Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
W co ostatnio graliscie?
Autor Wiadomość
alinka 

Auto: civic
Dołączyła: 19 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd: hrsze
Wysłany: 2016-09-19   

Ja gram w waterfield, nie wiem czy ktoś słyszał.. strategiczna gra na planszach, zdobywając doświadczenia odkrywasz kolejne partie dotąd nie odkrytej planety... czyli taki klasyk strategiczny...
_________________
Już wiem jak poderwać chłopaka :)
 
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2016-09-28   

Koledzy polecicie jakis smart tv pod konsole ?
Zbliza sie zima i chce sprawic sobie jakis zestaw ps4 + smart tv.
Rozmiar to jakies 55" , prajs ? Sam nie wiem , na allegro za 4k cos mozna już kupić sensownego ?? :)
_________________
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2016-09-28   

już mozna dostać poniżej 7k PLN 55cali OLED
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2016-09-28   

johnnyg, ja tam nie mam wielkich wymagań a 7k za tv to dla mnie za dużo ;)
Juz 4k za tego złodzieja czasu wydaje sie byc sporo , no i ja malo kiedy korzystam wiec nie chce wiele wydać.
Mam w pl 46" samsunga fullhd jakies 5 lat , zwykle lcd. I juz to mi styka.
Teraz jak sie przesiade na ps4 i jakis film na bluray to i tak bedzie kosmos :lol:

Aha, jeszcze kwestia tych wygietych ekranow mnie intryguje, na zywo przez chwilę niby fajnie bo cos innego designem, ale czy ma dluzsza mete fajnie sie to oglada ? :-D
_________________
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2016-09-28   

Wklęsły ekran to był chwyt marketingowy Samsunga tłumaczony lepszą "głębią obrazu" przy oglądaniu. Po testach/ recenzjach wyszło niestety, że jest lipa i wklęsły ekran nic nie daje, a produkcja ruszyła (dorobili później ideologię, że chodzi o akomodację oka do krawędzi ekranu, które są dalej od widza niż środek- też mało wyczuwalny efekt), jednak sprzedawało się dobrze- ludzie kupowali, bo "wygląda spoko" no i reszta firm uzupełniła ofertę o wklęsłe ekrany :-P nie warto za to dopłacać, nie spełnia to żadnej funkcji, chyba, że (jak podał Samsung) siądzie się centralnie przed ekranem w niedorzecznie bliskiej odległości- to będzie zauważalny efekt głębi- ale musiałbyś oglądać/ grać zawsze sam :lol: - patrząc z większego kąta z kanapy jest wręcz gorzej niż przy tradycyjnym płaskim. (Sprzedawca w media expert mi to opowiedział :-P )

Za to polecam 3d w telewizorze- robi mega robotę, filmy blu ray 3d rip z torrenta i jazda (12-40gb rozmiar, wyświetla 2 obrazy filmu jednocześnie- fullscreen i wciskamy na pilocie tv opcję 3d i telewizor nakłada obrazy na siebie). Oceniam pasywną technologię LG cinema 3d. Okulary polaryzacyjne od telewizora działają w cinema city i na odwrót, ale efekt 3d w domu jest dużo lepszy, niż w kinie. Od aktywnych gogli boli podobno łeb.
_________________

 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2016-09-28   

clark, dzieki za konkretna odp :->
Tak też myslalem ze te Curvy to tylko chwyt marketingowy bo na zywo nic to nie robi :mrgreen:
Co do 3D , no ni uja mi sie to nie widzi, jeszcze zakladac te okularki :roll:
Bylem raz w kinie i krew mnie zalewala na transformersach :evil:
Gunwo wielkie widac , jakos marna a 3d to pseudo po całości, no i te wielkie bryle.
Chce tylko zwykla plaska matryce najlepszej jakosci w cenie okolo 4k i to mnie w pelni zadowoli :mrgreen:

Czyli szukac z rozdzielczością 4K smarta i tyle ?
Wifi widzialem i tak ma kazdy , wiec jeszcze na cos zwracac uwage ?
_________________
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2016-09-28   

Dorzucę 3 grosze ponieważ się mega interesuję wobec tego, że planuję pokupować do nowej chaty sprzet który będzie orajt jeszcze długo - więc generalnie też nie jestem miłośnikiem curv, a czemu to clark napisał,

co do 3D, też uważam to za gadżet który może być a nie musi. Natomiast ma zajebistą cechę- możesz grać na dzielonym ekranie we dwóch np. w forze i każdy widzi na pełnym ekranie swoją jazdę - trzeba tylko dokupić odpowiednie okularki do tego ale fajnie się jeździ. (20pln za parę czyli kwota pomijalna)

Skupiałbym się na LG, daje dość ficzerów, i moim zdaniem są ładniej wykonane niż samsungi.

Ważne w tej chwili - 1) rozmiar ma znaczenie (55 minimum- ja na Twoim miejscu szukałbym 60), 2) duża częstotliwość odświeżania - im mniejsza tym większe ryzyko smużenia podczas np. oglądania ciemnych scen
3) skoro duża przekątna a nie chcesz OLEDa to koniecznie zapomnij o FullHD i skup się na 4K , nawet jeśli masz dopłacić. Upscalling działa wbrew temu co mówią teoretycy niektórzy a materiały można spokojnie ściągać w jakości bluray i 4K z sieci już
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2016-09-28   

Ja tam z tego 3D wiem ze nie bede korzystać. A Forza jest tylko na Xklocka. One nie kupuje bo wkjrwia mnie ich polityka, skonczylem na 360...
PS jest chociaż dla ludzi.

Co do rozmiaru, spoko 60 tez bedzie git. Salon mam spory wiec nie bedzie męczyć.
Co do rozdzielczości to tylko 4K mnie interesowała hehe.


Możesz podlinkowac jakies przyklady 60 ?
I tak sie sklanialem do LG, robią fajny sprzet w dobrej kasie. Kilka TV od nich kupilismy w rodzinie, telefony LG najlepiej mi ostatnio podchodzą i wytrzymuja zatem jak najbardziej, Samsunga tez mogę brać jesli idzie o tv. Moj kilka lat smiga bez problemu.

Wiec jak możesz to podeślij cos w 60 za rozsadny piniondz :D

Bawiles sie juz ta klawiatura i touchem w smart tv , dziala to jak na kompie ??
_________________
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2016-09-28   

To jak jes obecnie z tym 4K ? :roll:


"Telewizory 4K
Wiele osób zadaje sobie pytania: Czy warto kupić telewizor 4K/Ultra HD? Czy rozwiązanie to jest już dojrzałe? Czy korzyści płynące z zakupu takiego telewizora rzeczywiście są tak duże jak głoszą reklamy? Producenci prawdopodobnie odpowiedzą twierdząco, technologia jest jednak na tyle nowa, że należy przypomnieć jej słabe strony. Okazuje się, że telewizory LCD z ekranami 4K, pomimo oczywistych zalet (np. wyższa rozdzielczość statyczna obrazu), odziedziczyły szereg wad technicznie starszych modeli. Nadal mamy do czynienia ze spadkiem jakości obrazu pod kątem, co uwidacznia się w postaci mniej nasyconych, blednących kolorów, jaśniejącej czerni, ciemniejącej bieli i niższego współczynnika kontrastu oraz niejednolitą czernią (cloudingiem). Skala tych mankamentów różni się nie tylko pomiędzy producentami, seriami czy modelami, ale także między poszczególnymi egzemplarzami danego telewizora. Inaczej mówiąc, to, że telewizor jest 4K, wcale nie gwarantuje najwyższej jakości obrazu. Bolączką wielu telewizorów 4K jest niska ostrość ruchu – bardzo często gorsza niż telewizorów Full HD o takiej samej przekątnej ekranu. Doszło do tego, że niektóre modele 4K za ok. 5000 zł oferują ostrość ruchu typową dla telewizorów Full HD za ok. 1000 zł. Klienta, który zakupi tani model 4K w przekonaniu, że będzie miał w domu najnowszy i najnowocześniejszy produkt, czeka głębokie rozczarowanie podczas oglądania meczu piłki nożnej lub dynamicznego filmu akcji."
Panuje przekonanie, że telewizor 4K musi mieć HDMI 2.0. Nonsens. Jest to kolejny przykład propagandy w stylu: większe i nowsze jest lepsze od mniejszego i starszego. Potencjalni nabywcy sądzą, że skoro telewizor ma HDMI 2.0 oraz dekoder HEVC (H.265), to będzie w stanie bezproblemowo odtworzyć wszystkie materiały w rozdzielczości 4K. Prawda jest taka, że odbiornik będzie mógł odtworzyć wymagające materiały 4K, ale przesyłane przez HDMI.

Gorzej z obsługą plików wideo z USB, ponieważ większość dostępnych telewizorów 4K bezproblemowo odtwarza tylko pliki Ultra HD (rozdzielczość 3840 x 2160), ale nie czyta ani plików 4K (4096 x 2160), ani plików o rozdzielczości pośredniej pomiędzy UHD a 4K. Na szczęście są też telewizory, które mogą obsłużyć wszystkie rodzaje plików 4K/UHD. Są to modele producentów, którzy mają doświadczenie w produkcji kamer wideo i/lub przemyśle filmowym. Mamy tu na myśli firmy Sony i Panasonic, których kompetencje w dziedzinie technik wideorejestracji trudno przecenić. Oczywiście, jeżeli telewizor ma problemy z plikami 4K po USB, możemy obejść ten mankament, odtwarzając pliki bezpośrednio z komputera. Problem w tym, że odsetek komputerów domowych potrafiących wysyłać sygnał 4K jest stosunkowo niewielki.

Wcześniej czy później większość telewizorów będzie jednak odczytywać pliki 4K/UHD z USB z taką samą łatwością, jak dzisiaj czytają pliki MP4
_________________
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2016-09-29   

Dual game zajebiscie spoko opcja, a 3d serio w domu na tv jest takie zajebiste, że chcesz łapsko wyciągnąć i podotykac, co tam akurat wystaje 8-) kwestia dobrego źródła.. na horrorach nieraz robiłem uniki, przed różnymi obiektami :-P obczaj z ciekawości w jakimś markecie, bo w kinie, czasem w ogóle nie widać efektu. Okularki są cieniutkie, to nie aktywne ciężkie wizory na baterie..

LG przy średniej półce zawsze oferuje najwięcej w danej cenie! Ty potrzebujesz 4k, 55", smart (ja smarta nie używam bo i tak stacjonarka jest podłączona pod tv, mysz, bezprzewodowa klawa i jest spoko), kilka wejść hdmi i ew jakieś optyczne do dźwięku z konsoli, jeżeli chciałbyś podłączyć jakies 5.1. skup się na tych cechach, idz do jakiegoś marketu obmacaj i późneij porównaj cenę z najtańszą ofertą na ceneo, jeżeli nie jest to 200zł albo więcej, to bierz na miejscu, zawsze łatwiej przy gwarancji.

4k warto Tobie wziąć, bo PS4 oferuje takie źródło rozdziałki w grach. Filmy z torrentów też już są do pobrania w 4k. Jebać naszą zacofaną telewizję. O tej ciulowej jakości nie czytałem, ale na żywo z Ojcem obczajaliśmy niedawno w media expercie no i 49" lg 4k bez 3d wygrał zawody- oglądaliśmy materiał 4k w domu i nie było żadnych mankamentów przy szybkiej akcji, ani żadnych blednących kolorów. Podam jaki to model i sobie oglądnij.

http://www.ceneo.pl/37588...qXAH2Q#tab=spec

Prawie całkowity brak ramki robi wrażenie.

edit:

najlepsza cena i wysyłka free- czyli lepiej iść osobiście do mediaexpert.

http://www.mediaexpert.pl...CFfQhcgodIAkN_A

doczytałem, że 60" będzie grane:D Poszukaj w tej linii produkcyjnej, a powininieś być zadowolony;) Najważniejsze, żeby Ci na żywca puścili źródło 4k i ocenisz, czy nie ma tych mankamentów, co wymieniłeś z tego artykułu wyżej. Doczytałem dopiero, co napisał Johnny i widzę, że trochę powieliłem, ale to nic- wychodzi, że potwierdzone info.
_________________

 
 
YacaJackowski 


Auto: Passeratti
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 3029
Skąd: Chełmża
Wysłany: 2016-09-29   

Dla mnie 3D w grach to tragedia - próbowałem pogrywać w Gearsy, w GTA V, Batmana i za każdym razem kończyłem po 10 minutach z mega bólem głowy. Poza tym noszę pingle i okulary na okularach są średnio wygodne...

BTW 4k poniżej 3 klocków... Dwa lata temu za tyle kupowałem mojego Szajsunga 40 cali FHD z 3D i był orgazm, że za zajebisty prajs wyrwałem.
_________________

 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2016-09-29   

Rzeczywiście 3d w grach jest do bani, ale dual game to świetny patent.

Ja mówię, że na tv ze źródłem br 3d, jest wypas, najlepiej te efekty widać tu:

https://www.youtube.com/watch?v=etKwF_xQHa4

Czapeczki i piłeczki można "łapać" w rękę, szpada wystaje na metr z tv, a piach po skoku czarnucha zasypuyje wręcz twarz 8-) wszytsko ostre, a nie rozmyte, jak w kinie z biletem na 3d.. w kinie nawet w 30% nie uświadczyłem takiego efektu jak na LG cinema 3d w domu przy 47".
_________________

 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2016-09-30   

nie każdy bawił się w dual game i wtedy jest hejt na 3D w grach - trudno się dziwić - konwersja obrazu 2d do 3d wychodzi taksobie bo jest tylko głębia, oglądanie filmów w 3d uważam za ciekawostkę -bardzo rzadko korzystam, ale lubię czasem sobie odpalić avatara ,tron czy Oza :D
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2016-09-30   

Ja, jak mam do wyboru sciągnąć takiego warcrafta 2d/3d, to wybieram 3d (różnica w rozmiarze między 5/12gb), akurat byłem na tym w kinie, ale 5 razy usnąłem, ciężki dzień był hah.

Dual jest dobry, bo po pierwsze każdy widzi swoją połowę ekranu na całości ekranu, a do tego przy np wyścigach nie możemy podglądnąc, co planuje przeciwnik na naszym ogonie, zerkając na "cudzego" splita (no chyba, że w lusterku;D). To dla tych, co mylą dual game z opcją 3d w grze- całkiem inna funkcja, korzystająca z tej samej technologii, ale przy lekko innych okularach.
_________________

 
 
Badej 


Auto: Civic EJ9
Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 1106
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2016-10-04   

Panowie w związku z tym ze tutaj znajdę lepszy target a temat niemal idelanie pasuje to pozwolę sobie na odrobinę prywaty.

Sprzedawanie na allegro to droga przez mękę więc może któryś z was chce nabyć okazyjnię porządny sprzęt do gierek w okazyjnej cenie ;)

Pozbywam się swojej stacjonarki:

Procesor: Intel i7-3970X
Płyta: ASUS Rampage Extreme IV
RAM: 48GB Kongstone Hyper X
Grafika: GeForce GTX TITAN
Dźwięk: ASUS xonar D2X
Zasilacz: Thermaltake 1275W
Napęd optyczny : Nagrywarka blueray LG
Obudowa: CoolerMaster storm trooper

foto poglądowe:



Kompa składałem sam jakieś 2 lata temu, wszystko pięknie śmiga do dziś :D
Z oczywistych względów sprzedaję bez dysków twardych.

cena 2999 :->

Jak coś to walcie na PW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna