Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Pilar
2017-09-29
EJ9 B18+
Autor Wiadomość
Mazek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 326
Skąd: ja się wziąłem :D
Wysłany: 2015-08-28   

W końcu twoje auto po tylu latach.

Dobrze,że dużo jest ogarnięte bo robienie auto od serii jest przejebane tym bardziej, że ma wszyskie badyle razem z XBarem i coś w planach bo te auta się ładnie rozciągaja na zakretach :D

Skrzynia powinna wleciec z ITR

Felg do 6g jest w ciul bo 16" to bardzo popularny "JDMowy rozmiar. Nic tylko przebierać :D
Mi podchodzą do tego bardzo ENKEI RPF1

Daj do CMQ twojego Czerwonego i bedzie blaskiem zabijał :-)
 
 
Tomac 


Auto: V8 BiTurbo
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2676
Skąd: że
Wysłany: 2015-08-28   

Z drobnostek to dałbym progi w czarną strukturę (wizualnie jak OEM).. do tego dokładka SiR i będzie bardzo ładnie 8-)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=CfjPbOqnxps
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2015-08-28   

To wtedy jeszcze chlapacze na tył i ewentualnie przód :-> aha i srebrnego grilla bym się pozbył, na rzecz normalnego w kolorze.
_________________

Ostatnio zmieniony przez clark 2015-08-28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomac 


Auto: V8 BiTurbo
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2676
Skąd: że
Wysłany: 2015-08-28   

clark napisał/a:
To wtedy jeszcze chlapacze na tył i ewentualnie przód :->


Ot to :ok:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=CfjPbOqnxps
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-08-28   

Grill w kolorze wpadł kilka dni temu, muszę jeszcze powalczyć z zaczepami żeby był idealnie wpasowany. Chlapacze raczej też wpadną.

Co do progów i dokładki, na fotkach bardziej podobają mi się w czerni, ale na żywo czerwone progi są super i w sumie jeszcze nie wiem jak ostatecznie zdecyduję. Zrobiłem sobie nawet małą symulację, ogólnie to auto jest dla mnie wzorem pod wieloma względami:



Mazek napisał/a:
Daj do CMQ twojego Czerwonego i bedzie blaskiem zabijał

póki co jest i tak nieźle, muszę się skupić na rzeczach które trzeba ogarnąć, potem przyjemności ;-)
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2015-08-28   

Chyba nie ma sensu lakierowac oem dokladki sir, a czarna linia musi być zachowana więc 2gie foto. Jak progi w kolor, to wtedy dokładki z ek9- pod zegary i pasują wtedy bezlistwowe zderzaki ;-)
_________________

 
 
Autos Süchtig


Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 402
Skąd: Europa
Wysłany: 2015-08-28   

lakierowanie dokladki sira to zbrodnia :D
a nie myslales o pójściu w strone kanjo style zamiast sira?
Fawor napisał/a:
Po prostu nie trafia do mnie robienie czegoś na pałe "bo ktoś mówi" w porównaniu do rozwiązań, które są sprawdzone.

:ok:

Co do twin loopow to sa twin loopy i twin loopy.




ale ja tak czy siak bym olał twin loopa.

Przelotowe tłumiki niepowinny zabrac ci dużo mocy, a obnizą natężenie zwłaszcza wysokich częstotliwości
_________________
www.mg-eng.net
„Les lois de la concurence font qu’un moteur qui ne double pas de
puissance en 12 à 15 ans meurt et l’entreprise qui le fabrique – aussi”

Claude Daugas

Flowbench, obliczenia układów dolotowych, wylotowych, customowe części, modelowanie 3D...
 
 
jakub476 
Ten od JDM'u w 1:24


Auto: ED6 D16Z2+, CW3
Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 842
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-08-29   

Czym się różni 2 od 3?
Zdecydowanie na czarno...
_________________

Japanese roads in scale
Japanese roads garage
Instagram
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-08-29   

jakub476 napisał/a:
Czym się różni 2 od 3?
Zdecydowanie na czarno...

Kolorem progu. Ciekawe jest to, że każdy mówi to samo- zdecydowanie na czarno. A jak zobaczą auto na żywo, to zmieniają zdanie, że nie warto psuć czarnymi elementami tego civa, coś w tym jest bo strasznie mi się podoba taki cały w czerwieni. Zależy mi, żeby spróbować jakiejś czerwonej dokładki na przód i zobaczyć jak to wyjdzie na żywo, zamiast powtarzać utarty schemat.



Autos Süchtig napisał/a:
a nie myslales o pójściu w strone kanjo style zamiast sira?

Jakoś nie widzę kanjo-daily szczerze mówiąc, chociaż bardzo lubię ten styl.
Autos Süchtig napisał/a:
ale ja tak czy siak bym olał twin loopa.

Raczej oleję temat twin loopa. :) Już bardziej mnie zastanawia komorówka.
 
 
Fawor 


Auto: 'almost EK9'
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3420
Skąd: Tuchola/Poznań
Wysłany: 2015-08-29   

Twinloopy są relatywnie głośne - dużo ich słyszałem (OBX) i sam miałem na pocxzątku (Mtech) i po zmianie na zwykły przelot odczułem różnicę wręcz na plus w aspekcie głośności...

A z kolorami detali - odwieczny dylemat :) Ogólna 'prawda' jest taka, że przedlift lepiej wygląda w opcji 'sir-style' z czarnymi dołami, a polift cały w czerwieni. Powyższe auto z toru wyglada kozacko - jak moja ;) Bo jest poliftem. Aczkolwiek ja jednak nie zdecydowałem się na pomalowanie listew w kolor.
Całosć w kolorze odmładza auto i jest to niezaprzeczalny argument. Trzeba to tylko zrobić ze smakiem , bo "zepsute" detale typu wlasnie pomalowany sir, pomalowane listwy na zderzakach itp WG MNIE nie przystoją. Jednak niektórzy tak mają i patrząc się na to na żywo, praktycznie nie robi to różnicy..widać ją dopiero na fotach :)

Ja widze przedlifta w dwóch opcjach:
1) czarny sir, czarne progi, czarna listwa, klamka w kolor
2) czerwone dokladki real ek9 (przedliftowe!), klamka w kolor, zderzaki bez listew i na koniec do wyboru już tylko kolor listew bocznych.

tu masz skarbnicę od Grimripper'a :)
https://picasaweb.google.com/108595151192833729022
_________________
doloty, wydechy i Hondy Turbo/NA na życzenie - NGS-R
 
 
 
Fawor 


Auto: 'almost EK9'
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3420
Skąd: Tuchola/Poznań
Wysłany: 2015-08-29   

a opcję łączone tez są kozackie, po prostu trzeba to zrobić ze smakiem..kto by pomyslał, żeby do SiRa z przodu zalożyć lotkę z EK9 :) A wygląda równie fajnie. Ja osobiście wolę w przedliftach bezlistwowe zderzaki z coupe.
_________________
doloty, wydechy i Hondy Turbo/NA na życzenie - NGS-R
 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-08-29   

Dzięki za linka, mody mechaniczne mam w większości od dawna przemyślane, a nad kolorami zastanawiam się chyba dłużej jak baba. :lol: Oryginalnej dokładki z SiRa bym raczej nie lakierował, jeżeli przód by miał polecieć w kolor to liczę na jakąś fajną dokładkę aftermarketową, albo może faktycznie EK9... nie wiem... :mrgreen:
Fawor napisał/a:
Ja osobiście wolę w przedliftach bezlistwowe zderzaki z coupe.

I u mnie tak jest, tylko problemem jest brak kratki w zderzaku, zderzak i tak trzeba będzie kiedyś pomalować, bo auto było malowane na Mugenach i odcień zderzaków jest minimalnie inny. Pytanie czy dospawać kratkę z innego zderzaka, czy może szukać drugiego zderzaka z coupe.

Na ten moment wpadł grill 96' (trzeba go lepiej dopasować, bo teraz szczeliny są spore, mam jeszcze dwa inne grille, wymyślę jakąs fajną hybrydę :mrgreen: ), lusterka OEM, no i wywaliłem naklejkę Speedhunters, podobała mi się, ale za bardzo zwracała uwagę niebieskich, stwierdziłem że gra nie warta świeczki.

Teraz wygląda to tak:
 
 
Fawor 


Auto: 'almost EK9'
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3420
Skąd: Tuchola/Poznań
Wysłany: 2015-08-29   

Limon napisał/a:
nad kolorami zastanawiam się chyba dłużej jak baba

też tak miałem zanim zdecydowałem o swoich.

W sumie szkoda, że nie masz już w tym silniku ożenionych jakiś mocniejszych spręzynek, bo potencjał na 3xKM więcej byłby ograniczony do wałków i strojenia...
_________________
doloty, wydechy i Hondy Turbo/NA na życzenie - NGS-R
 
 
 
KubaJDM 
Kuba


Auto: Ferio Access
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2003
Skąd: FG-FMI-PZ
Wysłany: 2015-08-29   

Gratulacje zakupu! Co do kolorystki to popieram zdanie Fawora. OEM dokładkę ciężko wyrwać używaną a z nowych to jeszcze parę sztuk mają w ICB Motosport ;-)
_________________
http://www.facebook.com/98ferio
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-08-30   

Fawor, jeżeli będzie kasa i ochota to kupię te sprężynki i talerzyki, wałki stage 2 i zobaczymy na co stać ten silnik. Szkoda mi że tak się "marnują" te PCTXy. :) Boję się jedynie trochę, bo jest zrobiony drugi nadwymiar, 81,50mm...oby nic nie jebło po modach. :mrgreen:

$$Honda Fan$$, dzięki. Kilka dni temu gdzieś mi się przewinęła na sprzedaż dokładka z SiRa, chyba na ckpl.

Pora przejść do mniej przyjemnych rzeczy. :mrgreen:
Auto przy swapie na obecny silnik trafiło do mechaników, którzy nie mieli chyba zbyt dużego pojęcia o elektryce, silnik wcześniej siedział w 5g więc stwierdzili że wrzucą część wiązki z 5g... no i powstała taka dziwna hybryda elektryki 5g i 6g zrobiona niechlujnie, do tego nie działa kilka drobiazgów z elektryki.
Ja druciarstwa nie toleruję więc kupiłem całą elektrykę z ej9, tj wiązka kabinowa i silnikowa. W zimę sprawa będzie ogarniana żeby wszystko było ładnie i porządnie zrobione, przy okazji wrzucę sobie chyba do auta klimatyzację razem z panelem climatronica z SiR. Do tego kupiłem kilka plastików do wnętrza których brakowało, albo były bardziej podniszczone. Powoli do przodu. :-P

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna