Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Podróże, wycieczki
Autor Wiadomość
wiesiekt1 
EK Squad #6


Auto: EK3 sedan D15B JDM CVT Multimatic
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 651
Skąd: Szam
Wysłany: 2011-12-12   

Emre napisał/a:
z przyziemnych opcji, w najbliższe wakacje bardzo bym chciał zwiedzić Norwegię...


Moim marzeniem też jest Norwegia, najchętniej to pojechałbym przez Finlandię na Nordkap i wróciłbym przez norweskie fiordy do domu
_________________
Czarny sedan GF-EK3 prawie VI-RS;)
 
 
Mrk-WX


Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-12   

Emre napisał/a:

a generalnie marzy mi się taki miesięczny trip kamperem po Europie... 8-)


Ja coś takiego uskuteczniam co roku od 3 lat 8-)

Pierwszy był najlepszy - 3 tygodni po zachodniej Europie 27-letnim kamperem, w którym nie działało nic prócz silnika i hebli :lol:

Rimini - Nicea - Cannes - Monte Carlo - Saint Tropez - Barcelona - Callea - Bilbao - San Sebastian - Lacanau Ocean - Paryż - Amsterdam

Rok później tylko 2 tygodnie po tych wypoczynkowych miejscach, bez zwiedzania - Saint Tropez - Biarritz - Lacanau Ocean

No i w tym roku po Bałkanach:

Budapeszt - Chalkidiki - Albania - Czarnogóra - Makarska - Split - Banja Luka

Wszystkim polecam taki sposób podróżowania, bo za małą kasę (przykładowo za pierwszy trzy tygodniowy trip zapłaciłem koło 2300-2500zł za wszystko) można zobaczyć kawał świata. Chyba, że ktoś ceni sobie komfort ponad wszystko, więc nawet niech nie planuje, szkoda czasu.
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2011-12-12   

Norwegia fajny kraj do zwiedzania ale do życia to ztcw to jakiś dramat.
Na Sycylii mam znajomą i zaprasza nas co roku, ale jakoś nigdy nie pasuje.


Kolejna moja podróż to EGIPT, nie wiem czemu ale podobają mi się te kraje arabskie, ciężko w sumie powiedzieć czemu. Przy okazji wizyty w Egipcie pojechaliśmy na wycieczkę do Jerozolimy i Palestyny, niesamowite wrażenia, w ogóle Izrael to fajny kraj, szkoda że ludzie tam mieszkający odrzucają od siebie :roll: standardowo Kair, byłem w piramidzie i na jedną nawet wszedłem zrobić sobię sweet focię, ale mnie policjant upomniał :lol:
Źle wspominam bo mi się ostro żona rozchorowała w Egipcie aż wylądowaliśmy w klinice [na szczęście prywatnej] chwile grozy przeżyte, później już tylko lepiej.
Generalnie jestem fanem leżenia, odpoczywania, picia, etc. :mrgreen:

W związku z tym, że arabskie kraje są fajne pojechaliśmy do MAROKO, masakra - arabów mam dość na dłuższy czas :lol: mieszkaliśmy w Agadirze [600k ludzi] plaże publiczne, woda zimna [ocean], kilka km dalej port więc waliło rybami [ale to zależało od dnia] słońce potrafiło wyjść dopiero o 16 czasami [co mnie akurat bolało bo lubię się smażyć] także pod tym względem słabo, ale plac Jemaa el fna wynagrodził wszystko, chodzenie po tych uliczkach gdzie nie było turystów a sami arabowie którzy patrzyli na mnie jak na jakiegoś intruza powodowało ciarki i strach że zaraz mnie porwą dla okupu :roll:
Natomiast kupowanie owoców na targu miejskim, picie soku ze świeżych pomarańczy, wizyta w tych wszystkich miejscach wynagrodziła taką sobie pogodę jaka panowała nad oceanem.
 
 
 
p0lish 

Auto: Verso
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 3443
Skąd: Kyiv
Wysłany: 2011-12-12   

Mrk-WX, masz jakiś dobry namiar na wynajęcie kampera? sam bym pojeździł....
_________________
INSTA
 
 
Mrk-WX


Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-12   

Ten kamper, o którym pisałem niestety został sprzedany :(

W tym roku wynajelismy busa do 9 osob, też daje rade.
 
 
Sivus 


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1626
Skąd: siedemjeden
Wysłany: 2011-12-12   

wiesiekt1 napisał/a:
Emre napisał/a:
z przyziemnych opcji, w najbliższe wakacje bardzo bym chciał zwiedzić Norwegię...


Moim marzeniem też jest Norwegia, najchętniej to pojechałbym przez Finlandię na Nordkap i wróciłbym przez norweskie fiordy do domu


a już myślałem że tylko mnie na ciągnie na mroźną północ :lol:
_________________
If you're going through hell, keep going
 
 
 
Bartek! 


Auto: m5 f10, m3 e36,1/2 328 e36, cl55 amg
Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 8064
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-12-12   

Gumka23 napisał/a:

Z wycieczkowych marzen to od zawsze Sycylia... jak tylko czas na to pozwoli to zreazlizuje marzenie.


Gumek Sycylia fajna ale na pewno nie w lipcu/sierpniu, wtedy jest tam tak masakrycznie gorąco, ze odechciewa się wszystkiego.

też lubię podróże. Europa już prawie cała zjeżdżona. moje marzenie to ameryka południwa, uwielbiam ten kontynent :mrgreen: , podróż koleją trans syberyjską oraz chiny i indie.
oraz tak jak Emre własny kamper i heja.
_________________
Zawód - SYN :lol:
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-12-12   

Heh... jak bede mial wolne w lipcy sierpniu, to chyba nie bede wybrzydzal ;D
_________________
 
 
 
cfaniak 

Auto: EK4
Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 1500
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-12   

U mnie też Sycylia jest w czołówce min. z Istambułem. ;-) A co do kampera to mam tak samo...... może jakiś wspólny wypad....??? ;-)
 
 
Bartek! 


Auto: m5 f10, m3 e36,1/2 328 e36, cl55 amg
Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 8064
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-12-12   

cfaniak napisał/a:
U mnie też Sycylia jest w czołówce min. z Istambułem. ;-) A co do kampera to mam tak samo...... może jakiś wspólny wypad....??? ;-)


ja jestem jak najbardziej chętny :mrgreen:
o Istanbule moja Gosia by Ci poopowiadała bo mieszkała tam 3 miesiące, zachwycona jest bardzo!

Gumek, pewnie że nie, tylko tak Ci wspominam bo ukrop jest niemiłosierny
_________________
Zawód - SYN :lol:
 
 
Sivus 


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1626
Skąd: siedemjeden
Wysłany: 2011-12-12   

Ten pomysł z kamperem jest mega. chyba każdy o czymś takim marzy :lol:
bardzo chciałbym pojechać do Afryki, pozwiedzać Amerykę Południową i np. Chorwację żeby tak się pobawić

8-)
_________________
If you're going through hell, keep going
 
 
 
Emre
Panicz!


Auto: GTI+, R20
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 11144
Skąd: zerodwadwa
Wysłany: 2011-12-12   

Michał, Bartek, co do eurotripu to ja jestem jak najbardziej za... serio, serio... 8-)
_________________
JDMO Shop -> Ramki pod tablice JDMO oraz Naklejki Forumowe.

- Kredyty firmowe od pierwszego dnia działalności
- Leasing
- Faktoring

Info -> priv
 
 
Bartek! 


Auto: m5 f10, m3 e36,1/2 328 e36, cl55 amg
Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 8064
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-12-12   

Emre napisał/a:
Michał, Bartek, co do eurotripu to ja jestem jak najbardziej za... serio, serio... 8-)


ja też mówię serio serio 8-) taka wyprawa to była by zajebista rzecz :D
dograć parę kwestii i można by było ruszać na podbój Europy :shock:
_________________
Zawód - SYN :lol:
 
 
TrOuBLE


Auto: CR-Z
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 154
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-12-12   

Paco napisał/a:
Trouble gdzie dokłądnie byłeś w Chorwacji? ja planuję wyjazd w przyszłym roku i szukam czegoś ciekawego. Na razie mam w planach Novigrad


Byłem na samym południu (Dubrovnik), głównie ze względu na późną porę - koniec września i tam była najładniejsza pogoda. Blisko do Bośni i tamte okolice Chorwacji też bardzo mi się podobały. Niedaleko w miejscowości Mali Ston jadłem kolację z niesamowitymi owocami morza. Gorąco polecam: http://www.ostrea.hr/en_restorani.html


Cino napisał/a:
TrOuBLE świetne zdjęcia CR-Z !


Dzięki:)
 
 
Pankracy


Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 2823
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2011-12-12   

Niedawno na JM był, odnośnie Eurotripu Busem
Opcja jest naprawdę świetna i z tego co czytałem w komentarzach, to jeśli się kupi Bus'a, troche go przygotuje, pojedzie i po powrocie sprzeda, to wychodzą pieniądze rzęczu 750zł/od łebka, jeśli jest 6-7 osób, więc nic tylko jechać :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna