JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Nasze auta i projekty - Mazda Rx7 fb.

Qban - 2017-09-26
Temat postu: Mazda Rx7 fb.
MODEL: Mazda Rx7 83r
SILNIK: 1146ccm 12A 115 km
*olej Valvoline Vr racing 20w50
*swiece irydowe NGK
*nowe kable zapłonowe
*nowa kopułka
ZAWIESZENIE
*amortyzatory KYB
*sprezyny progresywne -4
HAMULCE: seria
ŚRODEK
*fotel kierowcy BRIDE Brix
*Naba Momo
*kierownica Nardi
*galka biegów Mugen Formula
KOŁA
*15” SSR RS8
*opony Yokohama Parada Spec 2
WYDECH
*tlumik końcowy Proex




jakub476 - 2017-09-26


Pilar - 2017-09-26

Ja pitole jaka sztuka :shock: Dodatkowo te wanklowe felgi 8-)
YacaJackowski - 2017-09-26

Zajebiste felgi! :ok:
Pankracy - 2017-09-26

Japoński samochód na JDMo! Święta idą!

Piękna sztuka, popracuj nad lakierem, może obejdzie się bez malowania, a oryginalny lakier to zawsze atut.

Krychu - 2017-09-26

Ciekawe auto, ale jeśli chcesz zmienić te OEM felgi na te, które pokazywałeś wczoraj to zgrzeszysz i nie wyrażam na to zgody! ;-)
Qban - 2017-09-26

Krychu napisał/a:
Ciekawe auto, ale jeśli chcesz zmienić te OEM felgi na te, które pokazywałeś wczoraj to zgrzeszysz i nie wyrażam na to zgody! ;-)
Przymierze na auto i się zastanowię, ale dopiero jak lekka gleba będzie ;)


Zestawik startowy.




TorquedMad_Mind - 2017-09-26

weź to tylko odśwież i utrzymaj w oryginale jak długo się da. Naklejanie jakiś uniwersalnych poszerzen będzie mało rozsądne.

Idź drogą Gaseba z jego Civem - dodatki producenta, ew. delikatne mody, żeby wyszło takie OEM+, czy eliminowanie fuckupów fabryki i będziesz miał radośnie drożejącą sztukę.

gusbo - 2017-09-26

Super auto! Prawdziwy youngtimer. Trzymam kciuki.
Gumka23 - 2017-09-26

Zgadzam się z poprzednikami :-P

Wankle muszą mieć taki olej czy z jakiego powodu 20W?

Qban - 2017-09-26

Gumka23 napisał/a:
Zgadzam się z poprzednikami :-P

Wankle muszą mieć taki olej czy z jakiego powodu 20W?

Tak, podobno to najlepszy wybór :-)

TorquedMad_Mind - 2017-09-26

Gumka23 napisał/a:
Zgadzam się z poprzednikami :-P

Wankle muszą mieć taki olej czy z jakiego powodu 20W?

A najlepiej jeszcze olej do silników 2T dolewać do baku, żeby z wtryski przy okazji wrzucały smarowidło. Sprawdzony patent zza kałuży na przedłużenie życia apexów.

eser - 2017-09-26

Genialna !
Autos Süchtig - 2017-09-26

serio uważasz, że ta kierownica i gałka są ładniejsze od oryginałów?
Mam złe przeczucia co do przyszłości tego samochodu...
Qban napisał/a:
Buda mimio, ze prawie nie ma rdzy tez raczej trafi do lakiernika.

Jak nie ma rdzy to bym nie ruszał, a już na pewno nie lakierował całej budy. Ci fachowcy to zazwyczaj więcej psuja niż poprawiają.

Qban - 2017-09-26

Autos Süchtig napisał/a:
serio uważasz, że ta kierownica i gałka są ładniejsze od oryginałów?
Mam złe przeczucia co do przyszłości tego samochodu...
Qban napisał/a:
Buda mimio, ze prawie nie ma rdzy tez raczej trafi do lakiernika.

Jak nie ma rdzy to bym nie ruszał, a już na pewno nie lakierował całej budy. Ci fachowcy to zazwyczaj więcej psuja niż poprawiają.

Możesz być spokojny o przyszłość samochodu. Na masce jest kawałek rdzy, przy wycieraczkach i ma pare małych wgniotek, a nie chce się bawić w jakieś zaprawki, bo nie lubię półśrodków. Myśle, ze Mugen jednak nie razi w żadnym aucie pod warunkiem, ze sa z podobnej epoki ;-)

Qban - 2017-09-26

Dzieki wszystkim za miłe słowa :-) Bardzo się nią jaram.
Krzyh00 - 2017-09-26

Krychu napisał/a:
Ciekawe auto, ale jeśli chcesz zmienić te OEM felgi na te, które pokazywałeś wczoraj to zgrzeszysz i nie wyrażam na to zgody! ;-)


a co jest ciekawego w tych felgach? ze nawiazuja do tlokow wankla? super :wstyd:

bialy56 - 2017-09-27

Jest kozacka ;) Powodzenia, będę śledził temat.
Hikiel - 2017-09-27

Mistrz :jdm:
clark - 2017-09-27

Super jest! Będziesz wrzucał tę nakładkę na tylną szybę (nie wiem jak to się zwie fachowo :-P ), o taką:

http://www.springcoil.co....ar133866657.jpg
http://st.motortrend.com/...-7-rear-end.jpg
?

gaseb - 2017-09-27

Wrzuć więcej zdjęć. Fajne te felgi, nie powinny mieć dekielków? Kiera nie pasuje bo mugen=honda, sprzedaj mi ją :)
Qban - 2017-09-27

Muszę ogarnąć jakieś fotki nim trafi do lakiernika. Teraz kompletuje zawieszenie. Bylem na przegladzie i niby niedomagają tylko tylne amory, ale wiadomo, ze po 34 latach wypadałoby wymienić wszystkie gumy itd. Co do tej nakladki Clark, to podoba mi się, ale po pierwsze jeszcze nie wiem jaki kierunek obiorę, a po drugi takie rzeczy są praktycznie nie do dostania. Przy tym projekcie potrzeba duzo czasu i codziennego szperania za częściami. Tak samo z zawieszeniem. Dużo części juz nie ma i bede musiał dorabiać na zamówienie.


gaseb napisał/a:
Wrzuć więcej zdjęć. Fajne te felgi, nie powinny mieć dekielków? Kiera nie pasuje bo mugen=honda, sprzedaj mi ją :)
Tak, są do nich dekielki, ale jednego mi brakuje, wiec zdjąłem pozostałe.

Dzisiaj powinny przyjść do mnie felgi intra 15x7. Pewnie nie bedą to docelowe felgi, ale i tak musze kupić nowe opony, a rozmiar opon 205/55-15 na pewno zostanie.

Zdjęcie podglądowe.



Edit
Prosze nie walić postu pod postem

clark - 2017-09-27

Rozumiem, ale i tak GL- może się kiedyś gdzieś trafi- na fotach z google widzę, że ten dodatek pasuje za każdym razem- niezależnie od koncepcji ;-) Fele na aucie mogą imo siąść całkiem nieźle, czekam na fotę, jak koła będą już kompletne 8-)
Mareczuczek - 2017-09-27

Moim zdaniem te OEM felgi są genialne! Moim zdaniem uniwersalne poszerzenia do tego auta to strzał w kolano, a przy wąskiej feldze to w ogóle dramat w ch...
clark napisał/a:
nie wiem jak to się zwie fachowo :-P

Roleta/żaluzja :p google znajduje po wpisanu Louver :D

Krychu - 2017-09-27

gaseb napisał/a:
Fajne te felgi

Mareczuczek napisał/a:
te OEM felgi są genialne!

Krzysztof jarzyna z Koszalina twierdzi, że są chvjowe, bo nawiązują do tłoków wankla, więc nie macie racji! :lol:
Qban, te OEM to 14" czy 13"?! :-D

Krzyh00 - 2017-09-27

ale po co obrazasz
Kawasaki - 2017-09-27

Fajna babcia, w pierwszym momencie myślałem, że stoi już na ulicy u CMQa w kolejce.
Dawaj jakieś onboardy, ciekaw jestem jak to brzmi.

Krychu - 2017-09-27

Krzysiu, przewrażliwiony jakiś jesteś, szef wszystkich szefów to nie obraza!
Krzyh00 - 2017-09-27

Krychu napisał/a:
Krzysiu, przewrażliwiony jakiś jesteś


jestes tego pewny? :mrgreen: 8-)

Qban - 2017-09-27

Kawasaki napisał/a:
Fajna babcia, w pierwszym momencie myślałem, że stoi już na ulicy u CMQa w kolejce.
Dawaj jakieś onboardy, ciekaw jestem jak to brzmi.
Narazie muszę ogarnąć zawieszenie, poprawić pare rzeczy i będą onboardy, to auto stało ponad 10 lat, nie chce robić nic pochopnie;) a chodzi trochę jak odkurzacz :shock:

Chodzi mi po głowie taki front IMSA 935.





Bajcarek - 2017-09-27

Jest dużo fajnych gratów do tego auta, można iść po grubości jak na zdjęciach u góry. Ale jeśli faktycznie jest w bardzo dobrym stanie, chyba lepiej doprowadzić do ideału, dać trochę niżej, trochę smaczków... i już. :-P
Sylwek - 2017-09-28

O kur...a !dawno tu nie zaglądałem a tu takie koty!!! Zajebisty klasyk ale obniżenie i koło musi być :) .Ten front co pokazywałeś na poprzednich fotkach jest kosiorem ,jak tak by wyglądała finalnie to było by na co popatrzeć !
memo88 - 2017-09-28

Gratki tego rodzynka! Świetny egzemplarz. Popieram front który pokazałeś sztos!!!
Krychu - 2017-09-28

chyba kpicie, ten front to jest dramat, pasuje do tego auta jak świni siodło :ugh:


o, takie coś jest dobre, nie ma zaburzonej linii i wygląda rasowo! 8-)



Qban - 2017-09-28

Na pierwszym zdjęciu jest ten zderzak, który pokazałam wcześniej. A na tych niżej sa poszerzenia, które rzekomo nie pasują do tego auta;)
gaseb - 2017-09-28

Nie pasują do koncepcji w jakiej chciałeś go utrzymać czyli klasyka. Chcesz robić bandziora to zakładaj gwint, rasowe felgi i nadkola.
Twisted - 2017-09-29

Krychu napisał/a:
gaseb napisał/a:
Fajne te felgi

Mareczuczek napisał/a:
te OEM felgi są genialne!

Krzysztof jarzyna z Koszalina twierdzi, że są chvjowe, bo nawiązują do tłoków wankla, więc nie macie racji! :lol:
Qban, te OEM to 14" czy 13"?! :-D


Bo przecież te felgi to jakaś padaka :lol: :lol: :lol: Byle intra czy inny jakiś tam gejofelunek siądzie lepiej od tego. Klasyka klasyką, ale no dajcie spokój. ;-)

Felgi z fot powyżej meeega :)

Qban - 2017-10-03

Jutro powinienem mieć zderzak z powyższych zdjęć. Wydawało mi się, że to misja nie możliwa, a jednak się udało. Jest to zderzak od porsche 935. Przyszły juz do mnie sprężyny -35mm. Teraz czekam na nowe amory.
johnnyg - 2017-10-04

Qban napisał/a:
. Jest to zderzak od porsche 935.


to by tłumaczyło, dlaczego na tych zdjęciach tak fatalnie leży i szpary są niczym fale dunaju ;) oby udało Ci się go tak samo szybko sprzedać jak udało się kupić, bo -może pomysł fajny, ale leży przezyebanie, nawet na tych super kul fotkach

Qban - 2017-10-04

Dzięki za opinie, ale pamiętaj, ze każdy ma prawo myśleć odmiennie niż Ty. Czasami ta niedoskonałość (spasowanie itd) ma swój urok. Przynajmniej ja w niektórych projektach tak to widzę ;) Przede mną jeszcze długa droga, bo chce zrobić wszystko po kolei i nie chodzi w tym aucie tylko o wygląd, dlatego poczekajmy na efekt koncowy. Sam jestem ciekaw...
Autos Süchtig - 2017-10-05

Qban napisał/a:
Autos Süchtig napisał/a:
serio uważasz, że ta kierownica i gałka są ładniejsze od oryginałów?
Mam złe przeczucia co do przyszłości tego samochodu...
Qban napisał/a:
Buda mimio, ze prawie nie ma rdzy tez raczej trafi do lakiernika.

Jak nie ma rdzy to bym nie ruszał, a już na pewno nie lakierował całej budy. Ci fachowcy to zazwyczaj więcej psuja niż poprawiają.

Możesz być spokojny o przyszłość samochodu. Na masce jest kawałek rdzy, przy wycieraczkach i ma pare małych wgniotek, a nie chce się bawić w jakieś zaprawki, bo nie lubię półśrodków. Myśle, ze Mugen jednak nie razi w żadnym aucie pod warunkiem, ze sa z podobnej epoki ;-)

Ta kierownica i gałka jest z podobnej epoki?

Seria jest stokroć ładniejsza i bardziej stylowa


a taka kierownica była w b-groupowej rx7 w 1985 roku (ostatni rok produkcji, bo to samochód z lat 70, a nie crx z 90 :D )

Arkadio - 2017-10-05

ani kierownica, ani gałka tutaj nie pasuję oem lepsze, a jak już chcesz zmieniać to może jakieś Nardi?
Qban - 2017-10-05

Uczepiliście się tej kierownicy. Kiere Mugena mam od lat, a ja tym autem chce jeździć i jest dużo poręczniejsza, grubsza od seryjnej, którą posiadam. Zmiana kierownicy to 5 min, wiec żaden poważny mod nad którym można by się tyle rozwodzić.. Dzięki Auto Suchtig, że zadałeś sobie tyle trudu, żeby mi coś udowodnić, ale Ci nie wyszło, bo napisałem, że Mugen jest z "podobnej epoki" i jest. Chodzi o to, że nie jest to jakaś super nowoczesna kierownica, która by raziła w oczy w starym wnętrzu, a te seryjne które pokazałeś w rx7 to wnętrze sprzed liftu. U mnie wygląda ona ok. Zakończmy tej hejt i poczekajmy na końcowy efekt, bo widzę że niektórzy najbardziej lubią się czepiać. Nie jest to łatwy projekt typu civic (które sam miałem i na tym wyrosłem), gdzie są pewne standardy i wystarczy trochę € i jest gitara.
Autos Süchtig - 2017-10-06

Qban napisał/a:
Nie jest to łatwy projekt typu civic (które sam miałem i na tym wyrosłem), gdzie są pewne standardy i wystarczy trochę € i jest gitara.

dlatego podpowiadamy. Nie rozumiem dlaczego uważasz ze zadałem sobie trud i hejtuję.

Twoja kierownica jest z epoki w której produkowano już rx-7 fd
Czym te wnętrza się różnią od Twojego poza kolorem? :D

Qban - 2017-10-24

Mazdziocha powoli idzie do lakiernika i tu się rodzi moje pytanie. Czy jeżeli zmienię troszkę kolor, zostanie srebrny, ale trochę ciemniejszy czy muszę malować komorę silnika? Co myślicie?
Sylwek - 2017-10-24

Nie musisz, komora zawsze ma inny odcień.
Krychu - 2017-10-24

Lepiej się jeszcze zastanów dobrze nad wyborem koloru, skoro ma być cała buda z zewnątrz lakierowana, bo srebrny kolor tylko ujmuje uroku ;-)
johnnyg - 2017-10-25

ale jeszcze bardziej ujmuje uroku gdy auto pięknie pomalowane na ultra kolor fajny a otwiera się maskę a tam srebro - moim zdaniem najlepsza decyzja to własnie dobranie fajnego srebrnego/wpadającego w szary , dzięki czemu ta róznica nie będzie widoczna lub w bardzo małym stopniu :oops:
Pilar - 2017-10-25

johnnyg napisał/a:
ale jeszcze bardziej ujmuje uroku gdy auto pięknie pomalowane na ultra kolor fajny a otwiera się maskę a tam srebro - moim zdaniem najlepsza decyzja to własnie dobranie fajnego srebrnego/wpadającego w szary , dzięki czemu ta róznica nie będzie widoczna lub w bardzo małym stopniu


x2

Qban - 2018-02-08

Odświeże temat, ponieważ dopiero udało mi się zarejestrować mazdę w PL. Dzisiaj wymieniłem termostat i przepłukalem cały układ. Teraz pytanie. Szukam odpowiedniego srebrnego koloru. Co sądzicie o tym?

Krychu - 2018-02-08

skoro się już uparłeś na srebrny lakier to ten jak najbardziej może być, bo dość fajny, nie za jasny :ok:
Qban - 2018-02-19

Wjechała gleba i przypasowaniem felgi, które wcześniej kupiłem. Narazie tyl bo potrzebne sa dystanse :-)

Mareczuczek - 2018-02-19

Ile ta buda ma stylu :shock: Jak to skończysz to będzie petarda :oops:
Bajcarek - 2018-02-19

O wiele lepsze, niż te hiper-super-oem-wankle. :P Szczerze mówiąc, jak założysz przód i umyjesz auto to więcej bym nie ruszał... chyba. :mrgreen:
eithray - 2018-02-20

Będzie stylowo :ok:
KubaJDM - 2018-02-20

Gdzie to stoi w Poznaniu, zaraz będę z aparatem :lol: :mrgreen:
Qban - 2018-02-20

Kamil-R. Dobrze by bylo gdyby wystarczyło umyć, niestety czeka mnie duzo więcej pracy przy niej ;-)
Honda Fan. Mazda narazie jest w Gorzowie :-)

KubaJDM - 2018-02-21

Kurczę szkoda, w Gorzowie już rzadko bywam :-/
gaseb - 2018-02-21

Kamil-R napisał/a:
Szczerze mówiąc, jak założysz przód i umyjesz auto to więcej bym nie ruszał... chyba. :mrgreen:
Ja bym jeszcze pomyślał nad skręceniem felg ale to już szczegół :P
Qban - 2018-02-21

gaseb napisał/a:
Kamil-R napisał/a:
Szczerze mówiąc, jak założysz przód i umyjesz auto to więcej bym nie ruszał... chyba. :mrgreen:
Ja bym jeszcze pomyślał nad skręceniem felg ale to już szczegół :P

One nie są skręcane tylko maja miejsce na fake śrubki. Raczej nie będę kupował nowych bo już i tak za dużo mnie wyszły z renowacją jak na tymczasowe felgi ;-)

Sylwek - 2018-02-22

Te felgi z rotorem duzo fajniejsze niż te brzydale na tylnej osi.
Qban - 2018-03-02

Nowe koła. Narazie tylko takie zdjęcie bo ciemno, a poza tym auto nie wyglada wyjściowo ;)

Bajcarek - 2018-03-02

Dobre koło! Old schoolowa szkoła podtrzymana. 8-) No i zdecydowanie tysiąckroć razy lepsze od tych fletowych ATS'ów i kół wankla... :lol:
Qban - 2018-03-02

Kamil-R napisał/a:
Dobre koło! Old schoolowa szkoła podtrzymana. 8-) No i zdecydowanie tysiąckroć razy lepsze od tych fletowych ATS'ów i kół wankla... :lol:

Dzieki. Tamte felgi były tymczasowe (pasowaly na rozstaw 4x110), a nie mogłem znieść seryjnych 13 ;-)

Qban - 2018-03-14

Prace idą do przodu. Teraz ogarniam wydech z nierdzewki i czekam na zestaw do regeneracji/ ulepszenia gaźnika Racing Beat. Mam tez filtr powietrza K&N.

Qban - 2018-05-23

Dzisiaj z ciekawości zmierzyłem mazde czujnikiem i ku mojemu zadowoleniu okazało się, ze jest cała w pierwszym lakierze :mrgreen

Ostatnio zrobiona została elektryka bo był tam niezły burdel. Przy okazji naprawiłem nagrzewnice.

Poza tym wpadły nowe klocki przód i tyl, chłodnice zostały sprawdzone cisnieniowo i wymieniłem na nowe przewody olejowe. Jest nowy tłumik, filtr powietrza, paski Gates, przewody pod maska zabezpieczone teflonem. Technicznie wszystko idzie w dobrym kierunku :-)

Bajcarek - 2018-05-23

Jakiej firmy ten tłumik końcowy? Smacznie wygląda. 8-)
Qban - 2018-05-23

Prawdopodobnie Proex, ale pewności nie ma ;) Mazda chodzi na nim chyba nawet ciszej niż na zmęczonym seryjnym..
Qban - 2018-07-24

Zdjąlem listwy boczne i zamontowałem fotel Bride Brix 1. Posprzątam w środku to wrzucę zdjecia. Muszę teraz usunąć klej spod listew.


TorquedMad_Mind - 2018-07-24

Listwy wrócą? Z nimi było lepiej.
Qban - 2018-07-24

Jeszcze nie wiem. Wyczyszczę ja ładnie i się zastanowię. Teraz lepiej sa wyeksponowane felgi, które z listwami jakoś ginęły.
TorquedMad_Mind - 2018-07-24

jakbyś felg nie miał czarnych to by nie ginęły ;)
Krzyh00 - 2018-07-24

Qban napisał/a:
Dzisiaj z ciekawości zmierzyłem mazde czujnikiem i ku mojemu zadowoleniu okazało się, ze jest cała w pierwszym lakierze :mrgreen[/url]


nie bardzo. morda ma inny odcien

listwy bym zostawil, maja kontynuacje na zderzakach wiec moze to nie wygladac dobrze

felgi znacznie poprawily wizual 8-)

Qban - 2018-07-24

Krzyh00 napisał/a:
Qban napisał/a:
Dzisiaj z ciekawości zmierzyłem mazde czujnikiem i ku mojemu zadowoleniu okazało się, ze jest cała w pierwszym lakierze :mrgreen[/url]


nie bardzo. morda ma inny odcien

Zgadza się. Czujnik pokazał jedynie na prawym błotniku 120 mikronów przy reszcie auta 80. Po zdjęciu listwy okazało się, ze jest z wersji USA bo ma miejsce na obrysowke. Myślałem, ze ta różnica jest w granicach tolerancji, ale teraz wiem, ze przedni blotnik byl zmieniany.

Krychu - 2018-07-29


Qban - 2018-07-29

Widziałem ten film. Dobra baza do modow :-D
Andrew - 2018-08-02

zacna baza :mrgreen:
Qban - 2018-08-02

Mazda poszła do lakiernika. Będzie miała inny kolor :-D
fala - 2018-08-02

Mam nadzieje , ze lakierujesz cała ...
Qban - 2018-08-19

fala napisał/a:
Mam nadzieje , ze lakierujesz cała ...

Cała budę z wnękami itd poza komora silnika. Komory narazie nie maluje bo jeszcze nie wiem co będzie z silnikiem. Zawsze mogę pomalować przy okazji ew. remontu/ swapa. Na szczęście komora jest w bardzo dobrym stanie bez rdzy ;-)

Shingo - 2018-08-20

Kolor bedzie OEM?
Karamba_DC2 - 2018-08-20

Nie.

Qban napisał/a:
Dzieki za propozycje, ale zostanę przy bardziej klasycznym kolorze. Zdecydowałem się na czerwień ;-)


Qban napisał/a:
Pomóżcie proszę. Muszę już wybrać kolor dla mojej mazdy i ciagle waham się nad dwoma. Dodam, ze zderzak przedni i tylny spoiler będzie w stylu IMSA.
1)Srebrny

Obrazek

2) Czerwony Imolarot


Krzyh00 - 2018-08-23

nie wiem czy akurat imola siadzie tutaj, ale ogolnie swiezy czerwony zawsze wykreca glowy duzo bardziej niz inne kolory 8-)
Hondata - 2018-08-23

Popieram
Qban - 2018-08-23

Krzyh00 napisał/a:
nie wiem czy akurat imola siadzie tutaj, ale ogolnie swiezy czerwony zawsze wykreca glowy duzo bardziej niz inne kolory 8-)

Jeszcze rozważam kolor Rosso Scuderia. Jak przyjdzie do kupna lakieru to podejmę osteczna decyzje 8-)

Yaca - 2018-08-23

Krzyh00 napisał/a:
nie wiem czy akurat imola siadzie tutaj, ale ogolnie swiezy czerwony zawsze wykreca glowy duzo bardziej niz inne kolory 8-)


:zdrowko:

Krzyh00 - 2018-08-24

Qban napisał/a:
Krzyh00 napisał/a:
nie wiem czy akurat imola siadzie tutaj, ale ogolnie swiezy czerwony zawsze wykreca glowy duzo bardziej niz inne kolory 8-)

Jeszcze rozważam kolor Rosso Scuderia. Jak przyjdzie do kupna lakieru to podejmę osteczna decyzje 8-)


stalem "kilka" lat temu przed podobnym wyborem. mial byc oczojebny czerwony.
ostatecznie wybor padl na new formula red z nsx/s2k i byl to strzal w 10 uwazam:




imola czy wielbiony przez niektorych milano red sa ciemniejsze, bardziej przygaszone. cieplejsze odcienie czerwieni moim zdaniem robia lepsza robote ;)

Qban - 2018-08-25

Faktycznie dobrze to wyglada :idea: :-)
Mareczuczek - 2018-08-26

Ależ krwisty ten Rex :)
Mazek - 2018-08-28

był wzorem po rexie Arvida :D
Yaca - 2018-08-28

Mazek napisał/a:
był wzorem po rexie Arvida


amen !

Qban - 2018-09-11

Te wszystkie bazgroły to małe wgniotki do wyciagnięcia. Wcześniej nawet mi się nie rzucały w oczy :-)



MuzykVrt - 2018-09-12

Dzizas sporo tego! Ale podejście jakie lubię- będzie bardzo dobrze, czuje to :-P
Qban - 2018-09-13

Dzieki. O prace blacharsko- lakiernicze jestem spokojny bo mam naprawdę dobrego fachowca. Martwię się jedynie jak siądzie nowy przedni zderzak. Nie chce ciąć błotników i nie wiem jak to spasuje ;-)
Qban - 2018-09-16

Pozytywnie zaskoczył mnie stan blachy w tym aucie nawet w miejscach gdzie lubi zatrzymywać się woda.

Podłoga




Częściowo przygotowane

Karamba_DC2 - 2018-09-17

W ładnym stanie ta buda, jak na ten rocznik :shock:
Takie warto dłubać :ok:

Krychu - 2018-09-18

W lepszym stanie niż kilkuletnie Mazdy :mrgreen:
Qban - 2018-09-19

Kolejna niespodzianka. Tak samo wyglada z drugiej strony :shock:

eithray - 2018-09-19

Ładnie :ok:
Qban - 2018-09-25

Mazda w podkładzie. Zderzak jednak zostanie seryjny, a kolor srebrny.

Autos Süchtig - 2018-09-25

Qban napisał/a:
Mazda w podkładzie. Zderzak jednak zostanie seryjny, a kolor srebrny.
Obrazek

:ok:

Qban - 2018-10-08

Zdjęcie z dzisiaj

Fotel odebrałem od tapicera. Dostał mała łatkę w miejscu gdzie była mała dziurka. Teraz trzeba go jeszcze wyprać.

sti-wrx - 2018-10-08

srebrny jednak zostaje tak? fajny fotel ale jedna sztuka w takim kolorze będzie średnio pasowała. maluj auto w czerwień, wtedy fotel i kolor felg będzie współgrał :-D
Qban - 2018-10-11

sti-wrx napisał/a:
srebrny jednak zostaje tak? fajny fotel ale jedna sztuka w takim kolorze będzie średnio pasowała. maluj auto w czerwień, wtedy fotel i kolor felg będzie współgrał :-D

Function over fashion fotel;) Felgi może przemaluje. W sobotę wyczekiwane przeze mnie lakierowanie.

Yaca - 2018-10-11

już w podkładzie mi się podoba! :beta:
Qban - 2018-10-12

Mazda jedzie na nowy lakier :mrgreen:





Następne zdjęcia po malowaniu. Kolejny etap to konserwacja podłogi, poprawienie fabryki jeżeli chodzi o instalacje itd ;)

fala - 2018-10-12

szanuje za podejście do tematu . Czekam na foty po malowaniu ! Lepiej było zrobić podwozie przed malowaniem ...
Qban - 2018-10-13



Krychu - 2018-10-13

Szkoda, że jednak nie zdecydowałeś się na czerwony lakier :kucaj:
Rudy Hiszpan' - 2018-10-13

Krychu napisał/a:
Szkoda, że jednak nie zdecydowałeś się na czerwony lakier :kucaj:


głupoty pleciesz. srebrny ma swój urok. Dla mnie mógłby być o ton ciemniejszy, ale nie mi ma się podobać ;)

Patryk7g - 2018-10-13

Niezłe tempo :shock:
MuzykVrt - 2018-10-14

Bosko!
Hikiel - 2018-10-15

Gratuluję decyzji o kolorze, super.
Qban - 2018-10-15

Krychu napisał/a:
Szkoda, że jednak nie zdecydowałeś się na czerwony lakier :kucaj:

Ja się jednak cieszę z decyzji która podjąłem :lol: :-P
MuzykVrt napisał/a:
Bosko!

Dzieki, teraz trzeba dokupić uszczelki, spinki itd
Hikiel napisał/a:
Gratuluję decyzji o kolorze, super.

Plany na początku były trochę inne, ale stan budy wyznaczył mi kierunek :-)
Jeszcze jedno zdjęcie przed składaniem.

Mareczuczek - 2018-10-16

Mega świeżo wygląda w tym kolorze, podoba mi się!
MuzykVrt - 2018-10-16

Nie mogę się napatrzeć...daj jakieś zdjęcie- nie w cieniu.
Nie wiem czy jestem jeszcze gotowy zobaczyć to auto poskładane :shock:

Qban - 2018-10-20

Szukam zegara z czujnikiem temperatury wody bo fabryczny wskaźnik kuleje. Może mi ktoś coś polecić? Dobre, a nie koniecznie za gruby hajs. Najlepiej link do allegro, albo może ktoś ma używkę.
empe - 2018-10-21

Jak tanio i w miarę dobrze to AG z serii SM Peak.
Linka nie wstawiam, bo wszędzie to kupisz. :)

Qban - 2018-11-08




Mastyka robiona natrskowo, a wszystkie możliwe elementy wypiaskowane i pomalowane proszkowo. Składania ciąg dalszy..

eser - 2018-11-08

Piękna !
Qban - 2018-11-09

eser napisał/a:
Piękna !

Dzieki, muszę odebrać jeszcze pare elementów z malowania proszkowego, dokupić sporo spinek i rx będzie złożony. Pozniej dalsze mody :-D

eithray - 2018-11-09

Podziwiam, za każdym razem jak wchodzę w temat :-P
MuzykVrt - 2018-11-09

Jak postępy?
PeTeR47 - 2018-11-09

Kozak! dobrze, że została srebrna, czekam aż wyjedzie :-o
Qban - 2018-11-10

Dzieki, mazdziocha wyjedzie w przyszłym tygodniu. Technicznie i blacharsko będzie skonczona, ale jeszcze mam dużo do zrobienia. Cały zawias muszę pomalować proszkowo i zrobić zakupy w Racing Beat ;)
Qban - 2018-11-29

Odebrałem mazde :-D Nie mam dobrych zdjęć, ale wrzucę na razie takie zrobione na szybko ;-)




Arkadio - 2018-11-29

dobrze, że ostatecznie zostałeś przy srebrnym, bardzo fajnie jest jej w tym kolorze. Uwielbiam sylwetki aut coupe z tamtego okresu i te zamykane światła coś pięknego :oops:
Qban - 2018-11-29

Arkadio napisał/a:
dobrze, że ostatecznie zostałeś przy srebrnym, bardzo fajnie jest jej w tym kolorze. Uwielbiam sylwetki aut coupe z tamtego okresu i te zamykane światła coś pięknego :oops:

Dzieki :-) Jeszcze myśle, żeby przemalować felgi na srebrny ;)

Arkadio - 2018-11-29

Qban Bardzo dobry pomysł, już nie chciałem się czepiać :-P
Demon - 2018-11-29

Na srebrny może nie ale grafit byłby ideolo. Planujesz jakieś dokładki, lotki? Czy pozostajesz przy serii z kołem?
Qban - 2018-11-29

Demon napisał/a:
Na srebrny może nie ale grafit byłby ideolo. Planujesz jakieś dokładki, lotki? Czy pozostajesz przy serii z kołem?

Nad grafitem tez myśle ;) Jeżeli chodzi o dokładki to może będzie przednia od mazdy 3 Mazdaspeed i z tyłu na szybie roleta ;-)

MuzykVrt - 2018-11-29

Szkoda jeździć :-/
Qban - 2018-11-29

MuzykVrt napisał/a:
Szkoda jeździć :-/

Stoi już w garażu. W przyszłym tygodniu dostanie powłokę kwarcową ;-)

Sylwek - 2018-11-29

No świetna jest ! ! ! koła na grafit i można pomyśleć nad spolerowaniem rantów (bardzo wąskie są ale fajnie by to wyglądało)
Game - 2018-11-30

Fajnie się prezentuje ;-) Spodobały mi się ostatnio te Mazdy :mrgreen:
Karamba_DC2 - 2018-11-30

Qban, nie wiem ile musi lakier odstać, ale za szybko dać powłokę to też nie dobrze ;-)

Auto wygląda naprawdę dobrze, felga jaśniejsza lepiej tutaj siądzie, z wnętrzem coś się będzie działo, jakieś kubełki czy wsio seria?

Qban - 2018-11-30

Karamba_DC2 napisał/a:
Qban, nie wiem ile musi lakier odstać, ale za szybko dać powłokę to też nie dobrze ;-)

Auto wygląda naprawdę dobrze, felga jaśniejsza lepiej tutaj siądzie, z wnętrzem coś się będzie działo, jakieś kubełki czy wsio seria?

Odnośnie kwarcu to zajmuje się tym mój dobry kolega to mi doradzi ;)
Wnętrze jest wyprane, przy okazji wymienione wszystkie kable i odpowiednio zabezpieczone, kubełek kierowcy, kierownica nardi i gałka Mugen formuła i tak zostanie. W zasadzie nie ma zniszczeń w środku. Podsufitka była u tapicera bo się troszkę odklejała.. Jeszcze jest mały ubytek pseudo skory na lewym boczku, ale to zawiozę do tapicera jak będę demontował boczek jak przyjdą uszczelki i wygłuszenia;)

Sylwek - 2018-11-30

A zawieche masz serie ? Czy jakieś springi tam siedzą? Bo dość fajne siedzi te koło.
Qban - 2018-11-30

Sylwek napisał/a:
A zawieche masz serie ? Czy jakieś springi tam siedzą? Bo dość fajne siedzi te koło.

Teraz sa sprezyny MTS i nowe amory z tylu, które miały pasować do tego modelu, a okazało się, ze sa dłuższe niż seryjne. Zawias jest do zmiany. Będą nowe amorki i sprezyny Racing Beat, albo gwint TechnoToy. Niestety wszystko trzeba sprowadzać z USA..
Kolejny etap to właśnie zawias (malowanie proszkowe, końcówki, drążki, gumy/poliuretany, amory itd)

fulek - 2018-12-01

Potrzebne są dobre foty!
Qban - 2019-02-23

Mazda dostała nowe OEM wycieraczki , kable i kopułkę;)




Wyjechała też z garażu :)



Wkrótce wrócą listwy.

Qban - 2019-03-28

Chciałbym zwiększyć ranty w moich felgach watanabe rs8. Czy ktoś się orientuje jak to mogę zrobić?


Demon - 2019-03-28

A felgi są skręcane? 2tgl 3tgl?
Qban - 2019-03-28

Demon napisał/a:
A felgi są skręcane? 2tgl 3tgl?

Tak. Skręcane

Demon - 2019-03-29

To poszukaj na fb Felgi Południe / SOUTH Wheels oni się znają na robocie ;-)
Qban - 2019-06-29

Taka fotka z dzisiaj. Myślę nad przemalowaniem felg.

Demon - 2019-06-29

A co z tymi rantami? A kolor najlepiej chyba grafit w tej feldze wygląda
Harry4345 - 2019-11-25

piękny egzemplarz
Qban - 2022-01-14

Planuje sprzedać mazdę. Może ktoś z forum chętny?
Kubaa - 2022-01-14

Qban napisał/a:
Planuje sprzedać mazdę. Może ktoś z forum chętny?

Są chętni, poszło priv


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group