Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
1xCRX
Autor Wiadomość
airman 

Auto: EG4 D15VTEC+CU2-S
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-21   

Miło odkurzyć forum i coś nowego poczytać :)
 
 
krukowskid 

Auto: ED9 ED6 FK8
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-21   

Ta pastelka to NH0 :) plan jest taki - kończę civica i oddaje na strojenie na hamowni - zostal wystrojony przezemnie z grubsza ale chce oddac na dopieszczenie mapy, bo jeżdżenie po ulicy z laptopem na kolanach i zatrzymywanie się co chwilę jest męczące. Potem naprawiam FK8 ktore kupiłem rozbite i ciuram je jako Daily i wracam do pracy nad crx. Z gratami jest taki problem, ze nie mogę się doprosić pewnego jegomościa o ceny potrzebnych mi rzeczy
 
 
Ma4Ti
Sej maj nejm Bicz!


Auto: EJ2/CN2/R21/330d
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 858
Skąd: Toruń
Wysłany: 2022-08-22   

NH0? :shock: Kurde, na telefonie wygląda jak bardzo jasna kawa z mlekiem :mrgreen: Co do części - czy ten jegomość jest z kujawsko-pomorskiego? Pytam, bo miałem podobny przypadek. Trzy zapytania, za każdym razem 2-3 tygodnie przypominania się o ceny i koniec końców zrezygnowałem z jakikolwiek kontaktów, tym człowiekiem.
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5759
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2022-08-22   

Ma4Ti napisał/a:
NH0? :shock: Kurde, na telefonie wygląda jak bardzo jasna kawa z mlekiem :mrgreen:

Nie tylo na telefonie :D
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
krukowskid 

Auto: ED9 ED6 FK8
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-10-23   

po co przepłacać :mrgreen: (do civica ed6 z poprzednich fot oczywiście)
Trzeba było polakierować czujnik parkowania do alfy, a że łedny trójwarstwowy rosso competizione to poszło też na blendę zamiast czarnego połysku



a za oszczędzone pieniądze składam FK8 - jeszcze kilka gratów przykręcić i będzie nowe daily

 
 
krukowskid 

Auto: ED9 ED6 FK8
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-23   

Wygląda na to, że część fot pozniknała :( Poźniej to ogarnę, a w międzyczasie wrzucam nowe.
Przy okazji naśmiecę trochę w temacie i dorzuce trochę zdjęć i info o moich pozostałych dwóch hondach, które się tu pojawiły czyli FK8 i ED6 :)

Zdjęcie zaraz po zakupie i przywiezieniu lawetą - urwana korba w DOHC


Składanie silnika przez @Szaman z moją drobną pomocą :luka:

Nowe panewki, wał nie wymagał ingerencji


Tłoki zjechane na gładko z ostrych krawędzi i nagaru, wyrównane masy



Dorobione w kolektorze miejsce na krokówkę


Szpilki na miejscu


Silnik w całości


Silnik na miejscu


kupiłem skrzynie "po rewizji i wymianie wszystkich łożysk, tylko podkładkę trzeba wymienić bo jest źle złożona i ciężko biegi wchodzą" . Skrzynia okazała się śmietnikiem - wyrwane gwinty łapy w obudowie i helicoli w jednym, wyjebane łożyska i trochę szlamu w środku. Próbowałem się dogadać co do zwrotu części kwoty, albo zwrotu całości, bo mam swoją skrzynię w takim samym stanie, ale kolega z forum swoją wartość wycenił na 650zł i stwierdził, że ma to w dupie i jak mu zapłaciłem to mogę ją sobie teraz wywieźć na złom :D Wstyd w ***** :) Nie przejmujemy się i składamy! :hurra:

Tak więc, tyle części trzeba, żeby naprawić skrzynie po remoncie


Do tego trzeba wyciągnąć helicoli i przegwintować otwory na m14x1.5 - niestety nie miałem takich wierteł i gwintowników i śrub, więc kolejne 150zł wrzucone w ogarnięcie skrzynki. Na zdjęciu majster z Kanjo Garage tworzy nowe gwinty.


Tak to wyglądało w środku:


A tak brzmiało:
[youtube]fEvAEf6FPC8[/youtube]
[youtube]xcMb6lLK_HA[/youtube]

Także skrzynia odnowiona z nowymi łożyskami, uszczelniaczami, MTF'em i działa elegancko :ok:

Po blacharce i z dachem już w NH0. Roboty w uj, ale liczę, że końcowy efekt zrekompensuje poświęcony czas :)














 
 
krukowskid 

Auto: ED9 ED6 FK8
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-23   

FK8 to rozjebus z USA. Civic był uderzony w prawe przednie koło, więc zwrotnica wymieniona, błotnik wymieniony, zderzak wymieniony i w środku wymieniona kurtyna, poducha pasażera i poduszka kierownicy (nieregenerowane). Jeżeli chodzi o uszkodzenia nadwozia to podgięty fartuch :)





Podsufitka, słupki, daszki będą w ala alcantarze







 
 
Ma4Ti
Sej maj nejm Bicz!


Auto: EJ2/CN2/R21/330d
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 858
Skąd: Toruń
Wysłany: 2023-04-23   

Historia ze skrzynią to niestety typowa chamówa, jakich się zdarza wciąż dużo... Co za szmaciarz. Możesz na pw podesłać ile Ciebie kosztowało to FK8 i kto Ci sprowadzał? Sam się zastanawiam właśnie nad tajperem z USA ;)
 
 
krukowskid 

Auto: ED9 ED6 FK8
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-08   

ed6 w koncu wystrojone. Bardzo zadowalający wynik jak na 1.5l





Poza tym fk8 właściwie skończone, ed6 z grubsza też i biorę się za CRX. W koncu (po 3 latach) czeka na mnie dach z laminatu do odebrania :D
  
 
 
Tommi01 


Auto: MRS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1071
Skąd: tarnow
Wysłany: 2023-08-09   

ładny wynik!

krukowskid napisał/a:

Poza tym fk8 właściwie skończone, ed6 z grubsza też i biorę się za CRX. W koncu (po 3 latach) czeka na mnie dach z laminatu do odebrania :D


nie nudzisz się :lol:
_________________

 
 
 
krukowskid 

Auto: ED9 ED6 FK8
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-24   

W końcu się udało odebrać dach :D (3 lata z czego ostatni rok intensywnie się przypominałem). Trzeba minimalnie dopasować i skleić + skręcić go do budy

Zawias powoli sobie składam. Na zbieżność i pochylenie koła tył wystrugałem wahacze z uniballem i dobrałem też sobie tulejkę wahliwą na przód pod amor z innego auta. Reszta poli. Do tego nowe długie szpilki, łożyska NTN i piasty z łożyskami NTN na tył. Piast na przód niestety nie znalazłem nowych sensownej firmy, więc zostały ori po ocynku.





 
 
Les 


Dołączył: 31 Lip 2014
Posty: 497
Skąd: Mielec
Wysłany: 2023-09-20   

Dlaczego nie poli pod amortyzator?
_________________

 
 
krukowskid 

Auto: ED9 ED6 FK8
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-04   

Tą tuleje łatwo było dobrać z dostępnych. Inne tuleje wymagałyby roztaczania otworów w wahaczach i dorabiania innych elementów, dlatego są z poli.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna