Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Honda civic EG6 k24 by no_name21
Autor Wiadomość
no_name21 


Auto: CIVIC V VTI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 180
Skąd: Tarnow
Wysłany: 2020-03-11   

Hondata napisał/a:
Najs. Rafał głośno chodzi ta pompa?


Nie słyszę bo silnik i wszystko inne zagłusza 😂 nie no ogolnie nie wyje bardzo
_________________

 
 
no_name21 


Auto: CIVIC V VTI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 180
Skąd: Tarnow
Wysłany: 2020-04-06   

Mikro up.

Od początku swapa borykałem się ze strasznymi drganiami budy - na wolnych obrotach wydawało się że się to auto roztelepie :P , poduszki w tych hasportach to jakiś beton więc poczyniłem testowo modyfikacje i zaadaptowałem seryjne poduchy po obu stronach a trzecia od grodzi została nieruszana, efekt- zajebioza nic nie drga ale przy dynamicznej jeździe podnosiło silnik kilka cm aż zaczął wycierać maskę z laminatu... Nie mogło tak zostać więc napisałem do olkusza o poduchy na zamówienie - udało się dobrać wymiarowo takie same jak w hasportach tylko jakieś 60-70sha. Efektem jest stabilna pozycja silnika i akceptowalne drgania :D



Przy okazji zmieniłem kolor pokrywy na taki jak buda bo czerwony vht jest za jasny ( jednak to nie to co oem struktura w typer czy ferrari)






up

ciężko mi się zebrać żeby to gdzieś poupalać ale ciągle wprowadzam udoskonalenia, wpadł nowy shifter- po kilku modyfikacjach w porównaniu do serii z accorda jest bajka biegi wchodzą precyzyjnie, dodatkowo przesunąłem filtr dalej od drogi ciepłego powietrza z chłodnicy. Wpadły też nowe opony: race gc przód 215/45/17 hard, tył 215/45/17 medium





_________________

 
 
no_name21 


Auto: CIVIC V VTI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 180
Skąd: Tarnow
Wysłany: 2022-06-24   

lekki update
streszczając ostatni rok - wóz żyje-póki co w opcji street, wróciłem do turbo, po wyjebaniu wiosną tamtego roku k24 turbem z ciężarówki :P poskładałem k20z4 z kutą korbą i jeździ wstępnie wystrojone na 1 bar nawet fajnie


_________________

 
 
Tommi01 


Auto: MRS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1071
Skąd: tarnow
Wysłany: 2022-07-31   

ładnie podaje :-D czas na dyno!!
_________________

 
 
 
no_name21 


Auto: CIVIC V VTI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 180
Skąd: Tarnow
Wysłany: 2023-03-06   

Tommi01 napisał/a:
ładnie podaje :-D czas na dyno!!


Podsumowanie kolejnego padniętego setu turbo, mocy nie było a wydawało się że podaje :P okazało się że warto mierzyć backpressure który w tym przypadku był 2x większy niż boost i po zapięciu vtec silnik nie opróżniał się ze spalin, szkoda że okazało się to dopiero jak już poszły półki na dwóch tłokach- no cóż człowiek uczy się na błędach

aktualnie jest k24a3 po portingu głowicy z wałkami k20a2+ pompa oleju k20a2, wyważone tłoki z korbami do 0.1gram, nowy kolektor wydechowy z większymi runnerami i homemade wydumka kolektor ssący



byłem na dyno wygląda że porting zrobił robotę, a ssący nie zbyt lub przepustnica jest za mała, nie ważne bo w planie jest itak itb
_________________

 
 
Tommi01 


Auto: MRS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1071
Skąd: tarnow
Wysłany: 2023-03-26   

też chce itb!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
_________________

 
 
 
fulek 


Auto: TypeS na ropę
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2728
Skąd: Kalisz/Kluczbork
Wysłany: 2023-03-28   

no_name21 napisał/a:
też chce itb!!!


+1 :mrgreen:
 
 
Pawlo91 

Auto: Honda Civic V Coupe
Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 10
Skąd: Mielec/Radomyśl Wlk.
Wysłany: 2023-04-28   

Widziałem dziś chyba Twoją Hondę jak jechała zapakowana na lawecie na trasie Tarnów -Mielec. Od razu banan na twarzy :mrgreen: Niestety to już coraz rzadszy widok spotkać V generację Civica .
 
 
no_name21 


Auto: CIVIC V VTI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 180
Skąd: Tarnow
Wysłany: 2023-06-01   

tak jechaliśmy z Tommim, do mastera Młynka :-D , ogólnie wóz wystrojony na itb, dodatkowo wpadł wydech 3 cale na 2 tłumikach, w planie jest wpaść na hamownię ale nie wiem kiedy. Pozostaje jeździć :lol:


https://youtu.be/4f79iU9S8Yo
_________________

 
 
Ma4Ti
Sej maj nejm Bicz!


Auto: EJ2/CN2/R21/330d
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 858
Skąd: Toruń
Wysłany: 2023-06-02   

Auto podaje jak trzeba, ale te strzały z karabinu przy zmianie biegów to do wyłączenia :mrgreen: Się kojarzą z jakimś E36 gruz drift maszyną :mrgreen:
 
 
Tommi01 


Auto: MRS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1071
Skąd: tarnow
Wysłany: 2023-06-08   

ładnie podaje ! dzwięk itb kosmos :mrgreen:
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna