Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Toyota MR2 K20A2 street+
Autor Wiadomość
Kuniu4 

Auto: ITR K20 & M3 RS
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 259
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2023-05-11   

Pit napisał/a:
W kwestii czystej szybkości na torze czekam aż ktoś wsadzi do takiego mr2 z k-serią jakaś szybą skrzynię pokroju sadeva albo chociaż DCT. To by był przeciąg.

Auto wspaniałe, nawet na filmie widać że jest mega lekkie i jeździ jak gokart!


Jeszcze do jakiejkolwiek szybkości w tym wozie kawałek drogi :) Nie powiem, jestem lekko rozczarowany, ale fun z jazdy mi to wynagradza :)

W sobotę byłem na VTEC CUP w Łodzi, pogoda na czasy nie specjalna. Zimno, raz mokro, raz sucho.
Zrobiłem na semi nalewce 195 w pierwszej sesji 1:02.5, później mimo założenia nowego slicka AVON nie poprawiłem czasu...

Tutaj chyba najszybsze 2 okrażenia:



Bonus- drift mr2 :)



Auto przejeździło cały dzień bez absolutnie żadnych problemów.
 
 
Kuniu4 

Auto: ITR K20 & M3 RS
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 259
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2023-06-09   

To tak jak mówiłem, udało się zmienić FD na 5,33 + nowe łożyska dyfra i przepustnicę Skunk2 70mm.
Na takim setupie zrobiłem 50km, auto mocno odżyło bo jedzie w tej partii obrotów gdzie jest moc.
Ale już wjechałem z powrotem bo udało się kupić K20A. :)





Silnik po przebiegu 150k km, nigdy nie otwierany. Już jestem po wstępnej rewizji. Wygląda obiecująco, jednak panewki już domagają się wymiany więc zrobimy mu remoncik na OEM gratach i powinien trochę podziałać.

W między czasie skompletowałem graty do budowy nowego układu wydechowego:









Zostanie jednak kolektor ala Toda, lekko przerobiony a ten Ram Horn muszę sprzedać.
 
 
Ma4Ti
Sej maj nejm Bicz!


Auto: EJ2/CN2/R21/330d
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 858
Skąd: Toruń
Wysłany: 2023-06-11   

Gdzie dostałeś flanszę do kolektora? ;) Ostatnio jak szukałem to tylko pod k20z3 widziałem, o mniejszej średnicy... Jeśli to nie tajemnica - jakie średnice i długości rur w kolektorze?
 
 
Kuniu4 

Auto: ITR K20 & M3 RS
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 259
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2023-06-12   

Ma4Ti napisał/a:
Gdzie dostałeś flanszę do kolektora? ;) Ostatnio jak szukałem to tylko pod k20z3 widziałem, o mniejszej średnicy... Jeśli to nie tajemnica - jakie średnice i długości rur w kolektorze?


Oj przeceniasz moje umiejętności :) Kolektor robi mi znajomy, znany na forach jako Noud. Dał mi kolektor w kawałkach żebym mógł sobie przymierzyć. Niestety nie znam żadnych danych technicznych.

Rozebrałem już te K20A. Fajnie, bo nikt tam przede mną nie był i wszystko mamy w nominale.
Jednak motor wymaga remontu.









 
 
WojtekMR

Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 375
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2023-06-14   

sorki za lamerskie pytanie....
jaki plus ma ten K20a nad K20a2 z ostrzejszymi wałkami i RRC?
 
 
Kuniu4 

Auto: ITR K20 & M3 RS
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 259
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2023-06-15   

WojtekMR napisał/a:
sorki za lamerskie pytanie....
jaki plus ma ten K20a nad K20a2 z ostrzejszymi wałkami i RRC?


K20A różni się do K20A2:
-tłokami, wyższy CR 11.0 vs 11.5
-wałkami, sprężynkami etc - to akurat mi nie potrzebne (będę sprzedawał)
-ciut lepszą głowicę (coś tam lekko polerowali)
-no i dziewica, nigdy nikt tam rąk nie wsadzał. Zrobię remont na oryginalnych panewkach, pasowanych wg kolorów.

Ogólnie jak go kupowałem to nie planowałem remontu. Miałem przełożyć graty i wio. Jednak przy rewizji okazało się, że trzeba go ogarnąć. Panewki już lekko zużyte i sporo nagaru na tłokach. Blok dziś odebrałem po honowaniu, myciu i planowaniu. Czekam na części i powoli będę składał.

A wczoraj wziąłem się za przekładanie gratów z mojego K20A2, przełożyłem już sprężynki i talerzyki.
Dziś jak się obudziłem stwierdziłem, że go otworzę i wymienie mu pierścienie. Niby motor po remoncie, a wciąga olej. Wygląda w środku jak nowy, ma nowe tuleje etc. Wydaje mi się, że ktoś kto to składał musiał coś pochrzanić z pierścieniami. Silnik będę sprzedawał, ale zrobię go jak bozia przykazała żeby bez wstydu go komuś oddać.
 
 
Tommi01 


Auto: MRS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1071
Skąd: tarnow
Wysłany: 2023-06-15   

wow ! graty piec marzenie :-D seryjny piec tylko jezdzić
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna