Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzęt elektroniczny czyli od TV po radio.
Autor Wiadomość
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-05-08   

czekam na 12 pro :) ale telefon to jakby inna kwestia :D

Ciekawe to Sony, ja myślałem o którymś z Sony A7 ale póki co się nie nakręcam bo to towar dosyć niskiej potrzeby. :mrgreen:
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-05-08   

Krzyh00 napisał/a:
dzisiaj chyba dokonal zywota moj nikon d60, migawka zaczela wydawac dziwny dzwiek a po chwili "blad, ponownie nacisnij spust migawki" i wisi. naprawa chyba nieoplacalna tym bardziej ze to juz zabytek. poleci ktos jakies ciekawe body zeby mi nikkory z silnikiem pasowaly?


D90/D300, oczywiście używane bo to też już leciwe sprzęty. D90 to półka jak D60, wiec rozmieszczenie przycisków itd będzie miał jak w D60. D300 to już pół profesjonalny sprzęt, wiec będziesz musiał sie przyzwyczaić do innego body.

Gdybyś chciał konieczne coś nowszego, to już seria d7xxx, która też ma bagnet do obiektywów bez silnika, ale tutaj na szkłach z D60 nie poszalejesz bo to stare konstrukcje pod stare body. Musiałbyś pomyśleć o zmianie "szklarni", wiec równie dobrze możesz zmienić na coś bez lustra, tak jak pisze Pit. Technologia naprawdę poszła do przodu, i co lepsze konstrukcje nie ustepują lustrzanką.

I wcale nie musi to być sony A7ii za 5k za samo body. Seria 6xxx też ma bardzo dobre opinie, zestaw ze szkłem można kupić już za 3k. Dodatkowo masz adaptery, które pozwalają na podpięcie praktycznie każdego szkła, wiec możliwości doboru czegoś fajnego są ogromne. Plus oferta szkieł od samego Sony też systematycznie się powiększa.

Ostatecznie, i tak wszystko zależy od tego co fotografujesz. Jeśli są to amatorskie wykorzystania, i nie robisz zdjęć przy niskim świetle, to spokojnie szukaj D90 lub D300 i jeszcze kilka lat spokojnie popstrykasz.

Ale jeśli czujesz, że sprzęt Cię ogranicza np. przy małej ilości światła, to warto się zastanowić nad bezlusterkowcem. Wpisz sobie w google "Sony a6000" night samples" np i zobacz jakie zdjęcia to robi - i to bez statywu :)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Krzyh00 


Auto: jest! ;)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 1631
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2020-05-08   

nikesonmyfeet napisał/a:
na szkłach z D60 nie poszalejesz bo to stare konstrukcje pod stare body.


nie bardzo rozumiem, obiektywy sa w pelni kompatybilne miedzy seriami. glownie korzystam ze stalki nikkora 35mm i pasuje mi ten obiektyw do wiekszosci zastosowan.

w zmianie starego trupa na ciut nowszego nie widze sensu. w uzywki nie chce wchodzic bo nie wiadomo kiedy to padnie - moj mial 25k zdjec i zmarl wiec w sumie nie tak duzo, a gdzies tyle trzeba liczyc ze uzywki na handel maja albo wiecej. na ten moment rozwazam mocno d5600, na najnowszej serii mi nie zalezy tylko na tym zeby byl dostepny nowy, takze wydaje mi sie to rozsadny wybor, nowe body ciut ponad 2k widze stoi.
_________________
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-05-09   

Zamotałem się, bo wydawało mi się, że d60 miał wbudowany silnik AF (tzw śrubokręt) a jednak go nie ma... :) Podałem Ci zamienniki D70 a nie D60, który taki silnik miał.

Nie wiem jakie jeszcze masz szkła, ale 35mm rzeczywiście powinno bez problemu współpracować z d5600 - dobry wybór, jeśli chcesz zostać przy Nikonie i lustrzance ;)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
jakub476 
Ten od JDM'u w 1:24


Auto: ED6 D16Z2+, CW3
Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 842
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-06-20   

Komu sentymentalny set?

https://allegro.pl/oferta/sony-playstation-2-slim-gry-pady-pilot-pudelko-9409444820
_________________

Japanese roads in scale
Japanese roads garage
Instagram
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2636
Skąd: Mielec
Wysłany: 2020-07-04   

wiem że temat się już kilka razy przewijał ale może są jakieś nowości w temacie - do rzeczy - szukam robota sprzątającego/ odkurzacza - cel to ogarnięcie jednopoziomowego mieszkania o powierzchni 60m na którym grasuje 12 tygodniowy białas .. o taki :-P



korzysta ktoś z Xiaomi Viomi V3? macie doświadczenia ze zbieraniem sierści przez takie roboty ?
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
tym0 


Auto: E60 530i, GLC250
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 115
Skąd: PGO
Wysłany: 2020-07-05   

Yaca napisał/a:
wiem że temat się już kilka razy przewijał ale może są jakieś nowości w temacie - do rzeczy - szukam robota sprzątającego/ odkurzacza - cel to ogarnięcie jednopoziomowego mieszkania o powierzchni 60m na którym grasuje 12 tygodniowy białas .. o taki :-P

Obrazek

korzysta ktoś z Xiaomi Viomi V3? macie doświadczenia ze zbieraniem sierści przez takie roboty ?


https://www.euro.com.pl/o...cB&gclsrc=aw.ds

Jestem zadowolony. Nie mam psa, ale Żona długowłosa.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-07-06   

Xiaomi u dziewczyny ogarnia sierść kota. Co jakieś 2-3 tygodnie trzeva wyjąc włosy wkręcone w szczotkę i tyle. Dobrze sobie radzi. Nie wiem jak z dywanami i sierścią na nich.
 
 
tym0 


Auto: E60 530i, GLC250
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 115
Skąd: PGO
Wysłany: 2020-07-06   

Pit napisał/a:
Xiaomi u dziewczyny ogarnia sierść kota. Co jakieś 2-3 tygodnie trzeva wyjąc włosy wkręcone w szczotkę i tyle. Dobrze sobie radzi. Nie wiem jak z dywanami i sierścią na nich.


Mój z dywanami sobie nie radzi. Podwija, przesuwa, kombinuje i mu nie wychodzi. Aczkolwiek mam doświadczenie tylko z małym dywanikiem. Być może z dużymi jest lepiej.
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2636
Skąd: Mielec
Wysłany: 2020-07-06   

dzięki za info, dywanów i tak nie mam wiec luzz - chyba zdecyduje się na wspomnianego Xiaomi Viomi V3
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2020-07-07   

https://www.mediaexpert.p...cB&gclsrc=aw.ds

daje chłop radę ;-)
_________________

 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-07-07   

Cytat:

https://www.mediaexpert.p...cB&gclsrc=aw.ds

daje chłop radę ;-)


Bez radaru? Gdzie sie odbije tam jedzie?
_________________
 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-07-07   

Przed sprzętami bez radaru bym przestrzegał. To jest z grubsza ta sama technologia co roboty sprzątające z lidla za kilka stów.
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2020-07-07   

tym0 napisał/a:
Pit napisał/a:
Xiaomi u dziewczyny ogarnia sierść kota. Co jakieś 2-3 tygodnie trzeva wyjąc włosy wkręcone w szczotkę i tyle. Dobrze sobie radzi. Nie wiem jak z dywanami i sierścią na nich.


Mój z dywanami sobie nie radzi. Podwija, przesuwa, kombinuje i mu nie wychodzi. Aczkolwiek mam doświadczenie tylko z małym dywanikiem. Być może z dużymi jest lepiej.

To samio (S5). Zwykle jak idę do pracy to 2 dywaniki z toalety podnoszę i potem puszczam, bo sobie z nimi nie radzi. Mam jeden większy, ale jest taki gęsty, że i tak nic na nim nie robi a czasami głupieje jak ma zjazd z dywanu + jakiś mebel, to stwierdziłem, że dam mu na nim strefę wykluczenia :D
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
antek 


Auto: Motonóg & TSI & TDI
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 3009
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-07-07   

za 1,2k PLN masz już pełnoprawne Mi robot 1S z radarami, laserami, kamerami itp. Tylko bez mopa. Z aliexpress z przesyłką z EU, więc w 2 dni w domu bez vatu i cła. Zrobił już u mnie ponad 16 tys m2 i dalej chodzi jak nowy 8-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna