Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
W co ostatnio graliscie?
Autor Wiadomość
Wojti 
NSX Lover!


Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 596
Skąd: Krk
Wysłany: 2011-10-29   

Only GT5 na DFP GT raz w tygodniu..
 
 
The Player 
Got boost?


Auto: Coupe B16 Turbo
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 432
Skąd: Choszczno/Czysta
Wysłany: 2011-10-29   

rdk napisał/a:
jak to jest na dziś dzień? co lepiej? xbox czy ps3?
gry w sumie wychodzą na to i na to te same, jak wygląda kwestia podłączenia klawiatury i myszki do x i do ps3?


Co lepiej to zależy od Ciebie. Ja kupiłem XB360 jakiś czas po premierze i nie uważam tego za złą decyzję, pamiętam wtedy (z 5 lat temu?) Gears of War powaliło mnie oprawą graficzną (na 32" Full HD, ale CRT ;) ) i takim przeskokiem graficznym, bo wtedy konsola ta prześcigała najmocniejsze kompy. A od niecałych dwóch lat mam PS3 i jednak to konsola Sony mnie bardziej przekonała do siebie z kilku powodów:
- exsclusivy czyli gry które wychodzą tylko na jedną z konsol + może występować na PC, tutaj wg mnie biblioteka gier przemawia na korzyść Playstation 3, niech wymienię chociażby trylogie Uncharted, God of War, Gran Turismo 5, Killzone 2 i 3, Metal Gear Solid 4, Little Big Planet, Infamous, Heavy Rain, LA. Noire, Ressistance i kilka innych. Oczywiście 360tka też ma świetne tytuły jak Forza, Gears of War, Alan Awake, ale zdecydowanie mniej niż PS3, dodatkowo można pograćw starsze tytuły z PS i PS2.
- pad, chociaż ten od XB360 jest też świetny to nie podchodzi mi do FIFY czy PESa, kierunki są sztywne (chociaż poprawili to w najnowszym padzie podobno), gałki nie tak precyzyjne jak w PS3, jest cięższy i większy, przyciski te które wciskamy palcami wskazującymi na Xie mają wg mnie za mały skok, Sony w Dualshocku 3 zrobiło to lepiej, tak samo jak przyciski x,o, trójkąt i kwadrat, no i można je ładować kablem albo ładowarka stacjonarna (chociaż teraz tez pad od Xa można ładować kablem z tego co wiem), odnośnie spustów jeszcze, na 360stce są lepsze chyba, ale po nałożeniu nakładek chyba te z PS3 mi bardziej pasują, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia i preferencji osobistych. Na plus dla Dualshocka przemawia fakt żyroskopów czyli czujnika położenia pada.
- menu i tryb "online", Menu XMB zastosowane w PS3 tez jakoś bardziej mi pasuje niż dashboard na 360tce, jest bardziej intuicyjne i lepiej wygląda, Playstation Network i Store, dzięki któremu można kupić gry za grosze kupując ją na 5 osób i dzieląc koszta na pięciu (np. Battlefielda 3 za 48zł czy Fifę 12 za taką samą kwotę, pomijam to czy to moralne czy nie) i usługa grania po necie jest za darmo, za Xbox Live trzeba płacić.
- ogólnie PS3 jest mocniejsze sprzętowo, ale w grach które wychodzą na obie platformy tego nie widać, czasami jest delikatna przewaga 360tki czasami PS3, na początku przeważał XB360 teraz wydaje mi się, że delikatnie PS3, ale na tą konsolę podobno trudniej się programuje więc tylko pewnie programiści z Sony wyciągnął z niej wszystkie poty, to chyba będzie widać w Uncharted 3.
- nie wiem jak teraz nowe Xboxy, ale zauważyłem, że PS3 jest zdecydowane cichsze, można podłączyć do niego dysk od laptopa 2,5", myszkę czy klawiaturę poprzez USB (ale już na niej nie pograsz), a XBOX wymaga specjalnej przejściówki. Dodatkowo mamy odtwarzacz Blu-ray na konsoli Japończyków. Awaryjność chyba wypada na plus dla Sony.

Jednak nie oszukujmy się, z mocnymi piecami już konsole sobie przestały radzić i pewnie za rok, maksymalnie dwa lata wyjdzie PS4 i XB720 czy jakoś tak to ma się nazywać, wtedy przyjdzie era na nowe granie, na innym poziomie ;-)
Ostatnio zmieniony przez The Player 2011-10-30, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
3ndriu 


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 172
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-10-29   

Ostatnio pocinam w Shift 2 Unleashed i Crysis 2. Wszystko na PC, bo konsoli jakiejkolwiek brak. W Shifcie jest sporo JDM'u, także można polatać BNR32 po Suzuce albo LFA po Nordschleife. Crysis w multi też jest całkiem spoko.
 
 
Słowik 


Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 356
Skąd: London
Wysłany: 2011-10-30   

Ja ostatnio odkopałem Baldur's Gate I i II ( :galy: ), Fallout'a pierwszego ( :galy: ) i gta san andreas ;p

Muszę jeszcze się dorwać do Europy Universalis 2 ale czasu mam mało teraz a to mocno uzależniające g*wno :evil:
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-30   

Tak czytam i czytam, wymieniacie kozackie tytuly.. chyba trzeba sie wziac i kupic porzadnego kompa ;-) Chetnie bym wzial blaszaka zamiast laptopa, ale laptop wygrywa mobilnosia i zajmowanym miejscem...
_________________
 
 
 
Emre
Panicz!


Auto: GTI+, R20
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 11144
Skąd: zerodwadwa
Wysłany: 2011-10-30   

ostatnio zainstalowałem w pracy Baldursa I i po odpaleniu nie mogłem się nadziwić jak ta grafika mogła robić na mnie kiedyś jakiekolwiek wrażenie... :lol:
_________________
JDMO Shop -> Ramki pod tablice JDMO oraz Naklejki Forumowe.

- Kredyty firmowe od pierwszego dnia działalności
- Leasing
- Faktoring

Info -> priv
 
 
Dario 


Auto: Vtec!
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 2587
Skąd: WuWuA
Wysłany: 2011-10-30   

Słowik napisał/a:
Ja ostatnio odkopałem Baldur's Gate I i II ( :galy: ), Fallout'a pierwszego ( :galy: ) i gta san andreas ;p

Muszę jeszcze się dorwać do Europy Universalis 2 ale czasu mam mało teraz a to mocno uzależniające g*wno :evil:

klasyka! ile to sie nie chodzilo do szkoly zeby baldursa meczyc :mrgreen:
_________________

 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2011-10-30   

jestem cały głupi z tymi konsolami, mnie tylko męczy jedno w konsolach... granie na padzie w gry pokroju BF3, myślałem że jak podłączasz myszkę i klawę pod ps3 to możesz normalnie na niej grać :roll:


Wielkie dzięki za super odpowiedź Player!
 
 
 
The Player 
Got boost?


Auto: Coupe B16 Turbo
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 432
Skąd: Choszczno/Czysta
Wysłany: 2011-10-30   

rdk napisał/a:
mnie tylko męczy jedno w konsolach... granie na padzie w gry pokroju BF3


Też się tego obawiałem na początku, ale po przygodzie z XB360 jest na prawdę fajnie i nie przeszkadza to w grze, na Dualshocku 3 (pad do PS3) + nakładki na triggery i gałki IMO jest jeszcze lepiej. Po prostu kwestia ustawienia odpowiedniej czułości i ćwiczenie, ćwiczenie, ćwiczenie.

rdk napisał/a:
myślałem że jak podłączasz myszkę i klawę pod ps3 to możesz normalnie na niej grać


Trochę źle się wyraziłem odnośnie myszki i klawy do XB360/PS3. Do PS3 można podłączyć każdą mysz i klawiaturę na USB i będzie ona działać przy przeglądaniu neta i innych czynnościach, za wyjątkiem grania w gry. Żeby grać czy to na X'ie czy PS3 to trzeba kupić specjalną przejściówkę (która nie jest tania, ok 300zł), ale nie wiem czy to ma sens, bo granie na multiplayerze to lekkie oszustwo i nie byłbym zadowolony z tego, że leje kogoś na myszce, a ten ktoś gra na padzie. Poza tym wole usiąść wygodnie w fotelu czy na kanapie z padem w dłoni. Oczywiście zawsze myszka i klawiatura będzie precyzyjniejsza od pada, ale i na nim gra się super po przyzwyczajeniu, rozmawiałem z kilkoma osobami na ten temat i mają podobne zdanie.
 
 
 
Dario 


Auto: Vtec!
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 2587
Skąd: WuWuA
Wysłany: 2011-10-30   

rdk, to to jeszcze pol biedy... ja nie rozumiem jak ludzie moga grac w gry pokroju GT5 czy Forza na padzie :-? moze nie chodzi o to ze jest ciezko ale o cala frajde jaka nam ten pad zabiera.
_________________

 
 
Pankracy


Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 2823
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2011-10-30   

Dario, zauważ, że nie zawsze np. w Gt5 chcesz się spinać na czasy, tylko powiedzmy zmęczony po poworcie do domu walnąć się wygodnie w fotelu i pojeździć sobie na padzie.
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2011-10-30   

Dario - mi wystarczy, że jeżdżę samochodem i kierownicy poza nim nie chcę tykać - pad w fm3 mi zapewnia taką samą frajdę jak kierownica...
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Dario 


Auto: Vtec!
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 2587
Skąd: WuWuA
Wysłany: 2011-10-30   

fakt faktem kierownica tez do konca nie oddaje prawdziwej jazdy (zalezy jaka) np ta Microsoftu do x'a ma bardzo maly zakres obortu i tez jest to bynajmniej dziwne, ale idzie sie do tego przyzwyczaic. a na padzie fajnie drifty wychodza :mrgreen: w temacie PS3 sie nie wypowiadam bo nie mialem stycznosci.
_________________

 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2011-10-30   

Dario - jak chcesz to jest mały Time Attack na MP - spróbuj sił :P
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2011-10-30   

z kierą jest urok, ale dobra też kosztuje

Player, przyznaję bez bicia że nigdy nie grałem na padzie w żadną taką grę jak BF
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna