JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Nasze auta i projekty - Datsun 240Z 5.7 V8

HołekTH - 2016-07-16
Temat postu: Datsun 240Z 5.7 V8
Oto Datsun 240Z którego mam przyjemność robić. Auto przyjechało z USA z silnikiem Chevy 350 (5.7) z Camaro 71r.
Auto zostało w całości rozebrane i złożone od nowa. W zawieszenie wjechały wszędzie poliuretany i zawieszenie BC i tylny dyfer z torsenem. Resztę myślę że widać po zdjęciach :)























A tak auto wygląda na dziś dzień :)










Marker - 2016-07-16

jak rozumiem to auto klienta?

pierwsza fotka to mi sie Gusbowy skojarzył..

zmiana koloru wyszła ok, ale te fotele... nie ta epoka ;)

Pankracy - 2016-07-16

Ten silnik nie za ciężki? Jak to sie prowadzi?
HołekTH - 2016-07-16

Marker, Tak auto kolegi. Fotele wybrał właściciel bo chciał mieć wygodnie :)

Pankracy, nie miałem okazji ważyć obu silników ale z tego co wyczytałem ich waga jest bardzo podobna, a V8 jest krótsze i niższe :)

Booohal - 2016-07-16

Kundel ale prześliczny.
pięknie to musi bulgotać.

hot_rider - 2016-07-16

faktycznie felga słaba , jak juz to bardziej taka


auto z dużym potencjałem i jak na razie dobre decyzje jeżeli chodzi o lakier/silnik/zawieszenie

gaseb - 2016-07-16

Ładny wybraliście kolor, ciekawie wykonaliście wnętrze, kawał dobrej roboty. Nie kumam tylko po co wsadzać do takiego auta takie fotele. Wiem, że kolega chce mieć wygodnie ale on chyba nie będzie nim jeździł co tydzień po niemiecką chemię więc można było zostawić coś w klimacie. Felgi dramat, mdli mnie jak widzę ten model. Wolałbym mieć takie auto na seryjnych kołpakach :]
clark - 2016-07-16

Slinka cieknie! Bede śledził do końca 8-) pokaż właśnie za jakiś czas na filmiku, jak to smiga/ brzmi, fajna kombinacja :) felge też dałbym taka, jaką zaproponował Hot.. Watanabe, mialem w forzie :-P
HołekTH - 2016-07-16

Dokładnie taka felga miała być. Niestety nie mógł jej dostać w 16" z odpowiednimi parametrami. Było mierzone kilka felg i ta siadła najlepiej.
sparco d15z6 - 2016-07-16

a już myślałem, że to Twój, jak przejeżdżałem obok, widziany jeszcze w bieli i się jarałem, teraz po remoncie nie widziałem
wszystko mi się podoba oprócz felg :)

gaseb - 2016-07-17

Ile KM ma ten silnik? Z tyłu są bębny? Ta kiera też taka bardziej do golfa a nie do japońca. Trochę mocno pomieszane klimaty :)
HołekTH - 2016-07-17

Fabrycznie ma pomiędzy 255KM a 360KM. Ten ma dodatkowo zmieniony gaźnik, kolektor ssący i wydechowy.
Kierownica jest tymczasowo i pochodzi z tego co pamiętam z Mustanga, tamta była bardzo zniszczona i tez nie pasowała do tego auta.

johnnyg - 2016-07-17

supeh, datsun 240/260z to jedna z moich ulubionych brył auta, będę paczał!
hot_rider - 2016-07-17

nom kiera do zmiany zdecydowanie...
jaki to lakier?

Sylwek - 2016-07-17

Auto absolutnie kot , kolorek ideal lecz tak jak koledzy piszą - kiera ,fotele i koła ? Wogule te fele to co to japanracing? Do japonskiego klasyka ? Powinno wpasc cos mniejszego bo na 17 slabo to wyglada z ta oponą , kto robil wnetrze ? Deskę wykladziny itp ? Tez szukam zetki ale 270 ciezo teraZ o to w usa bo ceny jebly w gore a kiedys mozna bylo kupic fajna sztuke do reanimacji za 700 dolcow ;(
HołekTH - 2016-07-17

Lakier z GTRa :)

Ta felga to 16". Właśnie nie chcieliśmy 17, ale tez nie 15 bo za małe.
Środek był robiony w Warszawie ale nie wiem u kogo.

Karamba_DC2 - 2016-07-18

Piękne auto z mega potencjałem , zdecydowanie w moim top5 z dawnych lat , no kocur przeokrutny :padam:


Ale na litość boską , co poszło w życiu tego człowieka nie tak , żeby dać takie felgi :zabanowany: :krzeslem: :mur: :dobani:

HołekTH - 2016-07-18

Może ktoś pokaże jakąś ciekawą felgę do niego w rozsądnej kasie. Wymagania 16x8 et 0-10 4x114
Karamba_DC2 - 2016-07-18

Felgę do tego auta trzeba by sprowadzić bo u nas nie ma wyboru , to oczywiste że nie nowe :roll:
Przez ten czas jak auto bylo odbudowywane był czasz szukać i ściągać , a teraz auto mega a felga tandetna zaniża poziom całego auta :-/

Z nowych to coś podobnego można kupić , ROTA BM8 ?
http://www.rota-wheels.pl...uemart&Itemid=2









HołekTH - 2016-07-18

Podana przez ciebie felga to 15. Napisałem że interesuje 16.
Wstawiłeś fotki aut z poszerzeniami gdzie wkłada się zupełnie inną felgę niż w wąską budą.
Całe auto zostało od zera odbudowane w 3 miesiące i raczej jest przy odbudowie auta dużo wiele ważniejszych rzeczy niż felgi :) Dlatego zostały one zostawione na sam koniec. To zawsze można zmienić :)
Poza tym nie zgodzę się z tym że te felgi są jakieś straszne. Na aucie leżą całkiem fajnie na żywo. Zresztą nie każdemu wszystko się musi podobać. Mi są podobają 2 felgi z tych które wrzuciłeś i obie nadają się tylko do poszerzonych aut. Od pozostałych o wiele bardziej podobają mi się te które są na aucie.

HołekTH - 2016-07-20







HołekTH - 2016-07-21

Dzwięk Chevy 350 :)

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Pit - 2016-07-21

o jebany, na filmie robi dużo lepsze wrażenie niż na fotkach, piękne auto, no i ten dźwięk... :)
Krychu - 2016-07-21

dźwięk tragiczny, taki silnik w tym aucie to dla mnie większa porażka niż te felgi czy kiera...
Sylwek - 2016-07-22

O skuuu.. niby w automacie a dechy spod kół wyrywa :D :D ;D
YacaJackowski - 2016-07-22

Jeździłbym jakby jutra nie było...
HołekTH - 2016-07-23

Tu byl tylko dotkniety delikatnie gaz. Pali gume przy przepunaniu biegow :D
Auto jedzi naprawde dobrze. I jest to moim zdaniem super polaczenie w tym aucie duzego v8 z ta buda. Seryjne 150km by w nim zadnego wrazenia nie obilo a tu jest bardzo fajnie. I nie trzeba go wysoko krecic bo duzo momentu jest juz przy 1000rpm :D

Krychu, a ty czym jezdzisz bo nie widze zebys sie jakims autem chwalil .

TorquedMad_Mind - 2016-07-23

HołekTH napisał/a:

Krychu, a ty czym jezdzisz bo nie widze zebys sie jakims autem chwalil .

Jestem daleki od bronienia go, ale... jaki sens ma pytanie "a czym Ty jeździsz"?
Witaj w internecie, gdzie nie wszyscy będą się spuszczać nad wozem...

Krychu - 2016-07-23

nie ogarniam jak będąc na tym forum można nie wiedzieć czym jeżdżę :lol:
moje auto to legenda, będą o nim pisać w książkach o historii 8-)

Karamba_DC2 - 2016-07-23

Nie ma co, auto jest fajne. Brakuje tylko smaczkow jak dobre kolo z opona ;)


Krychu, :lool:
Jak wroci podpis z napisem krychuYT to wyjasni watpliwosci :mrgreen:

HołekTH - 2016-07-23

Bio, w tym nie bylo zadnej zaczepki. Czysta ciekawosc :)

Jak wiadomo nie wszystko kazdemu sie musi podobac i nikogo nie mam zamiaru przekonywac zeby zmienil swoje zdanie na jakis temat. Jednej osobie nie podoba sie felga, drugiej silbik jeszcze innej fotele. Nie da sie uszczesliwic wszystkich. Auto ma sie podobac wlascicielowi i to najwazniejsze. Tak ze spomojnie bo nie szukam zadnych zaczepek pytajac czym ktos jezdzi :)

Jesli to auto to legenda to moze tym bardziej cos o niej powiesz? Nie sledze forum na bierzaco wiec moglo mi umknac.

Karamba_DC2 - 2016-07-23

To jest ten ognisty rydwan 8-)


rastle - 2016-07-23

Nie no, źle, to:
http://www.jdm-option.pl/...t=13799&start=0

Wiseguy - 2016-07-24

Nie widzę sensu robienia z Nissana musle car-a :roll:
HołekTH - 2016-07-25

V8 to moc na dole i fajny dzwiek. Roznica w wadze miedzy v8 ze skrzynia a seryjnym silnikiem ze skrzynia to 14kg. Z tym ze v8 jest krotsze i nizsze. A przy wadze 1084kg moc 300+ i moment duzy moment przy wolbych obrotach robie mega robote :D
Wladca_Eldomu - 2016-07-25

bardziej bym tu widział RB26/25 albo nawet SR20 noi koniecznie poszerzane nadkola
Arni_EG6 - 2016-07-25

Faktycznie z jednej strony jakiś japoński silnik( a jest z czego wybierać) bardziej by pasował do takiego projektu, pomimo to jest bardzo fajnie- kolor świetny, nawet te koła ok - ale fotele i kierownica są totalnie nie do przyjęcia, wręcz jest kiepsko.

Szacun Hołek za kawał dobrej roboty!

Piotrek(T) - 2016-07-25

Jak jest już V8 to po co sobie komplikować życie japonskim silnikiem? To nie jest auto na ćwiartkę czy TA. Takie V8 będzie bezobsługowe przez kolejny pierdylion lat, ładnie brzmi i idzie od samego dołu. Dla mnie silnik na +
HołekTH - 2016-07-26

Poszerzenia to fajna sprawa jak buda jest zgnita i trzeba reperaturki wstawiac. Wymagaja one wyciecia błotnika od spodu zeby wstawic wtedy felge ktora je wypełni. Tu buda byla barezo ladna i szkoda było ja niszczyc. Poszerzenia leza w domu.

Pomysł na silnik w tym aucie był 3uz ale auto przyjechało z fajnym v8 wiec po co go zmieniac? Dla mnie ciekawa opcja to SR bo silnik duzo lzejszy i fajnie by to sie musiało prowadzic. Bardziej kultowy to rb26, ale wolałbym chyba LS :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group