Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Honda Integra TypeR DC2 #6249 - Jarzomb
Autor Wiadomość
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2019-01-11   Honda Integra TypeR DC2 #6249 - Jarzomb

Siema! Na pierwszy ogień idzie ITR! Kupiłem go w styczniu 2018 od Kamila z Mińska Mazowieckiego. Auto w 100% bezwypadkowe, mega zadbane, w większości w oryginalnym stanie :) Oczywiście po kupnie musiałem ją trochę pod siebie zrobić, bo parę rzeczy mi się nie podobało, ale nadal będzie utrzymywana w stanie możliwie bliskim oryginału :)

MODEL: Honda Integra Type R DC2, 2001, Starlight Black Pearl;

SILNIK: B18C6 - seria;

UKŁAD DOLOTOWY: Tegiwa Carbon Airbox;

UKŁAD WYDECHOWY: Skunk2 Alpha 4-2-2-1 + 2,5" na środkowym noname i końcowym Mar-Tec;

ELEKTRONIKA: Uniwersalny Komputer Pokładowy (nie zamontowany na stałe, w schowku jest kostka); Potrzebowałem taki sprzęcik żeby mieć kontrolę nad temperaturą i ciśnieniem na Nurburgringu, bo zależy mi żeby ten silnik jak najdłużej pojeździł.

UKŁAD NAPĘDOWY: seria S80;

ZAWIESZENIE: gwint AP, reszta seria;

UKŁAD HAMULCOWY: Tarcze OEM, klocki Ferodo DS2500, Tegiwa Brake Stopper;

BODY-KIT: seria + gumowy splitter pod dokładką;

ŚRODEK: totalna seria, nawet radio oryginalne Honda, OEM kierownica MOMO, czarne Recaro wymienione na czerwone;

CAR-AUDIO: seria;

INNE: felgi Asahi-Tec 16" z JDM DC2 98 Spec, opony Toyo R1R 205/45/16

PLANY: zmiana środkowego tłumika na coś porządnego, przepustnica 70mm, obróbka ssaka, wałki Skunk2 Stage 1, regulowane kółka rozrządu, wydajniejsze wtryski, pomalować felgi na nowo;

MOC: 190KM, shamowane przed modami na 194KM, obecnie powinno być koło 205KM

Wykres:


Tak to jedzie:
https://www.youtube.com/watch?v=m9A7UYZLBn4

A tak na Nurburgringu (celowo taki poskładany filmik żeby mniejwięcej określić tempo bez żółtych flag i innych przeszkadzajek, bo ani jednego czystego kółka nie udało się zrobić):
https://www.youtube.com/watch?v=PNthWrcvUKA

ZDJĘCIA:
(Pełny album tutaj: KLIK!)

































 
 
KubaJDM 
Kuba


Auto: Ferio Access
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2003
Skąd: FG-FMI-PZ
Wysłany: 2019-01-11   

Piękny stan jak na taki przebieg! Dbaj o nią :-D
Czarnych Recaro nie masz na sprzedaż? :mrgreen:
_________________
http://www.facebook.com/98ferio
 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2019-01-11   

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Piękny stan jak na taki przebieg! Dbaj o nią :-D
Czarnych Recaro nie masz na sprzedaż? :mrgreen:


Niestety, tego moda zrobił poprzedni właściciel, więc czarnych niestety nie mam :D Ale jakby co, mam na sprzedaż takie same recaro tylko szare (z Lancera Evo III). Jeżdżą u mnie w Civicu. Jakby co to PW

 
 
fulek 


Auto: TypeS na ropę
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2728
Skąd: Kalisz/Kluczbork
Wysłany: 2019-01-11   

Weź tym zacznij jeździć w TAP :-P
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2019-01-11   

Czarne DC2 na torze zawsze dobrze wygląda, ehhh wracają wspomnienia :-D :-D

Kojarzę tą sztukę, prawie byłem ją oglądać :mrgreen:
Zaglądałeś w tylne poszycia? Zdejmij boczki, i sprawdz ich stan, dostaje się tam woda i błoto, i może już się coś dziać, to najbardziej newralgiczny pkt tego auta.
A tak to dbany ITR potrafił zrobić 500kkm na nieotwieranym silniku, zatem będzie jeszcze służyć używany z głową 8-)
_________________
 
 
krukowskid 

Auto: ED9 ED6 FK8
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-11   

Udało się opisać w końcu :P Ja na szczęście nie jestem taki zwariowany, żeby za integre położyć taki hajs po jaki chodzą, raz byłem bliski kupienia accorda type-r, ale to o połowie tańsza zabawka
 
 
Mareczuczek 


Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 1004
Skąd: Łomża
Wysłany: 2019-01-11   

Integra - moje kolejne samochodowe marzenie 8-)
Jedyne czego mi brakuje to JDM frontu ale i tak jest świetna :-D
 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2019-01-11   

fulek napisał/a:
Weź tym zacznij jeździć w TAP :-P


Nie ma opcji :D Jakbym chciał Integrę na sku*wienie i wybebeszenie to bym kupił jakąś w dużo gorszym stanie i tańszą :D Ta okazjonalnie się przejedzie po torze i tyle :D

Mareczuczek napisał/a:
Integra - moje kolejne samochodowe marzenie 8-)
Jedyne czego mi brakuje to JDM frontu ale i tak jest świetna :-D


Myślałem że to będzie mój pierwszy mod. Jeśli byłaby biała, albo żółta, to może, ale w czarnej bardziej podoba mi się EDM. Ogólnie to zakochałem się w tym froncie, choć do tego się dochodzi z czasem chyba :D

Karamba_DC2 napisał/a:
Kojarzę tą sztukę, prawie byłem ją oglądać :mrgreen:
Zaglądałeś w tylne poszycia? Zdejmij boczki, i sprawdz ich stan, dostaje się tam woda i błoto, i może już się coś dziać, to najbardziej newralgiczny pkt tego auta.
A tak to dbany ITR potrafił zrobić 500kkm na nieotwieranym silniku, zatem będzie jeszcze służyć używany z głową 8-)


Ona stała wystawiona na czarnych JR, mocno zglebiona :D Co do nadkoli, jeszcze nie sprawdzałem, ale wiem, że nadkola były już tu robione, więc może ogarnięte to jest w sposób taki, że nic się nie dostaje do środka już. Co do silnika, po dwóch sesjach na Silesii, 6 okrążeniach Ringu i z 2000km, oleju ubyło może z 2mm na bagnecie :D Więc jest bardzo spoko :D
 
 
carl0s 


Auto: AF01 & AP1, JCE10
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 199
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-11   

Jarzomb gratuluje tematu i 50 postów :-D Tak na serio Integra ładna, ale mam wrażenie, że marnuje się jej potencjał torowy. Dobrze, że Civic-a upalasz.
_________________

 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2019-01-11   

carl0s napisał/a:
Jarzomb gratuluje tematu i 50 postów :-D Tak na serio Integra ładna, ale mam wrażenie, że marnuje się jej potencjał torowy. Dobrze, że Civic-a upalasz.


Tak całkiem to się nie marnuje :D Na Silesię mam niecałe 100km, to czasami tam nią wpadnę. Nurburgring też odwiedziła :) Ale niestety na typowe upieprzanie na zawodach, walkę o setne sekundy po prostu mi jej szkoda, bo wiem że to się wiąże z ryzykiem, częstymi obcierkami o opony, wypadaniem poza tor czasami. Integra to było moje marzenie od zawsze, lubię to, że jest szybka, że się prowadzi ale jednocześnie lubię jej wnętrze, audio (które jest dużo lepsze niż w Civicach) i jej "seryjnosć". Nie chcę tego psuć, choć wiem że dla niektórych to rzeczywiście profanacja i że to auto powinno być ostro upalane :D W każdym razie, nie jest tak, że tylko stoi w garażu/na zlotach :D Bo torowe doświadczenia ma już i za sobą i jeszcze przed sobą :D
 
 
Krzyh00 


Auto: jest! ;)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 1631
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2019-01-11   

Integra niestety padla ofiara wlasnej zajebistosci. Niby to tylko civic, ale konstrukcja tak udana ze mozna nia w serii srogo karac duzo mocniejsze auta. Osobiscie nie jezdzilem do tej pory niczym (fakt tez ze moze za wielu aut nie mialem okazji testowac w boju) co prowadzi się tak stabilnie, jest tak dobrze wywazone, tak dobrze skreca, zadnych tendencji do podsterownosci ani typowo civikowej nadsterownosci. Tym autem moglem skupic sie tylko na linii, jechalo tam gdzie chcialem, po prostu. Ale niestety nie natlukli tego tyle co civikow i o ile jeszcze 10 lat temu mozna bylo myslec o rajdowaniu, dzis po prostu szkoda bo sa juz za drogie. Niestety to samo przechodzilem z nissanem, auto stworzone zeby dawac frajde z jazdy, genialny naped, wywazenie. Minelo kilka lat a ja sie lapie za glowe i pukam w czolo ze bralem go na jakies timeattack na lotnisku w blocie miedzy drzewami.

Takze coz, uzytkujesz widze tak jak trzeba, sam dlugi czas chorowalem na integre. Moim zdaniem za kilkanascie lat te wozy beda porzadane jak dzis ae86 :)
_________________
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2019-01-11   

Nie da się ukryć że w przypadku Hondy to EK9 / S2K / DC2 / EE8 to były najbardziej udane auta tej marki, i zawsze będą jakimś mniejszym lub większym obiektem pożądania wśród fanów tej marki, są po prostu na swój sposób kompletne i nietuzinkowe.
DC2 i tak zacnie się zapisała w kartach historii zatem to pełno prawny materiał na klasyka 8-)

Pamiętam moje drugie DC2 seryjne, tak mnie wciągnęła jazda tym po torach, że po roku już siedziało tam K20, gdzie nie byłem to jakieś miejsce na podium w klasie było :->

Zatem dbaj dalej o to auto, wartość już tylko rośnie, w PL jeszcze tego faktu nie ogarniają inni, ale wiesz co masz i trzymaj jak najdłużej ;)
_________________
 
 
krukowskid 

Auto: ED9 ED6 FK8
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-11   

ae86 to nie będzie nigdy ze względu na FWD, ale wartość na pewno nie będzie spadać.
 
 
Starstruck 


Auto: WRX "Bugeye"
Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 82
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-11   

Niezły ITR, dobrze wygląda na OEM 16" :) . Przebieg faktycznie spooory (choć ja mam niewiele mniej, bo prawie 260.000 km). Dbać i użytkować z głową :) .
 
 
Exiu 


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 328
Skąd: Rydultowy
Wysłany: 2019-01-11   

Jezdzilem, dotykalem, serwisowalem i cos tam nawet modzilem :P lubie w tym aucie praktycznie wszystko i tak jak ktos wyzej pisal no poprostu szkoda tego auta do upierdalania, ale daje frajde nawet toczac sie po miescie 40km/h i co mi sie strasznie podoba porownujac do civicow to brak trzeszczenia i skrzypienia tapicerki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna