Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja motorsportowa/sponsorska
Autor Wiadomość
Solid Snake

Dołączył: 24 Gru 2016
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-10-01   

Wiem że trochę odkop, ale to wcale nie jest aż takie trudne wszystko zależy od przedstawienia sytuacji. Ogólnie trzeba podać dużo statystyk bo to przekonuje ludzi.
Np. Ile ogólnie ludzi zobaczy ten samochód i czy byliby potencjalnymi klientami. To może być wszystko oleje, dachówki, elementy poliuretanowe, usługi fryzjerskie dla psa (bo przecież są tam też "znudzone" Panie) albo firmy produkujące odzież dla sportów ekstremalnych też na pewno chciałyby mieć jakiegos reprezentanta.
Fajnie byłoby pokazać jakies zdjęcia samochodu, obiektów dać zapewnienie co do regularnych startów pokazać insta albo fb. Poprosić swoją byłą uczelnie żeby się wami pochwaliła (ja jestem z małego miasta i chcieli żebym wystąpił na apelu i poopowiadał uczniom cos o rajdach).
Ludzie więcej wiary czasem powiedzą wam że nie ma opcji i popatrzą jak na debila ale czasami można na prawdę cos pokombinować. Pozdro ;-)
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-27   

Ja odkopię, na wiosnę chciałbym w końcu wsiąść do profesjonalnego gokarta z biegami i spróbować sił, jazda na poziomie zbliżonym do rekordu toru w Pszczółkach gokartami o vmax 80km/h mi się znudziła. :mrgreen: Przeciążenia na kartach są uzależniające, myślę że te profesjonalnie totalnie zryją mi mózg.
Ktoś ma takie dojścia? Może gdzieś w PL można za opłatą po prostu takimi pojeździć?


 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-11-27   

Tor w Łodzi ma chyba karty ale nie jestem pewny.
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
zelazko

Auto: EK4
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 15
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-11-27   

Na minuty nie słyszałem żeby ktoś wypożyczał. Możesz odezwać się do Automobilklubów przy których są organizowane zawody kartingowe żeby dali Ci namiary na teamy które wystawiają takie wózki (np. Wyrzykowski motor-sport). Spróbuj się z nimi dogadać żeby udostępnili Ci karta na jakiś testach przedsezonowych.
 
 
fulek 


Auto: TypeS na ropę
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2728
Skąd: Kalisz/Kluczbork
Wysłany: 2018-11-28   

No chyba jedynie do jakiegoś teamu. Za dzień pewnie kilka dobrych tysi wykasują :mrgreen:
 
 
guczi 


Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 347
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2018-12-01   

Pilar napisał/a:
Tor w Łodzi ma chyba karty ale nie jestem pewny.


O czymś takim słyszałem:http://4race.com.pl/
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2018-12-05   

Zmienię trochę temat, jednocześnie rozpoczynając (mam nadzieje :) ) dyskusje dotycząca modyfikacji aerodynamicznych w autach użytkowanych w amatorskim sporcie typu Track Day czy KJS. Z tego co widzę przodują dwa trendy:

a) nie opłaca się, zwłaszcza gdy jeździ się na mniejszych torach gdzie prędkości w zakrętach nie są duże.

b) aero is king. TSUKUBA!

Pytam też dla siebie, bo jak wiadomo zima to okres wzmożonego dłubania przy aucie i sam dość mocno zastanawiam się nad poprawieniem tego aspektu w Civicu.

Mamy tu kilka osób ścigających się dość aktywnie, wiec może chcecie się podzielić swoimi doświadczeniami w tej kwestii?

Zapraszam do dyskusji :)
 
 
Bajcarek 


Auto: S2000, GT-R R35, AE86
Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 2099
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2018-12-05   

W połowie, sam sobie odpowiedziałeś. Tam gdzie prędkości nie są duże, myślę, że największą robotę zrobi dobra opona, zawias i mocny hebel. Siła magii aero działa, ale u nas nie ma wielu obiektów, na których będziesz mógł w pełni wykorzystać ustawienie splittera-lotki i całego docisku auta. No, ale niezaprzeczalnym faktem jest, że auto wygląda o wiele lepiej wygląda, gdy przypomina bolid z Tsukuby. :mrgreen: Czuć siłę aero faktycznie przy trochę wyższych prędkościach. Moje S2k przy 180km/h+ było bardzo niestabilne, nawet jadąc na wprost, po założeniu splittera, lotki i ustawieniu ich, diametralnie zmieniła się charakterystyka auta, 0-vmax możesz jechać bez rąk na kierownicy, a w tych szybszych zakrętach, można się ładować z dużą prędkością, będąc wychillowanym za kierownicą. Generalnie polecam i do teraz, sam bawię się w różne ustawienia lotki i oddziaływanie na charakterystykę auta. Dzięki aero, można stworzyć uniwersalne auto, które będzie szybkie na każdym torze.
_________________
☆ ☆ ☆ S2000 AP1 ☆ ☆ ☆
☆ ☆ ☆ GT-R R35 BLACK EDITION ☆ ☆ ☆
☆ ☆ ☆ AE86 Levin '83 ☆ ☆ ☆

www.alumino24.com
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2018-12-06   

Dzięki Kamil, że podzieliłeś się wrażeniami z jazdy eSką :)

Co do odpowiadania sobie na pytanie, to tak jak mówiłem, dwie szkoły :)

Z jednej strony mamy auta np. jeżdżące po Nakayama wyglądające tak:




Jak widać Aero praktycznie brak. A z drugiej takie potwory:



Prędkości na obu torach pewnie podobne.

Z jeszcze innej strony wody, w Stanach auta jeżdżące w Auto-X, mimo małych prędkości rozwijanych w tych zawodach, czasem wyglądają tak:



Aaero jest, i to sporo :)

Jestem zwyczajnie ciekaw zdania forumowiczów odnośnie rozbudowanego Aero na torach w Polsce, gdzie na większości z nich prędkości są bardziej Autocrossowe :)
 
 
Bajcarek 


Auto: S2000, GT-R R35, AE86
Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 2099
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2018-12-06   

Aero na pewno nie zaszkodzi, na wolnych torach, po prostu nie będzie pełnić znaczącej funkcji, ale zmieniając obiekt na szybszy, będzie można wykorzystać je w pełni. :-)
_________________
☆ ☆ ☆ S2000 AP1 ☆ ☆ ☆
☆ ☆ ☆ GT-R R35 BLACK EDITION ☆ ☆ ☆
☆ ☆ ☆ AE86 Levin '83 ☆ ☆ ☆

www.alumino24.com
 
 
fulek 


Auto: TypeS na ropę
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2728
Skąd: Kalisz/Kluczbork
Wysłany: 2018-12-09   

Narazie jeżdżę bo bardziej się skupiam na poprawie przyczepności mechanicznej. Ale pierwsze klocki do areo dostałem od Hondaty więc myślę, że na następny sezon chociaż splitter wjedzie więc coś będe mógł się wypowiedzieć o działaniu.

Kamil trochę motywujesz :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna