Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Alfa Romeo Giulietta
Autor Wiadomość
Krzyh00 


Auto: jest! ;)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 1631
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2019-08-16   

a ja lubie podbierac mojej coopera :gej:
_________________
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-08-16   

Krzyh00 napisał/a:
a ja lubie podbierac mojej coopera :gej:

No to Krychu już Cię przytuli :lol:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2019-08-19   

Świetna fura, Ojciec trasy smiga takim samym od 3 lat, tyle, że przedlift, gt edition biała perła i elementy wnętrza. Polecam w Gliwicach machnąć bezpieczne strojenie na 190 koni i 380/400 niuta nie pamiętam, wgniata w fotel w każdym zakresie obrotów. Podobno da się wrzucić p&p mocniejsze sprzęgło z doblo no i ic wskazane po modzie. Warto też dodać 3pkt rozpórke na kielichy górne przednie, bo potrafi się sama z siebie zepsuć geometria, jak w 147, rozpórka załatwia problem.

Nie złamałeś klamki kierowcy? trzebą ją wzmocnić od spodu bo się łamie;p w aso cały boczek proponują za 1500, sama klamka nie występuje jako część zamienna, na allegro używki 200-300 :lol: strona pasażera 80;p trzeba na nowo wtopić nity obok cięgła. Chyba, że to mankament przedlifta, klamka wygląda na metal, a to plastik;p

Warto też zamówić silikon w oplocie, żeby wąż od dolotu się nie rozprężał, no i profilaktycznie, żeby nie zrobić kiedyś zasłony dymnej :-)
_________________

 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-08-19   

clark napisał/a:

Nie złamałeś klamki kierowcy? trzebą ją wzmocnić od spodu bo się łamie;p w aso cały boczek proponują za 1500, sama klamka nie występuje jako część zamienna, na allegro używki 200-300 :lol: strona pasażera 80;p trzeba na nowo wtopić nity obok cięgła. Chyba, że to mankament przedlifta, klamka wygląda na metal, a to plastik;p

Warto też zamówić silikon w oplocie, żeby wąż od dolotu się nie rozprężał, no i profilaktycznie, żeby nie zrobić kiedyś zasłony dymnej :-)


klamka nie pęknięta - do kupienia oddzielnie w niemcach ;)
http://shop.alfisti.net/T...ndle::8887.html

Coś więcej o tym dolocie?

O rozpórce i programie pomyślę w przyszłym roku. Silnik może spokojnie nawet 210KM wyutargać programem. Ale mnie zaciekawiłeś z tą rozjeżdżającą się geometrią. Masz więcej info o tym?


a z samego "performęsu" to kupiłem short-shifter noviteca - jak będę miał czas to zamontuję.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2019-08-19   

Z geometrią było tak, że w 147 kielichy się zapadły do pewnego momentu do srodka (wyszło to przy próbie ustawienia geometrii). Ojciec zastosowal rozpórkę (chyba weichers robi pod Alfę) i przestało zbierać opony od wewnętrznej strony. Teraz nie wiem, czy w Giulietcie Tata zaobserwowal to samo, czy od razu zapobiegawczo nie założył tej rozpórki. Seryjny wąż dolotu jest z dość miękkiej gumy, ulega ona nad i pod ciśnieniu, w 147 kiedyś na autostradzie ojcu rozleciał się wąż no i jebło dymem :mrgreen: Po zakupie Giulietty od razu zamówił silikon z oplotem, nie rozszerza się, co w jakimś stopniu przekłada się na reakcję na pedał gazu, zwłaszcza po programie. Spytam zaraz o kielichy, czy zbierało, czy na zapas dodał rozpórkę.
Polecam forum Alfaholicy;) ja tam nie zaglądam, ale dużo usterek znajduje tam solucję :mrgreen: jakbym miał Alfę logowałbym się, jbc mogę wysłać fotorelację z wymiany klamki (druga tez się złamała :lol: pozniej Tata trzecią klamkę wzmocnił żywicą+ kawalkiem blachy od środka i śmiga do dzisiaj ;-) ).

edit:

w Giulietcie, jako dolot jest już plastikowa rura, zamiast gumowej i nie trzeba silikonu. Rozpórkę Tata założył profilaktycznie, nie zbierało od wewnątrz gum, jak w 147. Odpisał, że gumowy wąż w 147 dostał po dupie po usunięciu katalizatora (+0.2 bara się robiło na odczycie). Srry za zamieszanie :mrgreen:
_________________

 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2019-08-19   

Z klamka pogodna historia co Fiat widzę :lol:

Żonie w Abarth' cie tez się ulamal ten zaczep, rozbieranie całego boczku żeby wymienić, i to w dwu letnim aucie :mur: :mur: :looka:
_________________
 
 
Calypso 

Auto: Giulia Q, Giulietta QV
Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 120
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-08-20   

Hehe klamka kierowcy i u nas była grana :mrgreen: Są dostępne osobno klami, w aso 300zł, profilaktycznie dodatkowo wzmocniona aluminiową podkładką i teraz wszystko ok ;-)
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-08-20   

thx Clark.

Wóz ma w sumie już 250kkm, a podobno po 2011 roku sporo "poprawek" poszło. Nic - wiem gdzie oganąć części więc luz ;)
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-09-13   

wreszcie wjechały. Tak wiem, z przodu koza, ale to oem zawias. Może w przyszłym roku B8 + Eibachy wjadą i siądzie perfekcyjnie. Na razie bez dystansów - zapomniałem wziąć do oponiarza, więc już sam sobie założę.

Co ciekawe - Opony są nieco cichsze w mieście od byłych Pirrelli P7. W niedzielę zobaczę jak jest w trasie.

Fota słaba, bo na szybko z komórki + jakiś gównofiltr z instagrama :roll:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2020-08-14   

Czerwone dziadostwo jeździ, dostało po 5mm dystansu na koło co minimalnie poprawiło zachowanie na drodze. Przy okazji na przedzie zmiana z Bridgestone A005 na Michelin Cross Climate. Z ciekawostek, na autostradzie podczas ulewy - Michaliny nieco szybciej łapią lekki aquaplaning przy zmianie pasa i przelocie przez koleinę niż A005.

No i uber Tuning (odganiając się od ptaków za pomocą ASG :lol: ) Shortshifter.

Praca oem lewarka jest taka... "meh" więc sporo poprawiło w wygodzie. Jest nieco krótszy skok, ale tutaj wiecej zrobił brak gumy (jaka jest między kulkami w oemia), przez co biegi się wrzuca mniej... gąbczasto.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna