JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

General Off Topic - Opony czyli temat o gumkach od sportowych po cywilne.

Japoniec - 2017-02-17
Temat postu: Opony czyli temat o gumkach od sportowych po cywilne.
Wydaje mi się że taki temat już dawno powinien się pojawić tu na forum.
Wielu z was ściga się amatorsko część robi to zawodowo a jeszcze inni szukają opon do codziennego użytku. Wklejamy tu testy , zdjęcia opisujemy własne przygody z posiadanymi oponami.

Tomac - 2017-02-17

To może na początek: https://www.youtube.com/watch?v=OC83IbX__Gg
flejm - 2017-02-19

ja prosto z mstu :D szukam opon do daily, koniecznie z rantem ochronnym felgi i żeby trzymały na mokrym. rozmiar 225/45/18.
hot_rider - 2017-02-19





Karamba_DC2 - 2017-02-19

Jak cena nie gra roli to klei dobrze R1R , a na mokrym tez sobie fajnie radzi , mam je na codzienne jazdy w ejk20 i zdaja egzamin w kazdych warunkach , a i spokojnie mozna przycisnąć :-D

Dodał bym jeszcze Adrenaliny i Neovy :->

Na mokrym torze Adrenalin u mnie robil lepszy czas jak jeden przejazd z Ciekawosci na R888 , szkoda ze nie mialem R1R dla porownania :kwasny:


Rainsporty wyzej na mokrym faktycznie są fajne , ale nie ukrywajmy czesciej jest sucho w sezonie , a wtedy nie sa jakies nadzwyczajne a zwyczajne :->

A do jakiego auta szukasz w zasadzie ?

hot_rider - 2017-02-19

do daily szuka a ty wyskakujesz z semi slicami
konstruktor - 2017-02-19

Karamba_DC2 napisał/a:
Adrenaliny

Ja tych opon na warunki mokre nie polecam.
Podczas jazdy jest poprawnie, natomiast przy hamowaniu bardzo szybko tracą przyczepność.
Gdy jest sucho to opony bardzo fajnie się zachowuja.
Oczywiście to są moje wrażenia z użytkowania ( 3 sezony ,syfik 6g, 15" )
Do tego dochodzi 'śmieszna' cena dla 15" :mrgreen:

Ogólnie , opona bardzo fajna na suchym dobrze klei a gdy pada/jest mokro trzeba "zwolnić" :)

Emre - 2017-02-19

znacie jakieś fajne nalewki w 205/40/17?
oskarr17 - 2017-02-19

polecam yokohama advan v105 ;-)
fulek - 2017-02-19

Nalewki to extreme vr i Race gc
flejm - 2017-02-19

Karamba_DC2 napisał/a:
czesciej jest sucho w sezonie

Mieszkam na wyspach ;)

Karamba_DC2 napisał/a:
A do jakiego auta szukasz w zasadzie ?

Toyota Estima

Karamba_DC2 - 2017-02-19

hot_rider napisał/a:
do daily szuka a ty wyskakujesz z semi slicami


Wyskocz gdzieś się oczytać , bo nie wiesz czym są semi slicki :roll: :roll:

Ani Adreanlin ani neova to nie semi , R1R w zasadzie też nie do końca , a r888 dodałem jako porównanie...
Toś się popisał :lol:

Kuniu4 - 2017-02-20

Ktoś miał porównanie AD08R do Federali 595RSR?

Przyczepność na suchym, twardość ścianki?

Karamba_DC2 - 2017-02-20

Scianka na bank sztywniejsza w federalu.
Ale na żadnej nie jeździłem :->

Kuniu4 - 2017-02-20

Federali zjeździłem sporo kpl w różnych autach. Ogólnie po za tym, że są mega głośne i nie trzymają na zimno całkiem spoko opona. Teraz jednak będzie dużo mocy w ośce i chciał bym coś co to przeniesie.
Myślałem nad R1R, ale auto dość ciężkie i boję się że szybko takie opony znikną....

Fawor - 2017-02-20

Kunias, Fedki mam w czerwonej, Neovy kupilem do Leona. W sumie z żadnych do końca nie jestem zadowolony :lol: R1R performancem bije je dość wyraźnie. Ogromnym plusem Yoko jest to, ze ma najwięcej bieznika z wszystkich wymienionych i na pewno bedzie znikać wolniej i dłużej.Trzymaniem na prostej mnie nie zachwycają. Krzychu znowu kiedyś wychwalał pod niebiosa stawiajac je obok R1dynek więc nie wiem...na pewno nie nazwałbym ich ch*jowymi, co na zimnym i po dwuletnim stwardnieniu na pewno mówię śmiało o federalu :)
Wojtuuus - 2017-02-20

Kuniu4 napisał/a:
Ktoś miał porównanie AD08R do Federali 595RSR?

Przyczepność na suchym, twardość ścianki?


ad08 (bez R) dobra na ciepłym, mizerna na mokrym i chłodnym.

Krzyh00 - 2017-02-20

Fawor napisał/a:
Krzychu znowu kiedyś wychwalał pod niebiosa stawiajac je obok R1dynek więc nie wiem...


w ktorym miejscu powiedz?

Kuniu4 - 2017-02-20

Fawor napisał/a:
Kunias, Fedki mam w czerwonej, Neovy kupilem do Leona. W sumie z żadnych do końca nie jestem zadowolony :lol: R1R performancem bije je dość wyraźnie. Ogromnym plusem Yoko jest to, ze ma najwięcej bieznika z wszystkich wymienionych i na pewno bedzie znikać wolniej i dłużej.Trzymaniem na prostej mnie nie zachwycają. Krzychu znowu kiedyś wychwalał pod niebiosa stawiajac je obok R1dynek więc nie wiem...na pewno nie nazwałbym ich ch*jowymi, co na zimnym i po dwuletnim stwardnieniu na pewno mówię śmiało o federalu :)


Fedek jeżeli chodzi o przyczepność przy przyśpieszaniu i hamowaniu nigdy mnie nie zachwycał... Myślałem, że te ad08 będą git - jak za mgłą pamiętam je w4g z b18 turbo u m6nj i wydawało mi się że był szał :)

A jak w R1R ze ścianką boczną? Jest to w miare precyzyjna opona? Nada się do ciężkiego Vaga?
Widzę, że ceny są jak za AD08. Czyli nie ma się nad czym zastanawiać? Jak z hałasem tych opon?

Karamba_DC2 - 2017-02-20

Jak dla mnie przy innych to nie halasuja , a na jakim profilu szukasz ?
Bo jak 45 czy 50 to bym sie nie przejmowal tym i bedzie precyzyjna.
Ja R1R zawsze miałem na profilu 45 i jest bardzo spoko :)

Kuniu4 - 2017-02-21

225/45 balon. Miękkiej ścianki i pływającego auta nie zdzierżę...
Wezmę te R1R, ale jak nie przeżyją jednego sezonu po ulicy to Fawor mi oddaje swoje AD08 ;)

sajmonski - 2017-02-21

Potrzebuje do taty auta dwie opony. (Avensis T27 /2.0D-4D) Teraz ma 215x55x17 94w michelin primacy hp, niestety jedną uszkodził, więc chce kupić dwie nowe. Musi być/lepiej brać ten sam model? Niestety cenę mają sporą, więc może Rainsporty ?
mały_jżc - 2017-02-21

Kuniu4 napisał/a:

Wezmę te R1R, ale jak nie przeżyją jednego sezonu po ulicy

U Mnie r1r dwa lata po ulicy plus sporo wypadow na 1/4 mili i jeszcze do ogranicznika troche zostalo, jak dla Mnie opona bdb czy deszcz czy sucho.
A na federalu to sie mozna co najwyzej zabic...

wierzba - 2017-02-21

jeździłem na ad08 w swoim ej9 ~190KM i naprawdę byłem bardzo zadowolony z tej opony - nawet na mokrym pozytywnie mnie zaskoczyła - sądzę, że ad08r powinna być jeszcze lepsza
hot_rider - 2017-02-21

sajmonski napisał/a:
Potrzebuje do taty auta dwie opony. (Avensis T27 /2.0D-4D) Teraz ma 215x55x17 94w michelin primacy hp, niestety jedną uszkodził, więc chce kupić dwie nowe. Musi być/lepiej brać ten sam model? Niestety cenę mają sporą, więc może Rainsporty ?

michały były ładowane jako pierwsze opony.
szwagrowi do identycznego avensisa kupowałem z 6 m-c temu właśnie rainsporty 3 i całkiem dobrze się sprawują..na deszczu jedne z lepszych

sajmonski - 2017-02-22

hot_rider napisał/a:
sajmonski napisał/a:
Potrzebuje do taty auta dwie opony. (Avensis T27 /2.0D-4D) Teraz ma 215x55x17 94w michelin primacy hp, niestety jedną uszkodził, więc chce kupić dwie nowe. Musi być/lepiej brać ten sam model? Niestety cenę mają sporą, więc może Rainsporty ?

michały były ładowane jako pierwsze opony.
szwagrowi do identycznego avensisa kupowałem z 6 m-c temu właśnie rainsporty 3 i całkiem dobrze się sprawują..na deszczu jedne z lepszych


Dzięki, a nie robi to różnicy że na jednej ośce będzie opona z innym bieżnikiem etc. ?

hot_rider - 2017-02-22

nie
Fawor - 2017-02-22

Cytat:
w ktorym miejscu powiedz?

oczywiście to nie był żaden pocisk - po prostu pokazanie innego punktu widzenia. Cos kojarzę Twój start na AD08 ITRem w borsku...? Musiałbym poszukać, nie chce mi się :p Jesli nie mam racji to zdementuj.

Kuniu - w sedanie R1R zajeźdizłem z częstymi wypadami na ćwiartkę w jeden sezon, ale to było z 15k km. Jeśli jeździsz 200 miesiecznie to na trochę starczą ;)

Emre - 2017-02-24

Do dupowozu Rainsporty polecam ;)


banyo - 2017-02-24

Emre, jesteś kolejną osobą która poleca te gumy. Faktycznie takie dobre do dupowozu, który jednak czasami jeździ agresywnie? ;)
clark - 2017-02-24

Tata wziął już 3 komplet Rainsportów3- te same wymiary, co Emre, tym razem do 170konnej Giulietty, nie narzekał i ciche są ;-)
johnnyg - 2017-02-24

kurde rainsporty 2 zrobiły na mnie wrażenie w warunkach mokro/sucho zupełnie na poziomie t1r
clark - 2017-02-24

Czyli prawie wjechałeś w sygnalizację świetlną:D? też miałem t1r i raz podczas ulewy było mokro nie tylko na dworze;p rainsport3 na deszczu trzymają b dobrze, może taki przeskok był pomiędzy 2/3.. bieżnik kompletnie inny.
Emre - 2017-02-24

banyo napisał/a:
Emre, jesteś kolejną osobą która poleca te gumy. Faktycznie takie dobre do dupowozu, który jednak czasami jeździ agresywnie? ;)


nie wiem, nie jeżdżę agresywnie... ;-)

Autos Süchtig - 2017-02-24

ja do dupowozu polecam continental contact sport lub premium contact

zresztą wszystko już było:
http://www.tyrereviews.co.uk/

antek - 2017-02-24

Autos Süchtig napisał/a:
ja do dupowozu polecam continental contact sport lub premium contact

zresztą wszystko już było:
http://www.tyrereviews.co.uk/



jedne z lepszym gum do jazdy na co dzień ;-)

Krzyh00 - 2017-03-07

Fawor napisał/a:
Cytat:
w ktorym miejscu powiedz?

oczywiście to nie był żaden pocisk - po prostu pokazanie innego punktu widzenia. Cos kojarzę Twój start na AD08 ITRem w borsku...? Musiałbym poszukać, nie chce mi się :p Jesli nie mam racji to zdementuj.


Itrem lecialem na lysych R1R. I nigdzie ich nie rownalem do ad08.

johnnyg - 2017-03-07

a na michelinach się znacie? który będzie dostatecznie szybko się nagrzewał i miał twardą ściankę?
fulek - 2017-03-22

ostatnie zawody pierwszy raz jechałem na Race GC i jestem pozytywnie zaskoczony, nie pływało, trzymało i czasy dało się kręcić :-P

moge polecić

SłabyHTB - 2017-03-22

Ktoś miał yokohamy advan v103 albo bridgestone potenza adrenalin re 002 rozważam kupno jednych albo drugich,chyba że ktoś poleci coś porównywalnego lecz nie droższego,auto to ep3 odetkana seria
Karamba_DC2 - 2017-03-22

SłabyHTB, adrenaliny miałem , jest ok ;-)
Pilar - 2017-03-23

SłabyHTB napisał/a:
Ktoś miał yokohamy advan v103 albo bridgestone potenza adrenalin re 002 rozważam kupno jednych albo drugich,chyba że ktoś poleci coś porównywalnego lecz nie droższego,auto to ep3 odetkana seria


Miałem jedne i drugie tylko że advany na tyle a potenzy z przodu ;-) Potenzy ok, ale w advany bym nie szedł. Na mokrym świetne, bo esa szła jak po szynach ale na suchym duuuużo gorsza. Czasami traciła przyczepność w losowych momentach...a może to suka chciała mnie zabić? kto wie :mrgreen:

Wiseguy - 2017-03-23

To nie opony to suka :-P
Ja mam na tyle advany dają radę.

Pilar - 2017-03-23

Podobno V105 sporo lepsze, no ale nie miałem porównania.
pr00 - 2017-03-23

Ja mam już drugie Bridgestone Potenza S001 i jestem bardzo zadowolony. Wzór na nich mi się podoba (tak wiem że to głupie ) :lol:


Karamba_DC2 - 2017-03-23

Jednak ja bym dołożył do R1R 8-) 8-) 8-)
To najlepszy kompromis na ulicę i do upalania , działa w każdych warunkach , mokro , sucho , bloto piach itd , bierznik też fajnie wygląda , i przy dobrym cisnieniu sezon wytrzyma , a nie trzeba się obawiać o sytuacje losowe że może nie sklei akurat w danych warunkach :mrgreen:

peja$ - 2017-04-03

Latał ktoś może na Potenzach S001? Mam dylemat pomiędzy Adrenalin a S001.
fulek - 2017-04-29

Maktoś może jakieś bezpośrednie porównanie nalewek race gc vs extreme vr2?
Mareczuczek - 2020-02-15

Ale się naszukałem odpowiedniego tematu...

Yokohama A539. Ktoś testował lub ma jakieś info o tej oponie? Widziałem jakieś pojedyncze opinie, że jest genialna zarówno na suchym i mokrym. Ale i tak nie jest to mega popularna guma


trombek - 2020-02-22

Obecnie są takie zimy słabe, że może warto rozważyć całoroczne opony do cywila i sobie głowy nie zawracać. Zimówki drogie i szybko się niszczą w taką pogodę. Co myślicie?
wierzba - 2020-02-23

zależy jak mocny ten cywil i jakie przebiegi
Yaca - 2020-02-23

brat w ACC CL9 testuje od kilku mieisęcy wielosezonówki które produkują w firmie w której pracuje - jak na razie to wygląda to b. dobrze, był w bieszczadach dwa razy i na śniegu dobrze sobie radziły na podjazdach pod górki.. zobaczymy jak przyjdzie lato i wyższe temeratury ... ale mysle że to dobre rozwiązanie dla osób które potrzebują coś do samochodu miejskiego tylko na dojazdy do pracy itp ;-)
nikesonmyfeet - 2020-02-23



Zamówiłem takie do daily, jak przyjdą i przejadę choć te 500 km to powiem co są warte :)

BeNeK - 2020-06-30

Bry
Panowie mam pytanko. Oddałem do kapciarza opony do do cięcia. R1R i yoko A048.
Mój zaufany wulkanizator niestety nie ma czasu.
Dzwoni kto mnie Pan z wulkanizacji i mówi że w r1r płótno wychodzi, a ledwo sie wbił w oponę.
Można ciąć normalnie przez płótno? Z poprzednich odcinek pamiętam że chyba można ściąć dwie warstwy płótna, prawda to?
Dodam jeszcze że opony wcześniej nie były docinane .

Badej - 2021-01-04

Panowie, muszę kupić na lato opony do swojego accorda i w sieci trafiłem na nowy (przypuszczam ze tylko dla mnie :D ) model Toyo, PROXES TR1. Miał ktoś jakąś styczność z tą oponą ? I czy dla rodzinnego kombi to nie będzie stanowczy overkill ? :D

tutaj foteczka:


zwanial - 2022-05-02

Panowie co ile powinno sie przeprowadzać filtrację oleju hydraulicznego?
air - 2022-05-02

Pytanie polecam zadać na grupie o majsterkowaniu albo na grupie biznesowej. Ewentualnie w firmie, która zajmuje się filtracją oleju. Nie wiem czy tutaj będzie Ci w stanie ktoś w tym zakresie doradzić bo jest to bardzo hermetyczne zadanie:
http://olbromski.pl/filtracja-oleju

od siebie polecam kontakt z nimi. Przeprowadzana jest tam profesjonalna filtracja oleju. Na stronie jest opisane jak wyglada proces oraz co ile trzeba przeprowadzać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group