Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pilar
2018-06-20
Civic EG "Peanut"
Autor Wiadomość
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2017-06-04   

Trochę odkopię :)

Dokupiłem trochę "sprzętu" do ścigania:







Lowcost w opór, ale wychodzę z założenia, że równie dobrze mogę się nie wkręcić, wiec nie ma co wydawać mucho pesos. Dodatkowo ten LS2 na jakiś skuter też się nada gdyby co ;)

Ogarnałem sobie też dolocik nieco wzorując się dolotem Spoona do EK oraz różnymi race carami z JP. Z tego co widzę, to wiekszośc japów, o ile nie jeżdzą na ITB, odeszła już od stożków i montują oem puchy z większą rurką, wiec zrobiłem podobnie ;)



No i na koniec udało mi się kupić bardzo fajną i chyba dość rzadką rozpórkę przednią firmy Re-Works





Oraz umyłem nieco komorę:



Na wstępie, ten smerfowy niebieski to wymysł poprzedniego właściciela :roll: Mi osobiście nie leży, i kolor komory zmieni się przy pierwszej okazji do wyciągnięcia silnika.

A jutro planowane dokończenie strojenia i odpalenie VTECa przez Niutona :)

Co do startów, to planowałem zacząć wcześniej... Liczyłem, że uda mi się pojechać "gdzieś' 28 maja, ale nie wyrobiłem się ze strojeniem. Wychodzi na to, że pierwsze moje zawody to będzie TA na zlocie syfik klubu. :)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Japoniec 
:) The champ is here


Auto: Fiat 126p Maluch Trophy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 4060
Skąd: Sopot
Wysłany: 2017-06-04   

CRX Wayna z Teamrice kultowy :) ale był tam też Gill ( mega typ ) https://www.youtube.com/watch?v=sDJoOf8DNk4

https://www.youtube.com/watch?v=zHKctkv8Fw8 :P To były czasy

Pamiętam że jarało mnie to jak dzieciaka gdy widziałem zamknięte szafy na
prędkościomierzach i obrotomierzach.

W sumie szkoda że zakończyli działalność bo wpływ na cały świat RICE mieli ogromny
https://www.youtube.com/watch?v=NLDWHNkuLvA

Gratuluje twój Civic przywołał miłe wspomnienia. Fajny wóz trzymam kciuki za dalszy rozwój tego wozu.
_________________
Zaburzenia Narcystyczne
Idiolatria

Od lat bawią mnie do łez.
Ostatnio zmieniony przez Japoniec 2017-06-04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2017-06-04   

kolor komory nijak nie pasuje do koloru budy, ale sam w sobie nie jest zły. jeśli dobrze pomalowane to bym nie zmieniał, a pomalował pokrywę zaworów ;-)
_________________
 
 
Arkadio

Dołączył: 08 Wrz 2013
Posty: 437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-06-05   

kolor komory zainspirowany eSką Kamila, jak nic :mrgreen:
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2017-06-05   

Japoniec napisał/a:


Gratuluje twój Civic przywołał miłe wspomnienia. Fajny wóz trzymam kciuki za dalszy rozwój tego wozu.


Do usług ;) Czerpie dużo inspiracji z starych dobrych projektow, wiec może uda się cześciej :)

Arkadio napisał/a:
kolor komory zainspirowany eSką Kamila, jak nic :mrgreen:


Nie śmiałbym porównywać :oops:
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Emre
Panicz!


Auto: GTI+, R20
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 11144
Skąd: zerodwadwa
Wysłany: 2017-06-06   

Japoniec napisał/a:
W sumie szkoda że zakończyli działalność bo wpływ na cały świat RICE mieli ogromny
https://www.youtube.com/watch?v=NLDWHNkuLvA


ale to były czasy... :oops:

miałem 18 lat, civica vti i byłem królem życia... 8-)
_________________
JDMO Shop -> Ramki pod tablice JDMO oraz Naklejki Forumowe.

- Kredyty firmowe od pierwszego dnia działalności
- Leasing
- Faktoring

Info -> priv
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-06-06   

ja jak widzę ten film to aż mam ciary:

Od tego wszystko się u mnie zaczęło, całą swoją młodzieńczą fascynację JDM kojarzę chyba najbardziej z tym właśnie filmem.
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2636
Skąd: Mielec
Wysłany: 2017-06-07   

u mnie zdecydowanie ten! czuje sie od razu 15 lat młodszy :-P

_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
Japoniec 
:) The champ is here


Auto: Fiat 126p Maluch Trophy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 4060
Skąd: Sopot
Wysłany: 2017-06-08   



U mnie najpierw królował CRX Wayna i szukanie co to za pakiet spojlerów

a później Civic Turbo - Arona



Gdzieś jeszcze mam naklejki które dostałem od nich Teamrice z tym śmiesznym kubankiem do ryżu :-)
_________________
Zaburzenia Narcystyczne
Idiolatria

Od lat bawią mnie do łez.
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2017-08-02   

Howdy! Odkopie bo trochę sie działo przez ostatnie półtora miesiąca. 18-06 pojechałem na zlot CKPL gdzie auto przeszło chrzest na torze. Niestety mało udany :D

W drodze:



na lotnisku:



Zaraz po dojechaniu z Warszawy do Białej, pojawiły się problemy z trzymaniem wolnych obrotów, auto nieco przygasało. Mimo to zdecydowałem się wystartować, udało się przejechać jedną 10 minutową próbę, czyli jakieś 4 okrążenia. Mam dwa zdjęcia z próby od znajomego ;)





Po zjeździe z próby, auto znów zaczęło przygasać, i za drugim czy trzecim razem nie odpaliło. Postanowiłem dać mu chwilę na ochłonięcie, ale niestety problem pozostał. Auto kręciło, ale nie chciało odpalić. Kolega przyglądający się moim próbą, stwierdził "nie chce Cię martwić, ale silnik wydaje dźwięk jakby nie miał kompresji"... :shock: Także tego, z pomocą Mateusza zrzuciliśmy pokrywę, koło i spróbowaliśmy zakręcić wałem. Diagnoza: zerwany klin na wałku rozrządu (wał obracał się normalnie, kółko wałka również ale zawory jak i wałek stały w miejscu). Auto wróciło na lawecie do Warszawy...

Na miejscu sytuacja nie wyglądała lepiej. Okazało się, że doszło do przegrzania głowicy, co jest o tyle dziwne, iż temperatura na seryjnym wskaźniku nigdy nie przekroczyła połowy skali, co więcej, zrobiłem jedno kółko na schłodzenie, mimo, że teoretycznie nie było potrzeby. Głowica okazała się śmietnikiem, gdyż na wysokości cylindrów 2 i 3 poszła do góry o 1mm... W zasadzie do dziś nie do końca wiadomo co się stało, śmiem twierdzić, że głowica musiała być kiedyś mega przegrzana i to doprowadziło do jej uszkodzenia. Generalnie auto jest już poskładane na "nowej" głowicy, i wszystko wydaje się być ok. Oby :D

Co do samej jazdy po "torze": fun miałem NIESAMOWITY i jestem pewien, że to nie ostatnia wizyta. Niestety nie dysponuje miarodajnym czasem do sprawdzenia osiągów moich i auta, gdyż na zlocie ktoś coś pomieszał (podobno jedno auto miało dwa tagi i rozjechały się wyniki) i policzony został tylko czas z kółka chłodzącego :lol:

Auto, mimo braku stabów i średniej opony prowadzi się fajnie. Praktycznie zero podsterowności, lekka nadsterownośc pojawia się jedynie przy mocnym hamowaniu, ale na tyle, aby pomóc "złamać" się w zakręt. Ten sezon przejadę pewnie już bez stabów, na przyszły sezon zapewne wleci zestaw z EG6. Na tą chwile na pewno nie chce bardzo grubego staba na tył.

Co do dalszych startów w tym sezonie, to niestety awaria trochę uszczupliła budżet. Planuje pojechać na ostatnią runde RaceDay na torze Łódź 21-10, może wcześniej uda się zaliczyć jakiś start na Słomczynie, ew Race Day na Ułęzy na koniec września.

Z innych modów, to chyba będę się pozbywał swoich Recaro z Evo iV na rzecz sztywnego kubła. Fotele są fajne na co dzień i okazjonalne upalanie, ale na dłuższą metę auto ma byc użytkowane głównie po torze, i myślę, że sztywny kubeł i szelki znacznie poprawią czucie auta.
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Mareczuczek 


Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 1004
Skąd: Łomża
Wysłany: 2017-08-02   

Słaba ta akcja z silnikiem.

nikesonmyfeet napisał/a:
na przyszły sezon zapewne wleci zestaw z EG6


O wiele wiele lepszy i niewiele droższy będzie stab z mb6 ;-)
 
 
bialy56 


Auto: Civic EG4 B16
Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 68
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2017-10-03   

Piękny kolor. Kawa z dużą ilością mleka ;)
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2017-11-05   

Dzięki za odkop ;) Auto śmiga, ma moc. Słabym ogniwem na tą chwile wydaje się być wydech, który ma jakies 1,8 cala wewnątrz no i mega długa skrzynia, odziedziczona po aucie dawcy z którego poprzedni własciciel brał swapa silnia (EG sedan USDM z D15B7, nie jestem pewien która wersja). Skrzynia na tą chwile musi zostać, ale co do wydechu to na wiosne (albo może troche wcześniej) wleci nowy wydech o większej średnicy. Kupiłem też tłumik końcowy pod ten nowy układ ;)

Untitled

Jakiś czas temu kupiłem też tylną rozpórke Spoon'a. Przydała by sie ori lotka, ale cena zabija... :)

Wczoraj mieliśmy mały wypad na miasto z Wojtkiem i kilkoma innymi ziomami. Wojtuś coś tam strzelił z aparatu, oto efekt ;)







_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Mareczuczek 


Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 1004
Skąd: Łomża
Wysłany: 2017-11-06   

Dobre połączenei koloru budy i felg, podoba mi się :-D
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2017-11-06   

Dzięki, tym bardziej, że pomysł na kolor w sumie nie był mój :mrgreen: Kolor koła chyba akurat się zmieni na następny sezon, o ile nie całe koło. Jeśłi będę malował ultralite to pewnie grafit albo czerń :)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna