Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Samochody elektryczne
Autor Wiadomość
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-07-13   

Kumam, elektryk to nie jest teraz jeszcze na pewno auto dla każdego. Trzeba mieć i trochę cierpliwości, i dostosowane potrzeby w jeżdżeniu autem i odpowiedni zasób kasy, chociaż oferta Hyundaia jest już całkiem przystępna. Nie jest moim celem się tutaj przekrzykiwać co jest lepsze. Jak ktoś gania po Europie tysiąc km dziennie to zdecydowanie nie dla niego. Także przyjąłem do wiadomości, że dla Ciebie jest to nieużywane i mam nadzieję, że temat nie przerodzi się w jedną wielką przepychankę o elektrykach. :)

A co do tego co można mieć za daną cenę, to wiadomo, że można różne produkty tutaj umieścić. Tylko nie wiem czy człowiek który kupuje sobie Teslę patrzy w ogóle na takie auta jak wymieniłeś. Raczej nie. Do tego każde auto z wymienionych jest chyba wolniejsze niż Tesla model 3 w najwolniejszej wersji, nie wspominając o wersji long range czy performance.

Jeszcze z dobrych wiadomości dla obecnych i przyszłych właścicieli elektryków, wydaje się że branża deweloperska zaczęła zauważać lukę w swoim budownictwie mieszkalnym i przynajmniej w Gdańsku pojawiają się pierwsze inwestycje z ładowarkami na terenie osiedla, ale też z gniazdami trójfazowymi przy miejscach parkingowych. Ja u siebie w hali niestety tego nie mam, ale dwa bloki dalej jest człowiek z Tesla model s (p100d :mrgreen: ) i wiem, że na osobnym liczniku założył już u siebie w komórce która jest obok miejsca, gniazdo trójfazowe do ładowania auta.
 
 
Johnson 


Auto: Cooper S R53 '06
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 480
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-07-13   

Napewno w posiadaniu elektryka w Polsce wciąż brakuje uniwersalności.
Na pewno inaczej byśmy rozmawiali, gdyby pomiędzy punktami ładowania było max. 100km przy każdej autostradzie lub drodze szybkiego ruchu.
Ja na dzień dzisiejszy jestem pozytywnie zaskoczony, że za 180k można mieć nowe auto z 450km zasięgu. Dla wielu osób jest to jak widać wystarczające.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-07-14   

U naszych zachodnich sąsiadów chyba jest/będzie obowiązek, aby na każdej nowej stacji benzynowej była też ładowarka do aut elektrycznych. Zawsze to krok w dobrą stronę.

Johnson napisał/a:
Ja na dzień dzisiejszy jestem pozytywnie zaskoczony, że za 180k można mieć nowe auto z 450km zasięgu. Dla wielu osób jest to jak widać wystarczające.

Widziałem już kilka sztuk elektrycznej Kony w Gdańsku, widać, że coś tam się sprzedaje. Bardzo fajne rodzinne autko dla ludzi którzy jeżdżą głównie wokół komina. Do setki poniżej 8 sekund, do miasta więcej niż wystarczająco. Ze świateł w mieście myślę, że w większości przypadków można być pierwszym, bo 0-60km/h ma przezarąbiste.




 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2020-07-18   

Z nowych Hond, to ten pierdziołek podoba mi się najbardziej https://www.honda.pl/cars...e/overview.html
Nie NSX, nie CTR, a właśnie ten sympatyczny maluszek :-)

_________________
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-07-22   

Tesla w końcu stworzyła polską podstronę i można zamówić auto bez żadnych kombinacji, do tej pory ludzie brali auta głównie od pośredników którzy narzucali swoją marżę więc średni interes. Do tego w Warszawie powstał póki co "punkt odbioru Tesli", bo ciężko to nazwać salonem, ale Tesla podobno już szuka lokalizacji pod pełnoprawny salon w Warszawie. Skoro już Tesla zaczęła zauważać ten mikro-rynek aut elektrycznych jakim jest Polska to spodziewam się przynajmniej kilku nowych superchargerów rozsianych po Polsce.



:ok:

Krychu, jestem ciekawy czy ta Honda to będzie realna konkurencja na rynku, oby. :)
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-07-22   

Komu nową elektryczną Konę za 100k brutto? :mrgreen: :shock:

Cytat:
Finansowanie dopasowane do Ciebie.
Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, którzy chcieliby skorzystać z programu dopłat rządowych „Zielony Samochód”🤔 do samochodów elektrycznych, Hyundai przygotował pulę bogato wyposażonych samochodów Kona Electric w wersji Style w cenach od 124 502 zł do 124 939 zł brutto. Klienci, którzy zakupią zeroemisyjnego Hyundaia i uzyskają rządową dopłatę w wysokości 15% ceny zakupu będą mogli się cieszyć nowym elektrycznym SUV-em już za 105 826,70 zł gdy wybiorą kolor Galactic Gray lub 106 198,15 zł w przypadku wyboru innych kolorów. Dostępność samochodów w podziale na kolory prezentuje się następująco: Galactic Gray - 30 sztuk, Chalk White - 20 sztuk, Dark Knight - 10 sztuk, Pulse Red - 10 sztuk.
 
 
konstruktor 

Auto: EK3
Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 366
Skąd: ZG/Dychów
Wysłany: 2020-07-23   

Limon Na rynku pojawił się inny gracz : 'Volvo' Polestar 1 oraz Polestar 2
https://www.polestar.com/en-ch/polestar-1/

https://www.polestar.com/en-ch/polestar-2/

Podobno wykonanie oraz jakość materiałów wygrywa z Teslą.

Dodatkowo poznaliśmy cenę VW id3 ST , /Volkswagen ID.3 1ST w najtańszym, podstawowym wariancie kosztuje 167 190 zł./ - ależ to jest straszne, może na żywo będzie lepiej.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-07-23   

Fajne! Aczkolwiek jeżeli chodzi o jakość wykonania to nie powiedziałbym żeby było tu wiele do pobicia, Tesla jest wykonana tak sobie według mnie. :mrgreen:

Co do Volvo to jest fajne dla Kowalskiego z grubszym portfelem, który niekoniecznie chce pokazywać że ma elektryka. Ja bym wolał Teslę, bo chciałbym bardziej "geekowskiego" elektryka, który aktualizuje się przez wifii jego oprogramowanie rozwija się z miesiąca na miesiąc, ma ogromną społeczność użytkowników, można sobie rozpalić w kominku, puszczać w święta jakieś głupie piosenki w takt mrugania światłami itp... :mrgreen:


btw. Oba auta w podobnej cenie...droga wg mnie ta Honda E. Chyba, że to auto nie tylko do miasta, ale i w trasę można pojechać, ale prognozowany zasięg na poziomie 200km nie wróży temu samochodowi jakiegoś spektakularnego sukcesu. Nissan Leaf za 100k ma zasięgu około 300km. 200km to według mnie przymało nawet do miasta.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-07-23   

Cytat:
Tesla Model 3 Standard Range Plus – cena 199 990 zł, leasing 2 203 zł/mies. (netto), dostawa wrzesień 2020,
Tesla Model 3 Long Range AWD vel „Długi Zasięg” – cena 239 990 złotych, leasing 2 643 zł/mies., dostawa wrzesień 2020,
Tesla Model 3 Performance – cena 264 990 zł, leasing 2 919 zł/mies., dostawa wrzesień 2020,
Tesla Model S Long Range AWD vel „Długi Zasięg” – cena 364 990 zł, leasing 4 020 zł/mies., dostawa wrzesień 2020,
Tesla Model S Performance – cena 439 990 zł, leasing 4 846 zł/mies., dostawa wrzesień 2020,
Tesla Model X Long Range AWD vel „Długi Zasięg” – cena 389 990 zł, leasing 4 296 zł/mies., dostawa listopad 2020,
Tesla Model X Performance – cena 464 990 zł, leasing 5 122 zł/mies., dostawa listopad 2020.
Z naszych pobieżnych obliczeń wynika, że kwoty są o 10-12 procent niższe niż ceny Tesli w Holandii. Na przykład z cennika holenderskiego wynika, że Tesla Model 3 kosztuje równowartość 227,1 tysiąca złotych. U nas – od 199 990 złotych.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-07-28   



Oby ten projekt nie podzielił losów wszystkich innych projektów pod tytułem "samochód made in poland". Chciałbym, żebyśmy mieli swoją markę z prawdziwego zdarzenia.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-07-30   

Cytat:
Tesla firma inna niż wszystkie🤔
(długo ale przeczytajcie cały tekst, to naprawdę ciekawa historia)
Tak, musicie wiedzieć że to jest fakt.
Żadna inna firma na świecie nie działa tak jak Tesla.
Główną różnicą jest Elon Musk, szef firmy który jest ciągle
w stałym kontakcie z użytkownikami aut Tesli i fanami na całym świecie głównie poprzez Twiitera.
Prawda że Elon czasami ma za długi język i przez to ma czasami problemy (komisje, kary finansowe itd, itd) ale czy znacie prezesów innych firm? Czy potraficie nie zaglądając do netu podać ich nazwiska? Powiedzieć czym jeżdżą? Co lubią, jakie mają zdanie na różne tematy?
Właśnie, odpowiedź brzmi NIE, ja również nie znam prezesów dużych i starych producentów aut.
Tesla ma inne podejście do wszystkiego, działa szybko powiedziałbym impulsywnie, nie roztrząsa problemu zbyt długo tylko stara się znaleźć rozwiązanie jak najszybciej.
To co innym producentom zajmuje 6 miesięcy w Tesli inżynierowie na czele z Elonem potrafią rozwiązać w tydzień.
Takie są fakty, opowiem Wam jeden przypadek który u innych producentów nie mieściłby się w głowie.
Otóż jeden klient który zakupił dość wczesny Model S miał problem bo "zgłupiały" mu wycieraczki, nie działały jak należy wykonując dziwne i niekontrolowane ruchy.
Klient miał na drugi dzień jechać w długą trasę więc zadzwonił wkurzony do Tesli i nawtykał im że ma problem a jeszcze większy pojawi się jutro gdy przyjdzie w deszczu jechać mu kilkaset kilometrów niesprawnym autem.
Przyszła noc, a informacja dotarła do Elona, i wiecie co zrobił?
Przytrzymał cały zespół informatyków odpowiedzialnych za soft Auta przez noc w firmie, został z nimi i powiedział że muszą zrobić coś aby klient rano wyjeżdżając z garażu nawet nie pamiętał że miał jakiś problem z autem.
Siedzieli wiele godzin aż znaleźli przyczynę, napisali odpowiedni program który miał naprawić problem z wycieraczkami po czym przesłali pakiet do auta klienta.
Kiedy rano właściciel auta odebrał telefon od serwisu Tesli został poinformowany że auto zostało naprawione i może on śmiało jechać w trasę.
Zdziwienie klienta było ogromne, jak to auto naprawione, przecież stało całą noc w garażu???
Ale kiedy wyjechał i uruchomił wycieraczki działały wzorowo...
Taka jest Tesla i taki jest Elon, jedyny w swoim rodzaju "prezes" który nie boi się ludzi ani ciężkiej pracy.
Czy prezes Audi czy Renault zostałby z całym zespołem programistów całą noc w firmie dla jednego klienta???
Chyba znacie odpowiedź...

MarioTeslaFan
 
 
DoSeR 


Auto: Civic EJ2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 477
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2020-08-01   

Elon to jest gość 8-)
 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-09-24   

Cytat:
Tesla zaprezentowała nowy rodzaj ogniw które od 2021 roku mają napędzać jej auta (a przynajmniej Model S, zapewne i X dzięki czemu Ska zyska ponad 840 km zasięgu na jednym ładowaniu).
Ogniwo jest wyraźnie większe i ma symbol 4680, co oznacza nic innego jak średnicę 46 mm i wysokość 80 mm.
Dzięki takiej "spuchniętej" konstrukcji pakiety będą znacznie bardziej wydajne co przełoży się bezpośrednio na zasięg.
"Grubasek" gromadzi pięciokrotnie więcej energii, przekłada się to na 16% większy zasięg i sześciokrotnie większą moc.
Taka konstrukcja obniża również koszt baterii w przeliczeniu na dolara za kilowatogodzinę o 14%. Oznacza to, że większy rozmiar ma kluczowe znaczenie, ponieważ zapewnia akumulatorowi znaczne zalety i kosztuje mniej w produkcji.
Dzięki temu Tesla będzie mogła zbudować auto za 25 tys $
a nowa technologia baterii ma w tym pomóc w znacznym stopniu.
MarioTeslaFan
źródło;
Tesmanian
Carwow


 
 
tym0 


Auto: E60 530i, GLC250
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 115
Skąd: PGO
Wysłany: 2020-09-28   

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-09-28   

Jak ktoś ma jakieś fajne auto na benzynę to trzeba dwa razy się zastanowić przed sprzedażą bo kto wie kiedy przestaną to produkować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna