Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Infiniti FX35 2012 Limited Edition Iridium Blue
Autor Wiadomość
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
  Wysłany: 2023-01-17   Infiniti FX35 2012 Limited Edition Iridium Blue

Siemka z powrotem! Tak, jak pisalem Civic po 18latach poszedł na sell. Został useryjniony wewnątrz i na zewnątrz, nie ruszając swapa i gałki zmiany biegów. Wszystko zrobiłem sam, a upłynnieniem partsów zajął się KubaJDM, za co jestem Mu niezmiernie wdzięczny, polecam Go- jeżeli chcecie sprzedać, lub kupić rare partsy, lepiej trafić się nie da! Słowo klucz- niewPolsce;D

W listopadzie br urodziła mi się druga Córeczka, trzeba było zmienić samochód. Po 2 miesiącach poszukiwań, (rozpoczętych jeszcze zanim poszedł Civic) trafiłem na bezwypadkowy egzemplarz mojego wymarzonego Tatusiowozu (warunek- nie chciałem skończyc w srebrnym kobiaku Volvo, ani jajowatym/ kanciastym suvie bez silnika, z napędem na 1oś), którym jest FX 2gen. Ktoś powie- bezwypadek z USA? (FX35 byl produkowany tylko na Usa). Otóż wykupilem za jakieś 74zł raport i okazało się, że Sprzedający nie kłamał- pierwszy własciciel w 2012 sciągnął sobie Infiego do Polski, jako nówkę zza wielkiej wody. Na majówkę, na wielkim kacu pojechalem ze Szwagrem do Bydgoszczy:) dla formalności obleciałem cały samochód miernikiem lakieru i nie bylo żdnej niespodzianki, na każdym panelu oryginalna naklejka z vinem, na chromowanych listwach w bagazniku jeszcze fabryczna folia :O Wszystko zadbane plastiki, skóry, zadziwiająco mało swirli (oraz- bez rdzy;D), był to 2gi własciciel w PL- wlepa ze studia detailerskiego, którą zauważyłem po powrocie do domu nie była tam od parady- "Ty kochasz, my dbamy". Od początku był- i jest garażowany. (W archiwum Allegro jest jeszcze ogłoszenie z 2018r pierwszego własciciela- dzisiaj FX wygląda nadal, jak na tych zdjęciach;D), wszsytko się zgadza i wszsytko działa- bez namysłu pojechalismy na chatę 2 własciciela liczyc banknoty. Najlepsza majówka w moim życiu:D Żałuję tylko, że nie mogłem zamiast Civica pozbyc się Jazza, ale inaczej się nie dało. Pali w chu, ale jest roczna instalacja Stag za 5k, pozwalająca tankować 2.99zl za litr, więc nie boli;D



MODEL:
FX35 2gen 2012, polift, USDM made in Japan;)

SILNIK:
Seria:
VQ35HR V6 3.5l 303HP(4800rpm), 358Nm(6800rpm),
redline 7500rpm, zalany olejem Motul 8100 X-clean.

Wymienione wszystkie paski i rolki, nowy aku.

UKLAD DOLOTOWY:
Seria.

UKLAD WYDECHOWY:
Seria nierdzewka.

ELEKTRONIKA/ WYPOSAŻENIE:

- 2 strefowa klimatyzacja automatyczna
- Nawigacja, dysk 30gb
- 8" dotykowy wyświetlacz, czytnik Dvd/Cd (mp3, wma, DivX), Infiniti Music Box 10gb, Usb in
- Kamera 360st
- elektryka szyb, szyberdachu
- 6szt Airbag
- podgrzewane antracytowe skórzane fotele regulowane elktr. w 14 kierunkach
- pamięć ustawienia foteli/ kierownicy/ lusterek dla 2 kierowców
- Inteligentny kluczyk
- Start button podswietlany
- Kierownica wielofunkcyjna reg. elektronicznie w 4kierunkach
- Lusterka boczne elektronicznie reg, składane, podgrzewane, opuszczające
widok w dół przy wrzuceniu wstecznego,
- Lusterko wsteczne fotochromatyczne
- System Bluetooth, sterowanie głosowe
- TPMS
- Bose Premium Sound 11 głośników
- Podświetlane listwy progowe Limited Edition
- Halogeny przeciwmgielne
- Radio Satelitarne
- Bi- Xenon adaptacyjny
- Kontrola trakcji
- Tempomat
- Czujniki parkowania przód/ tył
- Map light, schowek na okulary, podświetlenie podłogi, welcome light z lusterek bocznych, cupholdery tu i tam, podłokietniki (w Civicu takich cudów nie miałem xD)
- Automatyczna klapa bagażnika.

UKLAD NAPĘDOWY:
- 4x4, intelligent AWD z trybem Snow,
- 7stopniowy automat Jatco, tryb ds manualna zmiana biegów, wymieniony dynamicznie ATF, 14l Ravenol'u.
Seria.

ZAWIESZENIE/ KOŁA:
- 21" Wiatraki
- Lato: 265/45/21 Dunlop Sport 01
- Zima: 265/45/21 Pirelli Scorpion
- Stab tył, przód

Seria.

UKLAD HAMULCOWY:
Seria.

BODY-KIT:

Lakier Iridium Blue z edycji limitowaniej,

Relingi, felgi w kolorze Graphite+ ciemne wnętrza lamp z edycji limitowanej.










































Samochód daje mnótwo frajdy z jazdy, jest sztywny i pewny w zakrętach, mimo swoich 2 ton i prześwitu, bagażnik mógłby być większy, ale coś za coś- dzięki temu nie ma kanciastej doopy. Kamera 360st jest genialna, łączy 4 obrazy w całość, na akranie wygląda to, jakby grało się w gta2 z lepszą grafiką;D Od zakupu przejechałem 3k mil.

Od majówki zleciłem wymianę wszystkich rolek i pasków, dynamiczną wymianę atf'u, zamontowałem nowy aku (konieczność sciągniecia obudowy i dzielonego na 2 częsci podszybia, plastikowe kołki- poszło sprawnie), olej oraz filtry. Dokupiłem też oem 2 częściową półkę bagażnika, ktorej brakowało- stan mint, brakowało też "3" na klapie, znalazłem oem i przykleiłem.













W planie utrzymanie obecnego stanu, ogarnięcie czarnej folii na górnej części żeberek grilla- odpryski (w oryginale jest tam wlasnie czarna folia), wywalenie katów, media box z androidem, oem zagłówki z ekranami, strojenie.
_________________

Ostatnio zmieniony przez clark 2023-01-19, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Dudi 


Auto: 350z, e91, e34
Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 161
Skąd: Mielec
Wysłany: 2023-01-17   

Świetny zakup, fx-y fajne wozy, konstrukcyjnie dużo cech wspólnych do 370z mają :-D
Co do oklejania chromów mój znajomy, ma bardzo fajne rozwiazanie, ciemny PPF przeżroczysty jak na lampy, na wszystkich chromach. Oglądałem, są wtedy ładnie ściemnione a zachowóją dalej klasę chromowanyvh elementów ;-)
_________________

 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2023-01-17   

Dzięki :zdrowko: czytałem przed zakupem, z czego ma wspólne partsy z Nissanem, silnik min. z 370z, Titan, Navara, płyta podłogowa od Skyline itd. Dobry pomysł z ppf, ale i tak muszę odtworzyć na nowo czarną powlokę, tam gdzie w oryginale grill jest czarny, a później na całość może clear ppf.. Pojadę do gościa, co u nas się w tym specjalizuje. Później wrzucę fotki etui z masą dokumentów z salonu Infiniti z Usa, fajnie jest mieć taki komplet 8-)

Edit:





_________________

 
 
Cino 


Auto: BMW F15 X5 / Audi Q7 II / 911
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 4312
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Wysłany: 2023-03-30   

Fajne te FXy. Nadal mi się podobają i zawsze się za nimi odwrócę :D

Parę lat temu też rozważałem zakup FX 30d ale niestety jak zobaczyłem bagażnik to przy 2 dzieci stwierdziłem, że to się nie uda :)

Wtedy padło na iks fajf.
_________________
 
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2023-03-31   

Fajne, jednak Volvo kombi bardziej mnie przekonuje :-P
_________________
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2023-03-31   

Cino napisał/a:
Fajne te FXy. Nadal mi się podobają i zawsze się za nimi odwrócę :D

Parę lat temu też rozważałem zakup FX 30d ale niestety jak zobaczyłem bagażnik to przy 2 dzieci stwierdziłem, że to się nie uda :)

Wtedy padło na iks fajf.


Dzięki :-) też się oglądałem, a teraz się dziwię, jak jechało takie, jak moje z naprzeciwka (tylko że czarne)- kierowca z kamienną twarzą przy mijaniu podniósł rękę, odmachałem- "chyba jakis niepisany klub Infi", czy co?- pomyślałem :lol:

Bagażnik rzeczywiście niewielki (chyba, że położy się kanapę), ale na razie mieszczę się z dwójką dzieci na styk (2lata, 5mies). Gondola, wózek, torby, pampersy, nawet zabawki, reszta na podłodze z tyłu i kanapie po środku- jeszcze nie musialem usuwać suba bose, który z uwagi na butlę leży w kącie bagażnika- zastosowalem jedynie mały zabieg- pochyliłem oparcie kanapy wgłąb kabiny- to sporo pomogło- gondola się zmiesciła :lol:
_________________

 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2023-03-31   

Krychu napisał/a:
Fajne, jednak Volvo kombi bardziej mnie przekonuje :-P


Srebrne!! :rotfl:

Thx!



(Pisz tam u Siebie co tam nowego z Pontiaciem!)
_________________

 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2023-03-31   

Rok temu wystąpiło u mnie takie przetasowanie, że z aut, które były, to tylko Pontiac został, więc coś tam niebawem mogę zaktualizować :-)
_________________
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2023-04-01   

Czekam, coś mi smignęło na Yt, ze koniec z zawodem kierowcy, jutro to obczaję, 3mam kciuki za kolejny etap! Wypatruję updatu, dobrze, że Czerwony zostal!! 8-)



Bez klapy bagaznika, ale z subem hehe, nie jest tak źle, a za rok wózek odpadnie i jest ideolo! Nie ma wożenia ciuchów na weekend, jak na jebany miesiac pod namiot w góry! Ja zawsze do plecaka się mieszczę.. 3pary gaci, 3 pary skarpet, ewentualnie konsola, która miesci się w plecak;D

Edit:
Kurde tam jeszcze sanki weszly, te jak do zaprzęgu z psami husky..
_________________

 
 
Cino 


Auto: BMW F15 X5 / Audi Q7 II / 911
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 4312
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Wysłany: 2023-04-02   

Auto fajne ale bagażnik dramat. Jak na Suva dramat. W mojej żony GLC jest więcej miejsca 
_________________
 
 
 
Ma4Ti
Sej maj nejm Bicz!


Auto: EJ2/CN2/R21/330d
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 858
Skąd: Toruń
Wysłany: 2023-04-03   

Dobrze jest, przecież kiedyś to całą rodziną się maluchem do Bułgarii jechało na miesiąc i jeszcze miejsce na psa i kota było :lol: :lol:
 
 
Cino 


Auto: BMW F15 X5 / Audi Q7 II / 911
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 4312
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Wysłany: 2023-04-05   

Ale dzisiaj się po prostu już nam w dupach przewraca :D Taki lajf :mrgreen:
_________________
 
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2023-04-06   

Jak braknie miejsca, wrzucę bagaznik dachowy na jakies wypady, a za jakis czas wozek/ gondola bedą zbędne i miejsca bedzie z zapasem;) mały bagaznik to konsekwencja sportowego wyglądu z profilu (scięty tył) a nie kanciak. Ogolnie to jest gdzies fajny artykuł- fx jako najmniej praktyczny samochod na rynku- mimo to zajebisty;D
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna