JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

General Off Topic - Sprzęt elektroniczny czyli od TV po radio.

Japoniec - 2017-02-27
Temat postu: Sprzęt elektroniczny czyli od TV po radio.
Witajcie.

Macie tu temat do wszelkich dyskusji na temat elektroniki szeroko pojętej od TV po radio i inne tego typu sokowirówki , blendery , suszarki do włosów , lokówki , trymery do łoniaczy , stacjonarne suszarki do włosów itp. Wasze zakupy , plany zakupu oraz wszelkie inne konfiguracje odnośnie montażu pracy tego typu urządzeń itp. Proszę rozwijać się tu w temacie.

Mareczuczek - 2017-02-27

Golarkę do twarzy ktoś dobrą poleci? Ja wiem, do 200-300 PLN.
Golę się raz na ruski rok ale mimo wszystko powoli przymierzam się do kupna

hot_rider - 2017-02-27

ja polecam tylko golarki brauna, przynajmniej do mojego zarostu dają radę...philips jakoś mi nie leży
Pit - 2017-02-27

remington :)
johnnyg - 2017-02-28

Mareczuczek napisał/a:
Golarkę do twarzy ktoś dobrą poleci? Ja wiem, do 200-300 PLN.
Golę się raz na ruski rok ale mimo wszystko powoli przymierzam się do kupna

najpierw miałem remingtona MB4030 ale trochę mnie wkur, bo nie była aż tak dokładna jak bym chciał. Kupiłem Philipsa QT 4005/15 i sporo lepiej, mniejsze ostrze więc łatwiej dojśc w zakamarki ryja, do 0,5mm więc wychodzi efekt dniowego zarostu i hajs przystepny.Także remington służy do golenia dydola :) .


Gdybym chciał jednakowoż teraz kupić trymera to bym kupił Philips One Blade

Hikiel - 2017-02-28

Podpowiedziałbym ale ostatnio goliłem się 2 lata temu :D No w sumie to piękna niewiasta zwana Barberem (Barberką) ostatnio doprowadzała mnie do ładu i składu ale to się nie liczy :D
Krychu - 2017-02-28

johnnyg napisał/a:
Także remington służy do golenia dydola

pokaż jaki jest dokładny :gej:

rdk - 2017-03-10

Dziady, słuchajta. Chciałem GoPro ale stwierdziłem ze nie ma większego sensu bo nie wiem czy będę z tego korzystał. Raz na rok wakacje to dużo za mało żeby inwestować tyle hajsu
Poszedłem w Yi2 4K - tzn chciałem kupić. Tez nie wiem czy jest sens pchać 1200 na może raz.
Co byście polecili z chińczyków? Są w jakiejś małej kasie co nagrywajo 240 FPS przy 720p?

antek - 2017-03-10

Radziu z mojego doświadczenia... uwierz mi nie będziesz używał tego często, szkoda 1,2k pln. Weź coś tańszego co nagrywa te 120FPS przy 720p albo 1080p.
Wiseguy - 2017-03-10

Katuje to, używałem do nurkowania, na co dzień jeździ w samochodzie jak rejestrator, naprawdę daję radę jak za takie pieniądze.
https://www.aliexpress.co...0608.0.0.IvUHPv

Pilar - 2017-03-10

o kurva jakie tanie, masz może jakiś filmik na YT?
johnnyg - 2017-03-10

ja mam tego ekena h9 i w sumie to spoczko te 60klatek ale jakość na fullscreenie jednak takase, ziarno się wkrada szczególnie przy nawet średnio dobrym oświetleniu
Pit - 2017-03-10

Krychu ma pełno filmów na YT z takiej/bardzo podobnej kamerki.
TorquedMad_Mind - 2017-03-10

Pilar napisał/a:
o kurva jakie tanie, masz może jakiś filmik na YT?

Dla przykładu. Spoko to wygląda
https://www.youtube.com/watch?v=PiFLusWXTWY

Mareczuczek - 2017-03-11

rdk napisał/a:
Poszedłem w Yi2 4K - tzn chciałem kupić.

Ja obecnie mam Polaroid Cube ale mega słaby jest. Jakość do dupy, nagrywa max 25min i pada bateria. Chce w tym roku właśnie zmienić na Yi 4k :D Moim zdaniem specyfikacje ma lux

rdk - 2017-03-12

spec to jedno, ona w testach wygrywa z gopro 4 silver i black. Specem dopiero 5tka jej dorównuje [np patrz 240fps przy 720p].
Kupiłbym z chęcia, później bym wykorzystywał jak rejestrator do auta, ale teraz mam inne wydatki trochę stąd chciałem pójść w ekena :roll:

Johnson - 2017-03-13

Zamówiłem tego chińskiego Ekena. Chętnie zdam relację ;-)
hot_rider - 2017-03-15

miał ktoś styczność?

antek - 2017-03-15

widziałem filmiki i całkiem zacnie się prezentowało, nawet myślałem o zakupie :-P
hot_rider - 2017-03-15

dzisiaj zamówię chyba
wierzba - 2017-03-15

chyba wam się tematy po*ebały - gtfo
Wiseguy - 2017-03-16

Pilar napisał/a:
o kurva jakie tanie, masz może jakiś filmik na YT?


https://www.youtube.com/watch?v=YBWeRUI_YT4
Proszę

rdk - 2017-03-16

łajss, te filmiki na Twoim kanale to również z tego Ekena?
Jak się spisuje jako rejestrator? Jest jakiś sensowny soft do obsługi na kompie?

Wiseguy - 2017-03-16

rdk napisał/a:
łajss, te filmiki na Twoim kanale to również z tego Ekena?
Jak się spisuje jako rejestrator? Jest jakiś sensowny soft do obsługi na kompie?


To nie eken tylko podróbka :) Prawie wszystkie są "Ekena"
Ja u używam darmowego AVS Video Editor.
Co do rejestratora to masz na youtube filmy, jak dla mnie daje radę. Kupiłem gównie do freedivingu, a przy okazji jeździ w samochodzie.
Za tą kasę

pr00 - 2017-03-25

Ma ktoś z Was inteligentny odkurzacz słyszałem że iRobot jest spoko ale cena około 2k, Xiaomi też podobno nieźle. Warto się jeszcze czymś zainteresować ?
Cino - 2017-03-27

Mam Roombe i Scoobe. Nie wyobrazam sobie teraz zycia bez tych urzadzen.
Bylem sceptycznie nastawiony ale naprawde zmienilem zdanie po zakupie.
Jestem mega zadowolony. Innych marek nie bralem pod uwage niz irobot.

pr00 - 2017-03-27

Którą wersję roomby masz ? Z 5 różnych widziałem.
Wiseguy - 2017-03-27

https://www.youtube.com/watch?v=3A5qUVL7W8I
Porównanie odkurzaczy.

hot_rider - 2017-04-03

poleci ktoś głośnik bluetooth przenośny do komórki ...tak max 100zeta
Patryk7g - 2017-04-04

Jak może być oferta z aliexpress to polecam Xiaomi Mi Bluetooth Speaker. Jak chcesz na miejscu to JBL GO. Mam oba i się spisują
p0lish - 2017-04-04

JBL GO wygrywa
Pilar - 2017-04-04

p0lish napisał/a:
JBL GO wygrywa


Polecam również ;-)

hot_rider - 2017-04-04

dzięks :-)
Mareczuczek - 2017-04-04

Patit napisał/a:
polecam Xiaomi Mi Bluetooth Speaker


To samo chciałem napisać, 40$ a gra mega dobrze :mrgreen:

Emre - 2017-04-04

o tym mówicie?

CLICK!

Mareczuczek - 2017-04-04

Emre napisał/a:
o tym mówicie?

CLICK!


Tak, jakość i głośność dźwięku tego mnie zaskoczyła. A i problemów z połączeniem BT żadnych nie było :)

Emre - 2017-04-04

ile trzyma bateria? i jak z basem?
p0lish - 2017-04-18

szukam jakiegoś tabletu w okolicach 1k cebulionów
GPS, dobry ekran
głównie do zabawy dla córy, ew do oglądania filmów w podróży

rdk - 2017-04-18

ipad air :ok2:
p0lish - 2017-04-18

nie chce japka
Krychu - 2017-04-18

córka by chciała :D
Emre - 2017-04-18

szukam jakiegoś sałndbara do tv.

na ten moment skłaniam się ku temu: http://m.euro.com.pl/soun...-dht-s514.bhtml

jakieś inne propozycje? max 2,5k, ale najchętniej zmieściłbym się w 2k.

banyo - 2017-04-19

p0lish, dołóż trochę i poszukaj Hujwieja MediaPad M2. Miałem limitowaną wersję Gold z 3GB RAMu i 32GB wbudowanej. Sprzedałem 2 tyg temu i żałuję :cry:
Tańsza będzie wersja Silver z 2GB RAM i 16GB wbudowanej.
albo dołóż jeszcze więcej i kup MediaPad M3, najnowszego. Na allegro zA 1450 widziałem.

p0lish - 2017-04-19

banyo, ooo i to jest dobry trop!
Nie muli?

johnnyg - 2017-04-19

Emre napisał/a:
szukam jakiegoś sałndbara do tv.

na ten moment skłaniam się ku temu: http://m.euro.com.pl/soun...-dht-s514.bhtml

jakieś inne propozycje? max 2,5k, ale najchętniej zmieściłbym się w 2k.

jak kupisz to daj znać , też szukać będę;]

choć bliżej mi było dotychczas do tego http://audio.com.pl/testy...yamaha-ysp-1600

banyo - 2017-04-19

p0lish napisał/a:
banyo, ooo i to jest dobry trop!
Nie muli?


3GB RAMu ma mulić? ;)
Albo 4 w modelu M3? ;)

M2 Gold z 3GB RAMu wyjebany w kosmos! I jeszcze dźwięk... niby na głośniki harman/kardon.

rdk - 2017-04-19

ja ciągle szukam TV, tzn nie ciągle ale jeszcze nie kupiłem :mrgreen:
Już witałem się z LG OLED, ale jebany podrożał o 1300 zł i nie dajo już sałndbara, wiec niech się faka.
Teraz oglądałem Sony LED KDL-55W808C i wygląda to nawet spoko, ale sam nie wiem...

johnnyg - 2017-04-19

rdk napisał/a:
ja ciągle szukam TV, tzn nie ciągle ale jeszcze nie kupiłem :mrgreen:
Już witałem się z LG OLED, ale jebany podrożał o 1300 zł i nie dajo już sałndbara, wiec niech się faka.
Teraz oglądałem Sony LED KDL-55W808C i wygląda to nawet spoko, ale sam nie wiem...

staary trochę przeskok, z kozackiego OLEDa na "jakiegoś" Edge LEDa ze średniej półki..
Też ciągle nie kupiłem, juz chyba z 5 miesięcy kupuję , teraz czekam na targi żeby zeszłoroczne potaniały :D .

Jeśli nie OLED to szukaj SUHD Premium tiwików

Jak masz kupować w takich kwotach ~4k PLN to już idź w strone np. Sony KD55XD8599 lub Samsung 55KS7000 lub LG 55UH7707

p0lish - 2017-04-19

u mnie TV bida, nadal 40" SONY z 2006r :D
a do grania mam 30 letniego Technicsa :(
jeżdżę starymi Hądami
tyle przegrać :mrgreen:

banyo - 2017-04-19

Kuźwa, kupujecie te telewizory jak ten piosenkarz Lemon EP3 :lol:
Pit - 2017-04-19

:lol: polecam tego Sony co kupiłem, super jest.
johnnyg - 2017-04-20

banyo napisał/a:
Kuźwa, kupujecie te telewizory jak ten piosenkarz Lemon EP3 :lol:


Ty, bo to jest tak :D :D .
"Yebać, biorę tego OLEDa!"
a potem "kurde, ale ten EG910 ma niestandardowe rozwiązanie montazu na ściane i żadna VESA nie zabangla..."
i następnie: "Yebać! biorę OLEDA 4K HDR z 2016! Jak się ru*hać to bez majciochów!"
a potem "...kurde ale teraz yebnąć 8k PLN na tv...a potem się okaże że się zrobiła konkurencja duży postęp i zaraz stanieją..."
więc dalszy etap t: "dobra, walić OLED narazie, kupię jakiegoś konkretnego LCD z dobrym HDRem!"
a potem"kurde ale dobry HDR to tyle z certyfikatem SUHD Premium a te HDRy które mają najlepsze parametry kosztują jak OLED..."
więc potem jest:
"dobra, biorę najtanszego z HDR i certyfikatem SUHD Premium i walić wszystko!"

no ale wtedy następuje "kurna mol, wszyscy narzekają że w tym samsungu się odkleja obudowa z tyłu"
i wiesz, mija pół roku i se mówisz "dobra, jeszcze miesiąc, i tak nie mam gdzie powiesić bo chata stan surowy zamknięty"

:D

Hikiel - 2017-04-20

A to wszystko to i tak jeden pies do oglądania Na Wspólnej ;-)
Wiseguy - 2017-04-20

banyo napisał/a:
p0lish, dołóż trochę i poszukaj Hujwieja MediaPad M2. Miałem limitowaną wersję Gold z 3GB RAMu i 32GB wbudowanej. Sprzedałem 2 tyg temu i żałuję :cry:
Tańsza będzie wersja Silver z 2GB RAM i 16GB wbudowanej.
albo dołóż jeszcze więcej i kup MediaPad M3, najnowszego. Na allegro zA 1450 widziałem.


Żona ma wersje Gold od prawie roku dla przypomnienia dodam że ta wersja nie ma wejścia na kartę sim. Tablet daję radę ale ona net i filmy tylko :)

banyo - 2017-04-20

Wiseguy, że co proszę? Mediapad M2 Gold nie ma slotu na SIMkę? To gdzie ja niby włożyłem Aero2? W szczelinę pod obudowę?
Wiseguy - 2017-04-24

Pisze o 10 calowym 3GB RAM 64GB wbudowanej, w serii etui , rysik, folia na ekran, nie ma miejsca na sim.
p0lish - 2017-04-24

daj linka ;]
banyo - 2017-04-24

Aha. Ja miałem na myśli 8".
KubaJDM - 2017-05-04

Szukam telewizora do 2000zł. 32"-40", bez 4K i bez zakrzywionego ekranu, głównie będzie służył do oglądania filmów. Co myślicie o Sony WD75?
johnnyg - 2017-05-04

Panasonic TX-40DS630E
Marker - 2017-05-04

co tam za plusy tego Panasonica? tez bym cos kupil i mozemy podobic do 43" i 2.5k pln i 4k :D
johnnyg - 2017-05-05

Marker napisał/a:
co tam za plusy tego Panasonica? tez bym cos kupil i mozemy podobic do 43" i 2.5k pln i 4k :D

matryca VA i 120Hz
minus to 80ms input lag, także dośc sporo - jeśli grasz w FPSy po sieci

Karamba_DC2 - 2017-05-07

Czy poleci mi ktoś nowe fajne radio 1din do Integry ?
Tak żebym mógł z głośników posłuchać muzyki w drodze na zlot itd

Wymagania, hmm
Chciał bym bluetooth , czy pendrive z usb odpalić , CD w sumie mi obojętnie bo już od lat nie nagrywam a kupuję rzadko.
Zatem coś mało krzykliwego, nie drogiego co by się wpasowało w stare wnętrze DC2 :)

Ja jakoś nie moge się na nic zdecydować a jest cale allegro tego :roll:

Aha, nie wykluczam radia używanego, też może być, mile widziane linki do aukcji itd :] :]

gaseb - 2017-05-07

Kup może jakiegoś Gathersa a magik od caraudio niech Ci dorobi do niego wyjście AUX. Ja tak kiedyś miałem zrobione.
Booohal - 2017-05-07

Najtańszy Pioneer z BT Ci wystarczy. Mają nawet niezłe filtry i idzie coś wycisnąć sensownego z ori głośników.
Karamba_DC2 - 2017-05-07

Dawniej byłem audiofilem, radia najlepsze, wzmaki i kable za worki siana, maty, zestawy odseparowane, subwoofer 1000RMS itd...

Teraz chce zwykłe radio :shock: :lol: :lol: :lol:

Coś tam wybiorę mam nadzieje :mrgreen:

p0lish - 2017-05-08

lokatorom padła zmywarka
gw na 5 lat BEKO kończy się dokładnie za 30 dni....
teraz pytanie jak z jej wyegzekwowaniem :D

Gumka23 - 2017-05-08

Też bym był za OEM gathersem z jakimś transmiterem fm od Xiaomi. Puszczasz wszystko z telefonu (spotify i inne duperele), a radio z nowej ery nie paskudzi wnętrza.
pr00 - 2017-05-08

Gumka23 napisał/a:
Też bym był za OEM gathersem z jakimś transmiterem fm od Xiaomi. Puszczasz wszystko z telefonu (spotify i inne duperele), a radio z nowej ery nie paskudzi wnętrza.


Zgadzam się w pełni, a jak weźmie drugą wersję to zestaw głośnomówiący będzie też miał. Xiaomi to jedyne urządzenie typu transmiter które można polecić, gra jak MP3 z auxa czy CD. Nie ma utraty jakości ani zbędnych szumów. Też chciałem zakładać jakieś emulatory zmieniarek etc. Do E46 ale transmiter załatwił sprawę.

YacaJackowski - 2017-05-08

Ile to magiczne Xaomi kosztuje, ze takie super?
KubaJDM - 2017-05-08

Karamba poszukiwania trwają ;) To będzie najsłuszniejszy wybór:


Nic nie trzeba kombinować, kupujesz taki konwenter pod zmieniarkę jak ja mam i jakość dźwięku jest celująca. Z przodu mam Gathers'y GS4686 + OEM Tweetery i z tyłu fabryczne Pioneery. Jak na 19 lat, wszystko gra naprawdę mega. ;-) Jak ktoś nie wierzy to zapraszam na odsłuchy na Japfeście :lol:
Chyba, że chcesz coś na zaraz to będę miał drugie takie radio jak ja mam u siebie + na dół dałbyś oryginalną zaślepkę i tyle. ;-)

pr00 - 2017-05-08

YacaJackowski napisał/a:
Ile to magiczne Xaomi kosztuje, ze takie super?


Tylko zaznacz żeby wysyłka była z PL.

https://allegro.pl/listing?string=Xiaomi%20roidmi&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-3-0403

Karamba_DC2 - 2017-05-08

$$Honda Fan$$, chcę coś na już ! :lol:
Krychu - 2017-05-12

potrzebny kolejny odkurzacz, myślimy nad heńkiem, bo nie dość, że fajnie wygląda, to jeszcze dobrze ciągnie :gej:
http://sklep.henryszukado...wszej-generacji

Karamba_DC2 - 2017-05-12

Te wszystkie wynalazki z Saturna czy euro AGD to jest ścierwo.
Po kilku tygodniach się przegrzewa, nie ciągnie nawet jak Sasha Gray, i jak tym całe mieszkanie posprzatac...
Totalna strata kasy.

Ja wreszcie zmądrzałem i do domu kupilem najtańszy model i nie dość że chatę cała zrobi to jeszcze auto i nawet taras z polbruku, więc po co przepłacać te małe gówienka ?
Tym cackiem wciągam wszystko jak leci i zero problemow
Mało tego, na budowę biorę do zwykłego sprzątania i dają radę kilka lat ! Te sklepowe zabawki to przez okno po kwartale można razem z gwarancją wyjebac.
Mama już najdroższe brała ze sklepu haha




Nowy 250zl hahaha :lol:

johnnyg - 2017-05-12

ekhm, sasha gray ciągnie lepiej niż całe mieszkanie... ba, ciągnie lepiej niż cały blok osiedlowy z PRLu :lol:
Karamba_DC2 - 2017-05-12

Chodziło o odkurzenie całego mieszkania :lol:
Pisalem na przerwie w pracy ale widzę trzeba robić edita bo już skorzystałeś z okazji a będą następni :mrgreen:

A teraz przyznaj się że jesteś posiadaczem ładnego futurystycznego i designerskiego wymysłu z neonami i komputerem pokladowym, w piano black lakierowaniu :lol:

Krychu - 2017-05-12

dlatego nawet nie myślę kupować jakiegoś zelmera, szajsunga czy innego szajsu z elektrosieciówek. taki henry ma tylko 2 lata gwarancji, ale one są wykorzystywane do odkurzania w biurowcach itd, mogą chodzić godzinami i się nie przegrzeją, więc te 2 lata gwarancji to jak 10+ na zwykłe ssaki :-D
karcher też mi dziś wpadł w oko, 250zł to śmieszna cena, można pomyśleć, chociaż jakiś taki duży niczym R2D2 :mrgreen:

z tego co wypatrzyłem masz model WD 3, gdzie kupowałeś, bo widzę je za około 330, a za 269 jest marny WD 2 :-P

Karamba_DC2 - 2017-05-12

Wkleiłem pierwsze lepsze foto z google. Jakieś zwykle tanie modele ze sklepu się brało jak coś hehe
Na alledrogo zaczynają się od 250zl karchery.
Mamy model WD3
Z tym ze ja w budowlanym mam do 20% rabatu ;)

Ale sprzętu nie oszczedzamy, serio dostaje wpierdol a miewa dni że jest pod szlifierką do sufitów cale dni na chodzie i nic, a to najtańszy odkurzacz więc po kiego przepłacać te świecące zabawki dobre do odkurzania psiego kojca :lol:

Krychu - 2017-05-12

no spoko, to może też się na niego skuszę, ale jak to będzie jakaś lipa to wpierdol :mrgreen:
Karamba_DC2 - 2017-05-12

Zapraszam w kakakasku 8-)
Nie no panie, serio mówię że to zdaje egzamin a kosztuje guziki. Nikt się z nimi delikatnie nie obchodzi i zyją :mrgreen:

Krychu - 2017-05-12

przekonałeś mnie mój muzułmański kolego, wrócę za kilka dni i będę zamawiał :zdrowko:
Krychu - 2017-06-05

to co wyżej nieaktualne, ojciec chciał i ogarnął heńka pod moją nieobecność i dzisiaj przetestowałem :-)

najgorzej jak zwykle u mnie w pokoju, bo dużo sierści na dywanie, ale poradził sobie zadziwiająco dobrze :-o zdecydowanie najlepszy odkurzacz jaki mieliśmy. zelmerem elf to musiałem się namęczyć żeby te kłaki powciągać, a heniek bez problemu ogarnął temat standardową szczotką :shock: tak wyglądała po odkurzeniu :mrgreen:

dopiero po tym w me łapki wpadła turboszczotka, ale było już za późno na test, bo standard odkurzył wystarczająco dobrze


dywanu nie hejtować, możliwe że jest starszy ode mnie, w każdym bądź razie pamiętam jak za dzieciaka fiknąłem na niego i sobie obojczyk złamałem, należy mu się szacunek 8-)

zdziwiło mnie to jaki heniek jest cichy, oczywiście przy zwykłej szczotce, bo turbo świszczy jak 1000-konna supra :mrgreen: nawet pies go nie atakuje, a poprzednie gryzła po rurach i uciekała :lol: szczerze polecam, odkurzanie jest przyjemne, nie trzeba używać siły by odkurzyć nawet taki syf jak u mnie w pokoju, delikatnie przesuwasz i skutecznie wcina jak leci ;-)

Gumka23 - 2017-06-05

Druga fotka utwierdza mnie w przekonaniu o braku psa w mieszkaniu :mrgreen: Ja jebie!
johnnyg - 2017-06-05

wiara to ma te dywany kurde :D
Krychu - 2017-06-05

Gumka, to akurat u mnie w pokoju taki hardkor, bo każdy ma wyebane na mój dywan i pod moją nieobecność go nie odkurzają, a pies tam gości codziennie :-D Teraz jak ciepło to zrzuca tych kłaków sporo :-o
Mareczuczek - 2017-06-05

Źle zamontowałeś dywan w pokoju, powinien być tak:



:lol: :lol:

rdk - 2017-06-07

:lol: :lol: :lol:
Japoniec - 2017-06-07

Spece jakiej firmy polecacie te zastępcze baterie ( power bank ) bo telefon od biznesowych rozmów szybko mi się wyczerpuje i potrzebuje jakiegoś źródła zasilania.
Mareczuczek - 2017-06-07

Xiaomi

http://allegro.pl/orygina...5771015759.html

Patryk7g - 2017-06-08

Mam, z większą pojemnością. Polecam ;-)
rdk - 2017-06-16

Ok Ok. Time is coming wiec muszą zapaść jakieś decyzje.
W tej chwili jestem zdecydowany na następujący zestaw
TV: LG 55EG910V
Audio: LG sounbar SH5

Prośba do Was - ma ktoś doświadczenia z tego typu sprzętem? Wiem że nie ma 4K i w sumie mam na to wywalone. Może można ogarnąć podobnej jakości zestaw w innej firmie w lepszej kasie?
Możesz jakieś linki do poczytania?

Będę wdzięczny za pomoc

P.S. Akurat taki zestaw mam okazje odsłuchac/zobaczyć u rodziców. I wyglada/brzmi to zdecydowanie dobrze. Ale jak wiadomo jak to z takimi zakupami. Człowiek chce mieć pewność.

Pit - 2017-06-16

rdk, mój kolega, mega zajawkowicz i zwyrol jeżeli chodzi o stronę techniczną TV po miesiącu szukania telewizora wybrał ten model i kupił go jakiś tydzień temu:
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-panasonic-tx-58ex700e?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml
Jak go znam to to jest najlepszy wybór w tej cenie (przynajmniej do jego potrzeb- jest fanem kina, do telewizora ma też podpięty jakiś dobry zestaw audio). Jak byś chciał coś konkretnego wiedzieć to mogę zapytać.

Nie będę się powtarzał, że wg mnie FullHD w sprzęcie z 2017 to nieporozumienie, pisałem nie raz. :) Mam monitor FullHD 27" przy kompie i wg mnie to jest zbyt mało i widać pixele.

Krychu - 2017-06-16

Brak 4K w TV za 5 tysiaków to nieporozumienie, a wiadomo, że lepiej mieć niż nie mieć.
Bierz tego co Limon wkleił i nie wydziwiaj. Soundbara też z panasonica dorzucisz, żeby markowo pasowało i będzie git.

rdk - 2017-06-16

Ooo zajebiscie. Dzięki za linka. Już badam temat!

Niby macie racje, i wiem ze TV z 4K ma lepsze skalowanie obrazu HD ale jakoś niespecjalnie bym płakał z powodu jego braku. Poza tym OLED niszczy jakością obrazu

Ale jest alternatywa wiec dzięki :-)

Pit - 2017-06-16

rdk, zapytałem kolegi na szybko no i powiedział że jakby coś to zwróć uwagę na PANASONIC TX-58EX700E - to E jest ważne, bo to jest jakiś model po "liftingu" na ten rok. Jedyny minus- błyszcząca matryca, której on chciał uniknąć, ale nie przeszkadza mu. Ogólnie telewizor jest podobno zajebisty. Ten znajomy wgłębia się w takie szczegóły których nie znają nawet sprzedawcy w sklepach, także naprawdę jestem pewien że to dobry wybór.
Wiseguy - 2017-06-16

Ogarnij ten film o LG
https://www.youtube.com/watch?v=Jej5LAPGw6c

pr00 - 2017-06-16

Limon napisał/a:
Mam monitor FullHD 27" przy kompie i wg mnie to jest zbyt mało i widać pixele.


:shock:

Pit - 2017-06-16

Zaraz obok mam drugi monitor 27" 2k, niebo a ziemia. ;-) Mam dwa Delle - U2715H i P2714H.
Krychu - 2017-06-16

Limon, przyznaj się, że masz dioptrie w oczach, to poważna choroba!
rdk - 2017-06-16

Wiseguy napisał/a:
Ogarnij ten film o LG
https://www.youtube.com/watch?v=Jej5LAPGw6c
dzięki za link, ale nie dowiedziałem się niczego czego bym nie wiedział. Znam ten system bo jak pisałem, rodzice mają LG

Limon, nie wiem skąd jest Twój kolega, ale o tym TV nie ma nic w internetach :-P bez kitu, na YT żadnego review, w googlach same sklepy wyskakują. Na wszystkich porównywarkach cenowych są 1 lub 2 opinie i to wszystko. To jest taka nowość czy o co kaman? :roll:

rdk - 2017-06-16

Dobra, widzę, że to nowość. Opinie na mediaexpert trochę chyba naciągane bo pisane przez jedną osobę mam wrażenie [byle tylko były] co wcale nie oznacza, że to słaby TV.
Na plus 3 cale więcej w przekątnej. Co w porównaniu do LG to dużo, bo ten wydaje się optycznie mniejszy przez to, ze jest zakrzywiony.
Na minus LG jest jeb4nie z zawieszeniem go, bo jestem skazany na jakiś ichniejszy KIT za worek siana. Nie wiem jak z Panasoniciem

Kurde, poważnie biorę go pod uwagę :-P :-P

Pit - 2017-06-16

Z Gdańska jest. Robił research ponad miesiąc żeby wybrać tv. :mrgreen: To nie jest jakiś najtańszy Samsung więc nie spodziewałbym się masy komentarzy.
Marker - 2017-06-16

Limon, a przypomnij prosze, ktorego Ty Soniacza nabyles..
Pit - 2017-06-17

SONY KD-49X8308C, już raczej niedostępny w sklepach :) jestem z niego bardzo zadowolony.
http://allegro.pl/sony-4k...6851282678.html

banyo - 2017-06-17

Jak się sprawują te telewizory na Androidzie? Nie zawieszają się? :mrgreen:
antek - 2017-06-17

banyo napisał/a:
Jak się sprawują te telewizory na Androidzie? Nie zawieszają się? :mrgreen:



Ja mam i mnie trochę andek w TV rozczarował. 3/4 aplikacji nie jest wprost kompatybilne z android TV, żeby pobrać coś ze sklepu play, trzeba kombinować i wtedy da się wgrać co chcesz. Ale nie o to chodzi... jak bierzesz TV który wybrałeś tylko dlatego że ma androida żeby było można na niego wszystko instalować... Do samego TV jako urządzenia nie mam uwag, mam philipsa i ambilight rwie suty :-)

Pit - 2017-06-17

Nie jest to jakiś killer wydajnościowy, ale działa okej. Używam głównie do youtube, spotify i oglądania filmów z pena(po pobraniu odpowiedniej appki obsługuje absolutnie wszystko). Zdarzają się jakieś przycinki, nie wszystkie aplikacje są kompatybilne, ale ja i tak używam w 95% tego tv do konsoli więc specjalnie mi to nie przeszkadza.
Karamba_DC2 - 2017-06-17

Jak to czytam, zastanawiam się jaką trzeba mieć pracę żeby spędzać tyle czasu przed TV i wykorzystać te wszystkie aplikacje androidy i inne gadżety :shock:
To ja smartfona tak intensywnie nie używam :lol:

Coz chyba zatrzymałem się w czasach gdzie na tv oglądałem film z dvd i jakimś kinie domowym :-D

pr00 - 2017-06-17

Ja nawet dvd nie mam. Wszystkie filmy lecą że streamów. Mam teraz trzeci tv ze startem i nigdy ich nie użyłem, zawsze mam komputer podłączony więc smart mi nie potrzebny.
Pit - 2017-06-17

Nie wiesz co tracisz, ja jednym kliknięciem na telefonie mogę przełaczać źródła dźwięku w spotify, przerzucać filmy z youtube z telefonu/kompa na telewizor i nie muszę mieć nic podpiętego do tv, oprócz internetu po wifi. Wszystko obsługiwane wygodnie z telefonu albo pilota od tv, nie potrzebuję kompa z myszką i klawą. SmartTV to mega dobra rzecz.

Ja akurat nigdy nie miałem nawyku podpinania kompa do telewizora, według mnie to niewygodne, ale może to kwestia ułożenia pokoju, przyzwyczajenia itp. Tam gdzie mogę to wolę bezprzewodowo.

p0lish - 2017-06-17

Limon napisał/a:
Nie wiesz co tracisz, ja jednym kliknięciem na telefonie mogę przełaczać źródła dźwięku w spotify, przerzucać filmy z youtube z telefonu/kompa na telewizor i nie muszę mieć nic podpiętego do tv, oprócz internetu po wifi. Wszystko obsługiwane wygodnie z telefonu albo pilota od tv, nie potrzebuję kompa z myszką i klawą. SmartTV to mega dobra rzecz.

Ja akurat nigdy nie miałem nawyku podpinania kompa do telewizora, według mnie to niewygodne, ale może to kwestia ułożenia pokoju, przyzwyczajenia itp. Tam gdzie mogę to wolę bezprzewodowo.


kwestia ułożenia kabli w domu i tyle
nie ma szybszego rozwiązania niż TV jako dodatkowy monitor

pr00 - 2017-06-17

Dla mnie ta bezprzewodowość to żaden plus. Tv używam do grania więc musi być podpięty ;-)
Karamba_DC2 - 2017-06-17

Pamiętam jak kupiłem wiele lat temu 46" i pod niego podpiąłem PCta z modern warfare, ogień :shock:
Ale się jaralem haha, cala noc napieprzalem :D

Te nowe smart android tv wydają się fajne ale dla mnie jak na tv to za dużo ma on opcji, nie miał bym czasu z tego korzystać, no może w zimowym urlopie ;)

Kubaa - 2017-06-18

Dzień ojca się zbliża, tacie padła nawigacja... Co polecicie z obecnych na rynku? Z wymagań to dobre mapy, z możliwością ustawienia tras dla samochodu ciężarowego, z uwzględnieniem np. tonażu.

Krychu?

Karamba_DC2 - 2017-06-18

Krychu na bank nie używa nawigacji, bo jeździ przez Bydgoszcz :lol:
Pit - 2017-06-18

ostatnio widziałem nagranie z Malborka, także Krychu zostawia swoje nasienie praktycznie w całym kraju :mrgreen:
Krychu - 2017-06-18

Kubaa napisał/a:
Dzień ojca się zbliża, tacie padła nawigacja... Co polecicie z obecnych na rynku? Z wymagań to dobre mapy, z możliwością ustawienia tras dla samochodu ciężarowego, z uwzględnieniem np. tonażu.

Krychu?

na mnie nie licz, ja używam nadal małego tom toma dla osobówek, którego kupiłem około 7 lat temu. opcji dla ciężarówek brak, a z nawigacjami dla truckerów nie miałem do czynienia, więc nic nie polecę ;-)
Karamba_DC2 napisał/a:
Krychu na bank nie używa nawigacji, bo jeździ przez Bydgoszcz :lol:

omijam jak tylko mogę :-P

Limon napisał/a:
ostatnio widziałem nagranie z Malborka, także Krychu zostawia swoje nasienie praktycznie w całym kraju :mrgreen:

:cwaniak:

Pit - 2017-06-19

Swoją drogą mam rodziców blisko Malborka i spora szansa, że tam wtedy byłem niedaleko. Jak będziesz znowu w tych okolicach, albo w Gdańsku to daj znać. :mrgreen: /EOT
Krychu - 2017-06-19

Jak będziesz miał evo to się umówimy :-D
W sumie jak będziesz miał FN2 to może dam się wyciągnąć na przejażdżkę po molo :->

Karamba_DC2 - 2017-06-19

:lol:
To może jeszcze wspólny wypad do baru na drinka, Krychu wreszcie bys znowu coś nagrał :D

Krychu - 2017-06-19

Od zeszłego roku zalega mi kilkadziesiąt plików z wypadu na imprezę do złożenia :->
Mareczuczek - 2017-06-21

http://www.gearbest.com/m-promotion-active-192.htm

Jakaś promka na produkty Xiaomi. Obniżki nie są tak kosmiczne jak tam jest napisane ale niektóre rzeczy są rzeczywiście tańsze niż normalnie

johnnyg - 2017-06-23

Siemano,
soundbar z soobwooferem + głosniki na tył?
Żona nie chce się zgodzic na klasyczne kino domowe , ale ukradkiem pociągnąłem przewody głosnikowe pod sam sufit za kanapą. Także mam taki plan, żeby kupić soundbar z wooferem i dodatkowo dorzucić satelity wiszące nad banią.

są rozwiązania typu sony ht-rt3, ale zbiera słabe opinie z uwagi na cienki bass i niewielką moc.

Ktoś z Was myślał o takim rozwiązaniu? Ja tam się nie znam, ale chyba nie da się tego zrobić inaczej, niż przez połączenie tego we wzmacniacz i ten do tv dopiero?

Emre - 2017-06-23

jakiś trymer do zarostu ktoś poleci?
banyo - 2017-06-23

Emre, ponad rok używam Remingtona MB4030. Zgrabny, poręczny. Dwa rodzaje nasadek z dwoma sposobami regulacji długości. Jedna może być do twarzy a druga ogarnie Oskarka :lol: Dodatkowo wysuwana wąska końcówka, która tnie najkrócej. Ogólnie zakres 0,5-18mm.
3 lata gwarancji.

Pit - 2017-06-23

ja też mam remingtona... daje radę...ze wszystkim :mrgreen:
Mareczuczek - 2017-06-23

Emre napisał/a:
jakiś trymer do zarostu ktoś poleci?




Kupiłem ostatnio OneBlade i jestem zadowolony

hot_rider - 2017-06-23

też ją mam i w sumie tylko tnę nią wąsa a resztę jadę moją starą maszyną


antek - 2017-06-23

Zależy jak chcesz ciąć, musisz sprecyzować ;-) ja teraz brałbym coś z odkurzaczem żeby nie sprzątać tego syfu za każdym razem :roll:
Pit - 2017-06-23

antek, o to to, mój następny trymer też musi mieć odkurzacz, tego mi brakuje w obecnym...
pr00 - 2017-06-24

Wszyscy nosicie brody czy jak ? :shock:
Pilar - 2017-06-24

pr00 napisał/a:
Wszyscy nosicie brody czy jak ? :shock:


No raczej :roll:

Pit - 2017-06-24

Wiadomo 8-) ja naprzemiennie zarost kilkudniowy, a czasami zapuszczam dłuższą brodę, zależenie od pory roku, zachcianki itp. Na zero ostatni raz byłem ogolony chyba w gimnazjum.
Karamba_DC2 - 2017-06-24

Co tu się dziwić, to przychodzi z wiekiem chyba.
Za młodego kazdy się golił żeby lat nie dodawal albo nie pasował.

Gładka buzia jest dla chłopców a zarost dla mężczyzn 8-)
Ja co jakiś czas odwiedzam golibrode czy jakiś barbershop a tak przez jakiś czas sam poprawiam kontury :)

pr00 - 2017-06-24

[quote="Karamba_DC2"

Gładka buzia jest dla chłopców a zarost dla mężczyzn 8-)
[/quote]

Nigga please :lol:

Już widzę Bonda latającego z brodą, każdy nosi co chce, ja akurat siebie nie wyobrażam sobie z brodą, zarost kilkudniowy ok ale i tak najlepiej się czuje ogolony.

Pilar - 2017-06-24

Ja sie gole na zero raz na kilka lat ot tak, żeby zobaczyć jak wyglądam i zawsze wyglądam jak pi*da :lol:
pr00 - 2017-06-24

Pilar napisał/a:
Ja sie gole na zero raz na kilka lat ot tak, żeby zobaczyć jak wyglądam i zawsze wyglądam jak pi*da :lol:


No broda to najlepszy sposób żeby ukryć krzywą mordę :lol:

banyo - 2017-06-24

Pilar napisał/a:
Ja sie gole na zero raz na kilka lat ot tak, żeby zobaczyć jak wyglądam i zawsze wyglądam jak pi*da :lol:


Jebłem :mrgreen: :mrgreen:

Dawaj foto bo nie wierzę! :mrgreen:


Ja się nie golę na gładko bo nie lubię. Poza tym po goleniu mam podrażnioną skórę.
trymerem najkrócej, czyli zostaje coś poniżej 1mm.

a tak w ogóle to mam zakaz golenia na gładko od mojej kobity :oops: Ma być sierść jak na samca-jaskiniowca przystało...

Pit - 2017-06-24

pr00 napisał/a:
No broda to najlepszy sposób żeby ukryć krzywą mordę

a brak brody- żeby ukryć chvjowy rzadki zarost :lol:

Pilar - 2017-06-24

pr00 napisał/a:
Pilar napisał/a:
Ja sie gole na zero raz na kilka lat ot tak, żeby zobaczyć jak wyglądam i zawsze wyglądam jak pi*da :lol:


No broda to najlepszy sposób żeby ukryć krzywą mordę :lol:


Masz mnie :oops:

banyo napisał/a:
Pilar napisał/a:
Ja sie gole na zero raz na kilka lat ot tak, żeby zobaczyć jak wyglądam i zawsze wyglądam jak pi*da :lol:


Jebłem :mrgreen: :mrgreen:

Dawaj foto bo nie wierzę! :mrgreen:


No coś Ty, jakieś foto bez brody? nie znajde :mrgreen:

Karamba_DC2 - 2017-06-24

Nasi przodkowie się nie golili na gładko zatem to tylko obecny trend :)
Jak pizdy w rurkach, wyrównane brwi i pomatka :roll:
To wszystko tylko trendy, ja mam zamiar zostać dalej unikalnym i niespotykanym za kilka lat samcem 8-)

pr00 - 2017-06-24

Co do rurek to teraz właśnie Ci z brodami w nich latają, nastała era metrodrwali i w tym momencie to jest właśnie czasowy trend (od jakiś 2-3 lat). Nic nie mam do brody ale dorabianie filozofii do obecnej mody mnie co najmniej śmieszy
Krychu - 2017-06-24

Ja się nie golę do zera wyłącznie z lenistwa, a zarost mam beznadziejny, może dlatego, że już za młodu byłem tak leniwy i rzadko do zera goliłem i mi się nie zagęścił :lol:
Też może kupię tego remingtona, w domu obczaję to dziadostwo.
Z tymi odkurzaczami to nie wydziwiajcie zbokole! Już ja wiem po co wam dodatkowe ssanie, dla oskarka!

pr00 - 2017-06-24

Krychu napisał/a:
Ja się nie golę do zera wyłącznie z lenistwa, a zarost mam beznadziejny, może dlatego, że już za młodu byłem tak leniwy i rzadko do zera goliłem i mi się nie zagęścił :lol:
Też może kupię tego remingtona, w domu obczaję to dziadostwo.
Z tymi odkurzaczami to nie wydziwiajcie zbokole! Już ja wiem po co wam dodatkowe ssanie, dla oskarka!


Ssania dla oskarka nie gdy dosyć :-D

Karamba_DC2 - 2017-06-24

pr00, a mnie śmieszą te wszelkie pomieszane trendy, i co zrobic :)
Broda była z facetem od zawsze i musisz się z tym pogodzić, reszta to wydziwianie i kwestia gustu.
Ale to wszystko sprowadza się do globalnego szajsu że facet czuje że jest kobietą i się przerabia itd
Fajnie że jesteś tolerancyjny ale mnie ***** wszędobylskie pedalstwo , czy to w galerii czy to w radiu ;)


Wracając do tematu mężczyzn, moja uwielbia brodę z nowym zapachem, mówi że przypominam dzika z lasu 8-)

Wczoraj golibroda też grany bo dzisiaj wesele Ziomka 8-)


Booohal - 2017-06-24

Na chudzielca wyglądasz na tej focie :->
pr00 - 2017-06-24

Karamba czemu się nie ogolisz na zero na głowie ? Chyba lepsze to niż takie rzadkie włosy. Wiem co mówię bo też takie mam ;-)
Hikiel - 2017-06-24

Co Wy kuvwa o brodzie wiecie? :D


Mareczuczek - 2017-06-25

A może przestaniemy oceniać jak należy a jak nie należy chodzić i będziemy się ubierać jak nam pasuje/wygodnie?
Czasem sam coś skomentuje w stylu: Wygląda jak dziewczyna/tak nie wypada/ale ***** ale jak głębiej się nad tym zastanowić to co to ku*wa mnie obchodzi? :roll:
Nie moja sprawa/życie, niech sobie ktoś robi jak mu pasuje ;p
Nie wiem czy to kwestia wychowania, obyczajów, mentalności. Nie przebieram się za baby, nie popieram tego, nie chwalę, nie polecam ale jak komuś się to podoba...no niech se tak robi co mnie to tak na prawdę obchodzi. Jego życie jego sprawa.

banyo - 2017-06-25

Mareczuczek, z jednej strony masz rację. Ogólnie mam wywalone na to jak ktoś się ubiera itp. W końcu to on robi z siebie błazna, a nie ja. Tylko, że czasami taki 'okaz' tak zaszokuje, że samo na głos się powie: ja pierdole...
YacaJackowski - 2017-06-25

O kurva, Hikiel wyglądasz jak rasowa Al-Kaida... Jak się kiedyś spotkacie z Karamba to w TVN bedzie artykuł o grupach terrorystow w PL.
Emre - 2017-06-25

dobra, to trymerek załatwiony...

teraz pytanie o głośnik przenośny na wakacje... budżet max JBL Charge 3....

TorquedMad_Mind - 2017-06-25

Emre napisał/a:
dobra, to trymerek załatwiony...

teraz pytanie o głośnik przenośny na wakacje... budżet max JBL Charge 3....

to bier JBL'a - serio dobre to ;)

Emre - 2017-06-25

no właśnie opinie różne...
Krychu - 2017-06-25

Karamba wygląda jak terrorysta, Hikiel zaś jak rasowy dziad :D
antek - 2017-06-25

Emre napisał/a:
dobra, to trymerek załatwiony...

teraz pytanie o głośnik przenośny na wakacje... budżet max JBL Charge 3....


do mnie niedawno przyszedł podstawowy model JBL GO, w zakupie to groszowa sprawa, a gra naprawdę w cipkeu jak za taki prajs ;-)

Karamba_DC2 - 2017-06-25

Takiej brody jak Hikiel nie miałem, ale byłem blisko i za dużo z nią problemów, mam szampony do brody itd , ale mam często brudna pracę a tam nie mam możliwości jej szorować.
Dwa razy miałem zapalenie gruczołu i taka twarda gulka się robi pod skórą i nawet włosy w tym miejscu nie rosną, trzeba to było chwilę leczyć zatem odpuściłem dłuższy zarost i trzymam go w ryzach.
Ten z mojego foto o połowę skróciłem na wczorajszej wesele żeby było bardziej elegancko :)

po00 powoli się do tego właśnie przymierzam żeby golić na glace ;)

Co do tej krótkiej rozmowy o modzie, generalnie też mam to w dupie co oni z siebie robią.
Jednak ja w tym dostrzegam inny problem, jak dostana na to pełne przyzwolenie to fala pedalstwa nas zaleje za parę lat :shock:
Wiecie że Holandiia zrobiła dopłaty dla tych zjebow co płeć zmieniają :roll:

Pit - 2017-06-25

u mnie w firmie jest oficjalny proces postępowania jak ktoś chce zmienić płeć :lol: :lol:
pr00 - 2017-06-25

Karamba_DC2 napisał/a:


po00 powoli się do tego właśnie przymierzam żeby golić na glace ;)



Ja goliłem na 3, raz przez przypadek dziewczyna mi przejechała bez końcówki i musiałem zgolić całą głowę, tak mi się spodobało, że teraz tylko tak. Po tygodniu włosy mają jeszcze akceptowalna długość i gołe znów na 0. Golenie maszynką do golenia mi nie potrzebne na razie, zobaczymy później.

Hikiel - 2017-06-26

Nie no do foty specjalnie brodę rozwaliłem, normalnie jest trochę bardziej ogarnięta. Ale tylko trochę :)
banyo - 2017-06-26

Kuźwa, nie widzę tych fot :-/ Ogólnie od jakiegoś czasu nie widać fot, gifow czy filmów wstawionych bezpośrednio na forum :-/
Badej - 2017-06-26

Korzysta ktoś i może polecić jakąś "smart wagę" w rozsądnej kasie ?
p0lish - 2017-06-26

Emre, idź do MP3 store na Działdowską. Mają do odsłuchu mase głośników i słuchawek.
pr00 - 2017-07-01

Potrzebuję jakiegoś taniego odkurzacza samochodowego, możecie coś polecić ?
Booohal - 2017-07-01

pod 12V?
pr00 - 2017-07-02

Najlepiej tak, w obecnym miejscu zamieszkania nie mam jak podłączyć normalnego odkurzacza.
Karamba_DC2 - 2017-07-02

Coś takiego dzisiaj wpadło mi w oczy , co sądzicie ?
Wart tych pieniędzy ?
http://allegro.pl/telewiz...6821269050.html

Pit - 2017-07-02

na pierwszy rzut oka nie widać jakiejś lipy, chyba fajny :)
Karamba_DC2 - 2017-07-02

Kurcze kiedyś było dużo prościej coś kupić :-D
Jeszcze się waham czy 55 starczy :lol:

Booohal - 2017-07-02

pr00 napisał/a:
Najlepiej tak, w obecnym miejscu zamieszkania nie mam jak podłączyć normalnego odkurzacza.

Swojego czasu warte zainteresowania były B&D. Teraz widzę, że są w nowych kolorach.

johnnyg - 2017-07-03

karamba, bardzo dobry wybór ta seria jest już git w LG LCDkach. To nadal IPS ale wysoka seria (przed-najwyższa) także jest git, i tu HDR już naprawdę robi (nie to co w serii 77 gdzie jest tylko teoretycznie). Oczywiście to tylko z porad expertów i w ogóle takich tam ;].

Ogólnie ja stawiam na montaż tv na ścianie nqa wysięgniku - w razie czego możesz sobie przybliżyć do ryja i masz większą powierzchnię za ten sam hajs ;]

staryjaponiec - 2017-07-03

Korzysta ktoś może z zakrzywionych monitorów? Właśnie ominęła mnie fajna promocja na jeden taki model w MM :-x Ale kij w to, może jeszcze trafię. Tak czy inaczej, chciałbym spytać, jak tam jest z odbijaniem światła na tych zakrzywionych częściach? Niektórzy mówią, że własnie przez te zakrzywienia, odbija się tam więcej. Chcę wymienić monitor do kompa (jakiś podstawowy model, przeznaczenie do wszystkiego), a skoro jest to element który wymieniam raz na kilkanaście lat, to zastanawiam się nad modelem z zakrzywionym ekranem, tylko, że nigdy przed takim nie pracowałem.
Gumka23 - 2017-07-03

johnnyg napisał/a:
Ogólnie ja stawiam na montaż tv na ścianie nqa wysięgniku - w razie czego możesz sobie przybliżyć do ryja i masz większą powierzchnię za ten sam hajs ;]


Ile taki wysięgnik przybliży TV?

banyo - 2017-07-03

Gumka23 napisał/a:
johnnyg napisał/a:
Ogólnie ja stawiam na montaż tv na ścianie nqa wysięgniku - w razie czego możesz sobie przybliżyć do ryja i masz większą powierzchnię za ten sam hajs ;]


Ile taki wysięgnik przybliży TV?


No trochę się cycki powiększą przy oglądaniu pornola :lol:

Krzyh00 - 2017-07-05

Karamba_DC2 napisał/a:
Kurcze kiedyś było dużo prościej coś kupić :-D
Jeszcze się waham czy 55 starczy :lol:


ja bralem szajsunga 55 w sumie ze wzgledu na budzet, stwierdzilem ze jak na cos co tak rzadko ogladam nie poloze wiecej niz 3 kafle, a sie okazalo ze jeszcze fajny soundbar byl w promce za pol ceny wiec zassalem i jestem zadowolony, ale jakby stanal 60 czy wiekszy tez bym nie plakal :)

johnnyg - 2017-07-05

banyo napisał/a:
Gumka23 napisał/a:
johnnyg napisał/a:
Ogólnie ja stawiam na montaż tv na ścianie nqa wysięgniku - w razie czego możesz sobie przybliżyć do ryja i masz większą powierzchnię za ten sam hajs ;]


Ile taki wysięgnik przybliży TV?


No trochę się cycki powiększą przy oglądaniu pornola :lol:

ja osobiście celuję w ten:
https://www.euro.com.pl/u...ton-eu013.bhtml

50cm przybliżenia to chyba wystarczająco :)

Krychu - 2017-07-05

zawsze można przybliżyć kanapę :lol:
rdk - 2017-07-05

Ale z dupy cena... 500 zł?
Ja identycznej konstrukcji kupiłem za 119 zł na Allegro


Limon, dzięki za namiary na ten TV od Twojego ziomka. Sztos w *****. Na 99% go biorę
Mało testów i review jest tego ale pierwsze opinie są bardzo dobre 8-)

Pit - 2017-07-05

Nie ma za co :) byłem pewny na 100% że to kozacka opcja.
Karamba_DC2 - 2017-07-05

No trochę mi zamieszał w głowie :mrgreen:
Sądziłem ze fajnie mieć więcej pixeli, ale jeśli faktycznie problem z nosnikami w tej jakości, to nie ma co się tym jeszcze jarać.
Chcialo by się OLEDa , ale ceny nadal wysoko stoją :|

https://www.youtube.com/watch?v=xUxH0z05zqQ

HDR też się nadal nie przyda :
https://www.youtube.com/watch?v=5PjRcUHhKKY

No i idąc tym tokiem , telewizory dla mnie tanieją :lol: Ale też wybór maleje, zaznaczyłem to co mnie interesuje na allegro , jest aż 1 strona ofert :roll:
Tak więc im dalej w to brnę tym gorzej...

rdk - 2017-07-06

Karambol, oglądałeś te filmiki? :mrgreen:
W jednym i drugim gość mówi ze super technologia ale nie teraz. Tv nie kupujesz na rok zatem warto się zastanowić. Ja np. kompletnie nie ogarniam szau na 3D w tv ale jak byłby w cenie to bym brał.

Gorlis - 2017-07-06

3d chyba juz odeszlo do lamusa? W zeszlym roku tylko dwoch producentow wypuscilo modele z 3D. Teraz 4K mialo byc lepem na klienta.
Karamba_DC2 - 2017-07-06

3D mam gleboko w tyłku, totalnie mi się to nie podoba, wygląda słabo i tyle.
4K jest już praktycznie w każdym nowszym modelu z większą matrycą, a ja nie widzę sensu siedzieć 2m od TV żeby się tym jarać :lol:
Wiadomo że można kupić na zapas, ale to też takie gadanie bo jak nadejdzie ten czas, to już będzie 5 innych technologii i znowu dupa :lol:

Chciałem zwyczajnie dobra matryce z fajnymi kolorami i ostrością.
Jedyne co zobaczy to jakaś konsola jeśli kupię coś po X360
Lubię podłączyć Lapka czy PCta
SmartTV chętnie żeby zrzut ekranu z telefonu zapodac bezpośrednio

I to w sumie koniec moich wymagań. Mysle jeszcze nad odtwarzaczem Blu-ray w sumie :)
Zatem kosmiczne technologie mi nie potrzebne.

Jeśli na żywo zobaczę jakąś różnicę między fullhd a 4K HDR to wezmę , jak nie to po co :)
Wrzucę sobie coś na pendrive i podjadę z tym do Saturna w weekend porównać jakość na kilku modelach i tyle :)

A może wiecie gdzie da się ściągnac gotowy plik do takich testów ?
Chyba jest coś takiego ? Żeby porównać w sklepie na wystawie bo to co oni mają to tylko marketingowy chwyt.

Kiedyś jak kupowałem swojego 46 HD ready to brałem swoją płytę i na miejscu użyczyli nawet konsoli do testów :mrgreen:

sajmonski - 2017-07-06

wrzuć po prostu materiał, który najczęściej oglądasz - jeśli są to ripy z torentów to zabierz właśnie to.

Wg mnie 4k warto kupić, bo nawet na zwykłej antenie obraz jest imho lepszy. Fakt, że moja opinia bierze się z porównania przy wymianie 4 letniego tv full hd Sony 50", na nowego Philipsa 55" i plazmy 42 samsunga na 4k Samsunga 55". W obu przypadkach obraz żyleta.

Pit - 2017-07-06

Ja też widzę dużą różnicę pomiędzy 4k a FHD, szczególnie jak wyświetla się jakieś menu, litery etc-na 4k jest żyleta. Sam obraz też jest lepszy o ile masz materiały w wysokiej rozdzielności.
pr00 - 2017-07-06

Limon nieraz mi się wydaje, że Ty jesteś z tych co widzą/słyszą różnice w kablu za 299 a 301 zł :lol: (bez obrazy). Nie spotkałem nigdy człowieka który by zauważył różnice a zdarzyło mi się nawet w sieci Avans pracować więc jakieś doświadczenie mam. Masz inną budowę oka czy co ? :mrgreen:


Karamba
Jak masz PC z GT1070 to może coś tam podglądasz/pograsz w 4k. Moim zdaniem jest to bajer ładowany na siłę, póki co mamy problem choćby z przenoszeniem tak dużego materiału. Jej jesteś fanem kina i oglądasz codziennie filmy na BR to spoko, dla mnie to jest zbędne. Mam Samsunga UE55H6400 i póki nie będzie jakiejś mega rewolucji nie widzę zbytnich różnic.
Idź do sklepu sprawdź 4K sprawdź ***** jak nie będziesz widział różnicy to nie ma sensu przepłacać. Dla pewności zamów przez net żebyś miał czas na odesłanie. Wiadomo że inaczej się ogląda w domu a inaczej w sklepie.

O dziwo kupiłem ten TV 2 lata temu taniej niż jest obecnie. Co się porobiło na rynku może mi ktoś ogarnięty wytłumaczyć ?

Karamba_DC2 - 2017-07-06

Nigdy nie kupiłem nawet jednej płyty Blu-ray :mrgreen:
Ale nie było na czym tego oglądać też, coś jak Avengers wrzucił bym chętnie w dobrej jakości z płytki :)

Z neta już prawie nic nie ściągam bo mam obecnie zjebany transfer, za jakiś czas się przeprowadzam to będzie lepsze łącze i spoko, ale ściągać te filmy po kilkadziesiąt GB i potem usuwać średnio mi się chce :lol:

Tak czy inaczej zabiorę ze sobą Pendrive z kilkoma plikami i porównam na żywo :)

Gumka23 - 2017-07-06

Karamba_DC2, prędkości dzisiejszego neta powodują, że film 40Gb nie robi większej różnicy, o ile masz więcej czasu niż zaparzenie herbaty. A usunięcie to dwa kliki więc chyba nie problem??

pr00 napisał/a:
PC z GT1070


1070 do 4K to tak delikatnie bardzo za mało :lol: :mrgreen: :mrgreen: 1080Ti ledwo ledwo w 4k ciągnie 60 klatek. ;-)

A wg mnie 4K to jest sens, bo o ile nie chcesz wymienić tv za 2-3 lata to myślę że za kilka lat większość materiałów będzie w 4K. Napewno nie w telewizji satelitarnej/kablowej, ale filmy/seriale zasysane z neta wg mnie tak, tym bardziej w wielkościach 50cali i więcej (bo na monitorach 22-24 cale to bzdura, nie wspominam o telefonach). Na YT już bardzo dużo jest filmów w 4K...

Pit - 2017-07-06

pr00, przecież nawet na monitorze 27 calowym jak się przyjrzysz widać pojedyńcze piksele, czego przy 2k już nie dostrzegam. Nie mówię że to wygląda jakoś tragicznie, ale różnice widać, szczególnie z bliska, np teraz patrzę na adres www w przeglądarce, różnica pomiędzy tym samym napisem na monitorze fhd i 2k jest wyraźnie zauważalna, co dopiero na takim ogromnym wyświetlaczu jak 50 czy 60 cali. Oczywiście że jak siedzisz kilka metrów od tv to tego nie zauważysz.

A różnic w kablach nie widzę, nie słyszę, chyba że w cyfrowych ;-) :lol:

rdk - 2017-07-06

Karamba, bier to co ja chciałem w pierwszej kolejności
https://www.ceneo.pl/40300627

Karamba_DC2 - 2017-07-06

A widzisz rdk, wczoraj przyglądałem się LG UH950V oraz Szajsungom z serii UE55KS7000 :mrgreen: :mrgreen:


edit
Teraz patrzę kurde że to Curved :shock: W pracy z tel nie bylo czasu sie rozgladac za wiele. Boje się tego kąta oglądania :roll:
Fajnie że OLED :oops:

rdk - 2017-07-06

Uwierz mi że nie widać ze to Curved. Serio.
Jakość obrazu rozpierdala system

johnnyg - 2017-07-07

nie bierz szajsunga ks7000, jak już to serię 8

ten OLED ma zyebany montaż, też się na niego grzałem i wręcz miałem podjętą decyzję - no ale raz że curved a dwa że nie powiesisz go na VESA systemie bo ma autorski zjebany system montowania

Karamba_DC2 - 2017-07-07

johnnyg, ja znowu nie lubię wieszać TV , kiedyś to zrobiłem ale jak miałem zamiar zmienić pomieszczenie to za dużo zabawy.
Ogólnie lubię wziąć go ze sobą i postawić gdzie mam ochotę :lol:

Dla mnie to żadna wada, jara mnie że w tej kasie jest fajny OLED 8-)
4K jedynie nie ma ale to raczej nie jest duża wada.
Co do Curved na żywo fajne wrażenie to robi ale nigdzie w sklepie nie stawałem pod kątem żeby mu się przyjrzeć co teraz uczynię :)

Jedynie jest to model z 2015r i w DE patrzyłem na oficjalnej stronie Saturna żeby gdzieś pojechać zobaczyć, nie ma ich już :roll:
W Bydgoszczy jest jeden i napisałem już do sklepu czy to z wystawy nie jest :roll:
Zamówił bym z neta ale nie chce brać w ciemno, jakoś tak ciężko :mrgreen:

johnnyg - 2017-07-07

jak się interesowałem w styczniu, to te EG910V wszędzie z wystawy mieli . No to poza tym mankamentem z wieszaniem i względnym mankamentem w postaci zakrzywionego ekranu (co kto lubi) to gniecie LCDki zarówno VA jak i IPS, także jak dorwiesz nówkę nie z wystawy to będziesz dużo hepi ;)
Karamba_DC2 - 2017-07-07

To prawda, sprzęt rocznikowo z 2015 i mało gdzie już zostały.
Wiem gdzie jest nowy za około 5K , może za 4900 bym dostał a może jeszcze coś urwie się jak zalega dłużej.
Jutro wyskocze do Saturna zobaczyć na żywo jakieś modele może coś wpadnie w oko :)
RDK się zaklina że jest świetny to pojadę do niego zobaczyć :lol:

Karamba_DC2 - 2017-07-09

No to ja wybrałem i jutro jadę po swojego nowego wymarzonego OLEDa 8-)

Wyczaiłem w zajebistej promo więc dołożyłem trochę i biorę już na kolejne lata mam nadzieje 8-)

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-OLED55B6V

Na żywo gniotą suty te OLEDy :oops:

Gumka23 - 2017-07-09

"trochę" dołożyłem ... :lol:
antek - 2017-07-09

Karamba_DC2 napisał/a:
No to ja wybrałem i jutro jadę po swojego nowego wymarzonego OLEDa 8-)

Wyczaiłem w zajebistej promo więc dołożyłem trochę i biorę już na kolejne lata mam nadzieje 8-)

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-OLED55B6V

Na żywo gniotą suty te OLEDy :oops:
Obrazek



Piękna maszyna, zazdraszczam 8-)

Krychu - 2017-07-09

dołożył sprzedawcy i wybiegł ze sklepu z tv pod pachą, krzycząc allah akbar! :mrgreen:
Karamba_DC2 - 2017-07-09

Gumka23, cena w kraju to 10.000zl , jak sie trafi to ponizej 8k. Rok temu w sklepach były po 16.000zl :shock: :shock: :shock:

W DE trafilem sztukę za 7200 :P
Tak wiem, dla mnie to tez duzo za TV , ale kupuje na kolejne 7 lat jak poprzednika, wiec wolalem dac troche wiecej.
Chcialem przeznaczyć 1300euro i tyle trzeba mieć na dobrego LCD LED, a za 1700 mam fajnego OLEDa z czym trzeba i spokój na lata, a nie tam męczyć sie z lcd bez czerni :mrgreen: :mrgreen:

Gumka23 - 2017-07-09

Eee... jak 7200 to nie tak źle. Mi ceneo pokazało 10300, więc drugie tyle co chciałeś wyłożyć.

To, że w Polsce drożej to norma. Wysoko rozwinięty kraj z zamożnym społeczeństwem. Stać nas!

PS. Widziałem Twojego ex ITRa. Papel w Debrznie upalał, a że byłem u rodzinki w okolicach to podjechałem.

PS2. 1/4 to nuuda w chvj!

Karamba_DC2 - 2017-07-09

Potwierdzam , 1/4 to nuda :lol: :lol:
Dopiero jak sie startuje i jest blisko czołówki , tak to strara opon :mrgreen:

W kraju też są po okolo 7600 widzialem :)
Tutaj jest duzo lepiej z gwarancja, reklamacjami itd , wiec i tak kupil bym tutaj, bo kiedy mi sie cos nie zjebalo to dostawalem nowe lub naprawione :-D
Jutro po pracy walę prosto do sklepu 50km :lol: :lol:

Wiseguy - 2017-07-12

Potrzebny telewizor jak najmniejszy 40 cali lub mniej ale mający 4k, ze względu że czasami będzie tam podłączony komp. Jakieś podpowiedzi.
larry33 - 2017-07-19

Poleci ktoś pralkę, koniecznie z załadunkiem od góry?

Czy opłaca się dokładać kolka stów do pralek z silnikiem inverter i praniem parowym?

Myślałem o poniższym modelu:

https://www.euro.com.pl/p...t11366hgw.bhtml

pr00 - 2017-07-19

larry33 napisał/a:
Poleci ktoś pralkę, koniecznie z załadunkiem od góry?

Czy opłaca się dokładać kolka stów do pralek z silnikiem inverter i praniem parowym?

Myślałem o poniższym modelu:

https://www.euro.com.pl/p...t11366hgw.bhtml


Pralkę się kupuje poniżej budżetu, była miała to co chcesz (np. 1200 obrotów). Jak się zepsuje otwierasz balkon wypieprzasz i idziesz do sklepu po nową.

rdk - 2017-07-20

na co patrzeć przy zakupie soundbara+woofer?
tylko na moc i kolor? Jaka różnica przy takim poziomie sprzętu jest między JBL za 2,5k a LG za 1200?

guczi - 2017-07-20

Najlepiej to posłuchać, można zwrócić uwagę na średnice głośnika w subie, duże prawdopodobieństwo, że ten większy zagra przyjemniej.
Booohal - 2017-07-20

guczi napisał/a:
duże prawdopodobieństwo, że ten większy zagra przyjemniej.

Kłamczuszek z Ciebie :chytry:
rdk, Dam Ci namiar na bardzo dobry sklep. Zadzwoń koniecznie do nich!
Sam nie uważam soundbarów ale facet nie jest typowym sprzedawcą. Pasjonatem, a sprzedawcą przy okazji.

Wiseguy - 2017-07-21

larry33 napisał/a:
Poleci ktoś pralkę, koniecznie z załadunkiem od góry?

Czy opłaca się dokładać kolka stów do pralek z silnikiem inverter i praniem parowym?

Myślałem o poniższym modelu:

https://www.euro.com.pl/p...t11366hgw.bhtml

Co do marki to u mnie się sprawuje, też mam ładowaną od góry, po przebojach z whirlpool-em za 2500zł Aeg-elektorolux za 1300zł jest mistrzem.
Cop do modelu to się nie wypowiem, moja mam chyba 5 lat i zero problemów.

guczi - 2017-07-22

Booohal napisał/a:
guczi napisał/a:
duże prawdopodobieństwo, że ten większy zagra przyjemniej.

Kłamczuszek z Ciebie :chytry:
rdk, Dam Ci namiar na bardzo dobry sklep. Zadzwoń koniecznie do nich!
Sam nie uważam soundbarów ale facet nie jest typowym sprzedawcą. Pasjonatem, a sprzedawcą przy okazji.


Miałem na myśli to, że 6" przetwornik to troche słaba opcja do suba i takie pukacze odrzucił bym na wstępie.

Booohal - 2017-07-22

6'' może i tak ale 8'' słyszałem kilka, które były mistrzami. I to w niemałej kubaturze. 6'' w sumie żadnej nie słyszałem. Nawet nie wiem czy jest coś interesującego. Oczywiście w normalnych subach.
rdk - 2017-07-23

Wracajac do TV to w sklepie polecili mi:
https://www.mediaexpert.p...6baep,id-816148

Zamiast Panasonica tx58ex700 i ten soniacz jest naprawdę git
Oraz uważam ze w tym przedziale tv różnią się minimalnie w codziennym użytkowaniu
Ktoś miał doświadczenia? Android jest na Sony. Firefox na Panasie

gaseb - 2017-07-23

Mam takiego Sony tylko nie 55". Jestem bardzo zadowolony. Wchodzenie w Guide i przerzucanie kanałów szybciej powinno działać. Obraz 4K żyleta. Z Androida po za Chromecast'em nie korzystam.
Pit - 2017-07-23

rdk, ja mam podobnego Sony, tylko starsza wersję. Menu na Panasonic działa dużo lepiej. Android potrafi przymulić, ale z samego obrazu itp jestem mega zadowolony. Androida brałem głównie dla dużego wyboru aplikacji, a teraz używam jedynie Spotify, Netflixa, YouTube i jakiegoś playera do filmów.
Niemniej jednak, po pierwsze, gdybym miał wybór i większy budżet jak kupowałem tv to wolałbym Panasonica z tą wiedzą którą mam dzisiaj.
Po drugie, nigdy nie słuchałbym żadnych porad od ludzi którzy mają prowizję od sprzedaży danego sprzętu.

rdk - 2017-07-23

Niby tak, ale w testach jest porównywalnie. Na androidzie mi specjalnie nie zależy ale trzeba mieć na uwadze ze niewiadomo co będzie z tym systemem Firefox bo Panas coś tam się obraził na nich. Ja miliona aplikacji nie potrzebuje, wiec android zakładam ze będzie działał dobrze. Ten w Panasie system tez potrafi zawiesić się i dziala topornie. Jeszcze pojadę do sklepu po obiedzie i obadam tak na 100% czego się spodziewać.

Przemawia do mnie to ze teraz mam Sony i działa wyśmienicie. Ok. Może ten Sony to coś innego ale tez mam wrażenie ze marka może mieć znaczenie. Na chwile obecna bliżej mi do Sony.

Kubaa - 2017-07-23

Radek, to Ty jeszcze męczysz temat zakupu telewizora? Ku#wa gorzej jak z Limonem i FN2 :mrgreen:
Pit - 2017-07-23

rdk, rób jak chcesz tylko kupuj bez zbędnych emocji... ja o Sony mam jak najlepsze zdanie, gdyby ten android lepiej działał to w ogóle nie miałbym żadnych zastrzeżeń. U kumpla w tym Panasonicu menu działa w mgnieniu oka i to jest największa różnica. Co nie weźmiesz to i tak będziesz zadowolony...

Kubaa napisał/a:
Ku#wa gorzej jak z Limonem i FN2

:hyhy:
ja już nawet wolę nie pisać o moich rozkminach, kupię po taniości seryjne EJ9 w cenie telewizora Radka to dopiero będzie beka :lol: eot

Karamba_DC2 - 2017-07-23

rdk, ja już Ci mówiłem, jebać biedę :lol:
Bez tego soundbara na którego się uparles tak mocno, dokladasz 1k i masz mega OLEDa z Harman&Kardon na dzień dobry, tv kupuje się na lata więc serio nie wolisz poczekać miesiąc dłużej no ale kupić na lata ? :P

johnnyg - 2017-07-23

Rok , jak byłem w RTV euro AGD to patrzyłem na tv a jak podeszli kolesie to powiedziałem ze po odkurzacz wpadłem , i tylko oglądam . A po chwili jako zw trzech ich stało , to tak dla jaj spytałem , czy poleciłoby takiego Sony czy takiego lg czy tamtego samsunga . Jeden powiedział ze lg , drugi ze Sony a trzeci ze samsunga- bo się markami opiekują wiec chwała swoje produkty - bez ogródek mi to powiedzieli :D
rdk - 2017-07-24

ok, byłem jeszcze w 2 innych sklepach. Tylko w jednym mieli tego Panasa. Złego słowa nie powiem, ale ostatecznie wziąłem SONY :mrgreen: mało tego - wziałem innego niż chciałem. Tzn też seria 8 , ale wyższy model z matrycą 100Hz. KD-55XE8577
Dziękuję wszystkim za pomoc :)
johnnyg napisał/a:
Rok , jak byłem w RTV euro AGD to patrzyłem na tv a jak podeszli kolesie to powiedziałem ze po odkurzacz wpadłem , i tylko oglądam . A po chwili jako zw trzech ich stało , to tak dla jaj spytałem , czy poleciłoby takiego Sony czy takiego lg czy tamtego samsunga . Jeden powiedział ze lg , drugi ze Sony a trzeci ze samsunga- bo się markami opiekują wiec chwała swoje produkty - bez ogródek mi to powiedzieli
po RTV Euro biegał gość w koszulce Samsunga i polecił mi Sony. Powiedział szczerze, że Samsung poza serią 7500 nie zrobił nic wartego polecenia.
Karamba_DC2 napisał/a:
rdk, ja już Ci mówiłem, jebać biedę
Bez tego soundbara na którego się uparles tak mocno, dokladasz 1k i masz mega OLEDa z Harman&Kardon na dzień dobry, tv kupuje się na lata więc serio nie wolisz poczekać miesiąc dłużej no ale kupić na lata ?
ziom, wiem, że mnie namawiałeś, ale dla mnie soundbar do TV to tylko dodatek w sumie, bo ja dużo słucham z telefonu i wówczas soundbar ma lepsze właściwości ;-)
Pit - 2017-07-24

rdk napisał/a:
po RTV Euro biegał gość w koszulce Samsunga i polecił mi Sony. Powiedział szczerze, że Samsung poza serią 7500 nie zrobił nic wartego polecenia.

Telewizory samsunga wypadały strasznie gównianie na tle konkurencji jak ja szukałem TV, także nawet wrogowi bym tego nie polecił.

Gratulacje, dobrze że wziąłeś 100Hz.

rdk - 2017-07-24

Dzięki. Jakość robi szau (wszystko by robiło tak naprawdę wiec nie będę tu się produkował ze kupiłem najlepszy tv w galaktyce)
Ja porównuje do tego co miałem. Miałem fhd 37'
Przy 4K 55' musi być dobrze
Sałndbar podaje 8-)

gaseb - 2017-07-24

Teraz odpalaj YT i szukaj filmów 4K. Mi kopara opadła
Pit - 2017-07-24

x2 :mrgreen: niesamowita jakość obrazu jest w 4k...
rdk - 2017-07-24

Już wczoraj szukałem pod wieczór :mrgreen:

Jest jeden minus tych tv o których się nie mówi na głos - zwykle kanały nieHD wyglądają jakiś kvrwa marny żart :mrgreen:

gaseb - 2017-07-24

Czyli tak samo jak wyglądają mordy prezeterów w HD
rdk - 2017-07-24

Ahaha coś w tym jest.
A propos szukania materiałów to już nie mogę się doczekać wyszukać jakiegoś Armin Only w 4K albo Schillera 8-)

johnnyg - 2017-07-24

Samsung najmocniej świeci porównując klasy tv z trójcy LG/Sony/Samsung - natomiast najwierniejsze odwzorowanie kolorów to właśnie Sony. Natomiast Samsung ma coś czego nie mają pozostałe LCDki - matrycę VA czyli nie robią się te wredne jasniejsze i ciemniejsze pasy przy oglądaniu skoków narciarskich czy meczów- gdzie sporą powierzchnię zajmuje jednolite tło. Natomiast ten Sony to wysoka półka, będzie git :) .
Pit - 2017-08-06

Szuka ktoś fajnego bezlusterkowca? Bo mam na sprzedaż. ;)
Panasonic Lumix GX80 + obiektyw 12-32mm. Mega kosa do zdjęć i filmowania, nawet w 4k, w necie najtaniej za 2750pln, dla JDMO cena 2600. Oczywiście 100% nówka, totalnie nieużywany, z gwarancją 2 letnią.
https://www.ceneo.pl/44214462



Tak to kręci:

Karamba_DC2 - 2017-08-06

Ale kosa :shock:
Szkoda ze teraz nie mogę się na takiego szarpnąc, przydał by się na wakacje w Chorwacji :-/

Pit - 2017-08-09

Sam bym go sobie zostawił bo kocur straszny ten aparat, a do tego mega poręczny, ale póki co bardziej potrzebuję kasy niż sprzętu. :)

btw. esencja sprzedawania na OLX, byłem już z gościem ugadany na konkretną cenę aparatu, wczoraj miał przyjechać, nie przyjechał i taka wiadomość:
Cytat:
Bardzo Pana przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam. Jak się żona dowiedziała gdzie wychodzę i ile chcę wydać na aparat, to zaczęła drzeć mordę i zrobiła straszną awanturę. Dla świętego spokoju postanowiłem nie jechać i się załamałem, bo muszę żyć z tą prukwą.
Tak więc wycofuję swoją ofertę i jeszcze raz przepraszam.


:lol: :lol: :lol:

Pilar - 2017-08-09

Hahaha, poważnie tak Ci napisał? :lol:
Pit - 2017-08-09

No poważnie, dzisiaj rano. :mrgreen: aż mi szkoda gościa :mrgreen:
Hikiel - 2017-08-09

Hahahahaha :D
Mareczuczek - 2017-08-09

Szczery chłop, myślałem że napisał w stylu "Sprzedaj pan za pincet mam horom curke" :D
YacaJackowski - 2017-08-09

Mareczuczek napisał/a:
Szczery chłop, myślałem że napisał w stylu "Sprzedaj pan za pincet mam horom curke" :D


Jakbym czytał wiadomość nt sprzedaży mojego xboxa...

Mareczuczek - 2017-08-09

Nie moje ale padłem :lol: :lol:


pr00 - 2017-08-09

Najlepszy dealem dla tego gościa byłby dobry prawnik i pozew o rozwód, nie wiem jak ci ludzie się dobierają w pary :lol:
Krychu - 2017-08-09

Ja wczoraj pół dnia picowałem kiwika pod sprzedaż, bo mieli przyjechać wieczorem, a o godzinie o której miał dzwonić, pomimo wcześniejszych zapewnień esemesowych nie zadzwonił, nie przyjechał, odzewu brak, nawet śmieć nie raczył napisać, że jednak nie przyjedzie :evil: Straciłem tylko wolny dzień na tego grata, no ale przynajmniej mam czyste auto :lol:
johnnyg - 2017-08-09

Ty whoyou , to przez ciebie dzisiaj będzie deszcz yebać
Wiseguy - 2017-08-10

Jaką pianownice kupić do karcher-a z serii HD do użytku domowego?
Booohal - 2017-08-10

Taką:
http://allegro.pl/pianown...6410841641.html
+ szybkozłączki (dla mnie must have)
http://allegro.pl/szybkoz...5852712597.html
Tylko napisz im jaką masz dokładnie myjkę żeby gwinty dobrze dobrali.

Booohal - 2017-08-10

Limon napisał/a:
Sam bym go sobie zostawił bo kocur straszny ten aparat, a do tego mega poręczny, ale póki co bardziej potrzebuję kasy niż sprzętu. :)

btw. esencja sprzedawania na OLX, byłem już z gościem ugadany na konkretną cenę aparatu, wczoraj miał przyjechać, nie przyjechał i taka wiadomość:
Cytat:
Bardzo Pana przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam. Jak się żona dowiedziała gdzie wychodzę i ile chcę wydać na aparat, to zaczęła drzeć mordę i zrobiła straszną awanturę. Dla świętego spokoju postanowiłem nie jechać i się załamałem, bo muszę żyć z tą prukwą.
Tak więc wycofuję swoją ofertę i jeszcze raz przepraszam.


:lol: :lol: :lol:


Feeeeejm!
https://jbzdy.pl/obr/591789/przypal-xd
:)

Pit - 2017-08-10

*****... :wstyd: wolałbym być znany dzięki innym dokonaniom :lol: dzięki za podesłanie
Booohal - 2017-08-10

Życzę Ci większych sukcesów :-P
Cykada - 2017-09-25

Szukam odkurzacza:

-albo takiego pionowego akumulatorowego, ale kompletnie nie znam się na takich sprzętach. ma ktoś jakieś doświadczenie?
Jak z mocą takich wynalazków i czasem pracy? Mam mieszkanie 74m2
Są dosyć drogie, ale czy warto?

-albo takiego zwykłego na kabel, średniej półki – 300/400pln, ktoś coś poleci?

Wszystkie uwagi mile widziane.

maciek - 2017-09-25

Zwykły to zelmer odyssey. Serdecznie polecam ;-)
Gumka23 - 2017-09-25

Tylko Jupiter! Młody stwierdził, że odkurzacz może być dobrą zabawką, a on nadal działa. Jest to miarodajny test :-P

A taki pionowy widziałem philipsa, który odkurza i zarazem myje podłogę, musi być fajna sprawa, ale jakieś 1,5k kosztował...

pr00 - 2017-09-25

Jak masz gdzie trzymać to bierz jakąś przemysłówkę za 300 zł będziesz miał mega odkurzacz a te domowe mogą się schować.
johnnyg - 2017-09-26

przecież już było, jeśli nie henry to jupiter i basta
Karamba_DC2 - 2017-09-26

Chciałem zakupić kamerkę na wypady wakacyjne i do auta, gdyż w niedalekiej przeszłość jakieś onboardy będą nagrywane :)

Jeśli chodzi o jakość obrazu i stabilizację to go pro wygrywa.
Jednak nie wyobrażam sobie kolejnej kamerki bez wyświetlacza, ustawienie tego bez możliwości kadrowania dyskwalifikuje większość modeli.
Teraz pytanie czy warto dołożyć i brać hero 5 Black ?
Jest też Xaomi Yi2, ale w testach piszą że go pro zjada ja jakością obrazu.
Zatem, jakieś rady ? :)
Na OLX w okolicy jest jedna za 1500 bez karty :P

Emre - 2017-09-26

Eken H9R - Dziekuje, dobranoc.

4 stówy ze wszystkimi potrzebnymi gadżetami. Filmy w HD kręci mega, w 4K nawet jeszcze nie sprawdzałem.

Wiseguy - 2017-09-26

Drogo ja z ali kupiłem cały zestaw, 2x bateria, karta 16GB, etui za ~300zł :P
Używam w samochodzie, w trakcie nurkowań czy na nartach, ostatnio nawet na moto.

Krychu - 2017-09-26

Ja ekena bym nie polecił ze względu na brak stabilizacji, nagrania z ręki w ruchu to porażka, ale do onboardów akurat będzie wystarczająca
fulek - 2017-09-26

ja tez nagrywam ekenem, YouTube trochę obcina i w słońcu jak widać gówno widać :lol:
johnnyg - 2017-09-27

ekena mam, uważam że jest dostateczny z plusem :D
Karamba_DC2 - 2017-09-27

Mam prawie to samo, tylko bez nazwy Eken. Kamerka taka sama, nawet pilot do niej ten sam. Dałem 250zl.
Serio mamy to stawiać koło gopro :shock:
To już wolę mój telefon, tyle że do kasku go nie przykleje i brak stabilizacji.
To chyba odpuszcze zakup czego kolwiek skoro mam fajną kamerkę :lol:

johnnyg - 2017-09-27

Ty ale że dudka na mundial nie wzięli?
antek - 2017-09-27

Też mam ekena i mam podobne zdanie jak Karamba i johny, dobra kamerka w budżeie do 300zł. Do użytku kilka razy w roku w zupełności wystarczy. Ale koło wysokich modeli gopro na pewno nie stała :)
gaseb - 2017-09-27

Karamba_DC2 napisał/a:
Jest też Xaomi Yi2, ale w testach piszą że go pro zjada ja jakością obrazu.
Zatem, jakieś rady ? :)
Na OLX w okolicy jest jedna za 1500 bez karty :P
Ja niedawno kupiłem Xiaomi 4K+ i jsstem bardzo zadowolony. Wziąłem w zestawie z obudową podwodną. Uchwyt taki pływający na wodzie dokupisz i styknie (jeśli wbudowana stabilizacja Ci wystarcza). Jeśli nie to gimbala za 950zł dokupisz i będziesz miał sprzęt na lata.
Gumka23 - 2017-09-27

No właśnie... X 4K+ złe? Jeśli złe no to tylko GoPro zostaje...
Karamba_DC2 - 2017-09-27

Rzecz w tym że nie chciał bym się kierować tym co piszą w testach czy na forach, bo to samo jest z telefonami...
Ale nikt tutaj nie miał w łapach Gopro vs takie Chińczyki ?

Mam tego pseudo Ekena, i kurde no dupy nie urywa, zatem od marki GoPro spodziewam się naprawdę dobrej jakości.
Wczoraj widziałem typa jak wrzucił do wanny kamery, potem telefon z muzyką, i hero5 nawet pod wodą nagralo świetnie dźwięk.
Obraz z niej jest taki płynny i stabilny, czego te tanie kamery raczej nie oferują jak patrzę na yt.
Ahh sam nie wiem.

gaseb - 2017-09-27

To kup gopro bo zaraz rozpocznie się saga identyczna do kupna auta przez Limona :mrgreen:
Gumka23 - 2017-09-27

Nie patrz na testy czy fora tylko pisz w YT:

https://youtu.be/cnqvKmOqCsk?t=245

https://youtu.be/RjGPVmL-AMA?t=42

I sam oceń co Ci się najbardziej podoba..

johnnyg - 2017-09-27

ale nie sprawdzay na tubie tylko na vimeo :D
Gumka23 - 2017-09-27

Prawda. YT obcina jakość.. no ale obcina u każdego, więc jest miarodajne..
Pit - 2017-09-27

Nie prawda, YT obcina jakość w zależności od popularności kanału- film z GoPro u kolesia z 0 subskrypcjami będzie miał zupełnie inne bitrate niż taki wrzucony na oficjalny kanał GoPro chociażby.
Karamba_DC2 - 2017-09-27

Ooo, i to ma sens. Dzisiaj w domu będę szukać :)
Gumka23 - 2017-09-27

Limon, obcina równo każdej kamerze w porównaniu na jednym filmie, o to chodziło.
Pit - 2017-09-27

a to tak, zgadzam się :)
banyo - 2017-10-16

Pytanie do Pań Domu... Będzie zakup kuchenki gzowej. Ma być klasyczna z piekarnikiem. I teraz pytanie - lepszy piekarnik gazowy, czy elektryczny?

Odpada osobno piekarnik i osobno płyta bo pod to trzeba było rozpieprzać i przerabiać całą zabudowę kuchni :-/

pr00 - 2017-10-16

Piekarnik gazowy chyba tylko w najniższych modelach znajdziesz, elektryczny jest dużo lepszy. Jaka cena ?
hot_rider - 2017-10-16

banyo, solgaz.eu
polecam, płyta gazowa a wygląda jak indukcja

banyo - 2017-10-16

pr00, no właśnie zainteresowanym (to nie dla mnie) wpadła w oko kuchenka Indesit właśnie w śmiesznej cenie bo za 900zł. Pytam z czystej ciekawosci od ten piekarnik bo nie miałem z tym do czynienia.
YacaJackowski - 2017-10-16

Ja mam całą gazową kuchnie bo mam gaz zryczałtowany w czynszu więc nie opłaca mi się gazowa-elektryczna. Też mam Indesita, też kupiona za mega śmieszny hajs bo o ile się nie mylę to było 849 zł. Piekarnik długo się nagrzewa i to w sumie największy minus. Cała reszta spoko, czy pieczenia ciasta czy jakieś pizze czy cokolwiek innego w piekarniku wychodzą bardzo dobrze, ja minusów nie widzę.
Krychu - 2017-10-16

płyta gazowa to dla mnie nowość, a ponoć od 14 lat produkują :-D
pr00 - 2017-10-16

banyo napisał/a:
pr00, no właśnie zainteresowanym (to nie dla mnie) wpadła w oko kuchenka Indesit właśnie w śmiesznej cenie bo za 900zł. Pytam z czystej ciekawosci od ten piekarnik bo nie miałem z tym do czynienia.


January bym jednak poszedł w elektryczny jeśli ma być chiz raz na jakiś czas używana. Z doświadczenia mogę polecić Electrolux's,


Przykład w przyzwoitej kasie:

https://www.mediaexpert.p...CFcbMsgodUeAPnw

sajmonski - 2017-10-16

polecam rozwiązanie Samsunga z Dual Cook. Na codzień używamy tylko jednej części piekarnika, która się dużo szybciej nagrzewa i mniej prądu żre.
Booohal - 2017-10-16

hot_rider napisał/a:
banyo, solgaz.eu

Teściowie mają i klną. Nie kupiliby ponownie. Tylko ładnie wygląda.

hot_rider - 2017-10-16

a co się dzieje?
bo ludzie sobie chwalą

Booohal - 2017-10-16

O wiele wolniej się nagrzewa. Nic specjalnego. Tylko ładna jest.
Coś tam się podobno też zepsuło ale nie dopytywałem bo teść za granicą.
Mówiłem teściowi o indukcji to się uparł...
Ja indukcji nie zamieniłbym na nić innego. A mam praktycznie najtańszą...

pr00 - 2017-10-16

Przecież w tym solgazie musi być strata energetyczna, fizyki nie oszukasz nawet na logikę. Płomień ogrzewa najpierw szkło później garnek, że ludzie się na to dają nabrać.
Pilar - 2017-10-16

pr00 napisał/a:
Przecież w tym solgazie musi być strata energetyczna, fizyki nie oszukasz nawet na logikę. Płomień ogrzewa najpierw szkło później garnek, że ludzie się na to dają nabrać.


Plus to, że zmiany temperatury będą z opóźnieniem. Coś Ci kipi, zmniejszasz gaz a tu dalej Ci sie leje :mrgreen:

banyo - 2017-10-16

pr00 napisał/a:
Przykład w przyzwoitej kasie:

https://www.mediaexpert.p...CFcbMsgodUeAPnw


Ooo, tej nie widziałem.

johnnyg - 2017-10-30

http://agdlab.pl/artykuly...dziernika,11060
Zobaczcie w tym rankingu odkurzacze- coś mi się wydaje że do tego wyniku w sporym stopniu przyczyniło się JDM:O 8-)

rdk - 2017-10-30

Panowie,

laptok do grania [tak wiem, z dupy] tak, żeby pyknąć w CS:GO czy też PUBG.
Warto coś używanego? Warto interesować się tematem?
Nie może być stacjonara bo nie mam gdzie to postawić

TorquedMad_Mind - 2017-10-30

rdk napisał/a:
Panowie,

laptok do grania [tak wiem, z dupy] tak, żeby pyknąć w CS:GO czy też PUBG.
Warto coś używanego? Warto interesować się tematem?
Nie może być stacjonara bo nie mam gdzie to postawić

do CS'a wystarczy kalkulator a do POBGa coś mocniejszego - sprecyzuj budżet.

rdk - 2017-10-30

nie wiem... 2k?

nawet przez chwilę nie myślałem o nowym :mrgreen:

TorquedMad_Mind - 2017-10-30

to nowy na pewno nie ;)

z używek lepiej będzie zdobyć stacjonarkę. Tyle, że więcej pieprzenia żeby złożyć (bo party po kolei i ew. problemy jak coś nie będzie działać).

rdk - 2017-10-30

Bio napisał/a:
to nowy na pewno nie ;)

z używek lepiej będzie zdobyć stacjonarkę. Tyle, że więcej pieprzenia żeby złożyć (bo party po kolei i ew. problemy jak coś nie będzie działać).

Pisalem ze stacjonarny odpada :-(

Krychu - 2017-10-31

PC to nie szafa przesuwna, miejsce się znajdzie.
Gumka23 - 2017-10-31

Radku, teraz możesz złożyć kompa, który nie będzie dużo większy od konsoli...


Karamba_DC2 - 2017-10-31

Przez kilka lat grałem na laptopach, potem poskladalem PC i glownie stoi w koncie, odpalony był kilka razy w roku :lol:
Trzeba być zajadłym "gejmerem" zeby skladac PCta do gier ;)

Mam 2 konsole, PC i lapka. PC nie uzywam wcale :roll:

RDK szukaj dobrego używanego który jest dość młody na fakturze ze sklepu jak chcesz.
Chociaż lepiej było by wydać te 2k a reszte na jakieś małe raty ale kupić nowy ? :->

Dawniej miałem 2 Toshiby, a teraz mam drugiego MSI , są świetne dla takiego laika jak ja, gry śmigają dla mnie git.
Zdarzyło mi sie jakies call of duty podpinać kablem pod TV , też spoko opcja :mrgreen:

Pit - 2017-10-31

Mimo że mam wyjebistego kompa (fakt, póki co bez karty graficznej :lol: ) to do gier dalej wolę konsolę, są gry w które na konsoli się nie pogra (np assetto corsa z modami czy jakieś gry strategiczne) i tutaj wchodzi PC. Kompa używam do programowania i dopiero mocny PC mi zapewnił komfortową pracę, z żadnym laptopem bym nie dał rady.

Natomiast do codziennego użytku na kanapie to chyba wolałbym laptopa + konsolę. Ale fakt, że można złożyć ładnego i małego desktopa.

TorquedMad_Mind - 2017-10-31

rdk napisał/a:
Bio napisał/a:
to nowy na pewno nie ;)

z używek lepiej będzie zdobyć stacjonarkę. Tyle, że więcej pieprzenia żeby złożyć (bo party po kolei i ew. problemy jak coś nie będzie działać).

Pisalem ze stacjonarny odpada :-(

to wg. mnie odpuść. Z doświadczenia wiem, że gamingowe lapki używki są często po różnych przygodach (zalania, rebailingi, wizyty w piekarnikach, etc).

Gumka23 - 2017-10-31

Karamba_DC2, ja cokolwiek bym nie robił (przeglądanie netu, robienie zakupów, praca, granie) PC zawsze będzie nad laptopem. Komfort nieporównywalnie wyższy. Wygodna nie męcząca pozycja przy biurku. Duży wygodny monitor. Wygodniejsza klawiatura. Myszka! No i najważniejsze- wydajność sprzętu.

Laptop to dla mnie taka proteza, którą się bierze albo dla mobilności (i nie mówię o przechodzeniu z pokoju do pokoju tylko o pracy w rozjazdach), albo z braku miejsca w domu.

TorquedMad_Mind - 2017-11-01

Gumka23 napisał/a:
Karamba_DC2, ja cokolwiek bym nie robił (przeglądanie netu, robienie zakupów, praca, granie) PC zawsze będzie nad laptopem. Komfort nieporównywalnie wyższy. Wygodna nie męcząca pozycja przy biurku. Duży wygodny monitor. Wygodniejsza klawiatura. Myszka! No i najważniejsze- wydajność sprzętu.

Laptop to dla mnie taka proteza, którą się bierze albo dla mobilności (i nie mówię o przechodzeniu z pokoju do pokoju tylko o pracy w rozjazdach), albo z braku miejsca w domu.

widzisz - a ja właśnie skończyłem na lapku z powodu mobilności. A i dodatkowa klawa + myszka + monitor są (więc nie ma tego "gorszego komfortu", o którym wspominasz)

Ogólnie agument "bo to PC masz lepszy monitor, peryferia są fajniejsze!" jest wg. mnie z dupy, bo do obydwu kupujesz te same ;)

Realnie dzisiaj do wyboru lapka (bo w typowych "domowych" zastosowaniach dóżych różnic w wydajności nie ma), czy PC właściwie głównie opiera się na punkcie: "będę z tym jeździł i pracował nie tylko w domu?" jeśli na to jest odpowiedź tak - kończy się z laptopem. Jeśli sra się kasą, to ma się mocnego lapka i PC.

Karamba_DC2 - 2017-11-01

Gumka23, ale nie każdy jest takim technologicznym freekiem i zboczeńcem :D

Wyjasnij mi jak PC lepiej obsługuje przeglądanie jdm-option czy allegro, serio pytam :lol:
Resztę napisał Bio , mogę podłączyć klawiaturę, myszkę mam cały czas obok, moniotor odstawiłem do kartona od czasu jak kupilem 55 OLEDa :mrgreen:

PC stoi nie używany wcale, bo jedynie gdzie było czuć różnicę to gierki na full detalach, na które ostatnio i tak nie mam czasu.
Czasami odpalę FORZE i koniec.
A jeżeli granie dla zabawy, a nie na zawodach online, to serio musi to być super hiper piec za pare grubych patyków ?
Mam lapka za trochę ponad 3K , i jaki tytuł mnie nie interesował, śmigał jak należy :)

Dawniej spuszczanie się nad grami jak Battlefield , Crysis i podobne, jaki to musi być nowy piec poskładany, kiedy oni odkładali kasę na nową grafike, ja grałem na lapku i nie odczułem jakiegoś dyskomfortu :P :mrgreen:

Ale owszem, PC zawsze będzie mocniejszy i szybszy w tej samej kasie, z tym się zgodzę, i owszem jest pewnie wydajniejszy ileś tam razy, ale kto tego potrzebuje ?
To samo jest ze smartfonami, setki testów, kupujesz i co, widzisz jakieś rażące różnice ?
Ja nie :)
Sami mówicie że Xiaomi jest tak samo dobre jak nowe galaxy czy ajfony, to laptop nie może zastąpić PCta kilka razy w roku w domu ? :)

U mnie laptop wygrywał zawsze z prostej przyczyny, jeżdżę sporo PL-DE , jak wyobrażasz sobie pakować za każdym razem PCta i monitor , i klawe z myszką na weekend bo może pograsz ? :lol:
Wtedy PC jest protezą :]

rdk - 2017-11-02

dzięki za info,
stacjonarny to gorzej jak szafa. A monitor i cały syf z kablami? Nie ma na to miejsce. Definitywnie.
***** tam, czekam na lepsze czasy i dom. Wtedy będę miał gdzie postawić stacjonarny. Albo będzie mnie stać na nowy gejmingowy :lol:

Gumka23 - 2017-11-02

No co ja wam poradzę, że jak siadam przy większości lapków to mnie wszystko w nich *****. :mrgreen: A argument monitora, myszki i klawiatury to troche z pupy, bo co to wtedy za sprzęt mobilny... przecież wtedy równie dobrze można postawić desktopa pod monitor na m-itx :P

Ja mówię o ludziach, którzy kupują laptopa, bo laptop to taki lepszy, chyba nie? A później stoi w tym samym miejscu całe swoje życie i się męczą z touchpadem i 15calowym monitorem i ch*ową klawiaturą zastanawiając się czemu ten firefox uruchamia się 10sek. I nie mówię tu o lapkach za 6-10tys. zł, bo wiadomo, że tam wydajność jest wystarczająca. Najczęściej ludzie kupują laptopy za 2-3tys. a przecież taki sprzęt to dramat.. no chyba, że do przeglądania fejsa i sprawdzenia poczty to wtedy telefon wystarczy..

Karamba, w Twoim przypadku oczywiście się sacjonarka nie sprawdzi..
Dlatego napisałem- laptop dla mobilnych ludzi lub braku miejsca w domu.

Radek? Jaki syf z kablami? Zasilający i monitora to cały syf? Ewentualnie jeśli dobra myszka to +1 i to wszystko. A jak już te 2-3 kable przeszkadzają tak bardzo to:



W konsoli też cały syf z kablami jest? :-P :lol:

Pit - 2017-11-02

ja kupiłem na początku studiów laptopa, bo potrzebowałem mobilnego sprzętu, a w praktyce 95% czasu było dokładnie tak:
Gumka23 napisał/a:
A później stoi w tym samym miejscu całe swoje życie i się męczą z touchpadem i 15calowym monitorem i ch*ową klawiaturą


Tyle że dokupiłem myszkę, a po 3-4 latach monitor, teraz mam w końcu dobrego desktopa + laptopa jako backupowy komp/na wyjazdy i tak jest dla mnie idealnie.

wisnia8686 - 2017-11-02

Pany wiecie gdzie kupię za jakiś ludzki pieniądz wieszak do TV 65' OLED? Wszystko praktycznie do LCD, a tam zupełnie inne mocowanie :/
Emre - 2017-11-02

Chyba juz o to pytałem, ale nie chce mi sie szukać.

Muszę wreszcie kupic ekspres do kawy.

Najlepiej, zeby wszystko sam robił. Czyli podstawiam kubek i naciskam guzik.

Musi ładnie wyglądać i zeby był w miarę kompaktowy, bo nie chce zagracac kuchni.

Budżet max 3-4k.

hot_rider - 2017-11-02

celuj w delonghi/jura , daruj sobie krupsa/bosch.siemens
nikesonmyfeet - 2017-11-02

Panowie, używa ktoś może tego?

http://allegro.pl/gitup-g...6826221914.html

Na necie są strasznie różne opinie. Chce sobię ponagrywac jakieś onboardy, a szkoda mi kasy na GoPro. Myślałem wcześniej o Ekenie bez stabilizacji, ale podobno nie daje rady w aucie. A może jest coś jeszcze ciekawego w podobnej kasie?

Mareczuczek - 2017-11-02

Xiaomi Yi Lite ;) Na aliexpresie 460zł z obudową. Ewentualnie mam na sell swojego Polaroid Cube jak chcesz za 2 stówki ;)
Emre - 2017-11-02

hot_rider napisał/a:
celuj w delonghi/jura , daruj sobie krupsa/bosch.siemens


Pamietam, ze Grzesiek polecał deląga primadonna S.

TorquedMad_Mind - 2017-11-02

Gumka23 napisał/a:
No co ja wam poradzę, że jak siadam przy większości lapków to mnie wszystko w nich *****. :mrgreen: A argument monitora, myszki i klawiatury to troche z pupy, bo co to wtedy za sprzęt mobilny... przecież wtedy równie dobrze można postawić desktopa pod monitor na m-itx :P

widzisz, a u mnie w domu:
lapek + monitor + klawa + myszka
w podróż - lapek + myszka

A że lapek ze mną często jeździ, nie wyobrażam sobie Twojego "m-itx + monitor"... To że nie masz potrzeby na lapka, to nie znaczy, że nikt nie będzie miał.

Teraz np.: siedzę na firmowym lapku, któego często używam, a w pracy? Jak stacjonarka - stacja dokująca na usb-c + 2 monitory.

Inna sprawa - moi teściowie. Lapka używają jak stacjonarki. I coś w tym złego? Niezbyt, bo używają go w tym pokoju, który chccą, a w pieniądzach, za tego lapka, nie zrobią stacjonarki, która w sumie zżera 65W ;)

Pit - 2017-11-02

Bio napisał/a:
A że lapek ze mną często jeździ, nie wyobrażam sobie Twojego "m-itx + monitor"

eeeeeeeee tam szukasz wymówek :mrgreen:



:mrgreen:

Patryk7g - 2017-11-03

Pany, a jaki dysk M.2 kupić, żeby nie wywalać kupy hajsu?
Laptop to Lenovo Y700 z i7, dysk na system i podstawowe programy, więc chyba 120 starczy?
Do użytku domowego, więc chyba nie ma sensu kłaść kasy na Samsungi Evo itd

Pit - 2017-11-03

ja mam takiego w desktopie


śmiga elegancko

konstruktor - 2017-11-03

Emre napisał/a:
Pamietam, ze Grzesiek polecał deląga primadonna S.

Z tego co pamiętam , to jakiś czas temu Grzegorz się przeszedł na Jurę.

TorquedMad_Mind - 2017-11-03

Patit napisał/a:
Pany, a jaki dysk M.2 kupić, żeby nie wywalać kupy hajsu?
Laptop to Lenovo Y700 z i7, dysk na system i podstawowe programy, więc chyba 120 starczy?
Do użytku domowego, więc chyba nie ma sensu kłaść kasy na Samsungi Evo itd

jakikolwiek, który się mieści w budżecie, pamiętaj tylko, żeby zainstalować sterowniki NVMe ze strony producenta dysku - te Windowsowe są do dupy i zdarza się, że robią burdel + ograniczają wydajność (wiele razy mi klienci dzwonili z różnymi markami, gdzie zapis/odczyt był "skastrowany" o połowę przez Windowsa. Po instalacji dobrych sterowników - ładnie wracały parametry producenta).

Emre - 2017-11-03

konstruktor napisał/a:
Emre napisał/a:
Pamietam, ze Grzesiek polecał deląga primadonna S.

Z tego co pamiętam , to jakiś czas temu Grzegorz się przeszedł na Jurę.


Jura taka jak mi sie podoba to juz 10k. :lol:

gaseb - 2017-11-03

wisnia8686 napisał/a:
Pany wiecie gdzie kupię za jakiś ludzki pieniądz wieszak do TV 65' OLED? Wszystko praktycznie do LCD, a tam zupełnie inne mocowanie :/
Nie ma nic firmowego pod dany model? Tu patrzyles? http://www.uchwyty24.pl/index.php
johnnyg - 2017-11-03

gaseb napisał/a:
wisnia8686 napisał/a:
Pany wiecie gdzie kupię za jakiś ludzki pieniądz wieszak do TV 65' OLED? Wszystko praktycznie do LCD, a tam zupełnie inne mocowanie :/
Nie ma nic firmowego pod dany model? Tu patrzyles? http://www.uchwyty24.pl/index.php


masz zakrzywionego LG? Oni początkowo robili jakiś swój dziwaczny rozstaw ale z tego co widziałem, obecnie ma układ VESA więc każdy uchwyt powinien ogarnąć

Patryk7g - 2017-11-03

Coś w takim razie dobiorę ;) Dzięki

Aż się sobie dziwię, że od 2-óch lat tak dławię tego lapka...

Pilar - 2017-11-08

Heja,

Potrzebna mi karta microSD do odtwarzacza MP3 (tak, tak kupiłem sobie odtwarzacz :mrgreen: )nie musi być dużej pojemności, może być 8-16gb ale fajnie jakby była szybka i bezproblemowo odtwarzała muze. Limon? Bio? Ktoś inny?

Pit - 2017-11-08

Mp3 raczej nie ma za dużych wymagań i każda karta dobrej marki o nawet podstawowej szybkości spokojnie powinna dać radę. Co to za odtwarzacz?
Pilar - 2017-11-08

Dzieki za info, Xduoo X3


TorquedMad_Mind - 2017-11-08

Pilar napisał/a:
Heja,

Potrzebna mi karta microSD do odtwarzacza MP3 (tak, tak kupiłem sobie odtwarzacz :mrgreen: )nie musi być dużej pojemności, może być 8-16gb ale fajnie jakby była szybka i bezproblemowo odtwarzała muze. Limon? Bio? Ktoś inny?

cokolwiek markowego, nie podrabianego.
Kingston, Toshiba, SanDisk, Samsung

możesz ew. kupić jakąś szybszą jeśli na kompie byś wrzucał muzę "całą paczką na raz" (ja tak robię - najpierw zbieram sobie co chcę wrzucić a potem wio alles leci) wtedy wpadnie szybciej ;)

sajmonski - 2017-11-09

Potrzebuje głośniki pod Tv, myślałem o stereo 2.0 (~400zł), coś z bluetooth, żeby sobie czasem odpalić Spotify z tel - znalazlem Sven MC-10 http://bit.ly/2ym1hqY nic za bardzo o nich w sieci nie ma ale może myślę, że jest jak z Edifierem, który po wprowadzeniu na rynek PL podrożał sporo.


Dodatkowo szukam do firmy dysku NAS w sensownym pieniądzu (800zł z dyskiem już), głównie do przechowywania i dzielenia się z innymi plikami graficznymi. Coś godnego polecenia?

rdk - 2017-11-09

Bio napisał/a:
Pilar napisał/a:
Heja,

Potrzebna mi karta microSD do odtwarzacza MP3 (tak, tak kupiłem sobie odtwarzacz :mrgreen: )nie musi być dużej pojemności, może być 8-16gb ale fajnie jakby była szybka i bezproblemowo odtwarzała muze. Limon? Bio? Ktoś inny?

cokolwiek markowego, nie podrabianego.
Kingston, Toshiba, SanDisk, Samsung

możesz ew. kupić jakąś szybszą jeśli na kompie byś wrzucał muzę "całą paczką na raz" (ja tak robię - najpierw zbieram sobie co chcę wrzucić a potem wio alles leci) wtedy wpadnie szybciej ;)

dziś kupiłem sandisk 16gb klasa 10 za 39 pln

rdk - 2017-11-09

Gumka23 napisał/a:
No co ja wam poradzę, że jak siadam przy większości lapków to mnie wszystko w nich *****. :mrgreen: A argument monitora, myszki i klawiatury to troche z pupy, bo co to wtedy za sprzęt mobilny... przecież wtedy równie dobrze można postawić desktopa pod monitor na m-itx :P

Ja mówię o ludziach, którzy kupują laptopa, bo laptop to taki lepszy, chyba nie? A później stoi w tym samym miejscu całe swoje życie i się męczą z touchpadem i 15calowym monitorem i ch*ową klawiaturą zastanawiając się czemu ten firefox uruchamia się 10sek. I nie mówię tu o lapkach za 6-10tys. zł, bo wiadomo, że tam wydajność jest wystarczająca. Najczęściej ludzie kupują laptopy za 2-3tys. a przecież taki sprzęt to dramat.. no chyba, że do przeglądania fejsa i sprawdzenia poczty to wtedy telefon wystarczy..

Karamba, w Twoim przypadku oczywiście się sacjonarka nie sprawdzi..
Dlatego napisałem- laptop dla mobilnych ludzi lub braku miejsca w domu.

Radek? Jaki syf z kablami? Zasilający i monitora to cały syf? Ewentualnie jeśli dobra myszka to +1 i to wszystko. A jak już te 2-3 kable przeszkadzają tak bardzo to:

Obrazek

W konsoli też cały syf z kablami jest? :-P :lol:


hahaha, sorry ziom, lubię Cię ale teraz doebałeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Numero uno: estetyka!
Duo: wygoda!

chcsz mi powiedzieć, że odpowiedzią na to jest elastyczny peszel do kabli?
Wyobraź sobie mieszkanie z 3 pokojami, w jednym są dzieci, w drugim szafa i łóżko, w salonie niska zabudowa, stół z krzesłami i narożnik. Gdzie mam postawić stacjonarny? na stole? czy pod tv?
logiczne, że konsola stoi w niskiej zabudowie pod rtv. żadnych kabli nie mam na wierzchu. Żadnych!
I teraz na to wszystko pierdolne sobie kompa z monitorem i stacją i kablami na stole w salonie. Oczywiście w peszlu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pilar - 2017-11-09

rdk napisał/a:
Bio napisał/a:
Pilar napisał/a:
Heja,

Potrzebna mi karta microSD do odtwarzacza MP3 (tak, tak kupiłem sobie odtwarzacz :mrgreen: )nie musi być dużej pojemności, może być 8-16gb ale fajnie jakby była szybka i bezproblemowo odtwarzała muze. Limon? Bio? Ktoś inny?

cokolwiek markowego, nie podrabianego.
Kingston, Toshiba, SanDisk, Samsung

możesz ew. kupić jakąś szybszą jeśli na kompie byś wrzucał muzę "całą paczką na raz" (ja tak robię - najpierw zbieram sobie co chcę wrzucić a potem wio alles leci) wtedy wpadnie szybciej ;)

dziś kupiłem sandisk 16gb klasa 10 za 39 pln


A ja sie skusiłem na samsunga evo plus 32gb za 58zł ;-)

rdk - 2017-11-09

Ty jebany krezusie

Pilar - 2017-11-09

Kurva dziś była wypłata to poszalałem!
TorquedMad_Mind - 2017-11-10

Pilar napisał/a:
Kurva dziś była wypłata to poszalałem!

pojebany no!

Pilar - 2017-11-10

Bio napisał/a:
Pilar napisał/a:
Kurva dziś była wypłata to poszalałem!

pojebany no!


Lece dalej! Kupił karbonowe JDMowe słuchawki :mrgreen:


Hikiel - 2017-11-10

Jebany chyba sobie przypomniał o bitkojnach, które kupił za bezcen 5 lat temu.
Pilar - 2017-11-10

Najwyżej reszte miesiąca będe jechał na pierogach z biedronki.
YacaJackowski - 2017-11-10

Poszedł jak kuna w agrest! Z taką wypłatą to można żyć!
Emre - 2017-11-10

Co to za słuchawki?
Pilar - 2017-11-10

Zero audio carbo tenore. Podobno bardzo fajne, uniwersalne dźwiękowo, budżetowe słuchawki.

http://zakupek.pl/test/sl...re-zh-dx200-ct/

Emre - 2017-11-10

Nie lubie słuchawek z zakrzywionym dżekiem. :-/
Pilar - 2017-11-10

Ja też nie, no ale może zrekompensują mi to dźwiękiem.
Gumka23 - 2017-11-10

RDK napisał/a:
hahaha, sorry ziom, lubię Cię ale teraz doebałeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Numero uno: estetyka!
Duo: wygoda!

chcsz mi powiedzieć, że odpowiedzią na to jest elastyczny peszel do kabli?
Wyobraź sobie mieszkanie z 3 pokojami, w jednym są dzieci, w drugim szafa i łóżko, w salonie niska zabudowa, stół z krzesłami i narożnik. Gdzie mam postawić stacjonarny? na stole? czy pod tv?
logiczne, że konsola stoi w niskiej zabudowie pod rtv. żadnych kabli nie mam na wierzchu. Żadnych!
I teraz na to wszystko pierdolne sobie kompa z monitorem i stacją i kablami na stole w salonie. Oczywiście w peszlu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


:lol:

Mistrzuniu, a kto trzyma kompa na stole w salonie? Mówię o tym, że w kompie nie ma więcej kabli niż w konsoli. Stawiasz sobie kompa tak jak konsole na szafce RTV, jeden kabel zasilający, jeden do TV, a klawiatura, myszka, pad bezprzewodowo, które chowasz sobie poza zasięgiem dzieciaków. That's all! W konsoli dajesz radę, a PC nie do ogarnięcia?

Booohal - 2017-11-10

Gumka23 napisał/a:
Stawiasz sobie kompa tak jak konsole na szafce RTV, jeden kabel zasilający, jeden do TV, a klawiatura, myszka, pad bezprzewodowo

Miałem tak samo. Czysto, schludnie :ok:

Gumka23 - 2017-11-10

No proste. A peszel jak tak bardzo już kłują w oko te 2/3 kable..

A i Radku. Wyobrażam sobie takie mieszkanie, bo mam to samo tylko, że salon z aneksem. W sypialni szafa, łóżko i..... biurko do kompa. Trochę zabiera miejsca, wolałbym żeby go nie było, ale daję to radę i żadnej tragedii nie ma.. I odkąd mamy kompa to nikt do laptopa nie chce zaglądać. Moja żona na początku, że po co, że na co i przecież można na laptopie. Jak zobaczyła jak wygodnie się pracuję na stacjonarce to żałuje, że w pracy nie zażyczyła sobie stacjonarkę z 24" monitorem tylko męczy się z excelem etc na 15" laptopie, nie wspominając o responsywności..

Aha. Naprawdę jakoś sobie życie ułożę jak nie kupisz PCta :ok: :serce: :serce:

Booohal - 2017-11-10

A, tylko PC u mnie nie stał na szafce tylko z jednej strony szafki. Z drugiej subwoofer i kolumny stereo po lewej, prawej i naprawdę spoko to wyglądało.
Mareczuczek - 2017-11-11

Dziś 11.11 czyli wyprzedaż na ALiexpressie. Trzeba uważać bo nie wszystko jest przecenione, niektóre rzeczy mają podbite ceny i dobiero później są obtanione więc wychodzi tyle samo ale na przykład kamerka Yi 4k jest za 40$ mniej:

https://www.aliexpress.co...1b-4e4dd0e4150a

Hikiel - 2017-11-13

Weźcie se dom kupcie biedaki je*ane :lol:
staryjaponiec - 2017-11-15

PC jako coś zajmujące miejsce w mieszkaniu, to już nie te czasy. Ja tylko potwierdzę to, co niektórzy wcześniej napisali. Dla chcącego, nic trudnego, niskie chłodzenie na CPU, dysk(i) SSD, karta graficzna ITX itd. to wszystko zapakowane do pudełka odrobinę większego jak konsola np.:
http://pcfoster.pl/artyku...itx/1277-1.html
https://www.techpowerup.c...esign/NODE_202/
Bałagan z kablami można spokojnie zminimalizować, pad, mysz i klawiatura bezprzewodowe, sprzęt audio tak samo, internet to wiadomo, jedynie kable zasilające do monitora i zasilacza, a sygnałowy grafika-monitor jakiś krótki 50 cm HDMI / DP / DVI, ponieważ takie pudełko może stać bezpośrednio obok monitora, albo monitor na nim, jak już zostało wcześniej powiedziane. Ewentualnie monitor wrzucić na ścianę. W sumie to obudowę też można ;) są takie, które można mocować na ścianie, np.:
http://www.lian-li.com/en...ntable-chassis/

A w kwestii laptop vs PC, np. jako sprzęt mobilny, to nie ma dyskusji, wiadomo. Ale w domu... dla mnie - zdecydowanie PC. Nigdy nie kupię konsoli (gry są absurdalnie wręcz głupio drogie), więc do póki granie będzie mnie jarało, PC będzie numerem jeden. A później się zobaczy. Ostatnio szukałem używanego laptopa, tak za około 1000 zł, do okazjonalnego użytku, na biurowe sprawy, filmy, muzykę, internet, oraz aby można było pograć w jakieś starsze gierki (tak do 2014 r.), na niskich detalach. Podstawowa sprawa, to jak wiadomo dedykowana karta graficzna, która jest wyzwaniem. Dłubałem allegro i portale laptopowe przez kilka długich tygodni, dzień w dzień, do obrzygania :lol: (za jakiś czas znów będę do tego wracał). O ile biuro, net czy filmy, to jakoś pociągną laptopy za 400 zł, ale do gier wyszło na to, że aby nieźle pograć w gry wyprodukowane mniej więcej do 2014/15 roku, na niskich detalach (lub średnich, zależy od gry), w rozdzielczości 1366x768, to np. taki laptop:
http://allegro.pl/laptop-...7016039857.html
Generalnie, Core i3/i5/i7 + 8GB RAM + GeForce GT 740M, GT 750M, GT 755M, 830M, 840M, 850M, 860M, 920M, 930M, 940M, AMD również wchodzi w grę, ale trochę trudno trafić opcję z dobrym procesorem. Zauważyłem, że trochę mało poleasingowych, niedrogich laptopów (czyli z gwarancją 1-2 lata), wyposażonych jest w dedykowane karty graficzne, co mnie smuci, ponieważ gwarancja w takim sprzęcie (z dedykowaną grafiką) to moim zdaniem przydatna sprawa. Tak czy inaczej, ogólnie można coś wyrwać za 900-1300 zł, ja wyżej nie celuję, ponieważ akurat mi nie potrzeba. Teraz idzie black friday / cyber monday, więc uzbrajam się na inne zakupy, używany laptop może sobie poczekać.

clark - 2017-11-16

staryjaponiec napisał/a:
Nigdy nie kupię konsoli (gry są absurdalnie wręcz głupio drogie)


http://allegro.pl/gears-o...6924280042.html

http://allegro.pl/metal-g...6823110104.html

http://allegro.pl/fallout...6924419313.html

http://allegro.pl/gra-na-...7042936735.html

Kupuję, przechodzę, sprzedaję- nigdy dłużej niż 1 tydz gra nie wisi na aukcji/ olx, nigdy taniej, niż kupiłem ;) nie wspominajac o game pass, na razie wykorzystalem free 14 dni na Dead Rising 3 i wróciłem do Wieśka 3 goty kupionego bez 1 ryski za 110 na olx, odbiór 2 osiedla dalej. Konsola ile?- 700zł teraz x one s z opcja br 4k. Zwykłego x one pewnie za 450 mozna dostać. Pc stoi dyskretnie na podłodze, między mebloscianką, podłączony do tv, zero kabli, klawa i myszka bezprzewodowo przy kanapie na:
http://www.ikea.com/gb/en...pe339817_s5.jpg

Kubaa - 2017-11-16

Ja bede sprzedawał X360 w mint stanie, ktoś chce? :mrgreen:
Pit - 2017-11-16

No ja też nie kumam tej niechęci do konsol...duży tv, pad, zero kombinacji i grasz, a to czy jest trochę lepsza czy gorsza grafa niż na kompie z grafą za cenę gonsoli... mam to gdzieś, gry w moim odczuciu na xboxie one wyglądają pięknie. Skoro zwykłego xone można dostać za około 500zł to nie rozumiem w ogóle po co dyskutować o wyższości/niższości PC nad konsolą, kupujesz i grasz, po prostu, można mieć oba te sprzęty w domu.

A co mnie najbardziej zastanawia... zamiast spędzać czas na poszukiwaniach i porównywaniach sprzętu tygodniami (pomyślcie jaki to ogromny koszt w postaci zmarnowanego czasu, czy czasami w tym czasie kiedy siedzicie i czytacie durne porównania nie możnaby po prostu zarobić więcej kasy i kupić obie rzeczy które są przedmiotem dylematu?) Kiedyś sam tak porównywałem wszystko przed zakupem, zagłębiałem się w jakieś durne dyskusje na forach o wyższości jednego sprzętu nad drugim, teraz stwierdzam że szkoda czasu, kupując PC na dobór wszystkich komponentów poświęciłem maksymalnie 3-4 godziny czasu i tyle, szkoda życia.

Ten set gier który dałeś clark, zgadzam się, kupiłem niedawno GoW4 i Halo 5, mniej niż 50zł za sztukę z tego co pamiętam, czy to są wygórowane ceny? Nie powiedziałbym... do tego są usługi takie jak xbox live czy EAaccess.

clark - 2017-11-16

Set taki przypadkowy na szybko, jest duuużo innych- Doom nowy za 40- to też śmieszna cena (zwłaszcza, że później można to opchnąć;)) Resident Evil 7 za chyba 59. X360 slim zostawiłem dla kinecta+ cala seria Just Dance i sportowe na dysku, stoi ładnie koło x one s :-)
Krychu - 2017-11-16

Dupa do srania, a konsola do grania i tyle w temacie :mrgreen:
YacaJackowski - 2017-11-16

Krychu napisał/a:
Dupa do srania, a konsola do grania i tyle w temacie :mrgreen:


Wydaj jakiś tomik poezji :lol:

Johnson - 2017-11-16

Kubaa napisał/a:
Ja bede sprzedawał X360 w mint stanie, ktoś chce? :mrgreen:

Ile i dlaczego tak drogo? :->

Emre - 2017-11-16

Moge dac kalafiora Krzysia za ta konsole.
johnnyg - 2017-11-17

jak masz x360 z 2 padami , kinectem i kilkoma grami za mniej niż 440 PLN to wezmę :>
musi być fifa, fajnie by było jakby była forza 3, no i gry pod kinecta, dziekuję pozdrawiam :D

Kubaa - 2017-11-17

Stan igła, grałem na nim w 4 gry przez jakieś 4 lata? :mrgreen: GTA V przechodziłem rok, może półtora :lol: Odpalając konsole co miesiąc, dwa...

Mam X360S 4GB + dodaje dysk zewn. 250GB. Dwa pady, jeden używany j.w. rzadko, drugi praktycznie w ogóle - nawet ma jeszcze folijke! :lol: W zestawie Forza 4, Fifa 15 i Far Cry 4.

Z tego co patrzyłem na Allegro/OLX to wystawiałbym pewnie za jakieś 400pln. Jeśli komuś pasuje ta cena to na priv zapraszam, jak ktoś chce w granicach rozsądku coś potargować, to też zapraszam ;-)

staryjaponiec - 2017-11-18

clark napisał/a:
staryjaponiec napisał/a:
Nigdy nie kupię konsoli (gry są absurdalnie wręcz głupio drogie)


http://allegro.pl/gears-o...6924280042.html

http://allegro.pl/metal-g...6823110104.html

http://allegro.pl/fallout...6924419313.html

http://allegro.pl/gra-na-...7042936735.html

Kupuję, przechodzę, sprzedaję- nigdy dłużej niż 1 tydz gra nie wisi na aukcji/ olx, nigdy taniej, niż kupiłem ;) nie wspominajac o game pass, na razie wykorzystalem free 14 dni na Dead Rising 3 i wróciłem do Wieśka 3 goty kupionego bez 1 ryski za 110 na olx, odbiór 2 osiedla dalej. Konsola ile?- 700zł teraz x one s z opcja br 4k. Zwykłego x one pewnie za 450 mozna dostać. Pc stoi dyskretnie na podłodze, między mebloscianką, podłączony do tv, zero kabli, klawa i myszka bezprzewodowo przy kanapie na:
http://www.ikea.com/gb/en...pe339817_s5.jpg

W sumie fakt, używane taniej, ze wstydem przyznam, że umknęło mi to :oops: ja nie przyzwyczajony do pudełkowych i ogólnie używanych gier. Na pewno jest kilka tytułów jakie chciałbym ograć na konsoli, jednej i drugiej hehe. No zobaczymy.

Z innej beczki, użytkuje ktoś może któryś z poniższych monitorów?
Iiyama ProLite XB2483HSU-B3
Iiyama ProLite XU2590HS-B1
Iiyama G-Master G2530HSU-B1 Black Hawk
AOC G2460VQ6
AOC I2475PXQU
Dell P2414H
Dell U2414H
Dell U2415
LG 24MB56HQ-B
Chciałbym w końcu zmienić moją starą 19" na coś młodszego z większymi calami :oops:
Ogólnie monitor do ~800 zł, 23-25", do wszystkiego, o ile zdzierżę nierównomierne podświetlenie matrycy (to i tak loteria), to jednak długi czas reakcji i wyraźne smużenie, nie mogę zaakceptować. Oprócz dwóch powyższych, reszta była testowana na różnych serwisach, mniej więcej wiem czego się spodziewać, ale jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z ww. sprzętem, lub poleci coś innego, będę wdzięczny za każde info.

Wiseguy - 2017-11-18

Iiyama ProLite XB2483HSU-B3
Iiyama G-Master G2530HSU-B1 Black Hawk
Mam je w firmie jedna i druga do prac biurowych się nadają.

Pit - 2017-11-18

staryjaponiec napisał/a:
Z innej beczki, użytkuje ktoś może któryś z poniższych monitorów?
Dell P2414H
Dell U2414H
Dell U2415

Ja użytkuję w domu:
Dell P2714h (kupiłem używkę za chyba 750zł) - i taki monitor bym Tobie polecał w tym budżecie.
Dell U2715h - też używka, chyba za około 1400

w pracy
też mam della, 3x U2412 jak dobrze pamiętam.

Ogólnie ze wszystkich jestem zadowolony, to mega dobry sprzęt, nie widzę żadnych niedogodności, kolory są wszędzie super, szczególnie na tych monitorach które mam w domu, czasami gram w CSa i żadnego laga czy smużenia które by przeszkadzało w grze nie czuję.

piroman - 2017-11-18

Z wyżej wymienionych bralbym della z serii U czyli U2414 lub U2415 albo dołóż kilka złotych i weź U2417
lukas4 - 2017-11-24

Pany jakis telewizor 49 cali do 3500-4000 pln. Szukam dla rodziców wiec nie musi byc mega w chooj smart itp ;p
Karamba_DC2 - 2017-11-25

Zacznjj od szukania OLED :) Mozesz śmiało szukać w LG , to ich technologia, samsung tego nie dokończył dawniej a teraz swiruja z tym Qled :lol:
Ewentualnie Qled ale te sa slabsze jesli idzie o czerń :)

Idz do sklepu i porównaj, w necie sa nawet gotowe testy na pendrive ;)




Zaraz widać ze po lewej oled bo jest czern i kolor 8-)



Jak nie jestes gameingowym freakiem to model z 2016 jak moj smarttv zadowoli Cię na kilka lat bez problemu :)

staryjaponiec - 2017-11-25

Wcześniej pytałem o monitor i jednak zdecydowałem się na Dell U2414H. Wczoraj zamówiony (razem z GTX 1060 6GB), jeśli będą mieli na stanie, to może pod koniec przyszłego tygodnia sprzęt będzie u mnie. Wydawał się idealny na moje potrzeby (sprzęt do wszystkiego), tzn. wnioskując po testach i opiniach. Już nie mogę się doczekać, przesiadka z ponad 10-letniego 19" LCD (CCFL), TN, bez flicker free, bez jakichkolwiek cyfrowych wejść, na którym widać zakłócenia przy większym obciążeniu karty graficznej :-)
27" 1080p brałem pod uwagę na początku, ale przy takim rozmiarze, jednak bardziej wolałbym 1440p, a to już sprzęt poza moim zasięgiem finansowym, tzn. z tych sprawdzonych, o takiej renomie jak U2414H, mam na myśli nówki, z doświadczenia straciłem zaufanie do używanych monitorów.

Poza tym, od kilku dni myślę nad PS4 :-P Ten powyższy argument o używanych grach mnie trochę naprostował hehe, ponieważ dla mnie od zawsze konsola = absurdalnie drogie gry, jakoś dziwnie nie brałem pod uwagę używek (na PC nigdy nie kupiłem używanej gry, i w ogóle jakiejkolwiek w pudełku, wszystko od zawsze cyfrowe), a tu widzę Heavy Rain, The Last of Us, Uncharted 4 itd., za 60-80 zł. Ciekawe, ciekawe. Trzeba będzie coś pomyśleć w 2018 r.

TorquedMad_Mind - 2017-11-25

Karamba - Efekt po prawej nie wynika z "jakości czerni". To po prostu zwykły "backight bleed", wynikający ze złego montażu na linii ;)
Karamba_DC2 - 2017-11-26

Aż takim fachowcem nie jestem, ale nie muszę być by stwierdzić że w tych czasach jak brać to OLEDa :mrgreen:

Mi takie coś wystarczy :)

https://www.youtube.com/watch?v=l-8fVBj3gBk

Gumka23 - 2017-11-26

staryjaponiec napisał/a:
jednak zdecydowałem się na Dell U2414H


Mam go od 1,5 roku.

Jakoś wykonania na mega poziomie. Stabilny, nie buja się itp. Cienka ramka fajnie wygląda na biurku. Obraz.. jest ok, ale kupując spodziewałem się więcej (czytałem pewnie te same testy co Ty [TFTcentral?]). Mógłby mniej srebrzyć i być zdecydowanie czarniejszy. Kalibracja wg wzorów nie wiele zmienia. Z drugiej strony wybierając IPS nie można oczekiwać czarnej czerni..

staryjaponiec - 2017-11-26

Tak, TFTcentral, plus jeszcze jedno, ale źródła nie pamiętam. Do tego fora i recenzje na youtube.

Ja generalnie chciałem kupić... trzy monitory :lol: Dokładnie każdego przetestować, zostawić sobie najlepszy, resztę odesłać i odzyskać kasę 8-) Szczerze mówiąc, bardzo się męczyłem z wyborem. To kijowo, kiedy trzeba wybierać mając świadomość, jaki rozrzut jakości panuje wśród monitorów do kwoty... nie wiem, 1500 zł(?), tzn. rozrzut jakości w obrębie tego samego modelu, trochę to głupie i smutne. Praktycznie każdy monitor, o którym czytałem opinie, miał jakieś wady, w tym takie które powinny dyskwalifikować go jako mój wybór, ale z drugiej strony były mega pozytywne opinie, gdzie ludzie w ogóle nie doświadczali problemów przedstawionych przez innych właścicieli. No cóż, zobaczymy jak to będzie.

TorquedMad_Mind - 2017-11-26

Karamba_DC2 napisał/a:
Aż takim fachowcem nie jestem, ale nie muszę być by stwierdzić że w tych czasach jak brać to OLEDa :mrgreen:

i mieć problemy z bielą, prędkością matrycy (oled jest wolniejszy od lcd), wypalaniem ekranu (z czasem wyświetla gorzej) i gorszą jasnościąw HDR'ach.

OLED nie jest remedium na wszystkie wady LCD - ba: Sam ma swoje problemy, które czekają na wyeliminowanie ;)

Na szczęście - nie potrzebny mi TV i nie muszę myśleć nad zakupem TV. Chociaż pewnie skończyło by się na Panasonicu DX900.

johnnyg - 2017-11-26

LCD conajwyej sekwencyjnie wyłącza podświetlenie także cudów nie ma, oled to oled, jest petarda rozwiązaniem . Co do wypalania artefaktów - fakt , wystarczy jenK czasem zmienić kanał z Polsatu na TVN lub odwrotnie i nie będzie problemu ;)
rdk - 2017-11-27

z tym wypalaniem to trochę zapewne na wyrost jak było w przypadku plazmy.
Moi rodzice naście lat temu kupili LG 42cale i też mieli mieć znaczek TVN na wyłączonym TV, a później próżno było szukać tego problemu. Fakt, jakość poleciała na pysk strasznie, ale jak wspomniałem - TV miał naście lat.

sajmonski - 2017-12-08

Zaczynam się rozglądać za mini wieżą, miał być soundbar lub głośniki stereo Edifiera z BT ale stwierdziłem, że fajnie wrzucić sobie czasem płytkę / radio / spotify etc. Będzie na co dzień wykorzystywana jako audio pod TV.

Pod uwagę biorę serie Pianocrafta i Denona Ceol n9. Jakieś wskazówki/spostrzeżenia ?

TorquedMad_Mind - 2017-12-08

rdk napisał/a:
z tym wypalaniem to trochę zapewne na wyrost jak było w przypadku plazmy.
Moi rodzice naście lat temu kupili LG 42cale i też mieli mieć znaczek TVN na wyłączonym TV, a później próżno było szukać tego problemu. Fakt, jakość poleciała na pysk strasznie, ale jak wspomniałem - TV miał naście lat.

I tak, i nie. Nowe komórki mają ten problem (zależnie od szczęścia). Podobnie jest z TV.

p0lish - 2017-12-09

Pany szukam jakiegoś zestawu stereo - wzmak + kolumny
do 2-2.5k pln
Może być używany, no prablem
Do podpięcia TV/Laptop/Konsola
Kolumny podłogowe, pomieszczenie ok 40m2, lubie ciepłe głębokie brzmienie.

Może być nawet jakieś retro byle miało chociaż pilota :D

Booohal - 2017-12-09

Kolumny - popatrz ma Missiony. Bardzo ciepłe brzmienie.
Wzmak z pilotem - może poszukaj jakiś wyższych modeli Yamahy.
Na nowe oczywiście w tym budżecie nie licz ;)
A tak ogólnie to https://forum.audio.com.pl/

rdk - 2017-12-12

p0lish, mam na sprzedaż wzmaka Cambridge Audio
Fajny oldskul praktycznie ideał. Nie używany przeze mnie gdyż kupiłem sałndbara

Jest pilot i o ile pamietam - jak robisz głośniej pilotem to gała się obraca 8-)

no_fear - 2017-12-13

Temat soundbar - ktoś używa jakiegoś i może coś polecić / odradzić ?
tak do 1k pln

Specyfika miejsca, itp. itd. przekreśla inne opcje. Ma być soundbar - kwestia tylko jaki... :roll:

gaseb - 2017-12-13

p0lish napisał/a:
Pany szukam jakiegoś zestawu stereo - wzmak + kolumny
do 2-2.5k pln
Może być używany, no prablem
Do podpięcia TV/Laptop/Konsola
Kolumny podłogowe, pomieszczenie ok 40m2, lubie ciepłe głębokie brzmienie.

Może być nawet jakieś retro byle miało chociaż pilota :D
Takiego czegoś nie bierzesz pod uwagę?


staryjaponiec - 2017-12-30

Hej, używa ktoś z Was jakiegoś USB 3.0 HUB? Poszukuje mega sprawdzonego urządzenia (aktywnego, z zasilaczem), minimum 4 porty USB 3.0. Mam jakiś no-name z allegro, ale cały czas sprawia problemy, odsyłałem na gwarancję, gówno zrobili, wymienili tylko zasilacz i nic się nie zmienia. Chciałbym kupić coś sprawdzonego i porządnego.
p0lish - 2018-01-01

rdk napisał/a:
p0lish, mam na sprzedaż wzmaka Cambridge Audio
Fajny oldskul praktycznie ideał. Nie używany przeze mnie gdyż kupiłem sałndbara

Jest pilot i o ile pamietam - jak robisz głośniej pilotem to gała się obraca 8-)


wróciłem do żywych
jaki to model?

Karamba_DC2 - 2018-01-03

Jako że na forum więcej osób zna się na AGD jak na autach, przydała by się wasza pomoc :mrgreen:
Jestem na kupnie chłodziarko-zamrażarki, i w sklepach spodobały nam się side by side. Tylko nie wiem czy chce na to tyle dokładać hehe
Macie z tym jakieś doświadczenia?
Szukamy koniecznie czarnej :mrgreen:

Foto poglądowe:

rdk - 2018-01-03

p0lish napisał/a:
rdk napisał/a:
p0lish, mam na sprzedaż wzmaka Cambridge Audio
Fajny oldskul praktycznie ideał. Nie używany przeze mnie gdyż kupiłem sałndbara

Jest pilot i o ile pamietam - jak robisz głośniej pilotem to gała się obraca 8-)


wróciłem do żywych
jaki to model?

Azur 540A

Pati - 2018-01-03

Ktoś ma jakiś sprawdzony spliter HDMI? Za dużo sprzętu a za mało gniazdek w TV...
Johnson - 2018-01-03

Karamba_DC2 napisał/a:
Jako że na forum więcej osób zna się na AGD jak na autach, przydała by się wasza pomoc :mrgreen:
Jestem na kupnie chłodziarko-zamrażarki, i w sklepach spodobały nam się side by side. Tylko nie wiem czy chce na to tyle dokładać hehe
Macie z tym jakieś doświadczenia?
Szukamy koniecznie czarnej :mrgreen:

Foto poglądowe:
Obrazek

Niezależnie od modelu - filtrowana woda i kostkarka do lodu to ZAJEBISTA sprawa 8-)

KubaJDM - 2018-01-03

Spotkał się ktoś z jakąś dobrą promocją na telewizory? 32"-50" maks do 1400zł. Musowo FullHD i dobra matryca o ile się da do tej kwoty :oops:
Pit - 2018-01-03

$$Honda Fan$$, dorzuć 6k i kupuj oleda.

Sorry, musiałem :mrgreen: :mrgreen:

Karamba_DC2 - 2018-01-03

Celuj w coś takiego:

http://allegro.pl/samsung...7115657618.html

http://allegro.pl/telewiz...7079968620.html

W takim przedziale ciężko wiele zwojowac, i raczej tylko Internet. Bo w sklepie będzie problem.

staryjaponiec - 2018-01-03

https://niebezpiecznik.pl/post/powazna-dziura-w-procesorach-intela-albo-kupisz-nowy-albo-zwolnisz-o-30/

:-/

Karamba_DC2 - 2018-01-04

Limon uprzedził Cię w dziale z laptopami :mrgreen:
sajmonski - 2018-01-04

Karamba_DC2 napisał/a:
Jako że na forum więcej osób zna się na AGD jak na autach, przydała by się wasza pomoc :mrgreen:
Jestem na kupnie chłodziarko-zamrażarki, i w sklepach spodobały nam się side by side. Tylko nie wiem czy chce na to tyle dokładać hehe
Macie z tym jakieś doświadczenia?
Szukamy koniecznie czarnej :mrgreen:

Foto poglądowe:
Obrazek


Żony rodzice mają Samsunga kilka dobrych lat i moje spostrzeżenia:
- strasznie duże, trzeba zmierzyć czy przez drzwi wejdzie :lol:
- kostkarka robi siła rzeczy hałas, ale sam dostęp do lodu instant to fajna sprawa
- ponownie strasznie duże, w zależności od ilości osób w gospodarstwie domowym - przy parze nie wyobrażam sobie tego zapełnić.
- wydaje się trochę praktyczniejsza niż zwykła lodówka,

p0lish - 2018-01-04

Lodówka z kostkarką to super sprawa, ale od kiedy lód można kupić wszędzie to zdecydowanie wolę właśnie takie rozwiązanie.
a. jak zrobisz imprezę to lodu i tak zabraknie
b. lód z wody wodociągowej jest biały i nie wygląda tak fajnie w drinku jak sklepowy
c. kostkarki często się przycinają, podmarzają [LG/Samsung]
d. tracisz sporo przestrzeni w zamrażarce
Gdybym miał teraz wybierać to zdecydowanie brał bym bez kostkarki. Z drugiej strony ja jestem stary i nudny :D

antek - 2018-01-04

Zgadzam się z polishem w każdym punkcie odnośnie kostkarki ;-)
Leo - 2018-01-04

Karamba_DC2 napisał/a:
Jako że na forum więcej osób zna się na AGD jak na autach, przydała by się wasza pomoc :mrgreen:
Jestem na kupnie chłodziarko-zamrażarki, i w sklepach spodobały nam się side by side. Tylko nie wiem czy chce na to tyle dokładać hehe
Macie z tym jakieś doświadczenia?
Szukamy koniecznie czarnej :mrgreen:

Foto poglądowe:
Obrazek


mam od Samsunga. Innej lodówki sobie nie wyobrażam.
lodu mi na imprezie zabrakło z raz bo zapomniałem przełączyć, ale jeśli jest ustawione cały czas to zawsze jest pełny zbiornik.
Mam Samsunga, działa plynnie, nie zamarza nic.
Druga sprawa, od czasu jak mam nie tachamy wody w butlach. Raz na pół roku zmieniam filtr za 100 Samsunga i gra.
Fakt, to jest bydle i wniesienie to wyzwanie. ale ja na 3 piętro w domu dałem rade :P

p0lish - 2018-01-04

dodam, że uzywałem lodówki z kostkarką od 6 lat
po pół roku szał minął
Jeżeli jednak się zdecydujesz na lodówkę z kostkarką to sprawdź czy kratka ociekacza jest łatwa do zdjęcia. Stojąca woda bardzo szybko pleśnieje, osadza się też kamień.

no_fear - 2018-01-04

miałem z kostkarką - użyte było tylko kilka razy na początku...
A od 2 lat side by side bez kostkarki - nie tęsknie ;-)

wisnia8686 - 2018-01-04

Karamba mamy starszy model tego side by Side od Boscha co wkleiles. U nas prawie co weekend coś się dzieje i nie wyobrażam sobie żeby nie było kostkarki.
Karamba_DC2 - 2018-01-04

Ja przyznam lodu nie używam wcale ;)
Na kostkarke nie mamy parcia, a filtrom też jakoś nie specjalnie ufam :P

Wodę i tak ciągle kupuje w butelkach do pracy jak i na trening :)
Dlatego nie zwracam nawet uwagi żeby mieć te gadżety :mrgreen:

Pit - 2018-01-04

Co do filtrowanej wody, to nie lepiej mieć pod zlewem zamontowany taki sprzęt, że macie drugi kran z którego woda jest filtrowana i czyściutka? Większość znajomych którzy niedawno robili sobie mieszkania tak ma i nie słyszałem narzekań, można pić kranówkę bez problemu, też zamierzam kupić taki sprzęt.
rdk - 2018-01-04

A propos kupnego lodu - jest po nim mega gorszy kac :-?
KubaJDM - 2018-01-04

Karamba_DC2 napisał/a:
Celuj w coś takiego:
W takim przedziale ciężko wiele zwojowac, i raczej tylko Internet. Bo w sklepie będzie problem.

dzięki za propozycje! Tyle jest tych telewizorów, że nie wiadomo co wybrać, stwierdziłem, że fajnie by było wziąć na raty i trochę dołożyć. Wybrałem takie modele:
PHILIPS LED 50PUS6262
SAMSUNG UE50MU6172
LG LED 49UJ635V
oraz LG LED 49UJ620V

Jeszcze teraz się naczytałem, że w danym modelu mogą być rożne matryce :lol:
Ktoś mi może pomóc w wyborze? Gorzej niż z wyborem piekarnika :lol:

Karamba_DC2 - 2018-01-04

Nabyłem dzisiaj czarna z szkłem hartowanym, side by side BEKO :)
Z wystawy za 2800, cena w necie 3900 :mrgreen:
Doplacilem 300zl na gwarancję 5lat :->


Foty poglądowe z neta :




Karamba_DC2 - 2018-01-04

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Karamba_DC2 napisał/a:
Celuj w coś takiego:
W takim przedziale ciężko wiele zwojowac, i raczej tylko Internet. Bo w sklepie będzie problem.

dzięki za propozycje! Tyle jest tych telewizorów, że nie wiadomo co wybrać, stwierdziłem, że fajnie by było wziąć na raty i trochę dołożyć. Wybrałem takie modele:
PHILIPS LED 50PUS6262
SAMSUNG UE50MU6172
LG LED 49UJ635V
oraz LG LED 49UJ620V

Jeszcze teraz się naczytałem, że w danym modelu mogą być rożne matryce :lol:
Ktoś mi może pomóc w wyborze? Gorzej niż z wyborem piekarnika :lol:



Bez laptopa to nie chce mi się tego w telefonie szukać i wertowac :lol:

KubaJDM - 2018-01-04

Poprawione :mrgreen:
1. https://www.mediaexpert.p...ceneo_spo=false
2. https://www.mediaexpert.p...CFZnFsgodnfgFIg
3. https://www.mediaexpert.p...ceneo_spo=false
4. https://www.mediaexpert.p...ceneo_spo=false

rastle - 2018-01-04

Ja mam LG 43UJ620V od jakiegoś czasu i jak za ten hajs jest na prawdę spoko. WebOS działa płynnie, jutuby, netflixy, iple itd są dostępne. Wiadomo, że to nie sprzęt premium ale żeby czasem obejrzeć jakiś film czy pyknąć na konsoli w zupełności wystarczy ;-)
Karamba_DC2 - 2018-01-04

$$Honda Fan$$, podrzucilem Ci opcje na fb ;)
johnnyg - 2018-01-05

jeśli chodzi o TV w jakimś ograniczonym budżecie gdzie nie ma co liczyć na fajerwerki , powiem tak - bierz jak największy
Patryk7g - 2018-01-05

Mam tego Samsunga, z tym, że 55 cali. Za ten hajs mega spoko wybór, system szybko chodzi, w sklepie obraz spodobał mi się najbardziej z tego przedziału cenowego.
Gumka23 - 2018-01-05

Karamba_DC2 napisał/a:
Doplacilem 300zl na gwarancję 5lat :->


To nie gwarancja tylko ubezpieczenie :P

Zaproponowali mi do telewizora- jedynie 1750zł :lol: Wszyscy sprzedawcy na około namawiali i opowiadali jak to im kilka dni po gwarancji telewizor padł :mrgreen:

Karamba_DC2 - 2018-01-05

No właśnie nie mówił że ubezpieczenie, tylko przedłużenie gwarancji z 2letniej na 5 letnią :shock:
Jak się rozszczelni, to nie da się niby naprawić i wtedy wymienią czy coś.
Dlatego wziąłem.
Ona będzie ze mną do Niemiec 750km w busie jechać, to lepiej mieć na dłużej :mrgreen:

Emre - 2018-02-25

Soundbar do 2k?
Karamba_DC2 - 2018-02-25

Kurde modelu teraz nie sprawdzę, ale brałem dla ojca samsunga + suba jako zestaw. Przesłuchałem tego trochę, i bywa że droższe o tysiaka grają znacznie gorzej :roll:

Wrzuć sobie na telefon jakiś utworek, idziesz do sklepu i na BT możesz każdego posłuchać, serio na żywo wszystko się zmienia, i nie patrz na markę czy cenę, bo w tym przedziale to myślę warto iść tylko za tym, co miłe dla ucha.

Ja sprawdzałem na tym utworze, sprzedawca w sklepie recytował ze mną słowa gibiąc się, i dostałem rabat od niego na prawie 80euro :-D :-D
https://www.youtube.com/watch?v=fPO76Jlnz6c

p0lish - 2018-02-26

Emre napisał/a:
Soundbar do 2k?


Ma wisieć pod TV czy może stać na szafce?
Niższe modele Focala albo Cambridge Audio są na serio ok.
Ja jednak się nie zdecydowałem bo za 2k można już kupić coś sensownie grającego w stereo

Hikiel - 2018-02-26

Emre napisał/a:
Soundbar do 2k?


Tak.

Emre - 2018-02-26

p0lish, stać na szafce. Dobrze jakby nie miał zewnetrznego suba.

Hikiel, :fak:

p0lish - 2018-02-26

Emre, taki na szafce gra znacznie lepiej bo ma zwyczajnie większe głośniki i pudło rezonansowe.

https://www.cambridgeaudi...speakers/tv2-v2
Ten brzmiał genialnie

noctyfer - 2018-03-16

Emre napisał/a:
Soundbar do 2k?


http://audioklan.pl/yamah...st-yas-207.html

Emre - 2018-03-16

Ten ma oddzielny woofer. :-/
Mareczuczek - 2018-03-16

Nie szuka ktoś kamerki? Chętnie sprzedam swoje Yi Lite, jeden wypad na narty zaliczyła :)
Emre - 2018-03-19

Jaki powerbank polecacie? Tak zeby chociaż ze 2 razy tel naładował. Budżet 100-150 ziko. Jakieś siaomi czy cos?
p0lish - 2018-03-19

Xiomi jest ok. Mi ładuje 2-3x fona.
http://allegro.pl/mi-powe...CFUwn4AodYNUO9Q

no_fear - 2018-03-19

p0lish napisał/a:
Xiomi jest ok. Mi ładuje 2-3x fona.
http://allegro.pl/mi-powe...CFUwn4AodYNUO9Q

w tej samej cenie masz 20 000mAh
ale trza chwilę poczekać na przesyłkę

z kodem za 79.52zł
Cytat:
LITBMI2C2ND

> K L I K <

Emre - 2018-03-19

Tylko 20000 to juz mało poręczny sprzęt. ;-)
maciek - 2018-03-19

mam taki powerbank:
https://www.mediaexpert.p...ebrny,id-742115

jest ok i pojemność spoko. ale gabaryty ma takie, że nadaje się do plecaka a nie do kieszeni...

btw wymieniłem baterię w iphonie 6s bo trzymała mi chyba z 6h max (dużo używam kom), a teraz spokojnie mogę ładować raz dziennie... 100 pln i życie stało się lepsze ;-)

no_fear - 2018-03-19

coś za coś ;-)

ten 20 000 ma chyba QC 2.0 - o ile to komuś potrzebne


135,5 × 67,6 x 23,9 mm

vs.

130 x 71 x 14,1 mm

Patryk7g - 2018-03-19

Dobierz sobie optymalną pojemność i bierz Xiaomi którekolwiek.

Mam ten 20 000 od 2 lat i śmiga bez problemów

Karamba_DC2 - 2018-04-11

Dział może i średnio trafiony, ale w laptopach było by podobnie :mrgreen:


Potrzebna mi na już jakaś drukarka, miałem rok epsona jakiegoś taniego z saturna, ale dzisiaj tak mi podniosła ciśnienie że zarobiła kopa :roll: Straciłem do niej cierpliwość :zly:

Nie chcę wydać dużo, nie potrzebuję też najlepszej, fotek tez nie drukuję.
Większość to czarno białe druki. Coś wydajnego i działającego, oraz żebym nie musiał kupować tuszu po kilku użyciach jak ten cholerny epson :roll:
Pomocy ! :-/

Emre - 2018-04-11

czarno biały laser, np. brother...
Kubaa - 2018-04-11

Brothera polecam, mam w obu biurach i działa elegancko. Co prawda kupiłem na tusz, ale ogólnie technicznie wszystko ok, działa i jest wsjo ok ;-)
antek - 2018-04-11

Brother, b/w laser po wifi
Karamba_DC2 - 2018-04-11

Dzieki, zaczynam zatem szukac w tym kierunku 8-)
piroman - 2018-04-11

Emre napisał/a:
czarno biały laser, np. brother...

x2

Karamba_DC2 - 2018-04-11

A jak w przypadku koloru ? Głownie leci czarno białe, czasami coś dla siebie w kolorze tez potrzebuję, nie chce się w pełni ograniczyć do tylko czarnego.

Znowu znajoma pracowała kilka lat na jakimś serwisie, i idzie w pewne na HP ;)

Pit - 2018-04-12

Brother dcp j105...kupowałem na przestrzeni jakichś dwóch lat trzy sztuki, wszystkie są bdb i bardzo tanie tusze.
tym0 - 2018-04-12

Kupiłem czarno-białego Brothera do biura 1,5 roku temu. Jestem zadowolony, bardzo tanie zamienniki. Ale czasami trzeba się ostro umęczyć z ich montażem bo drukarka brnie w zaparte, że ich nie widzi. Dodatkowym lekko upierdliwym problemem jest fakt, że od czasu do czasu trzeba też wymienić bęben. W HP ta przypadłość nie występuje.
Badej - 2018-04-12

Sam osobiście nie korzystałem ale słyszałem wiele dobrych opinii o drukarkach Brother.
Z swojego doświadczenia, mam w firmie około 150 różnych Xeroxów i śmiało mogę powiedzieć że to niezawodny sprzęt ale cenowo wypada średnio w porównaniu do drukarek Brother.

HP nie komentuje bo musiały by paść same bluzgi na to ścierwo :lol:

antek - 2018-04-12

Xerox też ok, ale to już półka wyżej, bardziej pod biurowe działalna. IMHO w chwili obecnej Brother wygrywa zarówno w laserach jak i atramentach. Stosunek ceny do tego co otrzymujesz jest najlepszy.
sajmonski - 2018-04-12

Jw. Brother. Cena/jakość/DZIAŁANIE
johnnyg - 2018-04-12

mam w biurze same hp, wszystko ścierwo i nie rozumiem - sposób w jaki działają drukarki hp u nas w biurze pięknie obrazuje to jak działa cały dział it u nas w firmie :D
Hikiel - 2018-04-12

Brother. W biurze mamy 2 laserowe, czarno białe. Toner w zamienniku 25zł, starcza na w pizdu stron. Jedną mamy kilka lat, drugą 2lata. Zero problemów.
Karamba_DC2 - 2018-04-12

Ok, zatem postanowione :)
Muszę poszukać jakiegoś kolorowca tylko :)

Johnson - 2018-04-12

Panowie specjaliści :oops:
Mam możliwość wynajęcia b. fajnego mieszkanka (31m) z oknami na południe plus najwyższe piętro.
Obawiam się, że latem może być cieplutko. Czy przenośny klimatyzator to rozwiązanie, które pozwoli zachować znośne warunki? Innymi słowy, czy taki sprzęt nie za grube tysiące faktycznie działa?
Dotychczas miałem styczność tylko z klimą instalowaną i to działa zajebiście. Pytanie jak tutaj.
Z góry dziękuję :-D

Emre - 2018-04-12

Pytanie jak rozwiążesz odprowadzanie powietrza.
johnnyg - 2018-04-12

Miałem u siebie tymczasowo w biurze taką przenośną za 1500 PLN i w sumie na pokój (z 13m2) radziła sobie wyje*iście także sprawdzi się, ale faktycznie mamy rurę w ścianie i odprowadzone normanie - jeśli planujesz przerzucać rurę przez uchylone okno czy coś to może być lekka lipa z efektywnością rozwiązania, co też Panicz Emre nadmienił powyżej
Karamba_DC2 - 2018-04-12

Taką drukarkę zamówiłem w Niemieckim Saturnie, 200zł taniej jak na ceneo :shock:
Zdecydowałem się na kolorową, niech służy :->

https://www.ceneo.pl/33143522


antek - 2018-04-13

Wszystko fajnie, ale wziąłeś wersje bez skanera :mrgreen:
Karamba_DC2 - 2018-04-13

Wiem, może raz w roku bym użył hehe, niczego nie kopiuje, nie prowadzę rachunkowości :mrgreen:
Tylko drukuje czarno-biale kartki, a czasami jakaś mało ważne rzecz dla siebie, drukarka odgrywa ogólnie znikoma rolę w moim codziennym życiu na szczęście :-D

antek - 2018-04-13

a to pardąsik :lol:
Karamba_DC2 - 2018-04-13

:zdrowko:
sajmonski - 2018-07-26

Kategoria: robot planetarny
Budżet: 1000zł

Bosh Mum? Sencor? Kenwood?

maciek - 2018-07-29

panowie, szukam tv ok 50 cali. Wymagania praktycznie żadne. Ma służyć do ogladania tv, netflixa, youtube no i za jakiś czas do konsoli. Generalnie założenie jest takie, że kupuję ceną :-P

1. https://www.ceneo.pl/52065394#tab=click
2. https://www.ceneo.pl/51167612#tab=spec
3. https://www.ceneo.pl/43759644

Skłaniam się ku opcji nr 1. Będzie ok? Czy lepiej dołożyć i wziąć 2 lub 3? Ale jeśli tak to dlaczego warto dołożyć?

Edit:
Wczoraj kupiłem LG w dobrych pieniądzach.
https://www.mediaexpert.p...j620v,id-988250

rdk - 2018-08-02

maciek napisał/a:
Wczoraj kupiłem LG w dobrych pieniądzach.
https://www.mediaexpert.p...j620v,id-988250
gratuluję zakupu 8-)


Panowie, szukam słuchawek, najlepiej BT. Jeśli ma to znaczenie to do iPhone'a.
Mają sensownie grać, ale i mieć mikrofon. Kto coś? Może być i coś ori i może ktoś coś na alie ma dobrego?

Pit - 2018-08-02

rdk napisał/a:
Panowie, szukam słuchawek, najlepiej BT. Jeśli ma to znaczenie to do iPhone'a.
Mają sensownie grać, ale i mieć mikrofon. Kto coś? Może być i coś ori i może ktoś coś na alie ma dobrego?

Yaca ostatnio mi polecał jakieś Bose w temacie o telefonach, ja osobiście kupiłem airpodsy, ale nie zależało mi aż tak na jakości dźwięku.

wierzba - 2018-08-02

też kupiłem airpods'y - jestem zadowolony szczególnie z ich mobilności. Jak zrobią opcję z regulacją głośności to imo więcej mi nie potrzeba. Miałem na testach sony wh-1000xm2 fajne, anc mega, ale to zupełnie inny gabaryt vs pchełki od apple.
o innych pchełkach sporo czytałem a to o problemach z łącznością przez BT a to inne problemy i jakoś nie mogłem się na nic innego zdecydować a jak miałem dać za B&O pchełki 1,2k to nie miało to dla mnie sensu - airpods kupiłem za ~650 zawsze to taniej niż bezpośrednio od apple - nadal drogo, ale prostotą obsługi, szybkie łączenie via BT, jakość rozmów - imo dla mnie ok.

johnnyg - 2018-08-02

a nie mówi się "airpody"? albo "airpods"? A może jeszcze lepiej airypodsy?
Pit - 2018-08-02

airydupersy
może byc? :lol: :mrgreen:

wierzba, też jestem zadowolony, bałem się że na siłce np na orbitreku będą wypadać, ale jest ok, jeszcze z nimi nie biegałem.

Pilar - 2018-08-02

Limon napisał/a:
airydupersy
może byc?


:lol:

rdk - 2018-08-02

no to daj znać, bo ja też właśnie pod kątem biegania.
Właśnie nie wspomniałem o najważniejszym - mają być douszne.

antek - 2018-08-02

Kolega z roboty do biegania używa takich:

https://www.amazon.co.uk/...t/dp/B0756BRVXJ

Właśnie je macałem, wyglądają całkiem ok.
Co do dźwięku to ziomeczek mówi że nie jest idealnie, ale to ex-muzyk więc ma inną skalę.

Gumka23 - 2018-08-02

antek napisał/a:

Kolega z roboty do biegania używa takich:


Taka taniocha? Pffffffffff.... :lol:

wierzba - 2018-08-02

otóż to :ok:
antek - 2018-08-02

Bo my to biedaki jesteśmy :wstyd:
Wiseguy - 2018-08-15

Potrzebna kuchana gazowo elektryczna wolnostojąca, 50cm dla teściowej, jaką firmę wybrać, do tej pory miała Amica, resztę sprzętu ma Whirlpool-a może by jej kupić kuchenkę też Whirlpool?
A może Amica jest dobra?

Gumka23 - 2018-08-15

Jak ma resztę sprzętu Whirpoola to zdecydowanie Whirpool!
Krychu - 2018-08-15

U mnie jest kuchenka Amica i odpalanie palników to jest jedno wielkie nieporozumienie :-o
No ale jak dla teściowej, to jak najbardziej się nada, a niech się wkvrwia! :lol:

lukas4 - 2018-08-16

Pany jakie chinskie "go pro" brac? kiedys byly na forum porównania itp.
a nie moge tego odnaleźć;/. Pewnie tez trochę sie zmienilo od tego czasu...

hot_rider - 2018-08-16

Krychu napisał/a:
No ale jak dla teściowej, to jak najbardziej się nada, a niech się wkvrwia!

jak dla teściowej to idealna kuchenka:

Badej - 2018-08-16

lukas4 napisał/a:
Pany jakie chinskie "go pro" brac? kiedys byly na forum porównania itp.
a nie moge tego odnaleźć;/. Pewnie tez trochę sie zmienilo od tego czasu...


nie jestem pewien ale chodziło chyba o firmę Ekken

rdk - 2018-08-16

Badej napisał/a:
nie jestem pewien ale chodziło chyba o firmę Ekken
eken.

z tego co ja kojarzę, to tak wyszedł im ten eken, że chińczycy zaczęli podrabiać ekeny [czyli chińczyków :mrgreen: ]

Pit - 2018-08-16

Eken h9r czy cuś takiego, do tego cała torba akcesoriów z chin do gopro i gopro-podobnych kamer i git.
gaseb - 2018-08-16

hot_rider napisał/a:
Krychu napisał/a:
No ale jak dla teściowej, to jak najbardziej się nada, a niech się wkvrwia!

jak dla teściowej to idealna kuchenka:
Obrazek
Chyba bardzo musisz swoją lubić :mrgreen:

Taką bym polecił kuchenkę :P

hot_rider - 2018-08-16

nie no swojej taką zrobiłem :mrgreen:

lukas4 - 2018-08-17

Dzięki ziomy.
Od uwage biore jeszcze xiao yi ale to juz mniej chiński chinczyk;D

johnnyg - 2018-08-17

mam ekena, no stabilizacja jest przesłaba ale poza tym fajnie ...mieć kamerkę
gaseb - 2018-08-17

lukas4 napisał/a:
Dzięki ziomy.
Od uwage biore jeszcze xiao yi ale to juz mniej chiński chinczyk;D
Ja mam Xiaomi 4K+ i jestem bardzo zadowolony. Niestety bardzo mało jej używam i chyba będę ją sprzedawał. Mam też gimbala do zestawu jak coś.
Karamba_DC2 - 2018-08-17

gaseb, jaki to to model masz tego, prajs? Może bym pod moje GoPro wziął :->
gaseb - 2018-08-17

FeiyuTech G5. Najchętniej to bym sprzedał zestaw z kamerką bo po co mi kamerka bez gimbala :)
Karamba_DC2 - 2018-08-17

Spoko, na nowego raczej bym się nie rzucił bo to bardziej gadget dla mnie, ale używkę na testy można by kupić i się pobawić :)
Jak by Ci został to napisz ;)

gaseb - 2018-08-17

Jak ktoś weźmie kamerkę bez gimbala, to się odezwę do Ciebie :-)

Za kamerkę wraz z obudowę wodoszczelną xiaomi, gimbal G5, 2 dodatkowe ori baterie xiaomi, metalową obudowę, filtr na obiektyw i jeszcze jakieś akcesoria chciałbym 1500zł. W necie kamerka z obudową i gimbalem chodzą po około 2100zł.

Krychu - 2018-08-17

johnnyg napisał/a:
mam ekena, no stabilizacja jest przesłaba ale poza tym fajnie ...mieć kamerkę

Te nasze ekeny chyba w ogóle nie mają stabilizacji obrazu, ja nikomu nie polecam :->

fulek - 2018-08-18

ja mam największy problem z tym ekenem, ze jadąc pod słonce nic nie widać co się dzieje za przednią szybą :-/
Krychu - 2018-08-18

Kupiłeś podróbkę podróbki i dlatego :-D
Baza - 2018-08-18

Ja tam cały czas obstaję przy SJCam Ekken ma fajny ten wireless guiczek do włącz/wyłącz.
Przydatny duperel chociażby na tankbag na moto.

Les - 2018-09-23

POCHŁANIACZ WILGOCI
ktoś coś posiada ?
Może jakiś polecić ?
Małe pochłaniacze odpadają

antek - 2018-09-23

Pochłaniacz wilgoci czy osuszacz? Osuszacz wspaniała sprawa 8-)
Les - 2018-09-23

Tak jest , osuszacz :)
Dostęp do morza i spora wilgoć

antek - 2018-09-23

Ja mam taki, chodzi jak zły 8-)

https://allegro.pl/osuszacz-powietrza-20l-pochlaniacz-wilgoci-quigg-i7172530656.html


Potrafił wyciągnąć 5 litrów wody z powietrza w przeciągu 24h, w mieszkaniu w którym nie było jakichś masakrycznych warunków. Fajna sprawa, stawiasz obok brania i po 2h masz wszystko suche.

Krychu - 2018-09-30

Jestem właśnie na etapie wybierania kilku sprzętów do kuchni na stronie media expert, bo mają fajne rabaty, "Im więcej AGD, tym taniej - nawet 650 zł rabatu!", które już mi naliczyło po wybraniu lodówki, kuchni, zmywarki i okapu, ale jeszcze nieco modyfikuję listę i w ten sposób wyleciała kuchnia Amica, a zastąpiła ją Beko. Nigdy nie miałem żadnego sprzętu od Beko, dam im szansę, bo aktualna kuchnia Amica wkvrwia mnie zapalnikami, więc może turecki sprzęt okaże się lepszy od tego z Wronek :-D
Karamba_DC2 - 2018-09-30

Kupiłem lodówkę Beko side by side, zero problemów, szafa intuicyjna i robi robotę :)
Krychu - 2018-09-30

Jednak wybór lodówki to nie takie hip hop siup :D
Nawet gdyby zawęzić wybór tylko do jednego producenta, to i tak za duży wybór, chociaż aktualnie prowadzę rozważania LG vs Szajsung :->
https://www.mediaexpert.p...pzdzs,id-691742
https://www.mediaexpert.p...ss-ef,id-766711
Szajsung taki tuningowy, niebieskie podświetlenie :kul:

lukas4 - 2018-09-30

jako że moj samsung syncmaster oddał ducha szukam monitora we flocie do 1500
80 % net i granie. Coś takiego namierzyłem AOC Agon AG272FCX

ma to sens czy są fajniejsze opcje w tej kasie?

granie to przede wszystkim strategie i wiesiek :)

tym0 - 2018-10-01

Karamba_DC2 napisał/a:
Kupiłem lodówkę Beko side by side, zero problemów, szafa intuicyjna i robi robotę :)


Mogę widzieć jaki model i co zdecydowało za wyborem właśnie BEKO? Ja wybrałem Samsunga póki co:
https://www.mediaexpert.p...41b1,id-1130211

Karamba_DC2 - 2018-10-01

tym0 :


Cytat:
Karamba_DC2 - 2018-01-04
Nabyłem dzisiaj czarna z szkłem hartowanym, side by side BEKO :)
Z wystawy za 2800, cena w necie 4090 :mrgreen:
Doplacilem 300zl na gwarancję 5lat :->









:ok:

tym0 - 2018-10-01

Karamba_DC2 napisał/a:
tym0 :


Cytat:
Karamba_DC2 - 2018-01-04
Nabyłem dzisiaj czarna z szkłem hartowanym, side by side BEKO :)
Z wystawy za 2800, cena w necie 4090 :mrgreen:
Doplacilem 300zl na gwarancję 5lat :->


Obrazek

Obrazek






:ok:


Aaa - taka sytuacja. Szkoda, że bez kostkarki.

Karamba_DC2 - 2018-10-01

Czemu szkoda ? I tak bym nie używał :)
Jak ktoś lubi i często korzysta to ok, dla mnie zbędny gadżet :)

tym0 - 2018-10-02

Karamba_DC2 napisał/a:
Czemu szkoda ? I tak bym nie używał :)
Jak ktoś lubi i często korzysta to ok, dla mnie zbędny gadżet :)


Ja z ciepłych cieczy używam tylko zupy. I to raczej niezbyt często. Lód się przydaje. Zresztą stwierdziłem, że jak już mam brać takiego klamota, to lepiej niech będzie z kostkarką. No ale - każdemu wg potrzeb ;-)

no_fear - 2018-10-02

Karamba_DC2 napisał/a:
Czemu szkoda ? I tak bym nie używał :)
Jak ktoś lubi i często korzysta to ok, dla mnie zbędny gadżet :)

+1

U mnie minęło 2 lata od zakupu side by side bez kostkarki i nie żałuję :]

Krychu - 2018-10-16

Chcę kupić urządzenie wielofunkcyjne, bo będę miał w sobotę trochę kopiowania i drukowania, a nie chcę być zdany na czyjąś łaskę ;-) Sprzęt budżetowy, max do 300 zł. Nigdy nie miałem drukarki i nie wiem czy brać atramentową czy laserowa, o ile w tej kasie będzie w ogóle wybór :mrgreen:
Karamba_DC2 - 2018-10-16

Atramentowa tania to bezsens, ale wiesz od czego zacznij? Ile będą do niej kosztować tonery, bo może się okazać że tyle co drukarka :lol:
Zasycha to szybko, szybko się kończy i ogólnie denerwuje.

Przesiadłem się na dużą laserowa od Brothera i jestem bardzo zadowolony 8-)

Pit - 2018-10-16

jak byś wziął jednak pod uwagę atrament to też tylko brother, ja i rodzice mamy takie same,
https://www.mediaexpert.p...CFR3BsgodudkE_w

wiem że drożej ale naprawdę warto.

hot_rider - 2018-10-16

polecam takie rozwiązanie
https://allegro.pl/hp-inc-drukarka-419-all-in-one-wireless-z6z97a-i7503042972.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Drukarki+i+skanery&ev_ln=PRODUCT+GROUP&utm_content=&gclid=CjwKCAjwmJbeBRBCEiwAAY4VVa9JsHX2o2atI339QwZOyLtmlgiAW_UKdrriGLVyyaGqLytp0qyXKRoCeIUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CKiUyuLgi94CFZWaGAodcF8NYg

z boku masz zbiorniczki z 4 kolorami do których wlewasz tusz, mega wygodne i tańsze od tonerów

tym0 - 2018-10-16

Nadszedł ten czas. Potrzebuję:
- zmywarkę do zabudowy,
- płytę indukcyjną,
- piekarnik do zabudowy,
- kuchenkę mikrofalową do zabudowy (wstępnie: https://www.electro.pl/ku...7sub,id-10553),
- okap do zabudowy (wstępnie wybrany: https://www.electro.pl/ok...eneo_spo=true),
- lodówkę (wstępnie wybrana: https://www.electro.pl/lo...b1,id-1130211),
- granitowy zlew jednokomorowy z ociekaczem.

Jakieś sugestie? Propozycje? Ktoś przerabiał temat ostatnio? Konkretne sklepy polecacie?

Karamba_DC2 - 2018-10-17

Kupiłem płytę indukcyjna pierwszy raz, i jak tylko będzie okazja to ja zmieniam spowrotem na ceramiczną...
Totalnie nie odpowiada mi sposób jak szybko przegrzewa albo przypala jedzenie, nie wspomnę o łagodnym łagodnym gotowaniu małej ilości wody itd, nie wiem może drogie modele są bardziej precyzyjne. Na mojej albo jest słabo albo ogień fchvj, gotowanie na tym jest mega upierdliwie, pierwsze 3 dni bardzo żałowaliśmy wyboru :roll:
Niby da się przyzwyczaić, ale precyzyjne to to nie jest, mięsa też powodu nie idzie na tym zrobić, bo albo jest w środku surowe albo zjarane, a akurat gotować lubię i coś tam umiem jednak.

Jeżeli miałeś już i odpowiada obsługa tego to luz, jeżeli nie, to serio przestrzegam ;)

tym0 - 2018-10-17

Karamba_DC2 napisał/a:
Kupiłem płytę indukcyjna pierwszy raz, i jak tylko będzie okazja to ja zmieniam spowrotem na ceramiczną...
Totalnie nie odpowiada mi sposób jak szybko przegrzewa albo przypala jedzenie, nie wspomnę o łagodnym łagodnym gotowaniu małej ilości wody itd, nie wiem może drogie modele są bardziej precyzyjne. Na mojej albo jest słabo albo ogień fchvj, gotowanie na tym jest mega upierdliwie, pierwsze 3 dni bardzo żałowaliśmy wyboru :roll:
Niby da się przyzwyczaić, ale precyzyjne to to nie jest, mięsa też powodu nie idzie na tym zrobić, bo albo jest w środku surowe albo zjarane, a akurat gotować lubię i coś tam umiem jednak.

Jeżeli miałeś już i odpowiada obsługa tego to luz, jeżeli nie, to serio przestrzegam ;)


W życiu nie miałem z tym kontaktu. Ale już wypieprzyłem gaz z kuchni i podciągnąłem silę. Nie ma odwrotu. ;-) Mogę wiedzieć z jakiego modelu korzystasz?

no_fear - 2018-10-17

chyba jednak to kwestia marki / modelu i garnków...

U siebie też mam pierwszą w życiu indukcję - marka / model - nie pamiętam (wieczorem mogę sprawdzić).
Taka półka średnia to była (3 lata temu).

Ja tam prawie nic nie gotuję :oops: ale kobity w domu zadowolone - działa to precyzyjnie.
Ma pyrkać sobie - to pyrka. Potrzeba expresem zagotować garnek wody - w trybie turbo hehe robi to na prawdę sprawnie.

Działa elegancko.

tym0 - 2018-10-17

no_fear napisał/a:
chyba jednak to kwestia marki / modelu i garnków...

U siebie też mam pierwszą w życiu indukcję - marka / model - nie pamiętam (wieczorem mogę sprawdzić).
Taka półka średnia to była (3 lata temu).

Ja tam prawie nic nie gotuję :oops: ale kobity w domu zadowolone - działa to precyzyjnie.
Ma pyrkać sobie - to pyrka. Potrzeba expresem zagotować garnek wody - w trybie turbo hehe robi to na prawdę sprawnie.

Działa elegancko.


Dzięki. ;-) Czyli do mojej listy dochodzi jeszcze zestaw garnków. Co polecacie? Póki co nabyłem tylko zestaw patelni Gerlach.

Korzystasz z indukcji pod 230 czy 400V?

no_fear - 2018-10-17

zdecydowanie 400V
Booohal - 2018-10-17

Mam tanią indukcję (jakoś 1100zł chyba) z Amica i nie wyobrażam sobie już gazu czy ceramiki.
Podłączona pod 230v
Jedyne czego mi brakuje to wszystkich czterech pól z funkcją boost/turbo. Ale to mały jej minusik.

sajmonski - 2018-10-17

Eee, to musi być serio słaba indukcja. Bardzo polecam indukcje Siemensa, są trwałe i dobrze działają.
Ja szukałem płyty, żeby miała regulacje 0-9+Boost, tych do 15 nie wiem jak używać. Garnki mam podstawowy model tefala i się sprawdzają, po roku jak nowe.

Okap to zależy od pomieszczenia, u mnie w aneksie przy kuchni nie ma okna więc brałem mocny Velge (do 600m3/h)

Odradzam za to płyty Samsunga, u rodziców po 2 latach do wymiany.

johnnyg - 2018-10-17

mam indukcję amici, jest kurna super , rodzice mają ceramiczną, wcześniej na wynajmowanym miałem gaz, No nie ma opcji, indukcja zmiata wszystko z powierzchni, nie wiem jakim trzeba być hmm... teraz jakby to powiedzieć... Nie wiem jak bardzo trzeba nie zwracać uwagi na to co się dzieje w garnku czy na patelni, żeby na indukcji coś przypalić . Mięsko zawsze wychodzi idealne, warzywka smażę tez bo lubię - poezja. Bardzo precyzyjnie, a lubię przygotowywać jedzonko, no i w sumie codziennie sobie robię papu .

Indukcję podłączyłem pod siłę żeby mieć pewność że korków nie będzie wypierdal*ć przy użytkowaniu 3-4 pól.


Ze sprzętów mam:
-Piekarnik - Amica IN - jest spoko, ale wkurza mnie że jak ustawię szybki nagrzew a potem zmienie ustawienie to temp. spada
-Płyta indukcja - Amica - średnia półka ,nie kosztowała więcej niż 1400-1500PLN, 2 pola boost, 2 pola turbo boost (tu trzeba powiedzieć , że miałem już jedną naprawę reklamacyjną)
-Zmywarka Grundig - była na promce za kanta z hakiem więc kupiłem, nie mam zdania, działa, zmywa, nie cieknie więc chyba ok
-okap - Amica - bardziej chodziło o aspekt wizualny ale ciągnie, ma 3 prędkości i światełko więc fajnie - jak wszystkie inne :D
-lodówkę - mam samsunga, jest fajna, choć dośc wysoka (mi tam pasuje że ma 201cm, więcej rzeczy się mieści, ale żona jajek nie sięgnie)
- zlew mam 1,5 komory z ociekaczem i na serio przemyśl to. Niby zmywarka wszystko zmywa ale chcesz szybko ogarnąć pierdy typu garnek albo deski do krojenia , to przydaje się taka mała komórka

tym0 - 2018-10-17

sajmonski napisał/a:
Eee, to musi być serio słaba indukcja. Bardzo polecam indukcje Siemensa, są trwałe i dobrze działają.
Ja szukałem płyty, żeby miała regulacje 0-9+Boost, tych do 15 nie wiem jak używać. Garnki mam podstawowy model tefala i się sprawdzają, po roku jak nowe.

Okap to zależy od pomieszczenia, u mnie w aneksie przy kuchni nie ma okna więc brałem mocny Velge (do 600m3/h)

Odradzam za to płyty Samsunga, u rodziców po 2 latach do wymiany.


Właśnie Samsunga chciałem brać. Jeszcze Bosch był rozważany, ale mają w ofercie płyty głównie pod 230V. Z tego co widzę - ze Siemensem jest podobnie.

tym0 - 2018-10-17

johnnyg napisał/a:
mam indukcję amici, jest kurna super , rodzice mają ceramiczną, wcześniej na wynajmowanym miałem gaz, No nie ma opcji, indukcja zmiata wszystko z powierzchni, nie wiem jakim trzeba być hmm... teraz jakby to powiedzieć... Nie wiem jak bardzo trzeba nie zwracać uwagi na to co się dzieje w garnku czy na patelni, żeby na indukcji coś przypalić . Mięsko zawsze wychodzi idealne, warzywka smażę tez bo lubię - poezja. Bardzo precyzyjnie, a lubię przygotowywać jedzonko, no i w sumie codziennie sobie robię papu .

Indukcję podłączyłem pod siłę żeby mieć pewność że korków nie będzie wypierdal*ć przy użytkowaniu 3-4 pól.


Ze sprzętów mam:
-Piekarnik - Amica IN - jest spoko, ale wkurza mnie że jak ustawię szybki nagrzew a potem zmienie ustawienie to temp. spada
-Płyta indukcja - Amica - średnia półka ,nie kosztowała więcej niż 1400-1500PLN, 2 pola boost, 2 pola turbo boost (tu trzeba powiedzieć , że miałem już jedną naprawę reklamacyjną)
-Zmywarka Grundig - była na promce za kanta z hakiem więc kupiłem, nie mam zdania, działa, zmywa, nie cieknie więc chyba ok
-okap - Amica - bardziej chodziło o aspekt wizualny ale ciągnie, ma 3 prędkości i światełko więc fajnie - jak wszystkie inne :D
-lodówkę - mam samsunga, jest fajna, choć dośc wysoka (mi tam pasuje że ma 201cm, więcej rzeczy się mieści, ale żona jajek nie sięgnie)
- zlew mam 1,5 komory z ociekaczem i na serio przemyśl to. Niby zmywarka wszystko zmywa ale chcesz szybko ogarnąć pierdy typu garnek albo deski do krojenia , to przydaje się taka mała komórka


jprd... to miało być proste... Lodówka już jest wybrana na 99%. Jest najbardziej pojemna przy tych wymiarach i dla nas najładniejsza. Jeśli chodzi o zlew to stolarz doradził jedną komorę, żeby wielki "klamot" nie raził w oczy. A reszta to ciągle znaki zapytania. Póki co.

no_fear - 2018-10-17

johnnyg napisał/a:
...żona jajek nie sięgnie...

uuu to faktycznie słabo :-?

wiesz w małżeństwie, ta młodzieńcza namiętność, trochę tak przemija... cóż życie :roll:

johnnyg - 2018-10-17

no_fear napisał/a:
johnnyg napisał/a:
...żona jajek nie sięgnie...

uuu to faktycznie słabo :-?

wiesz w małżeństwie, ta młodzieńcza namiętność, trochę tak przemija... cóż życie :roll:

Stoję na dworze przed firmą, sam jak zawsze, czytam se forum i kurna parsknąłem śmiechem a ludzie idą :mrgreen:

seremaq - 2018-10-17

Ja mam płytę indukcyjną Electrolux. Model, który posiadam jest już niedostępny. Obecnie oferowany z takimi funkcjami to Electrolux Slim-fit CIV634 https://www.euro.com.pl/p...ux-civ634.bhtml
Zdecydowanie polecam. Płytę mam już prawie 5 lat. Codziennie jest używana i nie nosi żadnych śladów zużycia. Fajną funkcją jest łączenie dwóch lewych pół w jedno duże. Każde pole ma funkcję "Booster" i co dla mnie bardzo ważne każde pole indukcyjne ma swoje sterowanie.
Raz przez pomyłkę włączyłem funkcję "Booster" w polu na którym stał pusty garnek i wyszedłem na chwilę z kuchni. Jak wróciłem to garnek był rozgrzany do czerwoności i po wystudzeniu przebarwił się jak kolektor w hondzie :lol: Z płytą nic się nie stało.
Największym plusem indukcji w porównaniu do gazu jest brak spalin i zawsze ładne i niezniszczone garnki.

Garnki na indukcję polecam Tefal z serii Classy Chef.


Pozostałe AGD wziąłem w promocji wraz z kuchnią IKEA i nie mogę narzekać. 5 lat eksploatacji i zero problemów.

Karamba_DC2 - 2018-10-17

Czyli muszę zmienić na drogi model żeby była dobra :lol:
Wieczorem zobaczę co to, ale fakt majątku nie wydałem ;)
Brakuje mi tej precyzji co na ceramicznej :/

Głównie mam problem z plackiem jaglanym, nie wiem ale to pole magnetyczne sprawia że przywiera bardziej i się przypala, a jak zmniejsze siłę to surowy w środku.
Wodę to można nawet kablami z gniazdka zagrzać ;)

tym0 - 2018-10-17

seremaq napisał/a:
Ja mam płytę indukcyjną Electrolux. Model, który posiadam jest już niedostępny. Obecnie oferowany z takimi funkcjami to Electrolux Slim-fit CIV634 https://www.euro.com.pl/p...ux-civ634.bhtml
Zdecydowanie polecam. Płytę mam już prawie 5 lat. Codziennie jest używana i nie nosi żadnych śladów zużycia. Fajną funkcją jest łączenie dwóch lewych pół w jedno duże. Każde pole ma funkcję "Booster" i co dla mnie bardzo ważne każde pole indukcyjne ma swoje sterowanie.
Raz przez pomyłkę włączyłem funkcję "Booster" w polu na którym stał pusty garnek i wyszedłem na chwilę z kuchni. Jak wróciłem to garnek był rozgrzany do czerwoności i po wystudzeniu przebarwił się jak kolektor w hondzie :lol: Z płytą nic się nie stało.
Największym plusem indukcji w porównaniu do gazu jest brak spalin i zawsze ładne i niezniszczone garnki.

Garnki na indukcję polecam Tefal z serii Classy Chef.
Obrazek

Pozostałe AGD wziąłem w promocji wraz z kuchnią IKEA i nie mogę narzekać. 5 lat eksploatacji i zero problemów.


Nigdy nie miałem nic z Electroluxa. Nieznana jest mi ta firma. Jeśli miałbym odrzucić Samsunga, to faktycznie ta mieści się w moich niezbyt wymagających kryteriach. Dzięki ;-)

Gumka23 - 2018-10-17

Karamba_DC2 napisał/a:
Brakuje mi tej precyzji co na ceramicznej :/



WTF?

Na stancji miałem ceramiczną Amicę. Największy minus ceramiki to właśnie brak jakiejkolwiek precyzji. Schodzenie z temperatury to jest jakiś dramat. Nonstop musiałem podnosić garnek zanim się pole wystudziło, bo wszystko przypalało. Indukcję mam Electroluxa i o ile nie włącze na 14 lub boost i nie pójdę w pizdu to nie ma opcji, żeby przypalić. A nawet jak coś wykipi to jednym ruchem ręki mogę zmyć, a ceramika przez nagrzane pole w ***** od razu węgliła to co wyszło i domyć nie można.

Jak ktoś ma dziecko to indukcja bezpieczniejsza, bo pole grzewcze nie jest tak gorące (ale to już skrajny przypadek, bo równie dobrze może zdjąć garnek na siebie)

Co do wyboru, mam lodówkę, indukcję i piekarnik Electroluxa, 4 rok, żadnego problemu. Zmywarka Boscha z metalowym dnem. Z tabletkami Fairy zajebiście współpracuje i zostawia wszystko czyste i bez zacieków.
Pralka LG z inwerterowym silnikiem. Działa cicho i mam nadzieję, że będzie tak żywotna jak to ludzie o nich mówią. Na razie 4 rok i wszystko u mnie działa.

Aaaaa.. odkurzacz jakbyś nie wiedział to tylko i wyłącznie Zelmer. No chyba, że jesteś Krychem...

sti-wrx - 2018-10-17

Karamba_DC2 napisał/a:
Czyli muszę zmienić na drogi model żeby była dobra :lol:
Wieczorem zobaczę co to, ale fakt majątku nie wydałem ;)
Brakuje mi tej precyzji co na ceramicznej :/

Głównie mam problem z plackiem jaglanym, nie wiem ale to pole magnetyczne sprawia że przywiera bardziej i się przypala, a jak zmniejsze siłę to surowy w środku.
Wodę to można nawet kablami z gniazdka zagrzać ;)
zamiast zmieniać płytę, zacząłbym od zakupu dobrych garnków i patelni bo to raczej tu jest pies pogrzebanych.
Kubaa - 2018-10-17

Płyta ceramiczna to największy syf :mrgreen: Od 2,5 roku mam taką w wynajmowanym mieszkaniu, do gotowania się przyzwyczaiłem, nic się nie przypala. Ale to nagrzewanie się i schodzenie z temperatury to dramat... W ciągu ostatnich kilku dni, z roztargnienia dwa pojemniki plastikowe załatwiliśmy z narzeczoną... Położyliśmy na palnik obok garnka, zapominając że 4 minuty temu była tam patelnia, a to kurestwo nadal gorące i wytopiło dziury w pojemnikach :lol:
tym0 - 2018-10-17

Dzięki za odzew. Indukcja będzie na pewno. To już negocjacjom nie podlega. Została kwestia wyboru konkretnego modelu. Zaczynam patrzeć łaskawym okiem w kierunku Electrolux.
Hikiel - 2018-10-18

Tylko indukcja i tylko Zelmer. Zapamiętaj :D
tym0 - 2018-10-18

Hikiel napisał/a:
Tylko indukcja i tylko Zelmer. Zapamiętaj :D


Z odkurzaczem już zjebałem, bo kupiłem bez pytania Philipsa. Będę musiał z tym żyć. :-P

Hikiel - 2018-10-18

tym0 napisał/a:
Hikiel napisał/a:
Tylko indukcja i tylko Zelmer. Zapamiętaj :D


Z odkurzaczem już zjebałem, bo kupiłem bez pytania Philipsa. Będę musiał z tym żyć. :-P


No będziesz musiał, ale z dala od tego forum :mrgreen:

tym0 - 2018-10-18

Hikiel napisał/a:
tym0 napisał/a:
Hikiel napisał/a:
Tylko indukcja i tylko Zelmer. Zapamiętaj :D


Z odkurzaczem już zjebałem, bo kupiłem bez pytania Philipsa. Będę musiał z tym żyć. :-P


No będziesz musiał, ale z dala od tego forum :mrgreen:


To miło było. Wrócę jak gwarancja się skończy i kupię Zelmera. Dłużej chyba Philips nie pociągnie. :mrgreen:

johnnyg - 2018-10-18

przynajmniej się przypucowałeś, ja wiem że jest tu conajmniej parę osób które nie mają zelmera ale cicho siedzą jana palą
rdk - 2018-10-18

Electroluxa mi polecano to tłumaczono ze maja super elektronikę i się nie psuje. Fakt. Minęło 5 lat i działa tak samo super

Precyzyjna jest więc nie wiem o co kaman
A to ze dana płyta nie ma boostu na 4 palnikach to nie wina płyty tylko podpięcia jej pod 230. Musi być siła żeby jebac prądem pod każdym garem

Krychu - 2018-10-18

Dzięki z odpowiedzi w sprawie drukarki. Jednak jeszcze nie muszę kupować :-)
sajmonski - 2018-10-18

Aha, ja Siemensa polece jeszcze z tego względu, że u teściów kilkuletnia już płyta nie ma oznak zużycia, wiele razy coś na nią spadalo etc. W Samsungu rodziców, raz została uderzona patelnią i pękło szkło...
staryjaponiec - 2018-10-19

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi słuchawkami: Encore RockMaster Live lub Sennheiser HD 201/206? Tzn. chodzi mi komfort.

Szukam wokółusznych (ewentualnie nausznych, ale o dobrej izolacji), zamkniętych, przewodowych słuchawek, do telefonu i playera, będą używane w dość hałaśliwych warunkach (centrum miasta). Cena do 200 zł (nówki). Jeśli macie jakieś propozycje, to śmiało.

Pit - 2018-10-21

Używa ktoś Philips OneBlade? O takiego:
https://www.ceneo.pl/47657069

Trymer do brody Remingtona po kilku latach zaczął już się pieprzyć i chcę kupić coś nowego.

TorquedMad_Mind - 2018-10-22

ja mam wersję bez PRO ale widzę, że końcówka jest ta sama. Goli spoko. Nie będzie ultra gładko (ale blisko), ale ja i tak korzystam z wyglądu "żula ze 2-dniowym zarostem", więc mi to nie przeszkadza.
Zwykła wersja kurdebelsko długo trzyma prund - odkąd mam to chyba ładowałęm ze 2-3 razy O.o

hot_rider - 2018-10-22

ujdzie, do brauna nie ma podejścia, używam tylko do wąsa a brodę jadę maszynką philipsa do włosów
Mareczuczek - 2018-10-22

Mam od roku OneBlade i jest spoko. Zero problemów
Krychu - 2018-10-22

Najważniejsze czy jest bezpieczny dla oskarka :mrgreen:
Cino - 2018-11-20

Ktoś ostatnio kupował może TV 55-60 cali? Na co zwrócić uwagę aby nie zmulić?

Napewno min 2x HDMI, WIFI, FULL HD ( Ale chyba to jest standard dzisiaj?), Odświeżanie jakie minimum?

Chcę zacząć robić przymiarki do zmiany... Mój 6 czy 7 letni TV jest w świetnej formie nadal jednak 40cali już mi średnio odpowiada :D


Szukam czegoś w budżecie do 4tyś bo wiem, że wydawanie więcej jest bezsensu.. Wszystkie hiper ultra nowe technologie mi nie są potrzebne bo i tak tego nie wykorzystam.

Znalazłem np. SONY KD-60XF8305 tak na szybko w media markt.

TV - oglądam sporadycznie z braku czasu.. Dzieciaki oglądają jakąś bajkę na netflixie, ja obejże 1 max 2 filmy na miesiąc i jakieś wiadomości :D

Aaaa i PS4 odpalę raz na kwartał :lol: :lol: :lol:

Więc jakichś super wymagań nie mam.

johnnyg - 2018-11-20

więc tak, jeśli chcesz LCD to polecam raczej matryce VA od Samsunga niż IPSy, bo te drugie maja takie kijowe coś, matryca interesuje Cię tylko 100Hz (tam piszą że jedne mają 1000 inne 5000 ale tak na fakcie są matryce 50/60Hz i 100Hz, + podbijanie prockiem)



kup OLEDa od LG to nie będziesz musiał się bawić w szukanie minimalnych róznic między Sony a Samsungiem a Philipsem.

Cino - 2018-11-20

Oooo i to są jakieś informacje :)

W większości podają 100Hz i mi się zawsze wydawało , że to wystarczające. Skoro te 1000-5000 podbijane prockiem to faktycznie będę zwracał uwagę aby miały min 100Hz

LG odpada ja biorę tylko pod uwagę SONY lub Samsunga z przewagą na Samsunga bo lepiej oddają kolory przynajmniej takie mam wrażenie..

Pit - 2018-11-20

FullHD to już trochę przeżytek w tych czasach według mnie. :)

4k to rozsądne minimum, ale widzę żę taki sobie znalazłeś więc git.

johnnyg - 2018-11-20

no szczerze, Samsungi bardziej świecą, ale poza tym mają ten plus, że jest to matryca VA zazwyczaj (jeśli Samsung to zwróć uwagę by była własnie VA) - taka oddaje lepiej czerń no i nie pojawiają się charakterystyczne dla IPSów pasy na jednolitym tle (np. podczas oglądania meczów , gdy większość obrazu stanowi trawa, widoczne są w IPSach jaśniejsze pionowe pasy - tzw. banding).

Ale znowu IPS ma dużo szersze kąty widzenia.

Kup OLEDa, Sony tez już sprzedaje.

Gumka23 - 2018-11-20

Limon napisał/a:
4k to rozsądne minimum


Panie, kto jak kto, ale Ty powinnieneś wiedzieć, że rozdzielczość się dobiera pod odległość w jakiej oglądamy ekran. Jeśli siedzimy powyżej 2,5m od ekranu to nie ma znaczenia czy to jest 1080p czy 4k, piksela fizycznie nie jesteśmy zauważyć.

Johhny, OLEDY to dwukrotność tego co chce wydać Cino. Ale zgadzam się z Tobą. Cino kup OLEDa. (sam kupowałem ostatnio Sony za 5,5k i myślałem, że w tej cenie muszę być zadowolony w 100%, a w sumie szału nie robi [mimo świetnych recenzji wystwianych przez branżowe portale])

Cino - 2018-11-21

Limon napisał/a:
FullHD to już trochę przeżytek w tych czasach według mnie.
4k to rozsądne minimum, ale widzę żę taki sobie znalazłeś więc gi


Oczywiście chodziło mi o 4K ;-)

Oledy tak jak pisze Gumowy odpadają bo nie zwariowałem aby wydać na TV 8-10k :lol:

johnnyg - 2018-11-21

niewiele powyżej budzetu masz fajnego oleda 55 cali LG OLED55B7V
a jak nie może być 55 tylko 65, to proszę: samsung UE65MU7002

Cino - 2018-11-21

55-60 cali szukam . 65 to juz przegięcie ;)
sajmonski - 2018-11-27

Próbuje namówić szefa na ekspres do kawy do pracy. 5-10 kaw dziennie.

Jakie są sensowne propozycje? My jedziemy na french pressie, on już katuje z 4 ekspres na kapsułki, który się ponownie zepsuł. Wszyscy pijemy czarną, więc wystarczy że będzie miał pobór mleka z kartonu. Pewnie musi być w okolicach 3k żeby przeszło. Delonghi?

antek - 2018-11-27

albo Saeco
hot_rider - 2018-11-27

omijaj krupsa
za 2200-2400 kupisz saeco z automatycznym spienianiem

Wiseguy - 2018-11-30

Najtańsza Jura jak nie musi być wypasów, potem długo nic i De'Longhi i Saeco. Od Krupsa daleko nawet do zastosowań domowych.

Tak na marginesie wiecie ile miesięcznie robi średnio jeden ekspres WFM w Ikea? 60000 :) A tam wcale nie jest najwyższy model WFM. Ten jest przwidziany na 30000 kaw miesięcznie ale i tak dają radę.

Pit - 2018-12-02



Taki sprzęt elektroniczny sobie zrobiłem w ramach projektu na weekend.

Teraz rozkminiam potrzebę kupna drukarki 3d i może kupię :) jakaś obudowa by się przydała.

Gumka23 - 2018-12-02

Temp zew. bierze z czujnika czy pobiera z netu?
Karamba_DC2 - 2018-12-02

Taka stacja meteo i mnie by się przydała Limon, zatem może ogarniesz jakiś gotowy produkt? :mrgreen: :mrgreen:
Pit - 2018-12-02

Gumka23, zewnętrzna z neta, wewnętrzna no to wiadomo, z czujnika.

Karamba_DC2, hmmm jak skończę tą swoją sztukę (tzn głównie chodzi o obudowę) to why not. :mrgreen: Najwięcej roboty było przy pisaniu kodu, a samo złożenie tego w kupę i skopiowanie tego samego kodu to chwila moment.

johnnyg - 2018-12-03

jakiś fajny nie za miliony monet router w standardzie AC1200? Jakieś porównanie ma ktoś z Was? Chciałbym taki, który powieszę sobie pod sufitem w wiatrołapie na dole, i żeby łapał też w miarę piętro (co prawda wtedy na piętrze wyląduje aktualny jako repeater, ale jest dość leciwy już i często muszę go resetować, toteż zasięg tego głównego jest najistotniejszy , coby się przez strop przebił sygnał.
Wiseguy - 2018-12-17

Poszukiwany odkurzacz, workowy mocny preferowana marka Zelmer aha i dla teściowej więc nie za milion monet.
Da rade jeszcze kupić te stare mocne odkurzacze?

Mareczuczek - 2018-12-17

Tylko Zelmer Odyssey :mrgreen:
guczi - 2018-12-17

Jak kupowałem to jednym z ostatnich był ELECTROLUX EEQ16, ciągnie jak szalony, ale teraz już chyba ciężko...
antek - 2018-12-17

Mareczuczek napisał/a:
Tylko Zelmer Odyssey :mrgreen:


przecież kurła nie mogło być innej odpowiedzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: odyssey forever 8-) 8-)

maciek - 2018-12-18

antek napisał/a:
przecież kurła nie mogło być innej odpowiedzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: odyssey forever 8-) 8-)


potwierdzam ;-)

johnnyg - 2018-12-19

Zelmer jupiter, kurna pany, no przecież jupiter.
Karamba_DC2 - 2018-12-19

guczi napisał/a:
Jak kupowałem to jednym z ostatnich był ELECTROLUX EEQ16, ciągnie jak szalony, ale teraz już chyba ciężko...


Model Zelmer SashaGrey zajebiście ciągnie :ok:






:lol:

sajmonski - 2018-12-19

#teamzelmer
Gumka23 - 2018-12-19

Jupiter!
Mareczuczek - 2019-02-18

Trochu chińszczyzny na testy zamówiłem:

TWS i10



Soocas x3


hot_rider - 2019-02-18

kuba klawiatur mówi,że to słabe słuchawki i dzwięk jest opóźniony na YT
Mareczuczek - 2019-02-18

On testował Airdotsy z tego co wiem. To nie są xiaomi
Karamba_DC2 - 2019-03-30

Trochę na temat popularnych sklepów z elektroniką, ale te numerki na broszurach to już przegięcie, bezpośrednio oszukują na każdym kroku :roll:
Myślałem że sporo wiem, ale tutaj jeszcze zaskoczony trochę byłem, albo jest gorzej niż myślałem, o tak ;)

https://youtu.be/_pk1J3RuOhQ

johnnyg - 2019-03-30

ja jak szukałem tv to sobie nawiązałem luźną gadkę z paroma typami, bez ogródek się pucnęli bo było ich przy mnie trzech, że jeden zaleca LG drugi Sony a trzeci Samsunga , bo za te produkty są odpowiedzialni dodatkowo, czyli jakby handlowcy od producenta dogadują się jeszcze ze sprzedawcami
Krychu - 2019-03-30

Dla mnie ci pracownicy elektromarketów są tak samo irytujący jak pracownicy stacji paliw polecający hot dogi czy inne redbulle, więc sprzęty kupuję przez internet i mam na nich wyebane po całości.
Karamba_DC2 - 2019-03-30

Krychu, to fakt, mam tak samo, bywa jedynie że idę do sklepu zobaczyć dane produkty na żywo, aby wyrobić sobie pełna opinię, i większość gratów też zamawiam z neta. Porównanie do stacji trafne ;)
Krychu - 2019-03-31

W tym roku byłem raz w elektromarkecie jak wpadłem kupić pendrive, bo chciałem słuchać z niego muzyki, a w domu okazało się, że zakurzona mini wieża nie ma nawet portu usb, ale port do ipoda już tak :lol:
Pralkę, lodówkę, zmywarkę i kuchenkę zamawiałem na stronie internetowej media expert i transport gratis. Inna sprawa, że fajna kurierka to przywoziła :ok:

Krychu - 2019-07-05

Chcę kupić listwy antyprzepięciowe i pytanie czy takie coś wystarczy :luka:
https://www.x-kom.pl/p/30...a-5-gniazd.html

Pilar - 2019-07-06

Mam taka sama już pare lat wiec polecam :-P
Krychu - 2019-07-07

To spoko :ok:
KubaJDM - 2019-07-22

Chcę kupić jakiś monitor głównie do przeglądania internetu i obróbki zdjęć. Cena do 750zł.
Zastanawiam się nad Dell U2414H, LG 24MP59G-P, LG 24MP88HV-S. Ktoś coś? Tyle tego, że ciężko wybrać :lol:

nikesonmyfeet - 2019-07-22

Jak poważnie podchodzisz do tej obórki zdjęć? Bo jak czysta amatorka, to bym się aż tak tym nie przejmował, każdy monitor da się mniej lub bardziej skalibrować. Musi być nowy? Bo ludzie czasami naprawdę za grosze wystawiają 2-3 letnie używki i stosunek jakości do ceny jest wtedy ciężki do przebicia ;)
koniu - 2019-07-22

KubaJDM napisał/a:
Chcę kupić jakiś monitor głównie do przeglądania internetu i obróbki zdjęć. Cena do 750zł.
Zastanawiam się nad Dell U2414H, LG 24MP59G-P, LG 24MP88HV-S. Ktoś coś? Tyle tego, że ciężko wybrać :lol:


https://www.tftcentral.co.uk/reviews.htm

TorquedMad_Mind - 2019-07-23

KubaJDM napisał/a:
Chcę kupić jakiś monitor głównie do przeglądania internetu i obróbki zdjęć. Cena do 750zł.
Zastanawiam się nad Dell U2414H, LG 24MP59G-P, LG 24MP88HV-S. Ktoś coś? Tyle tego, że ciężko wybrać :lol:


nikesonmyfeet napisał/a:
Jak poważnie podchodzisz do tej obórki zdjęć? Bo jak czysta amatorka, to bym się aż tak tym nie przejmował, każdy monitor da się mniej lub bardziej skalibrować. Musi być nowy? Bo ludzie czasami naprawdę za grosze wystawiają 2-3 letnie używki i stosunek jakości do ceny jest wtedy ciężki do przebicia ;)

no pozdro z kalibracją TN'ek

Z Della - Seria U i P. Popatrz co ma pokrycie kolorów przynajmniej 99% + jest kalibracja z fabryki.
Dodatkowo częśto na TFT Central znajdziesz profil kolorów i w sumie jesteś załatwiony do obróbki fotek na lata ;)

https://www.x-kom.pl/p/42...ell-s2419h.html - 99% sRGB. Jeśli nie potrzebujesz regulacji wysokości i obracania.

https://www.x-kom.pl/p/44...ell-p2419h.html - 97% sRGB ale regulacja wysokości i pivot.

p0lish - 2019-07-23

Ja mam Eizo S2100. Dziadek. Ma wyświecone milion godzin. Nie znazlazłem jeszcze monitora poniżej 2k który by chociażby zbliżył się do poziomu realizmu oferowanego przez tego dinozaura. Dałem za niego z 500pln parę lat temu.
TorquedMad_Mind - 2019-07-23

p0lish napisał/a:
Ja mam Eizo S2100. Dziadek. Ma wyświecone milion godzin. Nie znazlazłem jeszcze monitora poniżej 2k który by chociażby zbliżył się do poziomu realizmu oferowanego przez tego dinozaura. Dałem za niego z 500pln parę lat temu.

To znajdź mu używkę i niech kupi... :mrgreen:

p0lish - 2019-07-26

Niech se sam szuka. Duży magazyn poleasingowy i szukać dobrego egzemplarza.
Krzyh00 - 2019-08-06

ktos poleci jakis wideorejestrator przod+tyl ewentualnie ktore omijac?

zastanawiam sie nad tym:

https://allegro.pl/oferta/kamera-mio-mivue-c380-dual-fhd-128gb-smartbox-ii-8022622522

mam teraz orllo rx-630ga i o ile obraz spoko to tak ogolnie z jakosci sprzetu i obslugi srednio jestem zadowolony :-|

koniu - 2019-08-06

viofo dual a129
Youtro - 2019-11-01

Jakis klimatyzator do salonu (nieprzenosny) polecicie?
michalkaza - 2019-11-02

Klimatyzatory KAISAI. zależnie od wielkości dobierasz moc. Znajomy ma już 4 lata i nic się nie dzieje, ja też będę montować. Nie wiem ile w tym prawdy, podobno jest na podzespołach LG
Baza - 2019-11-04

Ja mam LG już 4 lata. Zero problemów.
Leo - 2019-11-04

michalkaza napisał/a:
Klimatyzatory KAISAI. zależnie od wielkości dobierasz moc. Znajomy ma już 4 lata i nic się nie dzieje, ja też będę montować. Nie wiem ile w tym prawdy, podobno jest na podzespołach LG


mam Kaisaia juz dobre 5 lat 7kW inverter KAISAI KSR1-24HDR
Nic sie nie dzieje. Tylko okresowe czyszczenie i odgrzybianie.

Demon - 2019-11-06

Zbliża sie black friday. Gdzie można wyhaczyć jakieś fajne promocje na laptopy?
Krzyh00 - 2019-12-10

pany potrzebuje kupic jakiegos tableta a wiem o tej dziedzinie nic.

zastosowanie dla kobity do kuchni, jakies tam jutuby, przepisy, internet. takze tam wodotryski mnie nie interesuja ale zeby nie byl zamulony jak staw po karpiach.

TorquedMad_Mind - 2019-12-10

Samsung Galaxy Tab A10.1?

A jak "bardzo kochasz" ( :lol: ) to możesz iść w MS Surface. Bardzo fajne sprzęciki. Tylko patrz na procki intela a nie ARM.

Krzyh00 - 2019-12-10

ale tych odmian tego tab a10.1 jest widze od hooya, ktory polecasz?
TorquedMad_Mind - 2019-12-10

Krzyh00 napisał/a:
ale tych odmian tego tab a10.1 jest widze od hooya, ktory polecasz?

A10.1 masz 2: z Simem i LTE i tylko z Wi-Fi. No i kolorki różne.
Więc pytanie czy chcesz LTE mieć czy nie.

A tak to 2GB RAM, 32GB Internala (23 dostępne), 8-Core Exynos.

Do tego co pisałeś będzie stykać.

p0lish - 2019-12-10

10.1 ssie okrutnie, ale dzieci kochają
sajmonski - 2019-12-11

tylko ipad.
johnnyg - 2019-12-11

sajmonski napisał/a:
tylko ipad.


tylko i wyłącznie, bo nic innego się nie sprawdzi do przeglądania jutube w kuchni , najlepiej wersja 640GB no i ważne, żeby można było go sparować z innymi sprzętami w domu więc nie zapomnij ajmaka dokupić no bo oczywiste, że masz iphone najnowszego , bo bez tego nie ma możliwości skomunikowania się z innymi ludźmi - na przykład jeśli nie masz, to w ogóle jak Ty rozmawiasz z żoną, nie da się.

Badej - 2019-12-11

johnnyg napisał/a:

tylko i wyłącznie, bo nic innego się nie sprawdzi do przeglądania jutube w kuchni , najlepiej wersja 640GB no i ważne, żeby można było go sparować z innymi sprzętami w domu więc nie zapomnij ajmaka dokupić no bo oczywiste, że masz iphone najnowszego , bo bez tego nie ma możliwości skomunikowania się z innymi ludźmi - na przykład jeśli nie masz, to w ogóle jak Ty rozmawiasz z żoną, nie da się.



:lol: :lol: :lol: Dobre :D

Pilar - 2019-12-28

Mój 7mio letni TV od Philipsa dogorywa, chciałbym kupić coś nowego ale mam dylemat...55” OLED C9 od LG czy 65” Samsung QLED Q70 :roll: Pewnie będę kupował tak za miesiąc lub 2. Ceny takie same, obraz i czerń w LG bankowo lepsza, tylko ten rozmiar, 65” musi robić wrażenie....
p0lish - 2019-12-29

Kuhwa moje 15 letni LCDTV nie chce umrzeć i nie mam żadnych podstaw żeby wymieniać na nowe.
Kup nowe na 5 lat ;D

Krychu - 2019-12-29

Mój TV Philips też dogorywa i zrezygnowałem z jego dalszego użytkowania w obawie, że wybuchnie, z tym, że w moim przypadku chodzi o ponad 20-letniego kineskopowca :rotfl: 7 lat to zadziwiająco mało. Mam w domu takiego starszego Panasonica LCD 32" i nie ma z nim żadnych problemów, a był i jest wciąż namiętnie wykorzystywany do grania i ma ponad 7 lat :-) Zastanów się czy potrzebujesz aż 65", bo myślę że te 55" w zupełności wystarczy ;-)
johnnyg - 2019-12-29

Powiem tak, miałem przez 7lat tv Samsunga z najwyższej serii w tamtym czasie, ale chciałem czegoś większego - wziąłem LG z niskiej serii uk6470 czy coś koło tego.

Nigdy więcej IPS. Weź albo OLED albo Samsunga z matrycą VA. IPS jest *****, czerń fatalna. Żonie nie przeszkadza ale ja przyzwyczajony do jakości, kontrastu i matrycy z natywnym 100hz obecnie cierpię katusze

hot_rider - 2019-12-29

osobiście na samsungu zawsze mogę polegać, cały sprzet rtv/agd wziąłem samsunga i jak zawsze wszystko na profi poziomie.
chciałbym kupić smartwatcha , ma ktoś może Galaxy Watch R810N 42mm Black?

Pilar - 2019-12-30

No po pierwsze ten philips ma 46" więc jest trochę mały, po drugie smart tv jest ale oprogramowanie jest takie tragiczne że nic kompletnie nie bangla, a po trzecie na matrycy zaczęły się pojawiać pionowe paski które szczególnie widać na czerwonym kolorze. Telewizji nie oglądam, więc lecą u mnie filmy plus konsola, youtube więc korzystanie z tego poprzez podpięty komp przez hdmi jest tragiczne...

Cytat:
Nigdy więcej IPS. Weź albo OLED albo Samsunga z matrycą VA. IPS jest *****, czerń fatalna. Żonie nie przeszkadza ale ja przyzwyczajony do jakości, kontrastu i matrycy z natywnym 100hz obecnie cierpię katusze


No właśnie ten LG jest OLED a Samsung QLED z matrycą VA...teraz czy warto dla OLED zrezygnować z dodatkowych 10"....

hot_rider - 2020-01-23

pany jaki soundbar?
budżet tak 550pln
myślę nad LG SJ2

Krzyh00 - 2020-01-24

mamy od ponad 2 lat Samsunga HW-K551, osobiscie bylem w szoku ze soundbar moze tak zagrac, polecam :)
Pit - 2020-01-24

Dla mnie szkoda kasy na soundbar. Z drugiej strony dobry amplituner plus dwa głośniki to kilka tysięcy lekko, zależy czy ma być tanio czy dobrze. Soundar dla kogoś kto nie słyszał dobrego nagłośnienia będzie okej. A jak ktoś mógł doświadczyć dobrego kina domowego (nie mowie o jakichś plastikowych zestawach 5.1 za 2k...) w domu to zmienia się trochę postrzeganie. Składam sobie właśnie kino domowe i jestem na bieżąco dosyć. Nie wchodząc w szczegóły wybrałem amplituner Yamahy rx880 z multicast plus głośniki bowers & wilkins.

Zależy kto ma jakie oczekiwania i co znaczy dla kogo ze głośniki dobrze brzmią. Dla mnie sondbary dają zbyt płaski dźwięk i za mało basu. Praw fizyki się nie oszuka i soundbar może jedynie symulować efekty kinowe i nic więcej.

Krzyh00 - 2020-01-25

O kurła to tu taniec z gwiazdami :mrgreen: to ja nic nie mowilem, ekskuzemła :mrgreen:
Patryk7g - 2020-01-25

Mam SJ2, w tej kasie jest fajnie. Jest głośny, subwoofer daje dla mnie wystarczający bass. Wiadomo, nie jest to orgazm audiofila, ale dla mnie do konsoli i netflixa to świetny upgrade
johnnyg - 2020-01-25

Krzyh00 napisał/a:
O kurła to tu taniec z gwiazdami :mrgreen: to ja nic nie mowilem, ekskuzemła :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:

rozważ sony HT RT3, są dodatkowe dwie satelitki, to już prawie haj fi

hot_rider - 2020-01-25

sj2 słyszałem w sklepie i faktycznie ujdzie, na pewno lepiej gra niż głośniki w tv.
ale znalazłem jeszcze szajsunga w podobnym budżecie więc chyba na niego się skuszę.

soniacz za drogi

Pit napisał/a:
Dla mnie szkoda kasy na soundbar.

wiem,że są takie sprzęty gdzie można dostać orgazmu ale nie jestem audio zboczeńcem i jak trochę pierdzi lepiej od tv to już jest fajnie ;-)

Pit - 2020-01-25

Daleko mi do wybierania kabli po kilkaset pln za metr, kiedyś byłem u znajomych gdzie mieli podobny zestaw jak ja składam i zryło mi beret jak to gra. :mrgreen:
Leo - 2020-01-27

mam batona Samsunga i dla mnie jest ok ;)
p0lish - 2020-01-27

sałndbary to pieniądze wyrzucone w błoto
poza wyglądem nie oferują specjalnie nic lepszego od tradycyjnych rozwiązań

Patryk7g - 2020-01-28

No ale kupię za 500 zł coś co da taki efekt, który zmiażdży sounbar?

Bo hot-rider pyta o sprzęt do 550 zeta, a w drugiej odpowiedzi leci amplituner za 8x więcej

Pit - 2020-01-28

Patryk7g napisał/a:
No ale kupię za 500 zł coś co da taki efekt, który zmiażdży sounbar?

Bo hot-rider pyta o sprzęt do 550 zeta, a w drugiej odpowiedzi leci amplituner za 8x więcej

To w sumie podobnie jak z pytaniem o samochody. Pytasz o A lub B a polecają Ci X. :lol:

Soundbar będzie brzmiał raczej lepiej niż głośniki z TV, pytanie na ile da efekt taki jaki oczekujesz. Bo może wyobrażasz sobie ze to będzie świat i ludzie, a będzie np pierdzenie podsycone wątłym basem niewiele lepsze niż z telewizora.

Jaki duży jest pokój w którym to ma stać?

Karamba_DC2 - 2020-01-28

Jakoś dwa lata temu kupilismy z braciakami ojcu soundbara samsunga, dwa małe głośniczki, jeden szeroki i Suba, gra głośno i basowo, ale jakość taka ciut sztuczna, poszło na to 350euro jakoś, wolał bym coś sam składać jak dla siebie :)
hot_rider - 2020-01-28

Pit napisał/a:
To w sumie podobnie jak z pytaniem o samochody. Pytasz o A lub B a polecają Ci X.

pytasz o samochód każdy inny niż Civic tajp er a tu każdy pisze hunda najlepsza :lol:

Lee_Liu_Te - 2020-01-28

A w WRC rządzi Hyundai :-P
p0lish - 2020-01-29

Patryk7g napisał/a:
No ale kupię za 500 zł coś co da taki efekt, który zmiażdży sounbar?

Bo hot-rider pyta o sprzęt do 550 zeta, a w drugiej odpowiedzi leci amplituner za 8x więcej


Ja postawiłem stereo z lat 80ych za 350zl i robie w domu disco jak trzeba.
Ale ja jestem poybany

tym0 - 2020-02-10

Help. Muszę kupić tego robota sprzątającego w końcu. Im więcej czytam, tym mniej wiem. Co jest najbardziej zajebiste w tej chwili? A co wychodzi najkorzystniej cenowo? Chciałem Xiaomi - w wielu rankingach jest na podium, często na pierwszym miejscu. Ale są też takie, gdzie nie ma ich wcale, albo okupują ostatnie pozycje. Jest jakaś przewaga Roomby? Dziękować za pomoc.
hot_rider - 2020-02-10

tym0 napisał/a:
Chciałem Xiaom

wiadomo najlepsze :-)
mój kolega ma i bardzo sobie chwali

tym0 - 2020-02-10

hot_rider napisał/a:
tym0 napisał/a:
Chciałem Xiaom

wiadomo najlepsze :-)
mój kolega ma i bardzo sobie chwali


A który model? Jest ich kilka - duża rozpiętość cenowa.

antek - 2020-02-10

tym0 napisał/a:
Help. Muszę kupić tego robota sprzątającego w końcu. Im więcej czytam, tym mniej wiem. Co jest najbardziej zajebiste w tej chwili? A co wychodzi najkorzystniej cenowo? Chciałem Xiaomi - w wielu rankingach jest na podium, często na pierwszym miejscu. Ale są też takie, gdzie nie ma ich wcale, albo okupują ostatnie pozycje. Jest jakaś przewaga Roomby? Dziękować za pomoc.



Jak bez mopa to Xiaomi mi robot 1S, jak z mopem to xiaomi roborock S6

tym0 - 2020-02-10

antek napisał/a:
tym0 napisał/a:
Help. Muszę kupić tego robota sprzątającego w końcu. Im więcej czytam, tym mniej wiem. Co jest najbardziej zajebiste w tej chwili? A co wychodzi najkorzystniej cenowo? Chciałem Xiaomi - w wielu rankingach jest na podium, często na pierwszym miejscu. Ale są też takie, gdzie nie ma ich wcale, albo okupują ostatnie pozycje. Jest jakaś przewaga Roomby? Dziękować za pomoc.



Jak bez mopa to Xiaomi mi robot 1S, jak z mopem to xiaomi roborock S6


Warto dopłacić 1000 zł za mopa? To jedyna przewaga Roborck'a?

antek - 2020-02-10

tym0 napisał/a:
Warto dopłacić 1000 zł za mopa? To jedyna przewaga Roborck'a?


mop to największa różnica, reszta to mniej znaczące ulepszenia.


Jak Ci nie szkoda extra tysiaka to bierz roborocka S6, będziesz zadowolony ;) wtedy masz już topowy produkt.


edit:
porównanie https://smartrobotreviews.com/reviews/roborock-t6-vs-xiaomi-1s-comparison-chart.html

hot_rider - 2020-02-10

https://www.aze.com.pl/pl...yMaAkOwEALw_wcB
tym0 - 2020-02-10

antek napisał/a:
tym0 napisał/a:
Warto dopłacić 1000 zł za mopa? To jedyna przewaga Roborck'a?


mop to największa różnica, reszta to mniej znaczące ulepszenia.


Jak Ci nie szkoda extra tysiaka to bierz roborocka S6, będziesz zadowolony ;) wtedy masz już topowy produkt.


edit:
porównanie https://smartrobotreviews.com/reviews/roborock-t6-vs-xiaomi-1s-comparison-chart.html


Właśnie mi szkoda. Stąd te dylematy. Wg porównania jest kilka punktów, gdzie mamy przewagę Mi Robota 1S.



hot_rider napisał/a:
https://www.aze.com.pl/pl/p/Odkurzacz-Mi-Robot-Vacuum-Xiaomi/619?gclid=Cj0KCQiAm4TyBRDgARIsAOU75sryJEDCmIAw1T4l7HS2p5CIeMz6s3MQVTyULeKfXB_Ew-cParRZWyMaAkOwEALw_wcB


Byłoby dużo prościej jakbyś zaproponował to samo co kolega wyżej.

Pit - 2020-02-10

Jedyną przewagą Roomby jest IMO gumowa szczotka, jak masz w mieszkaniu dużo sierści czy długich włosów to łatwiej to wyczyścic. Z Xiaomi jest trochę więcej roboty ale czyszczenie tej szczotki robię w przybliżeniu raz na 3 tygodnie (w mieszkaniu blondynka i kot) i zajmuje to z 10 min więc nie jest źle.

Brałbym Xiaomi z mopowaniem, super fajny sprzęt. Jak masz jakieś mega stare zaschnięte plamy na podłodze czy kaflach to oczywiście tego nie ogarnie, ale po mopowaniu jest ewidentnie czyściej niż po samym odkurzaniu. Mam podłogę drewnianą (olejowosk) i IMO też dobrze nadaje do mopowania takiego tematu, bo nie leje dużo wody, mopuje lekko wilgotnym mopem więc idealnie. Mamy Xiaomi Roborock S6.

antek - 2020-02-10

hot_rider napisał/a:
https://www.aze.com.pl/pl/p/Odkurzacz-Mi-Robot-Vacuum-Xiaomi/619?gclid=Cj0KCQiAm4TyBRDgARIsAOU75sryJEDCmIAw1T4l7HS2p5CIeMz6s3MQVTyULeKfXB_Ew-cParRZWyMaAkOwEALw_wcB


tym0 napisał/a:
Byłoby dużo prościej jakbyś zaproponował to samo co kolega wyżej.


To powyżej to jest wcześniejsza wersja Mi robota 1S, z gorszym softem, prockiem i bez jednego czujnika (a dokładnie kamery), wg mnie nie warto skoro masz już następce za 200 więcej.


Pit napisał/a:
Jedyną przewagą Roomby jest IMO gumowa szczotka, jak masz w mieszkaniu dużo sierści czy długich włosów to łatwiej to wyczyścic. Z Xiaomi jest trochę więcej roboty ale czyszczenie tej szczotki robię w przybliżeniu raz na 3 tygodnie (w mieszkaniu blondynka i kot) i zajmuje to z 10 min więc nie jest źle.

Brałbym Xiaomi z mopowaniem, super fajny sprzęt. Jak masz jakieś mega stare zaschnięte plamy na podłodze czy kaflach to oczywiście tego nie ogarnie, ale po mopowaniu jest ewidentnie czyściej niż po samym odkurzaniu. Mam podłogę drewnianą (olejowosk) i IMO też dobrze nadaje do mopowania takiego tematu, bo nie leje dużo wody, mopuje lekko wilgotnym mopem więc idealnie. Mamy Xiaomi Roborock S6.


Roborock S6 ma już ulepszoną szczotkę główną z której włosy wyciąga się super szybko, kilka sekund roboty. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzi aby taką szczotkę włożyć również jako upgrade to Mi robota 1s (są one wymienne między xiaomi <=> roborock)

WYbór prosty i taki jak napisałem w pierwszym poście. Jak bez mopa to Mi robot 1S, jak z mopem to roborock S6 (tu już masz ulepszoną szczotkę na wejściu, nie musisz upgrade robić).

tym0 - 2020-02-10

Dziękować. Roborock S6 zamówiony. ;-)
antek - 2020-02-10

tym0 napisał/a:
Dziękować. Roborock S6 zamówiony. ;-)



no i fajnie, będzie Pan zadowolony 8-) a jak z mopa nie będziesz korzystał to możemy się zamienić, odstąpię 1S w zamian za S6 :mrgreen:

tym0 - 2020-02-10

antek napisał/a:
tym0 napisał/a:
Dziękować. Roborock S6 zamówiony. ;-)



no i fajnie, będzie Pan zadowolony 8-) a jak z mopa nie będziesz korzystał to możemy się zamienić, odstąpię 1S w zamian za S6 :mrgreen:


:super:

Marker - 2020-02-10

tym0, skąd zamówiłeś? Sam szukałem kiedyś jakichś okazji na albo na 1S albo na S6 i nic ciekawego wtedy nie bylo.. podlinkuj plis :)
tym0 - 2020-02-10

Marker napisał/a:
tym0, skąd zamówiłeś? Sam szukałem kiedyś jakichś okazji na albo na 1S albo na S6 i nic ciekawego wtedy nie bylo.. podlinkuj plis :)


https://www.ceneo.pl/82908101#tab=click

Brałem tam gdzie było najtaniej w danej chwili - czyli www.net-s.pl, aczkolwiek z tego co widzę to te ceny się cały czas zmieniają.

tym0 - 2020-02-15



Jest. Wyjechał. Zajebiste to. A niby dla Żony kupiłem. :mrgreen:

antek - 2020-02-16

tym0 napisał/a:
Jest. Wyjechał. Zajebiste to. A niby dla Żony kupiłem.



haha, mam to samo :mrgreen: taka pierdoła a cieszy :lol: u mnie już ogarnął 8000 m2 :]





tym0 - 2020-02-17

antek napisał/a:
tym0 napisał/a:
Jest. Wyjechał. Zajebiste to. A niby dla Żony kupiłem.



haha, mam to samo :mrgreen: taka pierdoła a cieszy :lol: u mnie już ogarnął 8000 m2 :]




Obrazek


I jakie spostrzeżenia po takim okresie użytkowania? Spadła wydajność? Bateria trzyma?

antek - 2020-02-17

tym0 napisał/a:
antek napisał/a:
tym0 napisał/a:
Jest. Wyjechał. Zajebiste to. A niby dla Żony kupiłem.



haha, mam to samo :mrgreen: taka pierdoła a cieszy :lol: u mnie już ogarnął 8000 m2 :]




Obrazek


I jakie spostrzeżenia po takim okresie użytkowania? Spadła wydajność? Bateria trzyma?



Wszystko jest tak samo jak na początku :mrgreen: u mnie nie ma lekko, bo odkurza codziennie całe mieszkanie :cool:

tym0 - 2020-02-17

No jest bajer. :mrgreen:
A próbowałeś parować to z Google Home już?
W sensie z tym?
https://www.ceneo.pl/5692...D_BwE#tab=click

Działa to jakoś?

antek - 2020-02-19

tym0 napisał/a:
No jest bajer. :mrgreen:
A próbowałeś parować to z Google Home już?
W sensie z tym?
https://www.ceneo.pl/5692...D_BwE#tab=click

Działa to jakoś?



nie używam asystentów głosowych do sterowania smartem w domu, więc nie pomogę

tym0 - 2020-02-21

Moje spostrzeżenia po dwóch tygodniach. Odkurza spoko, nie wiem gdzie on ten syf zbiera. Jest dużo bystrzejszy niż przypuszczałem. Mopowanie sprawdza się średnio, jednodniowe ślady w kuchni w większości zostają na podłodze, aczkolwiek z wodą i tak jest czyściej niż bez. Dodatkowo nie radzi sobie z dywanikami - podwija, przesuwa - jest z tym problem.
Ponadto nabyłem głośnik Google Home. Nie ma problemów, żeby wystartować odkurzacz komendą głosową. Posprząta i wróci do bazy. Problem jest gdy chcę by wjechał tylko do jednej strefy. Póki co nie mogę go w ten sposób uruchomić. Zaczyna sprzątać całą mapę. No i da się go zatrzymać komendą w trakcie pracy, ale już do bazy nie chce wrócić.
Podsumowując - kupiłbym drugi raz ;-) :lol:

larry33 - 2020-02-21

zachęcony dobrymi opiniami kliknę tego Roborocka, od razu bym również zamówił szczoteczkę soniczną - brać tego Xiaomi OCLEAN ONE czy jest coś lepszego na rynku?
Mareczuczek - 2020-02-21

Ja mam Soocasa x3 już 2 lata i nadupca aż miło a z tego co wiem Oclean jest jeszcze lepszy. Bierz śmiało
Krzyh00 - 2020-05-02

dzisiaj chyba dokonal zywota moj nikon d60, migawka zaczela wydawac dziwny dzwiek a po chwili "blad, ponownie nacisnij spust migawki" i wisi. naprawa chyba nieoplacalna tym bardziej ze to juz zabytek. poleci ktos jakies ciekawe body zeby mi nikkory z silnikiem pasowaly?
Pit - 2020-05-02

Ostatnio trochę patrzałem na aparaty, bo mój canon 40d już tez leciwy i myślałem o 80d albo 90d. Zdjęcia na wakacjach i na co dzień robimy ajfonami i nic więcej nie potrzeba, ale jednak fajnie by było mieć jakiś dobry sprzęt chociażby do kręcenia ładnych filmów. Ogólnie mój wniosek na teraz jest taki ze posiadanie lustrzanki nie ma sensu i technologia w bezlusterkowcach poszła zdecydowanie do przodu, nawet pro fotografowie i filmowcy kręcą bezlusterkowcami i sam bym wybrał taki aparat, ale jaki konkretnie to nie wiem. Tańsza opcja wiaodmo kupić nowsze body, bo mam do tego canona kilka szkieł, ale chyba porzucę lustrzanki gdybym kiedyś zmieniał aparat.

Co do tego Nikona to Imo po prostu jakieś możliwie nowe body w budżecie który masz. Ale nie jestem w temacie teraz i nie wiem co oni tam maja w ofercie.

Krzyh00 - 2020-05-02

Jezeli wszystko na codzien cykasz telefonem (jak chyba wiekszosc mysle..) to po co Ci urzadzenie ktore jest fakt bardziej poreczne i kompaktowe od lustra, ale nadal mniej od telefonu, a dodatkowo od lustra drozsze?
Pit - 2020-05-02

No właśnie nie do końca wiem po co. Chyba wychodzi dusza gadzeciaża. :mrgreen:
Krzyh00 - 2020-05-04

z innej beczki temat.

mam do zgrania vhs i kasety 8mm. podobno te grabbery z allegro uja warte, jest jakis patent na zgranie materialu bez straty jakosci?

p0lish - 2020-05-05

Krzyh00 napisał/a:
z innej beczki temat.

mam do zgrania vhs i kasety 8mm. podobno te grabbery z allegro uja warte, jest jakis patent na zgranie materialu bez straty jakosci?


jest masa firm co to robi za grosze
mojej babci archiwizowałem na DVD masę filmów z jej starej kamerki
oddałem to lokalnie i spoko ogarnięte

sajmonski - 2020-05-08

Pit napisał/a:
No właśnie nie do końca wiem po co. Chyba wychodzi dusza gadzeciaża. :mrgreen:


Polecam Sony, sam mam A6500 + 18-105 i jest gites.

Ale jak jesteś gadżeciarzem to kup sobie iPhone 11 Pro :D

Pit - 2020-05-08

czekam na 12 pro :) ale telefon to jakby inna kwestia :D

Ciekawe to Sony, ja myślałem o którymś z Sony A7 ale póki co się nie nakręcam bo to towar dosyć niskiej potrzeby. :mrgreen:

nikesonmyfeet - 2020-05-08

Krzyh00 napisał/a:
dzisiaj chyba dokonal zywota moj nikon d60, migawka zaczela wydawac dziwny dzwiek a po chwili "blad, ponownie nacisnij spust migawki" i wisi. naprawa chyba nieoplacalna tym bardziej ze to juz zabytek. poleci ktos jakies ciekawe body zeby mi nikkory z silnikiem pasowaly?


D90/D300, oczywiście używane bo to też już leciwe sprzęty. D90 to półka jak D60, wiec rozmieszczenie przycisków itd będzie miał jak w D60. D300 to już pół profesjonalny sprzęt, wiec będziesz musiał sie przyzwyczaić do innego body.

Gdybyś chciał konieczne coś nowszego, to już seria d7xxx, która też ma bagnet do obiektywów bez silnika, ale tutaj na szkłach z D60 nie poszalejesz bo to stare konstrukcje pod stare body. Musiałbyś pomyśleć o zmianie "szklarni", wiec równie dobrze możesz zmienić na coś bez lustra, tak jak pisze Pit. Technologia naprawdę poszła do przodu, i co lepsze konstrukcje nie ustepują lustrzanką.

I wcale nie musi to być sony A7ii za 5k za samo body. Seria 6xxx też ma bardzo dobre opinie, zestaw ze szkłem można kupić już za 3k. Dodatkowo masz adaptery, które pozwalają na podpięcie praktycznie każdego szkła, wiec możliwości doboru czegoś fajnego są ogromne. Plus oferta szkieł od samego Sony też systematycznie się powiększa.

Ostatecznie, i tak wszystko zależy od tego co fotografujesz. Jeśli są to amatorskie wykorzystania, i nie robisz zdjęć przy niskim świetle, to spokojnie szukaj D90 lub D300 i jeszcze kilka lat spokojnie popstrykasz.

Ale jeśli czujesz, że sprzęt Cię ogranicza np. przy małej ilości światła, to warto się zastanowić nad bezlusterkowcem. Wpisz sobie w google "Sony a6000" night samples" np i zobacz jakie zdjęcia to robi - i to bez statywu :)

Krzyh00 - 2020-05-08

nikesonmyfeet napisał/a:
na szkłach z D60 nie poszalejesz bo to stare konstrukcje pod stare body.


nie bardzo rozumiem, obiektywy sa w pelni kompatybilne miedzy seriami. glownie korzystam ze stalki nikkora 35mm i pasuje mi ten obiektyw do wiekszosci zastosowan.

w zmianie starego trupa na ciut nowszego nie widze sensu. w uzywki nie chce wchodzic bo nie wiadomo kiedy to padnie - moj mial 25k zdjec i zmarl wiec w sumie nie tak duzo, a gdzies tyle trzeba liczyc ze uzywki na handel maja albo wiecej. na ten moment rozwazam mocno d5600, na najnowszej serii mi nie zalezy tylko na tym zeby byl dostepny nowy, takze wydaje mi sie to rozsadny wybor, nowe body ciut ponad 2k widze stoi.

nikesonmyfeet - 2020-05-09

Zamotałem się, bo wydawało mi się, że d60 miał wbudowany silnik AF (tzw śrubokręt) a jednak go nie ma... :) Podałem Ci zamienniki D70 a nie D60, który taki silnik miał.

Nie wiem jakie jeszcze masz szkła, ale 35mm rzeczywiście powinno bez problemu współpracować z d5600 - dobry wybór, jeśli chcesz zostać przy Nikonie i lustrzance ;)

jakub476 - 2020-06-20

Komu sentymentalny set?

https://allegro.pl/oferta/sony-playstation-2-slim-gry-pady-pilot-pudelko-9409444820

Yaca - 2020-07-04

wiem że temat się już kilka razy przewijał ale może są jakieś nowości w temacie - do rzeczy - szukam robota sprzątającego/ odkurzacza - cel to ogarnięcie jednopoziomowego mieszkania o powierzchni 60m na którym grasuje 12 tygodniowy białas .. o taki :-P



korzysta ktoś z Xiaomi Viomi V3? macie doświadczenia ze zbieraniem sierści przez takie roboty ?

tym0 - 2020-07-05

Yaca napisał/a:
wiem że temat się już kilka razy przewijał ale może są jakieś nowości w temacie - do rzeczy - szukam robota sprzątającego/ odkurzacza - cel to ogarnięcie jednopoziomowego mieszkania o powierzchni 60m na którym grasuje 12 tygodniowy białas .. o taki :-P

Obrazek

korzysta ktoś z Xiaomi Viomi V3? macie doświadczenia ze zbieraniem sierści przez takie roboty ?


https://www.euro.com.pl/o...cB&gclsrc=aw.ds

Jestem zadowolony. Nie mam psa, ale Żona długowłosa.

Pit - 2020-07-06

Xiaomi u dziewczyny ogarnia sierść kota. Co jakieś 2-3 tygodnie trzeva wyjąc włosy wkręcone w szczotkę i tyle. Dobrze sobie radzi. Nie wiem jak z dywanami i sierścią na nich.
tym0 - 2020-07-06

Pit napisał/a:
Xiaomi u dziewczyny ogarnia sierść kota. Co jakieś 2-3 tygodnie trzeva wyjąc włosy wkręcone w szczotkę i tyle. Dobrze sobie radzi. Nie wiem jak z dywanami i sierścią na nich.


Mój z dywanami sobie nie radzi. Podwija, przesuwa, kombinuje i mu nie wychodzi. Aczkolwiek mam doświadczenie tylko z małym dywanikiem. Być może z dużymi jest lepiej.

Yaca - 2020-07-06

dzięki za info, dywanów i tak nie mam wiec luzz - chyba zdecyduje się na wspomnianego Xiaomi Viomi V3
hot_rider - 2020-07-07

https://www.mediaexpert.p...cB&gclsrc=aw.ds

daje chłop radę ;-)

Gumka23 - 2020-07-07

Cytat:

https://www.mediaexpert.p...cB&gclsrc=aw.ds

daje chłop radę ;-)


Bez radaru? Gdzie sie odbije tam jedzie?

Pit - 2020-07-07

Przed sprzętami bez radaru bym przestrzegał. To jest z grubsza ta sama technologia co roboty sprzątające z lidla za kilka stów.
TorquedMad_Mind - 2020-07-07

tym0 napisał/a:
Pit napisał/a:
Xiaomi u dziewczyny ogarnia sierść kota. Co jakieś 2-3 tygodnie trzeva wyjąc włosy wkręcone w szczotkę i tyle. Dobrze sobie radzi. Nie wiem jak z dywanami i sierścią na nich.


Mój z dywanami sobie nie radzi. Podwija, przesuwa, kombinuje i mu nie wychodzi. Aczkolwiek mam doświadczenie tylko z małym dywanikiem. Być może z dużymi jest lepiej.

To samio (S5). Zwykle jak idę do pracy to 2 dywaniki z toalety podnoszę i potem puszczam, bo sobie z nimi nie radzi. Mam jeden większy, ale jest taki gęsty, że i tak nic na nim nie robi a czasami głupieje jak ma zjazd z dywanu + jakiś mebel, to stwierdziłem, że dam mu na nim strefę wykluczenia :D

antek - 2020-07-07

za 1,2k PLN masz już pełnoprawne Mi robot 1S z radarami, laserami, kamerami itp. Tylko bez mopa. Z aliexpress z przesyłką z EU, więc w 2 dni w domu bez vatu i cła. Zrobił już u mnie ponad 16 tys m2 i dalej chodzi jak nowy 8-)
Gumka23 - 2020-07-07

antek napisał/a:
za 1,2k PLN masz już pełnoprawne Mi robot 1S z radarami, laserami, kamerami itp. Tylko bez mopa. Z aliexpress z przesyłką z EU, więc w 2 dni w domu bez vatu i cła. Zrobił już u mnie ponad 16 tys m2 i dalej chodzi jak nowy


Za 900 jest pierwsza generacja z radarem, która śmiga u mnie pewnie już z dwa lata i też jak nowa, a sprząta bez żadnych zastrzeżeń.

hot_rider - 2020-07-07

Gumka23 napisał/a:
Cytat:

https://www.mediaexpert.p...cB&gclsrc=aw.ds

daje chłop radę ;-)


Bez radaru? Gdzie sie odbije tam jedzie?

o jakim radarze mowa ?

Gumka23 - 2020-07-08

Radar, który tworzy mapę pomieszczenia i dzięki czemu odkurza w inteligentny sposób.
hot_rider - 2020-07-08

ale mam tą opcję , tworzy mapę pomieszczeń
Gumka23 - 2020-07-08

hot_rider napisał/a:
ale mam tą opcję , tworzy mapę pomieszczeń


Prawda. Obczaiłem i on też skanuje pomieszczenie, mimo, że nie ma wieżyczki na sobie.

Swoją drogą ostatnio rozbierałem takiego Xiaomi u Mamy, bo coś tam się wkręciło.

Mistrzostwo świata!! Każdy element to osobny moduł, przemyślany tak, żeby wymiana zepsutego i zastąpienie nowym mogło zrobić nawet dziecko. :shock: :shock:

Dawno nie widziałem sprzętu, który jest tak zaprojektowany. Wręcz przeciwnie. Zazwyczaj producent robi sprzęt tak, aby jego naprawa była nie możliwa.

hot_rider - 2020-07-09

wiadomo, xiaomi :lol:
Gumka23 - 2020-07-09

Ej, ale taka prawda. Można się śmiać z Xiaomi, ale ich sprzęty są bezkonkurencyjne w stosunku jakość cena. Cena budżetowa, jakość niemal najwyższa.

Ostatnio popłynęli z cenami telefonów, ale poprzednie modele są naprawdę świetne i mówię to z perspektywy posiadacza Galaxy S10e (tylko Samsung oferował flagowca poniżej 6cali, a iPhone za drogi w stosunku do tego co oferuje). Gdyby Xiaomi wypuściło coś poniżej 6cali to pewnie bym zamienił..

antek - 2020-07-09

Taka prawda... znajomi właśnie zmieniają jeden z najwyższych modeli Roomby na Xiaomi. W ich ocenie sprząta ciszej, mądrzej i przez to szybciej.
Ja właśnie kupiłem odpowiednik Dysona v11 od Xiaomi za 30% ceny Dysona...

ravestation - 2020-07-10

a my właśnie poszliśmy w dysona... jedyne co mi nie odpowiada w tym sprzęcie, to bardzo szybko spadający poziom baterii, jak lecisz na max ssaniu :evil:
hot_rider - 2020-08-04

mam do sprzedania p20 4/128, niebieski bez grama ryski na wyswietlaczu oraz pleckach, jak nowy , cena 715zł wraz z wysyłką
Cykada - 2020-12-08

Dobra, pamiętam ze była tu polecana jakaś perełka wśród odkurzaczy z kablem, co to było?
maciek - 2020-12-09

Cykada napisał/a:
Dobra, pamiętam ze była tu polecana jakaś perełka wśród odkurzaczy z kablem, co to było?


Zelmer Odyssey. Krój jest tylko jeden ;-)

johnnyg - 2020-12-09

maciek napisał/a:
Cykada napisał/a:
Dobra, pamiętam ze była tu polecana jakaś perełka wśród odkurzaczy z kablem, co to było?


Zelmer Odyssey. Krój jest tylko jeden ;-)

Tylko że Jupiter :)

Pit - 2020-12-09

Ja jakiś czas temu musiałem kupić normalny odkurzacz i ten Zelmer na żywo mnie nie zachwycił, wygląda trochę jak z poprzedniej epoki. Kupiłem taki:
https://www.euro.com.pl/o...x-euo93db.bhtml

cichy i ciągnie jak poje..ny, także git :mrgreen:

johnnyg - 2020-12-09

Pit napisał/a:
Ja jakiś czas temu musiałem kupić normalny odkurzacz i ten Zelmer na żywo mnie nie zachwycił, wygląda trochę jak z poprzedniej epoki. Kupiłem taki:
https://www.euro.com.pl/o...x-euo93db.bhtml

cichy i ciągnie jak poje..ny, także git :mrgreen:

trochę OT, ale pewnie byłbyś zachwycony gdyby nowe PS5 wyglądało tak jak w początkowych renderach i wersji beta co ;) ?

Nie wygląd się liczy w odkurzaczu, tylko Zelmer.

Pit - 2020-12-09

nie wiem jak wyglądało, nie interesuję się :D daj fotkę to powiem czy mi się podoba

A odkurzacz bardzo dobry, wg mnie nic mu nie brakuje, nie wiem czy lepszy niż Zelmer, ale jak widać ma bardzo dobre opinie na stronie sklepu.

tym0 - 2020-12-09

Jak już jesteśmy w tym temacie... Polecicie jakiś pionowy odkurzacz, z dodatkową końcówką, żeby kanapę odkurzyć po konsumpcji chipsów?

EDIT:

Ten?
https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-pionowy-xiaomi-mi-vacuum-cleaner-1c-9722217699

ravestation - 2020-12-09

ja mam w domu dysona i żona mówi, że nie chce innego
tym0 - 2020-12-09

ravestation napisał/a:
ja mam w domu dysona i żona mówi, że nie chce innego


Dzięki za info. Cena lekko inna... ale opinie ma bardzo dobre.

antek - 2020-12-10

tym0 napisał/a:
Jak już jesteśmy w tym temacie... Polecicie jakiś pionowy odkurzacz, z dodatkową końcówką, żeby kanapę odkurzyć po konsumpcji chipsów?

EDIT:

Ten?
https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-pionowy-xiaomi-mi-vacuum-cleaner-1c-9722217699



Dreame v11 albo jak chcesz taniej to Dreame XR.

tym0 - 2020-12-17

antek napisał/a:
tym0 napisał/a:
Jak już jesteśmy w tym temacie... Polecicie jakiś pionowy odkurzacz, z dodatkową końcówką, żeby kanapę odkurzyć po konsumpcji chipsów?

EDIT:

Ten?
https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-pionowy-xiaomi-mi-vacuum-cleaner-1c-9722217699



Dreame v11 albo jak chcesz taniej to Dreame XR.



Tak zrobiłem. Dzięki.

fulek - 2021-01-24

Pany korzystacie z suszarki do prania? coś możecie polecić?
johnnyg - 2021-01-25

ale chodzi o bębnową czy stojącą :D
Krzyh00 - 2021-01-26

fulek napisał/a:
Pany korzystacie z suszarki do prania? coś możecie polecić?


korzystam. polecam :mrgreen:

jakub476 - 2021-01-26

Czysty klimat jdm-o. :-)
Ja mam pralko-suszarkę samsunga sprawdza się. Jak sobie wysuszę koszulę to już prasować nie trzeba.

memo88 - 2021-03-28

Pany polećcie jakieś radio/stację multimedialną do Vw Passata B6 z Androidem nie za miliony monet;) Najpotrzebniejsze rzeczy to DAB, zestaw głośnomówiący, Wifi, Bluetooth. Kamera, czujnik cofania nie potrzebny. Może macie coś sprawdzonego?
Yaca - 2021-04-25

poleci ktoś jakiegoś ciekawego smartłocza dla dzieciaka na prezent? ktoś coś ? :->
sajmonski - 2021-07-26

Nianie elektroniczne z dobrym zasięgiem, ktoś coś?
tym0 - 2021-07-26

sajmonski napisał/a:
Nianie elektroniczne z dobrym zasięgiem, ktoś coś?


Kupiłem Philipsa Aventa, stwierdziłem, że nie będę oszczędzał - po pół roku padł. Na szybko wziąłem jakąś marketówkę z nazwą, która nic nikomu nie powie i działa 1,5 roku już. Dziecko śpi na piętrze, zasięg na parterze i tarasie bezproblemowy. Nie ma sensu przepłacać.

Badej - 2021-08-04

sajmonski napisał/a:
Nianie elektroniczne z dobrym zasięgiem, ktoś coś?


Ja mam nianię od Motoroli, nie pamiętam modelu dokładnie ale sprawuje się super.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group