Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki olej wybrać?
Autor Wiadomość
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2017-03-16   

cała seria VR1 jest HC
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
oskarr17 


Auto: s2000, FN2, CR-Z, CRV
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 346
Skąd: Radomsko/Kielce
Wysłany: 2017-11-13   

Panowie czy nic się nie stanie jak się przejdzie z Millers CFS NT+ 10w60 na Millers CFS NT+ 5w40?
_________________

 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2017-11-13   

a co ma sie stać?
oczywiście,że nic.. możesz jeszcze po drodze zrobić płukankę
_________________

 
 
zimon

Dołączył: 10 Kwi 2019
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-15   

Zwykle kieruje się zaleceniami producenta i jeszcze się na tym założeniu nie przejechałem.
Czasami po prostu lepiej jest zainwestować w trochę lepsze jakościowo podzespły, których żywotność jest zwykle dużo dłuższa. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://motoszef.pl/
Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
 
 
Lee_Liu_Te 

Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 61
Skąd: Zabki
Wysłany: 2020-01-21   

Miałem Millersa i średnio jestem zadowolony, tym razem wybiorę coś z LM.
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-03-03   

Bry. Wiem, że z olejem jest jak z browarem - każdy leje co innego i uważa, że to co on leje jest najlepsze, aaaale się zapytam :P

Cały poprzedni sezon amatorskich upalanek lałem Valvoline VR1 Racing 5W-50. Zmiana co 2-3 imprezy w zależności od tego ile tych wyjazdów miałem w miesiącu. W aucie nie mam wskaźnika temp oleju (jeszcze...) ani chłodzenia oleju (raczej nie będzie, to tylko hondowe D15+minime i aż tak mi nie zależy).

A potem wchodzi mój kolega cały na biało i mówi, że lał kiedyś ten olej do byłego auta (Sr20 turbo z chłodzeniem oleju) i średnio był z niego zadowolony bo:

1. Łapał wysokie temp w ok. 130 stopni, mimo chłodnicy oleju
2. Bardzo wolno wytracał temp po zagrzaniu

Ów kolega zmienił olej na Shell Helix Ultra Racing 10W-60 i sytuacja bardzo się poprawiła, niższe temp maksymalne, plus dużo szybsze schładzanie.

Wiem, że porównuje tu trochę jabłka z pomarańczami (D15 NA vs Sr20 turbo) ale tak coś mi się wydaje, ze jak w jego silniku ten olej średnio się sprawował, to pewnie u mnie też można zalać coś lepszego. Docelowo pewnie wypróbuje tego Shella 10W60, ale to dopiero w cieplejszych miesiącach, bo jednak na temp w ok. 5-10 stopni, a takie mogą się jeszcze trafić w kwietniu i maju, raczej wolałbym coś "grubszego".

Przechodząc do pytania: co polecacie do upalania o paramterach zbliżonych do 5w50? Czy nie przejmować się i brać 10w60? Jeśli 10w60 to może macie jakieś inne sprawdzone typy niż shell? Chętnie poczytam jakie macie sprawdzony oliwy do upalania :)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2020-03-03   

W D i B serii obojętnie jaki olej zalejesz to po kilku kółkach będziesz miał ponad 130 stopni. Niestety kolektor wydechowy idący parę cm od miski nie pomaga. Ja leje do Integry Millersa 5W40 NT+, który jest olejem praktycznie wyczynowym, kosztującym 330zł za 5 litrów a grzeje się tak samo jak każdy inny olej jaki miałem, Valvo 5W50 też :D
_________________
VTEC CUP POLAND - Ogólnopolska liga time-attack dla hondziarzy! :D

www.vteccup.pl
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-03-03   

A do EP3 jest jakiś cudotwórczy olej? Ja leję Fuchsa 5w40 race pro s. Niedługo pewnie wymiana i się zastanawiam czy zmienić na jakiś inny czy lać to samo, nie mam odczytu temperatury więc ciężko coś powiedzieć czy dobrze czy źle się zachowuje.
 
 
Hondata


Auto: EJ2 K20
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 1671
Skąd: Mielec
Wysłany: 2020-03-03   

Lej to samo nie kombinuj
_________________
Jeżdżę serią... K serią... ===> Check It!! <===
 
 
F60 


Auto: F60
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-03-03   

Jarzomb napisał/a:
W D i B serii obojętnie jaki olej zalejesz to po kilku kółkach będziesz miał ponad 130 stopni. Niestety kolektor wydechowy idący parę cm od miski nie pomaga. Ja leje do Integry Millersa 5W40 NT+, który jest olejem praktycznie wyczynowym, kosztującym 330zł za 5 litrów a grzeje się tak samo jak każdy inny olej jaki miałem, Valvo 5W50 też :D


Możliwe że grzeje się tak samo,ale myślę że Millers silnik przy tej temperaturze chroni jednak lepiej.
 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2020-03-03   

nikesonmyfeet, jak się roz*ebie to będzie miał motywację na swap’a ;)
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-03-04   

wierzba, dokładnie z tego założenia wychodzę :D

Co do temp, panowie dobrze mówią - może i większość marek osiągnie te 130 stopni po kilku kółkach, ale z drugiej strony, lepszy olej zachowa swoje właściwości przy tej temp.

Poczytałem jeszcze trochę sam o tych olejach, podobno 10W60 w Hondzie to zło, prawda to? ;)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2020-03-04   

nikesonmyfeet napisał/a:
Poczytałem jeszcze trochę sam o tych olejach, podobno 10W60 w Hondzie to zło, prawda to?

pewnie do upalania w lato się nada, ale ja i tak wolałbym zalać 5W-40/5W-50 wraz z chłodnicą oleju
 
 
no_name21 


Auto: CIVIC V VTI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 180
Skąd: Tarnow
Wysłany: 2020-03-04   

Miałem 10w60 valvo w b16 turbo i wszystko miało się świetnie nawet przy temp 130 stopni, w k24 mam motul xcess 5w40 i jestem zadowolony
_________________

 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2020-03-04   

F60 napisał/a:

Możliwe że grzeje się tak samo,ale myślę że Millers silnik przy tej temperaturze chroni jednak lepiej.


Na pewno tak jest, dlatego właśnie go leję :) Ale sama temperatura jest praktycznie taka sama :)
_________________
VTEC CUP POLAND - Ogólnopolska liga time-attack dla hondziarzy! :D

www.vteccup.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna