JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Ogólne - WRC, WTCC, BTCC ...

Yaca - 2015-01-26

:lol: :lol:


hot_rider - 2015-01-26

...co nie zmienia głównego przesłania ;-)
mack1 - 2015-01-26

Zmienia absolutnie wszystko :lol:
Pit - 2015-01-26

To czym są GSMP? :-P Jedna osoba w aucie i odcinki po zamkniętych drogach publicznych... :mrgreen:
fulek - 2015-01-26

to hybryda :lol:
piroman - 2015-01-26

GSMP to wyścig rajdowy :lol:
fulek - 2015-01-29

jazda między tymi murkami skojarzyła mi się z monaco z 2010

https://www.youtube.com/w...-yt-cl=84924572
https://www.youtube.com/watch?v=McY7AmDanic

Hondata - 2015-02-13

Pięknie polecieli rodaka ratować :-)


Pit - 2015-02-14



:mrgreen:

Hondata - 2015-10-11

Brawo Kajto :!:
Hikiel - 2015-10-11

Dokładnie!
Hondata - 2015-12-12

Przyznam szczerze , myślałem że Byśkiniewicz do końca będzie pierwszy... ale jednak Kajetanowicz to jest klasa sama w sobie :!:

Brawo również dla chłopaków startujących w GSMP -super rezultaty :!:

Szkoda , że w klasie legend 205 T16 coś słabo jechało :roll:

wierzba - 2015-12-12

evo 2 miejsce - też fajna jazda
Hondata - 2016-12-10

Kajetanowicz to jest Profesor za kierownicą dosłownie :!: :box:
Pit - 2016-12-10

pojechał w innej lidze, nawet w TV było widać różnicę w prędkości w stosunku do innych przejazdów, kozak

btw. Fiesta R5 to dla mnie najładniejsze auto w swojej kategorii

Autos Süchtig - 2016-12-10

Limon napisał/a:
pojechał w innej lidze, nawet w TV było widać różnicę w prędkości w stosunku do innych przejazdów, kozak

btw. Fiesta R5 to dla mnie najładniejsze auto w swojej kategorii

a co powiesz o wczoraj pokazanej fiescie wrc spec 2017? :D


Pit - 2016-12-10

group B wannabe :shock:

Jak tak teraz będą wyglądać auta WRC to jaram się. :)

Autos Süchtig - 2016-12-11

Limon napisał/a:
group B wannabe :shock:

Jak tak teraz będą wyglądać auta WRC to jaram się. :)

z testow yarisa wrc :)

Pankracy - 2016-12-11

To są WURCE? :shock: myślałem że jakieś peakes peak. Kurde, troche to z jednej strony futurystyczne, z drugiej strony przypomina grupę B, podoba mi się! Dajcie więcej.
Autos Süchtig - 2016-12-11

na sezon 2017 zmienił się nieco regulamin, żeby zwiększyć widowiskowość rajdów.

testy yarisa:

hyundai i20



taki miało wyglądać polo wrc, niestety VW się wycofał




c3 wrc

Pankracy - 2016-12-11

Nie no jednak fiesta największą robotę robi.
Hondata - 2016-12-11

Hyundai też jest kocur :oops: obecny i ten na 2017r.







Love rally :serce:

Pit - 2016-12-11

Ale to są koty...
Może zmieńmy nazwę tego tematu na "Motorsport"? Albo coś podobnego.

YacaJackowski - 2016-12-11

Chyba znowu zaczne WRC ogladac, nowe maszyny sa zajebiste
Game - 2016-12-11

Ktoś wyżej wspomniał, że regulamin się nieco zmienił? :lol: Najważniejsza zmiana to chyba moc, z 300 na ok. 380 (?), no i to co widać czyli o wiele bardziej rozbudowane aero. Chyba jedna z niewielu dyscyplin motorsportu ostatnio, która poszła po rozum do głowy i sprawia, że będzie szybciej, mocniej, lepiej ;) Dokładnie to czego oczekiwali kibice, którzy z utęsknieniem wspominali grupe B i 500konne potwory. Patrząc na obecne trendy w motorsporcie, gdzie musi być coraz taniej, ciszej, bardziej eko, oszędniej, i coraz mniejsze silniczki to jest to mega odważna decyzja. Włodarze F1 przy nich to janusze motorsportu :lol: Już dawno nie śledziłem wrc ale od tego sezonu maja nowego kibica 8-)
Autos Süchtig - 2016-12-12

Game napisał/a:
Ktoś wyżej wspomniał, że regulamin się nieco zmienił? :lol: Najważniejsza zmiana to chyba moc, z 300 na ok. 380 (?)

No ja tutaj rewolucji nie widzę. Samo FIA mówi, że to ewolucja przepisów 2014-2016.
Moc nie jest definiowana regulaminem. Silnik jest ograniczany zwężką, pojemnością, maksymalnym ciśnienie doładowania, maksymalną prędkością obrotową, stopniem sprężania.
Z czego (w konfiguracji WRC) zwężka ma największy wpływ na ograniczenie maksymalnej mocy i to tutaj nastąpiła zmiana średnicy. Z fi33 do fi36.

Zgodnie zregulaminem 2014-2016
M-sport się chwali, że ich fiesta RS WRC ma:
300 bhp/6000 rpm
450 Nm/4000 rpm

VW opublikował dane Polo WRC:
318 hp/6250 rpm
430 Nm/5000 rpm

Citroen DS3 WRC na citroenracing.com bylo tylko tyle:
300 bhp

Hyundai motorsport chwali się już specem na 2017:
380hp /6500 RPM
450Nm /5,500 RPM

Msport wszystko co mówi o spec 2017 to 380 bhp i 450 NM


Aero urosło, bo FIA dopuściła dodatkową przestrzeń do zagospodarowania dookoła samochodu.

Game - 2016-12-12

Kiedyś by to była ewolucja i coś naturalnego, że chcą żeby te auta były szybsze i bardziej widowiskowe dzisiaj to mimo wszystko pozytywne zaskoczenie. Nie bylo chyba aż tak znaczących zmian od 97r.
YacaJackowski - 2016-12-12

Mam nadzieję, ze będzie gdzie śledzić WRC w nowym sezonie bo te nowe zabawki będą mega dobrze wyglądały na trasach.
mack1 - 2016-12-12

Wieksza moc, lepsze aero i niestety powrot aktywnego centralnego dyfra..
Krychu - 2016-12-12

honda mogłaby wystawić civica bez zmian w wyglądzie :mrgreen:
rajdy od zawsze były najlepszym motosportem, wyścigi na torach to nuda i aż dziw, że ktoś to ogląda

Gumka23 - 2016-12-12

Zależy jakie... WTCC się fajnie ogląda. Ale dla mnie WRC to zdecydowanie najlepszy sport motorowy trzeba mieć największe jaja. Nigdy nie wiesz co będzie na drodze.. a po każdym przejeździe odcinek można powiedzieć, że wygląda inaczej... No i dróżki w lesie niewiele szersze od auta bokiem przy 150km/h.. Szaleństwo.
Hondata - 2016-12-12

Ja całe życie byłem , jestem i będę za rajdami...
Wyścigi są jak najbardziej fajne... WTCC , BTCC , DTM seria V8 Supercars





Ale Formuły 1 to nie trawię... Jak widzę takiego lalusia Hamiltona to aż mi nie dobrze...

Gumka23 - 2016-12-12

Współczesnej Formuły.. 20 lat i dalej temu było dobrze.
Pit - 2016-12-12

ja uwielbiam wyścigi górskie :)
Les - 2016-12-12

Bo jak by nie było to teraz siadasz przed tv , oglądasz F1 i zaraz nuda :)
To co Hondata wrzuciłeś z BTCC - Takie coś można by dalej oglądać - są emocje :D

TorquedMad_Mind - 2016-12-12

Rallycross - najwygodniejszy do oglądania (bo widać całość) i najbardziej widowiskowy (bo kontaktowość) - na żywo mega robi robotę :mrgreen:
Grzesieek - 2016-12-12

Górskie przy rajdach, przynajmniej dla mnie, wieją nudą (może dlatego, że mimo mocnych aut jest niewielu kierowców, którzy cisną, przynajmniej na rundzie w Sopocie)... ale i tak co roku jeżdżę :mrgreen:
Autos Süchtig - 2016-12-13

Grzesieek napisał/a:
Górskie przy rajdach, przynajmniej dla mnie, wieją nudą (może dlatego, że mimo mocnych aut jest niewielu kierowców, którzy cisną, przynajmniej na rundzie w Sopocie)... ale i tak co roku jeżdżę :mrgreen:

Dla mnie też. Ciekawiej się ogląda polskie, regionalne mistrzostwa rajdowe np. RSMŚL, niż Mistrzostwa Europy w wyścigach górskich. Na plus wyścigów górskich znacznie ciekawsze samochody.

Fawor - 2016-12-14

Ja mega lubię górskie, bo to takie połączenie ćwierćmilówek na zakrętach :D W top klasie 600+...a Grzesiński w swojej Fiescie ostatnio walczył po pomiarze ZE ZBICIEM MOCY, bo na pierwszym hamowaniu wyszło 900 z hakiem :lol:
WRC śledziłem za czasów Solberga, Gronholma itp. Potem (przez regulaminy) zrobiło się trochę nudniej...teraz faktycznie oglądając testy kolejnych marek mam ochotę wrócić do systematycznego oglądania :) Może być ciekawie.

Grzesieek - 2016-12-14

Podobno Red Bull bierze się za transmisje- może będzie to lepiej funkcjonowało niż w poprzednich sezonach.
Hondata - 2016-12-14

Właśnie czytalem o tym - dobra wiadomość :-)
mack1 - 2016-12-14

Wyścigi górskie w polskim wydaniu są niestety mocno słabe. W zasadzie wszystko do czego miesza swoje brudne łapska bandycka organizacja pzmot jest słabe i zmierza ku upadkowi.

Pochodzę ze stolicy polskich rajdów - Świdnicy, na rajdy jeżdżę regularnie od 20 lat. Przez te 20 lat nie bylem na około 30 eliminacjach rsmp. Po tym sezonie stwierdzam, że w przyszłym roku całkowicie odpuszczam polskie rajdy poza rozgrywanymi w moich rodzimych okolicach i przerzucam sie na 3 eliminacje WRC (rajdy szwecji, polski, niemiec) i 2 eliminacje EHC.

W czechach co roku rozgrywana jest mega wypasiona runda EHC Ecce Homo w Stermbecku. Niestety Limanowa przy tym wypada mega słabo.
Dodatkowo w tym roku była tam runda Hill Climbe Masters która niszczyła system, wystarczy zerknąć na listę startową:
http://www.fia.com/file/4...?token=z9feCjST

Rajdy już mi się zwyczajnie przejadły i mówię tu o rajdach na różnym poziomie, łącznie z WRC.
Za to wyścigi górskie w których kolesie latają na limicie szufladami między drzewami, tnąc się o setne części sekundy, gdzie każdy najmniejszy błąd w takim bolidzie może się skończyć z dużym prawdopodobieństwem śmiercią na miejscu... no trzeba powiedzieć, że oni dopiero mają jaja..

Autos Süchtig - 2016-12-14

nowe zdjecia Yarisa



HołekTH - 2016-12-14

W TV Red Bull można będzie śledzić całe mistrzostwa WRC.

Mega fajne te nowe autka są :D

Fawor - 2016-12-14

Jeśli ktos zainteresowany i o tym nie wie, bądź tylko ja jestem tak mocno zacofany, że pierwsze widzę :D to znalazłem oficjalny kanał z relacjami z FIA RX 2016. Zaczynam upalać cały sezon, bo sie zajarałem :p


Gumka23 - 2016-12-15

Tylko Ty. :P RX to chyba najlepsze co można teraz oglądać :)
Hondata - 2016-12-17

Tak jeszcze Barbórkowo i przy okazji jak podaje w takich warunkach auto zbudowane do rallycross-u


Pit - 2016-12-17

Hondata, ale to jest zajebiste... jednym z moich (pewnie nierealnych) marzeń motoryzacyjnych jest zeby pojechać jako kierowca na karowej :-) (w rajdzie, nie w ruchu ulicznym :mrgreen: )
MarceLL - 2016-12-22


Arni_EG6 - 2016-12-22

MarceLL napisał/a:


Ale oni ogarniają te sprzęty!!! :shock:

MarceLL, opisuj S2K ! ;-)

TorquedMad_Mind - 2016-12-22

Ktoś jeździ na rundy WTCC? na przyszły rok planuję Nordshleife (bo w urodziny) i Hungaro, bo w 2017 nie będą jeździć na SK ringu.
Hondata - 2017-01-04


tarjei86 - 2017-01-05

mały...ale kocur :) podoba mi się ta Yariska.
Grzesieek - 2017-01-19

Monte na żywo: http://live.robinwidget.c...eam-104072.html

EDIT:

Nieważne, odcinek odwołany.

Hondata - 2017-01-20

Nie za dobrze sie zaczęło... :-/

http://wrc.net.pl/rajd-monte-carlo-smierc-kibica

Fawor - 2017-01-20

No i będzie gównoburza, bo Juha Kankunen ma już artykuł o tym, że nowe auta będą nibezpieczne...ehh, szkoda kolesia, wiadomo, ale kurde nie stoi się po zewnętrznych po prostu używając do analizy własnego mózgu :roll:
Autos Süchtig - 2017-01-20

oczywiscie szkoda człowieka, ale trudno tu obwiniać kogoś innego niż jego

mack1 - 2017-01-20

Monte jest tragicznie zabezpieczone. Trochę ze względu na ukształtowanie terenu, ale w większości przez olewactwo organizatora.
Akurat spec auta w tym przypadku nie miał żadnego znaczenia.
Szkoda Paddona, trzymam za niego w tym roku kciuki.

Podobno skrzydło w yarisie zostało oprotestowane :)

YacaJackowski - 2017-01-20

Jak ktoś ma siano w bani zamiast mózgu to staje po zewnętrznej a potem zdziwko, że coś wydarzyło. Ogromna tragedia, nie mówię nie, ale obawiam się, że zaraz się zacznie pitolenie że nowe auta to zabójcze maszyny gorsze niż niesławna grupa B.
mack1 - 2017-01-20

Trochę pitolić będą, że to jak b-grupa, ale raczej sezonowcy, którzy za dużo nie ogarniają.

B-grupa była niebezpieczna z kilku względów. Auta dużo bardziej nakoksowane od dzisiejszych wrc, na kiepskich oponach, zawiasie i napędach. Z symboliczną klatką bezpieczeństwa i systemem gaśniczym

Fawor - 2017-01-20

You know, one były nakoksowane mocą, ale nie jeździły tak szybko...

A gosc curwa...no samobójca z własnej decyzji.

mack1 - 2017-01-20

B-grupa nie jeździła szybko? :-)
Ok, w wolnych rajdach były wolniejsze od a-grupy, ale w szybszych (np. finlandia) były od nich sporo szybsze. Dopiero pierwsze wurce je tam dogoniły.

Były kurewsko szybkie na prostych.
A-grupa zmienila po prostu podejscie producentow do rajdow i po wprowadzeniu ograniczen mocowych musieli rozwinac cos innego niz tylko moc, wiec zaczal sie wyscig zbrojen w zawieszeniach, hamulcach i napedach.

Hondata - 2017-01-20

mack1 napisał/a:
Trochę pitolić będą, że to jak b-grupa, ale raczej sezonowcy, którzy za dużo nie ogarniają.

B-grupa była niebezpieczna z kilku względów. Auta dużo bardziej nakoksowane od dzisiejszych wrc, na kiepskich oponach, zawiasie i napędach. Z symboliczną klatką bezpieczeństwa i systemem gaśniczym

Zgadzam się.

YacaJackowski napisał/a:
Jak ktoś ma siano w bani zamiast mózgu to staje po zewnętrznej a potem zdziwko, że coś wydarzyło. Ogromna tragedia, nie mówię nie, ale obawiam się, że zaraz się zacznie pitolenie że nowe auta to zabójcze maszyny gorsze niż niesławna grupa B.


Tutaj również.

Mega mnie drażni że przez kibice robią tyle złego dla tego sportu... :roll:


Pit - 2017-01-31


było groźnie

Yaca - 2017-02-11

śledze na bieżąco wyniki ze szwecji i widze że ten sezon w WRC zapowiada się mega ciekawy, byłem ciekaw czy po monte Jari potwierdzi swoją szybką jazde ale widze że TOYOTA odrobiła zadanie i jak na pierwszy sezon po powrocie to jest super! :shock:
Grzesieek - 2017-02-11

Najlepsze jest, to, że póki co nie widać auta, które by dominowało nad pozostałymi, albo szczególnie odstawało. Zaczynają mi się kojarzyć rajdy połowy/końca lat 90 :) Tymczasem na BT Sport 2 o 16 będzie transmisja na żywo.
Yaca - 2017-02-11

dokładnie! czołówka jest ciągle w rotacji!

z ostatniej chwili:
Cytat:
Organizatorzy Rajdu Szwecji po analizie średnich prędkości z odcinka specjalnego numer 9 zdecydowali się odwołać drugi przejazd próby Knon 2.


Cytat:
OS 9 Knon 1 padł łupem Otta Tanaka, który osiągnął średnią prędkość 137,81 km/h.


:shock:

Grzesieek - 2017-02-11

No i na Super OSie Neuville pożegnał się z wynikiem (prawie jak Latvala na Polskim w 2009): https://www.youtube.com/watch?v=-C2ORXEOOhA
Jeszcze ciekawiej się zrobiło, ostatni dzień rajdu, a pierwsza trójka w 17s :shock:

Yaca - 2017-02-26

uwielbiam ten tor! mega rywalizacja i świetna jazda Jordan-a Cox-a! polecam - świetnie się ogląda wspólną rywalizacje różnych marek i klas!



a propo civic-a .. to facet mega ogarnia!


Les - 2017-02-26

Na prostych brakuje
Ale w zakrętach nie ma mocnych :)

Yaca - 2017-03-06

ostre cięcie!


rdk - 2017-03-11

Zajebisty wyścig!
Hondata - 2017-04-09

Neuville wygrał!! W końcu! 8-)
Mało brakło a Sordo byłby drugi :->
Piękny Rajd , standardowo jedni mieli pecha inni trochę szczęścia...
Czwarty Rajd i mamy czterech różnych zwycięzców - Grubo!




Yaca - 2017-04-11

oficjalny komunikat R.Kubicy:
Cytat:
"Po Prologu postanowiłem przerwać mój program wyścigowy z zespołem ByKolles w LMP1. W związku z tym nie wezmę udziału w nadchodzącym otwarciu sezonu na Silverstone ani w innych wyścigach WEC. To była trudna decyzja, aby zrezygnować i w ten sposób stracić okazję dołączenia do tak wymagających i mocnych mistrzostw, ale mam nadzieję, że to nie jest ostateczne pożegnanie"


powiem szczerze że chyba nawet się ciesze że tak się stało, ByKolles nie popisał się na ostatnich testach .. ciekawe co przyniosą kolejne tygodnie

REJDYN - 2017-04-15

Neuville się rozkręca, może wyrosnąć nowy mistrz świata :)
Te nowe WRC mają coś w sobie. Mimo wszystko tęsknię za starymi dobrymi czasami, gdzie na OEsach śmigały Imprezy, Celici, Corolle, Lancery, Cordoby, Octavie, 206, Accenty, Xsary. Loeb, Sainz, Solberg, Gronholm, Martin, Burns, Makinen, Auriol, Rovanpera, Panizzi. Najlepszy okres w WRC, najbardziej sentymentalny i emocjonujący

Hondata - 2017-04-30

Thierry Neuville znów wygrał!!! :-) 0.7sec przed Evansem który mega jechał cały Rajd!
Meeke dwa dzwony :-/ Znów emocjonujący Rajd!
Kocham WRC :serce:

YacaJackowski - 2017-06-15

Zaczyna sie 24 Le Mans 2017. Jak Toyota znowu przegra na ostatnim okrążeniu to się wkurzę.
DCG - 2017-06-16

6 wygranych odcinków na Sardynii dla Esapekki, początkującego w aucie WRC. Zapowiada się fenomen?

YacaJackowski - 2017-06-16

Wczoraj Kobayashi fenomenalny wynik na 24h Le Mans: 3:14.791. Pobił rekord o 2 sekundy...
Yaca - 2017-06-18

LM 24h zakończone ciekawym pojedynkiem w GTE Pro ale troche rozczarowała mnie dyspozycja prototypów w kategorii LM P1, nie dość że mało producentów wystawia fabryczne zespoły to jeszcze na dodatek większość nie dojechała do mety - Toyota znów nie miała szczęścia :-/ :-/
YacaJackowski - 2017-06-18

W przyszłym sezonie w ogole chyba nie bedzie LMP1. Katastrofa Toyoty, ledwo jeden prototyp Porsche... GT Pro najciekawsze, kibicowalem Astonowi i ciesze sie ze wygral bo dobrym pojedynku z Corvette.
Yaca - 2017-07-02

szkoda że Tanak odpadł :-( ogólnie cały rajd pełen ciągłych zmian w czołówce! :shock:

polecam odpalić teraz TVP2

YacaJackowski - 2017-07-02

Ogladałem, chłopaki mają jaja z tytanu. Prawie dwie paki po wąskiej drodze w lesie, szacun. Tanaka szkoda, ale on zawsze lubił sie rozjebać...
Yaca - 2017-07-02

YacaJackowski napisał/a:
Tanaka szkoda, ale on zawsze lubił sie rozjebać...


byłbym ostrożny z takimi uogólnieniami, każdy wie że ten sport jest bardzo "urazowy" .. dobrze widać po tym rajdzie jak mocno trzeba cisnąć żeby mieć miejsce na podium, a z drugiej strony jeden korzeń, kamień lub koleina może zaważyć o całym rajdzie ... czołówka non stop się zmieniała i każdy podejmował spore ryzyko

bardzo podobał mi się gest Latvali w stosunku do Tanaka, ogólnie widać że Jari odżył w tym sezonie, IMO ma więcej funu z jazdy bo chyba startując pierwszy sezon w Toyocie nie miał presji na czołówkę tylko na zbieranie informacji i doświadczeń zza kółka nowego wozu.. i to wbrew pozorów dało mu sporo spokoju a tego na pewno potrzebował po kilku sezonach w cieniu Seba :->

DCG - 2017-07-30

Nie trzeba było długo czekać, Lappi w Toyocie wygrywa swój pierwszy rajd WRC, a jest to dopiero jego 4 start w WRC :-)

3 Haninen
a była szansa Toyoty 1-2-4, gdyby nie awaria Latvali

Yaca - 2017-07-30

cholernie szkoda Latvali! :-( Lappi pokazał klase! Makinen odrobił lekcje w 100% przygotowując cały team na powrót :padam: :padam:
Grzesieek - 2017-08-22

Coś z naszego podwórka- GSMP w Sopocie. Zmontowałem poglądowe porównanie z podjazdów wyścigowych (sobota & niedziela), można sobie podpatrzeć różne tory jazdy, punkty hamowań, straty przez błędy, różnice w autach (typu 126p vs 700 konne Evo) itp. itd. https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
Yaca - 2018-03-10

The King is Back !!! Loeb :padam:
Hondata - 2018-06-10

Ale MEGA Neuville wygrał!!!!!!
0.7s ! do samego końca ogień! Brawo Thierry!
Oby tak do końca sezonu :-)

Hondata - 2018-06-17

Pewnie już wiecie

https://www.lemans.org/en...-motoring/49699

wisnia8686 - 2018-06-17

Ogromne brawo dla Toyoty.
Yaca - 2018-06-17

Fajnie że w końcu udało się przełamać i mam nadzieje że Toyota zostanie na dłużej i będzie rywalizować w sezonach 2020+ na tle innych fabryk, kierunek zmiany przepisów jest moim zdaniem bardzo sensowny i oby więcej fabryk włączyło się do gry w kategoriach prototypów :serce: , w tym roku chyba najciekawsza była rywalizacja w GTE Pro i tutaj brawa dla Porsche które mocno prowadziło od poczatku a walka niebieskiego Rothmans-a z Fordem GT trochę ożywiła tegoroczną edycje 8-)
YacaJackowski - 2018-06-17

Szkoda Astona bo tegoroczna konstrukcja mocno odstawała (kto oglądał w zeszłym roku ten wie jaka była walka AM z Chevym) i ciekawy byłem jak wypadnie BMW z M8. Wygląd tego samochodu jest przechvjem!
Yaca - 2018-06-18



bardzo trafny artykuł dotyczący tegorocznego zwycięstwa Toyoty :padam:

Hondata - 2018-09-02



Johan Kristofferson w tym sezonie nie do pobicia...
RallyCross wraz z WRC dwa najlepsze sporty motoryzacyjne dla mnie.
Byłem na obu i to co jest klimat to nie mam pytań :oops:

Game - 2018-09-02

Rallycross spoko ale auta zrobiły się tak szybie, że gdyby nie joker to wgl nie było by wyprzedzania i emocji po za startem ;-) Jeszcze 2 lata temu jak Ekstrom wygrywał były mega przetasowania w trakcie wyścigu. Teraz zrobiły się z tego takie trochę procesje ;-)
Hondata - 2018-10-28

No i Loeb wygrał :super:
Thierry już chyba bez szans na tytuł teraz :-(
Ale to co sezon sztos to nie mam pytań :oops:
Tyle razy w ciągu każdego rajdu wszystko sie zmienia....

Love Rally :serce:

Grzesieek - 2018-10-28

Loeb mistrz. 6 lat przerwy od regularnych startów i wszystkich pozamiatał. Thierry wg mnie ma problem z trzymaniem ciśnienia :/ Australia rozstrzygnie, Ogier znowu będzie zamiatał.
Hondata - 2018-11-18

Ogier once again.
Thierry standardowo przedobrzył.

Podsumowując MEGA sezon. Każda jedna runda.

Love Rally :serce:

qureku - 2018-11-19

Hondata napisał/a:
No i Loeb wygrał :super:

Gośc jest moim zdaniem totalnym kosmitą, wsiadając po tak długiej przerwie do WRCi najsłabszym samochodem w stawce wygrywa..


Dla mnie w tym sezonie mega na plus Toyota i Tanak. Jakby popatrzeć to tempo Latavli też nie było złe, tylko kolejny sezon miał sporo awarii ( swoją drogą od 10 lat wygrywa co najmniej jedn ą rundę WRC w sezonie )

wierzba - 2018-12-01

Dziś tvn turbo
18:15
Rajdy samochodowe: 56. Rajd Barbórka
Kryterium Asów | na żywo

fulek - 2018-12-02

Marczyk dobry jest
Hondata - 2018-12-02

Nawet bardzo dobry bym powiedział.
Ciekawe jakby razem z Kajtem jechali tej samej klasy samochodem.

Yaca - 2018-12-02

Miko jak na swoje skromne doświadczenie robi na mnie ogromne wrażenie ! chłopak ma 23 lata :padam:
Grzesieek - 2018-12-02

Tylko żeby chłopak nagle nie został bez sponsora i kasy. Z Chuchałą i Sztuką było podobnie.
Hondata - 2018-12-12

https://wrc.net.pl/wrc-hyundai-oglosi-umowe-z-sebastienem-loebem-juz-w-czwartek

Fajnie :-)

qureku - 2018-12-12

Kolejny sezon zapowiada się w WRC mega sztosem.

tak tłustej obasdy już dawien dawno nie było :)

Szczerze, to nie wierzyłem że Loeb wróci :)

Pytela - 2018-12-26

https://www.facebook.com/...28930061282176/
Hondata - 2018-12-27

Filmy z tamtych lat to chyba wszystkie na YT oglądnąłem :mrgreen:
Do tego wracam bardzo często :serce:

Od 1.40s :galy:



Mega człowiek i kierowca!
[']

Pytela - 2018-12-30

Hondata napisał/a:
Filmy z tamtych lat to chyba wszystkie na YT oglądnąłem :mrgreen:
Do tego wracam bardzo często :serce:

Od 1.40s :galy:



Mega człowiek i kierowca!
[']


Podpisuję się pod tym.I do tego bardzo skromny.

Ten Pan też wariat i ten peżot...
Od 00:45


Hondata - 2019-01-23

1 dzień jeszcze i Monte Carlo startuje :oops:
Kolejny z@jebisty sezon się szykuje :!:
Loeb ledwo z Dakaru wrócił a już na śniegu testował :-)

:serce:
Szkoda mi M-sporta. Ford wciąż nie chce wesprzeć finansowo ekipy Wilsona.
Przez co najsłabszą obsadę mają w tym roku :-|

TorquedMad_Mind - 2019-01-23

W ogóle - ktoś się wybiera na rundy WTCR na Hungaro i Slovakia Ringu?
Hondata - 2019-01-23

Byłem w tamtym roku na rundzie TCR UK i bardzo polecam wszelakie pochodne...
Super się ogląda , są emocje , mega tempo.













Jako ciekawostkę to w VW jeździło młode rodzeństwo ze Szwecji , gdzie dziewczyna miała może z 16lat...


Hondata - 2019-01-27

Ja jebiu 0.4sek Neuville za Ogier-em..
Ostatni odcinek. Mega rajd!

Pytela - 2019-01-30

https://www.facebook.com/...z8Mw&__tn__=K-R
Hondata - 2019-03-29

Trzymać kciuki za Kajetana :!:
Hondata - 2019-06-14

https://wrc.net.pl/oficjalnie-od-2022-r-samochody-wrc-beda-hybrydowe-to-bedzie-szalenstwo-jak-w-grupie-b
Hondata - 2019-06-16

Kolejna runda WRC i jak zawsze masa emocji.
Kajto na podium na drugim miejscu :!: I to od razu w nowym aucie!

https://www.instagram.com...g_web_copy_link

Sordo otrzymał mega prezent od Tanaka (awaria) i tym samym dwa Hyundai-e na podium.




Świetne tempo pokazał też Suninen.
W punktacji Mistrzostw mega ciasno się zrobiło na trzech pierwszych pozycjach.
Jak zawsze kibicuje Neuville-owi (chodź WRC to taki sport , że bardzo lubię każdego kierowce) ale pewnie nie wytrzyma ciśnienia po raz kolejny i o tytuł będzie walczył Seb i Ott.

qureku - 2019-06-24

Czas trochę odswieżyć ten watek :)

Ja od czasu do czasu wsiadam na prawy, a ostanią byłem w Czechac na radunska rally. Prawie 105 KM OSowych czyni ten rajd porównywalny z niektórymi rundami RSMP.
Sam rajd jest mega szybki, a mega smaczku dodaje jedna petla jechana w nocy ( chyba jajbardziej hardcorowy OS jakomiałem okazję jechać jako pilot, a tylko i wyłacznie z tego powodu, ze mielismy zle zamontowną elektrownię i nie było praktycznie widać drogi, a OS liczył ok 16 KM ze średnią prędkością osylującą wokoł 100km/h..)

Pilotowłem znajomego z Citroenie C2. Po nieudanym pierwszym dniu, drugiego dnia podkręciliśmy tempo i udało się finalnie zając 6 miejsce w klasie na 18. Klasę wygrała Honda Civic eg6 190 km ze sekwencyją skrzynią biegów.

Były naprawdę zacne rajdówki, jak np ten Escort. To nie jest replika, tylko faktyczna rajdówka, która kiedyś jezdziła w WRC :)


Yaca - 2019-08-24

no i pięknie! trzy Toyoty na czele! oby to dowieźli do mety 8-)
Hondata - 2019-09-15

Brawo Kajto!!!

Wygrał Rajd Turcji!!

Już za 3 tygodnie Rajd Walii , jadę kibicować :galy:

Oby zdobył mistrzostwo :!:



Karamba_DC2 - 2019-09-15

Uuuu to miłego oglądania, na bank fajna atmosfera będzie na żywo 8-)
Hondata - 2019-09-16

Ja od zawsze od małego totalnie zakochany w rajdach , więc dla mnie to dosłownie Raj :oops:
Klimat myślę , że jest prze kozacki. Chodź nie każdemu może pasować przemieszczenie się w lasach , w środku Walii , bez zasięgu przez trzy dni :-P

Dwa lata temu byłem i chce to koniecznie powtórzyć , ponieważ od przyszłego roku rajd zmienia lokalizację na Irlandię.

Na filmie poniżaj jak widać , nie brakuje Polskiej flagi z inicjałami Roberta Kubicy 8-)


https://www.instagram.com/p/Ba6EMDdFV89/

https://www.instagram.com/p/Ba2T4DVFt9D/


https://www.instagram.com/p/Ba7K38OFSkS/

Hondata - 2019-10-27

No to Tanak Mistrzem Świata. Powiem szczerze , że jakoś nie jestem mega zadowolony ale należało mu się.

Są jakieś głosy , że ma niby przejść do Hyundai-a w przyszłym sezonie... czego bym bardzo nie chciał :-/

Loeb Mega wczoraj pokazał klasę na najdłuższym 40km-owym odcinku :shock:

Kajto 3-cie Miejsce i aktualnie drugi w mistrzostwach WRC 2 :-)

Arkadio - 2019-12-07

Wie ktoś, gdzie można oglądnąć transmisje z barbórki online, głównie chodzi o karową? ;-)
Yaca - 2019-12-12

RK "„Od razu poczułem się komfortowo, podobało mi się. Od pierwszych okrążeń miałem dobre wyczucie w samochodzie, to zawsze jest dobre. Jak dotąd to produktywny dzień i dobra okazja, żebym zrozumiał kluczowe rzeczy nowej dla mnie kategorii”

8-)


Karamba_DC2 - 2019-12-13

Robert wypadł naprawdę dobrze 8-)
Po tym co miał w tym Łiljamsie, poczuje się jak w raju, potrzebuje kierownice to ja dostaje, mała rzecz a cieszy :mrgreen:
W nowym roku będzie na co popatrzeć, może z jego pomocą BMW dogoni Audi 8-)
Jak oficjalnie wleci kontrakt to trzeba klepnac bilety, u mnie w DE będzie kilka okazji :
-Lausitzring
-Norisring
-Hockenheimring
-Nürburgring

8-)




Zaczyna się :lol:

benek196 - 2019-12-19

Ja mam już kupione bilety na Zolder. Liczę, że spotkam tam RK 😃
Hondata - 2020-01-24

Zaczęło się na grubo :-/




Ania - 2020-01-24

Hondata napisał/a:
Zaczęło się na grubo :-/


Niesamowite jest wyposażenie bezpieczeństwa, że przy takim dzwonie nic im nie jest. Pewnie jutro poczują bebechy, no ale i tak... :shock:

wierzba - 2020-01-24

ja pierd, ale urwał
Hondata - 2020-01-26

Neuville wygrał Monte!!!
Od wczorajszej drugiej pętli mega tempo narzucił i odrobił stratę :!:


#TEAMNEUVILLE




Lee_Liu_Te - 2020-01-28

Te Hyundaie idą jak wściekłe :-P !
Hondata - 2020-02-13

Rovanpera jaki Dzik :super:





Wiadomo, że Shakedown nie zawsze odzwierciedla to co się dzieje później w rajdzie ale on i Oliver to już widać że będą przyszłe legendy.


Propo rajdu to straszna lipa z tą pogodą... rok temu było to samo ale szczęśliwie na sam koniec śnieg spadł. Myślę , że większym pewniakiem było by zrobić rajd zimowy w Kanadzie.

Hondata - 2020-03-14

Ale lipa :-/


Solid Snake - 2020-04-19

Szkoda było Lappi`ego ale z drugiej strony byłem trochę rozczarowany że Block tak szybko zaliczył problem techniczny. Fajnie było oglądać "cossiego" wśród nowych rajdówek. Zresztą te mistrzostwa są dziwne, Monte było jedynym normalnie zorganizowanym przedsięwzięciem. Szwecja mega rozczarowująca pogoda, Meksyk w atmosferze wirusa.
Solid Snake - 2020-05-08

Z takich ciekawostek Sainz rajdowcem wszechczasów :lol: . Wiadomo że kiedyś to było ale myślę że oba Sebastiany z Francji to lepsi kierowcy. Sorry za post pod postem ale musze dobić do 50 bo chciałbym dać ofertę że szukam jakiegoś dolotu do EK4 B16 ;-)
Johnson - 2020-05-08

Tutaj kolego - http://www.jdm-option.pl/...r=asc&start=165
Hondata - 2020-05-14

https://www.instagram.com/p/CAKyW75Ji63/

https://www.instagram.com/p/B7X-w7nIqcv/

:mrgreen: :lol:

Hondata - 2020-09-06

Niech to szlak!
Kajto na ostatnim odcinku po za drogą Rajdu Estonii :-/
A zajmował drugie miejsce. :-(

Hondata - 2020-09-20

Wszystko zmieniało się na tym rajdzie jak w kalejdoskopie ale 2 miejsce Neuville-a i 3 miejsce Loeba jest Git.

No i oczywiście!!! 8-)


Hondata - 2020-10-11

Kajto znów na podium w WRC3.
Tym razem drugie miejsce!



Oraz dwa pierwsze miejsca w całym rajdzie dla Hyundai-a 8-)







Grzesieek - 2020-10-11

I znów przed WRC2 :lol: Ten podział WRC2 i WRC3 jest chybiony, zobaczymy czy zachowają to w przyszłym sezonie.
Hondata - 2020-10-11

No niestety, FIA to cała udana jest. Muszą zawsze coś tylko dla zasady namieszać.
Hondata - 2020-10-16

https://wrc.net.pl/kw-robert-kubica-wraca-do-rajdow-polak-moze-wystapic-w-mistrzostwach-swiata-jeszcze-w-tym-roku

Ciekawe cze na plotkach się skończy.
Super by było go zobaczyć za kierownicą rajdówki :-)

benek196 - 2020-10-18

P3! Wygląda na to, że silnik padł kilka wyścigów za późno, bo auto podawało dziś jak trzeba, a Robert pojechał swój wyścig 😃
Hondata - 2020-10-18

Jak cza

https://twitter.com/i/status/1317803332749185026

Hondata - 2020-12-05

Ale się dzieje... :shock:
Evans Najprawdopodobniej nie będzie jednak mistrze świata... OS11 poza drogą...




A tak wygląda człowiek który stracił resztę szans na tytuł w tym (kolejnym) sezonie...




Yaca - 2021-04-25

od pierwszego odcinka sporo się dzieje ...ale dzis Ogier dołożył do pieca :-o




dymek6300 - 2021-04-25

Ojej małe te lustereczka w rajdówkach :lol:
Hondata - 2021-05-23

Wygrana :!: #TeamKajto



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group