Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Option V2.

Option V2?
Tak! Zmieniamy, bo będzie zdecydowanie lepiej.
71%
 71%  [ 47 ]
Nie! Zostawmy tak jak jest, bo jest dobrze.
28%
 28%  [ 19 ]
Głosowań: 66
Wszystkich Głosów: 66

Autor Wiadomość
wulkanisko 


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: FG / PO
Wysłany: 2009-11-05   

Z kolorem zdecydowanie lepiej, loga na tle też wypadają OK :-D
_________________
JDM kill yaaa
 
 
Cino 


Auto: BMW F15 X5 / Audi Q7 II / 911
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 4312
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Wysłany: 2009-11-05   

Jak dla mnie z kolorem lepiej wypada.
_________________
 
 
 
Baltosz 


Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 427
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 2009-11-06   

Wg. mnie jak zdecydowaliśmy się na prostokątne "bloczki" to pola opcja szukaj, strzałki od newsów, opcja wyślij i tematy "Najnowsze w serwisie" itd. zaokrąglone trochę tutaj nie pasują. No i ramka "podstawowe informacje" nie powinna być czarna, ale ciemnoszara (za duży kontrast powoduje, że oczy się szybko męczą). Jeszcze co do tej ramki - nie dawałbym tak dużo "enterów" tylko popracował na interlinią. Teraz nie widzę tam ni ładu ni składu a interlinia spowoduje większe uporządkowanie tekstu. Podobna sytuacja jest w bloku głównym, gdzie jest wiadomość. Za duży kontrast (literki są czarne) no i nie ma interlinii co powoduje, że tekst wygląda jak wielka czarna kupa i nie chce się go czytać.
Co do słoneczka. Rzeczywiście można by pomyśleć nad czymś innym naszym własnym. Poza tym jest nawet git.
 
 
Deox 
Administrator


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 6317
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2009-11-06   

Lubie jak ktoś mówi co myśli, ale lubię też konkrety. Jak coś jest nie tak to podajcie wtedy coś czym można to zastąpić.

Podpowiedzi w stylu "można by pomyśleć nad czymś innym" są dla mnie bezużyteczne. Ja naprawdę wymyśliłem już masę rzeczy od momentu założenia forum i z Emberem siedzimy nad tym tylko we dwoje. Poświęcamy sporo swojego wolnego czasu, więc jak chce ktoś pomóc to nie ma problemu.

Jeśli macie swoją wizję i ciekawe pomysł zapraszam aby się z tym podzielić, ale pisanie można by coś innego nic nie zmieni.

Co do tekstu i zawartości poniżej nie ma co patrzeć, bo to jest wklejone ręcznie tylko i wyłącznie poglądowo.

Z chęcią dostałbym gotowy projekt layoutu na tacy od któregoś z forumowiczów, ale jak znam życie będzie masę osób do mówienia co jest źle, ale swojego projektu nikt nie zrobi. Macie szablony na zrzutach z ekranu, więc możecie sami wprowadzić poprawki i zaprezentować.
 
 
 
Loko 


Auto: RD8
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 101
Skąd: Wratislavia
Wysłany: 2009-11-07   

Odnośnie ostatniej wersji, to zdecydowanie kolor. Mi te słońce z flagi wojennej kojarzy się ogólnie z Japonią i portalami JDMowymi, ale nie z jakimś jednym konkretnym. Zbyt często widuję ten motyw żeby mi się kojarzył konkretnie z Passwordem. Moim zdaniem teraz wygląda OK i może zostać.

Popieram uwagi odnośnie nadmiernego kontrastu. Góra jest stonowana i ciemna, a dół mocno kontrastowy i zbyt jasny. Sądzę, że dobrze by było białe tlo zmienić na srebrno-szare - jak w menu, albo beżowe - ja w logo.
Z samej góry (czarne) bym usunął "Forum", a wyszukiwarkę przeniósł do menu.
Czy logowanie będzie także do portalu, czy tylko do forum? Jeśli tylko do forum, to należy je usunąć z tej strony.

Odnośnie układu, to trzeba by uporządkować, aby piony miały jednolite szerokości. Może to szczegóły nieistotne na obecnym etapie, ale dla mnie ważne. Ramka "Podstawowe informacje" i nagłówki poniżej powinny mieć wspólną szerokość, a tekst z marginesem, równy i nie wystający nigdzie. Tło pod nagłówkami prawymi zrobiłbym prostokątne z gradientem - jak menu - bez zaokrągleń.
W lewej części też należałoby stworzyć blok zdjęć, tekstu, oraz formularza komentarzy.

Zastanawiam się jeszcze nas lekką rozbieżnością ciepłego logo typu 'vintage' z zimną metalową resztą. Nie mam jednak konkretnej koncepcji jak to ujednolicić, żeby dobrze wyglądało.

Mogę spróbować pokombinować jak masz layout w jakimś Adobe.
 
 
Deox 
Administrator


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 6317
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2009-11-07   

Loko napisał/a:
Odnośnie ostatniej wersji, to zdecydowanie kolor. Mi te słońce z flagi wojennej kojarzy się ogólnie z Japonią i portalami JDMowymi, ale nie z jakimś jednym konkretnym. Zbyt często widuję ten motyw żeby mi się kojarzył konkretnie z Passwordem. Moim zdaniem teraz wygląda OK i może zostać.


Jak już wcześniej pisałem każdemu może kojarzyć się z czym chce i nie ma to kompletnie dla mnie znaczenia. Ile nie byłoby pomysłów zawsze ktoś będzie za, a ktoś przeciw. Biorę pod uwagę zdanie tylko tych osób, które sensownie argumentują swoje sprzeciwy. Tak jak wspomniałeś motyw słońca używany jest bardzo często tam, gdzie mowa o Japonii. Komuś kojarzy się z Paswordem to mi to nie przeszkadza. Option jest na tyle wyraziste, że nie da się go pomylić z czymś innym.

Loko napisał/a:
Czy logowanie będzie także do portalu, czy tylko do forum? Jeśli tylko do forum, to należy je usunąć z tej strony.


Logowanie będzie osobne na forum i na portal. Nie chcemy tego sprzęgać ze sobą i na 100% tego nie połączymy, choć mamy taką możliwość. Dwa oddzielne konta i to już zaklepane.

Loko napisał/a:
Odnośnie układu, to trzeba by uporządkować, aby piony miały jednolite szerokości.


Możesz mi to bardziej naświetlić, bo nie do końca zrozumiałem?

Loko napisał/a:
Popieram uwagi odnośnie nadmiernego kontrastu. Góra jest stonowana i ciemna, a dół mocno kontrastowy i zbyt jasny. Sądzę, że dobrze by było białe tlo zmienić na srebrno-szare - jak w menu, albo beżowe - ja w logo.


W tym temacie akurat wiele osób mówi to samo. Osobiście upieram się przy bieli ze względu na to, że obserwuje wiele portali, czy blogów i na wielu z nich to sprawdza się świetnie. Nie będę się upierał przy tym jak osioł, ale musiałby mi ktoś pokazać, że można inaczej. Próbowałem z innymi kolorami i nic mi nie podchodziło. Inna sprawa, że to akurat technicznie pierdoła i można to zmienić momentalnie. Na koniec dodam tylko tyle, że forum, na którym obecnie się znajdujemy jest właśnie w czerni i bieli.

Loko napisał/a:
Zastanawiam się jeszcze nas lekką rozbieżnością ciepłego logo typu 'vintage' z zimną metalową resztą. Nie mam jednak konkretnej koncepcji jak to ujednolicić, żeby dobrze wyglądało.


Ja widzę w tym zaletę.

Cytat:
Mogę spróbować pokombinować jak masz layout w jakimś Adobe.


W niedzielę wieczorem mógłbym coś wysłać(jestem poza domem). Chyba, że informacyjnie mógłbyś podziałać na jpg.
 
 
 
Deox 
Administrator


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 6317
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2010-01-19   

Dobra żeby nie było, że się nic nie dzieje, bo się dzieje. :-P

Uspokajam tylko te tłumy walące mi na gg z zapytaniami w stylu "i jak tam...robicie?". :lol:

Projekt już wybrany, zatwierdzony i co lepsze nie przypomina tego, o którym tu tyle rozmawialiśmy. Premiera będzie w tym roku. :mrgreen:

Projektu w dobrej i wyraźnej jakości nie pokażę, a dam za to mały spojler. Resztę ujawnimy już jak ruszy.



Dla lepszego obrazu polecam oglądać ze strony yt w HQ.
 
 
 
the_havran 


Auto: Black Chuck Taylor
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 2442
Skąd: z Wypizdówka
Wysłany: 2010-01-20   

1:14 LOL :lol:
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-01-20   

buahaha.. :wstyd:
_________________
 
 
 
Deox 
Administrator


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 6317
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2010-01-20   

:ugh:
 
 
 
kuchar 


Auto: 2.0 Turbo
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 267
Skąd: PL
Wysłany: 2010-01-20   

:super:
_________________

 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2010-01-20   

:ok2:
 
 
 
Dareko 


Auto: FN2 Type R / AUDI A4 B8 / BMW 4 F32
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 3634
Skąd: Tokyo
Wysłany: 2010-01-20   

bedzie mi szkoda starej wersji :rozpacz:
_________________
Civic SiR-S <--- klik
FN2 Type R EURO Spec
<--- klik
ホンダシビック
 
 
 
Deox 
Administrator


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 6317
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2010-01-20   

Nowa będzie przede wszystkim żywa i aktualizowana. Stara wypada i dlatego od dawna nic tam nie jest zamieszczane.

W nowej każdy z Was będzie mógł założyć swoje konto co pozwoli na komentowanie wpisów. Profil pozwoli również na takie pierdoły jak np własne avatary i powiadomienia na maila o nowościach.
 
 
 
the_havran 


Auto: Black Chuck Taylor
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 2442
Skąd: z Wypizdówka
Wysłany: 2010-01-20   

Deox napisał/a:
W nowej każdy z Was będzie mógł założyć swoje konto co pozwoli na komentowanie wpisów. Profil pozwoli również na takie pierdoły jak np własne avatary i powiadomienia na maila o nowościach.

Wyjdź za mnie :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna