JDM-Option.pl Forum
Forum fanatyków Japanese Domestic Market.

Nissan / Infiniti - NISSAN QASHQAI

Majstor - 2010-08-26
Temat postu: NISSAN QASHQAI
Ma moze z was ktoś takie auto ? Lub cos wie na temat jego ekspalatacji , awaryjnosc itp ?

http://moto.allegro.pl/ni...1200594751.html

Pawco - 2010-08-26

a co już w akordeonie się kola uginają ?? ;)
Majstor - 2010-08-26

hehe chciałbym coś wyzszego za jakies w miare normalne pieniadze i ekonomicznego przy tym :)
dawid9268 - 2010-08-30

Jak kupisz qashqaia to nie przesiądziesz się na nic niższego... ;d
Co do samego auta, nie jest wielkie jak na swoją klasę. Ale spokojnie spełnia swoje zadanie.

Emre - 2010-08-30

taka tam przednionapędowa terenówka... :mrgreen:
dawid9268 - 2010-08-30

Tu masz majstor kompendium wiedzy ^^ http://www.samochody.moje...an_qashqai.html
Ali-En - 2010-09-01

Nie polecam tych silników. Pompy lubią padać, naprawa droga. Poza tym dynamika mizerna, samochód swoje waży.
Majstor - 2010-09-01

moze nie nissan ale dziś zobaczylem ze w ofercie kia jest nowy sportage http://moto.allegro.pl/no...1212917735.html

powiem troche ze fajnie wyposazony długa gwarancja i zaczynam sie przekonywac na ten model ..minus nie honda :( ale na cr-v trzeba znaczniej wiecej wydac ..planuje zakup na nowy rok wiec moze uda sie kupic z jakims upustem za rocznik :)

dawid9268 - 2010-09-01

Za bardzo mi ta kia zalatuje vw...
Mont - 2010-09-01

jak dla mnie ladniejsza ta kia niz padaczny kaszkaj
Emre - 2010-09-03

ale przecież Kia i Nissan to zupełnie inny segment...
Majstor - 2010-09-03

podobna cena .. kia jest wieksza dosc spory bagaznik. i stylistyka jednak na plus. tylko jeden minus ze to kia... troche sie boje ze za 5 lat auto bedzie tanie jak barsz. w styczniu bede myslal zmienic auto wiec zobaczymy czy moze cos sie nie zmieni :)
Pawco - 2010-09-03

Kiedy pępkowe?? :P


PS:a parapetówa już była ??

Majstor - 2010-09-03

pępkowe ..mhy mam nadzieje ze szybko :) Parapetówki jeszcze nei bylo ..no w sumie moze juz jedna byla ale taka delikatna :)
Razor4ever - 2011-05-10

Ja tego auta osobiscie nienawidze z calego serca :)

Raz ze wyglada jak kasztan, a dwa to, to ze sie psuje nieziemsko.

WestSSJDM - 2011-05-21

Razor4ever napisał/a:
a dwa to, to ze sie psuje nieziemsko.


potwierdzam ;)
ale jeszcze gorsza jest Navara jeśli chodzi o awarie i to nie byle jakie.

CyborgRS - 2011-05-21

Emre napisał/a:
ale przecież Kia i Nissan to zupełnie inny segment...


Moim zdaniem KIA made in Korea jest znacznie lepsza niż Nissan made in EU. Na pewno jeśli chodzi o niezawodność :!: Europejskie nissany psuja sie na potege

A jam mam jeszcze stara Kia Pride i nigdy mnie nie zawiodła :mrgreen: Nowe Kia też sa niezle jeśli chodzi o wykończenie już nie odstają od japońcow

To takie moje zdanie

no_fear - 2011-05-23

WestSSJDM napisał/a:
Razor4ever napisał/a:
a dwa to, to ze sie psuje nieziemsko.


potwierdzam ;)
ale jeszcze gorsza jest Navara jeśli chodzi o awarie i to nie byle jakie.

jakieś konkrety ?
co tam się sypie tak okrutnie ?

ktoś z rodziny nastawia się powoli na 4x4, automat - jeszcze nie wiadomo pb czy dci...
i chętnie wysłucham co tam tak się psuje 8-)

CyborgRS - 2011-05-25

To auto jest składane w Angli, jakie są angielskie japońce każdy wie, cała elektronika jest europejska, elektryka osprzęt silnika itd itd plus liche blachy i niechlujny montaż. Ja już osobiście miałem angielską Honde i Nissana i dziękuje już nigdy więcej , z powodzeniem już wole kupić Puga niż te auta.
TorquedMad_Mind - 2011-05-31

trzeba było macać węgierskiego swifta ;) też jest fajnie :D
WestSSJDM - 2011-06-01

no_fear napisał/a:
WestSSJDM napisał/a:
Razor4ever napisał/a:
a dwa to, to ze sie psuje nieziemsko.


potwierdzam ;)
ale jeszcze gorsza jest Navara jeśli chodzi o awarie i to nie byle jakie.

jakieś konkrety ?
co tam się sypie tak okrutnie ?

ktoś z rodziny nastawia się powoli na 4x4, automat - jeszcze nie wiadomo pb czy dci...
i chętnie wysłucham co tam tak się psuje 8-)


padają mosty, regularnie, przeokrutnie

maciu$ - 2011-06-30

W sumie sporo jeżdżę takim Qashqai'em, auto w posiadaniu od nowości, 2l w benzynie ze skrzynia CVT. O ile z mechanika/elektronika, (sama skrzynia wg. mnie jest bajka) przez 30kkm nie było najmniejszych problemów, to zawieszenie jest mega delikatne, samochód jeżdżony w większości przez kobietę po mieście, a zdążyły paść już tylne amortyzatory, teraz znowu coś nieziemsko nap**rdala w zawieszeniu, Polskie drogi itp. na pewno robią swoje, ale można oczekiwać dużo większej wytrzymałości od auta które jest nieco wyższe niż pozostałe osobówki.
ALBI - 2011-11-20

mam takiego kasztana z 2009 roku ostatni lift tego starego ...żona głównie jeżdzi ale generalnie nie najgorzej za te pieniądze ...troche głośny z zawieszenia narazie się nie popsuł ...prócz rolety dachowej ale na gwarancji zrobili ...silnik toczydło 1,6 benzyna ale czytając dane 2l jest trochę ponad 1 sek szybsze ....pali w normie po mieście do 9 l w trasie 7l ...ostanio po sprzedaży gradvitary byliśmy kasztanem na nartach w austri nawet dał radę ....

podsumowanie moim zdaniem stosunek ceny do produktu adekwatny :-D
jak jakieś pytania pisz na priv


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group