JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Szpan i Roadshow - BMW E87 130i

sonic_x - 2021-03-19
Temat postu: BMW E87 130i
Dzień dobry ponwnownie ;)

Jako że M3 zaczeło generować chore koszty utzrymania i żal było już go katować stwierdziłem że kupie kolejne BWW :)

Opisywany osobnik to w sumie też bardz żadko spotykana sztuka - nadażyła się okazja wiec czemu nie.
Żona Jedynką w dieselku lata juz 7 lat i nie ma ochoty zmieniać wiec też się przekonałem do tej konstrukcji.

Bmw 130i w dość ciekawym kolorze Nautik-blau.

Silnik seria n52b30 - 265ps
W planach kolektory wydechowe + remap - okolice 285ps podobno do ugrania

Zawias już u mnie standard czyli: B8 plus H&R
Rozpóreczka przód

Skrzynia 6b + dyfer 3,46 z dołożonym Torsenem - wreszcie jedzie a nie pali jedną gume :)

Hamulce seria 330/24mm, 300/22, Już zakupiony Brembo z F serii pod 340/30mm (P&P)

Samochód to była kompletna bieda tylko z szybrem i 3.0 pod maską wiec wleciało:

Pełen Mpak zewn.
Kiera Mpak multi + odrazu pająk - dokodowałem tempomat, multi itd.
Tunel z podłokietnikiem
SporSitze materiałowe z pompownyi boczkami
Kilka dupereli m performance.

Zmieniony cat back na Bastuck

Koła aktualnie styling 261 - 18' ( czarne )
Wczesniej styling 207 - 17'
w trakcie upychania mój standard:
OZ ultrallagery 18 - 8j-9j + opony Michelin Pilot Super sport


Samochód jak narazie dzielnie sobie radzi chodź daleko mu jeszcze do prowadzenia mki - nad tym tez pracuje - dolne wahacze on M3 e90 i agresywna geometria powinna pomóc.

Furka zaliczyła już Jastrząb/Łódz i nawet Nurba :)












Wojtuuus - 2021-03-19

Bardzo niepozorny! ;)
TorquedMad_Mind - 2021-03-20

wyglądowo meh (taka stylistyka), ale ta buda tak dobrze jeździ, że to niepojęte.

Co ciekawe silnikowo też spoko - znajomy regularnie zabierał takiego na Szlaufę i silnik tylko zmiany oleju, filtrów. A po dodaniu KW Clubsporta, quaife, Semislicków, wybebeszeniu, BBK z D2, jest to potwór na zakręty

Leo - 2021-03-23

Zajebisty. Jak z trwałością tego pieca? Każdy silnik z serii N mial wadliwy rozrząd?
sonic_x - 2021-03-23

Leo napisał/a:
Zajebisty. Jak z trwałością tego pieca? Każdy silnik z serii N mial wadliwy rozrząd?


Z rozrządem to tylko diesle miały problemy w tych generacjach.

Ten silnik to najlepsza odmiana 3.0 w generacji E. Pośredni wtrysk, nominalnie wieksza moc, hydrauliczne wspomaganie, brak noxa. Silnik raczej z tych mniej problematycznych ale jak to z BMW trzeba dbać.

Leo - 2021-03-23

sonic_x napisał/a:
Leo napisał/a:
Zajebisty. Jak z trwałością tego pieca? Każdy silnik z serii N mial wadliwy rozrząd?


Z rozrządem to tylko diesle miały problemy w tych generacjach.

Ten silnik to najlepsza odmiana 3.0 w generacji E. Pośredni wtrysk, nominalnie wieksza moc, hydrauliczne wspomaganie, brak noxa. Silnik raczej z tych mniej problematycznych ale jak to z BMW trzeba dbać.


dziękuje za info.
a jeszcze jedno, bo u helmuta duzo tych "130" jest z automatem. Warte to cos?

sonic_x - 2021-03-23

Leo napisał/a:
sonic_x napisał/a:
Leo napisał/a:
Zajebisty. Jak z trwałością tego pieca? Każdy silnik z serii N mial wadliwy rozrząd?


Z rozrządem to tylko diesle miały problemy w tych generacjach.

Ten silnik to najlepsza odmiana 3.0 w generacji E. Pośredni wtrysk, nominalnie wieksza moc, hydrauliczne wspomaganie, brak noxa. Silnik raczej z tych mniej problematycznych ale jak to z BMW trzeba dbać.


dziękuje za info.
a jeszcze jedno, bo u helmuta duzo tych "130" jest z automatem. Warte to cos?


skrzynia 6hp to samo co w e90, e60 - można nawet coś tam ją poprawić softem, ogólnie solidna skrzynia ale do DCT jej daleko.

Leo - 2021-03-24

dzięki za cenne uwagi :)
sonic_x - 2021-04-13

Po wielu bojach udało sie troche zaradzić na płużenie, blokady wyciete itp.

Negatyw przód aktualnie -1.14 i -1.16, nie ma opcji na więcej. Chciałbym dojść do conajmniej -1.6 do tego bedą potrzebne dolne wahacze z M3 - podobno idzie ugrac dodatkowe -0.4.
Tył -1.5 górna granica serii - wiecej nie ma sensu - tu można krecić i krecić ale powyżej -1.7 już tylko bardziej opony bedzie ciąć a w prowadzeniu i w czasach nie pomoże.

W totalnej serii i na słabych oponach samochód był naprawde ciezki w opanowaniu, zero płynności.
tu filmik ilustrujący nierówną walkę z materią: https://www.youtube.com/watch?v=0CVdIj5Sc4w

Dodatkowo troche estetyki + Antracyt podsufitka, finał wnetrza przed kubełkami done.

Tommi01 - 2021-04-25

sonic_x napisał/a:
Negatyw przód aktualnie -1.14 i -1.16, nie ma opcji na więcej. Chciałbym dojść do conajmniej -1.6 do tego bedą potrzebne dolne wahacze z M3 - podobno idzie ugrac dodatkowe -0.4.
Tył -1.5 górna granica serii - wiecej nie ma sensu - tu można krecić i krecić ale powyżej -1.7 już tylko bardziej opony bedzie ciąć a w prowadzeniu i w czasach nie pomoże.



za małe negatywy dlatego jest taka walka

sonic_x - 2021-09-11

Nowy hebel wymusił nowy setup kół



sonic_x - 2021-10-07

Setup na tor 17 cali + Extreme vr2 - hamulce cudem weszły :-o




I już na Poznaniu




Flyby:
https://youtu.be/V8q91hqtz7A

Onbaord:
https://youtu.be/5RhrgYtTaIk

sonic_x - 2021-10-22

Szukam mocy :) Nowe kolektory wydechowe już na miejscu

Dodatkowo dorwałem mega raryt Kierownica BMW performance V1 dla modeli pre Lci.

Rev lights + Temp oleju, cieczy, G meter, stoper

Seryjnie 130i nie posiada żadnego z wskaźników temp.



poglądowe:

Ma4Ti - 2021-10-22

Jestem rozbrojony tą fajerą, nie wiedziałem że coś takiego występowało w ogóle :shock: Jesli to jest do pre Lci to przykładowo w takim E46 też ma prawo to zadziałać?
sonic_x - 2021-10-22

Ma4Ti napisał/a:
Jestem rozbrojony tą fajerą, nie wiedziałem że coś takiego występowało w ogóle :shock: Jesli to jest do pre Lci to przykładowo w takim E46 też ma prawo to zadziałać?


W E46 niestety nie - dodatki performance występują od serii: E8x i E9x zatem 2004+

Pre lci czyli mniej więcej do 07r

sonic_x - 2021-12-22

Zgodnie z planem zabrałem się za podniesienie mocy i rezultaty nie są złe jak na NA. ( 286ps/319nm )
Seria standardowo dla tego silnika nietrzymajaca troche mocy 256ps/305nm.

Dolot BMW Performance, Wydech Batstuck, kolektor wydechowy, remap




sonic_x - 2022-05-02

Jedyneczka ponownie odwiedziła Nurburgring

Przed wyprawa wpadł stabilizator od M3 e93.

Film z jednego z przejazdów: https://youtu.be/9ICaz6xj_jI








wierzba - 2022-05-02

sonic_x, ładnie jechane, jak nie tylni napęd, widać, że ogarniasz. pełna kulturka, zero blokowania jak co niektórzy, szczególnie "turkusowy" prosiak chyba trochę Ci podniósł ciśnienie :lol:
te niektóre zakręty po wypadnięciu z górki wyglądają bardzo zdradliwie, chwila za późno dohamowanie i witamy bandę ;)
fajne zdjęcie z tylnymi kołami w powietrzu :ok:

sonic_x - 2022-05-02

ta grupka w Adenau na czele z Turkusowym Prosiem mocno mi popsuła szyki - niestety jak w NA zepsujesz linie to potem jest tragedia na wyjsciu z zakretu pod górkę.
Te ślepe zakrety i podjazdy wymagaja dużo odwagi na początku to fakt.

Z mojego doswiadczenia rwd jest tylko niebezpieczne jak zaniedbasz konfiguracje auta i nie wiesz jak operować gazem - reszta jest już prosta ;)

Pozdrawiam, myślałem że tu już nikt nie żyje ;)

TorquedMad_Mind - 2022-05-03

Problem z turkusowym prosiakiem był taki, że siedziałeś po jego lewej stronie i miał prawo myśleć, że na podjeździe i w prawym zakręcie go będziesz wyprzedzać. Przyhamowałeś, a on cierpliwie czekał za fiatem. Technicznie - "sam sobie zgotowałeś ten los"
sonic_x - 2022-05-03

Hmm nie tak to widze tuz przed skrętem zajechał mi drogę kiedy jeszcze bylem napędzony, potem to już mogłem sobie czekac bo prędkości juz nie było.
Yaca - 2022-05-03

płynna i szybka jazda! dobrze sie to napędza 8-)
sonic_x - 2022-05-06

Kierownica i moduły wreszcie zamontowe - dodatkowo kierownica obszyta alkanatrą.



Czeka na montaż, fotelik i pasy co zebym nie musiał walczyc non stop z samym sobą:
[/url]

wierzba - 2022-05-12

świetnie ta kiera ze wsk. temp. wygląda 😮
sonic_x - 2022-05-27

I wlatuje nowy lekki zestaw OZ Superleggera 17' 8j + Hankook RS-3 Semi



Demon - 2022-05-27

Mnie zastanawia czemu te kierownice w BMW są to grube. Wygodnie się z tak grubym wieńcem jeździ? Bo wygląda na przesadzone
sonic_x - 2022-05-28

Nie robi mi to różnicy, większość samochodów aktualnie ma tak gruby wieniec kierownicy.
sonic_x - 2022-06-06

I wreszcie prawidłowy camber -2.1 przód i tył :) ( seria max -0,6')

Zmodyfoikowane poduszki amora plus dolne wahacze M3



sonic_x - 2022-07-20

Nowy zestaw na tor już na samochodzie:





I wreszcie się zdecydowałem na mały update wyglądu - Progi M i lotka ( długa )



sonic_x - 2022-07-22

Lotka + progi + setup semi





sonic_x - 2022-08-19

Foto relacja z Silesi, niestety pogoda nie dopisała ale zabawa przednia.









Tommi01 - 2022-08-21

dobrze się prezentuje -2 dalej trochę malo na tor :-)
sonic_x - 2022-08-22

Racja ale niestety czasem tez uzywam samochodu do cywilnej jazdy i na doajzdy np. na Nurba na kołach, a głowny problem to że aktualny zawias i mocowania na wiecej nie pozwolą a mam złe doswiadczenia z Camberplatami.

Na tą chwile musi zostac niestety. Może jak za pewien czas go wypatrosze i bedzie tylko do jednego to wleci coś na unibalu i ustawi się te -3+

sonic_x - 2022-10-11

Szybka wyprawa na trzy 130i na Tor Łódź.





:!: I krótki filmik z Toru :!: :

Film z przejazdów


Niestety pogoda nie dopisała, mokro, szaro :( a potem zaczęło padać na dobre ale fun jak zawsze :)

Ma4Ti - 2022-10-13

Akurat w niedzielę byłem ;) To była jakaś zorganizowana akcja czy tak po prostu przyjechaliście pojeździć? ;) Interesuje mnie to pod kątem ceny za wjazd ;)
sonic_x - 2022-10-13

Track day auto - na stronie Toru masz wydarzenia - od 200pln do 400pln w zależności od czasu trwania.
Ma4Ti - 2022-10-13

Ok, dzięki za info ;)
sonic_x - 2023-05-08

Jedyneczka ponownie odwiedziła Nurba. Nowe nastawy i opony naprawdę zrobiły mega różnice.

Kilka fotek:











Jest sztywno :)


weede - 2023-05-09

Koła się odklejają więc już jest niezle ;)
Ma4Ti - 2023-05-09

Ładnie to tak bez kasku? :mrgreen:
sonic_x - 2023-05-09

W kubełku jeżdżę w kasku ale w normalnych fotelach wraz z aktywnymi poduszkami bez.

Wiele zdań na ten temat słyszałem i zgodze sie że 4/6pkt pasach i kubełku jezdzi sie w kasku jednak seryjne fotele wraz z pasywnymi systemami ochrony moga narobić wiecej szkód niż pożytku.

sonic_x - 2023-07-01

Filmiki z przejazdów z tegorocznego wyjazdu:

Mój taki tam: https://youtu.be/sjVthxcInAo

i30n dct za mną, 1er bohaterem od 1:42 do końca: https://youtu.be/YMSkX8j2EaE

Tommi01 - 2023-07-29

graty wypadu na nurba!
sonic_x - 2023-08-07

Z nudów soundcheck :P

https://youtube.com/shorts/SqKdpNLyEb4?feature=share

Tommi01 napisał/a:
graty wypadu na nurba!


To juz choroba ;)

sonic_x - 2023-09-01

I skracamy przełożenie. 3.91 z torsenem po pełnej regeneracji :)



sonic_x - 2023-10-29

Jedyneczka odwiedziła Poznań:

https://youtu.be/896EQV5TBuE?si=TAIZGRHN5aZWf9DU




ale tuż po Poznaniu pożegnałem się z e87 na rzecz F87



130i u nowego właściciela a ja już nie mogę się doczekać zabaw z M2. Pogoda na razie nie pozwala ale już mnie dwójeczka nauczyła pokory na mokrym.

Jak zacznę pracować przy M2 założę nowy temat. Ten do zamknięcia.

Yaca - 2023-10-29

Gratulacje, M2 to zajebiste wozy! 8-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group