JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Nasze auta i projekty - Civic D15B Horizon Grey

Ma4Ti - 2022-01-18
Temat postu: Civic D15B Horizon Grey
Patrząc na projekty w tym dziale jest bieda i nie bardzo wiem czy wrzucać tutaj czy lepiej do Szpan i Radosław, ale kit tam - ruch na forum się przyda :lol:

Mój pierwszy Civic, pierwszy japoński samochód ( :lol: ), kupiony z przypadku, kumpel wiercił mi dziurę w brzuchu dostatecznie długo, żeby mnie namówić do odkupienia. Miało być na chwilę, ale wszystko wskazuje na to, że zostanie na dłużej ;)


MODEL: EJ2, 1996, coupe, oryginał Kanada(tak wnioskuję po oryginalnej instalacji pod obrysówki i francuskich opisach wewnątrz auta)
SILNIK: Fabrycznie był D15B7, obecnie D15B, panewki King Race
UKLAD DOLOTOWY: Parówa simoty, stożek Fujita
UKLAD WYDECHOWY: 4-2-1 chinol, cały wydech z kwasa
ELEKTRONIKA: Komp P30, odcinka wyżej, shiftlight, procedura
UKŁAD NAPĘDOWY: seria, skrzynia chyba od D15B, ale tak naprawdę to do końca nie wiadomo ;) Oznaczeń brak.
ZAWIESZENIE: Gwint MTS, jakieś poli z tyłu gdzieniegdzie, stab 24 przód, stab z tyłu, magiel z delsolki, rozpórka dolna przednia, sanki z delsolki
UKŁAD HAMULCOWY: heble z MB6, tylne zaciski z Integry, przewody w oplocie
BODY-KIT: Ambery, clear Black z przodu(w planach wrzucenie seryjnych kierunków i lamp), Red&white z tyłu, dokładka VTi
ŚRODEK: Fotele z Preludy, skórzane wnętrze, długa konsolka
CAR-AUDIO: seria

ZDJĘCIA:

Fotka świeżo po zakupie:



Fotki z pierwszego upalanka, na którym B7 dokonało żywota:





Skórki oryginałki + fotele z pralki:







Gadżety, które czekały ponad 10 lat aż w końcu kupię jakąś Hondę :P



B7 wypadło...



A takie D15B sobie wpadło...



W środę D15B ożyło, a w czwartek już było na Time Attack Trophy i nawet jakiś wazonik się złapał





Następny był Track Day Trophy, wynik ostateczny był w sumie taki sam jak na Time Attacku





Jakieś randomowe fotki:





W Undergroundzie 3 ponoć ma być Civic coupe i mapa Torunia. SpyPhoto prosto od betatestera:





Takie fajne kółka z wydechu puszczała po wywaleniu UPG ;)

https://youtu.be/NA0jFAbkL7U

Krótki film z uwiecznionym wybraniem papieża:

https://youtu.be/LgHQ2_wYxwI

przeziom - 2022-01-19

Widziałem na Toruniu na zywo, ciekawy kolor. Spec jak na dserie spokoloko :)

Bardzo mi sie podoba jak kółko puszcza z wydeszku :D

Ma4Ti - 2022-01-20

O proszę, na Time Attack'u widziałeś czy na Track Day'u? :mrgreen:
Yaca - 2022-01-23

zawsze bede miał sentyment to tego wozu! :mrgreen:
Ma4Ti - 2022-01-24

U mnie zakup też nieco podszyty sentymentem, nie będę ukrywał :mrgreen: Niby staroć, ale w sumie fajny. Przy okazji znalazłem jeszcze fotkę na której widać zakres skoku zawieszenia MTS :mrgreen:


RockyGTI - 2022-01-24

Kurde, fajna kandżuwa. Co do MTSa, aż taki zły? Bo chcę na tył do drugiego auta(Poloneza) wpakować MTSy z Astry G(obniżone zawieszenie tego wymaga, a z Asterki są nieco krótsze i pasują p&p) i się właśnie waham :looka:
Ma4Ti - 2022-01-24

Tak szczerze mówiąc - dużo osób jeździ na MTSie w jakichś kajtkach, ale moje osobiste zdanie na temat tego zawieszenia jest takie - jest dobre żeby sobie obniżyć auto i bez większych wymagań jeździć tym na codzień ;) Ja chciałbym dopaść Maxpeedingrodsa, bo ma dużo możliwości regulacji, jest tani i rozbieralny w razie gdyby puściły uszczelnienia ;)
johnnyg - 2022-01-31

wstaw no chociaż jakieś japońskie felgi ;) .

Powodzenia w modach etc itp

Ma4Ti - 2022-04-17

Mały up, wpadło 5x114.3 i ITRowe Enkeie.


RockyGTI - 2022-04-17

Szczerze, to ten samochód zasługuje na inne felgi. Jakoś biednie mi tu leżą integrowe felgi. Chociaż, źle też nie jest.
fulek - 2022-04-18

Nie spoko, bardzo ładnie czysto i schludnie ;-)

I jak rozwiązałeś przejście na 5x114 z tyłu?

Ma4Ti - 2022-04-18

Lepiej by leżały gdyby auto było białe, ale mam pewien plan co zrobić żeby zaczęło to wyglądać ;) Jestem świadomy że potencjał tego koła jest znacznie większy :)

Jeśli chodzi o piasty to tył jest ultra prosty jeśli ma się zwrotnice z 5D/Aero. Piasty z Prelude VTi pasują P&P ;)

Yaca - 2022-04-18

koła w gunmetal i bedzie super :mrgreen:
Ma4Ti - 2022-04-18

Tak, jest to jedna z opcji którą rozważam, na zimę na pewno koła pójdą do odmalowania i wtedy będę musiał wybrać ostatecznie kolor :mrgreen: Generalnie zawsze chciałem białe koła, ale na tym aucie potrzeba kilku innych pierdół, do których ten kolor felg mógłby spasować ;) Po za tym muszę jeszcze znaleźć dekielki - o OEM nie będzie łatwo, a nawet jak się znajdą będą pewnie kosztować tyle co same felgi dlatego postaram się znaleźć coś co pasuje i wygląda jak OEM ;)
fulek - 2022-04-19

Yaca napisał/a:
koła w gunmetal i bedzie super


+1 :-P

Ma4Ti napisał/a:

Jeśli chodzi o piasty to tył jest ultra prosty jeśli ma się zwrotnice z 5D/Aero. Piasty z Prelude VTi pasują P&P


a wiesz jak to jest przy zestawie eg6/ek4 czyli seryjnie 240 4x100? też mnie to czeka bo przechodzę na 5 śrub

Ma4Ti - 2022-04-19

W sumie to popełniłem taką bardzo dokładną instrukcję przejścia na 5x114.3, możesz sobie ją zobaczyć pod tym linkiem - https://civic5g.pl/viewtopic.php?p=11152856#p11152856

Jeśli katalogi nie kłamią to c5g seryjnie ma z tyłu czop 28mm, a potrzebny jest 30mm żeby piasty od pralki zamontować ;)

Edit - zaraz, przecież Ty masz 6gena ;) Do Ciebie piasty od Prelude siądą P&P ;) C6G też ma 30mm czop ;)

fulek - 2022-04-24

Ma4Ti napisał/a:
Edit - zaraz, przecież Ty masz 6gena Do Ciebie piasty od Prelude siądą P&P C6G też ma 30mm czop


czyli, że eg6 się rózni od ek4? :shock:

narazie przerabiam przód a tył w sumie w 4x100 jest lżejszy :lol:

Ma4Ti - 2022-04-24

Wg katalogów na to wychodzi. Niby wszystkie c5g mają 28mm czop z tyłu ;)
Ma4Ti - 2022-08-18

Dawno nic nie wrzucałem, a coś tam się nawet podziało ;)

W maju zaliczyłem pierwszą rundę Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy, było fajnie, zdecydowanie więcej adrenaliny niż na torze - słupy, płoty, torowisko, dziury, krawężniki i latarnie działały na wyobraźnię, ale udało się zakończyć zawody bez przygód :) Przed zawodami zakupiłem nowe opony, wpadły RGC TD02 w mieszance średniej i cóż mogę napisać - była różnica pomiędzy nimi, a starymi R1R :lol: Zmieniłem też skrzynię na S40 z FD 4.4 ;)













Po tych zawodach Civic czekał sobie na kolejną rundę GMK - znów po ulicach, tym razem z łącznikiem szutrowym! Trasa była świetna, w większości po świeżym asfalcie i chyba przez to nieco poniosła mnie fantazja :lol:




Prędkość była dobra, ale pachołki za wąsko porozstawiane :lol: Skończyło się pogiętym bezpowrotnie Enkeiem, krzywym wahaczem, uszkodzoną końcówką drążka, drążkiem i łącznikiem stabilizatora. Ale na zapasówce dojechałem do końca zawodów :lol: Tempo żółwie żeby nic się nie rozpadło, ale w klasyfikacji byłem ujęty :mrgreen:

Naturalną koleją rzeczy jest tuning po dzwonie więc na przód oprócz elementów, które musiałem wymienić wpadły poliuretany, na tył wpadły regulowane Górne wahacze i również poli na małe wahacze od zbieżności ;) Dokupiłem również dwie sztuki ITRowych felg, a żeby w razie czego uszkadzać tańsze koła dokupiłem komplet stalówek 15tek ;) Niestety to dosyć srogie uderzenie w krawężnik udowodniło miękkość budy Civica, dlatego jeśli się uda to zimą buda zostanie sklatkowana. Kubły, szelki, hydrołapa i kilka innych rajdowych fantów leżą na strychu więc możliwe, że to ostatni rok tego auta w cywilnym wydaniu ;)








suuus - 2022-08-19

pachołki są zawsze za wąsko ustawione :lol: ale ta pierwsza fota to jest sztos konkretny, ja bym to w ramkę oprawiła! i powodzenia z przebudową, czekam na updaty
Tommi01 - 2022-08-21

Ma4Ti napisał/a:
Niestety to dosyć srogie uderzenie w krawężnik udowodniło miękkość budy Civica, dlatego jeśli się uda to zimą buda zostanie sklatkowana


oj w takim rajdowaniu może się przydać klatka

RockyGTI - 2022-09-16

Dzięki Tobie nabrałem ochoty też spróbować takiej streetowej pojezdżawki 😄
Ma4Ti - 2022-09-16

Polecam, choć trzeba się liczyć że stratami jeśli się przegnie :) Warto jednak z trochę bardziej chłodną głową startować, to jest mój cel na najbliższą niedzielę. Dojechać do mety bez kar i uszkodzeń ;)
Ma4Ti - 2022-10-19

W ostatnich dwóch miesiącach udało się coś pojeździć - we wrześniu odwiedziłem ostatnią rundę Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy, imprezę dojechałem bezstratnie, oczywiście musiałem odwalić jakąś głupotę tj objechać pachołek na nawrocie ze złej strony za co dostałem taryfę ;) Na szczęście udało mi się zdobyć wystarczającą ilość punktów żeby obronić trzecią pozycję w generalce :)



W ostatnią niedzielę z kolei wybrałem się na 19. Rajd Włocławski, bardzo fajna impreza, szybkie odcinki. Był to mój pierwszy start w tego typu zawodach, jazda na opis (czasami oderwany od rzeczywistości), do tego dużo nauki rajdowych formalności, ale przede wszystkim świetna zabawa. Udało się nawet skleić jakiś filmik :)

https://youtu.be/2JW0JDF48nA


Pawlo91 - 2023-04-15

Witam.

Sorry za zaśmiecanie tematu. Jak z jakością tych regulowanych tylnych wahaczy ? Masa jest różnych opinii, dlatego wolę podpytać. Chodzi mi głownie o regulację , czy śruby nie obrabiają się już przy pierwszym montażu?

krukowskid - 2023-04-15

widziałem takie z zerwanym gwintem, nie polecam do jazdy :mrgreen:
Ma4Ti - 2023-04-16

Póki co nic się nie obrobiło i przeżyły dwa KJSy, zobaczymy co będzie dalej, sam się zastanawiam :mrgreen: Wożę ze sobą seryjne wahacze tak na wszelki wypadek i myślę czy samemu po prostu nie zrobić takich wahaczy :mrgreen: Sprawa banalna w sumie do ogarnięcia :-P Będzie czas to pewnie sobie pokombinuję, póki co składam K20 :mrgreen:
Pawlo91 - 2023-04-17

Ma4Ti napisał/a:
Póki co nic się nie obrobiło i przeżyły dwa KJSy, zobaczymy co będzie dalej, sam się zastanawiam :mrgreen: Wożę ze sobą seryjne wahacze tak na wszelki wypadek i myślę czy samemu po prostu nie zrobić takich wahaczy :mrgreen: Sprawa banalna w sumie do ogarnięcia :-P Będzie czas to pewnie sobie pokombinuję, póki co składam K20 :mrgreen:


Dzięki za info. Powodzenia w budowie K2O, to mega rozwojowy silnik. To co dokładnie będziesz dłubał w K serii ?

Ma4Ti - 2023-04-17

Składam K20 ze śmieci, których nikt nie chce, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Ma4Ti - 2023-05-27

K20 ze śmieci których nikt nie chce wisi w budzie. Generalnie wszystko robię po swojemu, łącznie z mocowaniami silnika. Zobaczymy co z tego wyjdzie - może będzie działać, a może wyjdzie jedna wielka klapa ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group