Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Rynki kapitałowe czyli jak zarabiać kolejne hajsy
Autor Wiadomość
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2016-06-28   

właśnie przeczytałem wiadomość od ing, że od lipca zmieniają oprocentowanie kont oszczędnościowych i zamiast żałosnego 1% będzie teraz, uwaga! 0,70% :przestraszony: :lool:
Cytat:
Dzień dobry,

od 1 lipca 2016 r. obniżymy oprocentowanie na kontach oszczędnościowych w PLN. Skłoniła nas do tego sytuacja rynkowa, którą prezentujemy poniżej.

Dlaczego wprowadzamy zmiany

Od lipca 2014 r. obserwujemy spadek ogólnego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłaszany przez Główny Urząd Statystyczny (GUS). W kwietniu 2016 r. wskaźnik ten spadł o 1,1 punktu procentowego w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby obniżyć oprocentowanie na kontach oszczędnościowych w PLN, nie więcej jednak niż o 0,35 punktu procentowego.
_________________
 
 
Kawasaki 

Auto: flotowe
Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 1206
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-01   

Ostatnio duże ruchy na walucie, można zarobić więcej niż na lokacie. Oczywiście nie mówię o forexie, a zwykłym obrocie typu cinkciarz i konta walutowe. Jeśli tylko potraktujesz takie inwestycje długoterminowo, to można zarobić.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-11-20   

muszę reaktywować temat, może tutaj ktoś wie lepiej, bo na tych je..anych forach prawnych siedzę kilka dni i już nie wiem wtf...

To w skrócie. Normalnie jest tak, że nabywamy za swoje pieniądze akcje jakiejś firmy, potem jeżeli chcemy to spieniężyć to płacimy 19% podatku od zysku który ugraliśmy na giełdzie.
U mnie sytuacja jest inna. Dostałem od Ojca w ramach darowizny akcje pracownicze (a więc on je dostał od swojej firmy), żebym mógł nimi obracać na własną rękę. Przy spieniężeniu takich akcji płaci się 19% podatku dochodowego od całej kwoty sprzedaży, no bo on dostał te akcje więc cała kwota ze sprzedaży jest jego przychodem, to jestem w stanie zrozumieć.

No i teraz ja dostaję takie akcje pracownicze od Ojca jako darowiznę- w tym samym domu maklerskim, po prostu konto maklerskie jest założone na mnie i teraz ja mogę operować tymi akcjami. Akcje które dostałem nie mają wg mnie żadnej przyszłości i chcę je w całości sprzedać, kupić inne i na tych nowych akcjach "oczekiwać zysków". Przypuśćmy że stare akcje sprzedałem za 10000zł (bez wyciągania ich z domu maklerskiego-więc bez podatku jak rozumiem) no i za całą kwotę w tym domu maklerskim kupuję inne akcje, które dają po jakimś czasie 1000zł zysku. No i mam te 11k i chcę je spieniężyć- jaki podatek od tego zapłacę? Ktoś mi powie? Bo jestem prawie pewien że to nie będzie standardowe 19% od 1000zł zysku.
 
 
Emre
Panicz!


Auto: GTI+, R20
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 11144
Skąd: zerodwadwa
Wysłany: 2016-11-21   

Polecam obligacje korpo dla tych co boja sie ryzykownych instrumentów.
_________________
JDMO Shop -> Ramki pod tablice JDMO oraz Naklejki Forumowe.

- Kredyty firmowe od pierwszego dnia działalności
- Leasing
- Faktoring

Info -> priv
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3706
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-11-21   

Limon napisał/a:
muszę reaktywować temat, może tutaj ktoś wie lepiej, bo na tych je..anych forach prawnych siedzę kilka dni i już nie wiem wtf...

To w skrócie. Normalnie jest tak, że nabywamy za swoje pieniądze akcje jakiejś firmy, potem jeżeli chcemy to spieniężyć to płacimy 19% podatku od zysku który ugraliśmy na giełdzie.
U mnie sytuacja jest inna. Dostałem od Ojca w ramach darowizny akcje pracownicze (a więc on je dostał od swojej firmy), żebym mógł nimi obracać na własną rękę. Przy spieniężeniu takich akcji płaci się 19% podatku dochodowego od całej kwoty sprzedaży, no bo on dostał te akcje więc cała kwota ze sprzedaży jest jego przychodem, to jestem w stanie zrozumieć.

No i teraz ja dostaję takie akcje pracownicze od Ojca jako darowiznę- w tym samym domu maklerskim, po prostu konto maklerskie jest założone na mnie i teraz ja mogę operować tymi akcjami. Akcje które dostałem nie mają wg mnie żadnej przyszłości i chcę je w całości sprzedać, kupić inne i na tych nowych akcjach "oczekiwać zysków". Przypuśćmy że stare akcje sprzedałem za 10000zł (bez wyciągania ich z domu maklerskiego-więc bez podatku jak rozumiem) no i za całą kwotę w tym domu maklerskim kupuję inne akcje, które dają po jakimś czasie 1000zł zysku. No i mam te 11k i chcę je spieniężyć- jaki podatek od tego zapłacę? Ktoś mi powie? Bo jestem prawie pewien że to nie będzie standardowe 19% od 1000zł zysku.


Czaisz się jakbyś miał oje**ć państwo na pare baniek :P Ogólnie jak masz dom maklerski w "polskim" banku to na koniec roku powinien Ci podesłać coś ala PIT i tam po obliczeniu wyjdzie Ci ile masz zapłacić. A jak to jakiś broker na Cyprze to nie bawiłbym się tylko po prostu zapłacił 19% z tego tysiaka i już.
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
Pankracy


Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 2823
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2016-11-21   

Bo on chce ojebać na pare baniek, tylko dla gawiedzi napisał, że to wyjdzie 1000zł żeby nas dupa nie piekła.

Dom maklerski nie doradza w takich przypadkach? To chyba w ich interesie, żeby Cię US nie oskubał.
 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-21   

Pilar napisał/a:
Limon napisał/a:
muszę reaktywować temat, może tutaj ktoś wie lepiej, bo na tych je..anych forach prawnych siedzę kilka dni i już nie wiem wtf...

To w skrócie. Normalnie jest tak, że nabywamy za swoje pieniądze akcje jakiejś firmy, potem jeżeli chcemy to spieniężyć to płacimy 19% podatku od zysku który ugraliśmy na giełdzie.
U mnie sytuacja jest inna. Dostałem od Ojca w ramach darowizny akcje pracownicze (a więc on je dostał od swojej firmy), żebym mógł nimi obracać na własną rękę. Przy spieniężeniu takich akcji płaci się 19% podatku dochodowego od całej kwoty sprzedaży, no bo on dostał te akcje więc cała kwota ze sprzedaży jest jego przychodem, to jestem w stanie zrozumieć.

No i teraz ja dostaję takie akcje pracownicze od Ojca jako darowiznę- w tym samym domu maklerskim, po prostu konto maklerskie jest założone na mnie i teraz ja mogę operować tymi akcjami. Akcje które dostałem nie mają wg mnie żadnej przyszłości i chcę je w całości sprzedać, kupić inne i na tych nowych akcjach "oczekiwać zysków". Przypuśćmy że stare akcje sprzedałem za 10000zł (bez wyciągania ich z domu maklerskiego-więc bez podatku jak rozumiem) no i za całą kwotę w tym domu maklerskim kupuję inne akcje, które dają po jakimś czasie 1000zł zysku. No i mam te 11k i chcę je spieniężyć- jaki podatek od tego zapłacę? Ktoś mi powie? Bo jestem prawie pewien że to nie będzie standardowe 19% od 1000zł zysku.


Czaisz się jakbyś miał oje**ć państwo na pare baniek :P Ogólnie jak masz dom maklerski w "polskim" banku to na koniec roku powinien Ci podesłać coś ala PIT i tam po obliczeniu wyjdzie Ci ile masz zapłacić. A jak to jakiś broker na Cyprze to nie bawiłbym się tylko po prostu zapłacił 19% z tego tysiaka i już.
Jest dokładnie tak jak Pilar napisał, dom maklerski prześle Ci PIT 8-C
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-11-21   

mam konto maklerskie w PKO, dzięki za pomoc, jeżeli prześlą i sam nie będę musiał tego wyliczać to wszystko ok :)
 
 
Youtro 


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1002
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-11-22   

Emre napisał/a:
Polecam obligacje korpo dla tych co boja sie ryzykownych instrumentów.

To obligacje korporacyjne są wolne o ryzyka kredytowego oraz zmiany stóp procentowych?

Tutaj widać kontrast pomiędzy reklamą w brukowcu a fachową stroną: http://m.superbiz.se.pl/f...ka_351980.html:

https://strefainwestorow.pl/artykuly/obligacje/20160831/nie-ma-zysku-bez-ryzyka-czyli-o-ryzyku-w-obligacjach


Dla osób obawiająch się ryzyka utraty 5-10% że swojego kapitału mam jedną radę: nie wstawajcie rano z łóżka, nie jedzie do pracy a już na pewno nie własnym autem. To dużo większe ryzyko. 8-)

Po 10 latach pracy w tej branży stwierdzam: jako społeczeństwo jesteśmy ciemnogrodem w kwestiach zarządzania pieniędzmi i szybko się to nie zmieni. Mogę być spokojny o swoje stanowisko ;)
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-11-30   

http://www.money.pl/gospo...,0,2208462.html
Nie wierzę że to wejdzie... aż zbyt różowo to wygląda.

btw. Pierwsze ruchy na moim koncie maklerskim zrobione, trochę poczytałem, pogadałem, coś sprzedałem, coś kupiłem i zobaczymy, pora rozwinąć nowego skilla :) Przez kilka lat nazbierało się kilka tys pln dywidendy od akcji które przejąłem, fajna sprawa.
 
 
Youtro 


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1002
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-11-30   

Dobrych dili! :mrgreen:
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-11-30   

dzięki :mrgreen: miesiąc wcześniej zacząłem grać na giełdzie wirtualnej żeby się trochę nauczyć tych mechanizmów, podoba mi się póki co. Po nowym roku idę na jakieś szkolenie z grania na giełdzie organizowane przez PKO. :mrgreen:

ale też liczę się z częściowym wtopieniem kasy, najwyżej będę to traktował jak lekcję na przyszłość :-)
 
 
Youtro 


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1002
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-11-30   

Polecam "Podstawy inwestowania" Adama Zaremby.
_________________

 
 
Kubaa 


Auto: S2000 AP1
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 1421
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-30   

A bawi się ktoś z Was z wymianę waluty? Gra warta świeczki?

Planuje trochę funduszy odłożyć w najbliższym czasie i lokaty raczej mają tak małe oprocentowane że gotówki nie przybędzie za bardzo... A coś mi się ostatnio obiło o uszy z inwestowaniem w walutę jak ma jakieś spadki i później w dobrym okresie opchnięciu.
 
 
ony 


Auto: 449 cm
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 552
Skąd: DarkSideOfTheMoon
Wysłany: 2016-12-01   

Nono ludzie czekali na spadek $$ przed wyborami w USA żeby nakupować na zapas i potem opchnąć, a tu zdziweczko :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna