JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Nasze auta i projekty - EGK20 Szybciej Niż Rynek

primox - 2017-09-27
Temat postu: EGK20 Szybciej Niż Rynek
Ostatnio na moim ulubionym forum pojawiło się kilka projektów w stylu function over fashion. Bardzo mi się to podoba, więc i ja się ugiąłem, a co tam :mrgreen: Poznajcie mój skromny projekcik

MODEL: Civic EG6, 1994
SILNIK: K20A2/Z4, seria
UKŁAD DOLOTOWY: na razie seria ze stożkiem
UKŁAD WYDECHOWY: kolektor seria, wydech 2,36
ELEKTRONIKA: Hondata Kpro
UKŁAD NAPĘDOWY: Skrzynia EP3 + biegi JDM, szpera płytkowa Techno5
ZAWIESZENIE: Ohlins podstawowy model z reg siły odbicia, przedni stabilizator 26mm, tył Whiteline 24mm, ASR, tylne cukierki na uniballu, regulowane wahacze przód HardRace
UKŁAD HAMULCOWY: seria + przewody w oplocie
BODY-KIT: maska, burta, drzwi, dach laminat, szyby poliwęglan (oprócz przedniej)
ŚRODEK: klatka VicaRS Adam Kozak, kubły Mirco, pasy i niewiele więcej
MOC: ~210 KM/Nm będzie więcej
WAGA: poniżej 900kg, będzie mniej ;p

Partnerzy projektu (czyli ludzie, którym często zawracam D;p):
BRS racing https://www.facebook.com/brsracingpl/
ODS https://www.facebook.com/odsserwis/
Ra-Ce.pl http://ra-ce.pl/

Zapraszam do śledzenia również strony https://www.facebook.com/szybciejnizrynek/ gdzie często wrzucam filmy i zdjęcia z zawodów i treningów

Krótka foto historia :P

listopad 2014, zapomniana przez czas ;p

styczeń 2015, podnosimy z gruzów - nieodzowny BRS Racing w akcji

wrzesień 2015, chwilę to trwało, ale Kuchar musiał przetestować :D

listopad 2015, Tor Żerań - tego miejsca już nie odwiedzimy :(

grudzień 2015, Ułęż - znajoma suka w tle? ;p

lipiec 2016, próbujemy się dogadywać

styczeń 2017, mały make-up był konieczny - tu u Jusiak Performance

marzec 2017, taki był ładny, a już brudzimy ;p

kwiecień 2017, lubię to zdjęcie pokazuje istotę słowa "kompaktowy" :)

czerwiec 2017, walczymy z Adim na SuperOES Kielce

sierpień 2017, a tu ze wspomnianego przez Tommiego upalanka z Jastrzębia

wrzesień 2017, pierwszy tryumf z prawdziwego zdarzenia :mrgreen:

Karamba_DC2 - 2017-09-27

No nareszcie go opisales ! 8-)
Dobry dzik, kierownik też ogarnia :ok:

adanus - 2017-09-27

Oto ON!

To dobrze przemyślany projekt i do tego szybki :-)
Ta honda jest faktycznie szybsza niz wygląda ;-)

Przemek po raz nasty gratulacje wyniku ostatniego superoesu!!! Jesteś Kozak!

Pit - 2017-09-27

Fajnie, takie projekty pobudzają mi najbardziej wyobraźnię bo pokazują że można bardzo szybko zbudować szybkie i skuteczne auto. Jakie wrażenia Kuchara, mówił coś? :mrgreen:
Krzyh00 - 2017-09-27

fura marzenie dla tajmatakowca :serce:

chyba opyerdole nyse i cos podobnego zloze

bonczek - 2017-09-27

primox, może powinniśmy zrobić JDM:O racing squat? 8-)
fulek - 2017-09-27

jest dzik!

Mozolna praca popłaci ;-)

graty pierwszego triumfu na Miedziańce 8-)

primox - 2017-09-27

Cytat:
No nareszcie go opisales ! 8-)


no u Ciebie ciszej to musiałem nadgonić ;p

Cytat:
Przemek po raz nasty gratulacje wyniku ostatniego superoesu!!! Jesteś Kozak!

Cytat:
graty pierwszego triumfu na Miedziańce 8-)


dzięki chłopaki, oby to nie był łabędzi śpiew :-P

Cytat:
Jakie wrażenia Kuchara, mówił coś? :mrgreen:


a to ciekawostka, użyczyłem furę do programu tvn, podobno się podobała ;p

Cytat:
primox, może powinniśmy zrobić JDM:O racing squat? 8-)


jestem za :mrgreen:

stiepe - 2017-09-27

sledze poczynania na fb i dajesz rade :ok:
podobny set napedowo/zawieszeniowy jak u mnie ;-)

Qban - 2017-09-27

Dobry kocur. Popracuj jeszcze nad wygladem :-)
primox - 2017-09-28

Qban napisał/a:
Dobry kocur. Popracuj jeszcze nad wygladem :-)


obecny wygląd (patrz przedostatnie zdjęcie) jest już akceptowalny, myślę ewentualnie nad GT wingiem, ale ponadto wiele w kwestii wyglądu się nie zmieni

lukas4 - 2017-09-29

kurde auto jak z mokrego snu :)

zajebiście, że coraz więcej takich furek się pojawia na forum. I nawet cyfiki do łask wróciły
Zajawka na ściganie rośnie wśród gawiedzi

bialy56 - 2017-09-30

Nieźle, jakoś to się musi odpychać ;) Masz jakieś onboardy?
Yaca - 2017-09-30

fajnie że w końcu opisałeś auto! auto niezwykle niepozorne ale to przede wszystkim wina kierownika :ok:

bialy56 napisał/a:
Masz jakieś onboardy?


polecam śledzić funpage na FB "Szybciej Niż Rynek"

primox - 2017-09-30

Yaca napisał/a:
bialy56 napisał/a:
Masz jakieś onboardy?


polecam śledzić funpage na FB "Szybciej Niż Rynek"


w sumie bardziej fun niż fan faktycznie :-P
Biały zasite onboardy na
https://www.facebook.com/szybciejnizrynek/

obecnie autko na małym przeglądzie, ale w październiku jeszcze jeździmy, czekamy na też na półosie Insane500 co by lutować bez obaw ;p

bialy56 - 2017-09-30

Już polubione ;) Daje radę. Dużo lepiej, niż moje seryjne b16 ;)
primox - 2017-10-02



3.4kg lepiej niż w reklamie ;p

primox - 2017-10-08



Mała przerwa w startach, można było odwiedzić Autodrom Słomczyn, tym razem w roli kibica :)

Karamba_DC2 - 2017-10-08

Jak tam poszło Robertowi ? :)
Widziałem że auto jeszcze się stroilo przed startem, bo mialy byc wysokie lokaty ;)

primox - 2017-10-08

Robert jak to Robert, daje radę

Vice majster w SuperNationals i mistrz klasy 2000 jak na sezon debiutancki nie jest źle, szczególnie że Zoll ma V8

eser - 2017-10-08

Zapraszam !
https://web.facebook.com/groups/146299512527325/?ref=br_rs

primox - 2017-10-10



a Wy zrobiliście już zapasy słoików na zimę? ;p

primox - 2017-10-23

Za nami trochę jeżdżenia, najpierw poniedziałkowy TJS, gdzie mieliśmy piękną pogodę i można było wejść w rytm na kieleckim kartingu na slicku



liczyłem zatem, że sobotnie zawody też będą po suchym, szczególnie, że nie ukrywajmy - deszczowe opony są sporo droższe ;p niestety.... rano lunęło... paradoksalnie w deszczu zwykle osiągam dobre rezultaty i tak było tym razem, ale potem scenariusz, którego najbardziej nienawidzę - powolne przesychanie. Zbyt miękkie deszcze z przodu popłynęły, szczególnie w ostatnim przejeździe, a ja spadłem na 2 miejsce w klasie 2000 :-|

Ale! Jest też kilka pozytywów:
1. wygrał forumowy kolega, z czego szczerze się cieszę :) i mu gratuluję
2. jeszcze niedawno 3 kolejne pudło w 2000 na miedzianej nawet by mi się nie śniło
3. mam -V-ce MISTRZA sezonu mimo 3 opuszczonych rund! :mrgreen:

Zobaczymy jak będzie w 2018, szykuje się jeszcze większa konkurencja w i tak najmocniejszej klasie...

primox - 2017-12-05



coś tam powoli działamy w temacie ;p

Krzyh00 - 2017-12-05

przystojne 8-) jakie parametry?
fulek - 2017-12-05

Szczelam, że 13/8 ;)
primox - 2017-12-06

Cytat:
Szczelam, że 13/8 ;)


nie, nie ma takich!
są 8.5/13, ale takie już mam
te są 7/13 na tył :)

onyxgt28 - 2017-12-06

Fajny felunek :)

Mam małe pytanie ;) odnośnie twoje holu :P z policja jakieś cyrki miałeś?

primox - 2017-12-06

Cytat:
z policja jakieś cyrki miałeś?


niby dlaczego :-P
wystarczy jechać max 70kmh... ja jechałem nawet 140 co prawda :evil: ale jedzie się ok, jest to całkowicie legalne rozwiązanie

snajper88 - 2017-12-06
Temat postu: Felunek
primox napisał/a:
[url=https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2a83b608a0bc.jpg]Obrazek[/url]

coś tam powoli działamy w temacie ;p



jaki to dokładnie model??

Gorlis - 2017-12-07

http://ra-ce.pl/p/175/619...aluminiowe.html

Ile one waza w 7 i 8,5?

primox - 2017-12-08

Gorlis napisał/a:
http://ra-ce.pl/p/175/619...aluminiowe.html

Ile one waza w 7 i 8,5?


4.9kg w 7 calach, w 8.5 nie wiem, ale pewnie gdzieś 5.5 by wyszło

Tymczasem wczoraj wybrałem się na wycieczkę krajoznawczą w lubelskie, odwiedziłem starówkę w Lublinie, z kolegą po fachu polatałem w Cartmaxie (świetne gokarty, Wawa może pozazdrościć!) a gruza zostawiłem na rolkach w Nałęczowie


onyxgt28 - 2017-12-08

primox napisał/a:
Cytat:
z policja jakieś cyrki miałeś?


niby dlaczego :-P
wystarczy jechać max 70kmh... ja jechałem nawet 140 co prawda :evil: ale jedzie się ok, jest to całkowicie legalne rozwiązanie


Dzięki za info :)

fulek - 2017-12-08

tylko po autostradzie nie pojedziesz

Generalnie spoko opcja, u mnie trochę się chu...o jechało bo mam za nisko auto i sam hol opiera się o przednia belke.

Pokaz te kreski mistrzu super oes 2018 :mrgreen:

primox - 2018-01-05



no to lecimy ;p

Autos Süchtig - 2018-01-05

nie za nisko?
Arkadio - 2018-01-05

chyba jest równo linią dachu albo ciut wyżej tylko na zdjęciu tak wyszło, daj zdjęcie z innej perspektywy, ogólnie na plus ;)
Mareczuczek - 2018-01-05

Mocowanie we wnęce na uszczelkę szyby? Zacny patent :D
adanus - 2018-01-05

primox napisał/a:


Ale! Jest też kilka pozytywów:
1. wygrał forumowy kolega, z czego szczerze się cieszę :) i mu gratuluję
2. jeszcze niedawno 3 kolejne pudło w 2000 na miedzianej nawet by mi się nie śniło
3. mam -V-ce MISTRZA sezonu mimo 3 opuszczonych rund! :mrgreen:


ooo nie widziałem tego ale dziękuje :-) i dla Ciebie również wielkie Gratulacje nowy sezon atak na pierwszy plac w sezonie widzę :-)

co do lotki na pewno sie przyda, pewnie niewiele daje ale nawet jeśli tylko 10-20% to dokładnie o tyle jest większy margines na odjechanie tyłu...

na bednarach czuć działanie jak cholera :-)

super widze każdy sie zbroi jak może ;)

primox - 2018-01-17



tutaj widać lepiej jak lotka układa się z linią auta
ogólnie niestety hondzie przybyło różnego rodzaju "szram" i nie wygląda za pięknie, ten sport jest dość urazowy...
...no ale za to jest dość szybko :-P

Karamba_DC2 - 2018-01-17

Lotka taka nowa, wygląda jak milion dolarów :mrgreen:
primox - 2018-03-27



Przydałby się chyba jakiś mały up bo spadłem głęboko na 2 stronę :lol:

Początek sezonu nie był dla mnie dobry. Sezon na SuperOesie startuje już w styczniu i ku mojej udręce pierwsze dwie rundy były zimowe, lutowa wybitnie. Co więcej, śnieg w lutym spadł niespodziewanie, początkowo prognozy go nie zapowiadały i ja na zawody przyjechałem bez zimówek, dopiero na miejscu 2 kupiłem od ODSu ;p Ale zawody były to koszmarne

W tym kontekście miło było stanąć na podium w marcu. Nie jestem zadowolony z tempa, muszę znów się przełamać do szybszej jazdy bo te 1-2sec na próbie robią potem ogromną różnicę w wynikach. Na szczęście auto bezawaryjne, oleju praktycznie można nie sprawdzać, więc walczymy dalej :evil:

primox - 2018-11-12

Sezon powoli się kończy, na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, ale póki co zapraszam Was na pokład przejazdu z Pucharu Jesieni :)

https://www.facebook.com/...17846538804352/

primox - 2018-11-23

Nie mogłem wybrać się na Interia Drive Cup na Modlin to choć przejechaliśmy się z kolegą na środowy trackday. Byłem ciekaw tej jazdy po ciemku, szczególnie przy moich ledowych paskach udających lampy ;p ale było zadziwiająco dobrze. Tor ma bardzo fajny asfalt - opony szybko zaczynają łapać, ale ich nie wcina. Ogromny plus to też dojazd z Wwa.
Minusy - trening tylko 2,5h, w sumie można się wyjeździć nawet w 2 osoby (zrobiliśmy łącznie 98,5km po torze, praktycznie cały czas ogień), ale ograniczenie czasowe sprawia, że jest duża napinka i nie byłoby mowy o kombinowaniu z ustawieniami czy częstym zmienianiem kół. Największy minus to wielkość toru, niestety to taki duży karting, można się od czasu do czasu przejechać poćwiczyć technikę, ale skrzydeł się tu nie rozwinie.

Zresztą zobaczcie sami:
https://www.facebook.com/....2730115705161/

fulek - 2018-11-24

Zapier......a to strasznie! Ile tu jest mocy teraz?

Odnośnie toru miałem podobne wrażenie, choć tylko oglądałem z boku jak większość piłuje na 2 biegu :p

Krzyh00 - 2018-11-24

fulek napisał/a:
Zapier......a to strasznie! Ile tu jest mocy teraz?


+1

morderca generalek :shock:

primox - 2018-11-25

właśnie nic mocowo się nie zmieniło, nadal to są okolice skromnych 250 :p

trzepiemy jeszcze TJS 3 grudnia co by nie zardzewieć i potem zimowa przerwa - jak zwykle u mnie niezbyt długa, bo sezon startuje pod koniec stycznia, a 3ba będzie zrobić spory serwis

primox - 2018-12-09

No i chcąc, nie chcąc trzeba było w końcu zamknąć sezon. Małe podsumowanie znajdziecie w linku poniżej :)

https://www.facebook.com/...?type=3&theater

Teraz autko musi przejść kompleksowy serwis, do regeneracji jest tak szpera jak i zawieszenie, co oznacza, że ja zostanę odchudzony o kilka dobrych patyków :(

no niestety, nie są to szachy :evil: :lol:

qureku - 2018-12-09

Szczere gratulacje raz jeszcze, bo tempo w tym roku było naprawdę mega. :-)
Gdybyś zaczął wcześniej sezon, to 1 miejsce byłoby Twoje

Karamba_DC2 - 2018-12-10

primox, gratki mordo, jest cały czas postęp 8-)
adanus - 2018-12-12

qureku napisał/a:
Gdybyś zaczął wcześniej sezon, to 1 miejsce byłoby Twoje


raczej nie da się wcześniej bo Przemek jeździł od stycznia

primox - 2018-12-12

adanus napisał/a:
qureku napisał/a:
Gdybyś zaczął wcześniej sezon, to 1 miejsce byłoby Twoje


raczej nie da się wcześniej bo Przemek jeździł od stycznia


gdybym przyjechał na rundę dzień przed jednym z ważniejszych egzaminów w życiu to bym wygrał... ale to nie byłoby fajne, bo inni z czołówki też mieli opuszczone rundy, a tak jest większa motywacja :)

Adrian o tych zimowych rundach wolałbym jednak nie pamiętać xd w lutym miałem tylko 2 zimówki a napadało 10cm śniegu :P byłem chyba 12ty w klasie :D

primox - 2018-12-13



wyciągnąwszy zawias przy okazji go zważyłem - prawie 19kg! :shock: nie wiedziałem, że takie to dziadostwo ciężkie

jakby tak dało radę jeździć bez zawiasu :-P :evil:

qureku - 2018-12-13

Sporo.

Jak oceniasz ten zawias ?.
Jedziesz go regenerował ?

primox - 2018-12-16

wysyłam jutro do BFG... niestety to worek kasy, więc mam nadzieję, że w przyszłym sezonie poczuję wreszcie co to zawieszenie ohlinsa

oby, bo dodatkowo jak się okazuje jest 5kg cięższe niż zawieszenia tuningowe

fulek - 2018-12-20

no ciekawe co Ci tam narobią ;-) a było odczuwalne/widoczne jakieś niedomagania? wycieki, stukanie, dobijanie itd?
sajfer - 2018-12-20

Jak ja dałem do BFG to mi powiedzieli że zawias co roku powinno się oddawać ponieważ azot się ulatnia. I nawet nieużywany zawias leżący 2 lata na półce to nie to samo co po regeneracji. Ale na ile to prawda to nie wiem :)
Sam mam dylemat, tylny zrobiony, przedni robiony 6 lat temu ale kilometrów miał mało.. Oddawać, nie oddawać? Jednak trochę to kosztuje :)

primox - 2018-12-20

no zalamalem się jak się okazało, że dodatkowo do wymiany np oslony gumowe - 580z komplet (kuva komplet gumek prawie 6 pak, wtf!!!)

Ale koleś uznał, że zawias był w stanie agonalnym i zapewnia, że bedzie giga roznica... no ale dam znać dopiero na wiosnę, pewnie najwczesniej po marcowym oesie bedzie mozna cos powiedziec

carl0s - 2019-02-05

Co tam słychać, jak zbrojenia? Widziałem że byłeś na pierwszej rundzie SuperOesu. W tym śniegu był w ogóle sen startować tym autem?
primox - 2019-02-11

byl sens o tyle, żeby sprawdzić czy wszystko działa po poskładaniu do kupy i na razie jest ok ;)

dmuchamy na zimę, żeby już nie przyszła xd

primox - 2019-08-30

uff trochę się zapuściłem z tym tematem ;p

fura jak część z Was wie jest na sprzedaż, ale na razie jeździ :)

Miałem bardzo pechowy start sezonu w Kielcach, a ponieważ nie mogę jechać 2 rund, odpuściłem go już całkowicie - szkoda, bo po rewelacyjnym końcu sezonu 2018 ostrzyłem sobie na niego zęby :/

Ale, jeżdżę RaceDay i powiem tak - pomimo opuszczonych 2 rund robi się ciekawie. Teraz staję na głowie aby wystartować w finałowej rundzie w Modlinie, teoretycznie mam ten weekend wyjęty, ale zrobię co w mojej mocy....

Póki co za nami Ułęż - dla mnie super zawody, 2m generalka, jedynie za Atomem (300hp/650kg...)

Onboardzik:
https://www.facebook.com/...25359624590076/

Kuniu4 - 2019-08-30

Mega fajna jazda!! Podoba mi się trasa jaką ułożyli, aż szkoda że mnie nie było :( Postaram się chociaż na modlin wpaść :)
Na jakich oponach jechałeś?

primox - 2019-08-30

standard czyli s412 :)
primox - 2019-12-03

koniec sezonu, koniec pewnej ery

na torze wywalczyłem generalkę sezonu RaceDay 2019 startując w 4 z 6 rund (jedna się odliczała)... wyniki oficjalne były trochę inne, mniejsza z tym- finałowa runda nie była łatwa ale udało się pojechać TO kółko, sekunda za atomem

potem przewieźliśmy jeszcze dzieciaki po Bemowie i...

auto sprzedane :-(

takie życie, ale to nie koniec przygody z motorsportem - śledźcie moją stronę ;)
https://www.facebook.com/szybciejnizrynek/

johnnyg - 2019-12-03

ej a powiedz jaka była geneza tego "szybciej niż rynek"? Jaki rynek?Stary rynek?
primox - 2019-12-03

johnnyg napisał/a:
ej a powiedz jaka była geneza tego "szybciej niż rynek"? Jaki rynek?Stary rynek?


racja, dobre pytanie

pracuję na rynkach finansowych i mój pierwszy projekt dostał zastrzyk $$$ od pracodawcy ;) stąd taka nazwa, rynki są zazwyczaj szybkie w reagowaniu na informacje, stąd takie przesłanie ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group