Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Rowery
Autor Wiadomość
weede 

Auto: GT86 SC
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 275
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-08-25   

Gravel jest zdecydowanie szybszy na asfalcie od HT, pieknie idzie po ścieżkach leśnych - szutrach. Po dziurach, korzeniach jest niewygodnie to fakt. Jak dla mnie gravel musi posiadać dwa blaty z przodu, żeby był uniwersalny. I gravel też jest fajny na traski 100-200km ubrany w bike-packing. Aha i plecy nie bolą jak się dobrze ustawi rower ;)

Ujeżdzam gravela KTM Canic od 3 sezonów i póki co moje amatorskie jeżdzenie z tendencją do wałęsania się i szukania nowych tras to dla mnie super.



_________________
Adrenaline Addiction.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-08-25   

weede napisał/a:
I gravel też jest fajny na traski 100-200km ubrany w bike-packing. Aha i plecy nie bolą jak się dobrze ustawi rower

Mam za sobą kilka tras, a niedługo chcę zrobić najdłuższą póki co - Gdańsk-Hel i powrót, ciekawy jestem jak to wyjdzie bo to właśnie około 200km razem.

weede napisał/a:
Gravel jest zdecydowanie szybszy na asfalcie od HT, pieknie idzie po ścieżkach leśnych - szutrach. Po dziurach, korzeniach jest niewygodnie to fakt.

Mam dokładnie takie same spostrzeżenia. Gravelem w głęboki las się nie zapędzam, ale leśne ścieżki i drogi to sama przyjemność.
 
 
Kawasaki 

Auto: flotowe
Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 1206
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-26   

Mam MTB Treka Superfly czyli typowo wyścigowego w odróżnieniu od rekreacyjnych górali i gravela Krossa Eskera 6...
Wypady na 100km Trekiem to mordęga - oczywiście można ustawić go tak żeby było wygodnie podnosząc i skracając mostek, ale wtedy jest dramat w prowadzeniu tam gdzie jest jego naturalne środowisko. Poza tym na 2.2 calowych oponach na asfalcie jak już zaznasz lekkości toczenia szosy czy nawet gravela nie będziesz mieć radości z jazdy.

Gravel to taka wycieczkowa sprawa - w zależności od szerokości gumy i bieżnika, może być znacznie szybszy niż MTB lub tylko niewiele. Podstawową zaletą jest aero pozycja, dzięki której łatwiej znieść długą jazdę pod wiatr. To taka szosa na polskie drogi, z możliwością przebicia się przez gruntówki, gdzie szosą musiałbyś zawrócić. Poza tym osobiście nie cierpię jazdy po mieście ulicą i jak tylko jest ścieżka to z niej korzystam - szosą z oponami nabitymi do 7-9barów ścieżka też będzie morderstwem.

Jeśli miałbym jednak wybrać 1 rower to bez wątpliwości MTB - który przejedzie wszędzie...
 
 
guczi 


Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 347
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2019-08-27   

Kawasaki napisał/a:
Jeśli miałbym jednak wybrać 1 rower to bez wątpliwości MTB - który przejedzie wszędzie...
x2

Bo co, jadę sobie fajną leśną ścieżką, a tu nagle piach kamcory, korzenie i lipa trochę. Mało agresywny bieżnik czy brak amora można przeżyć, ale tak wąska kiera nie sprawdza się na luźnej nawierzchni, nie da się szybko i pewnie jechać.
 
 
Kawasaki 

Auto: flotowe
Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 1206
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-02   

Wszystko zależy od terenu w jakim się poruszamy... Gravel jest jak diesel, daje większe zasięgi niż MTB w tym samym czasie ;)
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3706
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-09-02   

Ja w końcu kupiłem Cube Nature Pro. Przejechałem już z 500 kilometrów i jest kozak. W miare szybki, po lesie idzie jak zły, jestem mega zadowolony :-P

_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
konstruktor 

Auto: EK3
Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 366
Skąd: ZG/Dychów
Wysłany: 2019-09-03   

Ja od prawie roku ujeżdżam takie coś :
https://www.decathlon.pl/...id_8364715.html





Rower jest ok , najlepsze co w nim jest to napęd : przerzutki SRAM X5 - uwielbiam je.
Hamulce - to raczej spowalniacze, w szczególności tył.
Opony ok - ale na luźne piaski potrzebny inny bieżnik - szybko zrywają przyczepność.

Nalatane ok 6k km, póki co się jeszcze nie rozsypał.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-09-03   

Pilar, bardzo fajny wybór, coś pomiędzy MTB a gravelem. Fajny dosyć lekki sprzęt na wszelakie warunki.

A te rowery z decathlonu całkiem całkiem są, teraz mają też sporo sensownych rowerów premium. Mają fajnego gravela np, robi na żywo mega pozytywne wrażenie.
 
 
p0lish 

Auto: Verso
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 3443
Skąd: Kyiv
Wysłany: 2019-09-03   

Panowie czy ktoś poleci jakiś sprawdzony trenażer dla amatora?
budżet do 1k cebulionów
_________________
INSTA
 
 
Kawasaki 

Auto: flotowe
Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 1206
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-03   

Tylko Tacx lub Elite.
Za 1000 ja bym się nie pchał w trenażer, bo są zwyczajnie głośne. Takie z kasetą są super, ale to cena x2. Ewentualnie airbike wypożycza trenażery - możesz sobie wziąć na testy, żeby sprawdzić czy to Ci pasuje na dłuższą metę.
Jeśli masz miejsce może pomyśl o rowerku spiningowym.
 
 
p0lish 

Auto: Verso
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 3443
Skąd: Kyiv
Wysłany: 2019-09-03   

Kawasaki napisał/a:
Tylko Tacx lub Elite.
Za 1000 ja bym się nie pchał w trenażer, bo są zwyczajnie głośne. Takie z kasetą są super, ale to cena x2. Ewentualnie airbike wypożycza trenażery - możesz sobie wziąć na testy, żeby sprawdzić czy to Ci pasuje na dłuższą metę.
Jeśli masz miejsce może pomyśl o rowerku spiningowym.


Dzieki za info.
Mieszkam w domu więc hałas mi nie przeszkadza. Wiem, że mata wygłuszeniowa dużo daje.
Główną kwestią jest sprawa jakości i ew obsługi wirtualnych tras.
_________________
INSTA
 
 
Kawasaki 

Auto: flotowe
Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 1206
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-03   

1000 to za mało na trenażer typu smart, czyli zmianę obciążenia będzie trzeba robić samemu manetką.
Z taxa będzie do sięgnięcia Satori
https://www.centrumrowero...ASABEgKny_D_BwE

Tu masz porównanie poszczególnych:
https://velo.pl/informacje/porownanie-trenazerow

W grę zawsze niby wchodzi używka, ale to sprzęty, które często w jakimś stopniu niedomagają, albo mechanicznie albo problemy są ze sparowaniem z elektroniką, więc trochę strach brać używki bez gwarancji. No i teraz trochę kiepski moment na zakup zaczyna się sezon na chomikowanie...
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-09-04   

 
 
Kawasaki 

Auto: flotowe
Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 1206
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-09   

Pit napisał/a:
A te rowery z decathlonu całkiem całkiem są, teraz mają też sporo sensownych rowerów premium. Mają fajnego gravela np, robi na żywo mega pozytywne wrażenie.


Gravele decathlonu cierpią niestety na choroby wieku dziecięcego, sporo reklamacji na dzwoniącą przednią tarczę hamulcową i koszmarnie utrudniona zmiana opony ze względu na kształt obręczy.
Nie mniej cenowo to niezła oferta i gdyby miał sztywne osie pewnie bym kupił Tribana zamiast Eskera.
 
 
p0lish 

Auto: Verso
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 3443
Skąd: Kyiv
Wysłany: 2019-11-11   

No i kupiłem trenażer. Najtańsze elite. Póki co bez dodatkowego nadajnika. Celowy ruch żeby w ogóle sprawdzić czy to się u mnie przyjmie. Podobno jest cichy i niezawodny i nie zżera tak opony jak metalowe rolki.

https://www.centrumrowero...o-force-pd6319/
_________________
INSTA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna