Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Honda Civic EJ9 b18c4 by Clark
Autor Wiadomość
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-06-11   

Koles ma w Chryslerze 300c ma zolte fogi i zolte zarowki w lampach i nie polecial dowod do dzisiaj, zaryzykuję 8-) za 5lat jebne zolte tablice, to juz w ogole beda przymykac oko, znalazlem nowe oem look zolte kwadraciaki, a ori uzywki 120dolarow, ale styrane, a tu nowa wiazka, przycisk no i klosze eleganckie :-) ale jeszcze nie zamawiam, vt jakies by sie przydalo.
_________________

 
 
YacaJackowski 


Auto: Passeratti
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 3029
Skąd: Chełmża
Wysłany: 2018-06-11   

Żółte są fajne, ziomek miał na niebieskim żółte i wyglądały mega fajne więc to może kwestia lakieru ale czerwone są szybsze.
_________________

 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-06-11   

:-) też mi się widzą i do tego fajnie się zgrają z migaczami i tylnymi poliftowymi lampami.

porównanie (oba zestawy są ze szklanymi kloszami):

https://honda-tech.com/forums/florida-sales-60/96-98-civic-ek-genuine-stanley-honda-access-fog-lights-kit-oem-wiring-relays-3104927/

https://www.aliexpress.co...iceBeautifyAB=0

Poniżej 400 oemowych używek w spoko stanie raczej nie dorwę, a tu 255zeta z wysyłką i nówki- a przy nowym lakierze musi być mint stan :-P

Co do zabrania dowodu za żółte fogi, to mam takie info:

"żółte mijania, pozycje i drogowe w eu były legalne do 2010, a pierwsze drl z lat 60' hellateż były żółte i wyglądały jak pmg, prawo nie działa wstecz- teraz tylko pmg mogą być żółte" no i koles wszystkie prócz mijania ma żółte i na dekrze w Chryslerze 300c nie miał problemu.
_________________

 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2018-06-11   

clark jesteś spoko ziomek ,masz dobry behawior, także tym bardziej jest mi przykro powiedzieć , że w zderzaku przedliftowego 6gena źle wyglądają migacze jakie by nie były. :(
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
KubaJDM 
Kuba


Auto: Ferio Access
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2003
Skąd: FG-FMI-PZ
Wysłany: 2018-06-11   

Ja bym nie zakładał fogów u Ciebie. Jak Ci się odwidzi potem to zostaną Ci dziury w zderzaku po halogenach. Do przedlifta tylko kwadratowe, ja poluję na białe OEM nówki, ale też bez napiny. Do niektórych konfiguracji też pasują okrągłe ale to bardzo rzadko fajnie siedzi.
_________________
http://www.facebook.com/98ferio
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-06-11   

Dzięki Johnny za opinie- obie (:serce:), jeszcze nie zamówiłem, jak mi się nie spodobają na żywo, to będę je zakładał tylko na upalne miesiące czerwiec/ sierpień, żeby przez debilny przepis nie robić piekarnika w lampach, a tak to odłączę z kostki, odkręcę po jednej śrubie i będzie clean 8-)

Kuba, tam na czarnej kratce w zderzaku są takie 2 płaskie profile, z mocwań wnioskowałem, że się jakoś nasuwa w bracketsach te fogi, ale jeżeli już, to jedna dziura w tym miejscu byłaby niezauważalna ;)


taam o.

Szit, teraz mam namieszane, ostatnio jeżdżę ze zgaszonymi i już, jak w Niemczech, widzę Pałarzy, to włączam, do pierwszego mandatu chyba będę tak robił:D dostał ktoś kiedyś mandat, za jazdę bez świateł za słonecznego bezdeszczowego dnia? Z drugiej str, to ciągła presja tak jeździć..
_________________

 
 
Leo 
Krzysiek/ mlody87

Auto: CL7/ EP3 po adminie :D
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 792
Skąd: Pruszcz Gd.
Wysłany: 2018-06-11   

trzeba ciąć kratki, wycinasz cały skrajny środkowy pasek mniej wiecej pod rozmiar foga.
plus taki ze na oem zderzaku jest zaznaczone gdzie co i jak.

BTW. co Ty masz za problem z używaniem świateł? :mrgreen:
Jak nie masz jakiegoś chińskiego zenonu czy innych dziwnych żarówek to sie przecież nic nie stanie.
 
 
Shingo 

Auto: B16A
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 143
Skąd: JDM
Wysłany: 2018-06-11   

Szkoda mu lamp i żarówek :lol:
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-06-11   

clark napisał/a:
ostatnio jeżdżę ze zgaszonymi i już, jak w Niemczech, widzę Pałarzy, to włączam, do pierwszego mandatu chyba będę tak robił:D dostał ktoś kiedyś mandat, za jazdę bez świateł za słonecznego bezdeszczowego dnia? Z drugiej str, to ciągła presja tak jeździć..


WTF?

Na drodze dużo lepiej jesteś widoczny jak masz włączone światła! Tym bardziej, że już dawno każdy się przyzwyczaił i podświadomie szuka źródła światła w lusterku.. No i w mega słoneczny dzień jak jesteś w cieniu (skraj lasu itp) to też Cie nie widać. Kupiłeś lampy z EK9 i oszczędzasz je nie włączając świateł? Clark.. ogarnij się. :ugh: :ugh: Dawno większej głupoty nie słyszałem.
_________________
 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-06-11   

x2, powinni Ci wpierdolić mandat to się nauczysz włączać światła :)
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-06-11   

Ciągle jezdziłem ze światłami, naszło mnie dopiero tydzień temu, po polerce- jeden klosz żółknie trzeba zabezpieczyć kwarcem, a to od ciąglej jazdy na zapalonych lampach (albo od tego że kiedyś ktoś go za mocno spolerował z zewnątrz, już po zakupie był "ciemniejszy";p to samo spotkało konektory od h4, wstawiłem ceramiczne, chyba tylko na Polskę takie coś wprowadzili;p szkoda mi oem ek9 kloszy.

Żadne klosze z tamtych lat nie są stworzone/ przystosowane do ciągłego palenia, tylko na noc, tym bardziej nie do nakurviania nimi w upalne dni, dotknijcie sobie klosza w taki dzień- parzy, a co się dzieje w środku- zużywaja się odbłyski! Gdzie znajdę drugi komplet ek9 oem lamp? Używki 1100zeta obecnie do polifta, do przedlifta jest jeszcze gorzej.

Gumka ma jednak rację z tym przyzwyczajeniem- szukaniem zapalonych w lusterku, ale w Austri w 2008r wycofali po 2latach nakaz jeżdżenia z włączonymi lampami, bo ilość wypadków wzrosła;p w żadnym innym kraju na świecie prócz kilku skandynawskich nie ma tego obowiązku, a w Japonii w mieście, w nocy można jechać całkiem bez świateł;p

Dlatego zgodzę się z tym, że jesteśmy skazani na taką jazdę, przez to ile już trwa ten przepis, bo gdyby tego nie wprowadzili było by jak w każdym innym państwie na świecie, gdzie nie ma tego przepisu, a wypadków z tego powodu by nie przybyło.

http://dadrl.pl/

https://pl-pl.facebook.com/dadrl/ także temat nie jest taki prosty- ruchają nas w dupsko tym przepisem, patrzcie tylko ten wpis o biznesie pewnego lobbysty!

Btw używam Tungsramów +90%, za niedlugo Honda stanie się autem weekendowym i w sumie przebieg spadnie na tyle, że wypalanie kloszy stanie się marginalne.
_________________

Ostatnio zmieniony przez clark 2018-06-12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piroman 


Auto: DC2
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 296
Skąd: RMI
Wysłany: 2018-06-11   

Jeśli Ci żółknie klosz to od światła słonecznego i od tego że za mocno spolerowany stracił warstwę ochronną a nie od używania czy nie świateł mijania :roll:

Zrób sobie DRL puszczając drogowe na 30% jak już tak bardzo chcesz i będzie jak oem
_________________

 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-06-11   

No, wspomniałęm o tym podejrzeniu wcześniej, kiedyś ciulowo nałożyli mi po polerce kwarc;p teraz to poprawię i będę odpowiednio zabezpieczał, druga jest wporzo. Jazda na włączonych jedniak dobija odbłski i powoduje żółknięcie od środka (u mnie ten proces jeszcze się nie rozpoczął, ale chciałem tego uniknąć wstawiając fogi :-P ).

Piroman, thx za pomysł, już się dowiedziałem ocb z tym 30%, super rozwiązanie!
_________________

Ostatnio zmieniony przez clark 2018-06-12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bonczek 


Auto: Różne
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-11   

IMO do czerwonego tylko białe ;)

_________________
ED9 K20A2 NA 249HP/246Nm @ 863kg
JDM:O -> Klik!
FB -> Honda CR-X Race Car

 
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-06-11   

Żółte mają dla mnie "to coś" 8-) :

https://www.flickr.com/ph...head/7862243128
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna