisał/a:
Camber mistrz. Pokaż jak siedzi na tym gwincie ;-)
Na początek dałem podkładkę 2.5mm i tak wyszło :mrgreen: :mrgreen: Zakładam dokładkę i robię zdjęcia.


Krychu - 2017-07-25

babcia wygląda jak młoda siksa! :mrgreen:
johnnyg - 2017-07-26

JAK ROZKLAPIOCHA :D
Tomac - 2017-07-26

Co mu się stało w zawieszenie? Wg mnie robienie tak bardzo VAG'owego negatywu w takim aucie to brukanie idei jangtajmera.. ale wiadomo.. grunt że właścicielowi się podoba.
Krzyh00 - 2017-07-26

powiem tak.. mam nadzieje ze ten obi-camber i te krzywe kola z tylu to tylko trolling :shock:
gaseb - 2017-07-26

Krzyh00 napisał/a:
powiem tak.. mam nadzieje ze ten obi-camber i te krzywe kola z tylu to tylko trolling :shock:
Uppps, myślałem, że przy poprzednich zdjęciach to opisalem.
A więc wyjaśniam, pierwotnie wpadła podkładka 2.5mm i wyszlo to co pokazałem czyli
johnnyg napisał/a:
ROZKLAPIOCHA :D


Wymieniłem je szybko na podkładki o grubości 1mm i teraz jest idealnie.

Krzyh00 - 2017-07-26

Nie lepiej zamiast drutowac podkladkami liznac nadkole roleczką?
gaseb - 2017-07-26

No bez jaj. Mam wprowadzać nieodwracalne zmiany zamiast podkładką którą mogę w każdej chwili usunąć? Ja wiem czy drut? Własciciele 3G/1G od dawna tego typu camber stosują. Wydaje mi się, że to bardzo dobre rozwiązanie. Podobnego typu camber stosuje się np w FN2 >

Karamba_DC2 - 2017-07-26

Zdecydowanie lepiej jak w przypadku takiego autka i chęci utrzymania w oryginalnym stanie :)
Też bym nie ruszył w DC2 nadkoli rolka :shock:

Hikiel - 2017-07-26

Też jestem za, nie ma sensu rolować kiedy brakuje 2mm.
Krzyh00 - 2017-07-26

gaseb napisał/a:
No bez jaj. Mam wprowadzać nieodwracalne zmiany zamiast podkładką którą mogę w każdej chwili usunąć? Ja wiem czy drut? Własciciele 3G/1G od dawna tego typu camber stosują. Wydaje mi się, że to bardzo dobre rozwiązanie. Podobnego typu camber stosuje się np w FN2 >
Obrazek


podgięcie rantu nadkola, ktory de facto jest niewidoczny, jest taka ingerencja w oryginalnosc auta? nikt nie mowi o rolowaniu na plasko i wypychaniu blotnikow :shock: tez nie lubie wprowadzac zmian nieodwracalnych, ale takie detale jak rant wewnetrzny to mam zrolowane w kazdym aucie :) moim zdaniem lepiej tak, niz psuc wlasciwosci jezdne niepotrzebnym negatywem.

Hikiel - 2017-07-26

Zgaduję, że przebieg roczny tego auta to pewnie 1kkm max, do tego przy vmax 60km/h. Zdecydowanie wolałbym dać podkładkę niż rolować akurat w przypadku konkretnie tego samochodu.
johnnyg - 2017-07-26

przegłosowane, podkładki zostają, rolowania nadkoli nie będzie :ok:
Krzyh00 - 2017-07-26

johnnyg napisał/a:
przegłosowane, podkładki zostają, rolowania nadkoli nie będzie :ok:


https://www.youtube.com/watch?v=mSaTwMiZ6l4

:mrgreen:

Karamba_DC2 - 2017-07-26

:lol:
Hikiel - 2017-07-26

:lol: :lol:
YacaJackowski - 2017-07-26

:lol: :lol: :lol:
Lutyyy - 2017-07-26

:lol: haha
gaseb - 2017-07-26

:lol: :lol: :lol: :lol:

Krzychu, napisałem wcześniej, że po obniżeniu z jednej strony czasami i to bardzo delikatnie obcierało. Przejechałbym kilka razy po osiedlu, oponę by zjadło i byłoby po sprawie. Rolowanie byłoby przerostem. Wolałem takim prostym i możliwym we własnym zakresie modem rozwiązać ten problem. Nie mam ani urządzenia do rolowania ani nikt z moich znajomych takiego nie ma a nawet jak by mieli to i tak wydaje mi się, że camber jest lepszym rozwiązaniem. Po pierwsze lepiej wygląda, po drugie będę szybciej jechał do kościoła, no i jest jdm :mrgreen:

A tak na marginesie, to tylne koła które nie były na negatywie źle wyglądały w stosunku do przodu który był po obniżeniu pochylony.


Krzyh00 napisał/a:
podgięcie rantu nadkola, ktory de facto jest niewidoczny, jest taka ingerencja w oryginalnosc auta?
A czy ja coś na temat ingerencji w oryginalność pisałem?! :mrgreen:
Krzyh00 - 2017-07-26

oj kurva, no przyebalem sie na sile, bo jakos tak za slodko bylo ostatnio w projektach, kazdy kazdemu wora masuje, zadnych hejtow :mrgreen:

a tak powaznie to na foto jakos ten negatyw niezdrowo wygladal, moze dlatego ze zdjecie z dolu. jak bedzie na zielonym na zbieznosci to nie bede vetowal :mrgreen:

a tak w ogole co to za dokladka? :)

gaseb - 2017-07-26

Krzyh00 napisał/a:
oj kurva, no przyebalem sie na sile, bo jakos tak za slodko bylo ostatnio w projektach, kazdy kazdemu wora masuje, zadnych hejtow :mrgreen:
:gej:

Krzyh00 napisał/a:
a tak powaznie to na foto jakos ten negatyw niezdrowo wygladal, moze dlatego ze zdjecie z dolu. jak bedzie na zielonym na zbieznosci to nie bede vetowal :mrgreen:
Tu masz rację, na tym zdjęciu jest podkładka 2.5mm i wygląda słabo. Sam się za głowę złapałem jak opuściłem podnośnik.

Krzyh00 napisał/a:
a tak w ogole co to za dokladka? :)
Doobie
TorquedMad_Mind - 2017-07-26

Krzyh00 napisał/a:
oj kurva, no przyebalem sie na sile, bo jakos tak za slodko bylo ostatnio w projektach, kazdy kazdemu wora masuje, zadnych hejtow :mrgreen:

:lol:

gaseb - 2017-07-30

Tak siedzi na gwincie :]

p0lish - 2017-07-30

może jestę inny, ale wyżej lepiej wyglądał :(
Krzyh00 - 2017-07-30

p0lish napisał/a:
może jestę inny, ale wyżej lepiej wyglądał :(


mam to samo. to się nazywa starosc chyba :mrgreen:

Pilar - 2017-07-30

Tez wolalbym troszke wyzej... :oops:
Pit - 2017-07-30

To nie jest jeszcze gleba z gatunku aut typu "popsuty pomnik" ale wg mnie też za nisko.
bonczek - 2017-07-30

Bez kitu, wcześniej był perfekt :)
gaseb - 2017-07-30

Stare marudne dziadziska :mrgreen:

Najlepsze jest to, że na gwincie o wiele lepiej się prowadzi jak wcześniej. Wcześniej przód potrafił dobijać i był mega miękki a tył skakał jak piłeczka na każdym wyboju. Mega zadowolony jestem z decyzji o montażu gwintu.

Co do wysokości to jest teraz idealnie :mrgreen:

Mareczuczek - 2017-07-30

Czepiacie się, jest obniżone ze smakiem. Nie ma kozy ale nie ma też przesadnej gleby. Auto wcale nie straciło uroku przez "glebe". Moim zdaniem wygląda świetnie :oops:
Emre - 2017-07-30

Dla mnie prefekt. :ok:
Krzyh00 - 2017-07-30

tak patrze teraz i mam wrazenie ze z tylu jest za duza opona.. czy mi sie wydaje? to fabryczny rozmiar?
TorquedMad_Mind - 2017-07-30

gaseb napisał/a:
Stare marudne dziadziska :mrgreen:

Najlepsze jest to, że na gwincie o wiele lepiej się prowadzi jak wcześniej. Wcześniej przód potrafił dobijać i był mega miękki a tył skakał jak piłeczka na każdym wyboju. Mega zadowolony jestem z decyzji o montażu gwintu.

Co do wysokości to jest teraz idealnie :mrgreen:

a co miałeś wcześniej? Ile "Klików" od softa masz ustawione?

Ja mam z przodu BC RM ustawiony tak, że sam nie ruszę budy naciskając na błotnik - a 8kg sprężyna :mrgreen:

sebeck_ - 2017-07-30

Proste, że idealnie 8-)
gaseb - 2017-07-30

Krzyh00 napisał/a:
tak patrze teraz i mam wrazenie ze z tylu jest za duza opona.. czy mi sie wydaje? to fabryczny rozmiar?
Fabrycznie, jak się można domyśleć w aucie mającym coś około 50KM, były trzynastki więc tak, opona jest za duża :mrgreen:

Bio napisał/a:
a co miałeś wcześniej? Ile "Klików" od softa masz ustawione?
Ja mam z przodu BC RM ustawiony tak, że sam nie ruszę budy naciskając na błotnik - a 8kg sprężyna :mrgreen:
Wcześniej był przód seryjny amor, tył wsadzona inna niższa sprężyna żeby obniżyć do wysokości przodu. Tylna spreżyna była jak dla mnie zbyt twarda a przód na seryjnym drążku skrętnym był za miękki.

Teraz na gwincie mam 6 i 3kg i mam ustawione na najbardziej miękko i prowadzi się ekstra, nic nie przyciera, nie dobija :]

YacaJackowski - 2017-07-31

Dla mnie jest idealnie, już nic z zawiasem bym nie ruszał.
Krzyh00 - 2017-07-31

gaseb napisał/a:
Krzyh00 napisał/a:
tak patrze teraz i mam wrazenie ze z tylu jest za duza opona.. czy mi sie wydaje? to fabryczny rozmiar?
Fabrycznie, jak się można domyśleć w aucie mającym coś około 50KM, były trzynastki więc tak, opona jest za duża :mrgreen:


ughhh... chodzilo mi o to, czy srednica obecnego kola jest taka sama jak fabrycznej 13stki

gaseb - 2017-07-31

Krzyh00 napisał/a:
gaseb napisał/a:
Krzyh00 napisał/a:
tak patrze teraz i mam wrazenie ze z tylu jest za duza opona.. czy mi sie wydaje? to fabryczny rozmiar?
Fabrycznie, jak się można domyśleć w aucie mającym coś około 50KM, były trzynastki więc tak, opona jest za duża :mrgreen:


ughhh... chodzilo mi o to, czy srednica obecnego kola jest taka sama jak fabrycznej 13stki
Szczerze? Chciałem dokładnie taki rozmiar i taki wpadł. Powoli szykuje sie drugi komplet felg na których będą 195 zamiast 205.

Tak wygląda dokładka. Niestety okazało się, że jest to dokładka do przedlifta więc muszę teraz znaleźć mocowania przedliftowego zderzaka, zderzak na szczęscie już mam. Jak widać dokladka jest ze 3cm za krótka z boku zderzaka :evil: :evil:

Zbyt czerwono jest teraz, dlatego wpadną czarne listwy boczne na cały bok.

Oraz, jak słusznie p0lish zauważył, za dużo jest tych wlepek na bocznej szybie, wszystkie robią wypad.



fulek - 2017-07-31

wez tam zapakuj zc1 i bedzie ideał :mrgreen:
YacaJackowski - 2017-07-31

Chyba za gruba ingerencja w oryginalność, żeby przeszło na żółtych blachach. Chociaż Gaseb coś wspominał, że nikt tego nie kontroluje i ogólnie wyjebongo.
Pilar - 2017-07-31

Cofam wszystko, gleba idealna 8-)
Lutyyy - 2017-07-31

pierwsze zdjęcie było słabe na tych widać że perfekto :-P wygląda jakby ktoś ją od wyprodukowania trzymał w garażu i tylko pieścił lakier czapki z głów gratulacje ;)
Arkadio - 2017-07-31

Wygląda ekstra, ideał :shock:
Seed - 2017-07-31

Moim zdaniem lepiej wyglądał z czarną dokładką, ale pewnie jak założysz czarne listwy po całości to będzie zupełnie inaczej- nie tak czerwono. ;-)
Krzyh00 - 2017-07-31

dokladke bym widzial jednak w czerni.

a tak to kozak cinquecento 8-) :mrgreen:

Krychu - 2017-07-31

boczne listwy jak najbardziej, bo mocno tego brakuje, a co do dokładki to faktycznie w czerni mógłby być lepszy efekt :-)

https://images84.fotosik.pl/724/3029129f0f481336.jpg

https://images84.fotosik.pl/724/3ce37bdf551a7bfd.jpg

gaseb - 2017-07-31

Nie będzie wymiany silnika :mrgreen:



Też takie VT w paint sobie robiłem stąd decyzja o montażu listewek. Przyznam, że przez chwilę pomyślałem o psiknieciu dokładki w czarny mat, szczególnie, że mam czarny plastidip i w razie jak nie podejdzie to można łatwo usunąć.

gaseb - 2017-08-15




Zastanawiam się nad wyborem koloru dla nowych felg. Felgi to SSR RS8 a wersje kolorystyczne wchodzące w grę są takie:



Krychu - 2017-08-15

nie wiem czy zmiana na te felgi wyjdzie na dobre, ale to się zobaczy jak już będą założone.
w każdym bądź razie całe ciemne powinny być :ok:

Bajcarek - 2017-08-15

Zdecydowanie ostatnie. Będzie klasa. 8-)
thomac - 2017-08-15

Ja bym zrobił całe ciemne, tylko lakier ze strukturą ;-) Miałem tak w Miacie i bardzo daje radę, coś na styl lakieru w Watanabe.

Swoją drogą Sebuś gratuluje pięknego 3gena :mrgreen: Jest klasa :!:

Gumka23 - 2017-08-15

Mugen siedzi tutaj idealnie. Po co go zmieniać? Ten wzór w 3g średnio siądzie.
gaseb - 2017-08-15

Kamil-R napisał/a:
Zdecydowanie ostatnie. Będzie klasa. 8-)
Jak to będzie? :mrgreen: :mrgreen:

thomac napisał/a:
Ja bym zrobił całe ciemne, tylko lakier ze strukturą ;-) Miałem tak w Miacie i bardzo daje radę, coś na styl lakieru w Watanabe.
Tak tak, jak czarne to tylko ze strukturą. Robiłem już tak felgi i efekt byl kozak. Ale mam jeszcze jeden pomysł, zobaczymy jak wyjdzie.

Gumka23 napisał/a:
Po co go zmieniać? Ten wzór w 3g średnio siądzie.
Lubię zmieniać felgi :] Zobaczymy jak wyjdzie, wydaje mi się, że powinno być ok.
Arkadio - 2017-08-15

nie mogę się przestać na niego patrzeć :oops: , a co do felg myślę że wzór dobry i fajnie wyglądałby graficie 8-)
Kubaa - 2017-08-15

Gaseb weź poczekaj ze zmianą kół aż wrócę z urlopu, zrobimy sesje na Mugenie i wtedy zmienisz felge :mrgreen:

Aż dziwne że żaden fotograf nie zaproponował Ci sesji za friko, takiego rodzyna :oops:

gaseb - 2017-08-15

Oj spokojnie, jeszcze chwilę zajmie zanim je skończę. Sesji nie było żadnej bo miałem w głowie plan jak ma auto finalnie wyglądać i do niego dążyłem. Jeszcze muszę listwy założyć więc luz.
Karamba_DC2 - 2017-08-15

Gumka23 napisał/a:
Mugen siedzi tutaj idealnie. Po co go zmieniać? Ten wzór w 3g średnio siądzie.


Mam podobnie , zresztą za bardzo mi przypominają te koła :->





Co nie znaczy że są złe , zwyczajnie nie wydaje mi się by było na nich lepiej jak na Mugenie :] :]

eithray - 2017-08-15

Będzie przymiarka, będziemy oceniać. Bez sensu teraz pisać, które koło lepsze ;-)
gaseb - 2017-08-30

Wpadły boczne listwy i od razu lepiej bok wygląda.


Autos Süchtig - 2017-08-30

Bio napisał/a:
Ja mam z przodu BC RM ustawiony tak, że sam nie ruszę budy naciskając na błotnik - a 8kg sprężyna :mrgreen:

a po "odklikaniu" budę ruszysz?

dużo lepiej na tych nowych listwach (nie żeby wcześniej było źle ;) )
Zostaw mugeny, tak jak kocham 8 spoki, tak tu te mugeny robia mega robote. Zreszta nie przez przypadek dostałeś nagrodę felgi zlotu czy tam spotu.
No i też jestem za czarną dokładką.

TorquedMad_Mind - 2017-08-31

Autos Süchtig napisał/a:
Bio napisał/a:
Ja mam z przodu BC RM ustawiony tak, że sam nie ruszę budy naciskając na błotnik - a 8kg sprężyna :mrgreen:

a po "odklikaniu" budę ruszysz?

nie chce mi się lądować pod koło, żeby przeklikać (mam upside-down) :lol:
ale chwilę po założeniu, jak standardowo jest w połowie - można było ruszyć ;-)

MeHow - 2017-09-01

ten samochód jest świetny !!!
gaseb - 2017-09-02

Autos Süchtig napisał/a:
Zostaw mugeny, tak jak kocham 8 spoki, tak tu te mugeny robia mega robote. Zreszta nie przez przypadek dostałeś nagrodę felgi zlotu czy tam spotu.
Dwie nagrody były na MOJT 2016, auto zlotu i felga zlotu :) Mugenów pozbywać się nie będę, po prostu lubię zmienić coś od czasu do czasu.

Wpadł nowy mieszek ze skórki oraz zebrałem sie w końcu i zamontowałem półkę.


airman - 2017-09-02

Stylowy kocyk :mrgreen: Była fabrycznie jakaś wykładzina w bagaju?
gaseb - 2017-09-02

Tak, była była. Lata dały jej w kość więc nową dorobiłem. Muszę ją tylko założyć.
YacaJackowski - 2017-09-02

Dokładka przedniego zderzaka koniecznie w czarny kolor i będzie miodek.
gaseb - 2017-09-05

Ajajajaj ale się cieszę. Mint kierunki przednie przed chwilą upolowałem


Karamba_DC2 - 2017-09-05

Faktycznie ladne :)
Rozumiem ze nowe oem frukty juz sie wyprzedaly i nie ma do nich dostępu ?
Ja powoli przez to zamawiam co trzeba nowe do DC2, bo za pare lat mogę już niczego nie kupić :roll:

jakub476 - 2017-09-05

Znaczy obrysówki czy czegoś nie wiem?
Mareczuczek - 2017-09-05

Cytat:
Rozumiem ze nowe oem frukty juz sie wyprzedaly i nie ma do nich dostępu ?


Itr z końca lat 90 a ciężko graty dostać a gaseb do auta o 10lat starszego znajduje :) Dzik, świetne te kierunki

Karamba_DC2 - 2017-09-05

Ja to doskonale wiem przecież :mrgreen:
Tyle że czysto orientacyjnie pytam czy jeszcze coś jest na magazynach OEM czy już temat zamknięty.

Z DC2 jeszcze nie jest zle, bo wiekszość gratów jest dostępna, pytanie ile jeszcze to potrwa hehe

gaseb - 2017-09-05

Karamba_DC2 napisał/a:
Faktycznie ladne :)
Rozumiem ze nowe oem frukty juz sie wyprzedaly i nie ma do nich dostępu ?
Ja powoli przez to zamawiam co trzeba nowe do DC2, bo za pare lat mogę już niczego nie kupić :roll:
Nowe OEM idzie jeszcze dostać, głownie na portalach albo na forach, w ASO nie sprawdzałem. Problem w tym, że trafiają sie graty które w danej chwili nie są potrzbne, pozostaje skupować i trzymać na przyszłość.

Jakub, moje są całe szare, te szaro pomarańczowe.

Mugen - 2017-09-05

Karamba_DC2 napisał/a:
Ja to doskonale wiem przecież :mrgreen:
Tyle że czysto orientacyjnie pytam czy jeszcze coś jest na magazynach OEM czy już temat zamknięty.

Z DC2 jeszcze nie jest zle, bo wiekszość gratów jest dostępna, pytanie ile jeszcze to potrwa hehe


Jak zamawiałem blachy do Swojego ITR-a to dostałem info, że część rzeczy na zamówienie jeśli nie ma w magazynach to są jeszcze w stanie wyprodukować tak jak ten błotnik przedni dla mnie. Podobno taka opcja wchodzi w grę tylko w przypadku takich aut jak właśnie ITR ale jak długo to jeszcze potrwa to cholera wie bo trafiałem też już na części których zamówić się już nie dało

jakub476 - 2017-09-05

gaseb napisał/a:
Jakub, moje są całe szare, te szaro pomarańczowe.


Wiem, ale te nowe serio pełnią funkcję kierunkowskazu czy postojówki z US obrysówką tak jak w 4g?

Krzyh00 - 2017-09-05

inspector gadget :mrgreen: tez lubie takie rare smaczki 8-)
gaseb - 2017-09-06

jakub476 napisał/a:
gaseb napisał/a:
Jakub, moje są całe szare, te szaro pomarańczowe.


Wiem, ale te nowe serio pełnią funkcję kierunkowskazu czy postojówki z US obrysówką tak jak w 4g?
Obrysówka ale nie widzę problemu aby zrobić tam kierunek.

Krzyh00 napisał/a:
inspector gadget :mrgreen: tez lubie takie rare smaczki 8-)
Czasami nie mogę się powstrzymać :mrgreen:
gaseb - 2017-09-08

Przez weekend skręcanie :-P



Taka ciekawostka:
Rotor 2.86kg
Bęben 3.23kg

YacaJackowski - 2017-09-08

Ulala, pokazuj po fakcie ;)
Krzyh00 - 2017-09-08

co one takie chropowate ? felgi z żeliwa kupiles? :mrgreen:
Karamba_DC2 - 2017-09-08

Beda sie lepiej brudzic :mrgreen:
gaseb - 2017-09-13

Taki chciałem lakier i efekt jest ekstra :P


Koła na auto wsadziłem i tu pojawił sie problem bo pomimo gumy 195 (205 na mugenie), opona obciera o amorek, mimo dystansu 5mm :-/

Tak więc felgi muszę sprzedać (z oponami lub bez) :cry:

YacaJackowski - 2017-09-13

I dobrze bo w sumie dużo lepiej na Mugenie.
Hikiel - 2017-09-13

I dobrze, na poprzednich lepiej.
Krzyh00 - 2017-09-13

mala strata krotki zal ;)
adino1 - 2017-09-13

gaseb napisał/a:
Taki chciałem lakier i efekt jest ekstra :P


Koła na auto wsadziłem i tu pojawił sie problem bo pomimo gumy 195 (205 na mugenie), opona obciera o amorek, mimo dystansu 5mm :-/

Tak więc felgi muszę sprzedać (z oponami lub bez) :cry:
Obrazek


Jakie parametry mają te RS8, że Ci nie weszły?

Leo - 2017-09-13

a mnie sie bardziej ta felga widzi :mrgreen:
szkoda ze nie podeszła :-/

gaseb - 2017-09-13

adino1 napisał/a:
Jakie parametry mają te RS8, że Ci nie weszły?
15x6.5" +47

Bardziej jest to wina amorka BC, bo przez to, że jest na nim sprężyna, jest sporo szerszy. Seryjny amorek jest wąski.

Karamba_DC2 - 2017-09-13

Zatem wraca mugen :hurra: :cwaniak:
adino1 - 2017-09-13

gaseb napisał/a:
adino1 napisał/a:
Jakie parametry mają te RS8, że Ci nie weszły?
15x6.5" +47

Bardziej jest to wina amorka BC, bo przez to, że jest na nim sprężyna, jest sporo szerszy. Seryjny amorek jest wąski.


Bo mam takie 15x6 ET40...ale jak trze 47, to i 40 też będzie

johnnyg - 2017-09-13

czemu? zawsze 7mm na zewnątrz wypchnięte koło, może akurat :)
TorquedMad_Mind - 2017-09-13

johnnyg napisał/a:
czemu? zawsze 7mm na zewnątrz wypchnięte koło, może akurat :)

jak ma jeszcze 5mm dystans, to 2mm luzu ;)

adino1 - 2017-09-13

Bio napisał/a:
johnnyg napisał/a:
czemu? zawsze 7mm na zewnątrz wypchnięte koło, może akurat :)

jak ma jeszcze 5mm dystans, to 2mm luzu ;)


W sumie odejdzie od środka 13mm, więc byłaby szansa

johnnyg - 2017-09-13

Panowie, obecnie jest dystans 5mm i 47ET, więc jeśli założy ten sam dystans 5mm i felgę o ET40 to daje 7mm luzu ;)
gusbo - 2017-09-13

13mm, jak pisał Adino. Felga jest węższa o 0,5" ;-)
johnnyg - 2017-09-13

gusbo napisał/a:
13mm, jak pisał Adino. Felga jest węższa o 0,5" ;-)

żółwia już spod koła wyciągnąłeś :lol: ?
Racja , nie zwróciłem uwagi na szerokość felunku

nomad - 2017-09-13

W praktyce bliżej jednak 7 - trze opona, a nie felga, a węższa felga oponę niewiele "zwęzi" ;-)
KubaJDM - 2017-09-13

Mugen sto razy lepszy. 8-)
gaseb - 2017-09-13

adino1 napisał/a:
W sumie odejdzie od środka 13mm, więc byłaby szansa
Dokładnie tak jak napisałeś. 7mm z racji niższego ET (wysuniecie felgi) oraz 6mm z powodu innej szerokości felgi.

Musze to przemyśleć na spokojnie bo kolorystycznie jest fajnie natomiast spodziewałem się lepszego spasu. Najprawdopodobniej to przez węższe opony koło wygląda na mniejsze. Wychodzi na to, że pierwsze podejście czyli gumy 205 były strzałem w dziesiątkę. Muszę przez zimę doprowadzić mugeny do ideału. Nikt nawet nie zwrócił uwagi, że NR10 w oryginale miały polerowany rant a te które mam ja, mają pomalowane ranty, ktoś poszedł po prostu na łatwiznę. Nie podoba mi się to.

gaseb - 2017-10-11

Nowe jdm postojówki już założone. Myślałem, że będzie plug&play, niestety kostki na wiązce były inne i musiałem je przekładać. Montaż listw bocznych też już zakończony.






oraz takie, chyba nawet fajnie wyszło 8-)

Booohal - 2017-10-11

Pewnie jestem dziwny ale ja bym widział dokładkę i próg w czerni :oops:
Ogólnie miód :serce:

memo88 - 2017-10-11

Ten Civic wygląda jak nowy :shock: Dla mnie najbardziej kozackie jest koło. Pasuję tutaj idealnie. Piękny klasyk!
YacaJackowski - 2017-10-11

Booohal napisał/a:
Pewnie jestem dziwny ale ja bym widział dokładkę i próg w czerni :oops:
Ogólnie miód :serce:


Już kiedyś pisałem, że dokładka w czerni byłaby lepsza więc nie jesteś sam.

Grzesieek - 2017-10-11

W czerni po postu zginie. Tak jest dobrze.
Kawasaki - 2017-10-11

Patrząc z boku czy pod kątem dokładka robi przód zbyt ciężki i faktycznie czarna wyglądałaby lepiej, ale zdjęcie centralnie przodem (było gdzieś tam wcześniej) powoduje zupełnie inne odczucie...
bonczek - 2017-10-11

Miodnie :)
Autos Süchtig - 2017-10-11

tez jestem zdania, ze czarna byla lepsza
gaseb - 2017-10-12

Czarna dokładka już była, znikała z racji koloru. Nowa miała być ciut agresywniejsza i optycznie obniżająca przód czyli tak jak jest teraz :)
wymaxclinowany - 2017-10-13

Piękna sztuka :) gratki!
gaseb - 2017-10-19

Trafiły mi się jakiś czas temu nówki halogeny. Leżały sobie tak na półce do czasu jak zobaczyłem jakie z#jebiste nakładki zrobił Mateusz (Autos Süchtig) do swojego Jazz'a.

Napisałem PW i kilknaście dni później mam takie oto nakładeczki. Jakość wykonania R E W E L A C J A ! Jeszcze raz dziękuję.



Gumka23 - 2017-10-19

WOW! :padam:
Mareczuczek - 2017-10-19

Genialne :-D
Game - 2017-10-19

O kurde ale kot! 8-)
Autos Süchtig - 2017-10-20

Nie słodź mi tyle, tylko przymierz to do samochodu :D
Booohal - 2017-10-20

Ale świetne! :shock:
lukas4 - 2017-10-21

Autos Süchtig, z czystej ciekawości w jakiej technologii są wykonane te oslony? druk 3d ze zmianą filamentu i aceton?
Wojtuuus - 2017-10-21

Świetny pomysł i wykonanie :oops:
kwiatu - 2017-10-23

lukas4 napisał/a:
Autos Süchtig, z czystej ciekawości w jakiej technologii są wykonane te oslony? druk 3d ze zmianą filamentu i aceton?

obstawiałbym, że pomalowane + naklejka ploterowa.

Nawet acetonem nie wyciągniesz tak idealnie powierzchni na takich duzych i plaskich elementach

Ale robota, wyglada profi... 8-)

Autos Süchtig - 2017-10-23

Nie no, stosowanie tu wydruku byłoby bez sensu ;)
gaseb - 2017-11-04

Piękna dziś pogoda była więc przewietrzyłem dziada :)



Hikiel - 2017-11-05

:serce:
Kubaa - 2017-11-05

Ładny, taki różowy :gej:
nomad - 2017-11-05

Super.
Tylko ta dokładka. Ciągle przypomina mi Bubbę z FG.
Wg mnie dyskretniejsza, nomen omen czarna, "wara" wyglądałaby lepiej.

Tommi01 - 2017-11-05

bajka !
snajper88 - 2017-11-05

Felgi w ogóle robią robote RAR!
nikesonmyfeet - 2017-11-05

Classic! :) Chyba nie wyobrażam sobie tutaj lepiej dobranej felgi, może ew. Watanabe gdyby iść w coś nie do końca związanego z hondą. Mierzyłeś może z ciekawości na nim te SSR które miałeś/masz na sprzedaż? ;)
no_name21 - 2017-11-11

mega fura :) klasyk jakich mało, graty :D
gaseb - 2018-04-09

nikesonmyfeet napisał/a:
Mierzyłeś może z ciekawości na nim te SSR które miałeś/masz na sprzedaż? ;)
Tak. Nie podobało mi się.


Auto ma się dobrze, wczoraj brałem udział z rozpoczęciu sezonu YTW. Niestety nie mam innych fot.



Plakaty w garażu zawieszone


Karamba_DC2 - 2018-04-09

Ładnie wyglądaja na ścianie, garaż klasa 8-)
Pilar - 2018-04-10

:bear3: :bear2:
gaseb - 2018-05-11

Widział ktoś gdzieś szyldy motoryzacyjne podświetlane do kupienia? Dałbym jakiś na ścianę :-)

sebeck_ - 2018-05-11

Brak słów. Ten samochód powinien być opublikowany gdzieś szerzej, np. Speedhunters, żeby cały świat zobaczył, co się w tej Polsce dzieje. KLASA.


*no ale ta dokładka musi być czarna. Będziesz na Japfeście? Błagam :oops:

bonczek - 2018-05-11

Fajny masz ten garaż (oczywiście wóz też :mrgreen: ) 8-)
gaseb - 2018-05-11

CIVIC EG napisał/a:
Będziesz na Japfeście? Błagam :oops:
Chciałbym ale 30 letnim autem to trochę długa wyprawa, lawetą może hmmmm

bonczek napisał/a:
Fajny masz ten garaż (oczywiście wóz też :mrgreen: ) 8-)
Mały :( Co prawda za autem mam za drzwiami miejsce robocze i kilka regałów na części ale cieżko wygodnie podłubać przy aucie. Lepiej powiedz mi gdzie kupileś swój szyld z garażu?
bonczek - 2018-05-11

Od braci Ciszkowskich 8-)
KubaJDM - 2018-05-12

Nooo z czarną dokładką lepiej to dla mnie wyglądało. Tak czy siak bomba! 8-)
DoSeR - 2018-05-12

Co to za fajna mała rejestracja?
Bajcarek - 2018-05-12

CIVIC EG napisał/a:
Będziesz na Japfeście? Błagam :oops:


Popieram przedmówcę, to auto urywa kabel od internetu, wielu chciałoby pewnie na żywo obadać, jestem w tym gronie. 8-)

Mareczuczek - 2018-05-12

DoSeR napisał/a:
Co to za fajna mała rejestracja?


x2

gaseb - 2018-05-12

DoSeR napisał/a:
Co to za fajna mała rejestracja?
Nie lubię dużych blach więc dorobiłem tłoczoną zabytkową tylko małą.
Hondata - 2018-05-12

Na prawdę super Ci zazdroszczę takiego fajnego klasyka.

Stare auta ma jednak dusze :-)

Kawasaki - 2018-05-14

gaseb napisał/a:
CIVIC EG napisał/a:
Będziesz na Japfeście? Błagam :oops:
Chciałbym ale 30 letnim autem to trochę długa wyprawa, lawetą może hmmmm


a to akurat może być świetna przygoda. Jeździłbym!
Świetny klimat garażu.

gaseb - 2018-05-15

Hondata napisał/a:
Na prawdę super Ci zazdroszczę takiego fajnego klasyka.
Dzięki ;)
Kawasaki napisał/a:

a to akurat może być świetna przygoda. Jeździłbym!
4-5 godz. na drugi koniec PL w aucie bez klimy to raczej zmęczenie i ból głowy, średnia przygoda :kwasny:


Tylne lampy nie nawiązywały jakością do odnowionej centralnej blendy więc też je odnowiłem. Zamówiłem też matę wygłuszającą z której wytnę nowe uszczelki pod lampy.


Mareczuczek - 2018-05-15

Ale podejście do tematu :shock:
Wiem ile satysfakcji daje przywrócenie drugiego życia starym gratom

gaseb - 2018-05-21

Zmieniam metalowego Mugena na pasującą do kierownicy Nardi Torino.

Krzyh00 - 2018-05-21

Lampy mistrz :shock: poprosze o przepis :)
gaseb - 2018-05-21

Papier ścierny wodny i jedziesz aż usuniesz głebokie rysy.
Następnie pasta do polerowania auta, mocno ścierna, średnio i na koniec wykończeniowa. Pasty oczywiście maszynowo. Po mocnej paście zapewne nadal zobaczysz jakieś rysy więc znowu wodny i powtórka. Na koniec nic nie nakładałem ale chyba nałożę wosk albo powłokę kwarcową. Kwarcowej nie jestem pewien, więc gdyby się mógł wypowiedzieć ktoś, kto się na tym zna, to by było fajnie.

Karamba_DC2 - 2018-05-21

Mam na DC2 kwarc :)
Wiem tylko że spełnia funkcję w pełni ;)

Qban - 2018-05-22

CIVIC EG napisał/a:
Brak słów. Ten samochód powinien być opublikowany gdzieś szerzej, np. Speedhunters, żeby cały świat zobaczył, co się w tej Polsce dzieje. KLASA.

Piękny jest, ale Speedhunters i 55km????

sebeck_ - 2018-05-23

Qban napisał/a:
CIVIC EG napisał/a:
Brak słów. Ten samochód powinien być opublikowany gdzieś szerzej, np. Speedhunters, żeby cały świat zobaczył, co się w tej Polsce dzieje. KLASA.

Piękny jest, ale Speedhunters i 55km????


Owszem ;-)

Krychu - 2018-05-23

W fotoszopie wrzuci się K20 i nie będzie zastrzeżeń 8-)
wymaxclinowany - 2018-05-23

Kładź bez zastanowienia ceramikę panie, na lampach około 2 lat poleży :)
Karamba_DC2 - 2018-05-23

gaseb, w moim temacie dodałem krótki film jak się zachowuje powłoka kwarcowa po prawie roku :)
gaseb - 2018-09-01

Bardzo podobają mi się różnego rodzaju "Turbo fan", od jakiegoś czasu, chodził mi po głowie pomysł aby ogarnąć takie do 3G. Projektem i wykonaniem zajął się Mateusz (Autos Süchtig) któremu należą się duże podziękowania za cierpliwość oraz profi robotę :mrgreen:

Dekle nawiązują kształtem oraz naklejkami do wzoru Mugena NR10 (gdyby ktoś nie wiedział czemu tak ;-) )





Karamba_DC2 - 2018-09-01

Kurde mogłeś do zdjęcia też założyć przód i tył na jednej stronie :-D
Wygląda ciekawie, czekam na efekt końcowy :)

Arkadio - 2018-09-01

podobają mi się te kołpaki, bardzo dajnie będzie wyglądać. Projekt wygląda na kompletny a takie smaczki robią robotę ;-) . Jedyne co się rzuca w oczy to dokładka przednia, wygląda fajnie ale widać że jest za krótka, nie myślałeś jeszcze przed lakierowaniem żeby dorobić te końce?
Hondata - 2018-09-01

Jestem na tak!
Bardzo dobrze mi się kojarzy...





:serce:

Karamba_DC2 - 2018-09-01

Dlaczego to jest tylko na przedniej ośce, chłodzenie hebla czy jak ? :)
gaseb - 2018-09-01

Arkadio napisał/a:
Jedyne co się rzuca w oczy to dokładka przednia, wygląda fajnie ale widać że jest za krótka, nie myślałeś jeszcze przed lakierowaniem żeby dorobić te końce?
Jak oddawałem dokładkę do lakiernika to nie wiedziałem, że mam niewłaściwą, czyli przedliftową. Będę to zimą ogarniał bo też mnie to strasznie razi :)

Hondata napisał/a:
Jestem na tak!
Bardzo dobrze mi się kojarzy...
:serce:
Mi też :mrgreen: Zawsze mi się takie rozwiązanie mega podobało. Pamiętam to rozwiązanie m.in. właśnie z Delty ♥

Karamba_DC2 napisał/a:
Dlaczego to jest tylko na przedniej ośce, chłodzenie hebla czy jak ? :)
Dokładnie tak. "Skrzydełka" pod deklem są po to aby kierować dodatkowe powietrze na hebel. Coś jak w F1, wloty od tyłu felgi.
Hondata - 2018-09-01

Trzeba dodać , że to było bardzo skuteczne rozwiązanie... ponieważ zakazano bardzo szybko stosowania tego u Lancii w Rajdach ze względu na dużą przewagę nad innymi...

Zresztą jest jeszcze jeden samochód bardzo dobrze kojarzony z tym patentem...

Gumka23 - 2018-09-01

Jak to ogarneliście?

Super!

Driftek97 - 2018-09-01

Bardzo fajnie te kołpaki pasują do civiczka :-D Echh szkoda, że tych samochodów już nie przybywa tylko niestety ubywa, to były samochody, a nie jakieś plastikowe pudła co teraz się spotyka na ulicach ...
Karamba_DC2 - 2018-09-01

No to grubo, teraz czekać aż będzie na to grupowiec u Mateusza, jak już zdradziłeś kto to wykonywał :lol:
gaseb - 2018-09-01

Gumka23 napisał/a:
Jak to ogarneliście?

Super!
Zacząłem od kontaktu z Mateuszem :)

Następnie wg. jego wskazówek odwzorowałem kształt felgi


Później powstał projekt dysku


Po ustaleniu szczegółów dotyczących łączenia elementów przeszliśmy do ustalenia wyglądu delka i jego kolorystyki


Następny etap to przygotowanie nakrętek z felg, nowych nakrętek oraz szpilek, tak aby służyły do przykręcania


Efekt końcowy


Jeden dysk to 39 elementów połączonych w jedną całość. Jeśli będę chciał to zewnętrzny dysk mogę zdjąć i zamienić na np. dysk z suchego karbonu :]

Krychu - 2018-09-01

Trochę mi się podoba, a trochę nie. Jestem niezdecydowany jak baba. Chyba czarny kolor nie był najlepszym wyborem do tego ;-)
Autos Süchtig - 2018-09-01

gaseb napisał/a:
Bardzo podobają mi się różnego rodzaju "Turbo fan", od jakiegoś czasu, chodził mi po głoProjektem i wykonaniem zajął się Mateusz (Autos Süchtig) któremu należą się duże podziękowania za cierpliwość oraz profi robotę :mrgreen:

Z Gasebem też się dobrze współpracowało i też był cierpliwy. :)
Fajnie, że się podoba.

Karamba_DC2 napisał/a:
No to grubo, teraz czekać aż będzie na to grupowiec u Mateusza, jak już zdradziłeś kto to wykonywał :lol:

a polecam się ;-)

gaseb napisał/a:
Gumka23 napisał/a:
Jak to ogarneliście?

Super!
Zacząłem od kontaktu z Mateuszem :)

Następnie wg. jego wskazówek odwzorowałem kształt felgi
Obrazek

Później powstał projekt dysku
Obrazek

Po ustaleniu szczegółów dotyczących łączenia elementów przeszliśmy do ustalenia wyglądu delka i jego kolorystyki
Obrazek

Następny etap to przygotowanie nakrętek z felg, nowych nakrętek oraz szpilek, tak aby służyły do przykręcania
Obrazek

Efekt końcowy
Obrazek

Jeden dysk to 39 elementów połączonych w jedną całość. Jeśli będę chciał to zewnętrzny dysk mogę zdjąć i zamienić na np. dysk z suchego karbonu :]


jeszcze po drodze VT powstalo :)

Hondata - 2018-09-01

Świetna robota Mateusz!
Krzyh00 - 2018-09-01

ogolnie mam mieszane uczucia, auto petarda, kolpaki petarda, ale jedno z drugim... no nie wiem. troszke sie styl rajdowy zmieszal z klasycznym i nie wiem czy wyszla potrawa smaczna czy przekombinowana. nie myslales wrzucic klasyczna oklejke mugen motul? podejrzewam ze bylby sztos wtedy 8-)
Qban - 2018-09-01

Szacunek za projekt i wykonanie kołpaków, ale mi osobiście wogole nie pasuja do stylu tego samochodu..
lukas4 - 2018-09-02

Kurcze sam nie wiem... I tak i nie. Wykonanie i pomysł zajebiaszczy, ale jakoś nie do końca zgrywa mi sie z wizja tego auta i reszta detali. Do torowego upierdalacza z tej epoki siadloby by idealnie. Tutaj kiedy auto zrobione jest na klasyka jakoś mi sie gryzie to trochu;/
Bajcarek - 2018-09-02

Petarda. :shock: Może dla marudzących, zrobić VT z tylnym kołem w czerni? :mrgreen:
gaseb - 2018-09-02

Nie dziwi mnie, że komuś może się nie podobać bo faktycznie połączenie clean youngtimer + wyścigowe dekle jest nietypowe.

Jest jeszcze pomysł na taki wygląd, tylko bardziej rozmazane, jak w RWB :mrgreen:


Autos Süchtig - 2018-09-02

gaseb napisał/a:
Nie dziwi mnie, że komuś może się nie podobać bo faktycznie połączenie clean youngtimer + wyścigowe dekle jest nietypowe.

Nie zgadzam się. Od zeszłego sezonu jest to bardzo modne. Po prostu Wam się jeszcze te turbofansy nie opatrzyły.







Z podejściem, że gadżety wyścigowe tylko do kompleksowo zrobionych samochodów styl JDM i to forum nigdy by nie powstały:D

gaseb - 2018-09-02

Autos Süchtig napisał/a:
gaseb napisał/a:
Nie dziwi mnie, że komuś może się nie podobać bo faktycznie połączenie clean youngtimer + wyścigowe dekle jest nietypowe NA NASZYM RYNKU.

Nie zgadzam się. Od zeszłego sezonu jest to bardzo modne. Po prostu Wam się jeszcze te turbofansy nie opatrzyły.
Powinienem być rozwinąć pierwotną wypowiedź jak to teraz zrobiłem powyżej.

Mateusz, nie każdemu się to będzie podobało niezależnie od opatrzenia i popularności, tak to już jest z tuningami, nie ma co się zamartwiać :P

MarceLL - 2018-09-03

Kołpak mega sprawa, sam pomysł, projekt, wykonanie to jak dla mnie kosmos... ale fajnie, że są ludzie, którzy potrafią ogarnąć takie rzeczy. A co do auta to nic odkrywczego nie dodam, klasa sama w sobie, piękna sprawa posiadać takiego klasyka w garażu i jeszcze utrzymywać go na wysokim poziomie!
lukas4 - 2018-09-03

gaseb, elementy kolpaków poza połączeniem mechanicznym sa czymś klejone?
Wojtuuus - 2018-09-03

Tutaj można więcej zobaczyć co i jak, brawa za pomysł i za wykonanie :)

https://www.facebook.com/...j8sWhtzaD2joO-w

gaseb - 2018-09-03

Wojtuuus napisał/a:
Tutaj można więcej zobaczyć co i jak, brawa za pomysł i za wykonanie :)

https://www.facebook.com/...j8sWhtzaD2joO-w
MarceLL napisał/a:
Kołpak mega sprawa, sam pomysł, projekt, wykonanie to jak dla mnie kosmos... ale fajnie, że są ludzie, którzy potrafią ogarnąć takie rzeczy. A co do auta to nic odkrywczego nie dodam, klasa sama w sobie, piękna sprawa posiadać takiego klasyka w garażu i jeszcze utrzymywać go na wysokim poziomie!
Dzięki.
lukas4 napisał/a:
gaseb, elementy kolpaków poza połączeniem mechanicznym sa czymś klejone?
Tak, specjalnym mocnym klejem.
Gumka23 - 2018-09-03

CH*UJA (!!) widać na tym zasranym fejsie.. Nie można na YT wysłać? Nie mogę się doczekać kiedy ten portal odejdzie w zapomnienie. To tak dodatkiem...

Co do dekli.. felga jest oldschoolowa dlatego taki oldschoolowy dekielek do niej dobrze pasuje! Zresztą Mugen CF48 ma też tego typu dekle, a był one w katalogu Mugena do CRXa...

Gaseb, napisy to już chyba za pstrokato do tak czystego nadwozia, co?

Wojtuuus - 2018-09-03

Gumka23 napisał/a:
CH*UJA (!!) widać na tym zasranym fejsie.. Nie można na YT wysłać? Nie mogę się doczekać kiedy ten portal odejdzie w zapomnienie. To tak dodatkiem...


Patrz go jaki ziomek, to była relacja na żywo, jak chcesz na jutuba to poproś Gaseba, może wrzuci :lol:

edit, specjalnie dla Ciebie Gumek.






gaseb - 2018-09-03

Gumka23 napisał/a:
, a był one w katalogu Mugena do CRXa...

Gaseb, napisy to już chyba za pstrokato do tak czystego nadwozia, co?
Do 3G tez były CF-48 z deklami w katalogu mugena.

Napisy na oponach? Czekam na VT :)

nikesonmyfeet - 2018-09-03

Miałem okazję zobaczyć na żywo wczoraj - dla mnie bomba :)

Jedna rzecz, o której bym pomyślał w przypadku zmiany frontów - mat lub półmat ;)

W sumie nie pamiętam czy to pytanie kiedyś padło - myślałeś o jakiś modach związanych z silnikiem w tym aucie? Nie mówię oczywiście o czymś szalonym jak K-Seria, ale historia modyfikacji ZC jest dość bogata i o taki tuning z epoki pewnie można się pokusić ;)

gaseb - 2018-09-03

nikesonmyfeet napisał/a:
Jedna rzecz, o której bym pomyślał w przypadku zmiany frontów - mat lub półmat ;)

W sumie nie pamiętam czy to pytanie kiedyś padło - myślałeś o jakiś modach związanych z silnikiem w tym aucie? Nie mówię oczywiście o czymś szalonym jak K-Seria, ale historia modyfikacji ZC jest dość bogata i o taki tuning z epoki pewnie można się pokusić ;)
Jeśli będzie zmiana frontów w deklach to tylko na suchy karbon :mrgreen:

Z jednej strony chciałbym browntop pod maską, z drugiej na samym początku powiedziałem sobie, że zostawiam jak najwięcej w oryginale i tego chce się trzymać. Więcej mocy = szybsza jazda = buda będzie dostawała wpi3rdol na wybojach przy takim obniżeniu = szkoda auta. Teraz jest mało mocy a więc idealnie do lajtowych weekendowych przejazdów po mieście.

Karamba_DC2 - 2018-09-03

gaseb napisał/a:
Z jednej strony chciałbym browntop pod maską, z drugiej na samym początku powiedziałem sobie, że zostawiam jak najwięcej w oryginale i tego chce się trzymać. Więcej mocy = szybsza jazda = buda będzie dostawała wpi3rdol na wybojach przy takim obniżeniu = szkoda auta. Teraz jest mało mocy a więc idealnie do lajtowych weekendowych przejazdów po mieście.


O to to :ok:

Hondata - 2018-09-03

Trzymaj taką perłe w orginale.
Gumka23 - 2018-09-03

Wojtuuus napisał/a:
edit, specjalnie dla Ciebie Gumek.


:serce: :serce: :gej:

gaseb napisał/a:
Do 3G tez były CF-48 z deklami w katalogu mugena.


Dokładnie, zresztą 3gen i 4ty to bardzo podobna stylistyka/ta sama epoka nadwozia.

Kozak wyszło, nic z tym nie rób. Jest smaczek ;-)

Qban - 2018-09-03

Muszę przyznać, ze im dłużej to oglądam tym bardziej mi się podoba :-)
gaseb - 2018-09-12

Przyszła paczka a w niej

Nowy oczyszczacz powietrza z podświetleniem do instalacji na podsufitce, marki Sanyo.


Nowy oczyszczacz powietrza do instalacji na tylnej półce, marki Stanley.
Ciekawostką tego urządzenia jest wbudowane trzecie światlo stopu! :shock:
Do zestawu jest pełna wiązka z pilotem na kablu :mrgreen:



Musiałem sie posiłkować cupholderem z innego modelu hondy, gdyż do 3gen nie było takiego gadżetu.



Oraz nowiutkie radio Pioneer z katalogu akcesoriów do 3 gena.
Do tego radia muszę jeszcze dokupić kaseciaka, też Pioneera.




A do radia wzmacniacz, tez akcesoryjny, też marki Pioneer (używka).

lukas4 - 2018-09-12

O kurda gdzies ty dopadl takie graty... :shock:
jakub476 - 2018-09-12

:shock: Pozamiatane...
Gumka23 - 2018-09-12

Ciekawe doświadczenie musi być- wyciągać z pudełka kilkudziesięciu letni sprzęt, który jest fabrycznie nowy :)

Szkoda wkładać do auta :)

Wzmacniacz idzie razem z radiem we wnękę 1DIN czy jak?

Mareczuczek - 2018-09-12

Nowe radio mnie rozbroiło :shock:
KubaJDM - 2018-09-12

lukas4 napisał/a:
O kurda gdzies ty dopadl takie graty... :shock:

Nie wracaj stamtąd! :mrgreen:

Graty meeeeega 8-)

gaseb - 2018-09-12

Graty z Japonii oczywiście :)

Radio wraz z kaseciakiem idzie we wnękę 1din. Wzmacniacz jest montowany w konsoli dolnej w odpowiedniej ramce. Tu widać dostępne zestawy.

MuzykVrt - 2018-09-12

Piękne są te partsy! Zazdrościć pozostaje.
Hikiel - 2018-09-13

:serce:
Gumka23 - 2018-09-13

Miód malina :)

Wosk od Hondy :mrgreen: nigdy tego nie widziałem :P

gaseb - 2018-09-21

Gumka23 napisał/a:
Wosk od Hondy :mrgreen: nigdy tego nie widziałem :P
A obok wosku, placzek :]

Ponoć od jutra ma być brzydka pogoda, więc wykorzystałem okazję i zrobiłem dziś kilka zdjęć.






Starstruck - 2018-09-21

Radio pozamiatało system... SZTOS!
Fotki na Galerii Północnej? Dobre miejsce :)

Hondata - 2018-09-21

Mega! Nie sprzedawaj tego rodzyna nigdy!
Mareczuczek - 2018-09-21


Tommi01 - 2018-09-23

mega foty !!! :-D
PeTeR47 - 2018-09-23

Świetny jest, najładniejsze hb. Civic'a :->
gaseb - 2018-09-24

Starstruck dokładnie tak, fajna miejscówka.

Hondata, spokojna głowa nie mam takiego planu :)

Tommi01, dzięki, telefonem robiłem, też jestem zadowolony z efektu :)

PeTeR47 dzięki.

gaseb - 2018-10-10

Taka sytuacja, reklamy się kręci :-D


Oraz z ostatniego zlotu YTW.

Kawasaki - 2018-10-11

Za każdym razem, gdy myślę że jest już skończony projekt, wpada grubaśny up.
Szacun, za tyle pomysłów. Co to za reklama?

Wojtuuus - 2018-10-14

Złomnik dał okejke w podsumowaniu zakończenia sezonu YTW, świetny wóz! ;-)
Hondata - 2018-10-15

7:00 :mrgreen:


MuzykVrt - 2018-10-16

Złomnik jak i civic urywają dupę!
gaseb - 2018-10-17

Kawasaki, za dużo nie mogę powiedzieć w tej chwili, po za tym, że auto brało udział w kręceniu reklamy znanego, światowego producenta baterii.

Hehee no faktycznie złomnik latał podjarany autem :-)

Jeszcze dwie takie foty dostałem.


Wojtuuus - 2018-10-19

Czasami pojawiał sie na ig story ;-)


gaseb - 2018-10-21

Wojtuuus napisał/a:
Czasami pojawiał sie na ig story ;-)

Obrazek
Oooo miło z Adasia strony :)

Jesienna fotka

nikesonmyfeet - 2018-10-21

Ładnie mu w takiej scenerii ;)
sparco d15z6 - 2018-12-04

I cyk Civic w reklamie gp jest ;-)
Mareczuczek - 2018-12-04

Dawać linkacza szybkoooo
sebeck_ - 2018-12-04

Niedawno się dowiedziałem, że turbofans'y robił Ci kumpel mojego kumpla :-D Też czekam na reklamę!
Wojtuuus - 2018-12-05

i cyk!


Demon - 2018-12-05

Szkoda, że rola taka mała :D
Karamba_DC2 - 2018-12-05

No rola słaba, mogli coś więcej pokazac, a tak to mogli tam prawie każde auto postawić :-/
Mareczuczek - 2018-12-05

Aj no biedne te ujęcie, jedynie Mugena widać :D
Kubaa - 2018-12-05

chvja się tam znacie, Gaseb za tą słabą rolę zgarnął więcej niż Wasze 3 wypłaty biedaki :lol: :lol: :lol:
Qban - 2018-12-06

Jest fejm :-D
Wojtuuus - 2018-12-06

Jak mój civic był japantrends też były hejty, jak był w opt w tvn turbo również, ah Ci hejterzy :mrgreen:
wiesiekt1 - 2019-03-28

Doszły mnie słuchy, że będzie wystawiał swoje auto na Auto Nostalgi. Będziesz przez dwa dni? Może będę miał okazję zobaczyć go na żywo :->
jakub476 - 2019-07-06

A do mnie doszły zdjęcia z nowymi felgami.
Mareczuczek - 2019-07-06

Czyli to jego IIIg jest na Raceism'ie? :mrgreen:
Wojtuuus - 2019-07-06

w dobie social media nie da się chyba ukryć, też widziałem na ig, pięknie wóz wygląda na nowym kole, śmiało powiem - lepiej niż na poprzednim :->
Krzyh00 - 2019-07-07

obejrzalem sobie na stadionie wczoraj :) milo popatrzec na klasyka zrobionego w klimacie, bez krzywych kol i pierdzacego wydechu. szacun 8-) a amuse brata to w ogole najmocniej odyebane s2k jakie widzialem na zywo..
Qban - 2019-07-08

Szacun za podejście do tematu, ale niestety baza słaba..
gaseb - 2019-07-11

Krzyh00 napisał/a:
obejrzalem sobie na stadionie wczoraj :) milo popatrzec na klasyka zrobionego w klimacie, bez krzywych kol i pierdzacego wydechu. szacun 8-) a amuse brata to w ogole najmocniej odyebane s2k jakie widzialem na zywo..
dzięki dzięki dzięki! :mrgreen: Szkoda, że nie mieliśmy okazji pogadać.

Impreza jaką jest Raceism rozwala system. Jakość zaprezentowanych aut jest na zajebistym poziomie. Mnie osobiście bardzo cieszy, że znowu wygrało auto japońskie oraz takie które nie kosztowało vana pieniędzy.

Bardzo również cieszy fakt, że sporo osób podchodziło, zbijało piatkę i opowiadało o swoich japońskich projektach. Mega się cieszę, że na żywo poznałem Czarka (CEZARY86) oraz Sebastiana (sebeck_). Do osób z forum które oglądały auto ale wstydziły sie podejść, nie gryzę :lol:


Auto na dzień dzisiejszy wygląda jak poniżej. Wpadły nowe felgi i opony a z okazji zakwalifikowania auta na raceism zafundowałem babci nowe zaciski oraz tarcze 262mm :-D






KubaJDM - 2019-07-11

Ożesz kuźwa to są zaciski Spoona :shock: :shock: :shock:
Całokształt :padam: :padam: :padam:

Gumka23 - 2019-07-11

Jeśli na żywo wygląda tak jak na zdjęciach to wielki szacun!
sebeck_ - 2019-07-11

Moje zdanie znasz już dawno. Odkąd wysłałeś mi pierwsze zdjęcie z tymi kołami, moja mina na widok tego auta się nie zmienia. Zresztą chyba widziałeś na żywo :mrgreen: Jest absolutna klasa światowa!
Również miło było poznać, widzimy się na JF!

Gdybyś ktoś nie wiedział o jaką minę chodziło :mrgreen:




5!

PeTeR47 - 2019-07-11

Piękny :-o najlepszy 3gen w PL :mrgreen:
bobas - 2019-07-11

Sztos! Brakuje tylko B-serii ale to pewnie świadomy wybór aby nie ruszać.
CEZAR86 - 2019-07-12

Gumka23 napisał/a:
Jeśli na żywo wygląda tak jak na zdjęciach to wielki szacun!



To jedno z niewielu aut, które na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Piękny z niego cukierek ;-)

Gaseb miło było Cię poznać, Ty Nasz forumowy weteranie :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group