JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Wydarzenia - Japfest 2020

carl0s - 2019-10-16
Temat postu: Japfest 2020
Wiem, że jest jeszcze dużo czasu, ale myślę, że można założyć temat w którym będzie można komentować, to co zmienia się w formule JF.

O tym wiadomo od ostatniego Japfestu - nowe miejsce - Tor Poznań. W mojej opinii to dobrze bo drugi raz do Legnicy bym się nie wybrał, co głównie jest spowodowane oddzieleniem TA od głównej imprezy (dlatego ze świecą szukać jakiejkolwiek relacji filmowej lub zdjęć z Krzywej - najlepiej to widać na grupie na FB w temacie o TA).

Myślę, że na torze nie będzie ograniczeń głośności, bo z tego co dało się wywnioskować z ostatniego filmu na ich kanale - zgłoszą to jako imprezę masową. Pytanie co będzie z innymi regułami Toru Poznań np zakaz wyprzedzania w zakrętach i inne kary finansowe? Ciekawe też, jak rozwiążą drift & ta (drift na kartingu, TA na całej nitce? gdzie w takim razie 1/4?) Byłem na poznaniu na 3 rundach DMP i za każdym razem organizatorzy korzystali też z fragmentu nitki toru, co by blokowało TA.

Zakaz nocnego upalania, walenia z procedury - większość forumowiczów nie spała na miejscu imprezy, więc to ich nie dotyczy. Ja akurat, wybrałem pole zamiast hotelu - tworzyło to dość fajny i specyficzny klimat. Zakaz jest decyzją organizatorów - ja i tak tego nie robiłem (w sensie walenia z wydechu), ale jestem ciekawy co zaproponują w zamian, bo ludzie nie pójdą spać od tak po prostu po zakończeniu koncertu.

Sam koncert, mnie mało on obchodził więc tu nie mam zdania.

Ktoś ma jakieś własne przemyślenia/opinie/dodatkowe informacje?

lukas4 - 2019-10-16

Mysle ze palenia laka nie upilnuja, bo niby jak? Ktos odpali auto zrobi lutututu przejedzie dalej i nara. Generalnie uważam, że jest szansa na wyleczenie największej bolaczki zlotu czyli brak prawilnego TA. Cala formula itp zostaje tajemnicą. Daje jakies 50/50 ze tego nie spierd... poważny obiekt wymusza inne zasady i zachowania ze strony organizatorów. Moze sie to przełożyć na sprawniejszy klimat calej imprezy. Chociaz zdrugiej strony sporo luzu pwodowalo zachowania naganne i wieśniackie, bardzo ciężko wyważyć gdzie jest granica. Na lwgnicy praktycznie organizatorzy ustalali zasady tutaj część ograniczeń dostajaz góry...
Karamba_DC2 - 2019-10-16

Jak dla mnie to wszystko idzie w dobrym kierunku :)

DRIFT, mi to obojętnie gdzie i jak, byle wreszcie było coś można popatrzeć.

1/4 mili, pamiętam że już była tam organizowana na długiej prostej toru, i to nie raz więc na luzie ogarną.

TA, oby to była pełna nitka, bo bez tego to zero zabawy.
Kwestia skąd wezmą tyle obsługi żeby cały tor zabezpieczyć, bo jak się ktoś rozwali to przydała by się jakaś flaga itd

Zgaduje też że TA i 1/4mili będą w osobne dni, a drift pewnie nie będzie kolidowac.

Co do marchew w nocy, to jaka jest różnica czy ktoś w dzień będzie gdzieś strzelać, i skoro chce być tak zauważonym to w dzień lepiej będzie go widac przecież :lol:

Skończy się pizdowanie po pijaku między ludźmi, więc na plus. W tym roku dość się wydarzyło, więc pora wnioski wyciągać i ludzi za wczasu ograniczac.
Ja wiem ze dla jednych to część zabawy, ale jak oni widzą na żywo stado ludzi robiących dziwne rzeczy, to nie chciał bym się potem z tego tłumaczyc jak coś się znowu stanie ;)

Co mnie cieszy to nareszcie będę mieć bliżej jak 300km+ na zlot :lol: Na tor Poznań mam godzinkę wiec pasuje 8-)

Youtro - 2019-11-14

Czy termin pozostał bez zmian, ostatni weekend lipca?
Karamba_DC2 - 2019-11-14

Jeszcze nie ma pewnego terminu, w styczniu mają ogłosić dokładny weekend ;)
Demon - 2019-11-15

Słyszałem coś że może być i w połowie lipca bo jakaś inna impreza koliduje pod koniec. Mi nie leży odległość. Bo teraz miałem jakieś 280km a do Poznania 400+km
carl0s - 2019-11-15

Pojawiła się informacja w komentarzach od organizatorów na grupie na fejsiku, że wstępna (ale nie ostateczna) data to 10-12 lipca:


DoSeR - 2020-07-08

Halo, halo, Japfesty w tym roku się odbędą. 21-23 sierpnia, na ODTJ Tomaszewo. Kto się wybiera?
Mareczuczek - 2020-07-09

Ja nie jak coś
sebeck_ - 2020-07-09

Ja tak jak coś :-P
Kubaa - 2020-07-09

Ja się zastanawiam jak coś :lol:
Wojtuuus - 2020-07-09

Chyba odpuszczam, średnio mi się widzi 1 kkm+ w zabytku ale dla przyzwoitości się zgłosiłem, może zdanie zmienię.
Jarzomb - 2020-07-09

Ja pojadę, a potem prosto na Poznań na VTEC Cupa. Maraton będzie, ale nigdy nie byłem na JF jeszcze ;P
eser - 2020-07-09

Ja cały czas walczę ze złożeniem Evo ale jadę na bank :) Później bezpośrednio pykam nad morze :mrgreen:
No jest dalej, niż było ale bez przesady. Cały rok czekałem na tę imprezę, więc cieszę się, że w ogóle jest :D
Będzie sztos jak co roku na bank 8-)

Altair - 2020-07-09

A może jakaś lora z Warszawy hahaa

Bo nie wiem czy wytrzymam 530km w jedną stronę.

carl0s - 2020-07-09

Ja nie jadę.
chaves - 2020-08-11

kto będzie?
Altair - 2020-08-12

Ja będę :)
DoSeR - 2020-08-12

Jak wszystko pójdzie po mojej myśli to będę od piątku 8-)
Jarzomb - 2020-08-13

Będę :)
Dudi - 2020-08-13

Też będę ;-)
Badej - 2020-08-24

Jak wrażenia po imprezie ?
Znowu nie udało mi się dotrzeć :/

eser - 2020-09-07

Pozwolę sobie wkleić link :D Ogólnie ? Czekam na kolejny rok <3
https://www.facebook.com/...2330?__tn__=K-R

chaves - 2021-07-20

kto jedzie w tym roku?
Altair - 2021-07-21

Ja :)
DoSeR - 2021-08-02

Też będę :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group