Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Honda Civic EG5 - Jarzomb
Autor Wiadomość
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2019-06-10   

Byłem potrenować na Łodzi :) Przy okazji spotkani carl0s i nikesonmyfeet. I dzięki za foty Wojtuuus.

Wpadł mój nowy Personal Best na Łodzi: 1:05:222 :)



 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2020-04-27   

Jeśli jest tu jakiś miłośnik Civiców tzw. "angielek" to lepiej niech nie czyta tego posta, z obawy przez zawałem czy coś.

Po prawie 10 latach użytkowania tego jajca jako daily i przejechanych przeze mnie prawie 230 tysiącach kilometrów + wielu wypadach na tor, nadszedł czas na emeryturę, bo silnik zaczynał już wydawać ostatnie tchnienia, napierdalało w nim wszystko powoli, urwało się koło pasowe, uszkodziło wał i takie tam :D Po za tym używanie auta jednocześnie do robienia 30 tysięcy kilometrów rocznie i jazdy po torze mijało się już z celem na tym etapie, bo ani to nie było szybkie ani wygodne. Potrzebne było nowe daily. Kupiłem okazyjnie takie coś:





Oryginalne, ładne MC2, z tym co MC2 ma pod maską. Wiadomo. No i plan jest taki, że B18C4 się trochę porobi i wyląduje w jajcu, do MC2 wpadnie jakieś vtecowe D16 w gazie, zamienię "D" na "S" w naklejce z boku i wszystko pasuje :D Tym samym jednym zakupem został załatwiony temat nowego daily i decyzja o ostatecznym zepsuciu jajca.

Swapy oczywiście zrobi Exiu, więc przed transplantacją nakleiliśmy jeszcze reklamę na szybę.



Robota ruszyła:




Nie spieszy się, więc updaty będą powolne, a wyjazd planowany na wiosnę 2021. Na pewno będzie robiona blacharka, bo progi i nadkola są już średnie, choć nie ma tragedii. Podłoga w 90% zdrowa. Poza tym w aucie są już porządne heble, jest zawias na poliuretanie, jest jakiś tam gwint, który docelowo i tak kiedyś zostanie zastąpiony czymś lepszym ale na razie na to jest czas. Jest fotel i pasy, jest kiera. Jest ubezpieczenie to "z kartą PZM", które automatycznie się przedłuża za 200zł/rok. Więc teraz plan jest prosty masa na minus, moc na plus, klatka i slick.

Jeśli ktoś chce biegi do budowy hybrydy (3,4 CRX, długa piatka, FD4,4 i najlżejszy zamach Fidanzy 3,1kg, kółko regulowane, to niech pisze do Exia).
_________________
VTEC CUP POLAND - Ogólnopolska liga time-attack dla hondziarzy! :D

www.vteccup.pl
 
 
Exiu 


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 328
Skąd: Rydultowy
Wysłany: 2020-04-27   

Ciesze sie, ze moglem sam osobiscie wywalic LPG z tego auta :) powodzenia w modzeniu, oby bez niespodzxianek :D
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-04-29   

Widzę, że realizujesz na przyszły sezon podobny plan do mojego ;) Powodzenia :!:

Masz w aucie podsufitke? Jestem na etapia darcia wszystkiego z mojego EG, i nie mogę zdecydować. Słyszałem, że w lato bez podsufitki w kabinie robi się sporo cieplej, bo nie ma co izolować dachu (logiczne) i nie zawsze opłaca się ją wyrzucać.
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2020-04-29   

nikesonmyfeet napisał/a:
Widzę, że realizujesz na przyszły sezon podobny plan do mojego ;) Powodzenia :!:

Masz w aucie podsufitke? Jestem na etapia darcia wszystkiego z mojego EG, i nie mogę zdecydować. Słyszałem, że w lato bez podsufitki w kabinie robi się sporo cieplej, bo nie ma co izolować dachu (logiczne) i nie zawsze opłaca się ją wyrzucać.


Tak, wywalam. Ja to jestem przyzwyczajony do jazdy w saunie bo jak miałem wcześniej niewydolną chłodnicę to musiałem jeździć na gorącym nawiewie ustawionym na max, do tego wiadomo szyby muszą być zamknięte :D Teraz jak auto będzie już tylko i wyłącznie na upalanie, będzie totalnie puste.
_________________
VTEC CUP POLAND - Ogólnopolska liga time-attack dla hondziarzy! :D

www.vteccup.pl
 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2020-05-11   

Zacząłem od ostatecznego wywalenia niepotrzebnych rzeczy z wnętrza. Oczywiście to dopiero pierwszy etap odchudzania, bo kilogramów do urywania tam jest jeszcze mnóstwo. Teraz wyleci szyberdach, zrobimy porządek z niepotrzebną elektryką, powycina się co trzeba i będą wpadać po kolei jakieś laminaty. Blacharka też jest do roboty, później klatka.









_________________
VTEC CUP POLAND - Ogólnopolska liga time-attack dla hondziarzy! :D

www.vteccup.pl
 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2021-02-20   

Łoo. Ale w tym temacie sie odwaliło dużo przez ostatnie miesiące :D Muszę w końcu się zebrać i uaktualnić parę rzeczy, bo życie bardzo mocno przerosło to co było w planach :D Za przykład może posłużyć fakt, że w poście powyżej pisałem o planie zaślepienia szyberdachu ABSem, a obecnie siedzi tam już cały dach z carbonu :mrgreen: 8-)
_________________
VTEC CUP POLAND - Ogólnopolska liga time-attack dla hondziarzy! :D

www.vteccup.pl
 
 
DoSeR 


Auto: Civic EJ2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 477
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2021-02-20   

Opowiedz coś więcej o tym karbonowym dachu :D
 
 
 
Exiu 


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 328
Skąd: Rydultowy
Wysłany: 2021-02-20   

Juz raczej nie dejli :D Bylo roboty dosc sporo, ale bedzie lekko i szybko :D


Mala zapowiedz ;p

134925996_849506339158477_672624463467871955_n by Sikora Marcin, on Flickr
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-02-21   

Kolejny z jeżdżącym gokartem, kurna :mrgreen: w jaka wagę celujesz?
 
 
Tommi01 


Auto: MRS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1071
Skąd: tarnow
Wysłany: 2021-02-21   

trytka na jajka i będzie mega szybko :-D
_________________

 
 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2021-02-21   

Pit napisał/a:
Kolejny z jeżdżącym gokartem, kurna :mrgreen: w jaka wagę celujesz?


Ja spodziewam się około 760kg. Exiu i jego brat, którzy mi to auto budują, uważają, że będzie jeszcze mniej :D Zobaczymy
_________________
VTEC CUP POLAND - Ogólnopolska liga time-attack dla hondziarzy! :D

www.vteccup.pl
 
 
Darióż 


Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: Góra Kalwaria
Wysłany: 2021-03-01   

wow, co tu się wyprawia :o laminaty od jusiaka???
_________________

 
 
 
qureku 

Auto: EH2 B16A
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 150
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-03-01   

Przy wadze, to będzie potwór !
_________________

 
 
airman 

Auto: EG4 D15VTEC+CU2-S
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-03-05   

Ostatecznie została stara buda ? Dobry potworek :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna