Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Rynki kapitałowe czyli jak zarabiać kolejne hajsy
Autor Wiadomość
Youtro 


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1002
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-09-09   Rynki kapitałowe czyli jak zarabiać kolejne hajsy

Na pewno jest wśród nas kilka(-naście, -dziesiąt) osób śledzących lub/i aktywnie uczestniczących w wydarzeniach na rynkach kapitałowych.

Pomyślałem, że dobrze byłoby móc wymienić się opiniami, obserwacjami czy nawet pomysłami na inwestowanie w tych ciekawych bardzo zmiennych warunkach rynkowych...

Zapraszam do dyskusji.

W co dziś inwestujecie? Jak intepretujecie aktualną sytuację gospodarczą w PL? Które rynki/indeksy/akcje są w Waszych oczach atrakcyjne?
Ostatnio zmieniony przez Youtro 2017-01-15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Hikiel 


Auto: Skyline R33 / Maxima A32 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 4470
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-09-09   

Ja w Skaja inwestuję ale nie polecam, wtopa jak nic :D
_________________

 
 
 
Rafau 


Auto: obniżone
Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 501
Skąd: Katofaza
Wysłany: 2015-09-09   

Ja się kieruję rekomendacjami swojego domu maklerskiego(BOŚ).
Zabiera bardzo mało czasu, a każdą jedną lokatę przebija się z palcem w nosie, a mi przynajmniej o to chodzi.
Na własnego doradce inwestycyjnego jestem jeszcze zbyt biedny :lol:

http://www.bloomberg.com/...-million-trades
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-06-18   

Jestem totalnie zielony w tym temacie więc mam pytanie.
Gdzie trzymać bezpiecznie kasę, żeby coś tam rosło, żebym mógł wpłacać najlepiej kiedy chcę? Główne założenie jest takie żebym nie miał całości swoich funduszy na jednym rachunku bankowym, bo za szybko się rozpływają takie pieniądze.

Jakaś konkretna lokata bankowa? Fundusz inwestycyjny?
 
 
banyo 


Auto: Tajper
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 2913
Skąd: Zamość
Wysłany: 2016-06-18   

Limon, jak masz za dużo i nie wiesz co z nimi robić to chętnie podam Ci nr konta 8-)
_________________
Szukasz telefonu komórkowego? Nówki, używki?
Odezwij się na PW. Może znajdę coś dla Ciebie ;)

 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-06-18   

Jak będę trzymał na koncie to nigdy nie będę miał za dużo, bo łatwo mi przychodzi wydawanie :mrgreen: muszę sobie trochę przyblokować dostęp do hajsu.

To co, jakieś poważne propozycje? :lol:
 
 
YacaJackowski 


Auto: Passeratti
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 3029
Skąd: Chełmża
Wysłany: 2016-06-18   

Jakbys Banyo nie znal, krola seksu i biznesu... :lol:
_________________

 
 
SłabyHTB 

Auto: COUPE VIg C4+S4C
Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 904
Skąd: BYDGOSZCZ
Wysłany: 2016-06-18   

taaa sejf dobrze skitrany na chacie,pierdol jakieś konta,zawsze mozna cie wyśledzić a sejf to sejf zawsze bądz incognito.Na dobry sejf w sciane albo do ściany wydasz od 500-900,kupisz juz coś co spełni swoją funkcje z atestem
_________________
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2016-06-18   

ew. możesz mi dać. Przedni amortyzator padł i chyba kupię gwinta :mrgreen:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-06-18   

SłabyHTB, sejf bym chciał na bank, ale dopiero jak kiedyś kupię coś swojego. Na wynajmowanym nie ma sensu. W dzisiejszych czasach to faktycznie... lepiej mieć zapas gotówki w domu, dzięki za podrzucenie pomysłu.

Bio, nawet gdybym miał za dużo to i tak nikomu bym nie dał :fak:
 
 
Youtro 


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1002
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-06-18   

mogę podsunąć Ci kilka rozwiązań, pozostaje jednak pytanie najważniejsze ile % w skali roku chcesz zarobić? oraz drugie mniej ważne, ale ważne za jaki czas będziesz potrzebował pieniędzy?

żeby pomóc Ci odpowiedzieć na pierwsze pytanie, podaję tak dla zorientowania.
na lokatach w bankach masz ok 1,5 - 2,5% w normalnych, ok 3% w egzotycznych bankach, więcej (3%-4%) tylko na produktach powiązanych z funduszami, lub zyski pisane na wodzie (lokaty strukturyzowane). Jeszcze więcej na funduszach inwestycyjnych lub samodzielnym inwestowaniu.
_________________

 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2016-06-18   

Polecam konto oszczędnościowe ing, bodajże 1,05% w skali roku :lol: No ale co miesiąc wpada kilkanaście zeta! Tak się robi hajs! :cwaniak:
_________________
 
 
SłabyHTB 

Auto: COUPE VIg C4+S4C
Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 904
Skąd: BYDGOSZCZ
Wysłany: 2016-06-19   

tygrys biznesu,miesięcznie wypijesz czteropak mniej i sam sobie zrobisz procent,pamietajcie ze to wy jesteście najlepszym bankiem dla siebie,
_________________
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-06-19   

Youtro, o, nareszcie ktoś poważny. :mrgreen:

Pierwsze założenie jest takie, żeby nie trzymać całej swojej kasy na koncie, bo mam do niej za łatwy dostęp, muszę się nauczyć zarządzać budżetem, bo jak mam trochę nadwyżki to zawsze wydaję na jakieś pierdoły.

Youtro napisał/a:
ile % w skali roku chcesz zarobić? oraz drugie mniej ważne, ale ważne za jaki czas będziesz potrzebował pieniędzy?

Chciałbym się wgryźć w temat inwestowania i podejść do tego poważnie, to na pewno. Część kasy ulokować w jednym miejscu (bardziej bezpiecznym) a resztą może nauczyć się obracać. Ile procent chcę zarobić to nie wiem, ale te 1-2% brzmi trochę śmiesznie.

Kiedy będę potrzebował pieniędzy- tak jak mówiłem, fajnie by było ulokować kasę w przynajmniej dwa różne "sposoby", żebym do jednego źródła miał łatwiejszy i szybszy dostęp, a drugim kasa może być zamrożona na dłuższy czas.

Fundusze inwestycyjne i giełda- to mnie interesuje, ale odnośnie giełdy musiałbym się dużo nauczyć.
 
 
Guzik 


Auto: pożyczone
Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 229
Skąd: Szczecin/ Warszawa
Wysłany: 2016-06-19   

Żeby poważnie inwestować na giełdzie trzeba mieć sporo wiedzy i poświęcać sporo czasu, nie polecam tego ludziom, którzy pracują poza finansami / konsultingiem, chyba, że ktoś się tym mocno zainteresuje i będzie gotowy poświęcić czas jw.

Większość funduszy ma bardzo wysokie opłaty za zarządzanie (a także inne mniej lub bardziej ukryte).

Ja polecałbym poszukać pasywnych funduszy, to znaczy takich które nie próbują wybrać akcji (to się udaje mało którym) a inwestują np. w WIG20 czy inny indeks. Wtedy opłaty są niskie. Najbardziej znany jest Vanguard ale nie wiem jak z dostępnością w Pl.

Inna opcja to inwestycje w obligacje, ale tutaj jeśli nie chcesz podejmować ryzyka to zarobek niewiele lepszy niż na lokatach - niestety w finansach tak już jest, że jeśli chcesz mieć wyższy zwrot to ponosisz większe ryzyko lub masz mniejszą płynność inwestycji (w zasadzie tożsame) i od tego się nie ucieknie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna