Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki olej wybrać?
Autor Wiadomość
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2015-09-24   

Liqui moly, Gulf ,Millers, Penrite. Ten ostatni najlepszy ale też najdroższy. Ludzie coraz częściej narzekają na Valvo czy motula, jakość w ciągu kilku ostatnich lat ewidentnie spadła. Sam za tydzień zmieniam olej w nysie i wleci coś z tej czwórki ;)
 
 
B16a2 Mugen 


Auto: Eg3 K24z3
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 118
Skąd: Kamien Pomorski
Wysłany: 2015-09-25   

zerknij na oleje firmy mitasu , podobno dobre parametry maja.
 
 
 
kwiatu


Auto: DC5 K20T
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 293
Skąd: Pionki
Wysłany: 2015-09-25   

Limon, nie lej tego valvo, tak jak mowil Game, jakość spadła - moja b16 po przejsciu z millersa na ten dokladnie ten podany w linku zaczela wciagac spore ilosci oleju... ja bym pomyślał nad millersem CFS 5w40NT ;)
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2015-09-25   

No to kolejny raz napisze ze po przejsciu z valwo vr1 racing na millersa cfs przestal silnik po remoncie brac olej i ciszej pracowal. Tez odradzam valvo.
_________________
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-09-25   

Ten millers 3x droższy niż valvo :shock: no ale na tym nie ma co oszczędzać, dzięki za info.
W sumie moje b18 praktycznie nie bierze oleju, a jak coś to chyba tylko przy jeździe pod odcinkę, no ale trzeba lać to co najlepsze.

W przyszły weekend jeszcze muszę sprawdzić rozrząd bo w sumie nie wiadomo ile on już ma nalatane, kolega niedawno kupił accorda i 3 dni później poszedł pasek, więc jestem na to mega uczulony.
 
 
Badej 


Auto: Civic EJ9
Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 1106
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2015-09-25   

Na początek gartuluje auta ! ;) tym bardziej ze to pierwsze auto ;-)

a ciągnąc dyskusję o oleju mam takie pytanie.
Czy z tym millersem to nie jest trochę strzał nad poprzeczkę ?

Wiadomo w sportowych, wysoko obrotowych silnikach sprawdzi się bardzo dobrze. Ale jak zachowa się podczas zwykłej ulicznej jazdy ? Czy to nie będzie trochę tak jak z sportowymi klockami hamulcowymi, które są o niebo lepsze od zwykłych ulicznych ale tylko w konkretnych temperaturach, których często na ulicy nie da się osiągnąć przez co tak na prawdę sprawują się nieco słabiej ?

Zaznaczam ze jestem totalnym laikiem w tym temacie i pytam z czystej ciekawości ;)
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2636
Skąd: Mielec
Wysłany: 2015-09-25   

temat o olejach to temat rzeka i jest masa teorii - swego czasu jak rozkminiałem ten temat to im więcej szukałem informacji tym większy mętlik miałem w głowie i mniej wiedziałem - warto pamiętać o odpowiedniej lepkości, gęstości i pilnować właściwych dla użytkowania interwałów wymian...
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
Tomac 


Auto: V8 BiTurbo
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2676
Skąd: że
Wysłany: 2015-09-25   

Limon... 10W40 Mobil... taki stosowałem 5 lat w swoim ex Civiku B18C4 i nigdy nic mu nie dolegało.. nie ma co się zbytnio tutaj zagłębiać w temat..
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=CfjPbOqnxps
 
 
kwiatu


Auto: DC5 K20T
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 293
Skąd: Pionki
Wysłany: 2015-09-25   

Badej, katalog millersa dla itr-a dc2 mówi CFS 10w40NF zarowno do jazdy drogowej jak i wyscigów, jedynie zmienia sie czas wymian z 10000 na 5000.

Tomac, jak najbardziej, było ok, tylko jakość olei które są uważane w Polsce za TOP, (motul, mobil, valvo) tak na prawde, poszła w przeciagu 4-5 lat z produktów wysokiej jakości na dół, tak samo jak było z castrolem, kiedyś spoko oleje, obecnie nie nadałby się zeby go do kosiarki zalać... Ale mają "renomę". Kolejną sprawą ze kupić kiedyś zdrową bserie to był wieczór przy komputerze, i kupowałeś zdrowy słupek, pewny, zobacz ile teraz jest swapów b18 na allegro, wiec jeśli bylbym jego pewny to nie szkoda byłoby mi zalać lepszego i drozszego oleju, tymbardziej że koszt tego oleju przy koszcie paliwa rozkłada się dosyć mocno (3zł na 100km to chyba nie jest majątek), pakować graty do samochodu sportowego warte duży hajs, a oszczędzić 200zł? pewnie idac na ruchanie nie kupujesz najtańszych gum, tylko cos z wyzszej półki... tak samo to tutaj działa :lol:
 
 
Booohal 


Auto: Galant EA5W, Forester SG
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 772
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2015-09-25   

http://kosmetykaaut.pl/vi...0823&hilit=olej
_________________

 
 
Badej 


Auto: Civic EJ9
Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 1106
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2015-09-25   

Booohal napisał/a:
http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=35&t=20823&hilit=olej


Bez logowania nie da rady :\
 
 
Booohal 


Auto: Galant EA5W, Forester SG
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 772
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2015-09-25   



















Może pomoże ;)
_________________

 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2015-09-25   

Bierz 5w50 millersa. W moim ex b16 silnik nie brał ani grama, zauważalnie ciszej pracował a wymieniałem co 8-10 k km.
Kiedyś kivik mi napisał ze lepiej żeby silnik pracował w optymalnych warunkach niż w takich których bierze mniej oleju (dyskusja 10w40 vs 5w50)
 
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2015-09-26   

skoro już olejowo...
Ja przy następnej wymianie chyba skuszę się na Shell Helix Ultra. Z ciekawostek - baza jest robiona z gazu a nie z ropy, co daje nam sporo czystszy olej ;) (nie, nikt inny tego nie robi jak coś)
Tera znajomy "testuje" w wozie, który dostaje czasami po zadzie na serpentynach a ma podobny silnik do mojego (1 vanos mniej) i podobny przebieg na nim.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Booohal 


Auto: Galant EA5W, Forester SG
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 772
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2015-09-26   

Ja od dłuższego czasu jeżdżę na Helixie. W swojej cenie ma parametry nie do przebicia. Ale bazę ma GTL, którą ma też min. niektóre Valvo ;) Syn power z tego co kojarzę na przykład.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna