Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
JDM or not?
Autor Wiadomość
Seed 


Auto: Audi S3
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 297
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-08-21   

A co tu jdm'owego jest? Kolor to wg mnie bardziej usdm stajla, a ambery to widział w jakimkolwiek civicu in Japan? To tez usdm niestety ;/
_________________
B16A1 VTEC.
 
 
 
barteq 

Auto: EJ9
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 419
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2007-08-21   

Skoro już tak brniemy w to, to pokaż mi prawdziwego JDMa w Polsce, wszystko to JDM stajla albo jak to amerykanie ładnie nazywają "clean". Temat już był pewnie wałkowany 3476 razy.

Auto po ogarnięciu maski lusterek i innych dupereli będzie mistrzowskie, ja osobiście kibicuje właścicielowi w ukończeniu projektu.

pozdr. ;-)
_________________
Profesjonalne kosmetyki samochodowe do auto detailingu
 
 
 
rodi 


Auto: Honda Civic D13B2
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 40
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-08-21   

Seed napisał/a:
A co tu jdm'owego jest? Kolor to wg mnie bardziej usdm stajla, a ambery to widział w jakimkolwiek civicu in Japan? To tez usdm niestety ;/


aha no to sora... wielkie...

mi moje auto się podoba prawdizwym JDM'em nie bedzie (bo które auto w PL będzie?!) bede brnął w JDM stajl... ambery mi się podobają i ich nie zmienie... co do reszty planów to się już rozpisałem kilkukrotnie...
_________________

 
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2007-08-21   

Prosze was, nie dajmy się zwariować, samochody produkowane w japonii, stylizowane na "czyste" auta. Nie ma spojlerów, lexusów, chromowanych kół, spinnerów... więc czemu auto ma się tutaj nie znajdować? absolutnie żadne nasze auto nie jest JDM i nigdy nim nie będzie, kiera jest z lewej, graty ściągane z USA, a styl który w większości sie podoba to bardziej USDM stajl, czy jak to ładnie nazwał Pati - California Style.

Gdyby nie USA nigdy byśmy się o JDM nie dowiedzieli bo to oni zrobili z tego taki szał. Albo wiedziałaby o nim garstka ludzi. Nie będziemy się teraz bawić w kategoryzowanie czy ta czesc jest JDM a ta nie. Trudno nazwać coś JDM co nigdy nim nie było... ani nie będzie.
 
 
 
Ktulu 
A-Grupa


Auto: evo x 630+
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 563
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-21   

no zgadzam się z RDK ... np. ambery .. oglądając best motoring albo hot version nie wiedziałem EG z amberami .. a wprost przeciwnie widziałem eg6 a angel eyes i lexami.. i to jest trauma :/ niemal wszystkie gadzęty jakie chcesmy montowac to przypominają pure jdm .. ale cóż nie wszysktich stac więc trzeba chwytać się różnych pomysłów które by chociaż w duzym stopniu przypominały JDM
_________________
było gmsp egk20 :(
evo x 630+
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2007-08-21   

ambery to wymysł amerykanów ktory my błędnie w większości postrzegamy jako przejaw JDM spirit'u. Gdyby nie USA to Japońce nawet by nie wiedzieli że ktoś tak się spuszcza nad ich autami, druga rzecz - Japończycy nie mają wyłączności na dobry gust, czego przykładem był topic założony przez Kevina, gdzie EK9 stało w fabryce Spoona z lexami. Co kraj to obyczaj, u nas lexy to zjawisko allegro tuningu, a u nich jedna z opcji na tylne światła...
 
 
 
Qukie 
Qukie czyta się kuki


Auto: EG4+ i EG6+
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 324
Skąd: Rzgów lub Łódź
Wysłany: 2007-08-21   

rdk napisał/a:
jak to ładnie nazwał Pati - California Style.


Przepraszam, ale JDM stajl i California Stajl to dwie zupełnie różne rzeczy. W Californi liczy się przede wszystkim oczojebny lakier, oczojebne chromowane felgi i inne oczojebne części. To, że w rejonie Californii jest dużo dobrego JDM Stajla to już inna bajka.
_________________
Już mam EG6 :] teraz chcę M3 :serce:
 
 
 
adrian 


Auto: D15B JDM VTEC
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 2761
Skąd: torun
Wysłany: 2007-08-21   

Funkction over Fashion? :shock: to jak sie ma do tego badlook?..to co My prezentujemy to raczej JDM Wanna BE ale skoro dazymy do jak najczystszej formy to nie dajmy sie poniesc..dla mnie badllok to jeden z elemanto stylow tjuningowych i w zasadzie nie mam nic przeciw niemu ale w innych stylach z tym ze ma sie nijak do JDM bo jak bedziemy nadal tacy tolerancyjny to zaraz sie okaze ze neony w sumie tez sa JDM ;-) ..pzdr&peace
_________________
エチケットでお悩みの方に人気を集めている爽臭サプリ。一時品
JDM weblog site- http://jdmoption.wordpress.com/
 
 
 
Qukie 
Qukie czyta się kuki


Auto: EG4+ i EG6+
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 324
Skąd: Rzgów lub Łódź
Wysłany: 2007-08-21   

aleś się uczepił, było napisane:

"BADLOOKA NIE BĘDZIE"

a JDM fury mają neony...
_________________
Już mam EG6 :] teraz chcę M3 :serce:
 
 
 
adrian 


Auto: D15B JDM VTEC
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 2761
Skąd: torun
Wysłany: 2007-08-21   

Qukie..ale ja nie pije do Ciebie tylko ogólnie ;-)
_________________
エチケットでお悩みの方に人気を集めている爽臭サプリ。一時品
JDM weblog site- http://jdmoption.wordpress.com/
 
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2007-08-21   

heh, niestety wielu postrzega JDM jako jakis styl tuningu, czarne maski, felgi rota i takie tam :lol:
a przeciez auto moze byc 100% seria, żadnej gleby, pieknych felg, mogą byc i stalówki, a założysz sobie lampy z wersji na japoński rynek i już jesteś bardziej JDM niż ten co ma piekne roty i jakies ambery :lol:
Seed napisał/a:
Kolor to wg mnie bardziej usdm stajla, a ambery to widział w jakimkolwiek civicu in Japan? To tez usdm niestety

też sie widać zamotałeś, w Civikach USDM nie było amberów ;-)

JDMstyle - dla mnie jest to zamiana elementów swojego samochodu z EDM na JDM, ewentualnie z USDM na JDM, np. lampy, zderzaki, zegary czy też silniki :hyhy: i nie inaczej
_________________
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2007-08-21   

Qukie napisał/a:
Przepraszam, ale JDM stajl i California Stajl to dwie zupełnie różne rzeczy. W Californi liczy się przede wszystkim oczojebny lakier, oczojebne chromowane felgi i inne oczojebne części. To, że w rejonie Californii jest dużo dobrego JDM Stajla to już inna bajka.
heheh nawet niewiem jaki to styl ten California... poprostu chodziło w tym o to, że ten JDM coraz bardziej staje się amerykański niż japoński... Amerykanie wylansowali tą stylizację aut i błędne nazewnictwo... co może być takiego JDM w amberach i gratach np Greddy? no tylko ze znajduja sie na japońskiech autach... mimo że ładnie to wszytko wygląda i spełnia swoją funkcję, to ma sie nijak do JDM :-P

z tym california to nie bylo okreslenie tylko bardziej takie koloryzowanie aby uwypuklić jak to się ma do rzeczywistości 8-)

Przepraszam jest jedno auto JDM w naszym dziale - EK9 wrapped'a 8-)
 
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2007-08-21   

rdk napisał/a:
Przepraszam jest jedno auto JDM w naszym dziale - EK9 wrapped'a

zapomniałeś o EM1 pavo :-)
_________________
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2007-08-21   

Krychu napisał/a:
zapomniałeś o EM1 pavo :-)
rzeczywiscie, myslałem że to USDM z kierą po lewej ;)
Krychu napisał/a:
JDMstyle - dla mnie jest to zamiana elementów swojego samochodu z EDM na JDM, ewentualnie z USDM na JDM, np. lampy, zderzaki, zegary czy też silniki :hyhy: i nie inaczej
otóż to :]
 
 
 
Ktulu 
A-Grupa


Auto: evo x 630+
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 563
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-21   

chwila .. coupe były prdukowane w usa wiec nijak nie jest strickte JDM ..poza tym skośnookie nie uznają coupet i .śmieją się z turbo :P
_________________
było gmsp egk20 :(
evo x 630+
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna