Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Rynki kapitałowe czyli jak zarabiać kolejne hajsy
Autor Wiadomość
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2022-01-23   

wierzba napisał/a:
gdzie stakujesz polkę ?


Na Krakenie ;-)


Pilar, Luna poleci podobnie jak cardano, tam też wiara grała pod wydarzenia tylko, przez co zero skupu teraz, takie troche xrp army :lol: :lol: :lol:
Ale Luna to jednak lepszy projekt, więc nie ma co porównywać :)
Ja wierzę mocno w Polkadot, po ETH ma największy przyrost osób pracujących na tych łańcuchu, poleciały parachainy, i do tego efekt sieci rośnie szybko, także staking leci od bardzo dawna i czekam cierpliwie, nawet wierzę że przetrwa bessę skoro takie cardano dało rade :roll:
Co prawda na końcu hossy i tak sprzedam żeby nie ryzykować, to myśłę że na kolejny cykl będe mieć jakieś DOTy :mrgreen:

Pilar napisał/a:
Ciężko powiedzieć, ja mam mega mieszane uczucia, z jednej strony nie było euforii podczas piku, wg danych onchain ulicy nie ma w większości, wieloryby akumulują, a z drugiej strony spadki na rynkach tradycyjnych, fed pewnie podniesie troche stopy plus wizja wojny na ukrainie


Każdy inaczej określa besse, dla wiekszości ulicy to dwa tygodnie spadków :lol:

Nic nie wskazuje na koniec, dużo by się można rozpisywać, dla mnie jest okazja do kupowania bo to nie koniec, w najgorszym wypadku spadniemy na 20k, BTC nigdy nie spadał niżej od szczytu poprzedniej hossy, być może będzie coraz częściej poruszany supercykl itd.


Ja natomiast ostatnio się zastanawiałem, po co i do czego wyjść :shock:
Do Fiatów nie chce bo inflacja.
SP500 ujja daje, złoto i srebro? cienizna od dawna. nieruchomości które wiszą na włosku pompy?
Nie ma do czego wyjść obecnie, SPX , NSDQ lecą na dół, to ciężko coś teraz wybrać :roll:
Dlatego ja długoterminowo akumuluję BTC i trochę fizyka w razie w na mega kiepskie czasy jak Putinowi odjebie palma, bo jakby nie patrzeć ma grube zapędy a jego kariera coraż bliżej końca, może chcieć zapisać się na kartach histroii :-|
_________________
 
 
Ma4Ti
Sej maj nejm Bicz!


Auto: EJ2/CN2/R21/330d
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 858
Skąd: Toruń
Wysłany: 2022-01-24   

Tak mnie trochę zaraziliście tym obserwowaniem kursów krypto, ale warto jeszcze chyba chwilę poczekać z zakupem pierwszych co? ;)
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-01-24   

Karamba_DC2 napisał/a:
Pilar, Luna poleci podobnie jak cardano, tam też wiara grała pod wydarzenia tylko, przez co zero skupu teraz, takie troche xrp army
Ale Luna to jednak lepszy projekt, więc nie ma co porównywać


W to akurat wątpie, najwyższy TVL zaraz po ETH mimo tylko 17 protokołów, stablecoin UST który już niedługo wyprzedzi BUSD mimo obecności tylko na kilku CEXach, cały czas powoduje to spalanie luny której jest coraz mniej. Wydarzeń właśnie nie było jakiś spektakularnych, może oprócz wejścia UST na binance ale raczej nie spowodowało to jakiegoś wyskoku ceny. Właśnie Luna nie ma jakiegoś dobrego marketingu, raczej fundamenty cisną ją do góry.

Karamba_DC2 napisał/a:
Ja natomiast ostatnio się zastanawiałem, po co i do czego wyjść


No nie ma aktualnie po co wychodzić ze stabli, wrzucić na lokaty 10-20% i niech sobie pracują.
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2022-01-24   

Pilar, nie zrozum mnie źle, ja nie mam żadnego zamiaru ustawiać tutaj jakiejkolwiek rywalizacji miedzy projektami :->
Bazując na danych wychodzi że DOT rozwija się naprawdę intensywnie, podrzucę wykresy o co mi chodziło :) ( niestety same mizernej jakości google podrzuca :kwasny: )






_________________
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-01-24   

Bardziej chodziło mi o to "zero skupu teraz" Dane z wczoraj: (a aktualnie to jest -35%)



To że jest sporo dev. na polce to wiadomo, parachainy itd. 8-)

Ma4Ti napisał/a:
Tak mnie trochę zaraziliście tym obserwowaniem kursów krypto, ale warto jeszcze chyba chwilę poczekać z zakupem pierwszych co?


Także patrząc na obrazek wyżej, może warto zacząć skupować jeśli wierzysz w dalszą hosse (tylko nie XRP ani ADA) :mrgreen:
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-01-24   

Dlaczego taka beka z ADA jest? Chyba coś mnie ominęło, bo mam tego trochę? :mrgreen:
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2022-01-24   

Pilar, dopiero załapałem że za duży skrót myślowy dałem wyżej z tym że Luna poleci ,nie miałem na myśli spadków a wzrosty właśnie :mrgreen:
Źle napisałem, złego słowa użyłem, poleci mogłeś odebrać dalej w dół, a mi chodziło że poleci w górę w dalszej części hossy :-D


Pit, musisz się trochę cofnąć najpierw, bo charles hoskinson w moim mniemaniu to taki trochę dobry aktor :mrgreen: W bessie miał wywalone totalnie na ADA, potem narobili masę wydarzeń które realnie nic nie zmieniały :lol: Cardano totalnie nic nie robiło, a ludzie mam wrażenie grali tylko pod te wydarzenia co było fajnie widać jak po wydarzeniu był duzy sell of, potem od nowa pompowanie na kolejne i tak ciągle :mrgreen:
To wszystko jest ubrane ładnie, ale ja tam nie widzę żadnej wartości :roll:
_________________
 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2022-01-25   

Karamba_DC2, tak jak Pilar napisał wyjść do stable i wrzucić na lokaty.

ADA imo jest przehype'owana, nie wiem na ile prawdziwe, ale ciekawe:

"Kiedyś był film na bankless który usunelli na drugi dzień. Bo nazwali Cardano najwieksza piramida w historii krypto. O ile dobrze pamiętam chodzi o to że jak posiadasz Noda to jesteś mega dobrze nagradzany w tokenami ADA. A samo Cardano jako oeganizacja zachęca tych ludzi w dokumentach do promowania Projketu w mediach społecznościowych żeby napędzać hype co pomaga utrzymać cenę. Pewnie coś pokręciłem albo zapomniałem dodać ale w skrocie tak8 był przekaz."

"Tez to widziałem, i niby dlatego tak influencerzy hypeuja cardano bo sami z tego mają gruby pitos"
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-01-25   

Karamba_DC2 napisał/a:
Pilar, dopiero załapałem że za duży skrót myślowy dałem wyżej z tym że Luna poleci ,nie miałem na myśli spadków a wzrosty właśnie
Źle napisałem, złego słowa użyłem, poleci mogłeś odebrać dalej w dół, a mi chodziło że poleci w górę w dalszej części hossy


Haha, no okej. To już kumam :mrgreen: :mrgreen:

Karamba_DC2 napisał/a:
Dlaczego taka beka z ADA jest? Chyba coś mnie ominęło, bo mam tego trochę?


No tak jak Damian napisał, zero użyteczności narazie, tylko stakować można. Cały czas wydaje mi się że pompują tylko na twitterze i lecą na tym że ludzie kojarzą że ADA jest super, ale dlaczego tak jest to Ci sami ludzie już tego nie wiedzą. Smart kontraktów chyba dalej nie ma chociaż update Alonzo miał to już wprowadzać. Ja sprzedałem 80% tego co miałem jak podchodziło pod 3$, teraz żałuje że wszystkiego nie pogoniłem. Nie mówie, że cena nie zrobi jeszcze ath, ale wolałnym się już tego pozbyć :-P

Karamba_DC2,

Będziesz wchodził w jakieś coiny metaverse? Bo mi się wydaje że na to będzie kolejna pompa jak wrócimy na właściwe tory.
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-01-25   

A tym się ktoś interesował?
https://metroverse.com/

Wirtualna ziemia, która póki co daje nawet nieźle zarobić. Dopóki rynek NFT nie walnie to może być ciekawe. :lol:

Ja już poczekam z ADA, też mogłem to sprzedać jak było tak wysoko, ale szczerze mówiąc przestałem się interesować projektem, cieszyło mnie tylko że wiele osób które oglądałem ciągle mówiło jaki to wspaniały projekt, ale teraz to zapaliliście mi lampkę ostrzegawczą.
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-01-25   

Pit napisał/a:
A tym się ktoś interesował?
https://metroverse.com/

Wirtualna ziemia, która póki co daje nawet nieźle zarobić. Dopóki rynek NFT nie walnie to może być ciekawe.


Piękne! i profit widzę minimum x15 :mrgreen: Ja niedługo będe mintował podobną rzecz, https://gridz.gg/ Troche już tego nft spyliłem, jeszcze do opchnięcia mam połowe, fajny profit też z tego wyszedł.
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2022-01-25   

Pilar, + web 3.0
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2022-01-25   

Pilar, ja tak samo z ada, sprzedalem 60% przy 2.86$ i teraz też myślę sobie że mogłem odrazu wszystko puścić :lol:
Też jestem spokojny że wróci po te 3$ czy nawet 4-5$ , ale trzeba poczekać :mrgreen:


Pilar napisał/a:
Będziesz wchodził w jakieś coiny metaverse? Bo mi się wydaje że na to będzie kolejna pompa jak wrócimy na właściwe tory.


Dopiero zacznę głębiej to badać o co chodzi, bo NFT na ile prześwietliłem to zupełnie tego nie czuję, myślę że to będzie jedynie trend tej hossy i w kolejnej to zostanie zapomniane, ale mogę się pomylić, natomiast ja tej użyteczności i wartości wirtualnej nie czuję tutaj ani trochę.
Metaverse jest natomiast w drugą stronę, uważam że to naprawdę będzie się ostro rozwijać, mimo że taka rzeczywistość mi się nie podoba, to do niej wszystko zmierza nawet teraz. Zdalna praca i nauka, zakupy online szeroko pojęte, czy jakieś konferencje firmowe albo expo, no i na koniec gry, także nie ma raczej już siły żeby to zatrzymać.
Obecnie czaję się co będzie robić Nvidia z kursem dalej, bo chcę kupić w tym kierunku rozwoju wszelkich technologi z generowaniem obrazu, plus karty graficzne do kopania itd, ale obecnie jeszcze pilnuję wykresu co się bedzie działo ze strefami popytu/podaży.
Widziałem akurat dzisiaj, że są podobno jakieś indexy na meta i nft, dopiero będę szukać co one obejmują, co w nich jest, bo to może być coś na zasadzie prostej ekspozycji na ten rynek jako całość, takie są tickety : NFTI , MVI.
_________________
 
 
Ma4Ti
Sej maj nejm Bicz!


Auto: EJ2/CN2/R21/330d
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 858
Skąd: Toruń
Wysłany: 2022-02-24   

Wow, grubo się zadziało na rynku krypto...
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2022-03-01   

Ma4Ti napisał/a:
Wow, grubo się zadziało na rynku krypto...
niby czemu?
Normalne dla krypto fluktuacje :)
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna