Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Oem+ Honda Integra TypeR // Karamba
Autor Wiadomość
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2017-03-19   Oem+ Honda Integra TypeR // Karamba

Witam , jest wolny dzień , to można spokojnie przedstawić mój nowy nabytek :]
Od niespełna pół roku rozglądałem się za zdrowym DC2 , po drodze miałem chwilę czarne DC2 z Szczecina , które to odkupił kolega z forum , a nastepnie po paru dniach byłem już w posiadaniu białego kruka 8-)


Model
Honda Integra typeR DC2 nr. #00584


Model z 1998roku , przebieg 87.000km :]


Silnik :

B18C6 seryjny bez ingerencji


Układ napędowy :
Seryjna skrzynia S80
Nowe sprzęgło OEM + MTF


Układ dolotowy :

-Seria


Układ wydechowy :

-Seria
-w planie zmiana na końcowy kwasiak od Hammera


Elektornika :
Seria


Koła :
-OEM Enkei
-w planie jakies 16 jdm


Zawieszenie :
-Seria

plany :
- gwint ISC w kwietniu przypłynie


Układ hamulcowy :

-Seria 282/262
- nowe OEM tarcze i klocki przód/tył


Body :
-Seria


Środek :

-Seria
- engine start button z S2K


Car-audio

- jakieś radio z wysuwanym wyświetlaczem do wymiany
-OEM głośniki przód i tył


MOC :
- Seria do zweryfikowania :]



Integra pochodzi z Niemieckiego salonu , najpierw była w jednej rodzinie , następnie auto odkupił sympatyczny młody chłopak z Rosji o imieniu Dimitrij razem z ojcem Sergejem, no i teraz jest w moim posiadaniu przyprowadzona z Dortmundu :)
Pierwszy właściciel serwisował ITRa tylko w ASO do 73.000km przebiegu.
Dimitrij miał ją półtora roku , co prawda nie serwisował jej , ale dostarczył do auta całą teczkę faktur z Hondy , wszystkie wymiany były robione w ASO Honda.

Wnętrze
Obecnie auto ma przebieg 87.000km , wnętrze utrzymane jest w świetnym stanie , nie nosi śladów uszkodzeń , tylna kanapa nie wyblakła i wygląda jak by nikt na niej nie siedział :]
Fotele w bardzo ładnym stanie , jedynie fotel kierowcy ma wymieniony materiał na siedzisku na podobny , reszta oryginał , prawy pasażera w b.dobrym stanie.
Ogolnie to jedyna ingerencja we wnetrzu auta , którą muszę zastąpić oryginalnym fotelem.
Zamontowany jest Engine start button z S2K , faktura z ASO :mrgreen:
Na desce rozdzielczej były naklejone dwa czerwone paski które udało mi się usunąć , i brakuje oryginalnej gałki którą zakupię nową z czasem :]

Karoseria
Auto jest w pełni oryginalne , poświadczone papierami z ASO i TUV o bez wypadkowości , ja sam też niczego się nie doszukałem.
Cała karoseria ma oryginalne blachy , nie było żadnej najmniejszej ingerencji blacharza , napraw czy stłuczki :->
Wszystkie szyby z pierwszego montażu , uszczelki nie naruszone.
Karoseria nie ma też śladów korozji , zaglądałem w progi , profile , czy też najbardziej newralgiczny punkt jak poszycia od wewnątrz gdzie nie było pasty uszczelniającej i woda z błotem zalegała w poszyciu , tam też jest zdrowa blacha bez korozji.
Auto zawsze było garażowane i nie jezdziło w zimę , czego widać efekty , brak korozji :)
Z minusów , jedno wgniecenie nadkola i dwie male dziurki do wyciągnięcia , jedno nadkole było malowane do lini załamania na karoserii , oraz drzwi kierowcy były malowane.
Jestem już w trakcie poszukiwań oryginalnych drzwi w stanie do podmiany bez rys i rdzy.
Zatem jedynym naruszonym elementem karoserii jest nadkole , bez naruszenia blachy ! Tylko lakieru.
Zderzak przedni przez te lata jednak trochę pracował , i lakier popępał , zrobiły się takie pajęczynki , a tylny ma obcierkę parkingową. Zatem zderzaki będą malowane od nowa.
Całe podwozie zostanie od nowa oczyszone , zakonserwowane , a zawias cały rozebrany i poskładany na nowo z pełną regeneracja i nowymi tulejkami.


Komora silnika
Tutaj tak samo nie było żadnej ingerencji w układ napędowy.
Skrzynia po wymianie MTFu i sprzęgła na OEM
Silnik po wymianie rozrządu i regulacji zaworów w ASO
Dodam że silnik nigdy nie był otwierany i nie bierze oleju jak zapewnia poprzednik co sam z czasem sprawdzę :]
Przy okazji tych wymian ITR dostał nową OEM pompę ABS , przewody zapłonowe filtry , pompe wody . nowy akumulator itd
Na chwilę obecną nie ma nic do zrobienia , poza olejem , jak zawsze zostaję przy oleju Millers :)
Układ wydechowy od kolektora po końcowy tłumik seryjny , jedynie pierwszego właściciela poniosło i dospawał dwie wielkie zagięte rury :(
Całe szczęście zderzak nie ucierpiał w żaden sposów wycięciami czy przypaleniem , zatem odwracalne.
Na chwilę obecną końcowy tłumik zastąpię nowym z kwasówki od Hammera.
Z czasem myślę o kupnie oryginalnego tlumika DC2.

Zawieszenie , układ hamulcowy
Kompletnie seryjne zawieszenie , stabilizatory , wahacze nie ruszone od fabryki , wymienione były poszczególne elementy gumek tulejek.

Układ hamulcowy seryjny , nowe tarcze i klocki OEM przód i tył.


Tak więc , po tych poszukiwaniach udało się dorwać super egzemplarz , uda mi się go przywrócić do oryginału w niemal 95% 8-)
Jak się dalej sprawy potoczą zobaczymy , jednak nie planuje dużych zmian a dbać o nią i doprowadzić do stanu idealnego.
Z takich wiekszych ingerencji wpadnie zawias ISC Sport , który już jest w drodze na kwiecień.
Natomiast seryjne zawieszenie oddam do regeneracji , i w każdej chwili będę mógł przywrócić do serii :)

Na chwilę obecną mam kiepskie fotki , bo auto muszę doprowadzić do porządku.
Kolega HondaFan pomógł przy wyborze lustrzanki , jak się nauczę obsługiwać to będą lepsze pstryki :->
Karoseria była oklejona folią w jakieś wzorki , lakier wymaga korekty którą wykona Mobilek , i nałoży powłokę :)
Kilka podglądowych , fotka wnętrza jeszcze z ogłoszenia , jak pisałem pasków czerwonych na desce już nie ma , dywaniki jadą do mnie nowe OEM, tych ze zdjęcia też już nie ma.

Pozdrawiam !




Z drogi powrotnej z Dortmundu , moje E60 za mną w tle się schowało :P
Już na tym parkingu zerwałem w wolnej chwili folię z drzwi , resztę jak tylko dojechałem do domu , do ciemnego siedziałem az wszystko zeszło bo bym nie mógł spać :lol: :lol: :lol:


Poszycia , nadkola jak mówiłem sprawdzone , brak rdzy , głosniki nie ruszane nigdy 8-)


Teczka za posiadania kolegi z Rosji hehe , wszystko udokumentowane :)


_________________
Ostatnio zmieniony przez Karamba_DC2 2019-07-14, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
gusbo


Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 954
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2017-03-19   

Fajna. Super, że ją uratowałeś :ok:
_________________
Past is the Future.
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2636
Skąd: Mielec
Wysłany: 2017-03-19   

gratuluje zakupu! fajnie że da się jeszcze upolować nie zmęczony okaz z taki niskim przebiegiem i zadbanym wnętrzem ! :ok:
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
memo88 


Auto: FK2R K20C1
Dołączył: 23 Wrz 2015
Posty: 467
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2017-03-19   

Damn autko wygląda mega dobrze 8-) !!! Ściąg jeszcze te czerwone dodatki z deski bo trochę rażą w oczy... Gratulacje piękna sztuka!
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2017-03-19   

memo88, dwa razy w opisie pisałem że już ich nie ma :lol: :lol:
Zwyczajnie w świecie zabrałem się za tyle innych tematów że nie mam czasu wnętrza wypucować i fotek zrobic :->
Między innymi remontuje garaż dla DC2 , ale o tym za chwilę :mrgreen:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Karamba_DC2 2017-03-19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
memo88 


Auto: FK2R K20C1
Dołączył: 23 Wrz 2015
Posty: 467
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2017-03-19   

Karamba_DC2 napisał/a:
memo88, dwa razy w opisie pisałem że już ich nie ma :lol: :lol:


Sorki faktycznie mój błąd :oops:
 
 
Krzyh00 


Auto: jest! ;)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 1631
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-19   

Najlepszy kolor 8-)

Upalalbym :oops:
_________________
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2017-03-19   

Ja tam nie upalam , bo i tak nie jedzie :lol:
Żółte ejk20 mam do upalania, tego do pieszczenia , najlepsze zetawienie , i jeszcze osobny dupowoz i auto robocze :lol: :lol:
Kobieta powoli się za głowę łapie czy ja aby normalny jestem :mrgreen:
_________________
 
 
PeTeR47 


Auto: DC2 / FN2
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 149
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2017-03-19   

Boże świetna jest :shock: Musi być coś w tych ITRach skoro już kolejnego kupujesz, gratulacje laleczki :-)
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2017-03-19   

To moje czwarte DC2 , tutaj już wiem że zostanie na dłużej , w tym celu były intensywne poszukiwania :mrgreen:
_________________
 
 
KubaJDM 
Kuba


Auto: Ferio Access
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2003
Skąd: FG-FMI-PZ
Wysłany: 2017-03-19   

Ja już swoje odczucia Ci napisałem :mrgreen: :super: :super:
Szkoda, że razem z moją nową gałką od DC2 nie było drugiej to byś miał za pół darmo. Nie chciałbyś jakiegoś fajnego radyjka od Gathersa? Wychodziły takie typowo do DC2 + do tego możemy ściągnąć głośniki z najwyższej półki(na tamte lata :lol: ) które podpinasz pod oryginalne kostki i wsio gra jak należy, ba... W połączeniu z oryginalnym radiem będziesz więcej niż zadowolony :mrgreen:
_________________
http://www.facebook.com/98ferio
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2017-03-19   

Ale kot! Kurde podoba mi się taka biała Integra 8-) Gratki!
_________________

 
 
Mareczuczek 


Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 1004
Skąd: Łomża
Wysłany: 2017-03-19   

Świetna jest ta integra, po detailingu będzie wyglądała lepiej jak z fabryki :shock: :shock:
Udokumentowana przeszłość auta też wielki +! Od siebie też dorzucisz z 3x tyle faktur do tej teczki :)
 
 
Hondata


Auto: EJ2 K20
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 1671
Skąd: Mielec
Wysłany: 2017-03-19   

Super jest! Ale weź Pan daj spokój z jakimiś wydechami "od Hammera" zostaw ją w 100% w oryginale... bo tak to sie zacznie od niewinnego wydechu , przez grubsze mody... ;-)
_________________
Jeżdżę serią... K serią... ===> Check It!! <===
 
 
thomac 
nieludzki dogtor


Auto: Dodge+Honda+BMW
Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 615
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-19   

Gratuluję pięknej sztuki :mrgreen:

Hondata napisał/a:
Super jest! Ale weź Pan daj spokój z jakimiś wydechami "od Hammera" zostaw ją w 100% w oryginale... bo tak to sie zacznie od niewinnego wydechu , przez grubsze mody... ;-)


x2

Dałbym tylko oem 16x7 z fajną oponą i trzymał pod kocem ;-)
_________________
British Racing Gentleman
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna