Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Rynki kapitałowe czyli jak zarabiać kolejne hajsy
Autor Wiadomość
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2016-12-01   

Kubaa napisał/a:
A bawi się ktoś z Was z wymianę waluty? Gra warta świeczki?

Planuje trochę funduszy odłożyć w najbliższym czasie i lokaty raczej mają tak małe oprocentowane że gotówki nie przybędzie za bardzo... A coś mi się ostatnio obiło o uszy z inwestowaniem w walutę jak ma jakieś spadki i później w dobrym okresie opchnięciu.

jeśli dobrze kojarzę (ale to kiedyś się interesowałem, wypadłem z obiegu ;) ) to nie tylko na zniżkującej walucie można zarobić - co jest obarczone niestety długim okresem oczekiwania lub włożeniem duzych środków.
Stosując krótką sprzedaż można się fajnie odbić , ale niestety jest tu trochę większe ryzyko niż trzymanie sobie papierów kilka lat - większe prawdopodobieństwo że wartość stabilnego produktu będzie rosła w długim horyzoncie czasowym niż malała, ale papier może pracować też w tzw. międzyczasie.
Nie wiem czy terminologię dobrą zastosowałem, kiedyś się trochę interesowałem, ale jakoś odpuściłem temat, myślę że ktoś tu bardziej obcykany (a widze są tacy) poprawi błędy lub ewentualnie rozwinie temat :)
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2016-12-01   

Ja polecałbym zainteresować się w inwestowanie w fundusze które zarabiają na wynajmie mieszkań i powierzchni w centrach handlowych. Temat mocno świeży ale rynek na wznoszącej. Kilka takich projektów już się udało. O jedny czytałem ze ludzie zainwestowali wspólnie w jedna nieruchomość. Została ona kupiona, wyremontowana i sprzedana z 30% zyskiem do podziału proporcjonalnie do udziałów włożonych przez inwestujących.

Było dobrze ale krótko. Inny model biznesowy zakłada inwestowanie i czerpanie korzyści z najmu. Wówczas zysk mniejszy ale stabilniejszy i w dłuższej perspektywie bardziej opłacalny.
 
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2016-12-01   

Aha... minimalna kwota to było chyba 10k wiec bez tragedii (patrząc na ogólna suma inwestycji) :mrgreen:
 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-12-02   

Dostałem analizy ze swojego domu maklerskiego i mocno rekomendują zakup KGHM, z tego co poczytałem w necie to chyba faktycznie się może opłacić, tylko trzeba działać szybko.

*nie odpowiadam za konsekwencje, jestem januszem gpw :mrgreen:
 
 
p0lish 

Auto: Verso
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 3443
Skąd: Kyiv
Wysłany: 2016-12-02   

Moja skromna rada - wybierzcie sobie ze 2-3 walory, najlepiej spokrewnione (Energetyka, budownictwo, Tech, etc). Poświęćcie duuuużo czasu na poznanie fundamentalnych zasad, które kreują ceny globalnie. Później poznajcie dany sektor - trendy na zachodzie, trendy w regionie. Następnie postudiujcie sprawozdania, wyniki, plany, zaangażowanie w projekty. Później podejmijcie jakąś decyzję inwestycyjną.

Zostawcie sobie symulacje w spokoju. Szkoda czasu. Trzeba grać małą kasą, ale z założeniem, że jeżeli stracisz to nic złego się nie stanie.

Każda inwestycja musi mieć też - cenę wejścia, take profit oraz stop lossa. Najważniejsze - to są rzeczy święte, szczególnie stop lossy.

Chętnie pomogę z ew pytaniami.
_________________
INSTA
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-12-02   

No i dlatego ja kupuje papiery. Nie zależy mi na zysku, a na odłożeniu w bezpiecznym miejscu gdzie mi inflacja nie zeżre kapitału, a młody będzie miał jakąś kasę na start w dorosłe życie. Giełda to ryzyko, bo jest tyle czynników wpływających na zysk, że łatwiej można stracić. No chyba, że ktoś w tym siedzi głęboko to co innego. Ale taki ktoś w ten wątek nie zagląda i nie zdradza swojej wiedzy, bo ta wiedza to jego pieniądz.
_________________
 
 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-02   

Dokladnie. Na giełdzie łatwiej stracić niż zyskać jeśli kupuje się bez rozeznania i na pałę. To samo fundusze agresywne.
_________________

 
 
p0lish 

Auto: Verso
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 3443
Skąd: Kyiv
Wysłany: 2016-12-02   

Ja chętnie podzielę się z Wami swoim doświadczeniem :) Mam nadzieję, że nie popełnicie moich błędów.
_________________
INSTA
 
 
dealer 

Auto: itr
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 201
Skąd: prawie wawa:-)
Wysłany: 2016-12-02   

Ja 3 tygodnie temu dostałem transze na budowę domu i od razu kupiłem za całość funty po 4,85:) Kilka dni temu je sprzedałem i jestem bardzo zadowolony:)
 
 
 
piroman 


Auto: DC2
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 296
Skąd: RMI
Wysłany: 2016-12-02   

symualcje czy jakieś wirtualne giełdy nijak się mają do rzeczywistości gdy w grę zaczynają wchodzić emocje ;-)
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-12-02   

Ja mam takie założenie że wszystko jest dla ludzi, nie lubię słuchać nudzenia typu "nie próbuj, bo Ci się jeszcze nie uda i coś tam stracisz" -cenię konstruktywną krytykę, ale nie lubię podcinania skrzydeł. Póki co to jest nauka, jak nie stracę za dużo to będę zadowolony, z resztą nie inwestuję kasy której strata nawet w całości jakoś drastycznie pogorszy moją sytuację finansową.
 
 
Youtro 


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1002
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-12-03   

Wszystko jest dla ludzi ale po kolei. Ja bym radził jednak przed zainwestowaniem pieniędzy zainwestować miesiąc - dwa w zapoznanie z podstawami inwestowania niezależnie od tego czym będziemy później obracać. Zasady takie jak wyznaczanie horyzontu inwestycyjnego, metody ograniczania ryzyka, dywersyfikacja, wpływ inflacji na zyski, procent skladany są uniwersalne przy inwestowaniu w wiele klas aktywów. Nic nie zastąpi dobrej książki. Z internetu polecam bossafund.pl, analizy.pl, investing.com.

Inwestowanie na pałę na dłuższą metę skazane jest na porażkę.
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-12-06   

Youtro napisał/a:
Inwestowanie na pałę na dłuższą metę skazane jest na porażkę.

pewnie tak, staram się edukować, czytam książkę którą poleciłeś :)

póki co na akcjach KGHM jestem sporo kasy do przodu po tygodniu, także chyba jest spoko o ile sprzedam w dobrym momencie :) nawet janusz bez wiedzy może coś zarobić :lol: ale faktycznie muszę się doszkolić
 
 
Youtro 


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1002
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-12-06   

Pewnie już słyszałeś i byłeś ale na wszelki wypadek dopowiem: Stooq.pl, główna zaletą to szybkość dostawy informacji i prostota do bólu. Trzeba się tylko obyć z terminologią ;-)
_________________

 
 
p0lish 

Auto: Verso
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 3443
Skąd: Kyiv
Wysłany: 2016-12-08   

Stooq to syf. Analizy pisane sa przez niepełnosprawnych umysłowo.
_________________
INSTA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna